Mevrouw Hoogeveen 15.000-ste op Koudekerkse Oud- Hollandse Markt J. Straver nieuwe voorzitter VVO A iTv sioot (Albert Huisman clubkampioen „Samen Sterk VAREN OVER DE BAREN streeknieuws OOK Wat u moet weten Esto-jeugd- Olvmpiade dit jaar weer groots Ruud Mollers kampioen in ..Plav-Fair" strijd PAGINA 3 MAANDAG 18 JUNI 1973 LEIDSE COURANT Koudekerk aan den Rijn Ook op de derde dag werd de Kou dekerkse Oud-Hollandse Markt opnieuw door een groot aantal bezoekers bezocht. Hierdoor kon het gebeuren, dat zaterdag om even voor zes uur de 15.000ste bezoekster door de burgemees ter, de heer Van der Linden kon worden begroet. Die eer viel mevrouw M. Hoogeveen-Dorre- paal te beurt. Na eerst door de burgemeester te zijn begroet was het de voorzitter van de marktcommissie, de heer Hoge- nes die zijn grote voldoening uitsprak over de enorme be langstelling voor deze Koude kerkse gebeurtenis. Burgemeester van der Linden maakte vervolgens met de 15.000ste een tocht langs de di verse Oud-Hollandse winkelbe drijven. Allen boden zij me vrouw Hoogeveen een attentie aan, zodat aan het einde van de galerij" de mand volgeladen was met goederen van allerlei aard. Aan het slot van de tocht werd tot grote verrassing van hemzelf de heer A. Kroon benoemd tot „op- permarktmeester" met uitge breide bevoegdheden. Een groots vuurwerk besloot dit driedaagse festijn dat in elk op- zich zeer geslaagd was en zeker volgend jaar herhaald zal wor den. LEIDEN De heer Ralph J. H. Gol is benoemd tot di recteur van de Holiday Inn's van Leiden en Utrecht. De heer Gol, die thans Inn-kee- per is in Utrecht, was eerder assistent Innkeeper in Lei den. LEIDEN De Verenigde vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland wordt dinsdag in het Ge- meenlandhuis aan de Bree- straat gehouden. Aan de orde komt onder meer de re kening over 1972. De verga dering. die om 10.00 uur be gint. is openbaar. SASSENHEIM Het eer ste sporthuis in Sassenheim is geopend door Jaap de Jong. actief voorzitter van de jeugdcommissie van v.v. Ter Leede. DEN HAAG/LEIDEN Ds. Th. Boas, kandidaat te Leiden, is beroepen naar Ommelanderwijk, Zuidwen ding en Meeden. Pr. H. R Postma, kandidaat te Zoeter- woude, is beroepen naar Vries in Drenthe. ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Herenweg Ridder- buurt te Alphen botste de auto van de 26-jarige h. k uit Rijswijk bij een inhaal manoeuvre op de wagen van de 24-jarige G. v.d. H. uit Rijnsaterwoude. Een van de twee kwam in de sloot, de ander in de berm terecht. ALPHEN AAN DEN RIJN De Politie Sport Vereni ging Alphen speelde volley bal in Antwerpen tijdens een internationaal toernooi. Zij won de vierde prijs. SASSENHEIM - Postdui venvereniging De Blauwband vloog een wedvlucht vanaf Sur Villiers (Frankrijk). In concours 288 duiven. Lossing 5.30 uur. Aankomst eerste duif: 11.6.17 uur. Uitslag: 1. L. Drost, 2. G. Warning. 3. M. van Dorp en zn. Vele jaren zorgt de Bodegraaf- se Esto Jeugdontspanningscom- missie ervoor dat het voetbal seizoen, in het bijzonder voor haar jongste leden, grandioos wordt besloten. Reeds zes jaar achtereen gebeurt dit in de vorm van een rasechte Olym piade. Zo ook dit jaar. Maan denlang is men weer bezig ge weest met de voorbereidingen van z'n extra lang-wekefn- sportkamp op het eigen terrein aan de Groene Zoom. Vrijdagmiddag tegen 6 uur verza melden zich op het Esto-terrein alle 125 deelnemers, uitgeleide gedaan door hun ouders, waar na de jongens, in leeftijd varië rend van 8 t/m 13 jaar, met hun eigen groep werden inge deeld in een van de vele tenten, die het Esto-terrein omzoomden. Tientallen leiders en leidsters stonden ook nu weer klaar om het ieder naar de zin te maken, terwijl er gedurende de nacht door diverse ouders een uitge breide „nachtwacht" werd gelo pen. Om kwart voor zeven sprak jeugdvoorzitter T. Steenbergen, in het bijzijn van ouders en be langstellenden het openings woord. Deze start werd onder streept door het binnendragen OUD ADE Vrijdagavond j.I. hield V.V.O.A. in de cantine haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Deze werd vrij matig bezocht, maar er is toch wel het een en ander de revue gepasseerd. In zijn jaarverslag memoreerde de heer C. N. van der Geest het wel en wee van de vereniging en haalde nog eens in herinnerng de behaalde 3 kampioenschappen t.w. het le, het 3e en de B-l JUN. Maar hetwee werd niet ver geten, t.w. de geringe medewer king van velen om mee te hel pen aan de sportveldwerkzaam heden. De jeugdcommissie maakte in haar jaarverslag ge wag van de activiteiten van het afgelopen jaar en die waren ook niet mis. Voor alle elftallen gun stige eindplaatsen in de rang schikking. Het financieel over zicht baarde geen zorgen en was gezond te noemen dank zij de voortreffelijke zorg van de heer D. A. F. v.d. Poel. verdiend had als voorzitter van de jeugdcommissie van de ver eniging. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de nieuwe be stuursverkiezing. Naast de her kozen leden, t.w. de heren van der Geest en v.d. Poel werd als De heengaande voorzitter moest nieuw lid in het bestuur gekozen om drukke werkzaamheden de heer F. H. M. Schoonder- deze functie neerlegen en de woerd uit Rijpwetering en als leden van V.V.O.A. hebben in nieuwe voorzitter de heer. J. de vorm van een cadeaubon Straver, die zijn sporen reeds blijk willen geven van hun Oud-voorzitter Piet van Leeuwen dankbaarheid. stak in een slotwoord zijn be wondering en medeleven voor de vereniging niet onder stoelen of banken, en complimenteerde het bestuur met zo'n staf van medewerkers. De scheidende voorzitter bood de vereniging nog een tafelbiljart aan. Zijn bemoeienis met de SOWA is veelomvattend geweest. Zijn leus was altijd: Openheid onder de jongens, de sportiviteit uit dragen en communicatie in de club. geslaagd seizoen af LISSE Met en gezellige avond in cafe Morgenzon heeft de af deling Lisse van de Land-, en Tuinbouw Vrouwenorganisatie gisteravond het seizoen afgeslo ten. In het afgelopen jaar zijn de da mes, zo bleek uit de toespraak van voorzitster mevr. Van Rui ten Elstgeest, weer volop aan hun trekken gekomen. Voor het komende jaar heeft men ook al enkele nieuwe programmapun ten waaronder een cursus han- dig-thuis. De voorzitster zou graag zien dat het aantal LTV- leden werd uitgebreid met wat jongere geïnteresseerden. Ten slotte bracht zij nog dank aan mevrouw Van Gerwen die we gens haar leeftijd de LTV-kring gaat verlaten. Mevrouw van Gerwen heeft onder meer vier jaar als secretaresse de LTV met grote trouw gediend. HAZERSWOUDE - De Hazerswoudse damvereniging „Samen Sterk" heeft het bestuur van vijf op zeven personen gebracht. Albert Huis man zal zich als nieuw bestuurslid speciaal gaan bezighouden met de jeugd, Jan Fase gaat als tweede secretaris optreden. In de be- stuursvacature, die was ontstaan door het bedanken van Henk de Groot, werd voorzien door benoeming van Gabri Timmermans. De 98 leden tellende vereniging, die overigens afscheid van eerste- teajn-speler Rieks Carst moet nemen wegens diens verhuizing, gaat het interieur van het clubgebouw aan de Dorpsstraat opknappen; er zal onder meer een centrale verwarming worden geplaatst. Een en ander gaat zo'n 4500,- kosten. De kontributie van de senioren werd van 36,- op 48,- per jaar gebracht. Tijdens de jaarvergadering reikte voorzitter Leen Dorsman de bekers uit. Albert Huisman werd clubkampioen. Andere bokalen waren er voor Henk van Wijk en Ton Stolwijk bij de senioren en Leon Smits, Jos Stolwijk, Victor en Renate Kroese en Chiel Hamers bij de jeugd.De Bram van Oeverenbeker, voor de beste prestatie (met handicap), ging ook naar Albert Huisman. RIJPWETERING Wat de deel name betreft is de gisteren ge lopen Hanepoelloop. georgani seerd door de Rijpwetenngse gymnastiekvereniging „Haram- bee", geen daverend succes ge worden. Er was gerekend op 500 deelnemers maar er waren slechts 250 inschrijvingen. Een tegenvaller voor de organisato ren. die er dit jaar weer veel werk van hadden gemaakt. Met muzikale medewerking van het tamboer- en trompettercorps Nomérowerd om 13 uur bi/ het dorpshuis gestart. Het uitge zette parcours ging langs de Klei- en Hanepool en over de dijken en landerijen van de Veender- en Lijkerpolder. De uitslagen luiden: HEREN 1. B. Smit 2. P. van Schie 3. W. van Gijlswijk; DAMES I. Elly van Leeuwen 2. Karin Kerkvliet 3. P. Klein; JEUGD 1. John Bak ker 2. Wim van Scheppingen 3. Leo van der Meer. Voorts wa ren er nog prestatielopen over 9 en 5 kilometer. Hier waren geen prijzen aan verbonden r elke deelnemer werd beloond met een herinneringsmedaille van de Olympische fakkel door de Olympiadewinnaar 1972 Karei Overes. Na het ont steken van de Olympische vlam. evtrokken de 15 ploegen die namen hadden van grote klubs zoals Jong Oranje. MVV. NAC, Sparta enz. om beurten vooe de puzzeltocht in en rond Bode graven-Zuid. Na een rumoerige eerste nacht in de tenten, werd er zaterdagmorgen al vroeg, een vervolg gemaakt met de verschillende spelen. Onderde len waren ondermeer gewicht- trekken, voetkegelen, zakhoepe- len, touwklimmen, voetgolf enz. Na de lunch werd de middag be steed aan het slagbal. Eer» hoogtepunt vormde hierna de twee slagbalweJstrijden tussen de leiders en een team van ou ders. Na de warme avondmaal tijd werd er een zeer uitgebrei de penaltykompetitie, op drie doelen met 5 verschillende kee-. pers verspeeld. De zondagmorgen ving aan met een speciale Eucharistieviering met zang en muziek van Gertla en Ricky Kapteln, Jan van Vliet cn Hans van Dijk. Het spelge- deelte van dcVe Olvmniade werd besloten met een uitge-- breide Touwtrekrace. Zoals zo langzamerhand ol gebruikelijk was het gezamenlijk afscheids diner op het veld weer een feest apart. Het rebus-menu bij dit diner vermeldde een groot aan tal gerechten, die allen waren- bereid in de tot keuken omge bouwde Esto-kleedkamers. In zijn prijsuitreikings-slotwoord- dankte T. Steenbergen alle jon gens en leidsters voor hun deel name aan dit weer grandioze kampfeestweekend. Speciale at tenties waren er voor de EH- BO-er C. Hoogeveen, de kok B. Albas en de verschillende da mes-helpsters. Ongeveer 6 uur zondagavond trok ieder moe maar, mede door het prachtige weer en prima organisatie, weer voldaan huiswaarts. Uitslagen: Indiividueel klasse ment: 1. Marien Bakker 136 pnt. (Telstar), 2. Jos van Yk 135 pnt. (FC Twente), 3. Jos van Vliet 135 pnt. (Haarlem). 4. Koos van Zost 134 pnt. (FC Utrecht), 5. Peter de Vos 134 pnt. (F C Amsterdam), (i. Rudy van Nierop 134 pnt. (FC Groningen), 7. Guido vun Beek 133 pnt. (FC Amsterdam), 8. Hans Hogeveen 133 punten. (NEC), 9. Wim de Wit 129 pnt. (PSV) en 10 Michel Schljff 127 pnt. (FC Groningen). Partij van de Arbeid - De afde ling Leidschendam van de Par tij van de Arbeid houdt op maandag 18 juni een ledenver gadering in de Kruisheuvelkerk aan de Burg.Roeringlaan waar Aiie van der Hek, lid vat Tweede Kamer, zal spreken over de regeringsverklaring van minister-president den Uyl. Aanvang acht uur. LEIMUIDEN Ter gelegenheid van het 12^-jarig pastoraat van pastoor Thomas hebben de paro chianen geld bijeengebracht. Met dit geld is het mogelijk ge worden dat pastoor Thomas een van zijn vurigste wensen in ver vulling ziet gaan: nl. een reis naar het heilige land. Cor Langeslag bood naemens de parochie de pastoor dit cadeau aan na afloop van de feestmis die door de jubilaris werd ge celebreerd en geassisteerd door pater Noordermeer en pastor V. Alkemade. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor De Jong, oud kape laan der parochie, die pastoor Thomas schetste als een rots in de branding voor zijn parochia nen die zijn eigen weg was blij ven gaan ondanks allerlei stro mingen en meningen binnen de kerk. Een weg, die volgens hem de juiste was, gezien de nog al- WASSENAAR - De Watersportvereni ging Wassenaar heeft zaterdag de jeugdige bewoners van de kinderte huizen „Sonnenburgh" en „St. Anto- niushuis" een fijne uitgaansdag aan geboden. De ruim 70 kinderen kwamen 10 uur 's tijd grote belangstelling voor de eucharistieviering in de parochie. De vaste gezangen werden uitge voerd door het gemengde koor Gloria Deo uit de Missa Brevis van Joseph Haydn. De wisselen de gezangen waren uit de his van de Heilige Drieëenheid. ge zongen door de schola. Onder de belangstellenden waren o.a. burgemester Breen en echtge note, deken Van Diepen van Rijp wetering en de dominees van de gereformeerde en Nederlands hervormde kerk van Leimuiden. Aan het eind van de eucharistie viering bedankte pastoor Thomas de parochianen voor het cadeau en de fijne tijd die hij in Leimui den had gehad en in de toekomst nog hoopte te hebben. In het kerkbestuur had hij steeds gro te steun gehad evenals in koster v. Velzen die hij de beste koster van het bisdom noemde. Na afloop van de plechtigheid heb ben honderden parochianen, fa milieleden en bekenden hem ge feliciteerd met het jubileum. morgens met een bus naar de Haven van Warmond, waar een vloot van ruim 20 motorboten klaar lag voor de vaartocht. De kinderen werden over de schepen verdeeld en daarna begon de tocht via de Oude Rijn naar Hazerswoude, waar werd aan gelegd bij re«*aurant Groenendijk voor de lunch. Na de lunch werd verder gevaren over het Braassemer meer en via de Ka- ger plassen werd de haven van War mond tegen 5 uur weer bereik', Leimuiden Op 15, 16 en 17 juni, heeft de tafeltennisvereniging Play Fair haar klubkampioenschappen gespeeld. Dit gebeurüo voor het eerst in 't onlangs geopende semi-snortcentrum 't Spant. Vrijdagavond begonnen de senioren met hun wedstrijden. GespeJd werd er in de afdelingen dames, heren en dubbel, terwijl er voor de nieuwe leden, lid geworden na ingebruikneming van 't Spant, een aparte groep was gevormd. Deze leden vochten om een spe ciale prijs, beschikbaar gesteld door dhr. C. v. d. Poel, die hier mee de tafeltennissport wil stimuleren. Winnaar in deze groep werd uiteindelijk Bart Kraan, die in de final» Jan van de Voort versloeg (2116, 215). Bij de heren prolongeerde Ruud Mollers zijn titel door in de span nende finale van Harry Heuzen te winnen (2117, 1621 2220). De titel in het dubbelspel ging wederom naar het duo Jan de Ko. ning en Harry Heuzen die Tino en Ad van de Hoek op afstand hielden (21—17, 21-12). Ook bij de junioren aspiranten en pupillen is er hard gevochten om in het bezit van een titel te komen. Om tc beginnen ging de eerste plaats in het dubbelspel naar Carla en Ineke Langeslag. die in een wedstrijd met'vele spannende momenten wonnen van Marina van de Hoek en -Annelies Vernooy. (21—12, 21—11). De laatste twee meisjes moesten verde- uitmaken wie zich kam pioenen van de meisjes aspiranten 1973 zou mogen noemen. Anne lies won de finale door met 21—17 en 21—15 Mar-na te verslaan. In de groep aspiranten jongens ging de laatste strijd tussen I-red van de Meer en Ron de Graaf. In eer zan de mooiste finales, die al op zondag verspeeld werden, ging de titel naar I-red, die tere ervaring haar zusje Carla van zich af. (21—11. 21—8). Bij de pupillen waren het Kees de Koning -n René van de Meer die de vele toeschouwers een gave partij lieten zier Kees over meesterde René in een goede wedstrijd '«nslott* in de derde game: 23—21, 13-21. 21—13. Bij de jongens junioren kwam Ad van de Hoek in het bezit van de ttel door in de finale Peter Mollers vrij gemakkelijk te veslaan (21—5,21—4). I „Hmi Vast" uit Hazerswoude goed op dreef HAZERSWOUDE Onder zeer grote belangstelling van het pu blick gaf de gymnastiekvereni ging "Hou-Vast" zaterdagavond dc traditionele gymdemonstra- tie. De wel buitengewoon gunstige weersomstandigheden maakten dat de speelplaats van dc Jo- hannes-Postschool waar de demonstratie werd gehouden was herschapen tot een grote gymzaal wuar de vele, vooral jeugdige leden van Hou-Vast, hun kunnen volop konden de monstreren. Vooraf gaf de voor zitter nog een kort openings woord. Hij prees de gan van zaken bij de vereniging onder de deskundige leiding van de heer C. Uuythoven Vooral wat do heer Van Uytho- ven bij de klputer* heeft bereikt I is veelbelovend. Dut kwam er ook wel uit. Toen de vrij grote afdeling kleuters de prestaties hadden geleverd was I een groot applaus hun deel. Geholpen door de dames Mej. C. Kooter, C. Toor cn A. Toor werd het vrij omvangrijke programma geheel volgens tijd schema afgewerkt. /clllnfC KntwIJk o 'I Rijn IC Juni ■Yn-.poun e kb' A 10.90. A II 110 7 00, II I 8 60-12 00 II 190 Nieuwe oomi. A. II 23.10- 2fi. lion- porn I 1.17-1.18. M 80 -1.08 Ito- ulrn .34. PHrrarlle 2C. Sin ft 8, un- (llJvU' 32, nrldi-rlc 25, bloc 1.10.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3