Joep Steur had geleerd van drie nederlagen tegen PEC Radio meldde RiC titel bij de amateurs SCHALKE IS NA TRIOMF NOG STEEDS NIET VEILIG TOTOUITSLAGEN Sportwereld MAANDAG 4 JUNI 1973 A 2 3:3-Hl»! »BI "»W srri Tyiiii DEN HAAG Driemaal in dit seizoen had PEC/Zwolle reeds gewonnen van Volendam, twee keer in de competi tie en eenmaal voor de beker. Op taktische gronden ver- - sloeg Volendam in de vierde confrontatie, en de belang rijkste want de eredivisie staat op het spel, gisteren de Zwollenaars met 2—1. De Graafschap, dat pas één punt had vergaard, werkte mee om Volendam in het zadel te helpen door Wageningen met 2—1 te verslaan. Op de helft van de promotiestrijd leidt Volendam met een punt voor sprong op Wageningen en De Graafschap en twee punten op PEC/Zwolle. Volendams trainer Joep Steur had PEC te laten uitrazen. Steur er lering uitgetrokken. Voor de wilde Volendam in de tweede vierde confrontatie gaf hij Vo- helft zijn slag laten slaan en lendam de opdracht mee om zette daarom Walter Ferreira niet in de beginopstelling. We tend dat de Portugees conditio neel niet sterk genoeg zou zijn om gedurende de volle negentig minuten strijd te leveren, moest Ferreira na de rust voor ver rassingen zorgen. Het taktische plan van Steur slaagde volledig. PEC/Zwolle viel in de eerste helft onstuimig aan, produceer de al na anderhalve minuut door Fons Stoffels een magni fiek doelpunt, maar ging na de pauze volledig door de knieën. Walter Ferreira was de man, die weer eens de rol van match winnaar speelde. Hij scoorde in de 55e en 77e minuut de doel punten, die Volendam op 2—1 brachten en PEC's kansen m de promotiecompetitie tot een mini mum reduceerden. Blunders Aan beide Volendamse treffers gingen afschuwelijke blunders van de Zwolse defentie vooraf. Eerst sloeg, bij een hoekschop van Wim Kwakman, de kleine doelman Henk Post onder de bal door, waarna Ferreira sim pel kon inkoppen. Er zou nog niets aan de hand zijn geweest als de op de doellijn staande Puck van der Horst niet finaal langs de bal had gemaaid. Bij het tweede doelpunt blunderde routinier Freek Schutten. Na de bal geheel onnodig te hebben verspeeld aan Billy Bond deed hij ook nog eens te laat een stap naar voren, waardoor Fer reira niet buitenspel stond toen Bond hem aan het werk zette. De langzame, maar technisch vaardige Portugees passeerde vervolgens doelman Post uiterst beheerst. „Er zijn te veel risico's geno men", zei Georg Kessler, de coach van PEC naderhand. ,,Ik kan dat de spelers niet kwalijk nemen. Zij hebben enorm hard gewerkt en hun beste wedstrijd sinds weken gespeeld. Volen dam heeft het echter intelligent gedaan". In de eerste helft domineerde de thuisclub vrijwel zonder onder breking. Het gemis van topsco rer Herman Heskamp (enkel blessure) deed zich toen echter gelden. Met uitzondering van Stoffels slaagde niemand in de Zwolse aanval er in het offen sief gestalte te geven. i Jac. Jonk. De Zwollenaar Hoogendoorn doet een poging de bal met het hoofd te keren. Volendam: Visser; De Boer, Hans Jonk, Jac. Jonk, Veerman; Hoogland, Zwarthoed, Kras; Kwakman (Pelk), Bond, Kok (Ferreira). Krachtvoetbal De Graafschaps eerste over winning in deze competitie had veel voeten in de aar de, maar was volkomen verdiend, omdat de ploeg er aanzienlijk betere spel opvattingen op na hield dan Wageningen, dat nog ongeslagen was, maar het zocht ln krachtvoetbal en daarmee wel 't constructie ve element bij De Graaf schap danig verstoorde. Na ruim een kwartier had de thuisclub de zenuwen in be dwang en bij een kapitale mis ser van verdediger Ooms kon Deykers die in dit duel tot de uitblinkers behoorde, vernieti gend uithalen (1—0). Wagenin gen. gehandicapt door het ont breken van de geschorste Van Osenbruggen, moest toen meer wagen en wierp daarbij een flinke dosis lichaamskracht in de strijd. De defensie van De Graafschap voor ernstige pro blemen stellen, konden de gas ten echter niet, mede omdat Hazelhekke bekwaam werd uit geschakeld door Overgoor. De sfeer raakte in de tweede helft geprikkeld en er werden aan de lopende band overtredingen begaan. Toen Jan Drost bij een gevaarlijke doorbraak Deykers ten val bracht, kende scheids rechter Geurens geen pardon en deponeerde de bal op de witte stip. Hij offreerde Wageningens aanvoerder Blok bovendien de gele kaart, omdat hij de bal verlegde. Deykers liet zich er niet door van de wijs brengen en scoorde koelbloedig: 2—0. Wellerdieck slaagde er nog in een van de weinige foutjes van zijn Doetlnchemse collega Van Lon den af te straffen: 2—1. Scoreverloop: 16. Deykers 1—0, 59. Deykers (strafschop), 85. Wel lerdieck 2—1. Scheidsrechter: Geurens. Toeschouwers: 12.000. De Graafschap: Van Oosterhout; Mintjes, Zaaier, Van Londen, Overgoor; Poulus, Hiddink, De Vries; Van der Ley (De Blaauw), Deykers, Meyers. Wageningen: Gerard Drost; Van Eyck (Ponsen), Wellerdieck, Blok, Tollenaar; Jan Drost, Van Ginkel (Broeks), Ooms; Hazel hekke, Mensink, Van Vijfeiken. Stand: PEC/Zwolle: Post; Drost, Schut- Volendam 3 2 0 1 4 4—4 ten, Schubert, v. d. Horst; Van Wageningen 3 1113 54 den Bosch (Hendriks), Van Ef- PEC Zwolle 3 0 2 1 2 45 Rekening In de tweede helft de leegge- speelde Stoffels was vervangen door Wim Mensink en de ijveri ge Kees Kok had plaatsgemaakt voor Ferreira kreeg PEC de rekening voor het roekeloos met de krachten omspringen gepre senteerd. Volendam kon het eigen tempo dicteren en creëerde een groot aantal kansen. Watter Ferreira benutte er twee op bijzonder professionele wijze. Billy Bond had de zege van Volendam nog een wat royaler aanzien kunnen geven, maar hij had twee keer met alleen doelman Post nog voor zich. teveel tijd nodig. Na dat de Zwolse uitblinker op het middenveld, Arnold van de Bosch, het veld had geruimd voor Ben Hendriks, kon PEC het helemaal wel vergeten. TON VAN DALEN Scoreverloop: 2. Stoffels 10, 56 en 78. Ferreira 1—1 en 1—2. Scheidsrechter: v. d. Kroft. Toe schouwers: 12.000. De verdediging van Wageningen blijft meester van het terrein hoewel er spectaculaire standjes aan te pas moeten komen bij een aanval van de Graafschap. Toen de balans werd opgemaakt, had Wageningen toch de eerste nederlaag te pakken. UTRECHT Dolle tonelen speelden zich na afloop op het veld van Elinkwijk af. De spelers van R6C waren na de eindstand 0—0 teleurgesteld op weg naar de kleed kamer, toen op de talloze transistorra dio's bekend werd gemaakt, dat Rooden- burg erin was geslaagd Eilermarkt te verslaan. Deze tijding luidde een komple- te heksenketel in. De spelers kwamen weer terug, gingen op de schouders en bloemen werden aangedragen. RBC was amateurkampioen van Nederland. In de eerste helft werd aan beide zijden in deze matige wedstrijd zwak gespeeld. RBC durfde nauwelijks uit de verdediging te komen en hoe wel Elinkwijk wel degelijk op winst speelde en meer kansen kreeg, lukte het niet om een doel punt te maken. Van der Ham was er eenmaal dichtbij met een schot op de paal. Na de rust kwam RBC wat meer los en kreeg de Utrechtse defensie het moeilijk. Lynbach was dicht bij een treffer toen hij doelman Heil om speelde. Sparendam wist echter met een sliding redding te brengen. Nadat RBC bij een omhaal van Vogelzang (Van Zandvliet kopte de bal van de lijn) nog eenmaal door het oog van de naald was gekropen, kwam het verlossende eindsignaal van scheidsrechter Marrink waarna via de radio bekend werd, dat de Roosendalers kampioen van Nederland waren geworden. Hoofdschuldige In een voor Eilermark dramatisch verlopen wedstrijd heeft de ploeg uit Glanerbrug de punten in Leiden moeten laten. Maar de équipe van Valks was zelf de hoofd schuldige. Hardnekkig weigerden de aanvallers van Eilermark in het begin van de tweede helft een half dozijn uitstekende kansen te benutten. Een fout in de verdediging werd Eilermark fataal. „Goaltjes- dief" Sam den Os was er als de kippen bij de zaak af te maken. Op het bijzonder slecht bespeelbare veld ontspon zich voor de ogen van drieduizend toeschouwers een niet fraaie maar zeker zeer sensationele en enerverende strijd. Naarmate de wedstrijd vor derde, kwam Eilermark in de "aanval. De defen sie van Roodenburg trad ditmaal niet zo safe op als gewoonlijk. Er vielen nogal wat gaten en daarvan profiteerden aanvallers als Dijkstra, Al berts en Platvoet maar al te graag. Vooralsnog ontbrak het aan richtingsgevoel en doelman Oe- ter Doon kon de zaken klaren, hoewel hij bij een schot van Dijkstra de hulp van de paal nodig had. Kanser. waren er ook wel voor de Leide- naars maar Verkuilen en Tilseur vonden telkens de attente Wallinga op hun weg. Kansen Na de rust leek het erop dat Eilermark zou door drukken. Aanval na aanval werd opgezet maar in de voorhoede wist mep met de kansen geen raad. Een keihard schot (ran Dijkstra ketste de paal precies voor de voeten van Alberts die voor open doel iets te lang treuzelde en zijn schot ver volgens geblokkeerd zag. Ook Schefer, Huiskes en Platvoet misten opgelegde kansen. Ook Roo denburg faalde in de afwerking en 'n gelijkspel' leek de juiste afloop. Niet echter voor Sam den Os, de gevaarlijke Leidse spits. Hij pikte in vol le ren de bal op en liet iedereen, doelman War- ringa incluis, kansloos. Dit doelpunt, twee minu ten voor tijd, werd de ontgoocheling voor Eiler mark, dat de zege toekwam maar die door eigen schuld vergooide. Een van de zes De met inzet spelende zuidelijke kampioen Veritas heeft de spannende, maar voet- baltechnisch op laag niveau staande wed strijd tégen CEC gewonnen door een doel punt van één van de zes meespelende broers Hansen, Mathieu, al vrij spoedig na het begin. Ook ditmaal is het de Drenten in deze kampioens competitie niet gelukt een treffer te plaatsen. Kansen waren er wel, maar de schotvaardigheid bij de Drentse schutters liet opnieuw veel te wen sen over. Bovendien had Veritas in zijn verdedi ging het sterkste deel van de ploeg, zodat de nul aan Drentse zijde op het scorebord niet verwon derlijk was. Ook bij Veritas werden nogal wai mogelijkheden ongebruikt gelaten. Vooral in dt tweede helft, toen de Limburgers voortdurend in de aanval waren. DüSSELDORF Tot en met gaat tussen Hannover '96 de laatste zaterdag van het (24 punten), Eintracht seizoen blijft er spanning Braunschweig (25) en in de Westduitse Bundesli- Schalke '04 (26). ga. Dan pas zal met weten Schalke zeVenvoudige landskam- welke club Rotweiss Ober- pioen maar dit jaar ernstig in hausen moet vergezellen moeilijkheden tengevolge van naar de Regionalliga. Het het omkoopschandaal, vierde in DEN HAAG De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde voetbal wedstrijden voor Sporttoto 48 zijn: CEC—Veritas 0—I X Roodenburg—Eilermark 1—0 x Elinkwijk—RBC 0—0 X Kickers Offenbach—Bayern MUnchen 0—3 X Stuttgart—Eintracht Frankfurt 2—2 X Bochum—Oberhausen 2—2 X DuisburgSchalke '04 01 X Fortune Düsseldorf—Werder Bremen 2—1 X Hamburger SV—Wuppertal 2—2 X Kaiserslautern—Eintracht Braunschweig 3—0 x HannoverHertha BSC 20 x FC Köln—Borrussia Mönchengladbach 31 X ServetteWinterthur 3—0 x DEN HAAG De cijfers i Sporttoto no. 48 dd 2/3 juni 1973 zijn: Aantal deelnemers 306.709. Inleg 671.102.-. Prijzenbedrag 283.876.-. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk 70.969.-. Er heeft zich zondagavond geen enkele deelnemer voor de le prijs ge meld. HAMBURG De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 10 - 15 - 18 - 25 - 36 - 48. Reservegetal 35. Olympianummer 2856. Duisburg na de zege van 1—0 op MSV uitbundig feest. Tiendui zend supporters uit Gelsenkir- chen hadden hun kelen niet te vergeefs schor geschreeuwd. „Ik ben de gelukkigste mens op aarde", juichte trainer Ivica Horvat. Schalke klom door deze overwinning van de zestiende naar de vijftiende plaats en be hoeft zaterdag in de thuiswed strijd tegen Hamburger SV nog slechts één punt te behalen om veilig te zijn. Hannover '96 won eveneens, in el- gen stadion met 2—0 van Her tha BSC Berllin, maar staat er niettemin nog het slechtst voor. Voor de laatste wedstrijd moe ten de Hannoveranen naar Wup- pertaler SV, momenteel num mer drie op de ranglijst. Uiterste Eintracht Braunschweig ging za terdagmiddag in Kaiserslautern tegen de FC van die naam met 3—0 ten onder en dient over ze ven dagen op eigen veld te win nen van Fortuna Düsseldorf. Trainer Lucas van Fortuna heeft al aangekondigd in die slotwedstrijd zijn mannen tot het uiterste te laten gaan. Bovenaan de ranglijst bewees Bayern MUnchen dat het terecht kampioen is geworden. Bayern won ,.uit" met 30 van Kickers Offenbach. Gerd MUller scoorde éénmaal en bracht daarmee zijn seizoentotaai op 36. Met Eusebio -voert ,.Der Bomber" de lijst van de beste schutters van Europa. FC Köln heeft, na de overwinning van 31 op Bo- russia Mönchen-Gladbach (te genstander van FC Köln in de bekerfinale), de meeste kans om „vice-meister" te worden. Maar ook Wuppertaler SV en Fortuna Düsseldorf, die twee punten minder hebben dan FC Köln zijn nog niet kansloos voor de tweede plaats, temeer daar de Keulse club het seizoen moet besluiten met de uitwedstrijd te gen Bayern MUnchen. Spanje Real Madrid verspeelde zaterdag avond in de achtste finales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker zijn laatste kans op internationaal voetbal. In het eigen Bernabeu-stadion kwam Real niet verder dan een gelijk spel van 1—1 tegen Gyon dat echter de eerste wedstrijd had gewonnen, waardoor de Madri- lenen uitgeschakeld zijn in dit toernooi. Naast Gyon plaatsten zich Castellon, Granada, La Co- runa. Malaga, Betis en Atletio Bilbao. De uitslagen zijn van de (tweede) achtste finalewedstrijden: Va lencia—Castellon 0—1, Granada Orense 3—1, Real Madrid— Gyon 1—1, Espanol—La Coruna 1—0, Celta—Malaga 0—0. Barcelona moet het bekertoernooi ook vaarwel zeggen. Het won weliswaar met 10 van Sevilla, maar omdat deze ploeg eerder met een overwinning van 31 was gaan strijken betekende dit resultaat het einde van een be- kerdroom van Barcelona. De kwartfinales zijn Castellon— Betis, Granada—Gijon, Coruna —Malaga, Atletico Bilbao—Se villa. LEEUWARDEN Johan Zuide- ma (24), spitsspeler van SC Cambuur, speelt volgend seizoen voor de eredivisieclub MW. Zuidema, dit seizoen topscorer in de eerste divisie, heeft zater- dag aan Maarten Vink, trainer van MW, laten weten dat hij naar Maastricht zal komen. TURIJN Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Turijn, heeft de Italiaanse Paola Cac- chi-Plgni de 1500 meter gelopen in 4 minuten en 11,5 seconden, de beste wereldselzoenprestatie. De Russin Kazankina eindigde in 4.16,2 als tweede. SOFIA Stara-Zagora heeft voor de negendemaal beslag gelegd op de Bulgaarse voetbalbeker door in de finale van het natio nale bekertoernooi gisteren te Sofia Beroe te verslaan met 2— 1, welke stand al bij de rust was bereikt. LUXEMBURG Jeunesse d'Esch heeft zaterdagavond de Luxem burgse voetbalbeker veroverd. In de finale won Jeunesse met 31 van plaatselijke rivaal Fola d'Escn. WENEN Swarovski Innsbruck (het vroegere Wacker) heeft za terdag, ondanks een nederlaag van 1—2 tegen bekerhouder Ra pid Wien, de Oostenrijkse voet balbeker veroverd. In de eerste wedstrijd had Swarovski met 10 gewonnen. Het in Wenen Druk verkeer voor het doel gemaakte doelpunt telde nu al op weg dubbei. Elinkwijk bij een aanval van RBC. De strijd bleef doelpuntloos. RBC de kleedkamer toen via de radio de nederlaag van Eilermark bekend werd en Roosendalers toch nog kampioen van Nederland waren geworden. Toen brak de heksenketel !o(

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14