DUIZENDEN NEDERLANDERS STAAN VOOR ZEER LANG WEEKEINDE tl; Elke 10 minuten bus in Leiden Eigen CAO hogere Philips-personeel Lenny Kuhr op station overvallen Üljsssrê® Prinses Anne! trouwt in novemberi Advies Stuurgroep: Grote verkeersdrukte verwacht MM0 - Woubrugge [Nederlands voor Havo te moeilijk? 64c JAARGANG No. 119518 WOENSDAG 30 MEI 1973 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Woensdag, Ned. I: 20.26 en 21.26 uur AjaxJuventus; 22.25 uur Kijken naar kinderen, over crè ches; 23.05 uur Nabeschouwing AjaxJuventus. Ned. II: 19.05 uur Wereldcircus, variété Donderdag: Ned. I: 20.15 uur Sja- lom Israël, show. Ned. II: 21.00 uur De steenbak kers van Chircales. documentai re; 23.20 uur Studio Sport, o.a. de bekerfinale tussen NAC— NEC. GEMATIGDE TEMPERATUREN In het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Min. temp. omstreeks 10. maxi ma morgen ongeveer 17 graden. Woensdag zon 4.28-20.48. Maan 2.49-19.08. Schev. hoogw. 0.55- 13.25. laagw. 8.18-21.5. LONDEN Prinses Anne, de onstuimige 22-jarige doch ter van koningin Elisabeth en prins Philip van Groot- Brittannië, zal vermoedelij kin november in het huwe lijk treden met luitenant Mark Phillips, de 24-jarige zoon van een worstfabrikant hereboer en grootgrondbe zitter uit het Engelse graafschap Wilthshire. De familie Phillips woont in een groot zestiende-eeuws huis in het dorp Great Somerford. Het jonge paar dat bij elkaar gebracht werd door zijn liefde voor paarden, is al sinds pasen verloofo. In Londen doet het gerucht de ronde, dat premier Heath Buckingham Palace speciaal verzocht had de verloving van prinses Anne en Mark Phillips gisteren bekend te -maken, om de openbare aandacht af te leiden van het recente zedenschandaal, waarin leden van de regering betrokken waren. Voor de tweede maal in minder dan een week krijgen de Britten, nu het leesvoer, waar ze zo graag van snoepen. Het lijdt geen twijfel, dat deze koninklijke idylle het sexschandaal volledig van de frontpagina's zal vegen. Volgens het officiële communiqué van Buckingham Pala ce zijn koningin Elisabeth en prins Philip in de wolken over de verloving van hun dochter. Mark Philips is een aardige jongen, en net zoals de nogal wilde prinses Anne die van haar vader een ruime zin voor humor heeft geërfd dol op paarden. Het jonge paar schijnt vrijwel niets anders te kennen dan paardrijden. LEIDEN Openbaar de Leidse binnenstad horen bij elkaar. Dit is een van de uit spraken van een ontwerp-pread- vies. dat door een studie van de Stuurgroep Verkeers- en Ver voersplan Leidse Agglomeratie is samengesteld en aan de van zes in deze agglomeratie liggen de gemeenten ter beoordeling is toegezonden. De wensdroom van een minibus voor de binnenstad zal helaas niet kunnen worde vervuld, omdat de ejploitatiekosten daarvan (o.a. personeelslasten) pnaanvaardbaar hoog zijn, om dat veel eenheden extra zouden i moeten worden ingezet die be mand moeten worden door één chauffeur per bus; de perso neelslasten bedragen ongeveer 80 procent van de totale exploi tatiekosten van een autobus, al dus het pre-advies. De aanleg van busbonen in gebie- i den met geconcentreerd verkeer j wordt verder van essentieel be- lang geacht voor de verbetering van de dienstverlening door het openbaar vervoer. Op het ogen blik zijn voor de agglomeratie 80 autobussen in gebruik. De voorgestelde 10-minutendienst vergt een extra inzet van 14 bussen, 6 bussen meer zijn no dig voor een 15-minutendienst. Financiële mogelijkheden zullen hier moeten beslissen, bier moeten beslissen, jln het pre-advies wordt wel duide- j Üjk tot uitdrukking gebracht, dat met een 15-minutendienst niet het maximale wordt gedaan j om het openbaar vervoer in de te bevorderen, Daarom wil men vasthouden indien enigszins mogelijk aar een 10-minutendienst. Meer over dit pre-advies „Opebaar Ver voer in Leidse agglomeratie" op pagina 3. DEN HAAG/DRIEBERGEN. Het verkeerscentrum van de rijkspolitie te Driebergen verwacht tussen morgenoch tend en zondagavond een grotere verkeersdrukte dan nor maal. De politie baseert deze verwachting op de vier vrije dagen, die tienduizenden Nederlandeers morgen, vrijdag, zaterdag en zondag hebben en op bezoek van vele buitenlanders. De topdrukte wordt morgen ver wacht en verder zaterdag en zondag. „Het weer is de enige factor, die de verkeersdrukte Als Ajax wint hoofdstad op zijn kop AMSTERDAM Als Ajax er vanavond in Belgrado voor de derde maal in zou slagen de Europacup te veroveren, zal Amsterdam weer op zijn kop staan. De binnenstad van de hoofdstad - van Victoriahotel tot aan De Munt - zal onmiddellijk na de wedstrijd voor alle ver keer worden afgesloten. Ten behoeve van de treinreizigers zal tussen Rembrandtsplein en het Centraal Station een non stop pendeldienst met bussen worden ingelegd. Geen dure concurrentie tussen steden om veemarkt DEN HAG/LEIDEN Om onren dabele investeringen en onge wenste concurrentie te vermij den tussen de veemarktplaatsen Leidien en Gouda heeft het sta tenlid J. C. Slikker om de nodi ge stappen gevraagd van het provinciaal bestuur. De heer Slikker vraagt er aan mee te werken, dat er een marktdag-Indeling tot stand komt waarbij sprake is van een evenwichtig en doelmatig marktwezen In het westen van het land. Een van de middelen, die daarbij gehanteerd kunnen worden is het achterwege laten van planologische maatregelen, die kunnen leiden tot de bouw of uitbreiding van veemarkten die onrendabel zijn. De vragen van het statenlid Slik ker zijn ingegeven door de po gingen, die zowel in Leiden als Gouda (beide marktplaatsen met een verlies) worden onder nomen om de Rotterdamse vee markt van maandag en dinsdag over te nemen. wat zou kunnen afremmen", al dus het verkeerscentrum. Aanleiding tot de verwachtingen van de rijkspolitie zijn: de verplichte snipperda in de bouw op vrijdag 1 juni, waar door duizenden bouwvakarbei ders vier aaneengesloten vrije dagen hebben, —de vrije dag van 1 juni op de scholen, e mployes in vele bedrijven, die voor 1 juni een vrije dag opge nomen hebben, de opening van het visseizoen morgen, Hemelvaartsdag. Daardoor hebben wellicht tiendui zenden Nederlanders vier dagen vrij, als een soort voorschot op de komende zomervakantie. De kans is bovendien groot dat vele Duitsers een bezoek aan Neder land brengen. Tenzij natuurlijk het weer tegen werkt. Hetbeeld is namelijk niet j wat men zomers zou kunnen j noemen. Er is, aldus de weer- j voorspellers 40 procent kans op ,.een geheel droog etmaal" tus- sen vrijdag en zondagavond. Morgen is het in ieder geval j „tamelijk koel en onbestendig weer". Er wordt namelijk, „re latief koele oceaanlucht over Frankrijk en België naar ons land gevoerd". De maximum temperaturen komen daardoor niet hoger dan 15 tot 18 graden. 1 Los daarven; de politie is op alles I voorbereid. Op vele plaatsen in J Nederland zullen daarom in de - komende vier dagen zo nodig extra politiemannen ingezet worden, om het verkeer in de hand te houden. HIJ LIGT ER NIET VAN WAKKER Het gebruikelijke aftellen bij belangrijke gebeurtenissen is voor i deze man genaderd tot het cijfer één: nog één nachtje slapen I en het visseizoen wordt gelanceerd. Ongetwijfeld hebben in de j dromen die hij droomt de vissen, die hij morgen zal vangen I wanstaltige afmetingen aangenomen. Het fluiten van de vo-1 gels bij het opga«ft*<xan de zon znl hem wellicht nog é".n mo ment doen denken aan de fluitende scheidsrechgor bij Ajax, maar het volgen de ogenblik zul hij de weg nuar het water inslaan. Al blijft er een tegenstrijdigheid onopgehelderd: hij ligt er niet wakker van. Principe akkoord bereikt Van onzer verslaggevers EINDHOVEN De onderhande- Ungsdelegaties die betrokken zijn bij de nieuwe Phllips-cao hebben vannacht een principe- akkoord bereikt, dat nu ter goedkeuring aan de leden zal worden voorgelegd. Hemelvaartsdag BEKERFINALE Terrein MM O Aanvang 16.00 uur. (Van e r verslaggevers) HAARLEM De zangeres Lenny Kuhr. die gisteravond rond middernacht per trein van Haarlem naar Amsterdam wilde reizen, is op het perron van het Haarlemse station lastig geval len door een aantal jongeren. Toen zij te kennen gaf daarvan niet gediend te zijn, is zij zo ernstig mishandeld door stompen in haar gezicht dat zij waarschijnlijk zal moeten worden geope reerd. Van optreden is voorlopig geen sprake. Lenny Kuhr werd met haar vriendin, die haar naar de trein bracht, gemolestterd en later op een ander perron door een jongeman, die zich opdringerig gedroeg, zwaar mishandeld waardoor het bloed haar uit de neus spoot. Niemand van de op het perron aanwezigen verleende enige hulp. Toen zij zich tot een stationsbeambte wendde met het verzoek de politie te bel len of in elk geval iets te doen, kreeg zij te hoern dat men haar niet kon helpen en dat zij maar naar het tegenover het station gelegen hospitaal moest gaan om verbonden te worden. Bij informatie vanmorgen bij de Haarlemse gemeentepolitie bleek, dat daar nog geen aangifte van mishandeling was ge daan door Lenny Kuhr, die echter dit voornemen wel had. Bij de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht verklaarde men, dat ge wacht wordt op de officiële aangifte bij de Haarlemse politie. Daarna zal door de spoorwegrecherche een onderzoek naar de gebeurtenissen op het Haarlemse station worden ingesteld, waarbij uiteraard veel aandacht zal worden besteed aan de verklaring van Lenny Kuhr, dat ze van de zijde van het spoor wegpersoneel geen enkele hulp heeft ontvangen. Belangrijk (knel)punt bij de on derhandeling gisteren was een afzonderlijke cao voor het hoge re personeel, waarop het hogere personeel had aangedrongen en die in 1974 van kracht moet worden. De vakorganisaties zijn na herhaalde schorsingen van het overleg met gemengde ge voelens akkoord gegaan. Het gaat hier om een cao voor onge veer 14.000 werknemers. Philips Is de eerste onderneming waar nu over een dergelijke, aparte cao zal worden onderhandeld. De vakorganisaties stonden voor de vraag, accepteren of afwij zen. Maar in het laatste geval zou het hele cao-pakket, waar over vorige week reeds in prin cipe overeenstemming was be reikt, met een negatief advies van de bonden naar de leden zijn gegaan. Dan was er wel licht helemaal geen cao geko men- Kamerlid vraagt: Auto's total loss mr - i i hij Lamnienschans DEN HAAG (ANP) Het Twee de-Kamerlid Wilbers (D'66) heeft gisteren in schriftelijke vragen aan minister Kemenade van Onderwijs geklaagd over het schriftelijk onderdeel Neder lands van het Havo-eindexa- men-1973. Hij meent dat dit on derdeel, met name wat betreft het deel tekstverklaring, bijzon der moeilijk is geweest. Aan de bewindsman is gevraagd om de ongerustheid over even tuele gevolgen voor de examen resultaten weg te nemen, zeker nu het om het verplichte zo be langrijke eindexamenvak Neder lands gaat. {ADVERTENTIE) LEIDEN Op de Lammen- •chanswcg, bij het kruispunt met de Dahliastraat-De Sittcr- laan, is gistermorgen om 11.15 uur een 50-jarige autobestuurder gewond geraakt, toen een ande re personenwagen, die uitweek voor een fletser, tegen zijn auto botste. De man had ondermeer pijn in de rug en een gescheur de kaak; de andere chauffeur en de fietser bleven ongedeerd. Het ongeluk gebeurde, toen de fietser de Lammenschansweg over wilde steken. De auto, die vanuit de richting Lammen- «chansplein met hoge snelheid aan kwam rijden, trachtte uit te wijken, maar raakte de fietser toch. De auto schoot via het plantsoen naar de stilstaande tweede wagen en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Beide auto's waren total loss. bewijsoppagina 7 LOS ANGELES Thomas Brad ley, zoon van een arme pacht boer uit Texas, is tot burge meester van Los Angeles geko zen. Deze op twee na grootste stad in de Verenigde Stalen krijgt hierdoor haar eerste zwarte burgervader. e voormalige politieman Bradley versloeg bij de dinsdag gehou den verkiezingen Sam Yorty, de man van wie hij bij de vorige verkiezingen niet kon winne.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1