Bloemen, Blaren en Blijdschap in de twee streek v ierdaagsen A "65 exposeert in Noordwijk streeknieuws? Belangstelling voor sportdag in Alkemade Ruim 2500 tippelaars in Ter Aar en Alphen B.K.-BASISSCHOOL .DE VOSSENSCHANS" IN TEB AAR OPEN Meer dan half miljoen voor houw in Woubrugge PAGINA 4 MAANDAG 25 JUNI 1973 LEIDSE COURANT ALKEMADE Mede door het uitstekende mooie weer Is de sport dag van ExcelsiorAlkemade een succes geworden. Veel jon gens en meisjes hebben naar hartelust kunnen genieten van di verse sporten o.a. hoogspringen, hardlopen, ringwerpen, hinder- nisbaan-wedstrijd en doelschieten. Om half drie werden de kleuters en de meisjes en jongens van 5 t/m 7 verwacht. Juist hiervoor was veel belangstelling van de ouders en deze hebben dan ook met plezier de verrichtingen van hun kleuter kunnen volgen. De eerste prijzen werden behaald door: jongens 7-8 jr. Richard Wesselman. jongens 9-11 jr. Reinier Turk. Jongens 12-15 jr. René Faay. Meisjes 7-9 jr. Jolanda v. d. Zwet. Meisjes 10-11 jr. Marjan Ganze- fles. Meisjes 12-13 jr. Ingrid van Ammers en Lage Zaal. Meisjes 14-15 jr Karin v.d. Zwet. Dames F ia v.d. Wereld. Bij de allerkleinsten gingen de prijzen naar Margret de Jeu en Mo nique v.d. Meer. Om kwart over vier speelden de heren maandag tegen de heren vrijdag en na een toch wel gelijk opgaande strijd wisten de jon geren de overwinning te behalen met 2—0. Onder veel belang, stelling en applaus werden de prijzen uitgereikt. 4 HOOGMADE De harmonie vereniging .De Heerlijkheid' uit Hoogmade en het fan farecorps Harmonie" uit Woubrugge, musiceerden onder dezelfde dirigent, de heer J. H. Klein, tijdens een buitenconcert zaterdagavond op het plein voor de r.k.- kerk. De publieke belang stelling voor dit gebeuren was niet bijzonder groot. LANGERAAR/ALPHEN AAN DEN RIJN De blaren konden geteld worden. Het einde van twee wandelfeesten in de streek was daar. Vermoeid maar gelukkig en meestal onder grote bossen bloemen bedekt arriveerden de deelnemers aan de twee wandel 4-daagsen aan de meet. Er kon gefeest worden in Alphen en in Ter Aar, het doel was bereikt. üiet bezweken onder het lopen, wel bijna onder de zware bloemenhulde. Een plfiatje uit de Alpheuse 4-daagse. In de Ter Aarse-4 daagse hebben zo'n duizend deelnemers het fraaie parcours afgelopen. De laatste etappe van de avond vierdaagse ging van start voor de 5 km groep vanaf het Dorps huis en de 10 km groep vanaf het schoolplein van de basis school te Langeraar. Al vroeg verschenen ze ter plaatse. Het stralende weer maakte de voet reis extra plezierig. De 5 km groep liep via de Aaar- damseweg en Langeraarseweg naar de finish. In verband met de minder goede wegconditie van de Ringdijk hadden de or ganisatoren de route gewijzigd. De 10 km groep koerste vanaf Kerkplein-Kerkpad naar de Pa- radijsweg om vervolgens de Westkanaalweg te bereiken. Over de Papenbrug, rechtsaf de Oostkanaalweg op en daarna linksaf via het Oude Kerkpad op de Kortenaarseweg gekomen rechtsaf de Kerkweg op, waar na deze groep de route vervolg de van de 5 km wandelaars. Bij garage Lek dromden alle wan delaars samen. Ze kregen van plaatsgenoten bloemen aangebo den. Het laatste gedeelte naar de finish werd muzikaal opge luisterd door het plaatselijke Het eindpunt is inzicht. De lopers muziekkorps met majorettes het zwaarst wegen. de Ter Aarse 4-daagse laten de laatste loodjes al dan niet van Arti et Religioni, die de feestvreugde, want die was er, passend aanvulde. In de basis school hadden de organisatoren de handen vol om de grote stroom te verwerken. Geridderd met het edel metaal en voldaan over de prestaties gingen de wandelaars na het eten van een verfrissend ijsje weer naar huis. Voorafgegaan door Alphens mu ziekkorps Crescendo met het Al phens maporetten peloton trek ken zaterdagmiddag vanaf half vijf de deelnemers(sters) aan de Alphense Avondvierdaagse een bijzonder fraaie bloem- en kleurrijke streep door Alphens hoofdstraten, met als hoogte punt een défilé voor het ge meentebestuur van Alphen langs het gemeentehuis. Overal langs de route vanaf De Heul tot aan het eindpunt, de St. Jozefzaal, stonden familiele den, kennissen of vrienden met bloemen klaar om de bijna 1500 deelnemers aan deze vierdaagse te huldigen. NOORDWIJK In de Kapel aan de Hoofdstraat heeft de Noordwijk- se fotogroep „X 65", onder auspiciën van de Commissie voor Cultu rele Evenementen een expositie ingericht. Tot en met 2 juli a.s. kan men deze tentoonstelling bezichtigen, dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Leden van de groep tonen in de Kapel een selectie uit hun werk in een opmerkelijke diversiteit. Er vallen fraaie natuuropnamen te be wonderen, beelden van stad en land, perfecte portretten, abstracten van een grafische allure, en een verscheidenheid van vrouwelijk naakt, waarin schoonheid en gratie domineren. De elf van „X 65", beginners en gevorderden zijn heel wat mans in hun hobby, dat maakt deze expositie van zo'n zeventig foto's in groot formaat wel duidelijk. Burgemeester mr. J. M. Bonnike, zelf een bekwaam foto-amateur, doet mee als gast-exposant. Zijn werk maakte hij op vakantierei zen, onder meer naar Egypte. Er zijn opnamen bij van eeuwenoude tempels en uiteraard ook van de Nijl. Het is de vijfde maal, dat de fotogroep een dergelijke show organi seert en ook ditmaal muntte deze uit in overzichtelijkheid en zin voor orde. Terecht noemde mr. Bonnike haar apart en een exempel van voort gaande ontwikkeling toen hij namend de culturele commissie de genodigden bij de opening begroette. De Noordwijkse beeldende kunstenaar Hennie Bal, die met het af drukken van een flitser de expositie openstelde, vergeleek zich met een dominee op de preekstoel, die niet op de kansel verwacht werd. Hij trad namelijk op als vervanger van een fotograaf van World Press Photo, die voor de ceremonie was aangezocht, maar verhin derd bleek. De tentoonstelling maakte volgens Bal wel duidelijk, dat fotograferen iets anders is dan kiekjes maken. Leerlingen 'Does' namen afscheid HOOGMADE Dit weekeind hebben de leerlingen van de zesde klas, die met succes deze basisschool hadden doorlopen, in aanwezigheid van hun ouders en het schoolbestuur, in de aula van do school Ter Does op fees telijke wijze afscheid geno men van deze school en hun leerkrachten door het opvoe ren van een musical. Ondanks de korte tijd van voorbereiding werd ,,De To venaar van Alkmaar" prima opgevoerd .Hierna werd door middel van een zangspel de leerkrachten bedankt voor hun geestelijke vormings werk'". Het hoofd van de school, de heer V. Ouwer- kerk, meende dat htjewel de leerlingen de overgang van de oude naar de nieuwe school met meer „naar bui- ten treden" hadden meege maakt, de resultaten toch zeer bevredigend zijn ge weest. Tot slot zorgde de heer Scholte *og voor een verrassing met dc vertoning van een kleurenfilm over de onlangs gehouden schoolvoet- balwedstrijd om de Kleine Europacaup. TER AAR Vrijdagmiddag heeft burgemeester H. J. van de Poel de R.K.-basisschool „De Vosseschans" officieel in gebruik gesteld. In aanwezigheid van vele genodigden o.a. uit diverse Onderwijskringen voerde de heer G. P. M. Schneiders namens het schoolbestuur het woord. Burgemeester Van de Poel zag met dit moment een einde gekomen aan een lange weg met veel formaliteiten en problemen en uitte zijn positieve waardering voor de inbreng van het oudercomité in het verleden en hoopte dat dit ook voor de toekomst zal gelden. Hij zag het basisonderwijs als vormend instituut dat op levensbe- schouwlijke basis gericht dient te zijn op de toekomst van het kind. De heer W. J. M. Dobbe, voorzitter van de oudervereniging bood het schoolbestuur een stencilmachine aan. Ook hij doelde op samenwer king met andere scholen. De heer G. M. J. Reurings, hoofd van de school, schetste in het kort de levensloop van zijn school, waarbij hij de heer A. J. van Drunen als werker van het eerste uur niet vergat. De belangstelling van de ouders voor de school waardeerde hij zeer en hij zag veel werk hierdoor uit handen genomen. De term „dwarsliggers" zoals wel eens gezegd wordt vond hij hier niet op z'n plaats. Het schoolteam, waarvan hij de leiding heeft, zal door de groei van het aantal leerlingen binnenkort met een vijfde leer kracht moeten worden uitgebreid. Na het officiële gedeelte werden de genodigden in de gelegenheid ge steld de school te bezichtigen. WARMOND Zondagmorgen heeft de heer J. van Noort uit Warmond dc pauselijke onder scheiding Pro Eclesia ontvangen. Deze hoge onderscheiding viel hem te beurt omdat hij dit jaar 50 jaar aan het Warmondse mannen zangkoor is verbonden. Pastoor Mussert prees de heer Van Noort als een prima zanger, die ondanks de vele veranderingen in de Nederlandse kerkmuziek het kerkkoor toch is trouw gebleven. Ook de voorzitter van het kerkkoor sprak zijn grote waardering uit voor wat de heer Van Noord voor het kerkkoor heeft gepresteerd. Op de foto spelt mevrouw Van Noort Kaar man de onderscheiding op. Burgemeester Vis was zater dagmorgen om streeks 10.00 uur in de Lombok straat om het echtpaar Van Es met een taart te verrassen van- tvege hun 65- jarig huwelijks feest. Voorstel dinsdag in de gemeenteraad WOUBRUGGE Als de raad morgen bijeenkomt, zullen on dermeer belangrijke voorstellen van B. en W. behandeld wor den: daar de besturen van en-)r kele niet in de Sportraad verte genwoordigende sportvereniging het al lang niet eens zijn me de huidige gang van zaken wai betreft de vertegenwoordiging, komen B. en W. thans met he( voorstel dit college uit te breL den. Voor de sportvereniging S"?0 worden als kandidaten steld de heren R. den Daas H. Th. Wijsman en voor handbalvereniging MMO ie hoogmade de dames R. Borst en M. Elstgeest. Op het uitbreidingsplan 1962 Wou. brugge staat het dijkgedeelte ten oosten van de Dokter Loth- I'aa.n aangewezen als bijzondere bebouwing. Gewijzigde inzichten hebben evenwel geleid tot een meer realiseerbare bestemming. Rede waren het college thans komt met het voorstel deze 555 in2 te verkopen voor 101,50 de meter aan de heren G. J. Leen- ders en L. A. Guit te Woubrug ge voor de bouw van 2 wonin gen. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zullen in het woningbouwprogramma-1973 in Woubrugge mogen worden ge bouwd 28 woningwet- en 20 pre miekoopwoningen. Deze bouw zal worden gerealiseerd op een aan de gemeente in eigendom toebehorend pachtvrij gemaakt terrein ten noorden van de Van Hoogstratenlaan. Daarom wordt de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen var 576.115. Deze kosten kunnen worden ge dekt uit de opbrengst van de gronden voor bovengenoemde woningen en 12 vrije-sectorwo- ringen. Op vorige raadsvergaderingen kwam men tot de conclusie, dat de aan de streekmuziekschool verbonden financiële consequen ties zodanig zijn, dat verdere deelname waarschijnlijk niet verantwoord is. Een en ander heeft geleid tot een uitvoerige beleidsnota van het bestuur van deze school. Hierin werd vooral ingegaan op de geringe subsi diëring van rijk en provincie, terwijl als een zeer belangrijk aspect dient te worden gezien de voorgenomen integratie van het muziekonderwijs op de ba sisscholen. Deze speciaal naar voren ge brachte wenselijkheid zal, mede door de in principe toegezegde medewerking van de leiding van de basisscholen, met ingang van 1 januari 1974 kunnen wor den gerealiseerd. LeiinJuiclens koor beste ih K.R.O. tv- festival LEIMUIDEN Dezesde klas van de Leimuidense St. Jans- school heeft afgelopen zaterdag een schitterende prestatie gele verd door als eerste te eindigen In het KRO zangfestival. De fi nale hiervan werd zaterdag van zeven tot acht op het scherm gebracht. In totaal hebben een kleine 500 scholen aan het festi val meegedaan. Het was een vermoeiende maar natuurliik bijzonder blije dag voor de scholieren. Om acht uur 's morgens werd naar Hilversum vertrokken. Voordat aan de eigenlijke opna me voor de t.v. kon worden be gonnen werd verschillende ke ren gerepeteerd. Het koor stond onder leiding van het hoofd van de school, de heer Gijsel. Het was de vierde keer, dat een school uit Leimuiden aan het festival heeft meegedaan. De eerste keer werd men zevende, de tweede keer derde en de der de keer vijftiende. Een zilveren stemvork en 250 gul den was de tastbare eerste prijs. De groep werd verder door de KRO een reis naar Bel gië aangeboden op 27 juni. De zangers en zangeressen ontvin gen zaterdag nog een oorkonde en een tegeltje. Naar de me ning van de jury was het peil van de finale dit jaar bijzonder hoo°. Voor de zesde klas is het in ieder geval een gedenkwaar dig af-fheid van de school ge worden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4