Diploma's en decoraties bij brandweer in Alkemade long talent voor Vrienden van het Lied SPANNENDE DUBBELS IN TEAN-TOERNOOI ALPHEN Lisse verkoopt veel bouwgrond Onderzoekers handhaven beweringen Sophiastraat stad en streeknieuws Wat U OOK moet weten PAGINA 3 ZATERDAG 9 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De verontwaardiging van de bewoners van Leiden- Noord over enkele passages in het „Renovatieonderzoek t.b.v het Haagkwartier en het Noor derkwartier" is ook doorgedron gen tot het Hoofdkantoor van de Nationale Woningraad te Am sterdam. „Wel wat hard gesteld" De same steller van dit onder zoek, de he^r Post, deelde onze redactie mede dat hij en' zijn staf van medewerkers erg onge lukkig zijn met deze reacties. De samensteller van dit onder en prostituees in deze volks buurt zouden wonen zijn toch, volgens zijn zeggen, aan een controlesysteem onderworpen. Hij blijft dus geheel achter zijn rapport staan. Zoals wij reeds in een eerder arti kel berichtten, is in de aan de bewoners toegezonden vragen lijst geen verband te bespeuren met de in het rapport gedane mededeling, dat er alleen al in de Sophiastraat 38 prostituees wonen. Toen wij de heer Post hierover opmerkzaam maakten wierp hij tegen, dat dergelijke conclusies in het rapport toch niet zomaar uit de lucht gegre pen worden: de gegevens over de prostituees waren hem door de bewoners zelf verstrekt. Hij gaf wel toe, dat de gewraakte passage in het rapport zeer on diplomatiek opgesteld was en beloofde in het eindrapport daar het nodige aan te veranderen. School richt zich hele week op de eigen buurt LEIDEN Op de Heilig Hart- school aan de Lusthoflaan za! op dinsdag 12 juni de Projekt- week Leiden van start gaan. In deze week (van dinsdag t/m vrijdag) zullen de leerlingen en leerkrachten van alle klassen van deze basisschool bepaalde aspecten van het leven onder de loep nemen. Het is vooral de buurt waarin deze school staat, n.l. Leiden- Noord, een probleemgebied op zich, dat aan een een nauwkeu rig onderzoek onderworpen zal worden. De onderwerpen die in deze week behandeld worden zijn achtereenvolgens werken, leren, wonen en spelen. De leer lingen krijgen iedere dag een krantje, samengesteld door hun leraren, leraressen en iemand van een sociaal-pedagogische academie, waarin artikelen over het onderwerp van die dag staan. De school zal ook bezocht worden door mensen die over het onderwerp, dat die dag be handeld zal worden, iets zullen vertellen. LEIDEN 150 leerlingen van de Leonar dus school aan de Ter üaarkade 1 namen gisteren deel aan een sportdag op het sportveld van VV Oranje Groen aan de Boshuizerkade. Om 3.30 uur begonnen de kinderen aan de 14 wedstrijdonderdelen. Met grote overgave gingen zij o.a. verspringen, buslopen, ringwerken, ballen gooien, waterflessen vuiien, hardlopen en een hindernisbaan afwerken. Grote trekpleister was het doeltrappen op het versierde doel. Rond 15.30 uur reikte het schoolhoofd H. M. Klein aan de winnaar de bekers uit. De heer J. Ouden, hoven, oud hoofd van de school, huldigde daarop de nummers 2 en 3. Resultaten: klas 1: 1. Jeroen Perquin, 2. Johnny Eradus. 3. Miranda Harteveld; klas 2: 1. Heieen Sierat, 2. Jopie Rommelswaard, 3. Joke Bloem: klas 3: 1. Annemieke Brunt, 2. Alwine Mank, 3. Walter Steen bergen; klas 4: 1. Matthieu Verdegaal, 2. André Jansen, 3. Robert v. Zijp: klas 5: 1. John Caspert, 2. Rob v. d. Drift, 3. Mieke Janssen en Clemens v. d. Klein; klas 6: 1. Ger Mink, 2. Wim Janssen, 3. Anita Alberts. LEIDEN Een contactavond van de Vereniging Vrienden van het Lied, ten huize van de familie Ekker in Oegst- geest, bood gelegenheid ken nis te maken met drie solis ten, die nog niet eerder voor deze vereniging waren opge treden. De grote verrassing van deze avond was Jaap Dieleman, een jonge bas-bariton met een opvallende artistieke rijpheid, die hem zeker op vele podia zal brengen. Zijn prachtig stemmateriaal gaat gepaard met gevoelsdiepte en kunstzinnig inzicht in tekst en muziek. Dit stem pelt hem tot een liedvertol ker bij uitstek. De melancho lie van de liederen uit Schu bert's Winterreise, met name vooral der Wegweiser en der Leiermann, onderging men met ontroering. Wij hopen inderdaad dat Jaap Diele man gelegenheid zal krijgen, zich vele malen te laten ho- ZOETERWOUDE In de kerk St. Jans Onthoofding trad gistermid dag de hoofdjeugdleider van de voetbalvereniging Meerburg, H. Romijn in het huwelijk met mej. P. Haagen. De pupillen, hoewel niet op de foto van de heer Romijn waren aanwezig om him leider te huldigen. Matthias viert lustrum WARMOND Muziek- en toneel vereniging Matthias beleeft mo menteel gouden tijden. De afde ling muziek is zich duidelijk aan het verjongen: van de 180 wer kende leden zijn er ongeveer 100 onder de achttien. Ook de afdeling toneel kan zich in een steeds groter wordende be langstelling verheugen. Dit jaar besaaat deze aktieve ver eniging 55 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal er op vrijdag 15 juni een grote OPENLUCHTSHOW worden gehouden op de Baan. Het programma, dat om 19.30 be gint is als volgt: opening door de afdeling harmonie met het eerste optreden van de veertig nieuwe jeugdmajoretten bijge staan door de drumband. Hierna een mars door de harmo nie en het eerste optreden van vier jeugdleden van de drum band. Gespeeld worden o.a. de nummers van het onlangs ge houden succesvolle concert. Dan is er ook een grote majoret- tenshow, bijgestaan door de drumband. Voorts een wagenspel door leden en oud-led^n van de afdeling to neel. Gespeeld zal worden het blijspel: „Willen doen is ook ge daan". De finale wordt verwacht om on geveer 22.00 uur. „Matthias" is bezig met een aktie om donateurs te werven, om de stijgende kosten die het grote aantal leden me t zich mee brengt bijeen te krijgen. Voor dit doel zal binnenkort ook een grote loterij samen met War- mur.de worden gehouden. Dienst Sociale W erkvoorziening onder één dak in De Waard LEIDEN De kantoren van de D-enst Sociale Werkvoorziening zijn ondei gebracht in het nieu we gebouw van deze dienst, Wil lem Barentzstraat 12 t/m 24, in het industriegebied De Waard. Deze kantoren waren voorheen verspreid ondergebracht bij de bestaande werkplaatsen aan de Gabriël Metsustraat, de Groe- nesteeg en de Vestestraat. De verhuizingen van de kantoren is de eerste fase van de totale sa menvoeging van deze drie werk plaatsen onder een dak. In de tweede fase (eind juni/begin juii) zullen alle medewerkers van de Dienst en het hele ma chinepark naar de Willem Ba rentzstraat verhuizen. - LEIDEN In de Marekerk spreekt morgenavond ds To renvliet over het onderwerp „Vanavond gaat het gebeu ren". De zangvereniging Ju bilate uit Katwijk verzorgt de muzikale omlijsting. Aan vang 19.30 uur. ALKEMADE In tegenwoordig heid van het voltallige college van B. en W. van Alkemade kwamen de vrijwillige brand weerkorpsen uit Roelofarends- veen, Rijpwetering en Kaag bij een voor een meer feestelijke bijeenkomst. De reden hiervoor was het uitreiken van een vijf tal onderscheidingen en 10 di ploma's brandwacht 2e klasse alsmede 7 diploma's pompbedie- Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester P. M. F. Smolders zijn welgemeende waardering voor het werk van de in zijn gemeente gevestigde drie vrijwillige brandweerkorp sen, welke indien nodig hulp weet te bieden. Het gemeentebe stuur heeft deze waardering tot uitdrukking gebracht door het beschikbaar stellen van modern materiaal, waarvan alleen al het draadloze alarmeringssy steem ter waarde van 75.000,niet alleen modern, maar uniek in de lande ge noemd mag worden. Waarde ring dat zoveel Jongeren de plaats van de ouderen hebben ingenomen. Anderzijds moeten ook de ouderen met ere ge noemd worden waarvoor burge meester het zjch tot een eer re kende enkele onderscheidingen Burgemeester P. Smolders met de onderscheiden brandweerlieden meij, C. Vesseur, P. Straathof, G. Beelen en C. Jansen. met bijbehorende oorkonden te mogen uitreiken. Een gouden ster op draagbalk spelde hij op bij Th. Vermeij uit Kaag voor 30 dienstjaren, de zilveren draagmedaille aan C. P. I. Vesseur voor 25 jaren, en de bronzen draagmedaille voor 12i/2 Jaar aan C. M. Jansen, G. M. Beelen en P. B. Straathof al len uit Rijpwetering. Vervolgens reikte burgemeester Smolders met een woord van gelukwens het behaalde diploma brand wacht 2e klasse uit aan M. H. G. Bakker, A. J. Schouten en H. C. F. M. Volwater, allen uit Roe- lofarendsveen; B. Dekker, J. M. Hogeboom en A. C. Olijerhoek, allen Rijpwetering; A. H. Cuve- lier, M. L. van Ruiten, N. J. Verhaar en P. C. M. Verhaar, allen uit Kaag. Vervolgens het diploma pompbe diende aan L. M. Beelen, B. Dekker, beide Rijpwetering; J. Alkemade de heren Th. Ver- Hogenboom, Th. J. L. van Rhoon en H. C. F. M. Volwater allen Roelofarendsveen; en H. Ruiter en N. J. Verhaar, beiden uit de Kaag. Naar goed brand weer gebruik verzocht burge meester Smolders hierna een glaasje te willen drinken op de gedecoreerden, gediplomeerden, alsmede op de nieuw benoemde commandant P. Siero en de nieuwe waarnemend comman dant C. P. I. Vesseur. ALPHEN Mej. A. Steehouwer, leidster van de typekamer en correctieafdeling van de Alphen- se Schrijfkamer BV heeft gis teren de zilveren medaille van Oranje Nassau gekregen. Zij is 40 jaar in dienst. Foto: direc teur Meijs bood de jubilaresse een geschenk aan. LEIDERDORP Van avond is er in de sociëteit Trefpunt aan de Eikenlaan een discoavond. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vanaf 17 jaar. ALPHEN a/d RIJN De wed strijdleiding van het TEAN-toer- nooi had gisteravond voor een zeer aantrekkelijk programma gezorgd. De vier dubbels van de eerste ronde herendubbel B, al tijd weer het meest spectaculai re onderdeel van ieder toernooi, werden namelijk afgewerkt, l'e meest attractieve was die tus sen het Roomburgkoppel Made- ra/Monod en de nieuwe aan winst van Alphen, het duo Suy- ver/Sonius. Beide partijen wa ren qua sterkte redelijk tegen elkaar opgewassen, maar de slim geplaatste ballen, met name de uitgekiende lobjes, van Madera gaven de doorslag. So- nius had trouwens al eerder op de dag in zijn single kennis ge maakt met dit zo gewiekste spel. want ook in deze partij had Madera met nota bene 6—1, 6—3 aan het langste eind ge trokken. De in het herendubbel als tweede geplaatste Koemans en Visbeen hadden opmerkelijk veel moeite met de C-spelers Gerrese en Stokkermans. Pas in de laatste set begon het bij hem enigs zins te lopen (64, 36. 62). Hoying/De Weger behaalde een regelmatige 64, 64 ning op v.d. Zee en Wielsma. Ruysenaars en Creygton zullen wellicht nauwelijks hebben dur ven hopen, dat zij het zo ge makkelijk zouden krijgen tegen v.d. Bruggen/Crepin, doch na slechts vijf games verloren te hebben stapten ze van de baan. De teamgenoten van Forescate I, Jon Visbeen en Henny Koe mans, moesten het in de halve finale herenenkel B tegen el kaar opnemen. Voor de zoveel ste keer eindigde dit prestige- duel in een benauwde zege voor Visbeen, deze maal met de cij fers 6—8, 6—3, 6—3. In het damesenkelspel C zijn de halve finalisten bekend, name lijk E. Leerde Bruin, D. Everts, Y. v. Neutigem en M. Snaterse. Hazenbroek en Hage breikten door middel van een 75, 61 overwinning de finale plaats in het gemengd dubbel C. De eerste winnaars zijn bekend: het damesdubbelspel D. dat in de ochtenduren kon worden ver werkt, is nu al afgelopen. De dames v. Ommen en v.d. Mer- we mogen na hun overweldigen de 62, 60 zege op hun ver diende prijs wachten. LISSE In de woensdag te hou den raadsvergadering van de gemeente Lisse komen voorstel len aan de orde voor de ver koop van diverse percelen bouwgrond tot een totaal bedrag van niet minder dan 2.503.500,—. - voor het stichten van een gmot warenhuis door Albert Heijn N.V. te Zaandam in het beken de pian Blokhuis met aanleg van parkeerterreinen, voor wel ke activiteit een bedrag van to taal 812.500,— aan grond wordt verkocht; een groot perceel bouwgrond aan „Blokhuis Beleggings- en Beheer Mij. N.V." op het ler- rein-Blokhuis tot een totaal be drag van 725.000.—; bouwgronden langs de noordzij de van de nieuwe Berkhoulloun 'oude Stationsweg) aan de Bou wondernemers fa. Horsman en Co. en Marseille te Lisse, voor de bouw van een 16-tal wonin- Ecn met een aantal garages, passend in het Bestemmings plan-Berkhout; bouwgronden aan de Woning bouwvereniging „Gezlnsbelang" voor de bouw van 60 woningwet woningen nabij het te bouwen nieuwe winkelcentrum in de Lisser Poelpolder. KOUDEKERK Meer dan 600 kinderen en het bestuur van de gemeente waren er getuigen van, hoe gisteren Elisabeth Hondius, Wim Telting, Harry Schellingerhout en Maartje Westerduin (vertegen woordigers van de scholende vlag mochten hijsen op de bouw van het centrum De Ridderhof. Na de plechtigheid werd de jeugd getracteerd op een ijsje. Zoals het bouwschema thans verloopt kan er op worden gerekend, dat het gebouw keurig op tijd, nog voor het begin van het nieuwe schooljaar wordt opgeleverd. De vier vlaghijsers verdienden de eer met een tekeningemwedslrijd over het vrije tijdscentrum. ren. Hij werd begeleid door Miep van Luin. Niet even enthousiast zijn wij over de twee andere solisten. De bariton Lex Barten is geen uitgesproken talent voor het lied. Zijn stem mis te voldoende resonans en zijn voordracht in de Dich- terliebe van Schumann was te traag. Alleen ..die Rose" in „Ich grolle nicht" kwa men boven de middelmaat uit, die zijn vertolking van de andere liederen uit deze cyclus kenmerkte. Hij werd begeleid door Henny van Tongeren. De sopraan May Oranje heeft met de liederen van Poulenc, Fauré en Franck, een ver keerde keuze gemaakt. Haar stemtype eigent zich niet tot een vertolking van deze Franse liederen, waarmee zij geen affiniteit heeft. Afge zien van de vele slordighe den in uitspraak, liet ook in technisch opzicht haar stem nog wel het een en ander te Haar begeleider was Hans Broekman, die zich kundig van zijn taak heeft gekwe ten. Dank zij de gastvrijheid van de familie Ekker is op deze contactavond de aandacht gevestigd op een jong talent, waarover een woord van dank gerechtvaardigd is. B. RIJNDERS ALPHEN AA NDEN RIJN Drie jeugdige Alphenaren zijn voorgeleid voor de offi cier v?n Justitie. Zij beken den acht inbraken in Alpben, Hazerswoude en Langcraor. BODEGRAVEN De Pax Christleschool hpeft weer een zeer geslaagde jaarlijkse uit voering uchter de rug. De musical De Groene Heerljcs werd door de leerlingen zeer goed gebracht, maar de on derwijzers hadden bij leerlin gen en ouders net zoveel succes met een aantul schetsjes. HA7.KRSWOUDE - Aartjan Lourier, Henk V.ogelaar, El len Helmers en Joke Pijnac- ker zijn de beste atleten van r.k. mavoschool. Zij eindig den bovenaan in de klussc- menten die aan het eind van de sportdag gisteren werden opgemaakt. VOORHOUT St. Caecllla" haalt dinsdag oud papier op aan de kant Spoorlaan- Schnonoord. ZOETE RWOUDE - Father Jan v.d. Sal van Mill Hill is gisteren uit Maleisië gearri veerd. Hij zal twee maanden vakantie doorbrengen In zijn ouderlijk huis In de Zuid- buurt. LEIDEN Het dames- en herenkoor van de Petnlskerk zingt Eerste Pinksterdug de Kron ungsmesse van Moznrt. Solisten zijn Truus van Don gen en Piet Maas. Dirigent is Thijs Kramer. LF.IDEN The Lords Folks verzorgen vanavond om 7 uur een Pinksterviering in de Jozefkerk aan de He rensingel. Clebrant is pnter C. Fischer. Morgen zingen de Lords Folks in de Anto- niuskerk (12.15 uur) bij een viering waarin pater VÉD Eeuwijk voorgaat. LEIDERDORP Sociëteit Together heeft voor de slul- tingsavond weer een attrac tief programma. t,w. de Rock and Rollgroep Argus en een drive-in discotheek A 72. Dat alles onder leiding vun Kees Maurits. De avond is voor iedereen toegankelijk en heeft plaats in De Drie Eendjes aan de Hoge Rijn dijk te Zoeterwoude, aan vang 20.00 uur. LEIDERDORP In ver band met de Tweede Pink sterdag zal het huisvuil van de iruundagwijk op dinsdag 12 juni en van de dinsdag- wijk op woensdag 13 juni worden opgehaald. BEZOEKT 2e pinksterdag Aanvang 2 30 uur de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland ROODENBURG- VERITAS SPORTPARK NOORD

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3