HOFJESCONCERTEN UNIEK INITIATIEF ANTIEKBEURS O Bejaarden van Leiderdorp naar polder en ven VAN DUIJN LEIDT IN TOUR DE LISSE IN DE BURCHT Wereldwinkel Voorschoten krijgt geen ander thuis stad en streeknieuws OOK Wat u moet weten MARKTEN 97) PAGINA 3 MAANDAG 25 JUNI 1973 1M3I LEIDSE COURANT LEIDEN De zalen van „De Burcht" waren afgelopen weekend gevuld met antiek uit alle delen van het land. Zeventien stands hadden er een plekje gevonden. Het mooie zomerweer heeft ech ter velen afgehouden van deze antiek- en curlosabeurs. De be zoekers. die toch belangstelling toonden gaven echter duidelijk blijk van hun bewondering over de grote collectie. Uit Leiden en omgeving hadden o.a. de heer Aerts (Leiden) en de heer Van Wageningen (Leiderdorp) een stand verzorgd. De heer Aernts had naast antiek ook sieraden in zijn collectie opgenomen. Als enige had de heer Van Wageningen zijn stand geheel met antiek uit het verre Oosten gevuld. Andere deelnemers kwamen o.a. uit Rotterdam, Valkenburg, Lelystad en Hoogezand. De or ganisator, de heer Plasmeijer, verzekerde na afloop van de beurs, dat de gehele collectie medio oktober weer in de Burcht tentoongesteld zal worden. LEIDERDORP Op 26 juni a.s. organiseert de Schaakvereniging Leiderdorp voor haar leden $n andere schaakliefhebbers uit Leider dorp een snelschaakcompeti- tie. Geïnteresseerden worden dan verzocht om uiterlijk 19.45 uur aanwezig te zijn voor de indeling van de kom petitie in het dorpshuis aan de Kerklaan. scholen Meerburg, stelt ie- LEIDERDORP Het be stuur van de Parochiële dereen in de gelegenheid om op 27 juni a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur afscheid te ne men van de heer A. F. Wil- lemsen en wel in de aula van de Meyegaardschool aan de Vronkenlaan. LEIDERDORP De com missie ruimtelijke ordening en openbare werken verga dert op woensdag 27 juni a.s. in het gemeentehuis. Aan- van van deze openbare openbare vergadering is 2". 30 uur. Op de agenda staan de volgende belangrij ke punten. Gronduitgifte in voorhof. Asf altering Vron kenlaan. Tweede voetgangers toegang naar de Does. Werkplaats pottenbakster aan de kerklaan la te verhu ren aan pottenbakster mevr. G. de Graaf-Borgardijn in Leiderdorp. AARLANDERVEEN Door de beide basisscholen worden woensdag 27 a.s. om streeks 2 uur 's middags de sloten van het overtollige vuil ontdaan Deze reiniging wordt verricht door de hoog ste klassen in samenwerking met de gemeentelijke reini gingsdienst. AARLANDERVEEN Aan de rijksuniversiteit van Utrecht is de oud-Aarlander- vener, de heer Van Berkel. gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proef schrift getiteld „Hereditaire Heinzbody Anemie". De heer van Berkel is momenteel in ternist te Enschede. WOUBRUGGE In het ka der van de Anjerkollekte, die deze week wordt gehouden, zal het fanfarekorps Harmo nie op vrijdag 29 juni een openluchtconcert geven bij de Hervormde Kerk om 20.00 WOUBRUQGE In de kan- ge tine van vv Woubrugge organiseerde de jeugdcom missie een avond voor de junioren cl en c2. Jeugdlei der H. Haak deelde aan alle spelers bekers uit evenals aan de leiders. Namens de supportersvereniging sprak mevr. v. d. Weel, die de lei ders bloemen overhandigde. Verder werden er films ge toond. NOORDWIJK Seven-Up organiseert vrijdag 29 juni a.s een strandjuttersaktie voor de jeugd van zes tot twaalf jaar. 's Middags om half twee verzamelen de jon gelui zich bij de strandaf- gang ter hoogte van het Vuurtorenplein, waarna zij gezamenlijk het strand gaan ontdoen van vuil. Na het ..jutten" worden de kinderen verwacht op het strand bij de politiepost. Zij kunnen dan gratis deelnemen aan een schatgraven j. waarbij o.a. een fiets verdiend kan worden. LISSE De school voor la ger en middelbaar beroeps onderwijs voor meisjes ,,Ja- coba van Beieren" heeft in een bijeenkomst in gebouw Rehoboth aan haar leerlin gen de behaalde dioloma's uitgereikt. Het betrof leerlin gen, die de LHNO- en MH NO-opIeiding succesvol had den afgerond. Veertien meis jes gaan aan dezelfde school hun opleiding vervolgen voor het Inas-diploma. LEIDEN Zes jonge mensen, al len leden van het Nationaal Jeugd Orkest, hebben zich ver enigd tot het Sociaal Muziek Ensemble, een naam die wel beantwoordt aan de doelstel ling: het brengen in Nederland van muziek op die plaatsen, waar men niet of minder in de gelegenheid is, concerten te be zoeken. maar die mogelijk eni ge weerstand zou kunnen wek ken bij mensen voor wie in deze (muzikale) zin het begrip „so ciaal" minder goed over komt. Toch is dit unieke idee van gro te waarde. Het ontstond in Lau sanne tijdens een tnurnea van het Nationaal Jeugd Orkest. De zelfde groep speelde er in par ken en in alle mogelijke gele genheden. waar zii met enthou siasme werden begroet. Het plan werd in Nederland ver der uitgewerkt en sinds een jaar treden Cristien Lobeek- ten Damme en Saskia de Loos- Wijker (fluit en clavecimbel), Laura Hakkaart (viool), Mar- tien Cohen Stuart (Fagot), Thijs de Graaff en Wol ter de Loos (cello) op in ziekenhuizen, be jaardentehuizen, in hofjes, kor tom overal waar zij denken be- In Leiden waren het zaterdagmid- langstelling te vinden. dag hofjesconcerten, ben beluisterd. Het was een openluchtconcert onder ideale omstandigheden wat het weer, maar vooral wat akoestiek be treft. Even Ideaal vonden wij het programma, goed gekozen en enhousiast uitgevoerd, met een extra plus voor de speelse Branies van Phalèse, een oude dansvorm, die het in deze om geving gewe'dig „deden". Van de bewoonsters vin het hofje, lieten zich slechts enkelen zien, maar alle deuren of ramen stonden open. Wij zijn ervan overtuigd, dat een dergelijk inti- tiatief bijval heeft gevonden, en dat het een welkome afleiding was in het rustige en wat geïso leerde besfaan van velen van hen. Dit bleek trouwens ook uit de spontane limonade-traktatie, die enige dames uit het hofje, de uitvoerenden en het handje vol bezoekers van buiten de mu ren, aanboden. Daarom nog maals: het was een geweldig initiatief. In muz'kale zin waar devol cn het beluisteren waard. Terecht heeft het Sociaal Muziek Ensemble te vee' publikatie vermeden om de Intimiteit van het hofje do:r bezoek van bui ten niet te verstoren. B. RIJNDERS VOORSCHOTEN B. en W. hebben van het bestuur van de Wereld winkel een brief ontvangen met het verzoek een andere hulsvesting schikbaar le stellen. De Wereld Winkel is thans gevestigd ln een van dc lokaliteiten van hot Ambachtshuis. Uit het onderzoek is ge bleken dat er thans geen andere ruimte voor dc Wereld Winkel be- beschikbaar te stellen. De Wereld Winkel is thans gevestigd in een hier bericht van zal krijgen. B. en W. stellen de raad in de komende vergadering voor ter sprei ding van het publiek tijdens de Paardenmarktdug op zaterdag 28 juli hiervoor beschikbuar te stellen de gehele Voorstraat, Treub- straat, Bloklaan en Koninklijke Marinclaan. Hierdoor wordt vol doende ruimte gecreëerd voor het opstellen van de aan de paarden markt verwante kramen cn andere verkoopgclcgenhedcn. Tijdens de Paardenmarktdag zal in de Schoolstraat een standwerkerscon cours gehouden worden. De gemeenteraad komt vrijdagavond om 8 uur in openbare vergade ring bijeen. De 24 punten tellende agenda vermeldt o.a. voorsteilen var. B. en W. tot wijziging van de veiingKvnorwamjden voor gas, water en electriciteit; tot voorlopige vaststelling van de bctfrijfsre- keningen en de gemeenterekening 1971; tot het verlenen van een recht van opstal aan de voetbalvereniging „Randstad Sport"; tot het nemen van maatregelen inzake dc bestemmingsplannen „Cen trum" en „Voorstraat" en enige onderwijs voorstellen. Het echtpaar Van der Veld, dat in zijn bruidsdagen 55-jarige huwelijksfeest is, kreeg een enthousiast ,.Lai zij levens" te horen tijdens het diner in Alphen. Leiderdorp Afgelopen zaterdag gingen de Leiderdorpse bejaarden van alle gezindten 's morgens vroeg beginnen aan hun jaarlijks uit- gaansdagje. De reis ging via Rotterdam over de Brienenoordbrug daarna via H.I. Ambacht door de Alblasscrwaard naar Gorinchcm waar een koffiepauze was ingelast. Hierna ging men via Oosterhout cn Tilburg naar de mooie Oisterwijkse vennen. Midden in dit prachtige vennegebied was de 2de pleisterplaats, n.l. „Croot Speyck", waar een uitgebreide Brabantse koffietafel klaar stond. In de middag ging men de route via Den Bosch en Vianen langs Utrecht naar Avifauna, waar een prima diner opgediend werd. 's Avonds om ongeveer half negen was men weer moe en vol daan terug in Leiderdorp. Vermeld moet worden dat deze tocht voor de bejaarden geheel gratis was. De kosten aan deze dag wer den voornamelijk gedragen uit de opbrengst van de huis-aan-huis kollekte. Het diner, tijdens welke burgemeester Van - uitstekend tafelpresident toonde, smaakte i den goed. Voorschotense brandweer naar kanipioensehap in Ajjeldoorn VOORSCHOTEN - Een pines van de Voorschotense brand weer, die onlangs In Noordwlj- kerhout nummer één geworden is, heeft zaterdag In de selectie wedstrijden In Cnpelle a.d. IJs- sel dc eerste prijs behaald inet een gemiddelde waardering vnn 8,88 punten. De ploeg stond on der leiding van hoofdbrnnd- wacht Th. Oorschot. De ploeg gaat nu deelnemen op 15 sep tember In Apeldoorn aan de landelijke wedstrijden klasse II om hot landskampioenschap. Dc provinciale wlssolprijs ging dit jaar naar dc glasfabriek Leer dam, vorig jaar won Voorscho ten deze prijs. LISSE De 17e Tour de Lisse ging zaterdagavond van start met drie favo rieten. Hans de Ridder, Dirk-Jan Colijn en Leen v. d. linden. Geen van de drie ging echter met het gele tricot naar huis. Die eer en een fikse kus van rondemiss Ida van Diest waren voor outsider Piet Jan van Duyn u'it Noord wij kerhout. Geheel onverwacht ging hij op het parcours Spekkelaan als eerste over de meet en nie mand zal hem dan ook kwalijk nemen dat hij wat beduusd de Gele Trui van organisator Siem v. d. Poll in ontvangst nam. Of Piet Jan ook in de komende etappes de toon zal blijven aangeven, lijkt echter niet erg waars :hijn'ijk. De parmantige Noordwijkerhouter had op deze avond niet al te veel tegenstand, omdat zijn naaste concurrenten betrokken raakten bij een valpartij. Hoe wel de favorieten voor de eindzege toch nog de aanslui ting met de kopgroep wisten Een opname voor de start van de Tour de Lisse. Het was allemaal net echt. te herstellen, hadden ze teveel kracht moeten geven, omin de van Duyn, 2. Leo de Bruin, 3. Peter v. d. Z.ir.dc, 4. Hans de Ridder, 5. Ron Arachart, 6. Dirk Jan Colijn, 7. Theo Was senaar, 8. Wim Hoogkamer, 9. Andre Reeuwljk, 10. Paul Be- melman. Bij oe B-renners fi nishte John var Eeden als eerste. Hij behaalde een elfde plaats. Aan de eerste etappe ging een ploegentijdrit over één ronde vooraf. Do ploeg van Dirk Schouten behaalde een ruime overwinning door de ploeg van het Haarlems Dagblad met ruim dertien se conden voor te blijven. Dc overige plo-gen classeerden zich als volgt: 3. Faas Simca, 4. Schrama-Schclten, 5. J. v. d. Reyden. 6 en 7, Heversber- gen cn Graficus, 8. Caspers, 9. Merlkhandel, 10. Ons Week- blad. De ongelukkigste renner -werd Frans Bon (het meeste verband aan ar men en benen) en Cock Schenk werd uitgeroepen tot strijdlustigste renner. De Groene Trui kreeg Fred van Resteren rond de schouders. Het berg- klassement wordt aange voerd door Leo de Bruyn. Ajijercollecte in Leiderdorp Leiderdorp Op woensdag 27 juni a.s. wordt ln Leiderdorp dc jaarlijkse Anjercollcctc gehou den. De collecte, georganiseerd door het plaatselijk anjercomi té, dient ter versterktng van het Anjerfonds In Zuid-Holland, een afdeling van het Prins Bcrn- hardfonds. Het Anjerfonds tracht door het j verlenen van financiële ateun aan personen cn organisaties dc zelfwerkzaamheid te bevorderen 1 op het gebied van de weten schap, kunst en kuituur, van plaatselijk of regionaal belang. Aanvragen hieromtrent kunner. worden ingediend bij het secre tariaat van het Anjerfond: Ko- nlngskade I, 's-Gravcnbage. VVIIIriK Katwijk n/d P.IJn. 23 Juni Wanpcvn p. kl»t AU S.M 1V.U0, «la H 10. bospoon ül 77, ni.-ldcrlu 23—

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3