Verwarring over centen en opcenten ambtenaren Omroeppionier Willem Yogt overleden De Graafschap in de eredivisie Den Uyl schept misverstanden Klacht tegen arts uit Breda gen Jon lustte polit ie rauw Reddingsactie miniduikboot 64e JAARGANG No. 119532 MAANDAG 18 JUNI 1973 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Cort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redt advertenties (excl. B.T.W.) 0,28 per mm. Telefoontjes 2,60. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 2,15 kwartaal 27,76; jaar 108,2( TV-SELECTIE VOOR VANAVOND Ned. I: 20.21 uur Peyton Place; 21.40 uur Telvizier-magazine met reportages over illegale Je neverstokerijen, de geboorte van het eerste .diepvries" kalf in Cambridge en het Duitse Wa tergate schandaal. Ned. II: 19.05 uur De familie Ash- ton; 20.21 uur De straat, een do cumentaire; 21.10 uur Champag ne Roos is dood, zweeds-Neder landse speelfilm. ZONNIGE PERIODEN Flinke zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige westelijke wind en maximum temperatu- 24 graden in het zuidoosten en oosten van het land. Morgen zon 04.19 tot 21,03, maan 23.01 tot 07.49. Scheveningen hoogwater 05.03 en 17.26, laag- water 00.55 en 13.09. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Premier Den Uyl heeft zowel de ambtenaren als de ambtenarenbonden in verwarring gebracht door een verklaring over de ambtenarensalarissen, die hij la ter weer gedeeltelijk introk en door andere opmerkingen verving. In eerste instantie had hij zaterdag op een P.v.d.A.-bijeenkomst in Drachten laten weten, dat de ho gere ambtenaren niet op salarisverhoging moesten reke nen, maar eerder op salarisverlaging. Lat':- op de dag zwakte hij deze opmerking af door te zeggen, dat het ook bij de salarisverhogingen van de ambtenaren zal gaan om centen en opcenten. -iDe BREDA (ANP) - Een vrouw in Breda, die donder dagavond haar man door een herhaalde hartaanval verloor, heef*, bij het Me disch Tuchtcollege een klacht ingediend tegen een Bredase arts. Deze had de thans overle den man donderdagavond behandeld maar werd later op de avond opnieuw door de vrouw opgeroepen, om dat de man niet opknapte. De arts weigerde te komen. Hij zou vrijdagmorgen een bezoek afleggen. De man overleed echter kort na het telefonisch alarm van zijn De volgende morgen heeft de dokter, aldus de wedu we, zijn excuus aangebo den, omdat bij gefaald zou hebben. De Vereniging van Hartpa tiënten ondersteunt de klacht van de Bredase ambtenarenbonden zullen eerst het gesprek in het Georga niseerd Overleg, dat donderdag gehouden wordt, afwachten al vorens hun standpunten op de verwarrende uitspraken vai minister-president te geven. Wel lieten zij uitkomen, dat zij het standpunt kunnen begrijpen, wanneer ook bij ambtenaren de centen en de opcenten een punt van overleg zullen vormen. Wel vragen de ambtenaren zich af, wat de minister-president precies onder „hogere ambtena- len" wil verstaan. Volgens de rijksregelingen vallen onder ho gere ambtenaren bijvoorbeeld ook referendarissen II, die bru to ongeveer 22.000 gulden ver dienen. Of de minister-president werkelijk bedoeld heeft, dat de hogere ambtenaren evenals de staatsse cretarissen een salarisverlaging van 10 procent moeten aanvaar den, is niet duidelijk meer. In diverse commentaren is dit een kwestie van voortdurend ja-nee geworden. Wel is het de bedoe ling dat de lagere ambtenaren bijsalarisverhogingen reëel meer vooruit zullen gaan, dan de ambtenaren, die meer ver dienen. Voigens enkele ambtenarenbonden ;o.m. de Abva) zal de premier met hogere ambtenaren bedoeld hebben de categorie met een salaris boven 32.000 gulden. De minister-president heeft dit ech ter nog niet bevestigd. Helikopters boven Vietnam beschoten SAIGON (Rtr) Boven het ge bied van de Vietcong zijn giste ren en vandaag helikopters van heeft om internationale hulp op I de internationale controlecom- Droogte in Jemen 1ANAA (AFP) - De regering van de Arabische republiek Jemen korte termijn verzocht bard met de droogte waardoor j het noorden van Jemen geteis-1 terd wordt. HOOGVLIET Twee poli tiemannen zijn zaterdag avond in Hoogvliet gebeten door een jongeman. De jon gen zette eerst zijn tanden in de hand van een agent en daarna in de knie van diens collega. Het gebit van de jongen, een 18-jarige Rotterdam mer, was zo krachtig, dat beide agenten in een zie kenhuis benandeld moesten worden. De eerstgenoemde agent moest buiten dienst gesteld worden. De jongeman uitte zijn agressie toen de politieman nen hem aanhielden omdat hij fietste op een trottoir en rich vervelend gedroeg te genover voorbijgangers. Hij is ingerekend. beschoten, zo hebben Ca nadese leden van deze commis sie bekendgemaakt. Een der toestellen werd geraakt, maar het kon behouden aan de grond worden gezet bij An Loc. Geen der inzittenden werd getroffen. De Noordvietnamees Le Doe Tho, die de Noordvietnamese delega tie bij het Parijse vredesoverleg heeft geleid, heeft Saigon be schuldigd van ernstige bestands- schendingen. Amsterdam gaat optreden tegen 'sauna's' Amsterdam De gemeente Am sterdam wil sauna- of massage- inrichtingen aan vergunningen gaan binden, om de uitwassen op dit terrein de kop te kunnen indrukken. Er gaat nauwelijks geen week voorbij, of ergens in Amster dam wordt wel een sauna- of massage-inrichting geopend. Te gen het instituut sauna als zoda nig bestaat geen bezwaar, maar gebleken is, dat in vele van deze inrichtingen in werkelijk heid gelegenheid wordt gegeven tot prostitutie. Om de bonafide inrichtingen en niets vermoe dend publiek in bescherming te nemen, wil de gemeente de ex ploitatie nu aan vergunningen gaan binden. VORSTELIJK VERTIER De gezinnetjes van de prinsessen Beatrix en Irene, op vakantie in het Italiaanse Porte Ercole, vermaken zich opperbest. Dank zij de overvloed aan zon in het vakantie verblijf „De Gelukkige Olifant" kunnen vooral de kinde ren zich de hele dag buiten uitstekend vermaken. Ook al kijkt prinses Beatrix wat bezorgd, wanneer de kleine Carlos (foto links boven, geheel links) met zijn rubber bootje in het nauw gebracht wordt door de wat ervarener zeeman Willem Alexander (geheel rechts op deze foto). Overigens schijnt Willem Alexander (foto boven rechts) met het hanteren van enorme camera's in de voetsporen te treden van zijn grootvader prins Bernhard en zijn va der prins Claus. En wat te zeggen van de foto hierboven, waarop dezelfde Willem Alexander zich uitstekend ver maakt met een van zijn neefjes, tot groot plezier van diens moeder prinses Irene. En tenslotte de foto hieronder: Commentaar is in feite overbodig, want drie jongens, v.l.n.r. Willem Alexander, Constantijn en Johan Friso, zijn op vakantie en hebben met elkaar danig veel plezier, prinsjes of niet: jongens blijven ook op vakantie jongens, waaraan de ouders hun handen vol blijven hebben. r"- (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Het verkeer heeft het afgelopen week einde weer een zware tol geëist. Zeker zestien men sen kwamen om het leven. Twee kinderen uit .Bun schoten, 10 en 6 jaar oud, werden gedood toen een hunner een ruk gaf aan het stuur van het door hun va der bestuurde busje. Het busje raakte van de weg en sloeg over de kop. Drie doden vielen er op de rijks weg Eindhoven-Antwerpen on der Eersel, waar een auto met grote snelheid uit de bocht vloog. Soortgelijke ongelukken deden zich ook voor in Borsele (Zeeland) en Woudsend (Fries land, waarbij twee mensen om het leven kwamen. De 79-jarige mevrouw Werneke Bubois ui' Alphen aan den Rijn werd het slachtoffer van een inhaalma noeuvre op de rijksweg Utrecht-Den Haag. Verkeerd in halen was ook de oorzaak van verkeersongevallen met dodelij- Twee Inzittenden van een personenauto werden gedood en twee raakten zwaar gewond bij een ongeluk in Eersel (N. Br.). De auto raakte de middenberm van rijksweg E-3 en sloeg over de kop. ke afloop in Mierlo en Beetgum (Friesland). In zijn woonplaats Hellouw (gem. Haaften) kwam een 72-jarige bromfietser om het leven doordat hij geen voor rang verleende aan een auto bus. In Limburg werd een 38-ja- rige vrouw gedood, toen een personenauto door onbekende oorzaak het trottoir opreed waar zij met haar man liep te wandelen. In Goes werd een 25- jarige bromfietser op een over weg door een trein gegrepen. Blaricum In zijn woning te Blaricum is vanmorgen op 84-jarige leeftijd overle den omroeppionier Willem Vogt. Juist dezer dagen was van zijn hand verschenen het boek „Een leven met rado— belevenissen van een strijdbaar radioman", dat handelt over zijn leven en „zijn" Avro. Willem Vogt in 1925 een van de oprichters van de Hilversumse Draadloze Omroep (H.D.O.), die in de der tiger jaren leidde tot de oprich ting van de Avro, waarvan hij jarenlang directeur is geweest. Van c sportredactie DEN HAAG De nationale voetbalcompetitie Is einde lijk afgesloten. Gisteren viel door de overwinning van 4-2 die De Graafschap op PEC Zwolle behualde de laatste beslissing. De ploeg uit Doctinchom promoveerde daar mee naar do eredivisie. De zege van 7-1, die Volendam op Wagenlngen behaalde, mocht da schippers van de bot ter „Heen en Weer" niet baten. In Rotterdam behaalde honkbalvereniging Sparta een vrij eenvoudige zege van 12-1 op de Duitse kampioen Mann heim in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup. Mieke van Wlssen-Sterk blijft do atlctlekwercld verbazen. Dit weekeinde vestigde zij een nationaal record op de 100 meter horden. Ruud Wielart sprong een recordhoogte. Hij passeerde de lat op 2.11 meter. In het Zu^dhollandse schaatscentrum „De Uithof" werden de open nationale kampioenschappen hardrijden op de rolschaats gehouden. Wim Stols overtuigde de weinige toeschouwers van zijn capaciteiten. De basketbalbond maakte de nieuwe compe titie-indeling bekend gedurende een vrij chaotische bij eenkomst in Amsterdam. Uitgebreid nieuws over de gebeurtenissen van de laatste twee dagen vindt u in onze bijlage SPORTTRIBUNE. KEY WEST (AP/Rtr) Een kleine duikboot met vier man aan boord is gisteren op een dept van ongeveer 120 meter vastgeraakt voor de kust van Florida in de Atlantische Oceaan. Met man en macht werd vanmorgen nog gewerkt aan de redding van de Inzitten den, omdat de zuurstofvoor- raad slechts voldonde zou zijn tothet middaguur. ken. Twee duikers van de Amen- kanse marine zijn gisteren dicht bij het bootje geweest. Zij verklarden bij hun terug keer dat het duikbootje ws vastgeraat in het wark van de torpedoboot jager Fred T. Der- ry uit de Tweede Wereldoor log, die vorig jaar tot zinken Er was vanmorgen nog radio- was gebracht om een kunstma- contact met de inzittenden die verklaarden dat de tempera tuur in het vaartuigje daalde tig rif te maken. Er zijn ook twee mini-duikboten, uitgerust met armen en snij-apparatuur. het C02-gehalte sterk was naar de duikboot onderweg. Dit is de Johnson-Sea-Link thans hulpeloos, met vier r bodem ligt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1