VOORHOUTSE TUINDER KRIJGT VOORLOPIG GEEN BROEIKAS Acht miljoen kilo gratis verplichte inlevering tulpen Ondanks grote drukte toch rustig pinkster- weekeinde in Noordwijk Ondanks grote drukte Missie-avond in Sassenheim bollen- duin- en vlietstreek OOK Wat u moet weten PAGINA 4 WOENSDAG 13 JUNI 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR Voor het di ploma HBS-a van het Rijn lands Lyceum te Wassenaar slaagden: M. Cohen, R. Det- tingmeijer, J. Mogendorff. V. van Vlijmen. LISSE De raad van de ge meente Lisse komt in open bare vergadering bijeen op 13 juni, aanvang 20 uur. Op de agenda staat ondermear: geloofsbrieven nieuw raads lid D'66 vaststelling brand beveiligingsverordening verblijfsgebouwen, vergoe dingsregeling brandweerper soneel, vaststelling bestem mingsplan Poelpolder, plan Blokhuis, reconstructie Loos- terweg-Zuid, Spekkelaan, deel Achterweg. LISSE Voor de aanleg van de nieuwe grote westelijke omleidingsweg te Lisse die in 1976 op het programma staat, wordt door b. e: een voorbereidingscrediet aangevraagd van 50.000 gul den. LISSE Volgens een besluit van de laatst gehouden raadsvergadering te Lisse, mag het publiek met ingang van aanstaande woensdag vragen stellen vanaf de pu blieke tribune, n.a.v. agendapunten. LISSE Door de buurtvereni ging Wilhelmina te Lisse wordt vrijdagavond een feest georganiseerd in gebouw Re- hoboth met medewerking van de Randstadspelers, aanvang 20 uur. LISSE De Land- en Tuin bouw Vrouwenorganisatie houdt donderdag haar slot- avond in „Morgenzon". SASSENHEIM Er is een wedvlucht met oude duiven gehouden vanaf Orleans. In concours 232 duiven. Lossing om 9.15 uur, aankomst eer ste duif 16.30 uur. Uitslag: 1. M. van Dorp zn., 1. en 3. mevrouw Slootweg. HILLEGOM Voor het las- examen van de NIL si den onder meer: J. van Bohe- men, A. vd 'Birg (Noord- wijk), J. van Maris (Oegst- geest), C. Meeuwissen (Lis- se), W. Sekreve, J. Krom hout (Voorhout). Gevorderden C. Alkemade, J. Griekspoor, H. Hachmang, J. Hermans, H. Kroft, J. van Maris (Noordwijkerhout), W. Brugman (Lisse), J. van Velzen (Sassenheim). Voor het examen autogeen lassen slaagden ondermeer: Beginners J. Hermans, v.d. Linden, C. Verduin (Noordwijkerhout), F. var Leeuwen (Sassenheim). VOORHOUT Vanavond i; er in jongerensociëteit Kon- takt een speelzelfavond. Don derdagavond is er een be stuursvergadering met pu bliek, aanvang 20—30 uur. Vrijdag is er creativiteit. Mogelijkheden tot gipsgieten, etsen, schilderen e.d., aan vang 8.30 uur. ALPHEN1 Aan de Oudhoorn- seweg is tijdens de afwezig heid van de bewoners inge broken. De buit bedroeg een Friese stoletjesklok, een zil veren snuifdoos, een bewerk te breipenhouder en een poe derdoosje. LEIDSCHENDAM In het Ontmoetingscentrum „Sater" zal vrijdag de Leidschen- damse formatie Galaxis op treden met de zelfgeschreven rockopera „The Introvert". Tevens wordt dan de nieuwe organist geïntroduceerd. LEIDSCHENDAM Zon dagavond is in „Sater" de film „Samen uit samen thuis" van Louis de Funès. Zondag middag is er tekenen. Van 1 juli tot 10 augustus zal Sater ook woensdagavond open zijn voor dam me, schaken, kaarten e.d. Toegang vrij. Lisse; Regelmatig komen bij de politie klachten binnen over vernielingen op ver schillende plaatsen in de ge meente. Bij de RK Mavo werden ruiten ingegooid, bij de oude openbare school wa ren jeugdigen bezig planten uit te trekken. Het is de poli tie tot nu toe niet gelukt de daders te pakken. Sassenheim: Rond half vier reed een automobilist de Platanenlaan toen plotseling een 3-jarige kleuter overstak. Het kind liep een gebroken linkerbeen en een forse hoofdwond op. Wassenaar: De Wassenaar- se Raad voor Jeugd en Jon geren houdt morgen een ver gadering in het raadhuis. Gesproken zal worden over een wijziging van de ont- werp-statuten en de situatie in het jongerencentrum „Nij- [j evelt". Tevens praat men |j over de activiteiten op de na tionale feestdag van 5 sep- 'I tember. Aanvang 20.00 uur. Wassenaar: In „De Paauw" wordt op zaterdag 23 juni een receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig j bestaan van de Wassennarse reservepolitie. Aanvang 15.00 I Wassenaar: De Nederlandse 1 Vereniging van Huisvrouwen heeft geld geschonken aan i vakinstellingen. Het zijn de ^ïrcckmuziekschool, de Red dingsbrigade. het Duinrell- fonds en aan het asiel. Deze giften werden gegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling. VOORHOUT In mei van dit jaar 'heeft de heer H. A. van Kampen vergun- wing gevraagd tot het op richten van een broei'kas op rijn perceel grond. On danks da't deze bouw goed past in 'het landelijk ge bied, 'is de bouwvergunning niet verleend. Nu is er een voorstel door B. en W. bij de raad ingediend tot onge- i.v._ grondverklaring van het beroep van de heer van Kampen tegen aanhouding van de beslissing op deze aanvraag om 'bouwvergun ning In het beroepschrift voert hij on der meer aan dat zijn geslaagd is aai* de RMTS Rijks Middelbare Tuinbouw- school) te Lisse e« dat hij nemens is tezamen met zijn zoon op het betreffende perceel J een tuinbouwbedrijf te stichten. I Ten behoeve hiervan verzocht Jfm hij alsnog toestemming te willen .1 verlenen tot de houw van de o broeias. Hieraan wordt nog toegevoegd, dat blijkens mededelingen van het Consulentschap voor de Tuinbouw te Lisse, met name de heer H. Langeveld van de Om deze reden werd namelijk in Voorlichtingsdienst, het perceel eerste instantie de bouwvergun- niet te lein is om daarop een ning niet verleend. Het bestem mingsplan waar het perceel vande heer Van Kampen geves tigd is, is hier al enele jaren. „Er is mij gezegd" aldus de heer van Kampe.., ,,of het be stemmingsplan wel of niet wordt goedgekeurd, een bouw vergunning wodt u niet ver leend" In het voorstel van B. en w. staat onder meer, „van de gegeven mogelijkheid tot antici patie op het nog niet vn racht zijnde bestemmingsplan kan in dit geval geen gebruik worden gemaakt door het feit, dat vol gens dit bestemminsplan het be treffende perceel de bestem ming van „agrarische doelen den A (zb)" heeft, wele be stemming de bouw van de broeikas niet toelaat. De consequentie hiervan is, dat zodra het bestemmingsplan Voorhout, Landelijk gebied van kracht zal zijnen de betreffen de bestemming ongewijzigd blijft, alsdan de gevraagde ver gunning geweigerd zal moeten worden wegens strijd met het bestemmingsplan. „Deze grond is mijn eigendom, waarom krijg ik hier dan geen bouwvergun ning voor, is de naam van Kampen soms niet goed". De 'heer van Kampen is djep teleurgesteld. Zijn zoon heeft op advies van 'de heer H. Langeveld van de Voorlichtingsdienst drie zware stueiejaren 'achter de rug en is'nu met prach tige cijfers van de RMTS afgestudeerd. Het ad ook voor hem een goede dulw 'in de goede richting geweest wanneer er een bouw ver gunning was verleend, nu is het een desillussie ge worden. De heer van Kam pen: ,,Ik ga toch echt. niet op mijn knieën naar het gemeentehuis kruipen, van die broeikas heeft niemand last, en staat «.iemand in de weg",- Raads commissie voor milieu werkt samen met Milieuraad LEIDSCHENDAM Een sub commissie Milieuzaken, staande uit een viertal vertegen woordigers van de raadscom missie voor openbare werken ruimtelijke ordening, zal na gaan samenwerken met de on langs in Leidschendam uit de burgerij ontstane Milieuraad. Voor deze samenwerking is geko zen, omdat in genoemde raads commissie veel milieuzaken, zoals de Hinderwet, straat- en waterverontreiniging e.d. aan de orde komen. Vanuit de commissie zelf werd gevraagd spoed te betrachte^ met de aanwijzing van de leden en het maken van een verorde ning. Nog voor de vakantie zou er een gesprek tussen de Milieu raad en de commissie moeten plaatsvinden. ■ii«ii i»ai—uiai- mmsm a NOORDWIJK Ondanks de massale drukte deden vakantieadres niet of slechts ten dele kenden. Zo NOORDWIJK Ondanks de massale drukte deden zich in Noordwijk weinig belangrijke incidenten voor tijdens de pinksterdagen. Hoewel een heel leger vakantie de politie wel handen vol werk gaf. Slechts met grote moeite slaagde de politie erin de belangrijkste aan- en afovoerwegen vrij te houden. Hotels en pensions waren vol en elk beschikbaar bad in de particuliere sector had een slaper. Toen de VW's avonds laat het licht in haar kan toor had gedoofd, deden dakloze pinkstergangers meer dan eens een beroep op de politie voor het vinden van een slaapplaats. Na wat heen en weer bellen konden zelfs in het holst van de nacht nog enkele minderjarigen aan logies gehol pen worden. Ook dit weekeinde waren er weer zoekers, die hun vakantieadres niet of slechts ten dele kenden. Zo zocht een Duitse jongeman jrenlang naar de Boekhorstlaan tot hij teneinde raad de wacht commandant consulteerde die hem prompt naar Voorhout verwees. Talrijke andere vakantiegangers bivakkeerden in auto's of opgezette tenten. Een politie patrouille trof een dergelijke kamp aan in de Staatsbossen. Een groep Duitsers bleek daar boompjes te heb ben gekapt om een vuur aan te leggen.Tevens hadden zij het gebied verontreinigd met bierfles sen, blikken en ander afval verontreinigd. 'Jit de vuurtorentunnel moest de politie een aantal muziekmakende Duitsers vrwijderen. Enkele bal dadige buitenlanders leefden zich uit op het oor* logsmonument. SASSENHEIM - In de nacht van zondag op maandag overleed vrij onverwacht op 62 jarige leeftijd de heer P. van der Burg, die haast 40 jaar koster is geweest van de St. Pancratius-kerk. De heer Van der Burg wist sedert 27 juli 1935 een bij zonder stempel op de dien sten in de kerk te leggen, die hij met volle plichtsbetrach ting vervulde Een dronken vakantieganger moest van de straat opgeraapt worden. Onder het oog van enkele politieagenten hielden enkele dronken Duitse gasten zich bezig met het vangen van grazende ponnies op de Westerbaan. Gevochten, werd er op een camping in het Langeveld en op het Picképlein. In beide gevallen kon de politie tijdig in grijpen. Een verbijsterend staaltje van voorzorg leverde tenslotte een Duitse gast met wie op het Picképlein moeilijkheden ontstonden. Hij reserveerde namelijk een van de zeer schaarse parkeerplaatsen voor een vriend, die naar Noordwijk op weg was en in de loop van de dag zou arri veren. Het ballonnetje ging niet -op, want de politie annu leerde prompt de onwettige reservering. Provincie keurt bouw bejaarden flats goed LEIDSCHENDAM Het provin ciaal bestuur heeft niet langer bezwaren tegen de uitbreiding van het complex bejaardenflats van de stichting Duivenvoorde. Dit is gisteren meegedeeld in commissie voor openbare wi ken en ruimtelijke ordening. De stichting heeft de plannen voor nog eens 104 woningen al geruime tijd klaar liggen. De provincie wilde echter eerst we ten hoe het bestemmingsplai Duivenvoorde eruit zou gaan zien. Verwacht wordt dat snél met de werkzaamheden zal den begonnen. SASSENHEIM - In de prachtige tuin I van een rustiek I landgoed aan de j Heereweg in Sas- senheim bezig met het op- nemen van een reclamespot voor Ster. Het betreft een jenever-recla me, die binnenkort op het Nederlandse zien zal zijn. De spelers zijn allen onbekende ster sterren. SASSENHEIM Bij ,,Cees en Ineke" werd gisteren een speciale missie-avond gehouden. Op deze avond, georganiseerd door twee plaatsgenoten, werden fraaie dia's vertoond. Pater M. van der Vlught MSF gaf hierbij uitvoerige toelichting. Sedert 1967 is pater Van der Vlugt verbonden aan de missie-post Kudus op Midden-Ja- va. Hij werd met de toelichting terzijde gestaan door broeder B. J. de Zwart die sert 1957 verbonden is aan de missie-post van Malawi in Centraal Oost-Afrika. Op de foto; pater Van der Vlugt in gesprek met een van de organisatoren. Avond vierdaagse LEIDEN KATWIJK Evenals vorig jaar organiseert de Wan delkring Leiden weer Avondvierdaagse in Katwijk Dit evenement zal plaats vinden van 18 t.e.m. w'A juni a.s. Na grote aantal enthousiaste deel nemers van het vorige jaar ho pen de organisatoren ook deze keer op een grote deelname. De routes zijn met nog meer zorg vuldigheid samengesteld, wandelaars komen langs mooiste plekjes in de omgeving van Katwijk. De start vindt elke avond plaats 'bij het strandbedrijf van Fok de Best, tegenover de Voorstraat in Katwijk aan zee. Er zijn par- coursen uitgezet van 10 ei km. Tussen 18 en 19 uur men aan de wandeling begin nen. Voor ieder die de 4 a den uitloopt, ligt er een mooie medaille klaar. Groepen be staande uit 15 of meer personen krijgen een speciale groepsh- rinnering. Het inschrijfgeld be draagt voor personen tot 13 jaar 2,- Deelnemers ouder dan 13 jaar betalen 2,25. Deze schrijfgelden gelden tot en met 15 juni. Aan de start op 18 juni' bedraagt het inschrijfgeld voor iedereen 3,50. Op de volgende adressen kan men zich als deelnemer aanmelden: Gemeentehuis van Katwijk aan de Zeeweg, kamer 11. H.A. Ba- velaar, Rijnmond 107, Katwijk aan ze, tel. 01718—16688. A.Ha- senoot, De Waal 306, Rijnsburg (alleen donderdag- en vrijdag avond tussen 8 en 9 uur). Diplomas RSjjf - A - - pony-rijders LISSE Op manege „Punten burg" hebben 12 pony-ruiters het diploma van de Nederlandse Pony-club behaald. Desiré Vroomen haalde de meeste pun ten: 101 pt. Tweede en derde werden Mariska van der Meer en Cindy de Vroomen met res pectievelijk 99,5 en 99 pt. Tevens werden er behendigheids wedstrijden gehouden. Drieën veertig ruiters namen hieraan, deel. De tallxho in groep A werd gewonnen door Charlotte de Vroomen en in groep B. door f Ank de Vroomen. Het spring concours werd gewonnen door Conny de Vroomen. Bollenstreek De anti-saneerders in het bollenvak kunnen de wapens alvast uit het vet halen. De Raad van Nederlandse Bloembollenondernemers heeft nl. een voorstel aangenomen van de sectie kwe kerij van de Bloembollencommissie over een verplichte gratis inlevering van tul penplantgoed tot een totale hoeveelheid van bijna acht miljoen kilo. Die Inleve- ringsplicht heeft betrekking op het gehele tulpenareaal met uitzondering van Tulipa Kaufmanniana en Tulipa Greigii. Er zijn drie groepen samenge steld. Groep 1: de snel groeien de soorten die in toenemende mate in het surplus terecht kwamen en daaronder vallen natuurlijk cultivars als Apel doorn, Charles, Paul Richter etc., waarvan men drie kilo per roe moet inleveren. Groep 2 om vat de cultivars die in veel min der mate in het surplus terecht kwamen en daarvan moet twee kilo per roe worden ingeleverd. En dan is er tenslotte groep 3 met de overige tulpen en hier voor geldt een inleveringsplicht van een kilo per roe. Nu de Raad van Nederlandse Eloembollenondernemers dit voorstel heeft geaccepteerd zui len de vertegenwoordigers van de Raad dit in hun organisaties moeten verdedigen. Men ver wacht niet dat de EEG bezwaar zal gaan maken. Het ligt even eens in de lijn der verwachtin gen dat een groot deel van de kwekerij „ja" zal zeggen tegen dit voorstel. De gegevens voor deze verplichte inlegering wil men halen uit de formuliren, die de kwekers hebben ingeleverd toen ze de cijfers verstrekten van het areaal dat nu is uitgeplant. Die formulieren zijn door de kwe kers zelf ondertekend en zo doende kan men dus moeilijk gaan aanvoeren dat die gege vens niet kloppen. Aan de andere kant rijst de vraag of men gerechtigd is deze gege vens te gebruiken. Immers men gaf de cijfers op met het doel dat snel de oppervlaktesta tistiek bekend gemaakt zou kun nen worden. Een belangrijk voorstel dat even eens door de Raad werd geac cepteerd is een verhoging van de inname prijzen voor tulpen voor 1974. Volgend jaar wil men die met 1 gulden per 100 verho gen. Voor sommige kwekers zal dit wellicht de laatste weerstand tegen een verplichte inlevering wegnemen. .Uitermeer* pas in augustus af LISSE Jachthaven „Uiter meer" zal pas in augustus offi cieel kunnen worden geopend. Door onvoorziene omstandighe den was het niet mogelijk de jachthaven in zijn geheel met Pinksteren gereed te hebben. Toch hebben 42 jachten al lig plaatsen kunnen kiezen. De heer Spaargaderen, voorzitter van „Uitermeer" vindt het jammer, dat het streven „met pinksteren gereed" geen haalbare zaak is gebleken. „Nu komt er ook nog de bouwvakantie tussen. Het werk gaat tot augustus gestaag door en het is voor de bollen- streek de moeite van het wach ten wel waard. Want de haven is een unicum wat uitvoering en ligging betreft.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4