Eerste gebundelde feestprogramma in Kaagweek Warmond bollen- stad en randgemeenten Nieuwe leider in Tour de Lisse MARKTEN Leraren zwaaien af in Leiderdorp Politie bureau op zijn kop Regen verwaterde opening promenade Kempenaerstraat KWV ,Skuytevaert viert 2e lustrum' TSö'Z Rotim wil naar Zoeterwoude Wat u OOK moet weten DONDERDAG 28 JUNI 1973 LEIDSE COURANT WARMOND Voor het eerst in de meer dan vijftig jaar dat er in Warmond Kaagweek gevierd worden, hebben de verschillende organisatoren de koppen bij el kaar gestoken om een zo geva rieerd mogelijk programma aan te kunnen bieden. Zo wordt er dit jaar voor de weede maal een Oud-Hollandsche marckt ge houden. Voor de vijfde maal or ganiseert jeugdsociëteit „Ut Sloepie" popavonden. Ook kinderspelen ontbreken niet op het feest. „Dit heeft echter een andere oorzaak", zegt de heer Van Leeuwen, voorzitter van de Vereniging tot viering van Warmonds feesten". „Deze kinderspelen waren gepland op Koninginnedag, maar zijn toen uitgesteld in verband met het noodweer". Dit jaar voor het eerst hebben de organisatoren een krant uitgege ven, waarin het programma staat vermeld. Er zijn 50.000 exemplaren van verspreid in Warmond en de wijde omge ving. Vooral voor de avondacti viteiten hoopt de organisatie veel mensen te trekken. De heer Meskers, een van de men sen achter de marckt heeft een rondvaartboot weten te charte ren, die uit Noordwijk belang stellenden naar „Groot Leerust" kan varen. Een oude Jan Ple zier zal de gehele dag rondrij den om bejaarden naar de jaar- marckt te brengen. Het volledi ge programma van de Kaag week ziet er als volgt uit: DINSDAG 3 JULI De gehele dag zeiwedstrijden op de Kagerplassen. 19.30 uur: muzikale rondgang door het dorp en show op het pleintje bij ..De Pomp" door ,,St. Matthias. 20,00 uur: touwtrekken op de speel weide aan de Burg. Ketelaerstraat: Inschrijven per team 15.00 uur: Tobbetje steken ln de Dorpsstraat, voor dames en heren van 17 jaar en ouder. Inleggeld le den Ver. Warmonds feesten ƒ1, niet leden 2,50. Ie prijs 60, 2e prijs 13.00 tot 18.00 uur „Ut Sloepie" pre senteert Kaagweek Topper nr. 4 „Sloepie Festival". Entree 1. 19.00 uur Stratenloop. Inschrijven, Sportzaal Klimop v.a. 17.30 uur. Start Lockhorstlaan. Afstand: Trim mers plm. 5 km; Atleten plm. 7,5 km. Verzorging „De Bataven". In- vereniging T. 31, H. Verplanc Lelden, telefoon 01710—64966. 13.00 uur Oud Hollandsche jaarmark ln park „Groot Leerust" 20.00 uui optreden van „De Makkers". Entrei 9.00 uur Groot „Concours Hippique" op het terrein van manege „Pega sus". Rubriek 1—80 cm; rubriek 2 - American 100 cm. Rubriek 3 - Jachtsprlngconcours 110 cm, Ru briek 4 - Pulssanse aanvanghoogte 140 cm. toegang gratis. 10.00 tot 17.00 uur: Expositie van he dendaagse keramiek ln het gymnas tieklokaal bij de pomp. Vrijdag bo vendien van 19.00 tot 21.00 uur. Diverse attracties, om. om 15.00 uur Zang door koor ln klederdracht uit endepoel. Toegang gratis. „Slople Festival". Dorpsstraat i 17 jaar en oi Hollandsche Jaarmarkt met koets en r rondgang ir het dorp. tleklokaal bij de pomp. 14.00 uur opening kermis op de Baan. 14.00 uur kaarten voor bejaarden in het „Trefpunt", 14.30 uur: kinderspelen ln de Dorp- straat: vlaggetje steken voor meis jes van. 6 jr., zaklopen voor jongens 7 jr., serveer-race voor meisjes Sharif Dean. ZATERDAG 7 JULI De gehele dag Zeilwedstrijden op de kagerplassen. Kermis op de Baan, expositie ln galerie „De Pomp". 10.00 tot 17.00 uur Expositie van he dendaagse keramiek in het gymnas tieklokaal bij de pomp. Vrijdag bo vendien van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname 25 c 20.15 uur: „Poco Moto" jeugdsocitelt „Flophouse". Entree leden ƒ2, niet leden 2,50. 19.00 uur Oud Hollandsche jaarmarkt ln park „Groot Leerust". 20.00 uur optreden van de „Baker Street Jazzband". Entree 1. 20.15 uur „Ut Sloepie" presenteert Kaagweek Topper Nr. 6. Entree le den ƒ2,50. Niet leden 3,50. „Dutch Rhythme and Steal Orchestra". Gisteren zijn in het huwelijk getreden, de heer Aad Waayer en mej. Sjanie v. d. Bosch, twee bekenden op de sportvel den van Stompwijk. Sjanie is naast aanvoerster van het le damesteam van H.V.S. ook nog wedstrijdsècretaresse, jeugd leidster en jeugdtrainster van H.V.S. Aad is zowel aanvoer- stuurslid van de jeugdafdeling van Stompwijkse Boys. Wet houder Bunnik voor sportza ken van Leidschendam zegen de het burgerlijk huwelijk in. Terecht bewezen jeugdleden van H.V.S. en Stompwijkse Boys hulde aan dit bruidspaar, dat zoveel voor de sport van Stompwijk over heeft. In Llsse te komen tot een mengaan van het Groene en Wit-Gele Kruis, is op een mis- y •Hl» Iukklng uitgelopen LlSSC IHlSlUlit De noodzakelijk 4/5 meerderheid werd niet gehaald waardoor het fusie-voorstel werd afgewezen. De beslissende stemming vond deze week plaats dn gebouw Sal- vatori. Van de 75 leden stemden 55 voor, 2 blanco en 10 tegên. Een tiental leden heeft inmid dels bij het bestuur van het Groene Kruis een verzoek in gediend om een nieuwe verga dering uit te schrijven. LISSE Het is spannend in de! lour de Lisse: Wim Hoogkamei| werd verdreven door Hans de Ridder die tijdens de gisteren! gereden individuele tijdrit vanaf het Engelplein een fraaie 2e! plaats bereikte. De derde plaats haalde hij tijdens de 4e etappe. De ongelukkigste renner werd Theo Koomen, gisteren de witte droeg, na valpartij. De strijdlustige net werd Leen v.d. Linden, de tijdrit won. Uitslagen individuele tijdrit: Leen vri Linden: 2.35 min; 2. Hans Rier: 2.38; 3.Ron Arachart: 2.42; 4.Luuk de Bruin: 2.44; Wim Hoogkramer: 2.45; Dirk-Jan Colijn: 2.49; 7. John Lierop: 2.49; 8. Anré Ree wijk: 2.53; 9. Paul Bemelman: 2.53; 10. Cock Schemk: 2.54. Uitslagen 4e étappe: 1. Wim de Ridder: 16.41; 4. Peter v.d. Zan den: 16.41; zelfde tijd hadden: Leo de Bruin, Dirk-Jan Colijn, Johan v. Nierop, Marcel Veile- kamp, Anré Reeuwijk, Paul Bemelman en Johan v.d. Land. Uitslagen gisteren verreden klassement: 1. Leen v.d. Linden: 10 punten; 2. Luuk de Bruin: Op.; 3/4. Hans de Ridder/Wim Iioogkramer: 1 unt. Stand) bergklassement: 1. Leen Linden: 30 .punten; 2. Luuk de Bruin: 24; 3. Hans de Ridder: 10; 4. Wim Hoogkramer: 6; en 5. Dirk-Jan Colijn: 1 punt. Het algemeen klassement ziet er na 4 étappes als volgt uit: 1. Hans de Ridden 1.41.59; 2. Wim; Hoogkramer: 1.42.01; 3. Ron. Arachart: 1.42.17; 4. Luuk de Bruin: 1.42.18; 5.Dirk-Jan Co lijn: 1.42.23; 6.Johan v. Lierop: André Reeuwijk: 1.42.27; 8, Ton v. Eyck: 1.42.30; 9. The< Wassenaar: 1.42.33; 10. Johan v..Lant: 1.42.33. ALPHEN De heer J. v. K. moest gisteren meet een ribfractuur naar ziekenhuis Rijnoord v voerd worden, nadat zijn auto in botsing was gekomen met een fiat. De bestuurder van deze gen verleende op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-LijsterlaanV. Eykstraat geen voorrang V. K., die van rechts naderde. Beide auto's waren total loss. jongens meisjes uur: kinderspelen ln de Dorps iat: vlaggetje steken voor jon s van 6 jr., eieren-race vooi 7 Jr., waterdragen voo: Wilhelm Tel 9 jr., ringsteken igens en meisjes v£ 20.15 uur: „Ut Sloepie: Beatband B.Z.N. DONDERDAG 5 JULI De gehele dag: Zeilwedstrijden op de Kagerplassen. Kermis op de Baan. Kunstmarktje op het pleintje achter de gymzaal, expositie ln galerie „De Pomp". feest achter de gymzaal Dorpstraat. Voor meisjes en jongens van 5 tot 12 jaar. Deelname 25 cent. 10.00 uur tot 17.00 uur: Expositie van hedendaagse keramiek ln het gym nastieklokaal bij de pomp. Vrijdag bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname 25 c Warmondse Blaasgroep „De Bler- kauwers". Sterk verlaagde consump tieprijzen (bier ƒ1,25). Entree: ƒ2,50. Boerderij „Meerlust". band. Entree leden 2, niet leden 2,50. 20.30 uur: spelen ln 't Trefpunt. Kruis- en klaverjassen en sjoelen voor dames en heren van 18 jaar en ouder, Inleggeld sjoelen 25 cent per keer. Overige spelenleden Ver. Warmonds feesten 1, niet leden 2,50, Aantrekkelijke prijzen. Toe gang vrij. Kunstmarkte op het pleintje achter de Expositie ln Galerie „De Pomp". 10.00 uur tot 17.00 uur expositie 1 hedendaagse keramiek In de g: zaal bij de Pomp. Bovendien Velling Katwijk a.d. Rijn - 27 juni. Ifc'aspeen p. kist: AI: 9.60-12.60, A: 2.80-11.40, BI: 14.30-15.10: bospeen 22-76; boskri 23: 1 7-15; .ild 32; peterselie 6; krulpeterselle 16-23: selderie 9-12; prlncessebonen 1.30-1.90: spinazie 8-15; tuinbonen 36-39; snijbonen 2.10; kroten 13-23; prei I 91-101, prei II: 38. onvoer waspeen 26.000 kg. Leiderdorp De Meyegaardschool aan de Vronkenlaan in Leiderdorp nam gisteren afscheid van drie leerkrachten t.w. de hoofdonderwij zer de heer A. F. Willemse en de onderwijzers de heren De Munck en Stoelinga. Leerlingen van alle klassen hebben een stukje opge voerd wat erg in de smaak viel bij de vele toehoorders. Daarna werd er ook een stukje opgevoerd door de leerkrachten. De ouders van de leerlingen boden de heer Willemse een stereo-installatie voor radio en pick-up aan. 's Avonds was er van 7 tot 9 uur in de aula van de Meyegaard school eer vrij drukke receptie waar o.a. aanwezig waren wet houder van Onderwijs mevr. E.W. Tc:hler-Moerman, de in- spekteur van het Onderwijs en nog vele ar.dere prominenten uit ds onderwijswereld en uiteraard i jong gewas kijers Sim 3 10 -. Idem Charmeur 20 - 24. Idem Nora 14 - 17. Le Rêve 10 - 16, Tel star 11 - 12, Rozen 5 - 16, Idem Ilo- na 20 - 20 - 27, Eremurus S - 9. Le lies 15 - 51, Alstroemerla 6 - 18. Centaurla 14 - 16 p.st. Trosanjers 30 - 60, Chrysanten -jaarrond 1,35 - ,1,70. Esther Read 17 - 17 - 24, Wlr- 'rals Supreme 16 - 53. Gladiolen 90 - il.45, Colvillels 1.00 - 2,25, Freesla's 38 - 85. Irissen 30 - TO. Liatrls 1,45 - 1,65, Duizendschoon 23 - 50, Statlce 50 - 1,05, Campanula 15-41 p.bos. NOORDWIJK - Een 31-jarige bedrijfsleider uit Katwijk, die een Noordwijkse bar-dancing had bezocht, maakte aan het politiebureau veel stampij omdat hij meende, dat zijn portefeuille met ongeveer f 400,- in de bar was gerold. In het holst van de nacht wilde hij een rechercheur uit bed getommeld zien om de ongeveer veertig bezoekers van het etablissement te fouilleren. Uiteraard ging de politie niet op dit voorstel in en daarover werd de man zo ontstemd, dat hij schreeu wend, stampend en huilend het politiebureau op stelten zette. Hij hield niet op zijn eis in alle toonaarden te her halen en maakte het tenslotte zo bont, dat de wachtcom mandant hem de deur wees. Mokkend en mopperend ging hij zijns weegs. Wat de poli tiemannen reeds vermoed den, kwam uit. De volgende dag meldde de bedrijfsleider, dat zijn geld terecht was. Hij had het te ruggevonden in.... de voering van zijn jasje. vele ouders van de 325 leerlin gen tellende school. De receptie was aargeboden door het schoolbestuur. Na de receptie was er gelegenheid tot een ge zellig onderonsje voor de leer krachten, het schoolbestuur en de scheidende onderwijzers. De heer Wil.emse is 9 jaar aan de Meyegaardschool verbonden ge weest en is de grote stimulator geweest van de opbouw van de Meyegaardschool. De heer Wil lemse wordt nu docent aan dat Bonaventuracollege en zal daar Nederlands geven in de Muzi sche vakken. De heer G. van Dijk uit Delft zal de heer Wil lemse gaan opvolgen. Onderwij zer De Munck gaat les geven in het lom-enderwijs in Wijchen. De heei Stoelinga gaat Engels M.O. studeren in Utrecht. ALPHEN De heer C. v. Leeuwen zal de volgende week als mas seur voor de vijfentwintigste maal deelnemen aan de Laura-fiets- tochten in Alphen. Ter gelegenheid van dit lustrum poseerde de heer V. Leeuwen met bromfiets en EHBO-uitrusting, ten teken, dat hij weer bereid is om gewonden goed op te vangen. OEGSTGEEST Toen een groot aantal genodigden zich gisteravond j te half acht in de zaal van „Taberna" te Oegstgeest verzamelde om j de feestelijke opening van de De Kempenaerstraat-promenade bij te wonen was er in feite nog geen vuiltje aan de lucht. Iedereen was i in een rozige stemming vanwege het zomerse weer. Het wachten was op de muziek van „Werkmans Wilskracht" en buiten stond een tweetal open koetsen gereed om bestuursleden van Oegstgeest Actief en de beide wethouders, de heren J. J. Thorn (CRM) en J. E. Temminck (financiën) naar de plaats te vervoeren waar de ope ning met geknal van vuurwerk verricht zou worden. Maar met grote trefzekerheid vie len om vijf minuten voor acht d'e eerste levensgrote druppels van een formidabele onweers bui die het geplande feest danig in de war stuurde. Het verdere verloop van de plechtigheid zal De Kampenaerstraat-winkeliers dan ook nog lang bijblijven. Voorzitter Trijzelaar van de winkeliersvereniging o.a. moest, gebukt gaande onder hemelse overmacht, gaan improviseren. Het muziekkorps liet het afwe ten vanwege de stortbui en ter wijl buiten het niet-bestelde KATWIJK De Katwijkse Watersportvereniging ,,9kuyte- vaert" viert het aanstaand weekend haar tweede lustrum. De festiviteiten rond dit lustrum zullen morger.. beginnen meit een fakkeltocht voor zeil- en motor boten vanaf 22.15 uur. Met mu zikale medewerking van de Ba ker Street Jazzband zal er ver volgens een barbecue op het strand gehouden worden. Zaterdags wordt er een boottocht schot op zondag om tien uur wordt gegeven. Er zal dan een massale race naar het schip „Veronica" worden gehouden. georganiseerd voor de patiënten van'het Zeeihospltium naar de Kagerplassen. Tussen 10.30 en 14.30 uur kunnen leden eikaars krachten meten bij zeilwedstrij den. Voor motorboten is er van- In de tien jaar van haar bestaan af 15.00 uur een ballonviswed- is het ledental van „Skuyte- strijd. 's Avonds zal de Bakers vaert" opgelopen tot 250 en het Street Jazzband weer aanwezig zijn voor het grote lustrumfeest. Het lustrum zal worden afgeslo ten met een mir.i Veronica han dicaprace, waarvoor het start aantal boten heeft zich uitge breid tot 150. Men begon tien jaar geleden met een klein stuk je strand bij de strandafgang van het kampeerterrein Zuid en een nog kleir.er keetje. Nu staan er enkele grote loodsen waar men gedurende het zomer seizoen ruim plaats vindt voor het opbergen van zeilen moto ren enz. Richtte de vereniging zich aanvankelijk op brar.dings- zeiilers, nu telt hij ook een groot aantal leden met motor en vissersboten, die zelfs per centage gewijs een grote plaats innemen. ZOETERWOUDE De teraad behandelt vanavond aanvraag van Rotim B.V. voor vestiging in de Grote Polder. Dit bedrijf importeert en ver handelt bouwmachlnes. Het ligt in het voornemen van de be drijfsleiding om het bedrijf gro tendeels in Zoeterwoude te con- centreren. De grond van de voorgenomen vestigingsplaats is eigendom van de Handelsmaatschappij „De Vijver" maar volgens de betreffende overeenkomst be hoeft de transaktie de goedkeu ring van de gemeenteraad. Tij dens de vorige vergadering wa ren er nogal bezwaren tegen de vestiging van de Handelsmaat schappij Vos en Co. Het voor stel werd toen aangehouden om nadere informaties in te win nen. Daaruit is gebleken dat geen ontslagen zullen vallen omdat dit bedrijf nu alleen maar met uitleenkrachten werkt. Omtrent de bezorgdheid die er bestaat over de eventuele tussentijdse produktieverande- ring wijzen b. en w. er op deat de Hinderwet het college be voegdheid geeft om evt. een produktieverbod op te leggei vuurwerk daverde dat het 'n lust was werden de officiële toe spraken maar binnenshuis afge stoken. Voort, dat de De Kempenaer- heugd dat de voorspelling, des tijds gedaan bij de opening van het winkelecentrum Lange Voort, dat de De Kampenaer- straat een vergrijsde straat was die zijn tójd gehad had, niet uit gekomen i is. Integendeel, het 'heeft geprikkeld tot het maken van plannen en nu na tien i jaar!is het tegendeel bewe- zen. De heer Trijzelaar bracht dank aan het college van B. en W., de raad, gemeentewerken én de uitvoerder van het werk in de winkelstraat, de N.V. v/h Van Egmond en Zonen. Gelukwensen werden ook uitge sproken door de beide wethou ders. de heren Thom en Tem minck, die zich enthousiast toonden over hot totstandgeko- I mene. Toen de regen iets minder gewor den was doken de genodigden, waaronder de directeur gemeen tewerken, de heer Van Gonkom, de gemeentesecretaris de heer Vreeken en vele raadsleden on der de paraplu's om zich naar de De Kempefcaerstraat te spoe den. Daar werd met een tweetal confettibommen de pro-menade voor geopend verklaard. Deson danks nog onder grote belang stelling. De uitslag van een gro te bliksemaktic werd ech ter wreed door de bliksem ver stoord zodat de trekking in .alle stilte heeft plaatsgevinden. Winnaars(e«sen) zullen persoon lijk op de hoogte wordnn gesteld. Het „waterfestijn" werd besloten met een receptie. NIEUWKOOP Met in gang van 1 juli is het tele foonnummer van de Nieuw- koopse huisartsen Bremer en Brinkman gewijzigd. Het nieuwe nummer is dan 2444. HAZERSWOUDE De ac tie van de Tamboer- en Trompetterscorps is een suc ces geworden. Tot op heden heeft men 440 nieuwe dona teurs kunnen inschrijven, Mensen die hun aanmel dingsformulier nog niet heb ben ingeleverd, kunnen dit doen bij de heer M. van Dongen, Pieter Breughel- straat 2. Na de vakantie wordt de actie voortgezet aan de Rijndijk. LISSE Postduivenvereni ging de Oude Blauwband hield een wedvlucht vanaf Compiègne (338 km). Los sing 6.20 uur. Aankomst eer ste duif 12.47 uur. In con cours 112 duiven. Uitslag: 1. A. Ealhout, 2 en 3. G. de Vos. WASSENAAR Disc-jockey Wil Luiikinga van Radio Ve ronica zal morgenavond om half 8 in de Langstraat een nieuwe Phono-bar „Het Groefje" openen, die is on dergebracht in een ruimte naast de firma Wielders. ZOETERWOUDE De wij ziging van de inzichten inzake 't nnissiewerik staat vanavond centraal bij de bespreking van de werkgroep Missie en Ont wikkelingshulp in het zaaltje van de C.D.-kerk. Father J. v.d. Salm, die over is uit Maleisië zal hierbij aanwezig zijn. Ieder die belangstelling heeft is van harte welkom. LEIDEN Bij de B.V. Mee fabriek ..De Sleutels" vond afg( lopen dinsdag de viering plaat van het 40-jarig dienstjubileur van de heer J. Ouwersloot, or derchef productie bij dit bedriji Directeur Bouterse speldde te huize van de jubilaris hem d gouden medaille op behorend bij het vererend getuigschri van de Nederlandse Maatschaf 'ij voor Nijverheid en Hande

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6