Stichting recreatiebad op de bres voor een open bad in Voorschoten „Stille Tour'' door een puriteins Voorschoten Jaarmarkt Wassenaar stralend begonnen Badhuis Voorschoten al enige maanden tijdelijk99 dicht 300 bezoekers bij jeugdcircus PAGINA 5 DONDERDAG 28 JUNI 1973 VOORSCHOTEN De Stich ting Recreatiebad Voor schoten wil zich alleeB maar inzetten voor de bouw van een zwembad. wanneer dit of uitsluitend, dan wel mede een open bad wordt. De stichting I deelt dit de gemeente mep j in een brief, waarin zij kri- tiek uit op het nieuwe plan van de gemeente om alleen een overdekt bad aan te leggen. |Iet nieuwe plan getuigt, aldus de Stichting van een weinig verhef fend beleid. Na bijna twee jaar van overleg is de gemeente tot t de conclusie gekomen dat een 1 nieuw plan alleen maar een overdekt gedeelte mag bevat ten. De gemeenteraad heeft twijfels I laten bestaan over de wenselijk- i heid van een door de Stichting j te bouwen open bad, omdat de j burgerij er niet achter zou staan. De Stichting vraagt in de I brief of het wel edns is voorge- i komen dat een andere particu- here instelling een bedrag van i ruim 50.000 bijeen haalde, fcij wil de woordvoerder zijn van j de niet-georganiseerde zwem- mers, die naamloos maar groot t in aantal zijn. Zij zijn niet te j t hoop gelopen naar het gemeen- tehuis. Zij hebben het oordeel j over de zwembadplannen met j een gerust hart in handen ge legd van de gemeenteraad met de verwachting dat diic een wel overwogen zakelijk oordeel zou 'i vellen. Dc Stichting betreurt de opmer- kingen als zou er niet voldoende overleg geweest zijn met de bei de zwemverenigingen. Dat over- leg is er wel geweest en de Stichting wijst er op dat de - grootste zwemvereniging nog voor de laatste vergadering zijn brief met bezwaren ingetrokken heeft. De stichting riet geen alternatief plan en zal zich beraden over de bestemming van de ingeza- melde 50.000. De brief wordt morgenavond in de gemeente; raad behandeld. Lage prijzen op HBG Lisse LISSE Alle snijbloemen met uitzondering van gladiolen en colvillie, brengen op de bloe menveiling HBG te Lisse lage prijzen op. De oorzaak is het r warme weer. Verwacht wordt dan ook dat bij een weersom- schakeling de prijzen zullen stij- i gen. 1 Ook de lelie's staan erg zwak ge- - noteerd. Tijgerlelies brengen nauwelijks de bolprijzen op. Verder prijzenoverzicht: Rozen kl.bl. 2—7, anjers 2—12, trosanjers 40—220, spiders 110 145, lelie's 1634, irissen 2548, eng. irissen 30—50, genbera 7— 16, freesia 40—95, gepl. chrysan ten 29—37, snijgroen 35—135, duizendschonen 3050, allium 12—43. - Perkplanten: div. soorten 7—34, geranium 35-r75, fuchsia 40—60. De Hazelaars volgend jaar in competitie HAZERSWOUDE Volleybalver eniging „De Hazelaars" gaat met acht teams deelnemen aan de Nevobo-competitie. Dit werd besloten op de onlangs gehou den vergadering van de vereni ging, die pas een jaar bestaat. Voorts werder. er vijf bestuursle den gekozen. Het werden: de heer Wendt (voorzitter), me vrouw Tijhuis (secretaresse), de heer Endlich (penningmeester), de heer Van Dijk (vice-voorzit ter) en mevrouw Arts. Het nieu we bestuur toonde zich zeer in genomen met het voornemen van de gemeer.te om een nieu we sporthal te bouwen. Subsidie voor vervolg „Leven en laten leven" NIEUWKOOP De makers van „Leven en laten leven", een film over het natuurleven van Nieuwkoop, zijn bezig een nieu we film te maken. Hierin zal de purperreigerkolonie, een van de weinige en onbetwist de grootste van heel Europa, centraal staan. B erj W zullen de raad vanavond voorstellen een subsidie van 6.400.- toe te kennen voor het maken van de film. Zij zien de film als een culturele aanwinst voor de bevolking. Op daarvoor geëigende gelegenheden zal hij dan ook aan de inwoners van Nieuwkoop vertoond worden. Leimuiden Het Leimuidens zangkoor, dat afgelopen zaterdag de eerste prijs veroverde bij het KRO-televisie zangfestival is gisteren „op tour" gegaan. In alle vroegte werd gestart richting Bel gië, waar later op de dag opnamen werden gemaakt voor de Belgische Radio en Televisie. Dat er in de bus zo nu en dan een deuntje gezongen werd, zal niemand verwonderen. Gisteravond keerden de „gouden Leimuidense stemmen" onder leiding van het hoofd van de basisschool, de heer Geijsel, terug in Leimuiden. WASSENAAR De Oudhol landse jaarmarkt van het winkelcentrum Langstraat en Dorpsplein is woensdagmid dag stralend begonnen. In een feestelijke optocht van oude auto's, landelijke rui ters, Maastrichtse steltlopers en niet te vergeten de drum band van „Irene" arriveer den omstreeks half drie bur gemeester en mevrouw Staab in de versierde Lang straat. Het burgemeesters- paar werd vergezeld door het jaarmarkt-comité, zoals irznogiuteeerwsc aiunjani altijd in zwierige historische kledij gestoken. In de stoet reden een antieke brandweer-ladderwagen van 1928 en de nieuwe Magirus- ladderwagen van de brand weer van nu mee om de aan dacht te vestigen op de brandweertentoonstelling ln een garage op het Plein, wel willend beschikbaar gesteld door mevrouw Sweerts de Landas Wyborch. Op een podium naast de Alge mene Bank Nederland wer den de openingstoespraken gehouden: door burgemees ter Mr. Staab en door de heer J. Hllhorst, voorzitter van de winkeliersvereniging. Daarna maakten de comité-le den en burgemeester en me vrouw Staab een wandeling langs de tientallen winkel tjes, die voor deze gelegen heid op straat werden omge bouwd en langs de stands van de Nederlandse Hart stichting en van het Anjer fondscomité, dat van deze gelegenheid gebruik maakte om anjers te verkopen. Schrik bij blikseminslag Alphen aan den Rijn Tijdens het hevige onweer van gister avond is omstreeks half tien de bliksem ingeslagen in de schoorsteen van gebouw „Nabij" in Alphen waardoor ernstige schade aan het gebouw ontstond. De brokstukken van de vernielde schoorsteen sloegen door het dak van het gebouw en kwamen terecht op de galerij van de verdieping. De leden van de kerkeraad die onder leiding van ds. J. H. Bo- gers in de vergaderruimten vergaderden wuren danig ge schrokken, maar konden ongedeerd het gebouw verlaten. De brandweer heeft de schoorsteen geheel verwijderd. VOORSCHOTEN Het enige Voorschotense open bare badhuis is al sinds half april volgens een ■mededeling aan de deur „tijdelijk" gesloten. Half april ging de badinrichting, gevestigd in het In- struktiebad in Viietwijk, dicht. De vaste klanten en dat zijn er altijd wekelijks nog ongeveer hon derd of meer, moesten zich maar gaan behelpen met het teiltje thuis. Bij navraag blijkt dat de warmwaterboilers defect zijn. De gemeenteraad heeft in april hiervoor een krediet beschikbaar gesteld. De heer Geerts, die met de dagelijkse leiding van zwembad en badhuis belast is, deelde desgevraagd mede dat indien alles goed gaat het badhuis weer begin augustus heropend zal wor den. De vaste klanten van het badhuis zijn niet overge stapt op een duik in het zwembad. Hiervoor kun nen twee redenen aangegeven worden; allereerst het grote verschil in prijs en daarnaast zijn er mensen, die beslist niet zwemmen mogen. Het badhuis in Voorschoten is allerminst een winst gevende zaak voor de gemeente. Zo lang er ech ter nog steeds huizen zijn zonder een douche is de gemeente wettelijk verplicht een badhuis in stand te houden. Het defect geraken van de boi lers ziet de gemeente dan ook als overmacht. Aarlanderveen Ook in Aarlander veen wordt aan een milieubewust denkende jeugd gewerkt. Gisteren werd door de lage re schooljeugd een groot aantal sloten van het dorp schoongemaakt. De gemeentereiniging verleent welwillen de medewerking. De grootste vervui lers bleken aller hande plastic voor werpen te zijn. 5SMHHM s8 „Excelsior" behaalde eerste prijs NOORDWIJK Het fanfarecorps Excelsior behaalde groot succes op het onlangs gehouden con cours te Leidschcndam. Men kwam uit in de eerste afdeling. Als verplicht nummer werd uit gevoerd „C assazlone no. 2 van G. Bodijn en als vrij werk werd gespeeld „Hephaistos ouvertu re", eveneens van Bodijn. Onder bekwame leiding van de heer G. H. Weijers bliezen de 53 muzikanten goed geoefend hun muziek de sporthal in. In de ju ryrapporten kwam Excelsior er dan ook uitstekend van af. De lof was vooral opmerkelijk om dat het corps vrij veel jeugdige muzikanten heeft. Al met al be haalde het gezelschap met 144'A punt voor het verplichte num mer en 289'/i punt voor het vrije werk. goed voor een eerste prijs met promotie naar een hogere afdeling. Hoe puriteins is Voorschoten? Dat vragen zich thans o.a. de orga nisatoren van de „Tour de France" af. Voorschoten is de enige van de ruim vijftig Neder landse gemeenten (die de tour karavaan binnen de grenzen krijgen) die alleen een volledig stille tocht toelaatbaar acht. De organisatoren hebben in deze beperking toegestemd, niet geprotesteerd hebben tegen de doortrekking op de zondag morgen. De kerken langs de route: de r.k. Laurentius, en de Gereformeerde Kerk hebben hun diensten verzet, evenals 6e Moeders Gods Kerk. Alleen de Hervormde Dorpskerk houdt een dienst om 10 uur. Alle ande re kerken hebben de laatste morgendienst om 9 uur. perking, die in de praktijk niet Het verlenen van een vergunning haalbaar is en die bovendien voor de ongetwijfeld vele toe schouwers het geheel minder middels is uitgelekt dat over het al of niet verlenen van een ver gunning beraad is geweest bir.- nen het college van burgemees ter en wethouders. In dit college heeft wethouder W. J. Iestra (P.C.G.) met zijn portefeuille gezwaaid en daarna zijn de an dere leden van het college door hun edelachtbare knieën gegaan, en kwam een compromis-voor de begeleiding, zal de politie eventueel ook met het bonboek je moeten gaan werken. De waarnemer d-groepscomman- dant rekent maar op nalving van de vergunning, want met elf politiemensen in een dorp dat geheel voor het verkeer wordt afgesloten, is de verkeer steek al een hele zware opgave. Waarschijnlijk een gevolg van een bepaalde traditie. Voorscho ten heeft nog tal van tradities uit de tijd dat het dorp streng christelijk was. Zo wordt nog plaatselijke bioscoopjc zijn vitri nes niet aan de Schoolstraat plaatsen en tot vorig jaar was zelfs de wekelijkse warenmarkt j op Goede Vrijdag verboden. steeds de raadsvergadering met Slot van deze „Tour de France,, gebed geopend, hoewel dens de laatste beëdiging de 19 raadsleden er 6 leden ren, die de belofte in plaats de eed aflegden. tij- aantrekkelijk maakt. Het vreemde bij deze beperkte vergunning is, dat de kerken met beperking behoort tot de taak van de burgemeester, als hoofd van de politie. Burge meester Van der Haar, thans Met dit voorstel heeft de groep met vakantie, heeft echter wel van de rijkspolitie een stuk ex- deze vergunning verleend. In- tra werk erbij gekregen. Naast stel uit het beraad te voorschijn Hoewel de beperkingen tijdens de Van die 19 raadsleden zijn er wel een doortocht, geen geluid. doortocht van de „Tour de France,, In een democratisch college geweest Is, is deze be slissing niet volgens de wens van de overgrote meerderheid van de Voorschotense bevolking. aangesloten bij eer. fessionele partij: 4 K.V.P. en 4 P.C.G. (combinatie ARP en CHU). Toch is op zondag het in structie-zwembad in Voorscho ten gesloten, toch mag het overdenking kan zijn, dat Voor schoten echt het wereldse niet schuwt, maar gevoel heeft voor tradities ontstaan tijdens de re formatie en tot aan de laatste Wereldoorlog steeds gevoed doordat het protestantse Voor scholen lag tussen de overwe gend rooms-katholieke gemeen ten zoals Wassenaar, Leidschcn dam, Stompwijk en Zoeterwou- de. HAZERSWOUDE Het feeste lijke onthaal, dat het plaatselijke tamboer- en pijperskorps zijn bejaarden, gisteravond bij thuis komst bereidde, betekende het fleurige eindfe van het traditio nele jaarlifltse uitstapje van de bejaarden uit Hazerswoude-dorp. Vijf buss'sn brachten het tal rijke gezelschap (zo'n slordige 260 „maji"), nadat 's morgens om negen uur was vertrokken, in het bosrijke ZeistHoofd schotel aldaar: wandelen, rus ten en de lunch in het „Jagers huis". 's Middags zette de stoet zich richting Avifauna, waar men om zes uur aan tafel ging voor een smakelijke finale. Een finitle, overigens, die nog een klein staartje kreeg: een grootse ontvangst op het Raadhuisplein, tijdens welke burgemeester J. ten Heuvelhof, die samen met ds Geertsema en de directrice van het bejaardentehuis Driehof me vrouw Bos de reis meemaakte, woorden van dank sprak tot iedereen die deze zonnige dag had mogelijk gemaakt. WASSENAAR Het comité zomervakantle-aktlvlteiten, dat al enige jaren met bijzonder veel succes de zomervakantie voor de jeugd van 6 tot 12 jaar organiseert, heeft woensdag wat zorgelijk naar het weerbericht geluisterd: aanhoudende zonneschijn en tropische tem peraturen. Zou er wel een sterveling komen naar de openingsmani festatie van het seizoen 1973: het optreden van het jeugdcircus Don Bosco uit Oudenbosch in de sporthal? Het comité heeft zijn eigen populariteit onderschat: niet minder dan 300 kinderen waren tegen half drie in de sporthal present en zij hebben enkele uren genoten van een alleraardigst circusprogramma met acrobatiek, koorddansen, trampolinespringen goochelkunst en clownerie. En ondanks het zomerse weer en het feit, dat in de Langstraat de oud-Hollandse jaarmarkt startte. Burgemeester mr. K. Staab en zijn echtgenote gaven van hun belang stelling blijk, en spraken tegenover het comité waarvan mevrouw Van Katwijk-De Jong de inspirerende motor is, hun grate bewonde ring uit voor wat er in de komende weken weer voor de vakantie houdende jeugd op t-uw gezet gaat worden: een uitstapje naar Dierenpark Wassenaar, een viswedstrijd: een natuurtocht door „De Horsten", een handbalspuitwedstrijd, filmvoorstellingen, een jeugd- show en vijf ochtenden „Kreade" met gelegenheid tot knutselen, kliederen met verf, klei, papier, figuurzagen, timmeren en nog veel Tweede plaats voor Laan-Vonk TER AAR In het Belgische plaatsje Betekom Is het zljspan- duo Wil van dc Laan—Huig Vonk tijdens motorcross wed strijden als tweede geëindigd. a een slechte start ln de eerste manche, waar zij als zesde ein digden, kwam er in de tweede munche een tctale verbetering uit de bus door nu als eerste te eindigen. Zij konden evenwel de B-tlg Alois de Kort zijn eerste plaats niet ontnemen. In dc elnrf- uitselag werd dc.Bc-lg Alois dé Kort eerste en het duo Wil van de LaanHuig Vonk tweede. De derde en vierde plaats waren resp. voor het duo Ben Snij- dera-Rien van Summeren en het duo Pie. van de Laan—Piet Br.ak. Altior naar Stevensbeek Stcvenshfek «Is onderdeel van het N.K S. Jeugdsportkampen- programma. Als ieiders gaan mee de heren H. Slof en H. O'.to. Diverse activi teiten zullen er plaatsvinden o.e. zwemmen, waterpolo, wan delen, tUeltennls enz. Geva rieerde wedstrijdsporten maken dec' uit van het programma zoïIf at.et lek, volleybal, hand- ba en voetbal, die in compéti- tievertar.d met andere deelne mers worden gespeeld. O. k bij eventueel slecht weer, heeft men eer volledig pro gramma samengesteld.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5