Leiderdorpse fracties gekant tegen vestiging super store i n winkelhof ZONNIGE ZWEMMERS IN SPANNENDE SCHOOLSTRIJD V olley bal-vereniging opgericht in Nieuwkoop vlietstreekrijn- en veenstreek B en W verkopen BMW OOK rWat u moet weten „Gastarbeiders zijn ook mensen zoals wij, alleen anders" LEIDSCHENDAMSE PROGRESSIEVEN STRAKS 1 LIJST PAGINA 4 DINSDAG 19 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LEIDERDORP „Op deze manier wordt de raad ge degradeerd tot een groep ja-knikkers" riep de heer Van Royen (WD) gister avond, tijdens de Leider- dorpse raad verontwaar digd uit. Hiermee ver woordde hij wat praktisch alle raadsleden vonden van de gevolgde procedure bij het verkopen van 19.000 m2 grond aan de Bijenkorf voor het bouwen van een superstore, in de winkel- hof. Met een volle publieke tribu ne achter zich lieten de fracties kritische geluiden horen tenaanzien van de verkoop aan de Bijenkorf. Mevrouw Uhlenbeck (D'66) kon het wel toejuichen dat het warenhuis een goed- koopte-elland zou worden. Ze vroeg zich echter af hoelang de prijslaag zou blijven als het warenhuis een monopoliepositie kreeg. De heer Van Royen viel wethouder Drenth aan vanwege het feit dat er praktisch geen inspraak was geweest. „En dat nog wel voor iemand die zich graag de „koning van de inspraak" wil noemen". Wethouder Drervth antwoordde dat een inspraakprocedure niet ge- voïgd was omdat er sinds de cember geen nieuwe ontwikke lingen zijn. Hij zei niet 'bang te zijn voor een monopoliepositie van het warenhuis. „In Middel burg en Leeuwarden heeft zich al enige tijd geleden een derge lijk warenhuis gevestigd en het is gebleken dat de plaatselijke middenstand daar totaal geen hinder van heeft ondervonden". Dat hij de middenstanders niet in de plannen had gekend, be streed hij. Om de gemoederen toch wat te sussen, zegde hij toe enige plaatselijke midden standers in de toewijzingscom missie van de hoogspeciaalza- ken in winkelhof te plaatsen. Ook het verlenen van een krediet voor het aanleggen van kabelte levisie viel niet in goede aarde bij verschillende raadsleden. De heer Reugebrink betoogde dat de uitgave, 5.500,- in feite een luxe uitgave is. „We hebben nu twee netten en ik zou niet weten waarom we er nog meer bij moeten hebben". Slechts vier raadsleden steunden zijn afwij zing. Met cog op de moeilijkheden die bij verkoop van de grond van Winkelhof zijn ontstaan, leek het mevrouw Uhlenbeck wense- l;jk voortaan erfpacht te over wegen. Dit maaki het mogelijk dat de gemeente altijd een stem kan blijven houden in de be stemming van de grond. De heer Nievaart (DS'70) bracht hiertegen in dat wanneer de ge meente geen grond zou verko pen, zij ook nooit geld ter be schikking zou hebben om nieu we gronden te exploiteren. De heer Reugebrink kon het princi pieel wel met erfpacht eens zijn. „Maar we zijn al te ver door gegaan mee verkoop van de grond dat we vooral bij wo ningbouw beter op dezelfde voet kunnen doorgaan. Temeer om dat je daar anders een recht songelijkheid krijgt tussen be woners, die hun grond gekocht hebben en erfpachters". Het laatste punt van bespreking was de uitgifte van grond voor het bestemmingsplan „Voor hof". De wethouders Drenth en Tichler hadden in de vergade ring van B en W al stemmen op laten gaan om de „markt open te gooien" voor wat betreft de uitgiften. Hiermee kon het grootste deel van de raad zich wel vereniging, al wees men er wel op dat het wenselijk zou zijn de plaatselijke ondernemers het werk toe te wijzen, m eventuele teleurstellingen voor wat betreft de kosten of de kwaliteit te voorkomen stelden mevrouw Uhlenbeck en de heer Poels (WD) voor een zo nauw keurig mogelijke schets aan de aannemers te tonen zodat zij een sluitende kostenberekening konden maken. De heer Hek- kerlman (PCG) wees er nog op dat er in een zo vroeg mogelijk stadium overleg moet komen tussen de toekomstige bewoners en dc architect. In de volgende raadsvergadering zullen de ïaadsleden hun standpunt ver der over deze zaak uiteenzetten. Wassenaar Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben in een advertentie in de plaatselijke bladen dè verkoop aangekondigd van een motorrijwiel BMW, bouwjaar 1964 gebruikt door de Wassenaarse politie. Het vehikel is nog te bezich tigen vandaag en morgen bij de verkeerspolitie. Prijsaan- biedingen in gesloten enve loppe kunnen tot 29 juni wor den ingezonden bij de Com missaris va,n Politie. In schrijvers dienen te verkla ren dat zij hun bod geduren de een maand gestand doen. Vraag: in welke staat ver keert het motorrijwiel? OEGSTGEEST Wegens het grote succes in voor gaande jaren zal het Monta na Youth Choir op 20 Juni voor de derde maal naar Oegstgeest komen om in de kerkzaal van het Diensten centrum een uitvoering te geven. Aanvang 14.00 uur. WASSENAAR Het voor nemen bestaat de uitweg van de Duivenvoordse Achterlaan naar de Rijksstraatweg op te heffen. Houders van de hier geldende zakelijke rechten worden verzocht zich te mel den bij de hoofdingenieur-di recteur van de Rijkswater staat. WASSENAAR Zaterdag 4 augustus woordt door buurt vereniging Oostdorp e.o. een wielerronde georganiseerd. Er wordt gereden in ver schillende leeftijdsklassen, een dames- en veteranen- groep. Er zijn ook sprintwed strijden op de Dr. Mansvelt- kade. Aanmeldingen: Rozen- steinstraat 32, Schulpplein 14 en Oostdorperweg 41. WASSENAAR Mej. M. J. Arts heeft ontslag gevraagd als onderwijzeres aan de openbare Weth. Huibregt- school, in verband met aan vaarding van een benoeming elders. VOORHOUT Morgen is jeugdsociëteit Kontakt te Voorhout gesloten wegens een toneelcursus. Woensdag is er een speelzelfavond. OUD ADE Uitslag wed vlucht Survilliers Fosse, P.V. Het Oosten: 1, 3, 9, D. Koet, 2, 7 I. Mooten, 4. As. OUD ADE Vrijdag houdt de toneelgroep Vios in café ,,'T Lage Land" om 20 uur de jaarvergadering. LEIDEN - Hans Plu en Fred Piket sebben bij sportschool Luiten de hoogste graad in het jul-jutsi behaald, name lijk de „zwarte kersebloe sem". NOORDWIJK Noordwljk oe fent vanavond ter voorbe reiding op het treffen met RBC op het terrein van ESTEC. Zaterdag is de eer ste wedstrijd tegen de Bra banders. De return is op 27 juni. LEIDEN De heer Ralph Gol is benoemd tot directeur van Holiday Inn in Leiden en Utrecht. LISSE Uitslag wedvlucht Survilliers, P.V Oude Blauwband: 1. A. van Reste ren, 2. K. Doeswijk, 3. G. de Vos. LISSE Uitslag wedvlucht Complegne, De Luchtklie- vers-Llsse: 1, 2. Aad van Dlest, 3. H. J. van Diest en zn. 4. J. Duivenvoorden. LEIDERDORP De Schoolsportcommissie van Leiderdorp kan zon der meer op een geslaagde dag school-zwemwedstrijden terugkij ken. Onder grote publieke belangstelling (dit was zonder meer te danken aan de goede weersomstandigheden) werden alle nummers afgewerkt waarna het hoogtepunt van de dag kwam de 10 x 50 m. estafette van alle scholen. Tijdens deze serie brak het tumult los en de aanmoedigingen waren dan ook niet van de lucht, terwijl de spanning was te snijden. Het bijzondere van deze estafette was nog wel dat de Houtkampschool met 4 deelnemers aan deze estafette deelnam omdat ze verder geen deelnemers voorradig had. De prij zen werden uitgereikt door wethouder van sportzaken Mevr. E. W. Tichler-Moerman. De uitslagen zijn: 50 m schoolslag meisjes: 1. Helene Bogaards tijd 0.49.2 Enge- lendaelschool 2. Anlta de Groot tijd 0.52.4 W. de Zwljgerschool 3. Edwlge Chaudron tijd 0.58.0 Kon. Julian aschooi. 50 m school Jongens: 1. Marco Pleterse UJd 0.51.4 Meye- Jooszen tijd 0.51.8 S. van de lOl Mlnee tijd 0.52.2 Zljlkwar- 2. Slbout Gooszen tijd 0.51.1 Stoelschool 3. Renec Herschool. 50 m vrije slag meisjes: 3. Blttlna Hoogeboom tijd 0.42.6 S. van de Stoelschool. 50 m. vTlje slag Jongens 1. Ewout Kolk tijd 0.34.5 Kon. Jullana- school 2. Peter Steens tijd 0.38.4 Engelen- daelschool 8 Ferdinand Brussee tijd 0.39.0 S. van de Stoelschool ifetto 10 x 50 m. vrije slag Jon- gent tijd 0.38.1 Engelen- ïelsjes gemengd i de Stoelschool UJd 8.29.2 Alle deelnemers (323) kregen een herinneringsvaantje waarop stond: „Schoolzwemtoernool 1973 Leiderdorp". Toen het ceremonie protoco lair achter de rug was werden de vakleerkrachten de heer W. Lee- nen en de heer J. G. Hollander door de scholiern in het water (zwembad) gegooid. L ALPHEN AAN DEN RIJN „Gastarbeiders. Ik vind, dat ze wel mogen komen, anders kunnen ze helemaal niks verdienen. Want daar kunnen ze helemaal iet werken. Want zij zijn arm. Geen ruzie maken nemand dood schieten of dood maken vrede op aar de. Wij kunnen heus wel gastarbeiders gebruiken. We moeten lief tegen ze zijn. Een heleboel mensen vinden het goed, dat ze komen en andere mensen zeggen oh, alsjeblieft, ga weg. Waar om moeten ze weg het, zijn ook mensen zoals wij, alleen an ders". Dit is een citaat van een kindergedachte over gastarbei ders, dat staat afgedrukt in het werkje „Ken je hem"? Enkele medewerkers van de Stichting Bijstand Buitenlandse Werk nemers (Rijn en Lek) hebben een documentatiewerk samenge steld over de problematiek van de gastarbeiders in onze Neder landse samenleving. Dit boekje, dat de naam „Ken je hem"? meekreeg is bedoeld als eerste introductie in deze problematiek fn werd geschreven voor jongeren in de leeftijd van 12 tot 20 jaar. Het is de bedoeling het boekje te gaan gebruiken als onder deel van een voorlichtingsproject, dat zich moet richten op een aantal scholen van voortgezet onderwijs in de streek. De SBBW hoopt in samenwerking met deze onderwijsinstellingen te komen tot een betere voorlichting over de buitenlandse arbeider. „Ken je hem?" werd samengesteld door Ankie Lindhout en Bert Paardekoper. Berst Kisjes deed de lay-out. Het werk kan ver kregen worden door overmaking van twee gulden op postgiro 11.33.700 ten name van de Landelijke SBBW te Utrecht. Voor 1,25 kan het boekje afgehaald worden aan de Prins Hendrik straat 150 in Alphen aan den Rijn. NIEUWKOOP Een dezer dagen is in Nieuwkoop een volleybalvereniging opge richt. Iedereen die op de een of andere manier deze sport wil beoefenen, kan er lid van worden. Er zal plaats zijn voor beginners en geoefenden, voor vrijetijds- spelers en competitiespelers. Het bestuur, van de nieuwe vereniging heeft als naam bedacht „De Waterlanders". Suggesties voor andere namen zijn echter nog steeds welkom. De jonge vereniging is geboren uit een fusie van het Nieuw- veens NOVIC en het Noordense N.S.V. (onderafdeling van de voetbalvereniging). Beide zijn als zelfstandige volleybalvereni ging opgeheven. Nieuwkoop wordt nu het centrale punt voor de samengesmolten club. Men heeft gegronde hoop, dat na het gereedkomen van de gymzaal van de Dr. Ariëns MAVO, daar kan worden getraind door senio ren en junioren. Omdat deze gymzaal niet voldoet aan de ei sen, gesteld door de nationale volleybalbond, zullen de compe titiewedstrijden voorlopig nog gespeeld worden in de sporthal „Barkas" in Amstelveen. De gymzaal is onder meer te laag voor officieel volleybal. Wellicht zal de sportzaal die in de toe komst gebouwd gaat worden in „Bouwlust", zodanige afmetin gen hebben, dat er ook voor de competitie plaats is. Alle inlich tingen over de nieuwe vereni ging worden graag gegeven door de heer G. van Veen, Zuid einde, tel. 2390. Bij hem zijn ook naamsuggesties welkom. ROELOFARENDSVEEN Deze dagen wordt in Roelofarends- veen aan een groot aantal scho lieren de zwemexamens afgeno men. Op de foto is het onderdeel .gekleed zwemmen" te zien. Aanvankelijk was er nogal wat te doen om het inschrijfgeld voor deze examens. De kosten hiervoor heeft de gemeente op drie gulden gesteld en daar wa ren verschillende schoolhoofden het niet mee eens. Zij zijn van mening, dat schoolzwemmen en dus ook het diplomazwemrpen bij het onderwijs hoort en dus gratis moet zijn. Bij de gemeen te vond men echter, dat het schoolzwemmen de gemeenschap al genoeg kost en dat de ouders de extra kosten voor de exa mens maar voor een klein deel moesten betalen. Iets waar vreemd genoeg veel ouders het wél maar een aantal school hoofden het niét mee eens wa ren. BOSKOOP Deze week wordt tot nog toe onder bijzonder fraaie weersomstandigheden de sportmanifestatie in Boskoop afgewerkt. Met veel enthousias me werken de scholieren het af wisselende programma af, dat zaterdag wordt beëindigd. De sportdagen en sportweken zijn er weer, de vakantie is in zicht. 0 SUCCESSEN BIJ VEURS COLLEGE LEIDSCHENDAM - De examens voor het eerste en meteen lnrtsfo HBS-examen van het Veurs College zijn, ondanks de „troebelen" van de laatste maanden succesvol verlopen. Van de 0 P-' '.r zijn er 8 met goede tot zeer goede cijfers geslaagd, éZ-n kandidaat moet een verlengd examen afleggen. Van de 17 HBS-A kandidaten zijn er 15 geslaagd, de overige tw.ee krijgen een voortgezet examen. Mink er op losgeslagen in Stompwijk STOMPWIJK Begunstigd doo goed weer kunnen de organise rende verenigingen van d drumband- en showwedstrijdei terugzien op een geslaagd fee tijn- Van één tot zes onafgebrokei sloeg men er op los. Het al tweede optredende VIOS ui Zoeterwoude, stelde haar suf porters niet teleur. Deze jeugd drumband, die een zeer ver zorgde indruk achterliet, be haalde met 195 punten een 1 prijs met recht op promoti zoals wij gisteren reeds ver meldden. Volgende topper wa. St. Laurentius uit Voorschoten Totaal voor 2 nummers 200 pun ten. Na enkele mindere goder kwam dan Adest Musica Sassenheim. Het sukses wai overweldigend. In deze zwari eredivisie behaalden zij 20* ten. In de showwedstrijden werdet knappe prestaties geleverd, me als absolute topper De Phoenis uit Wateringen. Resultaat: 162V pnt. met onderscheiding van dt jury. Alvorens tot de prijsuitrei king over te gaan, besloot Ades Musica het concours met eei show buiten mededinging. Vel populaire wijsjes werden me veel show vertolkt. Tien woningen voor gemeente- oersoneel LEIDSCHENDAM De tien een gezinshulzen aan de Van Ruyt daellaan, die binnenkort zulle! worden opgeleverd, zijn v( e^n ii'dvak van twintig iaar a de eer-nnnte verhuurd. Ze zij' b-^md voor huisvesting va) go'-r-rtencrsoneel- -r'-, de heer Tijmei - ~i:'-e.r';er, is de aI dat, indien ni« t -n opgezegd, st telkens met tie! -szeiaar g.s-ei-wnd in de ledenvergadering van de PvdA mede, jaar zal worden verlengd. I> nog geen overeenstemming berend: over de verhouding tussen de! huurprijs moet nog volgens d* fraktie en de partijen en de vrijheid van handelen die de deelne-1 wet voor de bouw van premie mend.3 partijen houden. woningen worden vastgesteld. LEIDSCHENDAM Bij de gemeenteraadsverkiezing van 1974 zullen D'66, PPR, PSP en PvdA, waarschijnlijk onder de naam „De Leid- schendamse Progressie ven", met één gemeenschappelijke kandida tenlijst uitkomen cn daarna in één fraktie het gemeenschappelijk gemeenteprogram proberen te verwezenlijken. De vier afdelings voorzitters hebben een voorlopig statuut opgesteld waarin geregd wordt dat de fraktie gebonden is aan het gemeens iiappelijk pre stel.j b star. .iet pr; .21 l

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4