Kringbestuur KVP: Geen stap verder na zes jaar praten TOS voorop Succesvolle schoolzwem- wedstrijden in Poelmeor stad en streeknieuws Leidse Bioscopen Limburgers op Wasse naar se jaarmarkt Pennings winnaar wielerronde Sassenheim Examens PAGINA 4 MAANDAG 18 JUNI 1973 LEIDSE COURANT Zoeterwoude De jeugddrumband VIOS heeft gisteren met succes deelgenomen aan het bondsconcours dat in Stompwijk werd ge houden. De gedegen voorbereiding van instructeur T. D. Rijns burger resulteerde in een fraaie eerste prijs met het hoge totaal van 195 punten. Dit was royaal voldoende voor promotie. Onder aanvoering van tamboer-maitre Hetty van Mill, die voor het eerst optrad als opvolgster van Inge Lemmerzaal, die nu bij de senioren voorop gaat, werden twee nummers gespeeld. Staande was dat „Jonge rekruut" en lopend „Joto" een creatie van de eigen instructeurs Van Kooperen en de Rijnsburger. Een groot aantal Zoeterwoudenaars was getuige van dit optreden. Na terugkeer in eigen dorp werd een ere-rondgang gemaakt waarbij enkele malen bloemen werden aangeboden. De senioren van VIOS nemen a.s. zaterdag deel aan een showcon cours dat in Wassenaar wordt gehouden. Dit vangt om 10 uur aan. VIOS treedt om circa 11 uur in het strijdperk. Teleurstelling over resolutie partijbestuur LEIDEN „Na meer dan zes jaar praten wordt er eigenlijk geen enkele concrete stap voor uit gedaan", aldus oordeelt de meerderheid van het bestuur van de Kring Leiden van de KVP over de resolutie, die de partijbesturen van KVP, AR en CHU voorleggen aan de partij vergaderingen, die zaterdag worden gehouden. De resolutie betreft het Christen Democra tisch Appel (zijn grondslag e'n uitgangspunten) en hoe daaraan organisatorisch vorm moet wol- den gegeven. Bij de meerderheid van het Leid- se kringbestuur is er diepe te leurstelling over het feit, dat de drie partijbesturen thans nog niet verder willen gaan op het pad, dat uiteindelijk tot de poli tieke eenheid van de christen democratische partijen moet lel den, dan het doen van een be roep op gemeentelijke en pro- vinciale partij-organen om bij 3e verkiezingen volgend jaar tot een zo groot mogelijke eenheid ten aanzien van program, lijst en fractie te komen. Drie regels verder in de resolutie wordt dan dat beroep al weer afgezwakt met de erkenning van het besef ,,,dat rekening moet worden ge houden met wat In regionale en plaatselijke verhoudingen moge lijk is." De meerderheid van het kringbe stuur is ook teleurgesteld, dat het op te richten Christen De mocratisch Appel voorlopig zeer vrijblijvend van karakter is en dat men in het najaar eigenlijk weer van voren af aan kan be ginnen met het gesprek als de voorstellen van een permanente of coördinatiecommissie op tafel komen. Een minderheid in het Leidse kringbestuur kan wel vrede hebben met de ontwerp resolutie, vooral in het kader van het langzaam naar elkaar toegroeien. De kring Leiden, die morgen avond in de Scheppingskerk in Leiderdorp vergadert, wil nu van de leden een duidelijke uit spraak hoe men zich verder moet opstellen. De vergadering in Leiderdorp wordt morgen avond bijgewoond door een groot aantal KVP-prominenten, zoals Kamerleden en vice-pre mier Van Agt. LEIDEN De 101 prijzen van de prijsvraagactie die de standhouders van de Leidse warenmarkt de afgelopen weken hebben georganiseerd, zijn zaterdagmiddag bij de gelukkigen terecht gekomen. Vijftig fietsen en evenzoveel andere prijzen lagen er te wachten voor de winnaars. Uit de meer dan 100.000 in zendingen (10.000 meer dan vorig jaar) waren afgelopen dinsdag al de 100 getrokken. Als extraatje werd er onder de winnaars nog een radio verloot, die terecht kwam bij de heer Rietkerken, Greven- straat 8, Leiden. De anderen ontvingen nog een waardezon. Als dank voor hun vele in spanningen kregen de organi satoren-standhouders, de he ren Verplancke en Huisman van hun collega's ieder enkele fraaie tuinstoelen aangebo den. OEGSTGEEST Luid aangemoedigd door een grote schare suppor ters zwommen ruim vijfhonderd kinderen zaterdagochtend om het hardst in bet Poelmeerbad te Oegstgeest. De deelnemers(sters) aan de wedstrijden kwamen van 10 Oegstgeester lagere scholen én de Leidse Houtschool. Voor dit zwemgebeuren, dat jaarlijks tegen het einde van het schooljaar door de zwemvereniging „Poelmeer" wordt georganiseerd bestond grote belangstelling. Er werd gezwommen over afstanden van 25 meter te weten school slag, vrije- en rugslag. Het enorme enthousiasme veroorzaakte zo nu en dan wel eens 'n valse start maar dan werd er geheel volgens de regels van de echte wedstrijdkunst netjes afgefloten om het daarna nog eens te proberen. Het onderwijzend personeel van de scholen was zeer behoorlijk verte genwoordigd, alsmede enkele hoofden van scholen, het raadslid Me vrouw Gouverneur van Deene én wethouder Thorn (CRM). De vier x 25 meter estafette deed velen de kelen schor schreeuwen. Wethou der J. J. Thorn reikte de prijzen uit. Hij bedankte de vereniging Poelmeer en Vivax voor de goede organisatie alsmede alle mede werkers aan bet zwemgebeuren. TER AAR De opbrengst van de collecte voor het Rode Kruis was in Ter Aar f 1.391,22. TER AAR Aanstaande vrijdag houdt de Kulturwe Vereniging van Ter Aar haar jaarlijkse ledenvergadering in het Dorpshuis Ter aAar, aanvang 20.15 uur. Op de agenda ondermeer de verkie zing van nieuwe bestuursle den. Tevens wordt de goed keuring van het huishoude lijk reglement behandeld. TER AAR Vrijdagmid dag zal de burgemeester van Ter Aar, mr H. J. van dei- Poel om 14.30 uur de opening verrichten var. de nieuwbouw van de R.K. Basisschool „De Vosseschans" aan de Albert LEIDEN De afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid zal morgen vergade ren in zaal mekel, Hoge- woord 87, aanvang 20 uur. De vergadering is een ver volg op de ledenvergadering van 8 juni jl. waar besluiten genomer zijn over de partij politieke samenwerking. Dinsdag moet de vergade ring zich uitspreken over het PvdA concept-verkiezings program. WASSENAAR Burge meester en wethouders hebbdn een parkeerverbod ingesteld op de zuidwestzijde van de Eikenlaan. Geduren de de 30 dagen staat voor belanghebbenden beroep I open bij H. M. de Koningin. Ltixor„De IJzeren Vuist" IS Jr. Tij den dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. Zo. extra voorstelling 16.45. rrinnon: „Frltz the Cat" 18 Jr. dug 14.30. 19 en 21.15 uur en zo. extra voorst. 16.30 uur. lex: „Liefde In Gemeenschap" 18 Jr dag. 14.30, 19 on 21.15 uur en zo. ex- telling Buyslngstraat 5. Lei den. J. Rietkerken Grevenslrnat 8 Leiden. Mevr. E. v. Kampen v. Veen Maredljk 5S Leiden. Jos Gros se Stilve De Laat de Kauterstraat 13a Lelden. A. Sloos Meierlaan 24 Lejderdorp. P. v.d. Walle Maren- dorpsedwarsstraat 5 Leiden. J. Trlep Tomatenstraat 46 Lelden. Ri chard Lakomy VV. PIJperslraat 18 Lelden. J. de Ruiter Formosalnan 33 Lelden. Mevr. Stuard Rijndijk straat 32 Leiden. Lvdia de Lange Adegeest 6 Leiderdorp. T. v.d. Draay Kanaahveg 35 Lelden. E Wolda Morsweg 132 Lelden. Th. v Rijndijk 238 Hazerswou '-olhaas Hugo de H. Smit Alberl straat 23 Leiden. A. Sih resstraat 33 Lelden. A. Cornet Tos- canlnllann 11 Lelden. E. Mieremet Kortehaarstraat 83 Lelden. J. Rooi en Lode wijk den L. v.d. Mey V. Zvvjetenstraat -7 Lelden. A. Norbart Arendshorsl 21 Lelden. Mevr. v. Gelder Amatlst- hof 47 Lelden. J. v.d. Veen Charl, de Bourbonhof 91 Lelden. R. v. Ge- mort Herengracht 92 Leiden. C. M. BelJ Hoflaan 30 Leiden. J. v. Ber- kum Floralaan 12 Oegstgeest. Jan Beusekom Hansestraat 07a Lelden. P. Spies Kerklaan 71 Sassenhelm. Helga van der Zon Fagelstraat 49 Lelden. J. Pom Melchlor Treub- straat 57 Lelden. P. de Zeeuw Bloe mistelaan 12 Lelden. G. Gjjzenls Bloemistelaan 28 Lelden. Rla v.d. Jagt Anjerstraat 2 Ter Aar, G. v.d. Helden Beatrlxlaan 29 Warmond. Starre Anna Paulownastraat 8 Lei- I den. T. de Jong Konlnglnnelaan 51 Lelden. B. v. Wensveel CosIJnstraat 11 Lelden. Barbel Vink Levendaal 166 Lelden. A. Brouwer Bartokstraat 14 Lelden. J. Noeljker Leldseweg 435 Voorschoten. W. Heymans Am- bonstraat 5 Lelden. G. Kriek Du Rleustraat 7 Lelden. T. Drlessen WASSENAAR Door het winkelcentrum Langstraat wordt van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 juni voor de derde maal een Oud-Hollandse jaarmarkt georganiseerd. Dit jaar staat de markt in het teken van de Limburgse folklore. Een voorproefje hiervan zal gegeven worden op zaterdag 23 juni, wanneer het Limburgs mannenkoor St. Joseph zal zingen'in de Dorpskerk aan het plein. De toegangsprijs voor dit concert be draagt 5 en kaarten zijn in voorverkoop op verschillende adressen in de Langstraat te krijgen. Burgemeester Staab zal 27 juni om 14.00 uur de markt officieel openen. Een steltlopersgroep, het schut ters gilde „St. Sebastiaan" en de Kachelpiepers uit Maastricht zul len de jaarmarkt extra-luister bijzetten. SASSENHEIM Zaterdagmorgen om 11 uur stonden 20 adsplrant renners aan de start van de 25 km in de 15e wielerronde van Sassenhelm. Het warme weer hield de jon ge „Zoetemelkjes" niet tegen als professio nele rijders de plaats aan de kop te be strijden. Eerste werd Jan Smits uit Am sterdam. De inzet voor een grandioze wie- lerfestijn was gemaakt. Als tweede ploeg startte 30 „liefhebbers", een klasse jong en oud, die rijden voor pure hobby in de spaarzame vrije uurtjes. Ze moesten 35 km afleggen voor de finish. Winnaar werd S. Struik uit Medemblik. De Sassenheimse liefhebbers Th. van Ruiten en P. van Duin eindigden in de achterhoede. De 28 nieuwelingen die vervolgens 60 km on der de banden door lieten gaan, zorgden voor een spannend schouwspel. Vooral Roel Frisdma viel op. Hij moest door pech tweemaal van fiets verwisselen, maar tel- kenj wist hij de achterstand weer in te lo pen en zelfs enkele meters voor het pelo ton te komen. Door vechters als Looyestein (Noordwijkerhout) en Langeveld (Lisse) werd hij dan weer tot de orde geroepen. Tenslotte kreeg hij na een felle sprint toch de eer die hem toekwam. Om drie uur kwam het grote vuurwerk. 55 amateurs trokken trokken van start voor de 100 km in de gloeiende hitte. Veel be kende namen waren kanshebbers voor de zege. Albert Hulsebosch werd getipt als de favoriet. Cock van der Hulst moest door pech al snel afhaken. Zijn voorbeeld werd al spoedig 'door meerdere renners gevolgd. Het werd een echte slijtageslag. Hans Steekers bleef in die verhitte toestand vele ronden aan kop. Daarmee verdiend» hij de eerste lei- dersprijs. In het peloton, dat steeds meer uitdunde ga- ven. de groten elkaar niet veel toe. Een keer kon Hulsebosch een flinke uitschieter i maken, maar vlak erop werd hij terugge zet door mannen als Van der Valk, Pen nings V.d. Horst en Zomer. In de eindfase waren er nog maar 19 ren- ners over. Met 40 sec. voorsprong kon Marcel Pennings zijn moede arm omhoog heffen. Na een felle sprint pikte Albert1 Hulsebosch de tweede plaats. Derde werd j Van der Horst voor P, Neeskens P. van dar Meer, J. Eroertjes, P. Nieuwenhuis en j Tond van der Valk. BODEGRAVEN Velen hebben het afgelopen weekeind van de gelegenheid gebruik gemaakt om pastoor Vlaar uit Bodegraven te feliciteren met zijn 40-jarig priesterfeest. De feestelijkheden rond het jubileum, begonnen al zaterdagavond met een jogeren- Gistermorgen volgde de speciale eucharistieviering om 10 uur, waarin de jubilaris zelf celebreerde, geassisteerd door twee oud kapelaans uit de parochie, te weten pastoor Hoogenbosch en ka pelaan Breugel. Het grote koor, versterkt met het dameskoor, verzorgde de gezangen. Pastoor Vlaar onderstreepte in zijn toe spraak de waarde van het priesterschap en zijn beleving daar van. Hij sprak dank uit voor „het goede" tijdens zijn loopbaan. De receptie in het parochiehuis later op de dag werd geopend door een lid van de feestcommissie, de heer K. Regtvoort. De heer A. Verhoeff sprak namens het kerkbestuur en nadat hij het driejarig verblijf van de pastoor in de gemeente had „doorgeno men" overhandigde hij een enveloppe met f 2.000,-. Hierna volg de een speech van de burgemeester, welke eindigde met de woorden van Paulus: „Ik heb de goede strijd gestreden". Mr. L. Mazairac voerde het woord namens het onderwijs. Gebr. van Ulden 40 jaar tussen de autowielen LEIDERDORP Het garagebe- drijf Gebr. Van Ulden (sinds 1959) DAF-dealer is vandaag in feeststemming. De zaak bestaal 40 jaar. Gebr. van Ulden waren tot 19fó exploitanten van de populairs blauwe bussen onder de naam Itax. Men 'herinnert zich wel licht nog we'l de busringlijmen ,,S" en „K", die overgingen in de NZH. De n aam El tax stemt u-it de allereerste begintijd van het bedrijf, toen men zich door Van Ulden voor 15 ct per per- soon de hele stad kon laten doorrijden. Twee passagiers moesten toen samen 20 cent be talen en 3 man konden voor het kapitale bedrag van een kwar- tje de stad rond. Men hoefde maar 666 te draaien of een van de 24 wagentjes stond met een minuut of vijf voor de deur. Da: was dan wel in een tijd, dat een auto en zeker een taxi nog werd nagekeken in Leiden. Echtpaar Blij leven winnaar fietstocht Zoeterwoude Zaterdagmorgen vertrokken 38 paren vanaf „Om Huis" voor de fietstocht die door de Hervormde jeugdraad was georganiseerd. Met tussen pozen van drie minuten gingen zij op weg om onder ideale om standigheden te trachten de aanduidingen op te sporen en enkele opgaven te vervullen. De route leidde via Leiden Z-W, langs Rhijnhof naar Oegstgeest waar een koffiestop was inge last. Daarna ging het richting Noordwijk en via de fraaie duinweg naar het rustpunt ia café „De Duinpoort". Na de pauze bleef men in de richting De Zilk nog enige tijd aan de voel van de duinen om daana voet van de dunien om daarna af te slaan naar Lisse. Via de Achterweg werd Sassenheim be reikt waar het eindpunt lag in „De Ontmoeting". Hier werd een gezamenlijke broodmaaltijd gebruikt en de uitslag bekend gemaakt. Daarna ging men in groepen huiswaarts en was de totaal 65 km volbracht. De prijswinnaars waren: 1. Echt paar S. Blijleven, 2. C. Potter L. v.d. Berg, 3. Alie Hulsbos Margo Bakker. Effect '54 op zoek naai* secretaresse Zoeterwoude Tafeltennisvereni ging Effect '54 Is op zoek naar een opvolger van secretaris J. Hulsbos. Deze heeft op de vori ge week gehouden jaarvergade ring zijn aftreden bekend ge maakt. Gezien de toename van het vrouwelijk element in de veieniging gaat de voorkeur uit naar een dame. In het afgelopen seizoen moest het enige herenteam worden te ruggetrokken omdat diverse spelers door werk of studie dik wijls verhinderd waren. Toch zal weer een team voor de com petitie worden ingeschreven waarvoor dan meer spelers be schikbaar moeten zijn die op toerbeurt zullen spelen. De oegeleiding van de jeugd werd niet optimaal geacht en zal meer aandacht krijgen. Voorz" ter H. v.d.Berg deelde mee da. er een meer gerichte training zal komen voor pupillen en ju nioren waarschijnlijk op zater dagmorgen. LEIDEN Aan de christelijke Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" zijn voor de opleiding geslaagd: LEIDEN Aan de scholenge meenschap St. Agnes zijn ge slaagd: Voor het diploma Gymnasium A: Hé- lèn Brouwer. Sassenhelm: Anke Eg gen, Noordwijk; Caré Groenendijk. Alphen a/d Rijn; Marjan Heems kerk. NoordwijkerhoutGodellvn Kerkvliet. Hazerswoude; Marian Koot, Voorhout; Wllma Opdam. Val kenburg ZH; Mleka Peeters. Oegst- SASSENHEIM De Sas- semse Aart Schrama behaal de met zijn langharige Sint Bernard Peggy suuces op de wereldkampioenschappen te Dortmund. Peggy werd jeugdkampioene.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4