ALGEMENE KAN PROM OVEREN NA STRAFWORPEN 40-jarig KRV in nieuwe clubhuis REDELIJKE TIJDEN IN WEDSTRIJD EN VAN AZC MMO verovert met veel techniek kampioenschap Noordwijk stapt met overwinning in hogere klasse MAANDAG 28 MEI 1973 L2 ■iAZERSWOUDE Cees Tor (36) heeft zaterdagavond tijdens de wedstrijd St. BernardusHazerswoudse Boys om het kampioen schap van Hazerswoude afscheid genomen van het eerste Boys team. Twintig seizoenen heeft hij daarin (zonder strafblad) meegedraaid, de laatste jaren als aanvoerder. Reden waarom hij door zijn voorzitter Jac. Vos, wethouder Verweij en Eernardus-voorzltter Jac. Straver, werd geprezen en voorzien van bloemen, een gekleurde elftalfoto en geestrijk vocht. Tor speelde slechts 20 minuten mee, maar hij kon niet verhinderen, dat Jan de Boer met een fraaie lob Boys-goalie Cees van Tol klop- Het was het enige doelpunt in een wedstrijd die fraai begon, maar uitging als een nachtkaars. St. Bernardus won zeer verdiend, want de Rijndijkers deden veel meer aan de opbouw en kwamen door een sterke middenveldbezetting meer in de aanval. LEIDEN De Algemene is kam pioen. In het heetst van de strijd hield de ploeg van File- mon het hoofd koel en griste de lauweren voor stadgenoot Zui derkwartier weg. Terecht overi gens want De Algemene had zich de betere ploeg getoond. Voor het zover was, was er ech ter heel wat gebeurd. In de aanvang werd het zelfverze kerde Zuiderkwartier met de neus op de feiten gedrukt. Alge mene uitblinker Henny Rusman had weinig tijd nodig om Frits v. d. Riet 2x het nakijken te ge ven. Pas na een half uur werd weer gescoord. Gijs Kloos, die zijn intimidatiepolitiek ditmaal tegen Bart Lambooy de mist in zag gaan, schoot van ver in, waarna De Algemene het of fensief voortzette. Ineke Thijs- sen zette ZKW weer op 2 pun ten. Na een misser van v. d. Riet van vier meter liet de twijfelachtig leidende Datthijn inrukken. ZKW kwam na de rust sterk te rug, doordat v. d. Horst werd ingewisseld voor de veel be weeglijkere Nico van Leeuwen. Inmiddels had Bart Lambooy De Algemene op 4—1 gezet. Zui derkwartier kwam echter sterk terug, al had de ploeg uit Zuid- West wel het geluk dat de twee de treffer (Albert de Groot) tot wettig werd gebombardeerd. Toen Co de Haas het verschil te los. De nuchtere Henny Rusman deelde ZKW meteen weer een tik uit, die echter goed geïncas seerd werd. De voorsprong van De Algemene smolt dan ook snel, toen eerst Van Leeuwen zelf zijn gemiste strafworp goedmaakte en daarna Carla Akse in staat stelde de geelblau- wen voor het eerst langszij te laten komen (55). Algemene- aanvoerder Ruud van Vliet: ,,Als Zuiderkwartier toen een goal had gemaakt, waren we weg geweest." Dit gebeurde echter pas nadat Ans Lambooy De Algemene meteen weer op voordeel had gezet. Jopie van Leeuwen zorgde voor 66, waarmee de psanning opge schroefd werd. Het spel van De Algemene werd allengs weer iets beter, al werd het peil van de eerste helft niet meer bereikt. De Filemon-ploeg maakte echter ook in de minde re periode nauwelijks fouten. Geen enkele keer kreeg Zuider kwartier de gelegenheid het blauw-witte spel in het midden vak te onderbreken, waardoor de v. d. Horst-equipe veel tever geefs loopwerk verrichtte. Door dat de ZKW-dames het op dit onderdeel vaak leieten afweten, kon voornamelijk Sannie Krom hout voor De Algemene een hoofdrol vertolken. Vlak voor tijd was De Algemene opnieuw de enige goede richting ingeslagen toen Ruud van Vliet van afstand inschoot (76). Het balbezitspel, welk wapen met een gehanteerd werd, kon door Ineke de Kreek verstoord wor den en dat leverde Zuiderkwar tier in een allerlaatste, haast wanhopige poging, de verlen ging op. In de tweemaal een kwartier du rende verlenging had De ALge- mene opnieuw de zaak kunnen beslissen. Na een doeltreffende doorbraak van Ruud van Vliet, liet Henny Rusman in ideale po sitie 7—9 liggen, waarna de veel schietende De Haas wel 8—8 neerzette. Nog voor de wisseling zette Wim van Vliet de directe opponent De Haas tweemaal op het verkeerde been. wat ..slechts" één treffer opleverde. Ook in de rebound miste de „tip in" van Wim Dool maar net de korf en na de wisseling kon de nu wat minder gevaarlijk Van Leeuwen ondanks voortreffelijk storend werk van Janny van Iterson de partijen werderom op gelijke voet brengen. In de laat ste 10 minuten verzuimde voor al Albert de Groot, die slechts bij vlagen sterk aanviel, en Frits v. d. Riet de juiste rich ting. Strafworpen moesten dus de be slissing brengen. De spaning was op de Voscuyl te snijden. De Algemene won de toss en begon. Resultaat: 5 benutte Het kampioensteam van De Algemenestaand v.l.n.r.: Wim Dool, Ruud van Vliet, Eric l-ilemon, Aad Rusman, Bart Lambooy, Huub Oudshoorn, Wim van Vliet, Henny Rusman en Wim Iterson. Zittend v.l.n.r.: Janny van Iterson, Gusta van Leeuwen, Sanny Kromhout, Betty Stouten, Ineke Thijssen, Lenie Slegtenhorst en Ans Lambooy. strafworpen, en of het nog niet genoeg was, kwam ook Zuider kwartier tot datzelfde aantal, met de notitie dat De Groot en v. d. Riet de laatste twee kan sen benutten. Ook de tweede keer liet Ruud van Vliet zijn LEIDEN De dames van het Hoogmadese MMO zijn erin ge- slaag naast het kampioenschap in de zaal, ook het veldkam- pioenschap in de wacht te sle pen. Tegen streekgenoot Nio heeft het daar echter wel felle strijd voor moeten leveren. Onder grote publieke belangstel ling begon Nio zeer fanatiek eq, met enorme inzet. Het was dui delijk dat de Ripse dames niet bereid waren zich bij en even tueel Hoogmades kampioen schap neer te leggen. Gré Lui ten verdedigde haar doel voor treffelijk en het technisch bete re MMO probeerde vergeefs een te dwingen. Integendeel, zij moesten al snel een achterstand wegwerken door een te traag uitstappen in de verdediging. Na de gelijkmaker van Cobia Elstgeest en een treffer van Cobi v. d. Salm moesten zij we derom een Ripse treffer toe staan zodat scheidsrechter v. d. Zalm 22 op het formulier kon noteren bij de rust. Trainer Scheelbeek had in die rust heel wat moeite om zijn dames het warme weer en de spanning te doen vergeten en ze op te peppen tot het spelen van het hun bekende spelletje. Het was dan ook voor hem een te genvaller dat Nio de tweede helft opnieuw begon met een voorsprong te nemen (3—2), duur. MMO werd beweeglijker in de aanval, Lenie Elstgeest begon zo langzamerhand de ge blesseerde Rieki Borst te even aren en vooral de inzet ging duidelijk omhoog. Resultaat kon niet uitblijven. Met een sprong- huizen, die bijna de gehele wed strijd werd geschaduwd, maakte MMO zich los uit de Ripse greep en toen Cobia Elstgeest daar nog twee treffers aan toe voegde, was het pleit beslecht: 3—6. Een tegentreffer van Nio werd beantwoord met een straf worp van Margré Elstgeest en een mooie goal van Adrie van Leijden (4—8). Wat Nio ook nog probeerde, het kon MMO de ti tel niet meer ontnemen. Een dik verdiend kampioenschap voor de dames van Scheelbeek, die het volgend seizoen zeer waar schijnlijk over een verhard speelveld kunnen beschikken. De succesvolle Hoogmadese da mes hebben een toezegging van de gemeente voor de nodige subsidie. Het doelpunt, dat Nio vlak voor tijd nog scoorde was van geen enkele betekenis meer. De beste ploeg had ge wonnen. die echter van geen bete kenis meer was. Reden voor de Haagse dames om het strand te verkiezen boven handbal en on volledig in Oud Ade te vesrehij- nen. Een ongeïnspireerd Jong Het kampioensteam won royaal met 20—3. tiliewedstrijd. ploeg beginnen, wat een mager Een uitermate onsympathieke se- anntal van 4 opleverde. ZKW's rie 'strafworpen had niettemin laatste man. v. d. Riet, had op- de titel en de promotie bij de nieuw gelijk kunnen maken, juiste ploeg gebracht, maar faalde de handbalclub MMO. De Hoogmadese dames wonnen ook hun laatste compc- Leiden De laatste serie wed strijden van de tenniscompetltie heeft weinig opzienbarende uit slagen gebracht. Noordwijk zorgde gisteren voor een waar dig afscheid uit de overgangs klasse A door middel van een 7—2 zege op Eindhoven. Voor deze overwinning legde Jo- sien v.d. Koogh in de eerste da messingle meteen al de basis via 86, 75 zege op mej. v. Tulderen. Deze voorsprong werd echter weer spoedig te niet ge daan door mevr. Huurman. Pasma en Blommendaal ver gaarden weer punten voor Noordwijk, maar Koggink moest capituleren voor B. Rek kers. De herendubbel bracht KATWIJK Door het onthullen van een glasolaat met het op schrift „KRV 1933—1973, Door Vriendschap Verkregen" heeft burgemeester Vermeulen zater dagmiddag het ter gelegenheid van dit jubileum gebouwde clubhuis van KRV officieel ge opend. Een gebouw dat door zijn fraaie uitvoering tijdens de openingsplechtigheid een voor werp van constante lof was. In zijn toespraakje prees de heer Vermeulen echter niet alleen de uiterlijke kwaliteiten van het honderdduizend gulden kostende clubhuis, maar vooral de ma nier waarop het tot stand geko- Bij het aanhalen van de zelfwerk zaamheid van de KRV-leden kwamen in het bijzonder de na men van de heren Oudshoorn en Remmerswaal naar voren. Toch waren het merkwardig genoeg juist deze heren die de oorzaak van een kleine dissonant in de Katwijkse feestvreugde waren. Vanwege hun jarenlange ver diensten voor de club had KRV hen namelijk graag gehuldigd gezien door de KNVB. De avond voor het feest liet de voetbal bond echter middels een tele foontje wetendat er van een huldiging niets kon komen om dat uit de administratie van deze organisatie niet bleek, dat Oudshoorn en Remmerswaal in derdaad al 25 jaar aan KRV verbonden zijn. )e voorzitter van KRV, de heer C. L. van Kesteren, sprak over deze gang van zaken zijn teleur stelling uit. In bedekte termen verweet hij de KNVB in dit soort zaken een te formeel han delen. Mr. dr. De Jongh, de voorzitter van de KNVB afd. Leiden, die namens deze instanties twee vlaggen overhandigde, zei het te betreuren dat het met de lintjes van de heren Oudshoorn en Remmerswaal zo gelopen was, maar verdedigde zich door te stellen dat men bij dit soort za ken wel bepaalde grenzen moet stellen. Gehuldigd werden Ouds- De splinternieuwe lokaliteit die door KRV aan de Kooltuin is neergezet. hoorn en Remmerswaal eohter toch. In de avonduren werd hen namens de vereniging een gou den horloge aangeboden. Pastoor Raadschelders, het woord voerend namens het kerk bestuur. legde de nadruk op het verdiepen van de menselijke relaties. Daarmee verkondigde de pastoor, die een klok voor de bestuurskamer aanbood, hetzelf de als de heer Van Kesteren in zijn bewogen dankwoord, waar in hij de prestatiemoraal in het voetbalwereldje relativeerde en in plaats daarvan de aandf.cht vroeg voor het sociale karakter van een voetbalvereniging. Bij wijze van verrassing ver scheen daarna de Harmonie Katwijk ten tonele om het be stuur van KRV een muzikale hulde te brengen. Tijdens het daarna volgénde onof ficiële gedeelte werd nog het woord gevoerd door de heren Dusée en Van der Hoeven die respectievelijk een vaantje een envelop met inhoud ovi handigden. Daarna kwam gebruikelijke stroom van ca deaus op gang. De meest in het oog springende geschenken wa ren een klok voor hel clubhuis 1 aangeboden door de heer De Goey namens de jeugdcommis sie van KRV en 24 trainingspak ken voor de eerste elftallen van KRV, afkomstig van het sport- huis Riche. Raadschelders feliciteert e kantine en het 40-jarig opnieuw winst aan de Duin streekbewoners. Koggink/Pas- ma zegevierden gemakkelijk met 6—2; G—1. De dumesdubbel resulteerde nu drie uur tennnis in een overwinning voor de du- mes v.d. Koogh/Huurman, al was het slechts met 61, 8—10, 86. Ook de eerste gemengd- dubbel leverde een punt op, waarna de tweede door de te genspelers werd opgegeven we gens een tennisarm van do vrouwelijke speelster. Ook Roomburg belandde aan da gunstige kant van de score. DEM kreeg met 72 op de broek. Zowel Madera als Bou- mnn behaalden een regelmutlgo 2 sets overwinning. Monod had minder succes en moest nu drio sets de eer uun zijn tegenstun- der laten. Milou Penseel en dit keer ook Anja Monod bouwden de voorsprong verder uit. Ook de heren- en damesdubbel wer den in winst omgezet. Voor de mixeds bestond hierna niet veel animo meer. zodnt deze gedeeld werden. Het tweede team van Roomburg veroverde het kam pioenschap en mag wellicht een klasse opschuiven. Voor de ovcrgungsklasse B-teama was ulleen voor Forescate het resultaat zonnig. TL\\ versloegen STVU met maar liefst 7—1 en werden zodoende tweede in hun poule. Slechts de dubbel van de dames Goemans en Do Koning ging verloren (26, 5— 7). De Munnik moest wederom met een nederlaag genoegen ne men. Deze keer was het tegen TOEG. Opnieuw moest Theums- sen de punten verzamelen. Zijn single tegen Melian Rhoa wus een vlotte aangelegnheid, getui ge de 6—2, 6—3 winst. Ook zijn dubbels met respctievelijk Munch en S. v. Wezel eindigden met een gunstig resultaat. Meer dan een 33 verlies werd he laas niet bereikt. De Lcidse Hout verloor met de zelfde cijfers van het Haagse CTC. lloying en Esther Mulder waren hier do „redders" in do nood. Het derde punt werd be haald door een papieren 60, 6—0 zege in een mixed. Doordat het tweede team kampioen werd, hetgeen oyerigens ook op de Munnik het geval was, was er toch nog enige reden tot fees ten. Het herenteam leer in Lim burg een gevoelig verlies en moet het kampioenschap nog minstens een week uitstellen. Unicum, dat reeds kampioen is leed op de luatste competitie zondag een nederlaag. Een 5—3 verlies tegen lduna was het schamele resultaat. ALPHEN Door AZC werden er afgelopen weekend weer de li mietwedstrijden georganiseerd, waaraan behalve AZC ook door De Zijl/LGB, Katwijk en RZPC werd deelgenomen. Ondanks het Vooral Joan Poulis (Katwijk) kwam erg goed voor de dag met een tijd van 1.06.6 op de 100 m. vrije slag. Limieten werden er gezwommen door: Yvonne van Wijk (100 m. rugslag meisjes, 1.30.9); Marie Loui'se van Schaik (AZC, 001 m. vlinderslag meisjes. 1.41); Marion Vreeburg (De Zijl. 1.42. vlinderslag meis jes); Alex van Belkum (1.04.2 100 m. vrije slag jongens); Ar thur Jonker (Katwijk 1.42.7 100 m. schoolslag jongens); Peter Wolters (De Zijl. 2.42.6. 200 m. schoolslag jongens). ZWIJNDRECHT In de laatste ontmoeting van de zeskamp tus sen VZC/Ritmeester, Devel, DES, AVZV, KZC en Zijl/LGB' in Zwijndrecht zijn er weinig opzienbarende tijden gezwom men. In de eindstand na deze ontmoeting is de Zijl/LGB twee de geworden achter VZC/Kit- meester, derde werd de Devel. Enkele tijden: 50 vlinder m.o. 10; 4e. Marion Vreeburg 44.3. 100 rugslag m.o. 12; 4e Jeanette Vonk 1.27.4 idem jongens o. 12: Sjors Mooren 1.25.- 100 vlinder slag j.o. 14: le Alex van Belkum 1.14.6. 100 sch.sl. m.o. 16: le Ans van der Geest 1.27.8. idem jongens 0.16; le Peter Wolters 1.14.- 100 rugslag dames: 2e Re- nee Platje 1.16.-. idem heren: 3e Gerard Krol 1.14, 100 schsl.m. 10: 5e Ingrid Kasterop 1.48.7, 4e Marion Vreeburg 1.48.2. 4x100 vrijeslag heren: 2e Zijl/LGB 4.12.9. 100 vlinders!, m. 0.12 Jea nette Vonk 1.35.7, Wilma Sassen I 36.2. idem jongens 0.12: le Edward Maasdijk 1.21. 200 vrij eslag j. 0.14: le Alex van Bel kum 2.24.8. 100 vrijeslag m. 0.16.. 3e Renee Platje 1.10.-. idem jongens 0.16; 2e Peter Wolters 1.03.3. blijft Katwijk leider in de 3e In klasse. Door het verlies van Po seidon 56, nadert RZV Rijswijk Katwijk op twee punten. Een sterker Katwijk kon tegen Shell Rotterdam in Vlaardingen hun overmacht niet uitbuiten. Na een doelpuntloos eerste kwartje, zette coach Ton Roman Dick Timmermans in. Met een schit terend midvoor doelpunt en een benutte strafworp zette hij Kat wijk op 2—0. het derde kwartje kwam Shell terug door Van Duyn, waarna Katwijk tijdens een numerieke meerderheid uitliep tot 31. P. de Groot bracht Shell echter naast Katwijk. Dick Timmer mans mocht twee strafworpen nemen. De eerste miste hij en de tweede, na een overtreding tegen Leen Beelen zou hij be nutten. P. de Groot zou ook nu, 3 sec. voor tijd Shell op gelijkt- hoogte brengen. De achterstand van LZ'86 is na de 5—2 nederlaag tegen DWR uitgegroeid tot 7 punten. Een sterker spelend DWR zag van Kampen reeds in de tweede speeltijd zijn hattrick maken. In hetzelfde derde kwartje maakte Jan Breedeveld er 31 van. Nu- dat Wlllemsen in het derds kwartje 4I had gemaakt, maakte Dick Vanthof in de laat ste speeltijd het tweede Leids( doelpunt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9