VENIJN ZAT VOOR NOORDWIJK IN DE LAATSTE MINUTEN Lichtinstallatie veel had weg van hkaarsenkandelaar'' sport en streeknieuws Kampioens feest augustus Outsider Koemans verrast Blommendaal in de Munnik Oudhollandse markt in Limburgse trant PAGINA 4 DONDERDAG 28 JUNI 1973 LEIDSE COURANT Een poging van Albert Spaanderman om Noordwijk op gelijke hoogte brengen. Zijn schot zal in het zijnet verdwijnen. I1IBII1 Roozendaafl Slechts zeven mi nuten konden de meegekomen supporters van Noordwijk hun favorieten toejuichen als „we reldkampioenen". Tien minuten voor tijd namelijk had invaller Rudy Bröring de 1—0 achter stand, die zo lang op het score bord had gestaan, met een fraai afstandsschot weggewerkt. Het gelijke spel zou voldoende ge weest zijn om zich algeheel kampioen van Nederland te kunnen noemen. De vreugde duurde echter niet lang. In de 43e minuut bereikte een pass van Gillisen Nouwens, die met een kopbal een derde en beslis sende wedstrijd voor RBC for ceerde. Dat in de blessuretijd Johan van de Boom er nog 3—1 van maakte, was verder onbe langrijk. Donderdag 9 augustus zullen beide rivalen daarom we derom tegen elkaar uit moeten komen. Plaats van handeling zal het terrein van Noordwijk zijn. Dit werd door de KNVB besloten in overleg met beide clubbesturen. Noordwijk badl voor de wedstrijd tegen RBC gekozen voor een verdedigende houding. Dit moge blijken uiit de 4-4-2 opstelling. Trainer Duyndam had Aad Glas de plaats van de met vakantie zijnde Van Kesteren toebedeeld en het middenveld versterkt wiet Jan Vieveen. Evenals in Noordwijk startte RBC bijzon der aanvallend. En ook ditmaal bood Noordwijk daartoe de gele genheid. De mandekking werd verwaarloosd, men bood de te genstanders vrij spel en vergat de eigen aanvallers voldoende te steunen. RBC had het geluk reeds snel de score te kunnen openen. Louis Verstraaten, die door Cees Spaanderman overal en in elke beweging werd ge volgd, profiteerde in de 8e mi- nuut van een onoplettendheid van zijn „schaduw". Een voor- ziet van Gillisen werd een prooi voor kopspecialist Verstraaten, die doelman Constant Smit het nakijken gaf. Gesterkt door deze vroege treffer verwierf RBC zich gemakkelijk een veld- ovemvicbt. Zij lieten de Noord- wijkers vele meters afleggen om de gaten te kunnen dichten. Met een enorme inzet inspireerde Kees Karstens zijn mdespelers tot beter spel. Schoten van Hans Westgeest en Albert i Spaanderman toonden aan dat Noordwijk de verdedigende houding had laten varen. Ver straaten was dicht bij zijn twee de doelpunt. Gillisen ondernam een solo in het strafschopgebied en passte vanaf de achterlijn naar de op een meter van het doel vrijstaande Verstraaten; hij trapte echter finaal over de bal heen. Een tweede enorme te genslag kreeg Noordwijk te ver werken in de 25e minuut. De uitblinker van zaterdag, Gerard „Stippie" Duyndam werd ge- Roozendaal Een breeduit la chende trainer Vermunt van RBC was duidelijk tevreden. Ook hij had er na de gelijk maker van Noordwijk niet meer in geloofd. Noordwijk was volgens hem feller ge weest dan zaterdag met Kar stens als de motor van de ploeg. Een beslissingswed strijd vrijdag a.s. had voor RBC erg vervelend uitgeko men. Spitsspeler Verstraten treedt dan namelijk in het hu welijk en twee van zijn mede spelers treden dan op als ge tuige. Geen vrees echter voor RBC. Pas in augustus zullen belde rivalen tegen elkaar moeten uitkomen. „Een gelukkige beslissing; een wedstrijd op vrijdag a.s. zou een partij van niks zijn gewor den", oordeelde de heer Meu- leman van de KNVB. Terecht. „De gelukkigste heeft gewon nen", was na afloop de me ning van de teleurgestelde Arie Duyndam. De grote „Stip" meende dat Noordwijk niet overspeeld was gewoTden en zeker de gelijke was ge weest. Een gelijkspel was dan ook de juiste uitslag. Na de snelle achterstand had hij ver wacht dat zijn ploeg terug zou komen. De laatste minuten waren vervelend geweest; men had en de bal' moeten uit trappen én op balbezit moeten spelen. Ook Albert Spaander man meende dat een gelijk spel verdiend was geweest. De lichtinstallatie vond hij een la chertje. „Dat was toch geen lichtinstallatie. Er waren zelfs een paar lampen kapot aan de linkerkant. „Het weer had vol gens hem zijn stempel gedrukt op de snelheid van de wed strijd. Het niet geven van een penalty voor dïe overtreding tegen Barten, beoordeelde Kees Karstens als de inleiding tot de laatste twee tegendoel punten. Zijn vaste bewaker Nouwens had niet veel vat op hem kunnen krijgen. „Kijk, als je statisch speelt, hebben ze niet veel moeite om je uit te schakelen; ben je beweeg lijk dan krijgen ze de kans niet om je af te stoppen". Zoals altijd gaf hij ook nu weer schitterende passes. Op vallend was dat wij nu maar in de diepte spelen. „Een uit- probeerseltje van me; de Vroet heeft tegen me gezegd dat ik meer in de diepte moet spelen. Nou dat ga je dan uit proberen". Cees Spaanderman meende niet in zo grote mate schuldig te zijn aan het eerste doelpunt. „Verstraaten loopt bij mij en trekt weg, daarmee ruimte makend voor een opkomende middenvelder. Niemand viel die opkomende middenvelder aan. Wat moet je dan doen?". Hij begreep wel dat Verstraat en gekocht is door FC Brugge. „Hij heeft veel techniek en is in de lucht erg sterk. Als tegen stander moet je hem voortdu rend in het oog houden". Bij het tweede doelpunt had hij de voorzet niet aan zien komen. Evenals zijn broer was hij niet enthousiast over het licht van RBC. „Het leken wel kaarsen". PIET VAN DAM. Gerard Duyndam moest met een ernstige blessure aan zijn kniebanden van het veld gedragen worden. Zijn blessure betekende een grote klap voor Noordwijk. blesseerd bij eer, duel met oppo nent Fr;e Nouwens. Hij moest met een brancard van het veld gedragen worden. Hij heeft waarschijnlijk een tame lijk ernstige blessure aan, zijn kniebanden. Zijn vervanger was Ruud Brörir.g. Hij was pas in het veld of hij kreeg al een schitterende scoringskans. Kees Karstens nam een van zijn be faamde vrije (trappen, die met een draaiend effect voor de voe ten van Bröring terecht kwam. Zijn schot ging rakelings voor langs. Noordwijk toon'de in die helft karakter. Het herstelde zich goed na het openingsdoel punt en het wegvallen van Duyndam. Men trok weer meer ten aanval en bood RBC gelijk waardige tegenstand. Het duel werd harder en kwam mede daardoor op een kwalitatief minder hoog niveau te staar, dan afgelopen zaterdag. RBC bleef de eerste helft de betere ploeg, maar maakte de fout om teveel het spel te richten op Verstraaten. Doordat deze goed afgedekt werd1, verwierf RBC zich daardoor weinig kansen. Bij Noordwijk stichtte Bröring in de achterhoede van RBC het meeste gevaar. In de tweede helft speelde Noord wijk weer haar oude spelletje. Het bouwde de aanvallen goed op, daarbij tonend dat het elftal over vele technische capacitei ten, beschikt en hield de verde diging beter gesloten. In de rust 'had Arie Duyndam aan Cees Spaanderman en Hans Plaatzer opdracht gegeven om meer aan te sluiten bij het mid denveld en zodoende Verstraat en te dwingen r.aar het midden te trekken. Zou hij dit niet doen dan zou hij voortdurend buiten spel staan. Vooral döorde grote inzet van Noordwijk kreeg de wedstrijd het beeld van een slij tageslag. Middenvelder Söhouw van RBC, volgens trainer Ver munt niet opgewassen tegen de felle tackles van Noordwijk werd vervangen door Nieuw- laat, die een onopvallende rol zou spelen. RBC wist ook in de tweede helft, ook al was het aanvallender niet de juiste ope ningen te forceren,. Vooral de beide vleugelverdedigers van Noordwijk gaven hun tegensta n- Kees Karstens ziet zijn doorgang belemmerd door RBC-aanvoerder van der Ven. Jan Vieveen en Rudy Bröring kijken gespannen toe. ders weinig kans tot vrij spel. De grote inzet van Noordwijk werd niet altijd begrepen door de Amsterdamse scheidsrechter Van de Burght. Hij voelde niet aan welke belangen op het spel stonden en liet dit ook duidelijk blijken. Hij floot vaak voor on benullige overtredingen en wek te de schijn tegen Noordwijk te fluiten. Trainer Duyndam druk te het zwakjes uit toen hij zei: „Ik was het niet altijd met hem eens". Het opmerkelijkste ver schil met de wedstrijd van za terdag was dat de snelheid van de voorhoedespelers van Noord wijk minder was. Dit gold voor al voor Jan Willem Bog ens. Al bert Spaanderman verklaarde dat het weer te drukkend was. Halverwege was RBC dicht bij De ongelukkige Duyndam voor dat hij noodgedwongen moest uitvallen. Van de Meeberg komt door de kleine Stip in grote moeilijkheden. een tweede treffer. Scheidsrech ter Var, de Burght liet Ver straaten, in duidelijke buiten- spelposi'tie staande, zijn weg! naar doelman Smit vervolgen. E Zijn inzet en in tweeden instantie van Gillisen werden door Smit eohter onschadelijk gemaakt. Tot de 35e minuut werden ver der weinig kansen gegeven. Toen zou Bröring Noordwijk la-j ten juichen. Ben Barten onder schepte een aanval van RBC en wist vallend de vrijstaande Brö ring te bereiken. Zwaar gehin- j derd loste hij een afstandsschot dat voor keeper Van de Mee- 1 berg onbereikbaar was. Trach tend de eindstreep zo snel mo gelijk të bereiken, vergastte men de toeschouwers op lange trappen richting ztfttribune. Een ta'ktiek die door trainer Ver munt als dom werd gekarakteri seerd. RBC niet meer gelovend in een positief resultaat begon- een wanhopig en angstig offensief. Neg eenmaal zou!1 Noordwijk het heiligdom van. Van de Meeberg belagen. Beni Barten ging er alleen vandoor, maar zag zijn weg in het straf schopgebied' geblokkeerd door twee verdedigers. Een penalty meende iedereen van Noord wijk. Niet echter in de ogen van de scheidsrechter. „Een klap in i het gezicht", zei Karstens na af loop. Nog in dezelfde minuut kreeg Noordwijk de grootste te leurstelling te verwerken. Gilli sen zette een solo in, omspeelde drie man en gaf een voorzet op maat aan Nouwens, die met een schitterende kopbal Smit, het na kijken, gaf. RBC was tevreden, maar zou in blessuretijd' nog eenmaal scoren. Johan van de Boom zette met Verstraaten een één-twee combinatie op, door eerstgenoemde doeltreffend werd afgewerkt. Het laatste fluitsignaal van, scheidsrechter Van de Burght, klonk daarna onmiddellijk. „Bedankt Noordwijk voor het ver toonde spel. Diit was reclame voor het amateurvoetbal", ren voor Noordwijk de troosten de woorden van de speaker. PIET VAN DAM. Leiderdorp De als respectievelijk derde en vier de geplaatste Blommendaal en Theunlssen heb ben gisteren in het tennistoernooi van De Munnik een zwaar dagje gehad. Theunissen balanceerde slechts op het randje van de nederlaag, doch voor Blommendaal is het herenenkel B afgelo pen. Op het oog vol zelfvertrouwen trad de Noordwljkse overgangsklasse A speler op de baan. Zijn opponent, Henny Koemans uit Voor schoten, vuurde echter zonder enige terughou dendheid zijn kanon-harde service af, waarna hij de eventuele return dikwijls soepel in de hoek volleerde. Natuurlijk stelde Blommendaal hier het nodige tegenover, niettemin kon hij niet ver hinderen, dat de eerste set met 6—4 naar Koe mans ging. De tweede set nam Blommendaal het heft weer volkomen in handen, of was het mis schien, dat Koemans deze reeks een beetje liet lopen om in de derde set alles of niets te gaan spelen. En in deze derde set werd het dan ook alles voor Koemans. Vol vaart vlogen de ballen, waar hij ze maar hebben wilde. Nadat de tweede set met 62 verloren was gegaan, won Koemans de partij zodoende toch nog met 63. Voor Theunissen was de afloop, zoals gezegd, suc cesvoller, maar wat zal hij vooral in het begin van de strijd het benauwd gehad hebben. Ruijse- naars zijn tegenstander, die momenteel in grote vorm verkeert, verschalkte hem keer op keer met listige cross-passeerslagen. En wanneer Ruijsenaars in te grote moeilijkheden kwam, zag hij telkens toch nog kans de bal met zijn lange armen juist hoog genoeg over Theunissen heen t spelen, waarna deze opnieuw kon beginnen een aanval op te bouwen. De eerste set ging dan ook redelijk vlot naar Ruijsenaars (6—3), maar in de tweede reeks begon Theunissen iets zuiverder te plaatsen, hetgeen hem net genoeg punten voor winst opleverde (7—5). In de laatste set leek Ruijsenaars hierna wat uitgeblust, zodat de over winning toch nog via 6—3 bij de Munnikspeler te recht kwam. Eddy de Vries, reeds getipt als gevaarlijk outsider had tegen De Bueger, die vorig jaar het herenen kel C op zijn naam bracht, ook geenszins een „makkie". Nadat beide spelers een set met 64 hadden binnengehaald, was het de onvermoeiba re De Vries, die de langste adem had. Met zijn tweehandig spel De Vries pakt het racket van de ene in de andere hand en speelt zo alleen een forehand overtroefde hij zijn opponent alsnog met 6—1 in de laatste set. De laatste heren B-partij was die tussen Overbeeke en v.d. Voort. Slechts even moest Overbeeke de zeilen bij zetten, maar toen was het pleit snel be slist (7—5, 6—1). In het gemengddubbel B moest Blommendaal een tweede nederlaag incasseren, ditmaal samen met mevr. Huurman. Jan Lind en Esther Mulder ver sperden hun door middel van een 61, 46, 61 zege de weg naar de vergende ronde. In frT héren- enkel C deed ziic'h één grote verrass'inr >r. De uit Utrecht afkomstige Rooseboom vc ;derde de als derde geplaatste Hans Schuller uit dit on derdeel. Hij deed dit met maar liefst de cijfers 63, 61 en kan wellicht nog hoge ogen in deze categorie gaan gooien. Ook in het dubbel C liet Rooseboom een geplaatst koppel stranden. Sa men met Van Oostrom schakelde hij de gebroe ders v/d Loo, vierde geplaatst, met 7—5, 6—3 uit. In de laagste damesafdeling bereikte M. Albers na een moeizame zege als eerste de "havve finale. In de zelfde sterktecategorie, maar dan bij de heren kon Ton Giberius zijn plaatsing uiteindelijk niet waar maken. De Heemstedenaar Paul Rosenmol- ler zette hem in twee sets aan de kant. Geelker ken moest zich hevig inspannen om de volgende ronde te bereiken. Na drie sets (6—3, 4—6, 6—3) kon hij Kuyk pas de baas. WASSENAAR Gisteren is de derde Oudhollandse jaarmarkt te Wassenaar geopend door burgemeester Staab. Hij wordt op ini tiatief van de winkeliers gehouden in de Langstraat en op het Dorpsplein. Dit jaar heeft de markt een Limburgs accent. Hij zal duren tot aanstaande zaterdag en ook 's avonds geopend zijn. Allerlei attracties zijn rond de markt georganiseerd. Zo heeft de Was- senaarse brandweer in een garage op het Plein een tentoonstelling In de optocht waarmee de jaarmarkt gisteren geopend werd, liepen Limburgse steltlopers mee. Op het parkeerterrein naast de ABN kan de Limburgse volkssport handboogschieten beoefend worden. Zaterdagmiddag om 12 en 15 uur zullen de Kachelpiepers uit Maas tricht optreden. Eerste steen kleuterschool Noord-Hofland VOORSCHOTEN - Weihouder T C. Esselaar metselde gister middag tijdens een officiële bij eenkomst de eerste steen in de in aanbouw zijnde kleuterschool in de Voorschotense wijk Noord-Hofland. De kleuterschool wordt gebouwd bij het 23 loka len tellende scholencomplex Noord-Hofland en zal indien al- les naar wens gaat per 1 okto ber gebruiksklaar zijn. In de aula van het scholencom plex ging wethouder Esselaar even terug naar de historie. In 1968 kwamen 14 lokalen gereed en de kosten bedroegen IJ miljoen; in 1970 werden 9 loka len bijgebouwd voor een bedrag van 850.000.- en thans worden 3 lokalen en 1 werklokaal ge bouwd vcor de prijs j 750.000. „Een praktisch voor beeld van inflatie, de bouwprij zen vliegen de pan uit", aldus de wethouder.De kleuterschool komt eigenlijk te laat klaar, cvidat alle lokalen thans bezet zijn e,n er een oplossing gevon den moet worden voor de perio de van half augustus tot 1 okto ber.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4