PAGINA 6- LEIDSE COURANT MAANDAG 18 JUNI 1973 AFLEVERING 146 Eén adres dat David besloot te bezoe ken, zou hem geen provisie opleve ren. Hij trof alleen Margaret thuis en in een niet al te best humeur. Hij zei, dat zij zo ongeveer het enige fa milielid was met wie hij tegenwoor dig kon praten. Ondanks zijn compliment vroeg Margaret onvriendelijk: „Is Sheila daarbij inbegre pen?" „O, Sheila. Ja, er zijn onderwerpen die Ik liever niet met Sheila bespreek, om ruzie te vermijden. Mijn werk bijvoorbeeld. Als ik zou zeggen, dat het niet is wat ik ervan verwacht had, zou ze mij de schuld geven. Daarom heb ik maar gezegd dat het een prachtbaan is". „En is het dat niet? Sheila heeft me gezegd dat er goede vooruitzichten waren. En jij ook". „Ja, eh, zie Je Mags, ik ben tot de ontdek king gekomen, nu ik er een beetje inzit, dat je met verkopen maar op één manier aan de kost kunt komen. Namelijk, door de mensen te bedriegen. Ik bedoel, dat zegt Howells niet, niet met zoveel woorden, maar dat moet ik doen om te kunnen sla gen. Het is: zij of ik. Wat me dwars zit is, dat als ik probeer niet te denken aan wat ik de mensen aandoe, ik mezelf alleen maar goed kan vinden, in het verkopen, bedoel ik. En we hebben het geld nodig. Goed, dankzij de aandelen die moeder heeft nagelaten en het bouwfonds, heb ik het huls kunnen kopen. Maar we moeten nog leven ook. Ik wil de kinderen terug hebben; maar dat wil Sheila niet voordat het huis behoorlijk is ingericht en we alles hebben, wat zij zegt dat ze nodig hebben. En vergeet niet, dat het heel wat moeite kost om een baan te krijgen, ik bedoel, we leven zo van de hand in de tand, dat één week zonder werk, maar één week zonder inkomsten, ons in financiële moeilijkheden zou brengen. Grote moeilijkheden". „En weet Sheila hier niets van?" „Natuurlijk niet. Ze zou alleen maar zeggen, dat het aan mij lag, zoals altijd, en ze zou het verleden ophalen om het te bewijzen. O, ik weet wel dat ik een beetje... Goed, laten we zeggen dat ik haar ook wel eens heb bedrogen, als het in m'n kraam te pas kwam. Maar die tijd is voorbij, Mags, heus. Ik weet niet of het misschien beter zou zijn, als ik een vaste baan had, met ie dere dag vaste werktijden. Daar is veel voor te zeggen". „Vraag dat maar eens aan John. Hij zou het niet met je eens zijn. Maar ik begrijp wat je bedoelt". Margaret wist dat die levens wijze ook haar problemen had. Iets anders lijkt altijd beter, aan welke kant je ook staat. Toen David weg was, werd Margaret door Johns chef opgebeld. Edwin kwam binnen toen ze de telefoon neerlegde en zag haar ernstige gezicht. ,.Wie was dat, Margaret?" „Meneer Temple. Hij vroeg waarom John niet op kantoor was, of hij ziek was" „Maar hij is toch naar kantoor gegaan?" „Dat dacht u en dat dacht ik ook". „O". „Ja. Als er belangrijke zaken op het spel staan, komt zijn werk op de tweede plaats. En ik ook". Edwin meende er goed aan te doen, haar gedachten af te leiden. „Ik wou Jat de Japanners zich overgaven, dan zou den we werkelijk kunnen zeggen dat het afgelopen is". „Wat heeft dat ermee te na Keii?" „Nou, het duurt te lang. Sinds Victory-in-Europa-day zijn de mensen ver- tuiderd. Er zit geen drang meer achter. De oorlog is nu zo ver weg; en iedereen is er van overtuigd, dat we vroeg of laat zullen winnen. Maar we doen niet veel om ons op de vredestijd voor te bereiden. O, ik weet wel dat die politici met hun grote monden beweren, dat we dat wel doen, maar nie mand schijnt werkelijk iets te doen. Je weet wel wat ik bedoel". „John schijnt te denken dat hij wel iets doet". Ze vroeg zich af wat hij en Marjorie op dat moment deden. Edwin dacht aan nog iets anders. „En als het werkelijk afgelopen was, zou Philip immers ook uit Duitsland terugko men?" „Ja, dat zou fijn zijn", zei Marga ret. Helen was gebleven om Sheila te helpen, de „nieuwe" meubelen een plaats te geven. Lang nadat de verhuiswagen en Helen wa ren vertrokken, was Sheila nog bezig met verplaatsen, opwrijven en afstoffen; om al les zo mooi mogelijk te hebben tegen dat David zou thuiskomen. Hei effect was niet wat zij ervan verwacht had. Ze liep hem tegemoet toen hij binnen. kwam en vroeg of hij goede zaken had ge daan. „Ja. Niet slecht", loog hij. Door zijn bezoek aan de Ashtons was hij van zijn route afgeweken, zodat hij slechts drie adressen had kunnen bezoeken. Bij elk van die drie was de heer des huizes thuis ge weest, hetgeen het verkopen moeilijker maakte. Hij zag wel kans om een huis vrouw, met of zonder kinderen aan haar schort, te bepraten. Mannen zeiden echter vaak „Nee, vandaag niet nodig", nog voor dat hij „goede morgen" had kunnen zeg gen. Of ze scheepten hem af met: „Sorry, makker, ze heeft de bon bij vergissing in gevuld". Of, als ze hem het goedkope mo del hadden laten demonstreren, met: „Nou, we zullen er eens over denken", het geen hetzelfde was als het onmiddellijke: „Nee, vandaag niet", behalve dat het hem meer tijd kostte. Zo was het ook die och tend gegaan. Resultaat: niets verkocht en geen provisie. „Ja. Het is geen slechte ochtend geweest". Toen zag hij de nieuwe meubelen. „Wat is dat? Hoe kom je aan die rommel?" Zijn reactie was zo vijandig, dat Sheila naar verklaringen en excuses zocht. „Ik kon toch niet weigeren? Het was heel aardig van je oom Sefton". „We hebben zijn afdankertjes niet nodig. Hij wil alleen maar van z'n rommel af". „Ik weet zeker dat ze aardig wilden zijn". „Aardig? Liefdadig lijkt me een beter woord. En ik wil geen liefdadigheid; van niemand". „Er zijn goede dingen bij, Da vid. Kijk die stoel eens. Dat is toch beter dann iets. Tot we kunnen kopen wat we zelf willen". Sheila was echt teleurgesteld. Ze wist niet wat ze nog kon zeggen. Ze rende naar de keuken, maar David kwam haar achterna. „Weet je wat, Sheila. Je mag het houden als je goed vindt dat de kinderen terug komen. Nu meteen". „Nee, David. Nog niet, heb ik gezegd". „Je zei, dat we geen behoorlijk huis hebben om ze in te ontvangen. Wel, als wij het voorlopig met die spullen kunnen doen," kunnen zij het ook. Is't niet zo? Oké dan, Peter en Janet komen naar huis". „Nee, nee. Dat is het immers niet alleen, Da vid", zei Sheila smekend. „We moeten er zeker van zijn, dat het goed gaat. Tussen jou en mij. Laten we ze niet eerder terug halen voor we weten dat het voorgoed is. Wij moeten zorgen dat het goed wordt. Voor altijd. Nietwaar, David?" David zuchtte, schudde zijn hoofd, ging de keuken uit en de huiskamer binnen en liet zich in Seftons oude leuningstoel vallen. Tot zijn verrassing zat die erg gemakke lijk. Hij liet zijn hoofd op de rugleuning rusten. Hij begreep, dat hij Sheila niet meer kon overhalen tot iets dat ze niet wil de. Die tijd was voorbij. Examens gegevens: rembekrachtiging, schijfremmen rondom 125P1300:4 cil. 1295 cc 60 Din pk top 140 km/u f 7.370,- incl.BTW f8.549/- 125P1500:4 cil, 1481 cc 70 Din pk top 150 km/u f 7.950,- incl.BTW f9.222,- Imp. Leonard Lang BV, Stadhouderskade 113, Amsterdam. Telefoon (020) 73 0867. Prijzen af Bom. qeqevem: rembekrachtiging, schijfremmen rondom gescheiden remcircuit 4 cil, 1197 cc 65 Din pk top 140 km/u f6.888,- incl. BTW f7.990,- APOLLO: Fear is the key (14) 12.15-2.30—7.00-5.15. ASTA: Le Rempart des beguines (18) 2.30—7.15—9.30. BIJOU: Cesar en Rosalie (14) 2.00—7.15—9.30. CAMERA: Women in love (18) 2.00—7.00—9.30. CINEAC: Pi- r.ccthio (a.l.) 9.3011.301.30 3.30. De ijzeren vuist (18) 7.15 9.30. CORSO: De tien geboden (a.l.) 1.30—7.30 DU MIDI Ca sino Royale (14) 8.15. Sjors, Sjimmie en de gorilla (a.l.) woe. 2.00. EUROCINEMA:' El Cid (a.l.) woe. 3.45-7.45 ov. dag. 1.307.45 Sjors en Sjimmie in het land van de reuzen (a.l.) woe. 1.30 FLORA; Het porno huis (18) 2.00—7.00—9.15. KRI- TEKION: The Nightcomers (18) 3.00—7.00—9.30. METROPOLE: Last tango in Paris (18) 2.00— 8.00 ODEON: Slaughter (18) 2.00—6.45—9.15. OLYMPIA: On- tenbare vrouwen in het wilde westen (18) 2.00—8.00 PASSA GE: Turks fruit (18) 2.30—7.00—9.30. REX: Port- noy's complaint (18) S.15—11.30—1.45—4.00—7.15— 9.30. STUDIO DE LUXE: Blue movie (18) 2.15—7.15—9.0 STU DIO 2000: Sweet sweetback's Baadass Song (18) 7.309.45 Winnetou en het goud van Apa- nachi (a.l.) woe. 2.00 DE UIT KIJK: Maöbeth (18). 2.00—8.00 Delft: CITY: The Professionals (14) 2.30—7.00—9.15. CITY SELECT: Turks fruit (181 8.15 ma. di. 2.30 Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 2.15 alleen woe. DELFIA: Cosa Nostra (18) 2.30—7.00— 9 15. DOELENKINO: De IJze ren vuist (18) 2.30—7.00—9.00 STUDIO D: Le charme discret de la bourgeoisie (14) 7.009.15 rna. 2.30 Goofy de held van de Olympische Spelen (a.l.) woe. 2.30 FLORA: Onthullingen uit meisjes-slaapkamers (18) 7.00— 9.15. men. Ik hoop minstens 2000 handtekeningen te krijgen die ik aan het ministerie of de minis ter van Defensie zal aanbieden. Voor 30 juni moet zij rond zijn. Den Haag A. Slooff jr. Van Diepenburchstraat 156 V-l en V-2 Met veel genoegen uw interessant artikel over het meest roem ruchte squadron van de Neder landse luchtmacht gelezen. Slechts één opmerking: u hebt de V-l verwisseld met de V-2. De V-l had vleugels en kon dus door de Spitfire-piloten met een tikje uit balans worden ge bracht, waardoor het gevaarte neerstortte. De V-2 was vleugel arm. Maar, een 1 of een 2, een vleugeltje meer of minder, wat doet het er eigenlijk toe. Niet iets om je druk over te maken. Vliegen deden ze allebei. En ge vaarlijk \vav:n ze ook allebei. Een ex-vlieger, Den Haag. Ja! 125 Polski 'n Fiat uit Polen. Comfortabele, onberispelijk gelijnde, ruime zakenwagen met leuke extra's voor 'n nog aantrekkelijker prijs. Ja! 124 Seat nü f519,- in prigs veriaagd! 'n Fiat uit Spanje. Solide, snelle businesscar met een uitstekende wegligging, die nu maar liefst f 500,- minder kost. Agenda - Bioscopen De Populier Aan de Christelijke scholengemeenschap ,,De Populier" In Den Haag zijn geslaagd voor het HAVO-dlploma: Wlm Albertsmo. Margo Badloe. Gert Ba, Hans Bal, Jan de Boer, Yvonne van der Boom, Henk Borgdorff, Evelien van Bruggen. Hans Bruin. Leo Budding, Percy Denz, Marc Fleret, Jurry Groen, Rob de Groot. Jan Grijzen. Gerard Haasdonk. Cor den Heijer, Kees Hiensch, Lydla Hoekstra, Wil lem Hoekstra. Arle Hoogvliet. Hetty Hulsert, Peter Jansen. Leo de Jong. Martin de Jong. Wlm de Jong. Jaap Jongejan, Wila Koeze, Hans Krul. Teun Kuyt. Lia van Luljk. Taco Maartense. Nico Me Gough. Ron Meevis. Jan MInkhorst. Victor Jan Okkersen. Joban de Peterson, Dirk Pronk. J. Reynaert, J. Roleveld. T. Romeljn, Arno Rousel, Ineke de Ruy- ter. Jan Schouten, Peter Spronk. Carlen van Stockem, Erik Stotljn, Rlnus Straub, Hetty Stroop. Nico van Swleten, Toni Timmerman, Dlnl Toet, Fred Trimp. Peter van de Velde, Annemarie van Veldhuizen, Ineke Verbaan, Slmon Verbaan. Joop Versluljs, Wim Vreeburg. Jan Wiemans. Willeke Woudstra, Jaap Zwaai. Gauke Zijlstra, Menno Vlaar- dlngerbroek. Lichamelijke Oefening Voor het examen M. O. Lichamelijke Oefenin- Maandag 18 juni Congresgebouw 20.30 uur Holland Diligentia 20.15 uur Holland Festi val-concert door het Amati En semble Dinsdag 19 juni Kurzaal 20.30 uur Holland Festi- valcoricert door het Residentie Congresgebouw 20.30 uur Holland Orkest o.l.v. Ernest Bour. Festival-voorstelling Ballet Fol- HOI 20.30 uur Holland Festival- klorico de Mexico. voorstelling van ..The Magie HOT 20.30 uur Holland Festival- Shows of dr. Ma-gico" door The voorstelling van The Magic Playhouse of the ridiculars. Show of dr. Ma-gi-co (Playhou- Diligentia 20.15 uur Holland Festi- se of th ridiculars). val-concert door het Cleo Laine Openbare Bibliotheek (Bilderdijk- en Jogh John Dankworth Quar- straat) 20.15 uur Kamermuziek- tet. concert door het Residentie Or- Maurltshuls 20.15 uur Lezing door kest m.m.v. de Haagse Madri- de schrijver Günter Grass over galisten (J). *ijn eigen werk. St. Jeroenskerk 20.00 uur. Concert Poppentheater Frank Kooman door het St. Laurentiuskoor uit 14.30 uur Manus de vogelver- Noorwegen en het Don Bosco schrikkr Jeugdkoor. Openluch r Zuiderpark 14.00 St. Antonius Abtkerk, 20.15: uur. i .rvoorstelling „De Orgelconcert door Jan Schmitz. Rattenvanger van Hameien". Uw mening Anti-Lance Ik ben anti-militarist, omdat ik het militarisme zinloos acht. Wat voor voordeel brengt het immers. Alleen ellende en dood. Momenteel wil de regering mis schien weer een nieuw kernwa pen kopen, namelijk de Ameri kaanse Lance-atoomraket. Iets belachelijks- De Lance is een afschuwelijk wapen. Het kost naar het schijnt zo'n 80 miljoen gulden. Volgens de legerleiding zelf is de zuiverheid van dit af schuwelijke wapen niet eens 100%. Wanneer we de Lance aanschaffen hebben we toch niet het beslissingsrecht om ze af te schieten. De Amerikanen beslissen. Mooi is dat. Alles bij elkaar weggegooid geld. Daar om ben ik een handtekeningen actie begonnen tegen de Lan- ce-raket. Een actie die zich voornamelijk in en rond Den Haag afspeelt, maar ik heb ook al handtekeningen uit Goes, Enkhuizen, Ede, Amsterdam, Den Bosch, Hilversum, Hoorn en zelfs uit Kopenhagen en Bre- Weeroverzicht In het zuidoosten van het land kwamen zondag middagtempe- WEERRAPPORTEN raturen voor van 25 26 gra den, de eerste zomerse dag van temp. dit jaar. Amsterdam onbew. 23 Deze hoge maxima traden op in de bilt onbew. 24 een maritieme luchtsoort die ^EELEN mist 25 van zuidelijke breedten afkom- eindhoven onbew^' Stig was. den helder onbew'. 22 De aanvoer van deze lucht vond Twente RTD'onbew- i;? plaats langs de noordwestflank vlissingen Lbêw.W' 19 van een uitloper van het Azo- zd. limburg h.bew. 2s ren-hogedrukgebied dat zich tot atheneEN jnbevT aan de Golf van Biscafe uit- Barcelona 'nbew! 2s strekte. berlijn i.bew. 22 De eerder genoemde uitloper IrSbel* Sbew'""' 26 breidde vandaag zijn invloed frankfurt zw. bew. as naar onze omgeving uit en rw bew is bracht ons droog en zonnig innsbruck regenb. 2s weer. Ook dinsdag zal deze nog kopenhagen l.bew. as dicht bij ons land liggen zodat locarno h"bbew. 26 er in het huidige weertype maar londen onbew. 25 weinig verandering komt. hLI^Tl?URG zwü bew- ,y t7 1 j- j madrid onbew. 30 Vooruitzichten voor dinsdag en malaga 1. bew 26 woensdag: perioden met zon, mallorca 1. bew. >2 mogelijk een bui en gematigde fw^'bew temperaturen. oslo l.bêw. 20 Weersvooruitzichten in cijfers ge- parijs h'hevv" 1'° middeld over Nederland. split 8w' 6 Voor woensdag: Stockholm >nbew. 19 aantal uren zon: 0 tot 8. min. wenen w. bew. 21 temp. omstreeks 12 graden, CASA blanca max. temp.: omstreeks 20 gra- istanboel den, kaas op een droge periode !ch van minstens 12 uur: 90 procent, tel-aviv half bew. 29 kans op een geheel droog et- tunis maal: 70 procent. Broom Hilda Woensdag 20 juni Festival-voorstelling door het Ballet Folklorico de Mexico. Suske en Wiske De Poppen- pakker 'Houden er mee op. Veel te tovurluk amis mom umm studs oh kt vernies mum popje LONDEN) LAOA^fy PALM» ANP/KNMI zonnig mist 19 temperaturen toto luchtdruk in millibaren opklaringen hagel t warmtefront H hoge-drukgebied «S* bewolking sneeuw -r-r kou-front L lage-drukgebied regen ^2 onweer windrichting verptaatsingsrichting

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6