PINKSTEREN '73 LOKTE 750.000 BUITENLANDERS Arabische troepen bij grens Syrië MAN STEEKT ECHTGENOTE MET MES Winkelier geslagen en beroofd van f 800 Dodental lager dan verwacht m Spannende week voor „Vrienden van Houtrust5 Helikopter verplettert vier mensen REP NAAR TWENTE Vijf Zwemmer vermist hij Katwijk DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND lort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Idvertenties (excl. B.T.W.) ƒ0,28 per mm. Telefoontjes 2,60. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 2,15 kwartaal 27,76; jaar 108,20. Losse nummers 35 cent. 64e JAARGANG No. 119527 DINSDAG 12 JUNI 1973 TV-SELECTIE VOOR VANAVOND Ned I: 20.21 uur Waaldrecht, afl. 13 De weg terug; 21.20 uur De Gouden Roos van Montreux, de Zweedse inzending NSVIP. Ned. II: 19,30 uur Op het Europe se wildspoor, de ijsbeer; 20.45 uur De Pijp uit, kinderen uit Amsterdam de natuur in; 21.10 uur Voortvluchtig, misdaadse rie; 22.00 uur Hier en nu. MEER BEWOLKING Vrij veel bewolking met morgen overdag voornamelijk in het noordwesten en noorden plaatse lijk regen of motregen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Minimumtemperaturen omstreeks 11, maxima morgen van 16 graden bij de wadden tot 23 In het zuidoosten. Morgen zon 04.20 tot 21.01, maan 19.15 tot 02.23. Schevcningen hoogwater 01.25 en 13.53, laag water 09.06 en 21.44. -.1'" SPORTTRIBUNE ••«I In Créteil, een voorstad van Parijs, naderen een aantal vreemdsoortige woontorens hun voltooiing. De torens hebben door hun opvallend uiterlijk al-ruime bekendheid gekregen. Ze bevatten zeer luxe appartementen, waarvan het oppervlak varieert van 62 tot 75 vierkante meter. DEN HAAG Het afgelopen Pinksterw eek- einde heeft volgens de schattingen van het Nationaal Bureau voor Toerisme on geveer 750.000 buitenlanders naar Neder land gelokt, vooral naar de kust en Am sterdam. Daarmee bleef het aantal bezoe kers 50.000 onder dat van Pinksteren 1972. Hoewel de verkeersdrukte vooral gister middag en -avond hoog opliep, is Neder land de pinksterdagen redelijk goed door gekomen. De verwachting van Veilig Ver keer Nederland dat er derti° verkeersdo- Slechts tweede pinksterdag bracht lekker strandweer. Vooral uit de wind was het er jj'n..ii. warm toeven. De windschermpjes vonden dan ook gretig aftrek. Ze gaven het, DEN HAAG Er breekt een spannende week aan voor de „Vrienden van Houtrust". Wederom zijn besprekingen geopend met een eerste divisieclub om te komen tot overname. De raadscommissie voor sport en recreatie heeft geadvi seerd het door de „Vrienden" aangevraagde gesprek met de wethouder te duen plaats vinden. Deze week, zo wordt verwacht, moet de beslissing vallen over wel of niet overnemen van de (ongenoemde) club. Daarvan hangt ook af of een gesprek met de gemeente nog zinvol is. Spanning ook in Volendam dat zijn club met verlies uit Doetinchem terug zag komen. Alles hangt af van a.s. zondag als de laatste duels (Volcndam-Wageningen en PEC/Zwolle De Graafschap) worden gespeeld. Het was trouwens overal in de sportwereld spannend. In Amerika liepen acht atleten de mijl onder de vier minu ten. in Den Haag werd De Metselaars tenniskampioen, in Kopenhagen wordt over de schaatsers beslist en op de renbanen, op de circuits, op de (wieier) wegen en de sin- telbanen werden opzienbarende resultaten bereikt. Over dit alles en nog veel meer informeert u onze „Sporttribu- den zouden vallen, kwam niet uit: het werden 19 doden en 73 gewonden. Het waren vooral de Duitsers (211.000) die een of meer dagen in Nederland doorbrachten. Zij werden in aantal op flinke af stand gevolgd door de Belgen en Fransen. Opvallend was. dat bij Vaals veel in Duitsland wo nende Griekse en Turkse gast arbeiders de grens overkwa men. Het onderbrengen van de toeris ten heeft niet zo veel problemen gegeven. Hotels en pensions, vooral in de Randstad, waren goed bezet, alleen in Noordwijk en Zandvoort moest beroep ge daan worden op particulieren, in tegenstelling tot het Paas weekeinde. toen op veel plaat sen particulieren moesten wor den ingeschakeld. De eerste stroom buitenlanders kwam vrijdagavond de grens een file van vijftien kilometer, over. zaterdagmorgen gevolgd Van de vermaakcentra trok het door een tweede. Op de bekende Euro-recreatiecentrum Sckeveningse strand anno 1973 een heel ander a SCHIEDAM (ANP) Twee mannen, hebben zaterdag avond sigarenhandelaar K. van den Berg (47) in zijn winkel te Schiedam neergeslagen en be roofd van 800 gulden, de in houd van de kassa. De mannen drongen de winkel binnen, kort nadat de heer Van den Berg om zes uur zijn zaak had gesloten. Zij sloegen hem met een stuk hout neer. De sigarenhandelaar is met vrij ernstige verwondingen op genomen in een ziekenhuis. De politie van Schiedam heeft de twee verdalhten van de overval nog dezelfde avond gearresteerd. Het zijn een 20- jarige declarant uit Rotterdam, afkomstig uit de Antillen en een 20-jarige uit Schiedam, zon der beroep en afkomstig uit Suriname. De politie heeft vrijwel het ge hele bedrag van achthonderd gulden achterhaald dat bij de overval op de winkel aan de Gfrrit Verboonstraat in Schie dam la verdwenen. De heer Van den Berg, lid van de ge meenteraad van Schiedam, heeft onder meer een schedcl- basisfractuur opgelopen tenge volge van do slagen die hij bij de overval kreeg. knelpunten kwam het verkeer vast te zitten, maar de politie had er weinig moeilijkheden mee. De eerste thuisgangers werden gistermiddag gesigna leerd. Er ontstonden in de loop van de avond op vele plaatsen in het land kilometers lange fi les. die soms om middernacht nog niet waren opgelost. De route naar Zeeland via Haring vlietbrug en Grevelingendarn raakte geheel verstopt; om tien uur gisteravond stond er nog ROTTERDAM De 33-jarige R.B. uit Gorcum heeft gis termiddag zijn 31-jarige echtgenote viermaal met een mes in de buik gestoken. Een spoedoperatie in het zieken huis in Gorcu redde haar leven. Het drama speelde zich af in Rot terdam in de auto van het echt paar, dat ruzie had. Toen de man dreigde zijn vrouw neer te steken vluchtten de dochtertjes acht en tien jaar van het echtpaar, die achter in de auto zaten, naar buiten. Op de Brede Hilledijk klampten zij twee poli tieagenten aan. Toen deze naar de auto holden, had het drama zich al voltrokken en was de I man met zijn hevig bloedende I vrouw op weg naar het zieken huis in Gorcum. 's Avonds heeft de Gorcumse politie hem in zijn woning gearresteerd, waarna de man is ingesloten in Rotterdam. Auto Heemskerk DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN LEIDEN Elena is politie weer te slim af Elena Sainas uit een dorpje op Sardinië is er opnieuw in ge slaagd de carabinieri bij de neus te nemen Elena Sainas heeft een veroordeling tot twee maanden gevan genisstraf wegens diefstal, maar ze maakt gebruik van een bepaling dat aanstaande moeders van op-sluiting vrij •telt. na de ge boorte van Elena's negende kind kwa men de carabinieri haar gisteren halen voor het uitzitten van haar straf, maar Ele na Sainas kon een doktersattest laten waaruit blijkt dat ze in verwachting tien. kenswaard de meeste bezoe kers: 82.500, gevolgd door de Efteling in Kaatsheuvel (56.000), de Beekse Bergen (54.000). Fle- vohof (46.000) en het Dolfina rium in Harderwijk (42.000). Madurodam trok 30.212 bezoe kers, Duinrell 30.500, de Scheve- ningse Pier 23.500, Avifauna 25.000, de Linnaeushof 18.000 en het Dierenpark Wassenaar 15.000. 13.000 mensen brachten een bezoek aan het nieuwe rijksmuseum Van Gogh in Am sterdam. Het verkeer eiste in het pinkster- weekeinde !9 doden en 73 ge wonden. Bij een frontale botsing op de weg GoudaWaddinxveen raakten acht personen gewond. Een van hen verkeert in levens gevaar. Bij een botsing tussen twee auto's in Herpt (gem. Heusden) raakten tien personen gewond. In Almelo overleed een 70-jarige mevrouw, toen de auto waarin zij zat, tegen een brand weerauto botste, die zwaailicht en hoorn gebruikte. BEIROE T(AFP) In de laatste dagen is een omvangrijke Algerijn se troepenmacht in Syrië aangekomen om posities te betrekken blji de door Israël bezette hoogvlakte van Goian, zo nieidt het in Bei roet verschijnende dagblad El Hayat- VERTREK ONTKEND "RüME (ANP) Mgr. Donato Squic- ciarini van het Nederlands bu reau in het Vatikaan heeft ont kend, dat mgr. Angelo Felici, pro-nuntius in Den Haag, Ne derland zou verlaten voor een post op de afdeling buitenlandse zaken van het pauselijk staats secretariaat. b Nederlandse persmedia werd oe mogelijkheid van zijn ver trek naar het staatssecretariaat gesuggereerd. Mgr. Felici zou j daar de plaats innemen van OCHSENFURT Een Amerikaanse helikopter mgr. Gaspari, d e pas benoemd heeft gisteren op het vliegveld van Ochsenfurt, in is in Mexico. Mgr Gaspari zou Beieren, vier mensen verpletterd. Het toestel het niet eens zijn met de Oost- stortte kort nadat het was opgestegen neer. europese politiek van zijn chef, kwam terecht op vier mensen die uit hun auto mgr. Casaroli j De resten van de helikopter na het ongeluk op de luchthaven Samen sterk komt uit in hoofdklasse Zoeterwoude opgeschrikt door waren gestapt om naar het vliegverkeer te kij ken. Zij waren op slag dood. De twee inzittenden van de helikopter kwamen er met niet ernstige verwondingen af. Een uit achttienhonderd man be staande marokkaanse gemotori seerde legermacht die de vorige maand door koning Hassan II is gezonden, is al langs de Syrisch j HAZERSWOUDE —Israëlische grens ingezet. El Hayat meldde dat er ook troe pen uit andere Arabische landen op weg zijn naar Syrië. Het dagblad l'Orient-le Jour in Beiroet schrijft vandaag dat de Palestijnse verzetsbeweging haar fiat zou hebben gegeven aan de oprichting van een Pa lestijnse staat in het kader van een plan dat in maart 1972 door koning Hoessein van Jordanië werd ontvouwd. Het plan be helst de stichting van een „Ver enigd Arabisch koninkrijk", sa mengesteld uit een Jordaanse provincie (Transjordanië) en een Palestijnse provincie (Cis- ïordanië). Achter het plan zouden Egypte. Algerijë, Syrië en Saoedi-Arabië staan. rammer ZOETERWOUDE Een 27-Jnrigc inwoner van Zoetermecr heeft in de nacht van zaterdag op zondag inwoners van Zoeterwou de wakker gemaakt, door met veel geweld in de Jan van Ban- nlngstraat en de Korte Mlening achtereenvolgens een lantaarn paal, een Citroen en de zijkant van het Wit-Gele Kruisgebouw te rammen. De lichtmast werd 40 meter meegesleurd. De be stuurder ging er zonder meer vandoor, maar meldde zich de volgende dag bi] de politie. Volgens zijn zeggen waren de brokken gemaakt door „onbe kendheid met de situatie" en doordat hij het „gaspedaal had Ingetrapt in plaats van de rem". Het eerste dental van de Hazerswoudse damvereniging Samen Sterk zal ook in hel nieuwe seizoen uitko men in de provinciale hoofd klasse. Samen Sterk won name lijk de beslissingswedstrijd te gen het Rotterdamse CDR, waarin werd gestreden om één plaats in de „provinciale" met 13—7. Albert Huisman. Riks Karst, Louis de Frankrijker, Piet Fase en Henk de Groot scoorden elk twee punten voor de Samen Sterk-formatie. Jan Fase. Cees Stolwijk en Leen Dorsman kwa-1 men elk tot remise. En dit bete- i kende dus, dat Samen Sterk het Een van de wagens was op de voor de tweede achtereenvol- verkeerde weghelft terecht ge- gende maal in die provinciale komen. Er deden zich geen per- hoofdklasse competitie mag I soonlijke ongelukken voor. wel gaan proberen. grote materiële schade. ALMELO Johnny Rep voetbalt komend seizoen waarschijnlijk voor FC Twente. De kans voor de Enschedcse eredlvisieprtoeg Is volgens Rep zelfs groter dan Barcelona, dat ook reeds be langstelling toonde voor de rechtsbuiten van AJax. Twente Is volgens Johnny Rep in vèrgaun- de onderhandelingen met Johan Cruyffs schoonvader Cor Costcr (Barcelona wenst niet In ie gaan op de transfersom). Twen te heeft de onderhandelingen wel voortgezet. „Wanneer alles rond komt weet ik niet. Ik ga eerst met vakantie", aldus Johnny Rep, die vanmid dag naar Griekenland is ver- gewonden bij botsing in Nieuwveen N1EUWVEEN/ZEVENHOVEN De 42-jarige automobilist H. B. uit Aalsmeer is gistermiddag zwaar gewond toen hij op de Achterweg, bij de 3 gemeenten- grens, geen voorrang kreeg van een auto, die door een jeugdige Rotterdammer werd bestuurd. Gewond werden ook de Inzittende van de aanrijdende auto, de echtgenote en de twee zoontjes van dc Aalsmeerder. Alle slachtoffers zijn overgebracht naar de Mariastichting in Haar lem. DEN HAAG (ANP) Een Neptu ne-vliegtuig en twee helicopters van de Marine zoeken sinds vanmorgen kwart voor zeven uit de kust bij Katwijk naar een zwemmer. Op het strand van Katwijk werd een pakje kleren aangetroffen dat vermoedelijk afkomstig is van iemand die in alle vroegte in zee is gaan Sassenheimse kleuter verdronken SASSENHF.IM Het 4-jarlg dovhtertje van de familie Ko men Is eerste pinksterdag door verdrinking om hel leven geko men. Rond helf twee 's middags werd het kind vermist. Zaterdagavond had een frontale Vising plaats tussen !w<* au- Een gro?"!o'k0c,ie. de bocht van de Miening ip Zoeterwoude bij restaurant j „De Vriendschap". politie lverde aanvankelijk niets op. De ouders raadpleeg den toen de Haarlemse parag nost Vun der Ploe. Via een foto wees de heer Van der Ploe de plaats aan waar het kind tc water was geraakt. Na drie uur zoeken werd de kleuter boven water ehaald.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1