Zomerorgelconcert voor het eerst in de Marekerk JOOP BAKKER IS SNELSTE LEIDERDORPER EXAMEN-EXAMEN-EXAMEN-EXAMEN-EXAMEN-EX '=r~n™ Giftige vis voor vogels stad en vliet i EsHrHÊI f ES'TS." PsKi Ifpsil llllü HE «KSS i!SSS:sr: !ps!' sx-sr ;;r ri&rrsrs»°" E'HEHEEr MARKTEN PAGINA 4 VRIJDAG 29 JUNI 1973 LEIDSE COURANT bleek vergiftigde vis de oorzaak te zijn. Dit werd meegedeeld in de Zoeterwoudse raadsvergadering. Burgemeester Detmers be loofde een diepgaand onderzoek. „De rechterlijke macht neemt dergelijke zaken niet licht op", zo meende hij. Aan de orde kwam ook de situatie op de Schenkelweg-Zuidbuurtse- weg. Een gemeentelijk advies is onderweg naar G.S. De uitvoe ring van de verkeersmaatregelen aan het Watertje wacht op de aflevering van de verkeersborden. Aan de ingrijpende verande ringen zal goede voorlichting vooraf gaan. De heer Van der Ploeg bepleitte een betere toegang van de druk bezochte speelgelegenheid in de Loethe vanuit het Vreugdedal. Hij was verbaasd dat het Kosterspad na de reconstructie geen doorgang biedt voor fietsers. Nu kan ook de noodoplossing via de dr. Kortmannstraat niet opgeheven worden. B. en W. zullen dit nader bezien. Het derde veld voor SJZ is dringend nodig. De onderhandelingen over de grondverwerving zijn gaande. Er speelt ook nog een kwestie van grondruil. WASSENAAR Eeen van de vele attracties van de Wassenaarse jaarmarkt in de Langstraat en op het Plein is het boogschieten. Gekleed in de daarbij passende tenues geven leden van de boogschiet- club instructies aan 'scherpschutters'. Een van hen is burgemester Staab die onder toeziend oog van een heuse Wilhelm Teil de roos traght te raken. De Wassenaarse burgerij kijkt vol spanning toe of hun burgervader 'raak heeft. STOMPWIJK De Jacinta Kleutertuin, de Stompwijkse kleuterschool, bestond gisteren 12'/2 jaar. Reden voor leidsters en kleuters om er een gezellige dag van te maken. Onverbiddelijk hoogtepunt was het „Pannekoekenfeest". Alle kleuters mochten deze lunch op school gebruiken. Geholpen door diverse moeders zorgden de leidsters voor voldoende voorraad pannekoeken, waarvan ze er blijkens jeugdige berichten wel duizend-miljoen zouden opeten. Na 12Y2 jaar is men op de naam Jacinta Kleuterhof uitgekeken. Temeer daar in Leidschendam een kleuterschool met dezelfde naam bestaat. Stompwijkers worden verzocht een meer originele naam te bedenken. LEIDEN Niemand minder dan de grote organist Al- bert de Klerk en zijn artis tieke equivalent, de alt Eli sabeth Cooymans zullen vrijdag 6 juli de spits af bijten van de reeks orgel concerten, die K. en O. ook deze zomer heeft georgani seerd. Met de sluiting van de Pieterskerk, waar deze concerten in de vooraf gaande jaren werden gege ven, kwam K. en O. voor een groot probleem te staan. Men moest zoeken naar een goed instrument en naar een geschikte en sfeervolle ruimte. Beide zijn gevonden in de Mare kerk. Het orgel, dat oorspronkelijk in de Pieterskerk stond en in 1733, ha een uitbreiding door Rudolf Garrels, naar de Marekerk werd overgebracht, kreeg de laatste restauratie in 1965 1966 door D. A. Flentrop. Het oudste pijpwerk, dat ook nu nog aan wezig is, dateert uit de 16e eeuw. De bouwer is onbekend gebleven; men weet alleen dat in 1629 Jan Jacobsz. du Lin het pijpwerk heeft uitgebreid. Geen tweede parkeerplaats bij liet strand? WASSENAAR Drie van de vier aanwezige leden van de com missie Financiën hebben zich uitgesproken tegen de aanleg op korte termijn van een tweede parkeerplaats bij de Wassenaar se Slag. Burgemeester en wethouders had den een plan voor een tweede parkeerplaats laten opstellen, dat 576.000 gulden zou kosten, maar dat 130.000 minder zou vergen als gebruik gemaakt zou worden van het puin, dat vrij komt bij de sloop van de voor malige HTM-remise. Een van de leden van de commis sie was van mening, dat met het oog op de recreatieve func tie die Wassenaar te vervullen heeft, onderzocht moet worden of op korte termijn een tweede parkeerplaats kan worden aan gelegd. Leiderdorp In de door de Leiderdorpse schaakvereniging georgani seerde snelschaakwedstrijden toonde Joop Bakker zich, op de hielen gezeten door Münninghoff, de snelste schaker. Een daverende start van 3 winstpartijen in de eerste vierkamp gevolgd door slechts eéeén ongelukkige nederlaag tegen Slim in de tweede vierkamp duidden erop dat Joop Bakker tezamen met Steffelaar en Münning hoff zouden gaan strijden om de titel. Steffelaar kende strijd niet meer volgen na een overtuigende neder laag tegen Münninghoff. In de laatste vierkamp bevonden zich we derom de 3 concurrenten aangevuld met L. Otto. Bakker kon zich buigen op een half punt voorsprong op naaste belager Münninghoff. In de voorlaatste ronde keerde Münninghoff de rollen om door Bak ker van het bord te vegen. Een fatale misstap in de laatste ronde tegen Otto gaf Münninghoff echter de genadeslag. Bakker wist door winst op Steffelaar het Leiderdorps snelschaakkampioenschap te Einduitslag: 1. J. Bakker: 12 punten uit 15 partijen, 2. A.Münning hoff: 11 1/2-15; 3. J. Pool: 10 1/2-15; 4. P. Dirkse: 10-15; 5/6: W. Steffelaar en L. Otto: 9 1/2 15; 7/9: W. Goedhart, j.j. prevoo en E. Grimm: 9-15 etc. Nederlands meest bekende en be roemde organist, Albert de Klerk zal dit orgel tot klinken brengen in een concert, waar van twee werken van zijn hand zijn: voor orgelsolo Ricercare „Hommage k Sweelinck", en voor alt en orgel „Quia tu, Do- mine Deus meus" uit de Canta te „Super omnia". Albert de Klerk, die als componist zich heeft bezig gehouden met ka mer- en kerkmuziek (o.s. twee missen), en die twee orgelcon certen met orkest schreef, was reeds op 16-jarige leeftijd ver bonden als organist aan de St. Jozefkerk in Haarlem, waar hij Hendrik Andriessen opvolgde. Met een onderscheiding voor improvisatie deed hij eindexa men aan het Amsterdams Con servatorium, twee jaar later ge volgd door de Prijs van uitne mendheid en de Toonkunstprijs. Hij is nu als hoofdleraar voor orgel verbonden aan hetzelfde conservatorium, waar hij zijn opleiding kreeg, en sinds 1956 is hij stadsorganist van Haarlem. Zijn optreden als organist in bin nen- en buitenland hebbeh hem grote faam bezorgd. Daarvan getuigen de vele grammofoonop namen, die van zijn concerten zijn gemaakt. De alt Elisabeth Cooymans trad vele malen in onze stad op. Haar aandeel aan dit concert, met werken van Alfonso el Sa- bio, Purcell, C. Ph. E. Bach en Albert de Klerk, is ook dus wat deze werken betreft, veelbelo vend. Haar prachtige stem en grote muzikaliteit zullen naar wij hopen, velen in verrukking brengen. Men vergete daarom de datum niet: vrijdag 6 juli in de Marekerk om 20 uur. B. Rijnders LEIDEN Voor de 236e keer wordt dit jaar de Leldse Be devaart naar het Maria-oord te Kevelaar gehouden. De datum is zondag 12, maan dag 13 en dinsdag 14 augus tus. Gezien het stabiele aan tall deelnemers van de laat ste jaren verwacht de orga nisatie dat de bedevaart, als zoveel oude gebruiken menteel, weer meer waarde ring gaat ondervinden, er Leidse bedevaart naar Kevelaer niet alleen bij de ouderen. Wanneer men meer inlichtin gen wenst kan men zich richten tot de volgende adressen: Leiden: fa. V. Haasterer., Oude Rijn 91, mevr. Heemskerk, Kort Gal gewater 3, M. Lindenhoff, Stille Rijn 16 en mevr. Schenk v. Cleef, Haagweg 74, Leiderdorp; G. v. Haaste- v. Steijn, Watertje 8. ren, Bernhardstraat 22, Oegstgeest: mevr. Juffer mans, Emmalaan 5; Rijpwe- tering: J. S. Oudshoorn, Past v. d. Plaatstraat 21, Stomp- wijk: mevr. Th. Bennis- Bos, Santhorststraat 113; Voor hout: H. Schulte, Jac. v. Bei- renweg 25; Zoeterwoude: J. Stile Rijin 16 telefoontjes ZZ1 2, ,e Leiden, .ele.oon 205SO 01710-22244: Doe het zelf •.•.„•is;;.."..-:;- Dieren en planten Vakantie (div.) Bromfietsen, rijw. P :s! mSÜ Te koop aangeboden Te koop ..vond van 19 19 90 F, v B0.9.» Huis kopen LEIDEN Geslaagd voor de oplei ding HBO-a. klinische chemie: C. v. d. Berg (Lelden), N. Schoyten (Bo- LHNO-T: M. Jan: N. van Kestere Rooljen, A. T. v. d. Kamp. M. Trom- pert, L. Vermeulen, J. de Wit, C. Wittemnn, E. v. d. Zwet. T Bijle. Bouwmeèster, Y. Barnd. S. Brul: S. Deen. C. v. Dijk, C. v. Egmon H- v. Emjnerlk, J. Funcke, E. v. Geesl, Th. v. d. Geest. I. Groenew gen, C. de Groot, A. de Haan, Heemskerk, L. Heemskerk. Husebosch, Wassenaar krijgt tweede logopediste WASSENAAR De commissie fi nanciën heeft zich akkoord ver klaard met de aanstelling van een tweede logopediste in ge meentedienst. Deze zou de wachtlijst van 67 kinderen die wachten op een behandeling moeten helpen wegwerken. De oorzaak van de lange wacht lijst ziet het college van b. en w. van Wassenaar in het vele televisie kijken, het lezen van stripverhalen en in „innerlijke onrust" van de kinderen, waar door spraakgebrekkige ver schijnselen ontstaan. De jaarlijkste kosten van een tweede logopediste zijn 35.000 gulden. De aanstelling zal ver moedelijk niet eerder dan in het najaar te realiseren zijn. Ss'L' p. Klaar-overs bezochten burgemeester WOUBRUGGE In de raadzaal van het gemeentehuis ontving burgemeester Brouwer de Ko- ning 12 van de 10 verkeersbri- i gadiertjes, die deze week de ba sisschool gaan verlaten. Met afgevaardigden waren beide scholen vertegenwoordigd. De brigadiertjes gaven suggesties voer verkeersverbeteringen uit de ervaring bij hun werk opge daan. Opvallend is dat op het j zebrapad van de Bateweg nog nccit een verkeersongeval is voorgekomen. Wel hadden de klaarevers een lange lijst gesig- naleerde verkeersovertredingen I opgesteld. Behalve over ver keerszaken discussieerden de jongens ook over andere zaken i binnen de gemeente. Verbetering gebouw R.K. Bibliotheek ZOETERWOUDE Het gebouw- j tje naast het perceel Noord- buurtseweg dat eigendom is van de gemeente behoeft dringend i verbetering. Het bestuur van de I R.K. Openbare Bibliotheek, die hierin is ondergebracht, heeft hierom verzocht. De commissie voor de financiën j heeft zelf de bibliotheekruimte bezocht en is tot de conclusie gekomen dat nog meer dan de gevraagde voorzieningen nodig is. De dir. gemeentewerken heeft een nieuwe kostenbegro- t;ng gemaakt waaruit blijkt dat een krediet van 8.800 beschik baar moet worden gesteld. B.\ en W. zijn van mening dat dit] bedrag kan worden geput uit: het Cultuurfonds en stellen voor, nadat de voorzieningen zijn getroffen, de maandhuur te bepalen op 135. Gem. bijdrage in herstel jdragen tot 2.537,50 gui- hooiberg ZOETERWOUDE De gemeente zal 25% van de kosten voor her- stel van de hooiberg aan de i Weipoortseweg bijdragen een maximum den. De hooiberg is bij de laatste storm flink beschadigd e,n de ei- genaar is daarvoor niet verze kerd. Het betreft de berg bij de boerderij? Weipoortseweg 69, die onder monumentenzorg staat. Al eerder had de gemeen te bijgedragen in de kosten van •estaurati door storm getroffen rieten dak. j Gespreksgroep Stompwijk is startklaar

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4