Koudekerk stapt uit streekmuziekschool Waar toch al de zijn madeliefjes gebleven Juliana-fanfare uit Stompwijk wint concours rijn- en vlietstreek OOK Wat u moet weten Hans Petri vecht voor zaalsport in Hazers- woude PAGINA 5 WOENSDAG 27 JUNI 1973 LEIDSE COURANT Flink bedrag te betalen KOUDEKERK Koudekerk stapt met ingang van 1 juli uit de alge mene regeling van „Rijnakkoord". Na lang wikken en wegen heeft de raad hier gisteren met drie stemmen tegen toe besloten. Een van de grootste bezwaren die tegen de algemene regeling werd geuit, was het feit dat men zich voor vijf jaren zou binden aan de muziekschool. Terwijl de gemeente geen enkele invloed kan uitoefe nen op de besteding van de jaarlijkse bijdrage, die men op grond van het aantal lesuren aan de school verschuldigd is. Zo zou een Jugeohinlaorti spddneneg.zlIDHDHM grcot gedeelte van het geld opgeslokt worden door de leerlingen, die particular les krijgen. Terwijl de raad van mening is dat het geld meer moet gaan naar groepsonderwljs. De heer Vreugdenhil stelde dan ook voor In de toekomst meet AMV-lessen te bepleiten bij de streek-muziekschool. Een aan sluiting bij de streekmuziek- sluiting bij de streekmuziek- steunen". Zijn collega's van Ge meentebelang, de heren Dorre- paal, Van de Rovaart en Won- dergem steunden zijn voorstel tot uittreden zonder omhaal. Tot grote verbazing van enkele raadsleden stemden ook wethou der Van der Pols en Mevr. Slot tegen het voorstel van B. school van Alphen van volgens De consequenties van dit raadsbe- hem de oplossing niet. „Omdat Alphen zich in korte tijd is gaan ontwikkelen van een dorp van kaasboeren en klanten naar een kleine stad. Leiderdorp zit veel minder met dergelijke moeilijk heden die dit teweeg brengen". Wethouder Van der Pols uitte ook zijn bedenkingen tegen het zich voor vijf jaar verbinden aan de school. „Een terugtrekken zou ons echter ook goud gaan kos ten. Bovendien hebben we alle vertrouwen in het nieuwe be stuur". De heewr Heemskerk was dit niet met hem eens. „Zolang het nig een bestuur is, dat zich achter een beleidsnota vol vaagheden stelt, is mijn fractie (KVP) niet van plan om het voorstel van B. en W., om aan te blijven, te sluit zijn o.a. dat er een vaste leerkracht AMV moet worden aangesteld in Koudekerk en dat er een flink bedrag aan de streek-muziekschool zal moeten worden betaald, ter tegemoetko ming van het verlies dat de school waarschijnlijk zaï lijden. Tevens zullen de jaarlijks bij dragen van de andere deelne mende gemeenten worden ver hoogd. HAZERSWOUDE De zesde- klassers van de basisschool aan de Hazerswoudse Dorps straat hebben gisteren op feestelijke wijze afscheid ge nomen van hun school, leer krachten en medescholieren. In alle lagere klassen werd getrakteerd. De stap naar de grote school" staat voor de deur maar eerst kan van een lange, hete zonder- vakantie worden genoten. LISSE De Lissenaar Har ry Mens is geslaagd voor het examen makelaardij van de Nederlandse Federatie van Makelaars dn Onroerend Goed. Zijn plaatsgenoot John Landkroon slaagde aan de Coornherth Scholengemeen- Coornherth Scholengemeen schap in Haarlem voor de havo. VOORHOUT Programma KWJ-Voorhout: 27 juni-speel- zelfavond, 28 juni-gesloten, 29 juni-speelelfavond; 30 ju- ni-jongerenavond voor boven 16 jaar, 20 uur, niet leden 1, 1 juli-relaxavond, 's mid dags paradise voor het laatst, 2 juli-opruimavond. 3 juli-gesloten, 4 juli-speelzelf- avond. SASSENHEIM Vapaf Com- piégne hield de Blauwband een wedvlucht met 239 oude duiven. Gelost om 6.20 Eerste binnen 12.30.43 uur. Uitslag: N. v.d. Zwaan 1. P. Wolvers 258. Gebr. Kruik 3, H. v.d. Lans 4, G. Ammer- laan 6, Gebr. v.d. Krogt 7. J. Drost 9, P. Krom 10, 14. SASSENHEIM Aan de Aca demie voor Lichamelijke Op voeding te Amsterdam is voor de acte M. O. geslaagd Jeanette Verdegaal. LEIDEN Galerie Van der Vlist heeft var 21 juni-21 au gustus een zomertentoonstel- ling. Er worden wandkleden van Bep Roorda, schilderijen van Karei Wiggers, Hessel de Boei en Mieke Kemming, en bronsplastiekjes van Vin cent Dame getoond. De gale rie is geopend van dinsdag t/m zaterdag Plaats: Boter markt 3. SCHENDAM Het Katho lieke Leids Harmoniekapel heeft tijdens een Nationaal Concours in Leidschendam op zondag 24 juni de 1ste prijs gewonnen. Dirigent was de heer B. v.d. Burg, die de plotseling onwel geworden vaste dirigent verving. SASSENHEIM Gister morgen kreeg de 10-jarige Erica Verhoog thuis een pen met inscriptie cadeau van burgemeester Van Knobets- dorff, daar zij op 30 decem ber, vorig jaar, een 2-jarig jongetje uit het water had gehaald. De pen was eer. huldeblijk van de Vereniging tot het redden van drenkelin gen. NOORDWIJK De beken de Noordwijkse irissenkwe- kers de Gebr. J. P. en C. Passchier hebben bij de keu ring in het Hollands Bloem bollencentrum te Hillegom eminente lauweren geoogst. Hun inzending irissen werd be kroond met een gouden me daille met lof van de jury. Het was een ruimschoots I verdiende onderscheiding, want vaklieden t-'.enden dat de collectie Holland se irissen van de Noordwiikse firma van een slechts zelden geziene kwaliteit was en in een ongekend grote verschei denheid. KATWIJK Op de lijst van In gekomen stukken van de ge meenteraadsvergadering komt een brief voor die de examen klas van de Julianamavo heeft geschreven aan de gemeente raad inzake het milieubeheer. Van de gemeentebedrijven had de klas een zo geheten milieu- kaart ontvangen. Daaruit, schrijft de klas, blijkt de be zorgdheid van de gemeente over het milieu. Voor de klas stond er echter weinig nieuws in, omdat het daarin naar vo ren gebrachte al voor het exa men was bestudeerd. Echter de klas had ook zorgen over deze materie en zo werd besloten de gemeente een brief met een aantal vragen te sturen. Aoht onderwerpen heeft de klas aangedragen waarop de gemeente reageer de. De eerste was: Waarom laat u de politie niet controle ren op uitlaatgassen van au to's en bromfietsen? Bent u bereid, luidde de tweede vraag ook zo'n controle uit te oefe nen ten aanzien van de ge luidshinder? Waarom laat u niet meer schoffelen in plaats van onkruidbestrijden met chemische middelen? Waarom mogen er geen madeliefjes en andere bloemen in het gras staan? Waarom schaft de ge meente geen elektrische auto's aan zoals Van Gend en Loos in Utrecht? Die auto's blijken op den duur zelfs nog voordeli ger ook. Waarom schaft de ge meente Katwijl de plastic vuil niszakken niet af. zoals in an dere milieubewuste gemeenten is gebeurd? Waarom stelt de gemeente geen milieuraad aan om het gemeentebestuur te adviseren? Waarom huurt de gemeente geen bollengraafma- chine om het strand regelma tig schoon te houden? Een wettelijke/ regeling ont breekt. schriift de gemeente aan de biologie-examenklas. waardoor de politiecontrole op dit punt slechts stimulerend kan werken. Op geluidshinder controleert de politie al. Er wordt al erg veel geschoffeld, vindt de gemeente, al kunnen bestrijdingsmiddelen niet hele maal worden gemist. Het zal uit het voorgaande wel duide lijk zijn, schrijft de gemeente, Scholieren in brief aan gemeente Katwijk: I *4 dat wij madeliefjes en andere weide bloemen wel mooi vin den, maar dat het soms nodig is te voorkomen dat minder gewenste onkruiden gaan over heersen. De aktiradius van elektro-auto's is beperkt. schrijft het gemeentebestuur, overigens rijden de meeste au to's van de gemeente op pro- paangas, wat gunstig is voor het milieu. Enerzijds zijn plas tic vuilniszakken milieubelas tend, maar anderzijds zijn ze ook mlieubeschermend. lang er nog geen alternatief is overwegen de voordelen, vol gens het gemeentebestuur. De instelling van een milieuraad heeft momenteel al de aan dacht van het gemeentebe stuur. zo blijkt uit de zelfde brief. „Wij hopen binnen af zienbare tijd tot de instelling De resultaten met het schoon houden van het strand door middel van een bollengraaf- machine waren niet overtui gend. Wel wordt zo nu en dan het strand diep omgeploegd. Het ls wel duidelijk dat de standbezoekers en de standca bines een extra probleem ge ven. Een voorstel van scholie ren om een middag te helpen het strand schoon te maken, zoals dat in veel gemeenten geschiedt, zal door ons met gejuich worden begroet. „De gemeente doet in veel din gen haar best", zegt biologie- docent J. A. Mruk desge vraagd. „Neem nou die park- strook langs de Rijn in de Hooines", ich is hij het niet in alles met de gemeente eens. „Wat zijn nu eigenlijk onkruiden? De enige definitie die je daarvoor kunt geven is: een plant die op een verkeerde ■plaats staal. Want verkeerde plunten zijn er niet. Er ls te genwoordig zo'n hang nuar vroeger, toen konden de kin deren nog Dloemetjes plukken in het gras. Nu kan dat allang niet meer. ten machine huren om het strand op te ruimen, dat doen ze niet. En dan moet de jeugd de troep opruimen, van de badgasten, die de ge meente zo graag wil hebben. Diep omploegen, dat kun je één jaar doen. Het volgend jaar haal Je de troep van het vorige jaar weer omnoog. Dan is de aardigheid er gauw al. Vun Gend en Loos rijdt m Utreoht met elektrische vrach tauto's de heie stad door. Dat is nog goedkoper ook. Pro- paangas waar de gemeente mee rijdt is met gunstig voor het milieu, maar muider on gunstig. Dat van die vuilniszakken is een giller. Ze moeten mij eens uit leggen waarop huisvuilzakken mmeuoeschermend zijn. Er zijn hostileen vuilnisbakken. Die zijn licht om te dragen. In Baarn zijn ze trouwens weer overgegaan op vuilnisbakken. Voor vuilniszakken gebruik Je aardolie, één van onze schaar se energiebronnen. In de prak tijk komt het erop neer dat de kinderen erop springen en dan ligt het huisvuil op straat. Dichtgebonden dozen nemen ze niet mee. Wel als je er een plastic zak omheen doet. Dat is natuurlijk belachelijk". LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK Het Stonipwljkse Fanfare korps „Juliana" heeft in de su- pciieure afdeling met 291.5 pun ten een eerste prijs behaald in het door De Leidschendamse Harmonie „St. Caecllla" en „Juliana" georganiseerde pro vinciaal muziekconcours in „De Fluit." „Tuliana" heeft onder dirigent Alu. Hilkhuyzen met het ver plichte nummer Partita van Lex van Delden en het vrije werk „Napoleon" van Manuel Bikon het hoogste aantal punten behaald, gevolgd door de Fanfa re „Pius X" uit Poeldijk onder dirigent J. L. Cornelissen, die de Rhapsodie in Brass van Gof- fin en Divertimento Festavo van Otto Ketting speelde. De drumband van „St. Lauren- tius" uit Voorschoten behaalde in het concours, waaraan 14 harmonie- en fanfarekorpsen uit Zuid-Holland deelnamen en dat ender auspiciën stond van de RK Bond van Muziekgezel schappen in Zuid-Holland en de Aartdiocesane Bond van Mu ziekgezelschappen „St. Willi- brord," onder leiding van tam- boui-maitre Karremans 200 pun ten en promoveerde daarmee naar de eerste afdeling. Het jeugdfanfarekorps „Juliana" uit Stompwijk behaalde onder leiding van Elly Jansen 291 pun ten en promoveerde daarmee naar de 3e afdeling jeugdfonfa- In de afdeling Uitmuntendheid be haalde de fanfare „Liefde voor harmonie" uit Roelofarendsveen 284 punten. In dezelfde afdeling voor harmonie kreeg „St. Rad boud" uit Kethel 288.5 (het hoogste aantal) punten. De harmonie „St. Caecilia" onder leiding van dirigent P. A. v. d. Spek speelde in de eerste afde ling Harmonie Playful Interlude vai Willy Hatvust en Zemire et Azor van Grctry-Moerenhout. Het Leidschendamse muziekge zelschap behaalde daarmee met 271 punten de eerste prijs. Twee nieuwe hoofden' in Alphcn ALPHEN AAN DEN RIJN Met ingang van 1 augustus Is tot hoofd van de basisschool Ron- calli benoemd de heer J. M. C. Clemens (27 Jaar) uit Hazers- woude, thans onderwijzer aan de Banneuxschool te Haz*rs- woude. I Tevens Is mot ingang van diezelf de datum de heer A. W. A. vun den Bosch (28 jaar) uit Purmr- end bnoemd lot hoofd van de nieuwe R.K. basisschool ten westen van de Herenweg. De heer v. d. Bosch is thans werk- In Amsterdam. Per 1 augustus zal de R.K. basis school aan de Preludeweg raar de Eementumschool ten westen van de Herenweg vertiuizen. TER AAR De jongens en meisjes van de zesde klas van de chris telijke school in Aardam hebben gisteravond een mus cal op de planken van het dorpshuis gebracht. Dit allemaal ter gelegcnh d van de afsluting van de basisschool-tijd. De musical, die milieu- betrokken was, viel bij de aanwezige ouders en leerkrachten zeer in de smaak. Een gulden voor Oranjefeest WASSENAAR In de laatst gehouden verguderlng van de gemeenteraad Is besloten een subsidie van 1,- per In woner beschikbaar te stellen aan de Wusscnuarse Oranje vereniging „Koningin Wllhel- mlna" voor de viering van het zilveren regeringsjubi leum van II. M. de Koningin op 5 september n.s. onder de voorwuarde, dat er nader overleg zou worden gepleegd tussen de commissie Finan ciën en de Oranjevereniging over het programma. Dit overleg zal nu vanavond plaats hebben In'het raud- huis tijdens een openbare vergadering van de commis sie, welke om 20 uur aan- HAZERSWOUDE „Natuurlijk, de bouw van de sporthal is nog steeds een vraagteken. Toch werken wij doelgericht aan de zaal sporten. Want, als die „hal" er eenmaal is, moeten wij gereed zijn. Aan het woord is Hans Petri, Hazerswouds gymnastiekle raar aan de Christelijke Mavo in Hazerswoude-dorp en de Christus Koning Mavo aan de „Rijn", gymnast in hart en nieren, trai ner/masseur achter voetbal- en volleybalschermen èn. .vechter tot het behoud en de groei van de zaalsporten in Hazerswoude. Hans Petri, de man ook die bij de Hazerswoudse voetbalvereniging Hazerswoudse Boys (actief speler) en St. Bernardus (trainer zijn sportieve sporen ruim verdiende, wil de zaalsport een „pousse" ge ven. ,.Het gaat erom interesse te kweken met name voor het zaal handbal en het basketball. Want talent is er gewoon genoeg. Daar- I om is het zaak nu reeds contacten te leggen om daaruit de nodige lering te trekken." En Hans Petri was het ook, die woensdag met twee scholierenteams brutaal meedong naar het Zuidhollands kampioenschap zaalhandbal I Yk I I w(* 14 *11 I1IT1 in de Apollo-hal in Oegstgeest. Petri: „Wij zijn alleen gegaan om er 1 op te steken. Tegen mannen als die van het Rijnlands Ly- LFDSCHENDAM De Leid- Braderie en antiekmarkt in ceum ben je natuurlijk bij voorbaat al kansloos." Veel kwam van die titelstrijd echter niet terecht. Twintig van de ingeschreven vijfentwintig teams lieten het afweten. „Ja. de deelname viel erg tegen. De angst voor titelverdediger „Rijnlands Lyceum" was ken nelijk te groot. Toch kon Hazerswoudes gymnast-maestro van een geslaagd toernooi spreken Sportief gezien dan. „Wij hebben leuke wedstrijden ge speeld. Vooral tegen het Rijnlands Lyceum hebben de jongens goed van zich afgebeten. Het werd uiteindelijk 10—12. Alleszins accepta bel. '"En tevreden weet hij zich op weg naar de bouw van die hal. die voor de Hazerswoudse zaalsport in het algemeen en voor idealist Petri in het bijzonder het einde betekent. ..Echt, ik hoop dat dc sporthal er komt. Wie weet voelt Petri, die hel volgend V zoen nu weer de jongste garde (pupillen) van de Hazerswoudse Boys de eerste elementaire begrippen van het voetbalvak gaat bij brengen, zich straks in zijn element. Petri bouwt, nu al. schendamsc Ondernemers Ver eniging Leidsenhage van het re- f gionale winkelcentrum organi seert donderdag 18 juni vanaf 17.00 uur tot zaterdag 30 juni a g. een braderie en antiek markt. Er zal behulve door een groot aantal winkeliers ook door enkele oude ambachtslieden worden deelgenomen. Er zal o a. een spinster, een weefster, een petlenhakker, con manden- vlechter, een leetbcwrrker en e»n koperslager te zien zi|n. l'.nkelt van deze ambachtslie den zullen In klederdracht ver schijnen. Voor de antiek- en cu riosa* tand* hebben zich al vele deelnemers gemeld. Er zijn 4000 vrije parkkerplaa'scn voor au to's- beschikbaar. L

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5