Na treffer jarige Stip Duyndam brak voor RBC hel pas goed los Jan Lind meer favoriet bij De Munnik dan no. 1 Madera Kring blinkt uit op de schoolslag Conditiegebrek en blessures bijna Noordwijks ongeluk MAANDAG 25 JUNI 1973 LI Kees Karstens in duel met Pierre van Hal (3) en Ton van Zand- |i* vliet. Met vereende krachten weten zij de amateur-internationaal van het scoren af te houden. NOORDWIJK Inte rim-trainer Arie Duyndam was na afloop wel een te vreden man. „RBC bleef voetballen van de eerste tot de laatste minuut. Daardoor konden zij profiteren van ons conditiegel rek en de twee ongeluk kige wissels, die ik noodgedwongen moest nemen. Toen het eenmaal 31 werd roken zij hun kans." Ook Hans Westgeest was van mening dat een ge brek aan conditie en routine Noord- wijk bijna de das had omgedaan. Aangezien het ech ter om de punten gaat is volgens hem deze 32 over-, winning eer. goede uitgangspositie voor a.s. woensdag. Ge rard Duyndam was voor RBC minder bang geweest. Zijn openingstreffer was een schitterend ver jaardagscadeau. De „Stip" vond dat hij veel vrijheid had gekregen op het middenveld. Hij kon de bal vfij aan nemen en vrijuit spelen. Ook wilde hij nog wel kwijt, dat hij twee doel punten had ge maakt. Na zijn doelpunt werd een inzet van hem door een van de verdedi gers achter de lijn vandaan jammer* genoeg had de si Jieidsrechte dat nie' gezien. El'.- talbegeieider Den Hollander, die een 31 overwinning voor Noordwijk had voorspeld, was RBC tegengevallen. Hoewel Karstens geen glansrol had vertolkt, had Noordwijk de slag op het middenveld toch gewonnen. Dit vooral dank zij de uitblinkende Duyn dam. Zijn blessure en die van Bogers waren de inleiding tot de twee tegen doelpunten van Noordwijk start wosüsdcg cis de kamnioen RBC. Woensdag zal Noordwijk starten als kampioen. RBC-trainer Ver munt meende dat Noordwijk verdiend gewonnen had. In tegenstelling tot zijn spelers hadden de Noordwijkspe- lers de juiste instel ling voor deze wed strijd. Zijn spelers hadden een lesje geleerd en beseffen dat zij het woens dag anders zullen moeten aanpakken, gehaald; Over de KNVB hij niet erg te spre ken En dat te recht. Na de wed strijd pas ging men besiissen wat er zou moeten gebeu ren als RBC in Roosendaal zou winnen. Vermunt vond, dat de KNVB het de clubs had la ten uitzoeken en in feite dc beslissing had overgelaten aan de clubs. Uit eindelijk heeft men dan oesloten om een derde wedstrijd te laten spelen, in dien RBC zou win nen. Noordwijk had gevoetbald zoals hij het zich had voor gesteld. Typisch za terdagvoetbal met een heerlijke bezie ling. Wat typisch zaterdagvoetbal ei genlijk is, bleef een onduidelijke zaak. De onderschatting van Noordwijk had zijn ploeg echter de overwinning gekost. De 3—2 nederlaag is desondanks een goede uitgangsstel ling voor de wed strijd van woens dag. Voor woens dag blijven voor trainer Arie Duyn dam enige vraag stukken aanwezig. Allereerst de open gevallen plaats van Jaap van Resteren, die zondag met va kantie ging. Wie moet Verstraaten dan afdekken? Na afloon verklaarde hij deze man een levensgevaarlijke voetballer te vin den, die men geen moment alleen mag laten. En ten slotte dan de vraag of Bogers hersrteid ls v^n zijn knieblessu re die hij zaterdag NOORDWIJK Noordwijk heeft woensdag aan een gelijk spel genoeg om zich algeheel kampioen van Nederland te mogen noemen. Dit is het gevolg van een schitterende 3 —2 overwinning op zondagkampioen RBC uit Roosendaal- Ongeveer 5000 toeschouwers zagen een bijzonder geïnspi reerd Noordwijk na rust een comfortabele 30 voor twee ongelukkige wissels waren er de oorzaak van dat sprong nemen. Een gebrek aan conditie en routine en deze riante voorsprong in het laatste kwartier toch nog in gevaar kwam. Noordwijk had een kwartier nodig om in zijn spel te komen. De ze nuwen en waarschijnlijk ook de angst voor het favoriete RBC hield de aanvalsdrift van de Noordwijkers aanvankelijk in werd vervangen door Van Dijk. Het betekende geen verbetering in de achterhoede van RBC. Noordwijk werd steeds sterker en vooral de combinaties lukten steeds beter. toom. Met de wind mee mocht RBC daarentegen wist zich maar RBC vrij tikkend op het mid denveld en in de achterhoede de spitsspelers van bruikbare pas ses voorzien. Tel daarbij op, dat Jaap van Resteren in het begin geen vat had op het spel van RBC-sterspeler Louis Verstraat en en het is duidelijk, dat RBC in het eerste kwartier de beste scoringskansen kreeg. Schoten van Verstraaten, Van der Ven en Nouwens misten op weinig na het doel. Na een kwartier had Noordwijk de angst van zich afgezet. Men had begrepen dat Gerard Duyn dam ontzettend veel vrijheid kreeg op het middenveld en dat Jan Willem Bogers op links Van der Ven veel te viug af was. Toen ook bleek dat er in de ver dediging van RBC wel degelijk Na rust zou Noordwijk RBC moeilijk kansen te creëren. Doordat de half geblesseerde Gillisen geen opvallende rol in de voorhoede kon spelen, kon RBC niet teveel in de diepte spelen. Noordwijk daarentegen kreeg keer op keer kansen om de score te openen. Bogers ver scheen alleen voor de keeper, tj maar helaas hij mikte te on- nauwkeurig. Hans Westgeest - rondde een solo vanaf de ach- k terhoede met een schot dat net eerste doelpunt van de jarige „Stip" Duyndam. Een uitstekend genomen vrije trap van Kees Karstens werd een prooi voor goaltjes- naast ging goed af. Barten ver- dief Duyndam. scheen alleen voor de keeper, maar ook hij wist de juiste rich- ting riet te vinden. Vlak voor >ngr.jpendn Van de Meeberg rust moest RBC dan de snelle "°8 gestopt maar de re- Gillisen missen. Hij werd ver- bou,,d was v00r de "Sl'P vangen door Perdaans, die een RBC was de draad even kwijt, goede wedstrijd zou spelen. fouten werden gemaakt. De veel mee naar voren trekkende Van Resteren was in de 20e minuut het dichtst bij een doelpunt. Zijn uitstekende afstandsschot werd echter door de lat ge keerd. Dok Bogers bewees zijn waarde. Zijn ichot uit een pass van de ontzettend hard werkende Aad Glas werd maar net o\*r getikt. RBC had toen de pech reeds zijn eerste wisselspelers te moe ten inzetten. Piet Hopstaken halfuur lang een voetballesje geven. Langzaam kwam de Noordwijkse voetbalmachine op gang. De snelheid leek er een beetje uit, maar de snelle ope ningstreffer van „Stip" Duyn dam inspireerde Noordwijk tot nog meer inzet. In de 9e minuut werd Hans Westgnest onderuit gehaald. Kees Karstens belastte zfch met de vrije trap en met. een listige draaibal wist hij de attente Duyndam te bereiken. herstellen. Een paar minuten later bereikte een pass van de uitblinkende Hans Westgeest Al- bert Spaanderman. De twee verdedigers en de keeper kre gen slechts de kans om zijn hie len te zien. En dat was dan 3— res. Vooral het uitvallen van man een kopbal van Verstraat- Voordat zij de tegenslag echter kenden verwerken was het in de 21e minuut alweer raak. En weer was een vrije trap de in- leiding. Een onreglementaire schouderduw van Schouw werd Toen echter zou het teamverband gehonoreerd met een vrije trap. wreed verstoord worden. -- Een strakke voorzet van Hans Westgeest werd een prooi van Albert Spaanderman. En weer wist de weifelende Vsn de Mfe- berg de bal niet klemvast te krijgen. Met een kopbal was ook Spaanderman in de rebound sterker. rand Duyndam en Jan Willem Bogers verlieten vlak achter el kaar het strijdtoneel met blessu- Bogers was een aderlating. De snelste man was uit de voorhoe de verdwenen en RBC kon daar door iets meer oprukken. Een wanhopig slotoffensief van RBC zou Noordwijk bijna de das om doen. Invaller Perdaans ver sloeg In de 35e minuut Constant Smit met een vliegend schot in de linkeronderhoek. Het profes sionele RBC rook zijn kans en ging door. Noordwijk kwam goed weg toen Cees Spaander de lijn kopte en een in zet van Schouw door de paal werd gekeerd. Vlak voor tijd, in de 44e minuut kwam RBC angstvallig dichtbij. Met een schitterend afstandsschot in de linkerbovenhoek bepaalde Johan van de Boom de eindstand op 3—2. Het eindsignaal verloste Noordwijk van verdere aanvals driften van RBC. PIET VAN DAM Zijn inzet werd door de onzeker RBC kreeg geen tijd om zich te Tweemaal zilver vcor Spartanen AMSTERDAM De jeugdploeg van De Spartaan die zaterdag en zondag heeft deelgenomen aan de Nederlandse kampioen schappen heeft twee zilveren medailles veroverd. Hanneke Glas en Lenie van der Poel kre gen het eremetaal, terwijl ook goede prestaties werden gele verd door andere leden van de in totaal 10 man sterke ploeg, die uit Lisse naar de baan in Ookmeer waren gestuurd. Hanneke Glas werd bij de B-meis jes tweede met een sprong van 1,60 m. Dat is slechts 5 cm on der haar beste hoogtesprong. Lenie van der Poel deed het op de 1500 meter ook uitstekend want zij werd bij de A-meisjes tweede achter Tineke Kluft. Nog vier Spartanen drongen door de finales. Dat 'varen: Peter Glas (B-jongen). Hij werd 10e bij het hoogspringen met een sprong van 1.80 m. Hihkstap- springer Nico van Steijn (B) werd 6e met een afstand van 12,24 m. Kogelslingeraard Nico van Noort veroverde een vijfde plaats met een afstand van 31,28 m. en Jan Heemskerk werd op het zelfde onderdeel, maar dan bij de B-jongens 6e met een worp van 26.62 m. Het tweede doelpunt gescoord door Albert Spaanderman. De weifelend ingrijpende Van de Meeberg wist zijn inzet i te stoppen, maar in de rebound werd hij door Spaanderman toch verslagen. eerste instantie LEIDERDORP Gisterochtend om 9 uur werden de eerste bal len 'van het open invitatie A, B, C en D toernooi van de Leider- dorpse tennisvereniging De Munnik over het net geslagen. Het programma bestond nog hoofdzakelijk uit D-partijen Veelbelovend was het feit, dat er zelfs op deze eerste dag nau welijks een wedstrijd zonder umpire gespeeld behoefde te worden. Reeds vanavond zullen enige B- spelers het gravel betreden. Vooral het duel tussen de als het sterke duo Llnd/Klippel op de eerste plaats te vinden, ter wijl verwacht wordt, dat Blom- mendaal en Pasma het In de fi nale tegen hen zullen moeten opnemen. De Munnikkers v. Leeuwen en Erik de Groot kre- ge de derde plaats toebedeeld, maar zullen het ln de tweede ronde al erg zwaar krijgen te gen Koemans/Visbeen. Ook de voor het eerst samen dubbelen de Madera en Theunlssen is een koppel, dat in de gaten gehou den moet worden. Zoals verwacht mocht worden heeft de plaatsingscommissie de kersverse districtskamploene Anette v/d Mey bij de dames dc overwinning toebedacht. Tweede en derde staan respectievelijk Milou Penseel en Ellen Gerrese. zodat men zich hier op een paar uiterst spannende duels kan verheugen. en de Unicumspeler Arnold v/d Capellen beloofd, hoewel eerst genoemde ongetwijfeld de sterk ste zal blijken, een boeiend kijk- In het herenenkelspel C zijn nanr spel te worden. Madera staat in de plaatsing de volgende spelers deze categorie boven lijst, doch nummer twee, de hoofdklassespeler Jan Lind lijkt de betere papieren te hebben. De thuis spelende Jan Theunis- sen is als vierde geplaatst. Eddy de Vries, die zich vorig jaar tijdens het Munnitotoernooi al als een echte kampioenendo- Bij de dames zijn de Voorschoten der ontpopte, moet als de groot- se meisjes v.d. Bijl, Botman en in deze volgorde de grootste kanshebbers: Verdegaal, De Groot, Schuller, Theunissen, Oh- lim, Kallenberg, Zaadnoordijk, Beckwith. Onder deze geplaats te spelers had wellicht ook R. de Meyere gerangschikt mogen worden. ste outsider beschouwd worden. derde geplaatste Blommendaal Op het schema van de dubbel» is Winst Aiax L. OEGSTGEEST Ajax eerst bat tend kwam tot de alleszins res pectabele score van 171 all out. De opening was uitstekend. F. A. de Jongh 29. D. Eldering zeer sterk ook 29. Tom Eldering werd zeer duidelijk topscorer met 42 runs. F. Woortman 12 en E. Oudshoorn 17 zorgden voor het eindtotaal. In een zeer span nende strijd kwamen de Hage naars tot 159 all out. N. Snel zorgde voor de meeste last bij Ajax. F. A. de Jongh met 435 maakte de wedstrijd met V. February 3—43 en D. Elde ring met 3 voor 37. Door deze uitslag heeft Ajax zeer goede kansen voor handhaving in deze klasse. •nsterdam Peter Welters is zondag cp de eerste plaats ge ëindigd cp de 2 kilometer schoolslag heren tijdens de na tionale langebaanwedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam. Door als eerste aan te tikken in 30.40 verbeterde de ZIJL/LGB'er het Bosbaanrecord dat hij vorig jaar reeds op zijn naam had gebracht. LEIDEN - Zaterdag is in zwem bad „De Vliet" het laatste ge deelte van de kringzwemkam- pioenschappen gehouden. De 100 m schoolslag, 100 m vlinderslag en de 800 en 7500 m vrije slag kwamen zaterdag aan de beurt. Weer bleek dat bij de allerklein sten vooral door de prestaties van de AZC'ers en BZPC'ers het zwemmen op een goed ni veau zit omdat de limiet voor de Nederlandse kampioenschap pen verscheidene malen werd gehaald. De schoolslag is het nummer waar de kring Gouwe Rijn streek op de NK het beste voor de dag kan komen. Naast de goede prestaties van de 10- en 12-jarigen bleven Kitty van Esch en Anja van Harskamp van AZC bij de meisjes onder 14 jaar ruim onder de limiet. Bovend'en kunnen Alex van Bel- kum en Peter Wolters bij de respectievelijk jongens onder 14 en 16 jaar ook meestrijden op nationaal niveau. Deze laatste twee zwemmers van de ZIJL/LGB toonden deze week overduidelijk hun kwaliteiten door deze week opeenvolgend 8 en 9 kringkampioenschappen te veroveren. De 12-jarige Edward Maasdijk van de ZIJL/LGB was zaterdag uitstekend op dreef door op de 1500 m vrije slag voor jongens onder 14 jaar met 20.17.1 een nieuw kringrecord te vestigen. Joan Poulis zwom met 11.02.8 een nieuwe kringtijd op de 800 m vrije slag voor dames. De uitslagen met de limiettijden voor de Nederlandse kampioen schappen worden morgen gepu bliceerd. LKV Spartaan prolongeert kampioenschap Nijmegen Voor de vierde maal is de L.K.V. Spartaan kampioen van Nederland geworden. Reeds kampioen van de afdeling West moest het afgelopen zondag in Nijmegen uitkomen tegen de kampioen van de afdeling Oost, Helios uit Simpelveld. Wassink, benevens de In het tweede team van de Munnik uit komende N. Zwikker op de met rood onderstreepte plaatsen te vinden. In D moeten M. Albers en T. v. Driest elkaar in de fi nale ontmoeten, terwijl bij de heren, waarvoor 64 deelnemers slaan ingeschreven, F. v/d Loo en P. Geelkerken de hoogste plekken kregen toegewezen. Dc nummer drie geplaatste Jesper- sc werd reeds met nota bene 6—0, 6—1 door J. Gelevert uit het toernooi verwijderd. ALPHEN AAN DEN RIJN 0-«?eveer 120 amateurs werden gistermiddag om kwart voor vier (drie kwartier te laat) weggeschoten door Alpheus wethouder voor s; ?n de heer Houben voor de elfde Ronde van Alphen op het parcours in de Industriewijk West. Een veld renners met een waarde ai ileiiaal onder zbich van rond f 150.000,—. Winnaar van de spannende strijd werd tenslotte de Amsterdam met Cor Schuring, die uie een kopgroep can renners in de laatste ronde wegsprong om verdiend te zegevieren. 2de werd zijn ploeggenoot R. Zieleman eveneens uit Amsterdam en derde Piet van Leeuwen uit Zoeterwoude, die ook de leidersprijs won. Bij de Nieuwelingen zege vierde de Hagenaar en Zuid-Hollands kampioen E. Waasdorp. 2de werd de Nieuwkoper K. v. d. Wereld en 3de L. van Nieuwkerk uit ü's-Gravenzande. De wedstrijd voor adspiranten leverde een zege op voor de Alphenaar Leen Janssen die in de sprint P. Koppert (2dd) en A. de Jong uit Abbenes (3dó) versloeg. Katwijk heeft promotie binnen het bereik LEIDEN In de tweede en der de klasse is er nn nog maar 1 competitiewedstrijd te spelen. LZ '86 won in zwembad ..De Kleverlaan" te Haarlem met 5—0 van DWT en staat nu door het verlies van concurrent DWR alleen op de tweede plaats In dc tweede klasse A. Als de Leidenaars er dus in sla gen om het laatste competitie duel tegen de Gouwe te winnen dan eindigen zij als tweede. Te gen DWT speelde de ploeg van LZ '86 meer vanuit de verdedi ging. Hierdoor kwamen er meer kansen voor dc spelers van LZ ZPB. De Leldse doelpuntenma kers waren: Joop Sicra 3 x, Dik Houthof en Jan dc Graaf. Katwijk heeft nog 1 punt nodig om de promotie naar dc tweede klasse te verwezenlijken. Door con 42-ovcrvlnnlng op CWP staan de Katwijkers met nog 1 wedstrijd te gaan 2 punten voor twee RZV.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15