Ah ja y. Velsen en Theo Koek winnen speldag van Zoeterwoiidse KPJ telefoontjes; olga matrassen l.m.f. b.v. laat uw jeugdige figuur ook jeugdig blijven tlfüJUteJke HERO DE GROOT N.V. Uw TELEFUONTJE wordt gelezen LEIDSE COURANT AFLEVERING 152 Margaret was opgetogen toen Ian zei dat Freda haar verpleegstersdiplo ma had. Ze wilde net naar huis gaan, toen Freda binnenkwam. Haar mond viel open toen ze Marga ret zag. „Goed zo, Freda. We moeten nu tegen je op zien, hè?" „Margaret! Waarom ben je niet in Chor- ley?" „We zijn van gedachte veranderd. Hoezo? Doet dat er iets toe?" „Is John ook niet gegaan? Waar is hij nu?" „Hij is meteen naar huis gegaan. Hoezo?" „Dan zal hij Michael zien. Die is bij vader. Thuis". Margaret voelde zich ijskoud worden. Edwin kon niets anders doen dan hen aan el kaar voorstellen. Michael wist wie John was. Hij deed het beste wat hij kon doen. „Nou, ik ga er maar. weer eens vandoor, meneer Ashton. Prettig je te hebben ont moet... John. Het spijt me dat ik niet lan ger kan blijven". John vermoedde echter wie Michael was. „Je kent Margaret toch? Mijn vrouw?" ,,Eh... ja. Ik ken haar". Uit de manier waarop Michael antwoordde, meer dan uit wat hij zei, begreep John dat hij gelijk had. „Ik herinner het me nu. Wij hebben elkaar al eens eerder'ontmoet, hè? Hier, in dit huis. Maar ik was toen zo ziek, dat jullie dachten dat ik het me niet zou herinneren". Edwin haastte zich, een uitleg te geven. „Mi chael is alleen gekomen om mij... om mij een boodschap van Philip te brengen". Michael voegde eraan toe: „Voor niets an ders, wat je ook denkt". „Ik wil met Michael alleen praten". Edwin maakte zich bezorgd. Hier kon niets goeds uit voortkomen. „John, Michael moet weg; nietwaar, Mi chael?" „Als John wil praten, heeft hij er alle recht toe". Edwin keek hen aan als een scheidsrechter twee boksers vóór het gevecht, schudde zijn hoofd en ging naar de voorkamer. John begon. „Wou je me wijsmaken dat je niet bent gekomen om haar te ontmoeten? Denk je dat ik dat geloof?" „Toch is het zo. Ik heb je schoonvader opge beld, en die zei dat Margaret niet thuis zou zijn. En jij ook niet". „Dus het lijkt allemaal heel onschuldig, hè? Je bent niet gekomen om je door haar te iaw.ii zien, zogenaamd toevallig, in de hoop weer met naar zou Kunnen aanpap- je wou niet proneren haar terug te krijgen?" Michael werd nijdig omdat John hem niet geloofde. „Dat was het niet! Als je het weten wilt, zij was de gangmaakster en niet ik. Zij is naar mij toe gekomen. Niet andersom. Zij is al die tijd de gangmaakster geweest, en dat is de waar...". Michael kon het woord „waarheid" niet uit spreken, daar Johns vuist hem de mond snoerde. Margaret rende de hele weg naar huis en kwam bij de deur haar vader tegen. „Is Michael hier? Freda zei het". „O, zei ze dat? Nee, hij is net weg". „Heeft John hem gezien?" „Hij wou hem alleen spreken". „En?", vroeg Margaret angstig. „Vraag dat maar aan John. Hij is binnen". John zat in de huiskamer, met zijn ene hand over de knokkels van de andere te wrij ven. Hij zag haar, maar zei niets. „Heb je Michael gezien?", vroeg Margaret. „Ja. Ik heb hem gezien". Margaret wachtte, maar meer zei hij niet. „Wil je mij niet zeggen wat hij heeft ge zegd?" „O, zeker. Ik heb het in steno opgenomen. Je kunt er dus elk woord van te horen krijgen. Ik begrijp nu wat jij in hem zag. Waarom je naar hem hebt gehengeld". „Wèt heb ik gedaan?" „Naar hem gehengeld. Jij, de arme treuren de weduwe... en toen kwam er een vent, hè, rijp om te worden geplukt. En jij liep hem achter z'n vodden, is 't...". Nu was het John wie de mond werd ge snoerd. Margaret sloeg hem zo hard in zijn gezicht, dat zijn hoofd opzij vloog. John draaide zijn gezicht weer naar haar toe, alsof er niets was gebeurd. „Dat zei hij tenminste. En daarom sloeg ik hem z'n mond dicht". John liet haar de rode knokkels van zijn vuist zien. Edwin hoorde wat John zei toen hij binnen kwam en haastte zich het één en ander uit te leggen. „John. Het was Michael die op belde. Net voordat jullie weggingen. Hij wou mij ergens ontmoeten. Daar 'jullie naar Chorley waren, zei ik dat hij hier kon komen. Als je hem hebt geslagen omdat je dacht dat hij probeerde Margaret te ont moeten, was je te voorbarig...". „Nee, ik heb hem geslagen., omdat...". Hij keek Margaret aan. „Ach, wat heeft het geholpen, dat ik hem sloeg? Wat hij ook gedaan had. We Ieren nooit, hè? We leren nooit". Officieel en wettelijk was de oorlog afgelo pen. Alle noodzakelijke papieren waren on dertekend, de capitulatie-plechtigheden wa ren voorbij, de wapenstilstand werd in de geschiedenis opgetekend. Maar de oorlog was niet voor iedereen afgelopen. De zege vierende legers bezetten de overwonnen landen. Of, met andere woorden, de na sleep, de erfenis, begon pas. Toen de oorlog voorbij was, hadden veel fa milies geliefden verloren. De Ashtons wa ren daar ook bij. Het militair onderzoek naar de dood van Philip Ashton vond plaats direct nadat zijn gehavende lichaam aan een soldatengraf ir de pas bepaalde Britse Zone van West. Duitsland was toevertrouwd. Er namen slechts weinigen aan de plechtigheid deel: zijn commandant, majoor Harkness, de sergeanten Jago en Hardcastle en korpo raal Cobb, van dezelfde afdeling van de berichtendienst. Het hoofdkwartier had een legerpredikant gestuurd voor het leiden van de bij militaire begrafenissen gebrui kelijke plechtigheid. De overwonnenen waren vertegenwoordigd dcor drie burgers. Een man wiens door groefde gezicht bijna net zo grijs was als zijn haar en een heel jong meisje in een donker, graflinnen pakje. Een eindje terzijde stond een meisje wier rood-omrande ogen voortdurend op de een voudige kist gericht waren, tot hij onder de grond verdween. Zodra de plechtigheid afgelopen was, ging ze een beetje haastig weg, alsof ze er eigenlijk niet bijhoorde. De man en zijn dochter namen het pad in tegenstelde richting. De naaste familie van korporaal Ashton was op de hoogte gesteld; door eenzelfde tele gram als Edwin had ontvangen toen Ro bert op zee de dood had gevonden. Het feit dat „de vijandelijkheden waren gestaakt", voigen de officiële termen, scheen aan die gang van zaken niets te hebben veranderd. Edwin werd kwaad omdat er geen bijzon derheden over de begrafenis werden gege ven en hem niet werd gevraagd of hij Phi lips lichaam thuis gebracht wilde hebben. Na hierover bij de betreffende instanties de nodige drukte te hebben gemaakt, kreeg hij eindelijk, door tussenkomst van ex-militaire instellingen in Liverpool een uitnodiging voor een bezoek aan het graf op een Engels militair kerkhof. Er stond, net als op alle andere, een voorlopig hou ten kruis op, met Philips identiteitsnum- ZOETERWOUDE Het oude sportveld in de Loethe heeft na de verhuizing van S.J.Z, niet aan recreatieve waarde inge boet voor de Zoeterwoude ge meenschap. Het folijKt een Idea le speelweide waar óe jeugd, verdeeld over een aantal provi sorische veldjes, vele uren voet ballend doorbrengt en de scho len houden er hun sportdagen. Gisteren vormde de Loethe het tournooiveld van de K.P.J. Het onlangs vernieuwde bestuur or ganiseerde er een sport- en speldag «aarvan aet patroon duidelijk afweek van de vorige jaren. Het geheel had een meer ludieke opzet. De uitslagen waren: DAMES; Combinatie, ilopen-za- klopen-steltlopen. 1. Anja van Velsen 2 José van Velsen 3 Magda de Jong. Klomp op lat lopen; 1. José van Velsen, Marian de Jong, Rieneke Borst. 2. Wils Borst, Magda de Jong, Leny Straathof. 3. Nel van Santen, Marja v.d. Lubbe, Anneke den eisen. Touwtrekken; 1. Wils Borst, 2. Toos de Jong, 3. Rieneke Borst. Spring-wip-watervang; 1. Greet Noord-man, 1. Rienke Borst, 3. Anja v. Velsen. Zeephelling; 1 .Toos de Jong, 2. José van Vel sen, 3 Anneke Bors. Totaal 1. Anja van Velsen, 2. José van Velsen, 3 Rieneke Borst. HEREN; Combinatie Eilopan-za- klopen-steltlopen; 1. Ton Paardekoper, 2 Nico Cap- tein, 2 Sjaak- en Nico de Jong, 3 Jan Mooijman en Theo Ver klei j. Klomp-op-lat-Iopen; Jan Berg, Kees van Velsen, Nico Captein. Kruiwagenrace!; Nico Captein, 2. Theo Mooijman, 3 Wim v.d. Salm. Spring-wip-watervang; 1. Ton Paardekopper, 2. Kees v. Vel sen, 3. Theo Verkleij. Zeephelling; 1, Theo Koek, 2. Jan Bors 3, Jan Berg. Totaal: 1. Theo Koek, 2. Ton Par- dekooper 3, Kees van Velsen. "Ss: ss 01710-22244; slechts 2 x betalen sléchtsTx betalen degelijke garantie. Ir mog. Autobedrijf v 01713—2959—2989, 02522—12099. <aagdorp/Roelo(arendsveen. 1.750. Simca 1501 'f burg 1971 1.750. Sunbe stln Glider 1968 Automarkt Menken Auto's. Morris-Mini 850, 1971 ƒ4.650. Renault 16 TS elektrisch schuitdak 1970, ƒ4.950, Citroen 2 CV 1969-1970 v a. ƒ2 450, Opal Kadett CV 4 1970-71-'7! 12 M Coupe, 9! 1.750, NSU RO 3 3.450, Citroen 2 gratis ongevnllenvc 2.950 ol 100 p.m. Opols Kadett 70 Flat 850 t. '71 ƒ3.950 of ƒ135 p.m. Citroen 2 CV '70 3.250 ol 110 p.m. Renault R6 '70 3.950 ol 135 p.m. Ford Taunus, Ford 12 M 1970 3.450 ol ƒ115 p.m. V W do L. 71 I 3.950 ot ƒ135 p.m. Simca 1000 GLS 70 13.450 ot ƒ115 p.m. Simca 1000 Ralley '71 ƒ4.450 ol 150 p.m. Capri 2000 GTXLR '70 6.450 Toyota 9 4.950 o Spec. '71 ƒ4.950 ol 175 p el, 01711-2683, Ook 's Dver 1969 2.750 ot 1( i plm. 1.000 Garage Nie- 550. Hoge Ri]ndl|k 303, Zoeter luur. Schadebedrijt goedo 2 CV- AZAM i ontanto betaling kwijt. Wij k leurt met 3 maanden Bi larantio verkopon. Kom eons .eidseweg 388A. Voorscholen. OATSUIM DEAt-EP. AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 Bromfietsen, rijw. Dieren en planten Verkrijgbaar b 6, Stompwljk. Motorgazonmaaiers met benzi elektromotoren uit voorraad baar. Met garantie en goede si Tuinbouw- en Hobbyart. Jar Moer b.vNoordeinde 45. Rc rendsveen. Tel. 01713-2564. ir (volledig p a koop klnderwager appelen, planten, planten, Dahllaknoller Dubbele bol- Doe het zeif JïïilWzS aten. Ook voor kasten ir Doe Het Zeil Shop, Watersport rijzentij2 Tuinbouw- en Hobbyartike len Jan v.d. Meer. 'Noordeinde 45, Roelolarendsveen. Tel. 01713-2564. staal aanrecht, gas. toilet, 9500,-.' Utrechts jaagpad 1 1. Tel, 01713-2663. geboden. Zeer (raai model Met 40 pk motor. Nu 4500,-. Te bevragon Camping Diversen 'Singel 23. Tol. 21839. Nu i gewassen grinltegels. Uit- Groen/wlt gtezen lampenko(>|es uil Oma's tijd Kosten 12,95 bij Reön. Tel. 020-233541. IJ VERZORGEN AL UW DRUKWERK. huwelljksaankondigln- maal daags een kopie trekken als thee en u slankt al, 100 gr100 gr 2,95. Drogisterij Bocrhave, Haar- 11.30 en 2-4 uur Maan 'ond van 19 - 19 30 F. snogouwen Schelpenkn BORDUURAFDELING, PAPENGRACHT 2A vraagt: ENIGE NETTE MEISJES VOOR DE BORDUURAFDELING Hoog loon Zomer- en wintervakantiè Aanmelden dagelijks van 9.00-18.00 u., Papengracht 2a, Leiden. Te koop aangeboden lijk te' leggen. Tifdelijk Stanley me 98. Vrouwensteeg 9^01° 23913. e koop gasfornuis. Engel! vagen met matras en een v ion. Mevr. Martiin. Kievit; Te koop gevraagd Daarvoor is natuurlijk wel deskundig foundation-advies nodig. Dat geven wij u graag. Als u deze beeldige Dé wé foundy-set komt passen bijvoorbeeld. Verleidelijk jong en de bra gegarneerd met zachte Franse kant Ken van de mooiste combinaties die Déwé ooit heeft gecreëerd.De moeite waard om gauw te komen bewonderen. ra 16.95 '«ji'"5"1""1 sli"j" 6.95 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 M AU RITSSTRAAT 11 BODEGRAVEN TELEFOON: 01726-2214/3625 POSTBUS 12 Door toenemende opdrachten hebben wij plaats voor vakbekwame CENTERDRAAIERS FREZERS BOORDERS MACHINE-BAN «WERKERS/MONTEURS ROESTVRIJSTAAL PLAATWERKERS/ APPARATENBOUWERS TIMMERLIEDEN/MEUBELMAKERS KOELMONTEURS (rijbewijs BE verplicht) Zij die zelfstandig van tekening kunnen werken genieten de voorkeur. Naast een goed loon, vrije bedrijfskleding, schoeisel, een spaarfonds en andere gunstige arbeidsvoorwaarden, bieden wij een zelfstandige funktie in een goede, werksfeer.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6