Nieuwe sporthal Lisse op initiatief bloembol lenbedrij f m Project voor betaalbare koopwoningen RAAD WASSENAAR TRAAG AKKOORD MET LEIDSE GEWESTREGELING 1 H »>»- stad en streeknieuws iiiiaiiiiEiiiiiiiiii Nieuwveense scholieren Jong .Ade op dreef: 3 bekers in Helmond Raadhuis weer uit de ijskast le prijs Veense drumband DINSDAG 19 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LISSE De sportontwikkeling Lisse neemt met de uitbreiding van de gemeente een grote vlucht. Gevolg is dat de lokali teiten voor binnensporten on voldoende zijn. De gemeentelij ke sporthal is er weliswaar, maar er Is geen eindeloosheid in het aantal te gebruiken uren. De firma Gebroeders Ten Hagen, bloembollenbedrijf aan de He renweg heeft het plan opgevat zelf een sporthal te gaan bou wen en vervolgens de daad bij het woord gevoegd. Bij het be drijf wordt een hal opgezet die 's zomers kan worden gebruikt voor de expeditie van Ten Ha gen en na augustus negen volle maanden ter beschikking staat van de binnensporters. De afmetingen van het gebouw zijn 40 meter lang en 25 meter breed met een hoogte van 8,59 meter. Voor de bouw heeft de 1 firma Ten Hagen zich terdege laten inlichten door deskundigen uit de sportwereld en van ge meentezijde. De hal, die de naam krijgt THB (Ten Hagen Brothers) krijgt een mooie entreehal, kleedka mers, douchegelegenheid, en ex- f tra sanitair voor publiek. Er is a ook gedacht aan een zitje, waar men verfrissingen kan gebrui ken. Voldoende parkeergelegen heid rondom zal ook de rijders niet verhinderen de nieuwe sporthal te komen bezoeken. Ook voor andere doeleinden dan de sport kan de THB-hal even tueel gebruikt worden. Inlichtin gen: 02521—13363. ilillllllllBlllll! milieubewust NEUWVEEN - De leerlingen, die dit jaar de basisschool St. Nicolaas in Nieuwveen verlaten,' zijn gistermorgen voor een drie daags verblijf naar het eiland Texel vertrokken. Zij zullen on der toezicht van en met mede werking van Rijkswaterstaat een deel van de tijd benutten om het strand schoon te maken. Onder leiding van de heer C. J. Alberts, hoofd van de school, te zamen met een aantal ouders, worden fietstochten over het ei land gemaakt en bepaalde ob jecten bezocht. In deze dagen wordt tevens aandacht besteed aan de voorbereiding van het H. Vormsel, dat aanstaande zater dag zal worden toegediend door mgr. C. Braun, vicaris van het bisdom Rotterdam. Volksbelang Lisse iverkt aan: LISSË De bouw van betaalbare koopwoningen is iets, dat men in Lisse zo snel mogelijk wil realiseren. Het ligt in de bedoeling om verkoopwoningen te gaan bouwen, waarvoor van te voren de eige naars bekend zijn. En deze woningen moeten betaalbaar zijn voor mensen met een klein inkomen. De plannen, zoals die nu voor Lisse zijn ontwikkeld, kunnen als uniek voor ons land worden beschouwd. WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad is gisteravond schoorvoetend - met 12 tegen 8 stem men - akkoord gegaan met een verlenging van de bestaande „lichte" regeling voor samenwer king in het Gewest Leiden met één jaar. Enkele leden van de raad, die zich indertijd hadden uit gesproken voor de Haagse regeling verklaarden zich tegen het voorstel. Burgemeester mr. K. Siaab wees er op, dat als een vertegenwoordiger van de 8 deelnemende gemeenten in het Gewest Leiden neen tegen het voorstel zegt, de gehele samenwerking van de baan is. Tegen stemden de vier leden van de Open Appel fractie, de CCP-ers Theunissen, Duijvestijn en Van der Klaauw en de CCP wethouder mr. Brink. Op voorstel van Ir G. H. C. Theu nissen (CCP) zal in het ant woord van de raad op de brief van het dagelijks college van overleg in de Haagse agglome ratie, de wens worden uitge sproken, dat er wegen gevonden zullen worden om tot een goede samenwerking tussen Wasse naar en het Haagse gewest te komen. De raad stelde een nieuwe veror dening voor de heffing van pre cariorechten, retributies en par- keermetergelden vast, nadat een voorstel van de heer A. C. Duijvestijn (CCP) om aanslagen beneden de 25,- niet te innen vanwege de hoge administratie kosten met drie stemmen vóór verworpen was. De raad ging na een korte discus sie akkoord met een bijdrage ineens van 2000,- aan de sport vereniging Wassenaar en met een verhoging van het jaarlijkse subsidiebedrag aan de Wasse naar se Reddingbrigade tot maximaal 12.000,- per jaar. Meer moeite had de raad met het voorstel om voor de viering van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin in september a.s. een extra subsidie van 28.762 1,- per inwoner) aan de Oran jevereniging toe te kennen. Met 14 tegen 5 stemmen werd tenslotte besloten het gevraagde bedrag wel uit te keren, maar ever het programma van de feestdag nog overleg te laten plegen tussen commissie Finan cien en bestuur van de Oranje vereniging. Ook bij het voorstel om aan de Hofcampweg grond te verkopen voor het bouwen van een sport school moest er gestemd wor den. Enkele sprekers waren van mening dat een sportschool zich n:et verdraagt met de bestem ming van de grond voor verzor gende bedrijven. Toch werd het voorstel tenslotte met 11 tegen 7 stemmen aanvaard. Voor een door de sportvereniging Irene te organiseren drumband festival werd een gemeentelijke garantie verleend van 1500,- Een krediet van 48.000,- werd van een nieuwe ambulance. Be- gevoteerd voor de aanschaffing sloten werd het pand Tuinpad 77, dat moet worden afgebro ken, aan te kopen voor 14.000,- Voor het opknappen van een biaakliggend terrein bij de Ha ven werd 9000,- beschikbaar gesteld. Aan mej M. J. Arts werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Wet houder Huibregtseschool in ver- band met een benoeming elders. OUD ADE - Onder buitengewoon goede weersomstandigheden vertrok ken zondag j.l. om 8.00 uur vanuit Oud Ade 2 volle touringcars met speelsters en supporters van Jong Ade naar Helmond, waar zij te gast zouden zijn bij „ORANJE WIT". Daar werd n.l. een monster 7-handbaltoernooi georganiseerd met deelname van 55 teams, waaronder er ook een uit Duitsland. Alle wedstrijden werden precies op tijd gespeeld en de organisatie was uitstekend verzorgd. Afgaande op de resultaten was het voor Jong Ade niet slecht. Met 3 bekers werd de thuisreis aanvaard en die werden resp. door de Dames Senioren I behaald en door de aspiranten. De juiste uitslag was a.v.; Dames Sen I le prijs, Dames Sen II 4e plaats, Dames Jun 3e plaats, Asp. I 2e plaats, Asp. II 2e plaats. De pupillenteams hadden het wel moeilijk. Hun tegenstanders waren vaak „een kop" groter. Als laatste eindigden zij, maar hebben hier van wel wat geleerd. 'sAvonds om bij 9 uur arriveerden de uitgaanders weer en was het weer even druk in het stille Oud Ade, dat die dag uitgestorven leek. NOORDWIJK De raadhuis- bouw staat op het punt weer uit de ijskast gehaald te wor den. Thans wordt gedacht aan nieuwbouw op het aangrenzen de parkeerterrein aan de Zee straat-Heilige Geestweg. Om deze mogelijkheid te onderzoe ken en te kijken welke dien sten in het nieuwe gebouw zouden moeten komen, wordt de raad een crediet gevraagd van 25.000 gulden. Het onder zoek wordt uitgevoerd door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, samen met stede- bouwkundige prof. Van Tol e de directeur gemeentewerken Dessing. Het huidige raadhuis (zie foto) heeft van 1887 tot de tweede wereldoorlog aardig ruimte geboden aan de gemeentelijke diensten. Van lieverlee bleek de ruimte de gestage groei van het aantal ambtenaren niet te kunnen verwerken. In 1940 werd voor de eerste maal een aanbouw ontworpen op het huidige parkeerterrein door de toenmalige directeur gemeen tewerken. Het plan ging ech ter niet door omdat het colle ge van plan „te ambitieus" vond. Het duurde tot 1961 voordat er weer activiteit op gang kwam. Door een speciale commissie waren plannen voor totale nieuwbouw op gang gekomen. De plaats waar dit zou moeten komen is tien jaar lang een strijdpunt geweest en zelfs eenmaal de inzet voor de ver kiezingen. Nog steeds is er geen raadhuis. De huisvesting van het raadhuis- personeel is inmiddels wel sterk verbeterd door de uit bouw van het bestaande pand, de verbetering van „Sarto- rius" en het beschikbaar ko men van een voormalig nota riskantoor aan de Voorstraat waarin thans de afdeling fi nanciën is gevestigd. B. en W. geven er toch de voor keur aan de nieuwbouw door Dit werd bekend gemaakt tijdens de gisteravond gehouden voor lichtingsavond, georganiseerd door de woningbouwvereniging Volksbelang. Tweehonderd inwo ners bezochten de vergadering. Dc avond werd tevens bijge woond door de heer Kooien van de Nederlandse woningraad. Eerst werd het woord gevoerd door de voorzitter van Volksbe lang, de heer P. van Leeuwen. Hij verklaarde als hoogste doel twee punten na te streven: doorstroming en het bevorderen van het eigen woningbezit. De "heel kooien merkte vervolgens op. dat de uitwerking van de Lissese plannen zal plaatsheb ben onder het bestuur van een stichting, gevormd door be stuursleden van Volksbelang. Hij benadrukte nog eens, dat het in geen geval de bedoeling was om „nu een verkoopavond van woningen te houden". De plannen zijn er gekomen om dat normaliter de gewone man in Lisse nooit aan een eigen huis kan komen. Daar wil men verandering in gaan brengen. De procedure is als volgt: Een gegadigde koopt om te beginnen grond van de gemeente in het zogenaamde proefobject. Dan Roelofarendsveen Op het in h( Brabantse Drunen gehoude concours voor drumbands bi haalde de drumband van d plaatselijke muziekveremgin „Liefde voor Harmonie" ee eerste prijs van 184 punten. Ee bijzonder mooi resultaat als be kroning na maanden lang repe teren. Tevens een mooi succef voor instructeur de heer B. Pluijm uit Alphen a/d Rijn. De uit te voeren werken vo concours waren: Canon vat Camminga en Geminid van Jo chems. Jubileum van M. Helders bij gemeente werken LEIDEN De heer M. J. Hel. ders, medewerker van de afde ling Bouwkunde van de Diensl Gemeentewerken, herdenkt de- zer dagen het feit, dat hij 2 jaar in overheidsdienst is. De heer Helders was, voor hij in 1966 bij Gemeentewerken in dienst trad, onder andere werl zaam bij de Marine Luchtvaar dienst. Momenteel is hij o.m', adjunct-secretaris van de Wel standscommissie. Vrijdag 25 juli wordt dit jubileum in interne kring bij gemeentewerken ge vierd. Afscheid mevr. Siemons van Pr. Marijke- school LEIDEN De Prinses Marijk! Kleuterschool gaat a.s. vrijdai afscheid neihen van een haar onderwijzeressen, mevr. A.H. Siemons. Mevrouw Siemons is 20 jaar aan het onderwijs verbonden ge- weest. Het afscheidsfeest v kinderen zal vrijdagmiddag van 1 tot 4.00 uur duren, 's Avonds kunnen de ouders van de lera- res afscheid nemen. A. van Delft raadslid in Leidschendam LEIDSCHENDAM - De heer A. A. van Delft zal oe plaats in de' gemeenteraad gaan innemen voor de KVP-er L. P. J. M. Learbuch, die wegens gezond heidsredenen ontslag heeft ge vraagd. De heer van Delft, 52 jaar oud, is specialist maatschappelijk op bouwwerk en staffunctionaris bij de Stichting Bureau Dienst verlening Overlegorganen in Den Haag en secretaris van de Stichting Boddaert-tehuizen. kumt het stichtingsbestuur alHet nleuwe raadsl,d is in Leid. ontbreekt een trouwzaal, huidige combinatie raadzaal trouwzaal tsuit op bezwaren, evenals het feit dat de trouw- ruimte op de verdieping ligt. te zetten. De representatieve Er ontbreken voorts voldoende ruimte is veel te beperkt de vergaderruimte, een kamer raadzaal is te smal en te klein voor B. en W. en een wethou- bij eventuele uitbreiding van derskamer. het aantal raadsleden. Voorts Een ander bezwaar is de ge- schiededenheid van de afdelin gen van de secretarie, terwijl de dienst van gemeentewerken tijdelijk een naast het huidige raadhuis gelegen villa kan be trekken, echter in onzekerheid over Het feit of deze niet volgens bestemming zal worden afgebroken. om de hoek kijken en gaat de belangen van de aspirant-koper behartigen. Door de rijkssubsi dieregeling voor eigen woning- bezit voor mensen met een laag inkomen is het mogelijk om bij een koopsom van ongeveer 70.000 GULDEN EEN SUBSIDIE TE KRIJGEN VAN 1.500 tot 17.000 gulden. Gegadigden voor de koopwoningen moeten beschik ken over 10% van de bouwkos ten. Samen met de nationale woningraad bekijkt het stich tingsbestuur of een kandidaat inderdaad in aanmerking komt voor een huis. De heer Kooien deelde nog mee, dat aan de kwaliteit van de woningen niet hoeft te worden getwijfeld. schendam bekend als afdelings voorzitter van het Wit-Gele Kruis en vice-voorzitter van de stichting die voor het Groene en het Wit-Gele Kruis de wijkge- bouwen in Leidschendam-noord beheert. 'a-v. v i. 5- H NOORDWIJK In de vorige raadsvergadering sprak de prot. chr. fractievoorzitter Vogelaar zijn verontwaardiging uit over de zomerhuisjes Plan Soleil. Ze staan volgens hem te dicht op elkaar en passen niet in het landschap. Boven dien had de welstandscommissie afwijzend gere ageerd op de plannen. B. en w. zetten in een schriftelijke toelichting uiteen dat na drie afge wezen plannen de bouwer kwam met een voor- etel dat aan de voorschriften van bouwverorde ning en aan het bestemmingsplan voldeed. Het college had het negatieve advies van de wel standcommissie niet opgevolgd omdat aan de bouwverordening en het bestemmingsplan werd voldaan. ,,Het zou onjuist zijn via het subjectieve welstandstoezich beperkingen in het plan aan te brengen. De rechtszekerheid zou op die manier in de knel komen, meenden b. en w. De situering was na lang wikken en wegen tot stand gekomen en had de instemming van de stedebouwkundige en de gemeentelijke diensten. Nu het plan wordt gerealiseerd valt het wat tegen. Misschien als het groen over een tijdje volgroeid is, dat het n minder storend zal zijn. lliillllBlIillll Drumband Laurentius eerste prijs De drumband van de St. Lauren- tiusharmonie te Voorschoten heeft tijdens het federatief bondsconcours van de R. K, Bond van muziekgezelschappen te Zoeterwoude een 1ste prijs behaald. Onder leiding van tam- boermaitre H. Karremans werd door de drumband staande uit gevoerd het verplichte nummer „Showtime" van S. Egberts en marcherende de mars „Euro toppers" van Th. van Campen. Uit de jury-rapporten bleek duide lijk dat niet alleen de uitgevoer de werken goed gewaardeerd werden, maar ook het algemeen optreden. De drumband ver wierf in totaal 200 punten, wat naast de 1ste prijs in hun afde ling het recht tot promotie naar de 1ste afdeling gaf. Tevens kreeg de drumband de beker voor het hoogst aantal punten in hrn afdeling. De succesvolle in structeur van de drumband is de heer Groen. Bij thuiskomst werd een rondgang gemaakt door het dorp. In september viert de Laurentiusharmonie het 50-jarig bestaan. Eenheid in vollevbalsport in Wassenaar WASSENAAR In het belang van de volleybalsport in Wasse naar heeft de sportvereniging Raaphorst besloten zich bij de Wassenaarse Volleybal Vereni ging te voegen. Het bestuur van de afdeling volleybal van WW is uitgebreid met enkele verte genwoordigers van Raaphorst. Door het toetreden van Raap horst telt de WW nu 450 leden. In het komende winterseizoen zal de WW elke dag, de zondag uitgezonderd, gedurende 2 uren de beschikking hebben over de sporthal, niet alleen voor volley bal, maar ook voor badminton. Voor de nieuwe volleybalcompe titie heeft WW reeds zo veel aanmeldingen, dat waarschijn lijk meer dan 20 teams aan die competitie zullen gaan deelne men. Hengelen en wandelen voor Wassenaars Anjerfond» NOORDWIJKERHOUT De woningen nummers 8, 10, 12 Kortenbachstraat te Noordwijkerhout moeten afgebroken worden, omdat ze in zo'n slechte staat verkeren, dat ze volgens menselijke c or ■»«♦<»- r"" en wettelijke maatstaven niet meer bewoonbaar zijn. De bewoners is meegedeeld dat het een half jaar gaat duren voordat ze ont ruimd moeten worden. De bewoners zijn het met die termijn hele maal niet eens. Mevrouw Smit en mevrouw Van den Berg (rechts) klagen erover dat het niet meer uit te houden is in de „krotten De vloeren zakken door, de kunnen niet Ook de dorpsarts van Noordwijkerhout, dr. Van Hees heeft zijn vocht druipt langs de muren en in die toestand moeten de gezinnen nog met veel te veel mensen op een vrij klein oppervlak leven, verontwardiging uitgesproken over de erbarmelijke woonmisstan- den. Met de bewoners en de sociaal werkster is hij van mening dat er geen half jaar meer gewacht kan worden met toewijzing van andere, betere woonruimte. start op zaterdag 23 juni met een actie. Er zullen dan een hengelwedstrijd en wandelmar sen worden georganiseerd, waarvan de cnbrengsl bestemd is voor het fonds. open, hetGevist zal er worden van 7.00 tot :n de vijver achter het raadhuis. De Htart van de mar sen, is bij de brandweerkazerne aan de Twenf'aan tussen 9.00 en 11.00 uur. Er zal gelopen worden over de afstanden 5, 10, 15 en 25 km. Ieder die deze vijfde Anjer mars uitloopt ontvangt een spe ciaal ontworpen jubileumme daille.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6