O Bouw van clubhuis voor Avanti kan spoedig beginnen Koudekerk drie dagen gastheer van Rijnstreek VERRASSENDE RUYSSENAARS ZEGE VAN CREYGTON - IN TENNISTOERNOOI rijn- en veenstreeksport Limburgse bond te sterk voor Leidse schakers Parochieraad van vaardt statuut Zoeterwoude aan- Raad van Kerken PAGINA 5 WOENSDAG 13 JUNI 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE De Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti wil zo spoedig mogelijk een eigen clubhuis bouwen. Voorzitter Aartjan van der Poel: „We hebben momenteel 30.000.- in kas. Daar naast komt dan nog, dat we binnen een dag of veertien de rozen, die onze vereni ging bij contract kweekt, gaan occuleren. En dat betekent, dat we dan zo tegen de 50.000.- komen te zitten". Tijdens de jaarvergadering in het Michelshuis me moreerde Van der Poel de kwalitatieve en kwantitatieve groei van de vereniging (130 leden). Ook financieel rooit de club het prima: een positieve exploitatie (meer dan 12.000.-). De Bram van Oeverenbeker, die wordt toegekend aan het lid, dat in de tweede helft van de com petitie het hoogste wedstrijdper centage van de tafel haalt, viel deze keer ten deel aan Theo Louwers en Peter Verlaan. De jaar mag brengen. Gezien de De toto bracht voor Avanti 650 grote zelfwerkzaamheid verse leden hoopt het bestuur, dat er niet over piekert de bij drage van de junioren te verho gen, deze maatregel niet te hoe- ven nemen. laatste mag de Bram van Oeve- Aartjan van der Poel noemde de renbokaal een maand in zijn be zit houden en krijgt dan een cup van de vereniging. Theo Lou wers, grossier in bekers en me dailles, krijgt de andere elf maanden de wisselbeker in de huiskamer. Hij en de andere se niorleden gingen er op de ver gadering mee akkoord, dat het bestuur de contributie van de senioren eventueel op 55 per Hazerswoudse Sportraad belangrijk overlegorgaan". Avanti heeft aan de sportactivi teiten, die onder auspiciën van de Sportraad werden ontplooid, niet meegedaan. Voorzitter Van der Poel: „Wij achten het wei nig zinvol om te werken met mensen die al aan sport doen. Wij doen liever iets met niet- het laadje. De oppascentrale werd nog te weinig gebruikt („da's een service voor de be volking" weet voorzitter Van der Poel). Wat het clubgebouw aangaat: de leden kregen op de vergadering al een tekening te zien. Lida Heyker, die werd gekozen voor de aftredende penningmeester Jos van der Werf, Wim Smits en Jan van Wetten werden als bestuurslid benoemd. Avanti is op zoek naar deelnemers aan de (grotendeels schriftelijke) scheidsrechterscursus van de NTTB. sporters". Reden waarom Avan- Het bestuur van Avanti voelt wei- Vijfde limiet voor Alex van Belkum LEIDEN In het Pinksterweek end heeft een zwemploeg van de ZIJL/LGB deelgenomen aan in ternationale zwemwedstrijden in Haarlem. Alex van Belkum slaagde erin om tijdens dit eve nement weer een limiet te halen voor de- Nederlandse kampioen schappen door de 200 m. school slag voor jongens onder 14 jaar af te leggen in 2.59.5. Voor Alex is dit reeds de vijfde limiet, die hij heeft gezwommen. De verdere resultaten van de ZIJL/LGB-ers waren: 100 m. rugslag meisjes 0/10 j.Karin van Tol. 1.35.2: 100 m. schoolslag jongens 0/12 J.: Edward Maasdijk. 1.34.9: 100 m. schoolslag meisjes 0/10 j.: Karin van Tol. 1.54.9 400' bi. wlsseslag heren: Peter Wolters. 5.26.0. Pim van de Bosch. 5.53.7: 200 rn. wisselslag meisjes 0/lfi j.Jolan- dn van de Maarel. 2.43.5: 200 m. rugslag jongens 0/16 J.Walter Holl- Can. 2.44.6: 100 m. rugslag meisjes 12 j.: Janet Vonk. 1.26.1: 100 m. vrije slag jongens 0/12 .i. Edward ti deze zomer nog enkele creatieve fiets-puzzeltochten op touw gaat zetten. Op 30 juni staat voor de leden en dona teurs een grote feestavond ge- nig voor sponsoring. Aartj; van der Poel: „Wij zijn niet te koop. Het is vaak het begin van het einde. We zijn nu een ver eniging waar sfeer in zit en dat willen we blijven!" ALPHEN - D» elfjarige Monique Zwaans heeft git- termiddag plechtig Daarna gaat het, en feestelijk dl eerste paal gesla gen voor de uit breiding van het bedrijfspand aan de Energieweg in de Hoorn. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De komende dagen is Koudekerk weer gastheer van de Rijnstreek. Dan wordt namelijk de oud-hollandsche marckt gehouden tegelijk met een door de Oranjevereniging georganiseerde ker mis. De opening van de festiviteiten is morgenavond om 19 uur door burgemeester, de heer C. M. v.d. Linden. Hij zal de Koudekerkse brug laten zakken ten teken, dat Kou dekerk de poorten opent voor de bezoekers aan de markt. voorafgegaan i be door „Kunst na Arbeid" geleid door een aantal ruiters en amazones, naar de Prins Bernhardstraat. Om half negen wordt een lampionoptocht ge houden voor de jeugd weer met medewerking van de muziekver eniging. Begin- en eindpunt van de optocht is bij de vijver in de Prinses Wilhelminastraat. Zoals al eerder vermeld in deze krant zijn op de markt verschillende HAZERSWOUDE De dames oude ambachten te zien. Zater- 1 D dagavond is er een boerenkapel Hazerswouds damesvoetbal trok veel belangstelling en een vuurwerk bij het bad aan de Kerklaan. De Oud Hollandsche Marckt en de ker mis zijn geopend op donderdag avond van zeven tot tien uur 's avonds, vrijdag van vier uur 's middags tot tien uur 's avonds en zaterdags de gehele dag. Hazerswoudse Boys hebben hun collega's van St. Bernardus onlangs met 3-1 verslagen. De vriendschappelijke wedstrijd werd opgevrolijkt door het tam boer- en trompetterkorps. Ook de voorstelling van jeugdcircus „Capriolc" trok vclo Hazcrs- woudenaars naar het sportter rein. Koudekerk won het door St. Ber nardus uitgeschreven toernooi voor B2 en C2 junioren. Ter Leede A2 en B2 junioren legde bij Hazerswoudse Boys beslag op de eerste prijs. BSC bleek niet thuis toen het eerste van Hazerswoudse Boys daar kwam voetballen. isdijk, 1.09.8: SJors 8.5; 100 m. vrije slag heren: ird Krol, 1.02.5; Kees Beukei 03.4: Peter Wolters, 1..03.7. an de Bosch, 1.03.9. Dirk Wer LEIDEN De distriktskampioen- schappen van Lelden die even als voorgaande jaren op het tennispark Unicum wordtèn ge houden hebben tot nu toe in de enkelspelen nog geen verrassin gen te zien gegeven. In het he- renenkel-B waar Madera, vorig jaar de winnaar, eerste staat geplaatst wisten Koggink en Blommendaal die de tweede en derde plaats bezetten de volgen de ronde te bereiken. Koggink dirigeerde de partij tegen Koe man volkomen 6-3; 60 terwijl Blommendaal weinig moeite had met Hoying van de Leid- sche Hout 6—1; 6—2. De club kampioen van Unicum, Meyer, wees v.d Bruggen gemakkelijk Creyghton en Ruyssenaars wacht- terug 6—2; 61. M. Penseel, bo- ten rustig hun kans af en wisten venaan de lijst bij de dames in zo met 6—2; 3—6; 64 tegen dit B, trok in drie sets aan het dubbel dat tweede was geplaatst langste eind tegen H. Kallen- voor een opvallende prestatie te berg, de eerder L. v. Dijk klop- zorgen, te. Een regelrechte verrassing Bij de heren vormde de winst die Creyghton en Ruyssenaars binnenhaalden tegen het dubbel Madera en de Groot die te weinig konden sco- 'aar 48 in schrijvingen zijn, is v.d. Nat eerste geplaatst gevolgd door de Sassenheimer Verdegaal. De drie geplaatsten die aan bod kwamen, hadden allen weinig moeite met hun tegenstanders. De belangrijkste uitslagen: Heren enkel-B: Kallenberg v.d. Zee; 61; 63; Keizer-v.d. Capellen 6—2 2—6; 6—0, Koggink-Koelman 6—3; 6 —0, Theunissen-Cr?yghton 6—3; 6—2, Blommendaal-Hoying 6—1; 6—2, Meyer-v.d. Bruggen 6—2; 64. Damesenkel-B: H. Kallen- berg-L. v. Dijk 7—5; 8—6, M. Penseel-H. Kallenberg 6—3; 4— 6; 6—2, A. v.d. Mey-K. v. Leeuwen 61; 60, E. Mulder- Ni. Meyer 4—6; 6—4; 6—4. He renenkel-C: Eysink Smeets- Maas 57 62; 6—1, Haase- Borst 6—2; 7—5, B. Ruyssft- naars-Nagel 6—1; 10—8, Theu- nissen-Strietman 64; 63, de Wit-Wolterink 60; 6—4. Dames- BODEGRAVEN KPJ-dames winnen Esto- toernooi enkel-C: E. van Leeuwen-E, Spreyer 62; 61, L. v. Bijl-K. Teeuw 6—3; 6—1. Y. Wavink-M. Smit 6—3; 6—4. Heren-Vetera nen: Mulder-v. Straaten 6—1 64, Morshuis-Koe mans 9—7; 64, Rodenburg-Wolters 62; 8-6. Het dames- LEIDEN Een uitdaging van de Limburgse Schaakbond aan de Leidse Schaakbond welke zijn oorsprong vond in het feit dat landelijk gezien de beide bonden de grootste jeugdaanwas over het jaar 71-72 hadden leverde de Lim burgers een krappe 8*4-7^ overwinning op. Een nederlaag voor de Leidenaars, die vooral te wijten wa saan het teleur stellende spel van de topborden, alleen Konings toonde ge noeg karakter om een vol punt buit te maken. Hans Kemperman die dit jaar gedeelde eerste werd bij het kampioenschap van Nederland t/m 15 jaar verloor ver rassend aan het vierde bord van Schaffhausen. Het grote jeugdtalent Johan Baart had ook met een off-day te kam pen en moest capituleren, zijn loon. Uitsteken- middenmoot gaf de stand een wat beter aanzien door Ton Kantebeen kreeg staande ovatie LEIDEN Rood en Wit 2 was ditmaal te gast bij Ajax. In deze wedstrijd stal veteraan Ton Kantebeen, de captain van Ajax, de show. Met een kanslo ze 122 zorgde hij ervoor dat zijn team voor 217 runs kon sluiten. F. de Jong zorgde voor 21, R. Veldhuizen voor 7 en A. Elde- ring kwam met een krachtige 32. Het batten van Kantebeen sloeg echter alles. Een staande ovatie i de steun kreeg hij van E. Ouds hoorn die met Kantebeen een oartnership van 75 ruxls neerzet te. De als sterk bekend staande bat- tingside van Rood en Wit had In het eerste uur moeite met de gebr. de Jongh. Via 73 voor 2 werd het 96 voor 3. Rood en Wit stond op winst toen F. de Jongh in 1 over 2 wickets overnam. Ajax was daarna niet in staat om het verdiende werk af te maken. Op 174 was het tijd: er waren toen 7 wickets down. Ajax kreeg echter het bonus- punt. Ajax 2 speelde in Oegst- geest tegen Sparta 3. Het werd een spannende aangelegenheid; via 47 voor 4 werd het S4 voor 5. Het Ajax-totaal werd door de Rotterdammers voor 6 wickets gepasseerü. BOSKOOP Het is deze maand zestig jaar geleden dat in Waddinxveen het hu welijk werd voltrokken tussen J. Leeuwrik en zijn bruid J. Both. De bruigom werd in Haarlem geboren. Na zijn machinistenopleiding werkte hij op de stoomboot „De Vol harding" van rederij Carsjens in Alphen. Na zijn vaarperio- de werd hip machinist aan de Boskoopse gasfabriek waar hij tot zijn pensioen Het diamanten echtpaar kreeg zeven kinderen, der tien klein- en nog eens der tien achterkleinkinderen. Zondag vieren zij het feest te Avifauna in intieme familie kring. overwinningen van 'Dobbelaar, Rentes en Schweizer. In de Heer/i/feheid' categorie van 9 t/m 12 jaar toonde Jeroen Selier weer zijn 1 klasse en won als een waar kampioen, In de pas nieuwe uniformen presenteerde zich gisteravond de muziekvereniging „De n Hoogmade. De drukband en majorettes maakten onder leiding van dirigent Klein en tambour maitre Straathof een rond gang door de gemeente, waarbij zij veel bekijks rtokken. Voor eigen kas was een bijdrage gevraagd. ZOETERWOUDE Het concept-statuut van de Raad van Kerken in Zoeterwoude is gisteren door de parochieraad goedgekeurd. Ook de Hervormde gemeente had een afvaardiging naar de vergadering ge stuurd. Morgenavond bespreekt de Kerkeraad het statuut, waarbij de parochie vertegenwoordigd zal zijn door voorzitter Kortmaan en secretaresse Van der Salm. In het statuut zijn samenstelling, taak en werkwijze omschreven, als mede het bestuur, de secties van de raad en de geldmiddelen. Naar aanleiding van het laatste deel van de nota „Kerken in Nederland op weg naar 1974" achtte de parochieraad het wenselijk haar stem te laten horen in bepaalde sociaal-politieke aangelegenheden. Uit het verslag van de dekenale raad bleek, dat alle betrokkenen de herbenoeming van deken A. Lamot voorstaan. In verband met de vakanties van de pastores zal bij de communie uitreiking geassis teerd worden door een leek, die aan de viering deelneemt en daarin reeds een taak heeft. Tenslotte is afgesproken dat de parochieraad voortaan bijeenkomst op elke tweede donderdag van de maand in plaats van dinsdag. HAZERSWOUDE Sport-1 vereniging „Haduard" orga-1 niseert a.s. maandag een j volleybaltoernooi. Teams van HTC. Hou Va3t, Aspasia, De I Hazelaars en de KPJ zullen aan dit toernooi deelnemen. I I ALPHEN Bij de firma Bos is gisteren ingebroken. Uit de kantine wordt koffie, chocolade, sigaren, sigaret ten. vloetjes, en kauwgom vermist. Dit alles heeft een waarde van 600. HAZERSWOUDE - Dl werknemers van dc Jong'» Machinefabriek BV te Ha- zerswoude kunnen nu bijna wel gaan stellen, dat het bd- drijj onder hun voeten wordt verkocht Dezer dagen zijn aan de oost- en zuid- wijze van het bedrijf opval lende borden aangebracht, waarop te lezen valt dat de werkruimten te koop zijn Intussen blijken directie en werknemers en vakbonden nog steeds te onderhande len over een goede afvloei ingsregeling van te ontslaan en naar Vianen te verhui zen personeel. TE KOOP J voetbalteam van de KPJ heeft het onlangs door Esto georgani seerde toernooi gewonnen. Be halve de KPJ en Esto namen de jeugdsociëteiten Kras, Nirva na en Spider aan het toernooi deel. De eerste dria ploegen (KPT, van» en Esto) verforen geen en kele wedstrijd. De beslissing om de hoogste eer moest vallen door strafschoppen, waarin de KPJ-ers het meest bedreven bleken. Zij ontvingen een wls- selstatuut en een fraaie beker. Deze werd op de feestavond die volgde op het toernooi uitge reikt. Brand bij Chinees in Lisse LISSE Door een vlam In de pan ontstond er gisteren brand in het onlangs geopende Chinese restaurant aan de iicerewcg. Spoedig kwamen de vlammen boven het dak uit. Voorbijgangers schoten onmiddel lijk te hulp. Door het openma ken van het dak kon men het ergste vuur blussen. De inmid dels gearriveerde brandweer nam het werk over en had de brand spoedig onder controle. LISSE Verschillende kerken in Lisse zijn gisteren begonnen met een vierdaagse tentevonge- llsutlc-campagnc. Dc heer Plomp opende dc eerste avond met een toespraakje. Vervolgens begon ds. H. Post met een dienst. Het samenzijn werd 'muzikaal ongelulsterd door de gospelgroep „The light-bea- rers". Vanmiddag werd een speciale jeugdkwartet Spaarga ren-Vos verleent vanavond zijn edewerking. Sprekers zullen dan de heer Klein Haneveld en ds. Toornvliet zijn. Vroege vluggers luilakten in de Hoogeveen BOSKOOP Gedreven door een Hollandse drift van Morgen stond en goud in de mond. rep te zich de Boskoopse Jeugd naar de Floreantvoetbafterrel- ncn aan de Hoogeveen voor het traditionele lullaktoernool. Bur gemeester Van Dedem, vroeger opgestuan g-af een ferme aftrap. De eendagsteams waren bijna allemaal gelijkwaardig. Niet zelden moesten strafschoppen dp beslissing brengen. St*f Walbeek (Sparta) deelde toen de zon allang ter kimme was gerezen de prijzen uit. Winnaar waren dc Don oBsco Konijnen die de wisselbeker ontvingen. Dc meeste sportleven waren de Boskoopse Schoffies en dc meest gepasseerde doelman be hoorde tot de Grobbebollen. De beste „dames" waren de Ram- penstampers. Iedereen die het luiloktoemool weer tot een onvergetelijk eve- I nement had gemaakt, ontving als dunk een louko herinnering.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5