Asfaltering in strijd met wil van bewoners Samenwerking grafische bedrijven Provincies onderzoeken recreatie langs kust PPR wil behoud eigen gezicht 2 schepen gaven minder-validen een merentocht OOK Wat u moet weten MARKTEN PAGINA 3 ZATERDAG 23 JUNI 1973 LEIDSE COURANT Comité Sitterlaan in brief: -i van de verkeerscommissie „in flagrante strijd is met de uitge- f proken wensen van de bevol king". LF1DEN Het onofficiële buurt- coir.ité „De Sitterlean-Burggra- venlaan" protesteert met klem tegen de asfaltering van de bei de lanen, een deel van het be- sluit dat eergisteren genomen is ^et comité had zich uitgesproken door de commissie verkeersra- vror handhaven van de hui- dige situatie in de Sitterlaan. In de loop van de vergadering kon men nog wel instemmen met een kleine verbreding van 50 cm. per rijstrook, aan de kaak, dat de beslissing Voor het asfalt werd door de com- missie gekozen met zes stem men voor en vijf tegen. Dit in schrille tegenstelling tot de maar liefst 14.000 handtekenin gen van bewoners uit de buurt die zich fel tegen asfaltering verzetten, omdat het de kans verhoogt, dat automobilisten haraer gaan rijden. In hun brief schrijft het comité dat het „volkomen onbegrijpe lijk zou zijn wanneer die ene stem verschil meer gewicht in de schaal zou leggen dan de duizenden van de direct betrok- kener". De brief eindigt: „Wij nadruk op de NOORDWIJK Niet minder dan honderd kinderen hebben meegedaan VERANTWOORDELIJKHEID die u neemt door geen rekening te htuden met de uitspraak van de bewoners". maakte de heer Feenstra, hoofd van de Wilhelminaschool, de uitslag „De Vierboet" als beste naam uit de bus gekomen. Tjaard Sijpkes, die deze naam had ingeleverd, kreeg als beloning een werphengel. De naam is ontleend aan Kloos' werk ,,Noordwijk in de loop der eeuwen". Hierin wordt melding gemaakt van „ene vierboet". die om streeks 1400 „te Noortich" werd gesticht. De letterlijke vertaling van het woord is: aanleggen van een vuur. De heer Feenstra verbond ■EIDEN-AMSTERDAM De Amsterdamse grafische repro- ductie-onderneming bv grafische industrie v.h. Dirk Schnabel gaat zich aansluiten bij de Ne derlandse reproductie combina- ben voor de personeelsleden van beide bedrijven. Het personeel van de twee ondernemingen is gevraagd zich te willen uitspre ken over het voorgenomen sa mengaan. tie Neroc bv te Leiden, zo heb- Neroc bv is houdstermaatschappij ben beide ondernemingen be kendgemaakt. Met ruim 450 me dewerkers is de Neroc-groep reeds thans één van de grootste ondernemingen op haar vakge bied in Europa. Bij Dirk Schna- bel zijn 30 mensen in dienst. :',u Vakbonden, de commissie voor fusie-aangelegenheden van de SER en het Centraal Bureau voor de Grafische Bedrijven jn Nederland zijn op de hoogte ge- "j steld van de samenwerking, die geen nadelige gevolgen zal heb- tien grafische ondernemin gen in Nederland, die alle soor ten beelddragers vervaardigen voor de boek- en offsetdruk. Te vens beschikt Neroc over een zetterijbedrijf in Amsterdam en enkele vestigingen in het buiten land. Dirk Schnabel is opgericht in 1899 en heeft een goede repu tatie opgebouwd op het gebied van kwaliteitsclichés en fotoli tho's. Dirk Schnabel zal een werkmaatschappij van Neroc worden. WASSENAAR/KATWIJK/NOORDWIJK De provincies Zuid- en Noord-Holland houden in alle kustgemeenten een recrea- tieonderzoelc. Men wil op die manier een inzicht krijgen in de omgang en verschei denheid van het strandbezoek en de ver spreiding over de kust. Ook de verhou ding tussen het strandbezoek en de gebie den waar de bezoekers vandaag komen, interesseert de onderzoekers. Uiteraard wordt ook in het onderzoek betrokken de wijze waarop de strandbezoekers naar de kust zijn gekomen, per auto, openbaar vervoer of op een andere wijze. In 1962 is een dergelijk onderzoek gehouden in alle kustgemeenten. >s joeterwoude Ruim 200 ïjiinder- I validen uit Zoeterwoude en Leidschendam namen deel aan de boottocht die door het Rode Kruis werd georganiseerd. Ver deeld over twee boten hebben ifizij genoten van een tocht over se Rode Kruis is zeer erkente lijk voor de financiële hulp die zij van kerkelijke instellingen en particulieren heeft ondervon den, waardor het mogelijk was deze dag te organiseren. i. 's Morgens zijn bur- Men was ook de wijkzusters van de kruisverenigingen, automobi listen, politie en de kwekers die bloemen en ander materiaal voor tafelstukjes en als af scheidsgroet bij het naar huis gaan, beschikbaar «telden, bij zonder dankbaar. gemeester en mevrouw Kolf schoten aanwezig om de boot „af te duwen". lunch werd gebruikt in het iaagrestaurant waaraan ook de jheer Kranenburg als wethouder "£jvan sociale zaken deelnam. Om waren de boten weer sluizen, waar de automobilisten klaar stonden pitfjom de gasten weer naar huis brengen. Het Leidschendam- Rectificatie nieuw onderzoek noodzakelijk ogeworden. De uitkomsten daarvan zijn van Voor het onderzoek zal men tellin- veel waarde geweest bij het op stellen van plannen en studies, zowel voor de gemeenten als de provincie en het rijk, een warme stranddag. Eén maal in het voorseizoen en één maal in het drukke vakantiesei zoen. Voorwaarde voor het on derzoek is dat het een typisch warme stranddag is. De gegevens uit 1962 zijn intus sen verouderd. Daarom is een gen verrichten op alle wegen van en naar het strand, en bij alle s ndafgangen. Bij de strandafgpngen zullen ook men- geënquèteerd. De Het voorseizoensonderzoek heeft onderzoeken worden verricht op LEIDEN Gistermorgen heeft, de heer Blom, rector van de Rembrandt scholengemeenschap officieel afscheid genomen van zijn leerlingen, leraren en be kenden. Officieus was dit eigen lijk al gebeurd in de feestweek, die ter ere van de met pen sioen gaande rector door de leer lingen was georganiseerd. Velen maakten gisteren van de gele genheid gebruik om de heer Blom het allerbeste te wensen. Op de foto: Rector Blom en zijn ['let een kinderkermisfeest hebben i kleuters van de kleuterschool i Langeraar gisteren het school- afgesloten. Jolijt en dikke zoals wel uit de mag blijken. Het kinder- t, dat de kleuterschool door ns al is, werd nog verrijkt i kermis en dat i de kleuters in een soort zvende hemel te brengen. Nog weinig optimisme bij Katwijkse veiling KATWIJK Op de jaarvergade ring van de groenteveilingvereni ging Katwijk en omgeving bleek dat het in de tuinderij nog niet naar wens gaat. De veilingomzet was in 1972 ruim 13 procent lager dan vorig jaar. In 1972 werd 56.8 miljoen kg waspeen aangevoerd hetgeen 93 procent is van de totale aanvoer. HOOGMADE Morgen organi- De daling in de omzet is dan ook seert de jeugdvereniging NKJB te wijten aan de lagere gemiddelde een fietspuzzelrit in en om prijs per 100 kg welke terugviel j Hocgmade. Men kan zich hier- j van 34.60 naar ƒ27.13. Tevens voor opgeven bij café-rest. De stegen de kosten in 1972 weer Dees, Vissersweg, van 11 uur De verhuur van de ruimte in de tot 12.30 uur. Daar is ook de j enige jaren geleden overgenomen start. Jongeren onder 14 jaar fabriek „Slotboom" viel tegen, kunnen alleen meedoen als ze maar er zijn aanwijzingen dat een i worden begeleid door een ouder huurd zal worden. Dit zal inge- persoon. 's Avonds is de prijs- twijfeld een gunstige uitwerking uitreiking. 'hebben op de exploitatie-rekening. I niddels plaatsgehad, op juni. Het tweede onderzoek vindt plaats op 8 juli. Is het die dag geen warme stranddag', don wordt het onderzoek een weck of veertien dagen uitgesteld. NOORDWIJKERHOOT 't Aan zien van de Kortenbachstraat gaat volledig veranderen. Ter verbetering van het woonmilieu en teneinde meer toegangsruim te voor kleuterschool Marianne- hof te krijgen gaan 21 slechte woningen tegen de grond. Er zullen 15 woningen en veel ruim te voor in de plaats komen. Op de foto: kleuterschool Marianne-1 hof. Leiden De gisteravond op een vergadering aanwezige leden van de Partij Politieke Radica len, afdeling Leiden ofwel ac tiecentrum Leiden, zoals het PPR-jargon het wil heeft zich verenigd met het standpunt van ae afdelingsbestuur, als PPR zelf aan de slag te gaan met een programma. Hierbij, zo meent het bestuur, is de eigen identiteit en het zelfvertrouwen gebaat. Na de gemeenteraads verkiezingen van sept. '74 wil Een BODEGRAVEN Tijdens inter nationale wedstrjden op Papen- da' vestigde H. Tuithof (Nurmi) een nieuw clubrecord. Bij het j hoogspringen haalde hij 180 cm. i 5 cm. meer dan het oude re-1 Rijnsaterwoude zet spoed achter bouw RK school RIJNSATERWOUDE De raud heeft zijn fiat gegeven voor de j bouw van de nieuwe R.K. school. Ook de Christelijke school werd niet vergeten. De raad keurde het verzoek tot uit- breldlng met een vierde lokaal goed. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering herdacht bur gemeester Breen. de beer S. Visser, die 41 jaar raadslid is geweest voor de KVP. De heer Visser overleed vorige week op 79-jarige leeftijd. Tijdens de rondvraag vroeg me vrouw Bonder of het mogelijk was dat er politie-agenten wor den ingeschakeld om eon snel-1 heidscontrole te houden bij het aan- en uitgaan van de scholen. In antwoord op vragen van de heer Wenmakers deelde de bur- gemeester mede dat ieder dioj een parkeerterrein aanlegt hiervoor toestemming moet heb-1 ben. Het verzoek van de heer Hartveld om grote spoed te zet ten achter de bouw van de RK school werd door B en W ter harte genomen. (evenals dit van de week bij D'66 als mening werd uilgespro ken) overleg met de PSP - na dat met P.v.d.A. en D'66 - niet uitgesloten. Ten aanzien van de eigen zelfstandige houding bin nen de raad werd nog opge- NOORDWIJK Met de grootst merkt, dat het elemaal de mogelijke meerderheid heeft de CHU Noordwijk wil samen met ARP en KVP —LEIDEN Hengelsportver- eniging „De Forel" hield haar jaarlijkse grote visdag in Rijpwetering. Er werd ge vist in bootjes en er stond vrij veel wind. De vangst was echter goed. 21 personen hadden zich ingeschreven. De uitslagen zijn: 1. A. Ooyendijk; 5150 gram; 2. D. Knol; 3-110 gr.; 3. J. Heiven- steyn: 2960; —ZOETERWOUDE De P.V. „De Kerkduif" vloog vanaf Compiègne. De uitslug i P. d. Eisen 1—3. D. Maat 2. -ZOETERWOUDE Door de grote belangstelling voor „De Sterrit" was er een kort aan lintjes voor de 35 k.m„ tocht. De nabestelling is inmiddels gearriveerd. Af te halen op het adres: Wa tertje 19. - ZOETERWOUDE De KPJ houdt morgen een Sport- en Speldag in de Loethe, aan vang 11 uur. Er staat een veelheid aan zinnige en on zinnige spelletjes op het pro- grun na, ZOETERWOUDE Morgen om 11 uur is er een Jonge renmis in de Sint Jan. Het thema is „Neem vakantie van jezelf". Medewerking verleent het jongerenkoor o.l.v. Mevr. Scheffer-vt Haaster en de combo. —LEIDERDORP De cor missie juridische zaken ver gadert maandag vanaf half acht in het gemeentehuis. Aan de orde komen o.a. Na leving voorschriften van het bestemmingsplan Zijllaan en Meycpolder m.b.t. de Mini- markt van Kamsteeg. LISSE Maandag wordt in gebouw Welkom in de Bond- straat een evangelisatie- avond gehouden. Voorganger is ds. Gravendeel, de leider van de Actie Kruistochten Nederland (Bollenstreek). Aanvung 20 uur. —LISSE Trouw moet Blijc- ken gaat morgen in Duinker ken in Frankrijk de traditio nele feesten opluisteren een majorette-show. —KATWIJK Maandag wordt in een gedeelte van Kutwijk de collecte voor het Anjer fonds gehouden. Tamboer show- en trompettercorps DVS maakt een rondgang terwijl leden van Cantate Deo met bussen lungs de deur gaan. De tocht begint bij de Ontaioetingskcrk de Nieuwe Duinweg. -LEIDERDORP - In het be stuur van de pas opgerichte Lelderdorpsc sportraad zijn gekozen: W. Gehner, W. Lof- testeijn, G. Spierenburg, mevr. Bezemer, mevr. Ooste- rom. J. Pool en Th. Scbmid. LEIDEN Bij een inbraak in de Christelijke Scholenge meenschap Zuid-West is v 7600 gulden aan uppuraten gestolen. Tot de buit behoort een video-recorder met 17 banden. TER AAR Dat de avond vierdaagse in Ter Aar als ccn serieuze zaak wordt ge zien bleek ook gisteren weer uit de grote opkomst. Van daag is do laatste wandel dag. LISSE Maundagavond wordt in Welkom, Bondstraat, Lis- se. een evangellsatiebijeen- komst gehouden. Ds. J. Gra vendeel zal de dienst leiden. LISSE Woensdag wordt grof vuil opgehaald In de wijk Poelpolder en flats Poelpol der en namiddags in wijk i het niet in de Poelpolder ge legen gedeelte van de Moan- dagwijk. LISSERBROEK Het grof vuil wordt in de nieuwe om geving van Lisserbroek woensdag opgehaald en Lisserdijk en Hlllcgomn dijk op donderdag. aparte fractie bin nen de Leidse raad opereren, maar in samenwerking met an deren, op de eerste plaats met progressieve partijen zoals P.v.d.A. en D'66. De afdeling ziet geen heil in het zich vooraf binden, zoals b.v. is gebeurd met de (nog lopende) PAK- overeenkomst. r zal gewerkt moeten worden aan een basis voor een pro gramcollege in de nieuwe raad, aldus het bestuur. Eerst zal de partij daar zelf aan moeten werken om daarna de verkre gen opstelling met anderen to vergelijken. Ook hier wordt of "grote broer", de Partije van de Arbeid, het idee van een gemeenschapoelijke fractie zal laten varen. PPR-werkgroep, waarvoor deelnefners zich gisteravond ïecds opgaven, zal een gemeen telijk politiek programma moe ten samenstellen. Vandaar uit of daarnaast zal men als actie centrum contacten gaan leggen ook met groepen op het gebied van huurders- en huisvestings- pioblematiek en met wijkcomi- té's. De werkgroep zal zo snel mogelijk aan het werk gaan. Een geopperde suggestie vanuit de vergadering om daarbij eventueel het P.v.d.A.-ontwerp programma als uitgangspunt te nemen ging de meeste vai aanwezige leden wel te vanwege het "eigen gezicht' plaatselijke afdeling CHU zich uitgesproken voor een samengaan van de drie christe- Vakantieregeling van winkeliers in Zoeterwoude lljke partijen. Dit zal naar vo ren gebracht worden op een al gemene vergadering die van daag in Apeldoorn gehouden wordt. Uitvoerig ging men op een on langs hierover samengestelde I resolutie in. Enerzijds werd j erop gewezen dat de 'CHU haar j eigen karakter zal moeten prijs- geven. Anderzijds werd aange- j voerd dat één grote christelijke t partij, links van het midden, vooral de jongere kiezers meer zal aanspreken. Verhoging van contributie voor Esto-jeugd BODEGRAVEN Dc contributie voor jeugdleden van F.sto wordt met I 5.- per jaar verhoogd. Dit werd besloten in de gisteren ge houden vergadering van de voetbalvereniging. Aan dc hand van een tekening zeite de heer Vermin de nieuwe bouwplannen in Broekvelden uit een. Deze plannen vonden wel goedkeuring bij de leden, maar er kan nog weinig definitiefs ge zegd worden aungezien er nog met de gemeente overlegd moet worden. Secretaris Bot memo reerde de prestaties van het af gelopen jaar. Waarna de kas- commissic haar bevindingen meedeelde. Op enkele straten in het centrum na. zal er In de/e periode toch een bakker in elke straat ko- j men. Veelal zal deze z'n aanwe zigheid door het luiden van een bel kenbaar maken en krijgen de klanten gelegenheid om de bakkerswaren aan de wagen of i.d. af te halen. Zoeterwoude Maandag, één week voor de plaatselijke basis scholen sluiten, begint reeds de vakantieregeling van de bak kers. De eerste zaak die sluit De vakantieregeling voor 'n periode van drie weken Is v.d. Meer, Zuidbuurtsewcg. de Een week later komen daar nog twee zaken bij en vanaf 23 juli gaan de drie andere zaken voor 21 dagen dicht. de melk- leveranciers start maandag 1 juli. De zaken zullen daarna elk voor veertien dagen gesloten zijn. Bij de bezorging in de I straat zullen ook dc melkboeren gebruik maken van de bel. lie 7—15; KrulpelenioÜ# 15—17; ikruld 31bloemkolen il 1 73 I 2 13-.'/): 8 1 60—772 13— 22 II; kroten 30—31: A I 21.00, A II 10.00-2:

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3