W erhse muziekkapel zorgde voor vrolijke muziek in Voorhout Leidschendam in 1974 één confessionele lijst Kelners winnen bedrijfstoernooi in Hazerswoude streeknieuws St. Cecilia op tegenbezoek HTC wint beker voor all-round club Hazerswoude Duits mannenkoor oogst veel succes Muzikaal onthaal 1 Arti et Religioni Zilveren koorzangers in De Engel DE HELE ZAAK MOET LEEG! EEN ADEMBENEMENDE OPHEFFINGS-UITVERKOOP VOORBEELDEN: ({/atHecke Stationsweg OOK Wat u moet weten Veilingen PAGINA 4 MAANDAG 4 JUNI 1973 VOORHOUT Vier dagen lang is de stadsmuziek- kapel van het Duitse plaatsje Wehr de speciale gast geweest van de gemeente Voorhout. Voor de bewoners van Voorhout betekende dit een lang weekend vol vrolijke muziek. Aan het eind van het slotconcert nodigde de burgemeester van Wehr de muziekvereniging St. Cecilia officieel uit voor een tegenbezoek volgend jaar. Op Hemelvaartsdag 's avonds om 8 uur arriveerde de uit 45 man bestaande Stadsmuziekkapel. Voorafgegaan door de plaatselij ke muziekvereniging St. Cecilia maakte het muziekkorps van onze oosterburen een rijtoer dooi de gemeente. In het paro chiehuis werd het korps officieel welkom geheten door wethouder Huigsloot, bij afwezigheid van de burgemeester. Vrijdagavond vond een concert plaats met voor de pauze een optreden van de gasten en de plaatselijke vereniging. Het concert van bei de korppsen stond op hoog muzi kaal niveau. Het werd door het zeer talrijk aanwezige publiek bijzonder gewaardeerd. Tijdens de pauze werden geschenken aangeboden door de stadskapel uit Wehr. Onder andere ontving de voorzitter van St. Cecilia uit handen van zijn collega een prachtig uit hout gesneden her- inneringsschild- Na de pauze was er een optreden van de Tiroler kapel, deze be stond uit leden van de Stadsmu ziekkapel. Al snel kreeg deze kapel veel bijval vanuit de zaal waardoor men volledig in de sfeer kwam van een echte Tiro ler avond. Ook bij de jubileum- tocht van de bejaarden verleen de St. Cecilia haar medewer king, dit jaar geassisteerd door hun gasten uit Wehr. Het gezamenlijke buitenconcert gistermiddag ging vanwege de 'j slechte weersomstandigheden J niet door. Dit werd nu ver- jj plaatst naar het parochiehuis. Vlak voor de aanvang van het concert was de zaal tot de laat-1 stc plaats bezet, velen moesten genoegen nemen met een staan plaats. Het concert werd geza- menlijk geopend met de mars Mol. Vervolgens werd door de beide korpsen om en om popu laire muziek ten gehore ge bracht, wat beslist de moeite van het horen waard was. Het varieerde van muziek uit musi cals, operettes en moderne mu- riek met veel ritmische begelei- j dir.g. Een ware ovatie aan het einde van dit concert was voor beiac orkesten zeker op z'n plaats. Aan het eind van dit af- scheidsconcert werden veel lo- vende woorden over en weer ge- sproken, o.m. door de burge- meester van Wehr, weth. Huig- sloot en door de beide voorzitters van de orkesten. Voorzitter Jir- ka overhandigde zijn collega voorzitter een prachtig speciaal voor deze gelegenheid geschil derd, Delftsblauw wandbord. Mede dank zij veel voorberei dend werk van het VVV en het bestuur van St. Cecilia zijn alle georganiseerde activiteiten uit zonderlijk goed geslaagd. ZEVENHOVEN In het Dorpshuis zijn zaterdagmiddag tafeltenniswedstrijden gehouden. Ploegen uit Nieuwkoop, Rijnsaterwoude en Zevenhoven deden hieraan mee. Met veel enthousiasme werd gespeeld. Eerste werd Nieuwkoop tweede RTC/Rijnsaterwoude en derde de organiserende vereniging Zevenhoven. Op de foto: de spelers van Zevenhoven en RTC in actie. HAZERSWOUDE De Hazers- oudse Tennis Club is de meest allround sportvereniging van dit jaar in Hazerswoude geworden. De club bezette de eerste plaats met twee punten voorsprong op voetbalvereniging Hazerswoudse Boys. Zaterdagavond reikte sportraad voorzitter Gertjan Windhorst in de kantine van HTC de Allround (wissel) cup uit aan HTC-voor- zitter Jan Boers. Bij de afgelo pen weken gehouden wedstrij den won Hazerswoudse Boys het trimmen, St. Bernardus het vol leyen, Hazerswoudse Boys het dammen, Samen Sterk het tafel-1 tennissen en Hazduard het I handballen. - SASSENHEIM De Alge den houdt morgenmiddag in het Bruine Paard een kaart- competitie. Hierme wordt het winterseizoen afgesloten. Aanvang 13.30 uur. ZEVENHOVEN Rond 200 wan delaars namen afgelopen zater dag deel aan een door pastoor Velzenboer georganiseerde „Walk- Inn". Er werd gelopen over 4. 6 en 8 km. De opbrengst van deze wandelmars komt ten goede aan het jongerenwerk en de R.-K. Kleuterschool. Alle deelnemers ontvingen een herinneringsme daille. Op de foto: een groep jon gelui start bij het ontmoetings- j centrum. LEIDSCHENDAM De reeds lang nauw samenwerkende christen democratische partijen van Leidschendam/Stompwijk hebben besloten bij de gemeen teraadsverkiezingen van 1974 met één (gezamenlijke) lijst uit te komen. Aan het voor Leidschendam be langrijke besluit is een opinie peiling onder de leden van de drie partijen, KVP-AR-CHU, voorafgegaan waaruit bleek dat er 'n grote meerderheid voor één lijst was. Leidschendam is altijd een ge meente met een overwegend rk bevolking geweest en had tot voor tien jaar een dagelijks be stuur van burgemeester en tweo confessionele wethouders. Door aanwas en wijziging van de be volkingssamenstelling is 't aan tal wethouders uitgebreid, maar de nauwe samenwerking tussen KVP( AR en CHU bleef en werd zelfs uitgebouwd. Bij de verkiezingen van 1972 werd gezamenlijk propaganda ge maakt, o.m. door Tweede Ka mer-kandidaten van de dria partijen zich gezamenlijk te la ten presenteren. De drie partij en, die in afwachting van de be sluiten op landelijk niveau hun eigen partij-organisaties hand haven, zullen in het begin van het a.s. najaar hun gezamenlijk concept-gemeenteprogram aan hun leden voorleggen. Dan zal ook aan de voorbereidende werkzaamheden voor de geza menlijke kandidatenlijst worden begonnen. HAZERSWOUDE Laaiend en thousiast was het in groten ge tale aanwezige publiek na het concert, dat zanggroep Kame leon en de Mannergesangve^ein Ter Aar. Zonder afbreuk te doen aan de kwaliteit van het gebo- dene noemde voorzitter G. van Lammeren van de R.K. Muziek vereniging „Arti et Religioni" in zijn openingswoord vrijdag avond jl. dit als „gala-concert" aangekondigd muziekgebeuren terecht een avond met ontspan- ningsmuziek. De toename van het aantal jeugd leden was bijzonder verheu gend, maar de minder goede kwaliteit van Instrumenten en de ..uniformennood" waarbij een bedran van 30.00 werd ge noemd, vond hij problemen die urgent zijn. De heer W. H. Pie- terse liet als instructeur van de leerlingen voor slagwerk en drumband o.a. eigen werk ho ren. Ook de leerlingen majoret tes o.l.v. mej. Rina van Tol zul len de vereniging steeds jong houden. Een gezamenlijk optre den van de drumband met 10 leerlingen trompetters, w.o. 8 meisjes, bracht de jeugdmars van de heer G. Stellaard uit, die tevens op voortreffelijke wijze Hazerswoudse Boys voetbalden tegen Waldkappel HAZERSWOUDE Haiers- woudse Boys sloot zaterdagmid dag het seizoen af met een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen TSV Waldkappel, de club uit Hazerswoudes jumelag- gemeente in West-Duitsland. De technische bekwamere Boys ze gevierden met 2-1 over de vrij zwaar gebouwde Duitsers, Jan Vondeling >en Jan Rietveld scoorden voor de thuisclub. Na de pauze werd er niet meer ges coord. De Waldkappelse voet ballers kregen van hun Hazers woudse collega's een lepeltje waarop een af eelding van h?t wapen van Hazerswoude. De dames van Hazerswoudse Boys en St. Bernardus kwamen niet in de wei; dat gaat nu a.s. za terdag 19.00 uur g-ebeuren. Inzet van deze ontmoeting is de Cou pe Plaizlcr. de algehele muzikale leiding had en het Pipo-lied, dat door het orkest met leerlingen werd uitgevoerd, waren alleen al leuk door hin gevarieerde ritme en op het spontane applaus van de volle zaal volgde dan ook een herhaling. Het concert-program ma door het orkest m.m, v. de Jongeren-groen (koor) „Vita Nove" o.l.v. v. Mevrouw A. L. W. Keijzer-Sarmeel en met or gelbegeleiding van Kees Pouw- completeerde deze muzikale show. Als presentator fungeerde de heer M. Heijns, die de pro gramma onderdelen van een toelichting voorzag. In de New Baroque Suite van T. Huygens speelde de heer C. de Korte een go/de solo-partij en hij toonde veel kundigheid in deze compo sitie vaneen concours niveau. Ontspannen en enthousiast ver haalde het koor met orgelbege leiding, G. Verdi's compositie. Uberall Scheint die Sonne" om tenslotte in samenzang met de zaal middels het refrein van The Dattle Hymne of the Repu blic (W. Hautvast) dit optreden te besluiten. Na dit muzikale gebeuren had de Boerenkapel ,,De Gebarsten Ketel" het laat ste woord. uit het Westduitse Bischhausen in de gereformeerde kerk ga ven. Een klaterend applaus was dan ook weggelegd voor alle me dewerkenden, en in het bijzon der voor dirigent Willi Landau •(Bischhausen en zijn kame- leon-koilega Hans Peil en de pianiste Trees Kramp-Verkley, die Kameleon begeleidde. Kameleon beet het spits af van dit concert, dat o.a. werd bijge woond door burgemeester J. ten Heuvelhof en wethouder P. A. Th. v. d. Werf plus Koudekerks wethouder W. van Vegten. Ka meleon dook in eerste instantie in de operettehuid. Met melo dieën van b.v. Franz Léhar uit ,,Der Graf von Luxemburg" en ,,Die lustige Witwe" demon streerde het gezelschap duide lijk van zangwanten te weten. Het mannenkoor uit Bischhau sen zong a cappella Schubert werken en nummers als „Alter Joe" en „Suliko" en daarbij liet Willi Meister zich horen als een bekwaam solist. Kameleon, acht mannen en vijf tien vrouwen sterk, moest in de schitterende kerkzaal natuurlijk de naam ophouden van „prima vertolkers van negro spiri tuals". Welnu, Hans Peil en de zijnen deden er liefst zeven (waaronder „Steal away" en „My Lord, wat a morning") op voortreffelijke wijze klinken. En ze konden er uiteraard niet on deruit. om met een toegift Michel rows the boat asho re") te deomnstreren hoe knap ze dit zanggenre onder de knie hebben. SASSENHEIM In „Wasbeek" zijn afgelopen zaterdag weer zwem wedstrijden gehouden. Joan Poulis uit Katwijk verbeterde het kring record op de 100 m vrije slag, met 0,1 sec. De totaalstand van de competitie na vier wedstrijden is nu: 1. Katwijk 12568.7; 2. Hillegom 12894.4; 3. Koudekerk 13324.4: 4. Voorhout 13453.1; 5. Oegstgeest 14089.2; 6. Sassenheim 14097.6; de vijfde wedstrijd in deze serie wordt gezwommen in Voorhout op 24 juni. O LISSE 'in sw parochie in De Engel zijn onlangs de heren Trompert en Meijer gehuldigd. Zij hebben 25 jaar in het kerk koor gezongen. Ter gelegenheid van dit feit werd een samenkomst gehouden in het verenigingsgebouw waar alle leden van het dames cn he- j renkoor aanwezig waren. Pas-j toor spronk reikte de jubilaris sen de zilveren onderscheiding van de landelijke St. Grregorius Vereniging van Kerkkoren uit. I HAZERSWOUDE Het team van de Nederlandse Coöperatie ve Kelners heeft het zaterdag op het St. Bernardus-terrein ge houden bedrijfsvoetbaltoernooi gewonnen. Na een tegen De Jong's Machinefabriek gespeel de finale, die in een 0—0 stald eindigde, eisten de NCK'ers de FAB-wisselbeker voor zich op door als overwinnaar uit het strafschoppenfestijn te komen. Wethouder P. A. Th. v.d. Werf reikte de prijzen uit aan de aan voerders van genoemde elflal len, evenals aan de captains van de als nummer drie en vier geëindigden: De Hoop/Schrier/Batelan, en De Boer'De Groot. De Hoop-combinatie kwam ook al na het nemen van strafschop pen tegen De Boer/De Groot tot de derde prijs. De Fair Play Cup ging voor de tweede achter- j een volgende maal naar A. A. en j A. J. Kooter. In totaal veertien teams streden op deze regen- achtige zaterdag tegen elkaar en tegen de modder op het 3t. Bernardus-comlex. Bekerhouder j van 1972 P. v.d. Niet B.V. kreeg twee winstpunten in mindering j wegens het opstellen van een spner, die een wedstrijd eerder door de scheidsrechter naar de j kleedkamer was verwezen. En i het team van W. Slootweg werd ook al beboet met puntenver- mlndering wegens het opstellen van een niet gerechtigde speler LISSE Leden van de Kon. Ned. Mij voor Tuin bouw en Plantkunde hebben een bezoek gebracht aan het bloembollenlaboratorium. Ir. Timmer hield een inleiding over het functioneren van het lab. Vervolgens leidde de heer Van der Valk de bezoe kers naar de proefvelden van het laboratorium. Ten slotte werden enkele mooie planten verloot. NOG EEN WEEK OP DE STATIONSWEG (alléén op de Stationsweg, en nérgens anders) Opgeruimd nieuws! De prijzen van de beste beha's, foundations, lingerie enfin, noemt u maar op, die prijzen duikelen vanaf vandaag adem benemend omlaag! Waarom? Omdat Warnecke z'n zaak op de Stationsweg sluit (let op: de andere 2 zaken blijven natuurlijk bestaan!). De hele zaak moet leeg. Dus snel, razendsnel komen kijken naar die grandioze collec tieen naar die sensationele profiteer-metéén-prijzen! 't Is nu de tijd om uw „onder-garderobe" te completeren! Bij Warneckeop de Sta tionsweg (en nérgens anders!). Beha's, I. maagband v.a. 9.95 Korte beha'sv.a. 2.95 Bikini's Lange bedjassen, grote maten v.a59.95 r LEIDSCHENDAM Het op halen van het huisvuil van maandag 11 juni, is verscho ven naar dinsdag 12 juni. WARMOND - Hengel- sportvereniging De Leede viste afgelopen zaterdag voor de uitgangsdag van de Warmondse bejaarden. Er werd 600 gulden opgehaald. De eerste prijs ging naar de heer Van Es (24 vissen), 2. Zandbergen 18, 3. Van Loon (17). NOORDWIJK - De Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de maakt morgen een excur sie naar de Leidse Duinwa termaatschappij. Aanvang 19.00 uur vanaf de Kantine- weg in Katwijk. Volgende week donderdag vergadert de afdeling in het Hof van Hol land. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 16 juni wordt een dagtocht georganiseerd naar de tuinen van de kastelen Twickel en Weldam. Aan vang 7.30 uur vanaf AC Lei den. ALPHEN Vanavond be ginnen voor de derde maal de Avond-Laura-fiets- tochten weer. De afstanden bedragen per avond gemid deld 30 km. De fietstochten duren tot 8 juni. SASSENHEIM In het ge reformeerd kerkgebouw wordt overmorgen een con cert gegevn door „Crescen do". Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad vergadert van avond vanaf 20.00 uur. Op de agenda staat o.a.: het verle nen van medewrking voor aanschaffing van het „Lied boek voord e kerken", kre diet voor bouwrijmaken van Leidschendam noord en her ziening van het besluit tot verhoging van de huur voor geysers. Ruim 3 min voor onderwijs in Nieuwkoop NIEUWKOOP Op dit moment zijn in Nieuwkoop niet minder dan vijf onderwijsprojecten in uitvoering. De kosten hiervoor zijn niet gering. Zij belopen meer dan drie miljoen gulden, zoals uit dit overzicht blijkt: Bouw 2e katholieke basisschool 1.100.000,—; renovatie Sint An- thoniusschool Noorden f 1.123.000,-; aanbouw 2 lokalen Maranathaschool 230.000,— gymzaal Dr. Arlëns-Mavo f 570.000,-; aanbouw 2 lokalen Dr. Ariëns Mavo 180.000,— Een totaal bedrag dus van f 3.203.000,-. Bovendien verleende de Raad nog i een krediet van f 1.585.000,- j voor de bouw van een geïnte- I greerde school voor openbaar basis- en k.leuter-onderwijs (sa- men dus onder één dak), waar voor de vereiste urgentieverkla- ringen inmiddels zijn afgeko men. Wanneer dit alles gereali seerd zal zijn, zullen de meeste onderwijsproblemen, in ieder geval wat de huisvesting be treft, voor lange tijd van de baan zijn. De tweede katholieke basisschool, welke bij het begin van het nieuwe schooljaar geopend zal worden, zal volgens mededeling van het schoolbestuur genoemd worden naar de man, die 1 au gustus a.s. juist een eeuw gele den hoofd werd van de toen ge stichte katholieke school en dit veertig jaar lang zou blijven, de heer G. F. D. van Velzen. —22. son la 2-133. 7.95 j nent. roselandla 15—18. bac —39. violieren 21—26. lelies I alstroemerla 20—29 p st ir 130185. ehrysanten-Jnnrron 14.95 neii 24-38. brodea 75—150.' 150360, hosperus 25—30. I Jers 32—60. Irissen .50—160. 59.95 1 freesla's 50-160. lathyrus mnrfjrleten 40—52. esther -170 per bos. 260—1090, B I 800—1520, bospeen 128—141. radijs 30—31, selderie 30. spitskool 57, sin 11—20. andijvie 12.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4