ROODENBURG GEKLOPT DOOR BEHENDIG RBC Keereweer grote uitblinker Smits: voor mij is dit de kampioen! Woubrugge en MMO bekerfinale van LYB ËS'iSsÉ Blauw Zwart en Teyiingen samen in kwartfinale M Foreholte hoopt met sponsor te promoveren Randstad op derde plaats MAANDAG 28 MEI 1973 L ROOSENDAAL Hoewel Roodenburg tactisch gezien een bet Kooperen. uitstekende wedstrijd speelde moest het in een bijzonder e"<,o1wefrad Tot d„e, ™s,* ^I^^e^kkp enerverend en op hoog peil staand duel de punten in Roo- Q" sendeel laten. RBC overbrugde deze achterstand op tac tisch gebied namelijk met een overdosis aan techniek en daar konden de Leidenaren niet tegenop. Ook de bekende inzet was ditmaal niet voldoende om minstens één punt uit het vuur te slepen. Lange tijd heeft het er naar uitge zien, dat dit wel zou gaan lukken; in de laatste fase van de wedstrijd benadrukte RBC nog eens zijn superieure behendigheid. Met een juweel van een doelpunt klom de ex-profclub naar een fraaie 6 uit 3 score. Roodenburg één keer wel fa taal. Nadat de meeste vleuge- laanvallen van RBC in de kiem waren gesmoord en Roodenburg langzaam maar zeker het mid denveld in beslag genomen had. kwam daar ineens die vreemde afzwaaier. Maarten van Koop eren had alle tijd om eens rus tig te gaan zoeken door. maar gelukkig voor Roodenburg leek RBC niet van zins om met een te gaan doordrukken. Alleen toen alweer Verstraten plotse ling vrij gemanouevreerd werd voor Keereweer hield al wat Roodenburg was zijn hart vast. Met een fabuleuze sprong werk te de Roodenburg-goalie de kop bal tot corner. vrijstaande clubgenoot, toen hij j^a rust bleek Roodenburg geheel Het is bepaald geen schande, dat Toch was het van meet af aan Roodenburg met 2O zijn meer dere in deze ploeg moest erken nen. RBC telt maar liefst negen ex-semiprofs en daarmee is de kracht van de ploeg al voor een groot deel verklaard. De spelers vinden elkaar haast blindelings en de meesten beschikken over een goed inzicht en veel raffi nement. Meest opvallend is ech- RBC, dat het spel maakte, maar tevens de fout beging om alles over de vleugels te gooien. Weliswaar stonden daar de han dige Lijmbach en de snelle Gil lissen. maar al hun hoge voor zetten die bedoeld waren voor kopspecialist en topscorer Ver straten kwamen meestal bij ie mand anders terecht. plotseling struikelde over de bal. Verstraten was er als de kippen bij. De uitgelopen Mat Keereweer keek de bal verbou wereerd na op zijn weg naar het net, 10. Het doelpunt viel op een voor Roodenburg bijzonder ongeluk kig moment. Even daarvoor was de ploeg enkele malen "f.1 UVCI-, dichtbij een goal geweest en het 'n die openingsfase kreeg Rooden- hersteld van de mentale dreun van voor de hervatting. Met vijf, zes man soms trok naar voren en in allerijl moest RBC dan terug, of aan de noo drem trekken. Uit een vrije trap die ontstaan was daardoor schoot Heniie de Klerk ineens in. Rakelings vloog het projec- ter wel hun grote bnlvaardig- Die iemand anders was Mal Kee- heid en op dat punt werd Rood enburg ruimschoots verslagen. Toch stelden de Leidenaars be hoorlijk wat tegenover deze overmacht. Vooral tactisch ge zien stalen zij de show, door steeds maar weer het midden veld te bezetten, goed uit te verdedigen en snelle, soms ge vaarlijke aanvallen op te zetten. Ook op snelheid waren de Rood- enburgers hun tegenstanders veelal te vlug af. reweer, die uitgroeide tot de beste man van het veld. In de lucht was hij ongenaakbaar, maar ook aan de grond deed hij uitstekend werk. ,,De beste die ik sinds jaren gezien heb", hoorde je zeggen. Maar ook Roodenburg als geheel oogstte veel waardering bij het publiek. Vooral de klame manier van uitverdedigen en het rustige op bouwwerk als wel de razend snelle aanvallen waren daar de leek erop alsof Roodenburg zou gaan doordrukken. Eerst onder nam Reinier Verkuylen een magnifieke ren langs de zijlijn, waarbij hij twee man kansloos liet, maar pas naast het doel bemerkte, dat ook zijn ploegge noten hem niet konden bijbenen. Zijn tikje terug was zeer listig, maar Hannaart maakte er geen gebruik van. Vlak daarna pas seerde Tisseur twee man en zijn volley vanaf de rand van het strafschopgebied viel boven op de lat. Opeens klapte toen alles in elkaar bij die fout van Van i Foreholte 2 heeft de bal 'vast'. Van de Lans en Schrama behoeven niet in actie te burg veel vrijheid en kansen. Drie, vier keer werd de bal in geschoten, maar ook nu zat het niet mee, want alke keer stak een speler van RBC zijn voet er tussen of stond Van de Meeberg op zijn plaats. Verkuylen kwam alleen voor die doelman, maar hij vergat te schieten en ook. deze kans ging verloren. RBC vond het toen wel weer wel letjes. Nu niet meer via de vleugels maar door het centrum kwam man naar voren en be stookte Keereweer met af standsschoten en halfhoge inzet ten. Eenmaal had hij de paal nodig, voor de rest kon de doel man het zelf wel af. Zijn verde digers hadden het soms wel bij zonder moeilijk. De steeds maar weer goed positie kiezende Verstraten was haast niet af te dekken en de uistete- j kende halfspelers Schouw en Nouwens (beste man van RBC) penetreerden keer op keer diep in de defensie door. Op links had Aad de Groot zijn handen (over)vol aan Lijmbach die over een groot arsenaal aan schijnbewegingen bleek te be- schikken. Via goed uitverdedi gen van Tisseur en Pennenburg ontstonden er toch nog wel wat mogelijkheden voor. Rooden burg. Vooral toen Aad de Groot snel meekwam en de bal op de voet van Verkuylen lag had laatstgenoemde plots zo'n mooie kans dat hij er zelf van schrok. Hij knalde van drie meter hui zenhoog over. En toen liet RBC zien dat het voetballen kon. Met de dreiging van het gelijke spel nog aanwe zig trok Gillissen handig naar buiten, misleidde Pennenbrug en zette zeer fraai voor. De bal was precies op het hoofd van de aanstormende Nouwens bedoeld en kwam daar oook op terecht. Keihard verdween de bal in het net. Een juweel van een goal en het einde van de kampieonsillu- sie van Roodenburg. De sterk ste evenwel won. A ROOSENDAAL Wat in de twee voorgaande overwinnin gen al min of meer naar vo ren kwam is er ook tegen Roodenburg weer helemaal uitgekomen. RBC is dit jaar dé favoriet voor de landsti tel. Het team van praktisch allemaal ex-profs vormt een hechte eenheid en daaraan heeft Roodenburg niet kun nen tornen. Toch bood de club uit Leiden- Noord verbazend goed tegen spel, hetgeen volgens trainer Vermunt kwam „door het sterke tactisch optreden en de inzet. Gelukkig heeft Roodenburg niet kunnen pro fiteren van ons gebrek aan snelheid, want anders had het nog angstig geworden. Den Os hebben we natuurlijk speciaal afgedekt en die is dan ook niet gevaarlijk kun nen worden. De overwinning hebben we te danken aan ons surplus aan techniek. We hebben gewoon wat meer kwaliteit." Trainer Vermunt vond overigens Roodenburg beslist niet een van de beste ploegen uit het westen. Rinus Smits vond RBC wel goed: „Een technisch erg sterk team, dat direct speelt en meer een geheel is dan dat wij dat zijn. Natuurlijk niet verwonderlijk, want die lui spelen al jaren met el kaar en nog wel in het be taalde voetbal ook. Nee, voor mij is dit wel de kampioen." Over het spel van zijn eigen team was hij zeker w^l te vreden. „Er werd goed ge speeld en ook de inzet was oké. Het ontbrak ons wel aan wat geluk, want hoewel ik niets afding aan de ver diende overwinning van RBC, durf ik te stellen, dat er toch lange tijd een gelijk spel in de lucht hing. Je moet de kansen natuurlijk wel benutten, want ook het doelpunten maken is een on derdeel van het voetbal. Maar het was een leuke wed strijd om te zien en de jon gens hebben nog wat geleerd ook." Hiermee doelde trainer Smits op het sterke samenspel van de Roosendalers. „Die spe lers vinden elkaar bijzonder gemakkelijk en goed. Het is niet dat gewone schuiven, nee flinke tikken en allemaal goed geraakt. Effect, lobs, strakke passjes, alles is even goed verzorgd. Wij zijn daar gewoon nog niet aan toe." Mat Keereweer moet blijven. Over zijn keeper had hij uiter aard niets dan goeds: „Mat heeft vanmiddag erg fijn ge keept en was vooral in de lucht heer en meester. Het is te hopen dat hij doorgaat, want het is natuurlijk wel een steunpunt, maar ja, dat zien we nog wel." Evenals zijn trainer had ook Hans Hannaart veel waarde ring over voor het spel van zijn tegenstanders. „Goede voetballers die lui en' RBC heeft dan ook verdiend ge wonnen. Het is wel jammer dat wij zo'n groot aantal kansen om zeep brachten, anders had er zeker meer in gezeten", was zijn commen taar. Inderdaad heeft het er wel in gezeten voor Roodenburg, maar zoals verleden week kwam het er ditmaal niet uit. Bij RBC kwam het er al lemaal wel uit en dat lever de een verschil van twee doelpunten op. Niemand zal tornen aan de rechtmatig heid daarvan. AVK VOORHOUT De handbalvereni ging Foreholte uit Voorhouf zal het komend jaar gesteund wor den door een sponsor. De club die afgelopen seizoen op het nip pertje de promotie naar de hoogste kfcis van het dames zaalhandbal miste kan de ko mende drie jaar rekenen op fi nanciële bijdragen van de firma Bax, een speciaaldrukkerij in Voorhout. De begroting van de groeiende en succesvolle vereniging is daar door bijna rond. Het wachten is alleen nog op de extra-subsidie die de gemeente aan de club heeft toegezegd. De heer Bax is trouwens geen onbekende in het sportwereldje van Voorhout. Zelf is hij actief voetballer bij Foreholte en hij is verleden jaar al min of meer tot sponso ring overgegaan. Toen bleef het bij trainingspakken en nieuwe shirts, ditmaal gaat het in de- papieren lopen. 'Hoewel zijn naam op de nieuwe trainingspakken van de dames komt te staan, vindt hij de pres taties belangrijker dan de com mercie. Om een masseur en clubarts te kunnen betalen heeft de club de centen hard nodig. De financiële injectie moet het laatste stootje geven om Bax- Foreholte in de hoofdklasse te j brengen. LEIDEN Woubrugge en MMO mogen zich na zaterdag de fina listen noemen van de wedstrijd om de afdelingsbeker. MMO had weinig moeite met Valken '68 (4—1). Woubrugge daarente gen moest tegen Foreholte 2 een 2—0 achterstand wegwerken, al vorens men in de verlenging de overwinning kon grijpen. FOREHOLTE 2—WOUBRUGGE 2—3 Een enthousiast spelend Fore holte heeft het Woubrugge bij zonder moeilijk gemaakt. Voor rust gaf Piet van de Hulst Fore- te een verdiende voorsprong. Hij was alleen doorgebroken en wist zijn actie met een beheerst schot af te ronden. De snelle vleugelspelers van Foreholte bleven voor gevaar zorgen. Door een kopbal van Piet van Steyn zou Foreholte dan ook op 2—komen. Woubrugge voelde dat het iets moest gaan doen. Cees de Boer en Leo Witteman wisten een verlenging te force ren. Cees de Boer toonde zich in de rebound sterker dan de kee per van Foreholte en Leo Witte man scoorde uit een scrimma ge. In de verlenging bleek Wou brugge over meer conditie te beschikken. Het spel had overi gens een interessantere aanblik gekregen. Toen Gert de Wit in de 14e minuut van de eerste holte een verdiende voorsprong, voor Woubrugge een kwestie van tijdrekken en consolideren. De overwinning kwam niet meer in gevaar. VALKEN '68—MMO 1—4 MMO heeft een volkomen verdien de 41 overwinning geboekt op Valken '68. Het was in alle op zichten de betere ploeg. Er werd goed samengespeeld en al leen de afwerking was niet het beste deel van de ploeg. MMO verwierf spoedig een veldover- wicht. De tegenaanvallen van Valken stuitten veelal op de uit stekende MMO-keeper. Door een fout in de achterhoede van Val ken wist Frans Witteman voor 10 te zorgen. Daarmee was te vens de ruststand bereikt. Na rust verhoogde Gerard Elsgeest de stand tot 2—0. Bij een rom- j melige aanval rondde hij een j voorzet van Witteman correct j af. Valken mocht toen terug ko men tot 2—1. Het werd echter een cadaeutje. Gehinderd door Jan Hoekstra schoot Jaap Borst in eigen doel. Bernard Kraan scoorde na een voorzet van al weer Witteman 3—1 en Witte man zelf bepaalde de eindstand graait een bal van het hoofd van Gillissen, zodat de achter hem staande Van Koperen nietj behoeft te komen. Pennenburg, Tisseur en Hannaart kijken toe. LEIDEN De dames van Rand stad Sport hebben een druk be zet voetbalweekeinde achter de rug. Zaterdag speelde men in Rotterdam om de kampioensti tel van het district West 2. Tegen de uiteindelijke kampioen Bloemenhof werd reeds in de eerste wedstrijd een onverdien de 10 nederlaag geleden. Door een gelukkig buitenspeldoelpunt kwamen de Rotterdamse dames gemakkelijk aan de overwin ning. De dames van Randstad Sport zouden uiteindelijk op de derde plaats eindigen. 's Zondags toog men naar Lim burg om te spelen in een toer nooi van de voetbalvereniging Gemert. Zonder zenuwen dit maal wist men beter voor de dag te komen dan zaterdag. He', werd ten slotte een verdiende tweede plaats achter vv. Hel mond. LEIDEN Blauw Zwart en Tey iingen zijn beide een ronde ver der gekomen in de strijd om de districtsbeker. Teyiingen had weinig moeite met Quick H. en Blauw Zwart had het bij de stand 20 tegen Sliedrecht wel gezien. SLIEDRECHT—BLAUW ZWART 0—2 Blauw Zwart heeft het niet moei lijk gehad met Sliedrecht. Het naar de vierde klasse gedegra deerde Sliedrecht wist weinig tegenspel te bieden en het klas- verschil was dan ook duidelijk merkbaar. Beide ploegen von den het blijkbaar te warm om te voetballen en het werd dan ook een slome wedstrijd. Blauw Zwart moest aanvankelijk even zoeken naar zijn vorm, meer toen dat er eenmaal was, liep het gesmeerd. Blauw Zwart be reikte spoedig een veldover- wicht en zou voor rust twee maal scoren. Pieter Donath opende de score met een fraaie kopbal. Wim van de Kooy wilde toen niet achterblijven en maakte er spoedig 20 van. Na rust geloofde Blauw Zwart het wel. Men verschafte zich nog wel goede kansen, maar men had blijkbaar niet veel zin om Sliedrecht naar een al te grote nederlaag te spelen. Sliedrecht bleek een schotloze' ploeg te zijn. Bovendien wist het zich praktisch geen enkele reële kans te scheppen. Blauw Zwart deed er dan ook niet zoveel meer aan en consolideerde de voorsprong bekwaam. TEYLINGEN—QUICK H. 4—1 Ondanks het warme weer heeft Teyiingen voor een leuke wed strijd gezorgd. Zelfs toen de stand 3—1 was, was het voor Teyiingen niet genoeg. Met snel le aanvallen en goede combina ties werd het doel van Quick al snel onder druk gezet. Doelman Cukir had dan ook veel werk aan de winkel en kon zijn kun nen tonen. Het zwakke spel van Quick zou borg staan voor een redelijke produktie van Teyiin gen. Na 18 minuten ondernam Van der Krogt een rush en uit zijn voorzet kon Meyer onhoud baar inschieten. Het enige wa penfeit van Quick was een schot van Schieverlie en dat dook Hoogervorst er bekwaam uit. Vlak voor rust zou de goed spe lende Invaller Hans van de Berg er 2—0 van maken. Met een na rust toonde Piet Hooger vorst enkele zwakke plekken in de achterhoede van Quick aan. Laconiek omspeelde hij drie man en had toen niet veel moei te meer met de afwerking. Quick voelde er niet veel voor om volkomen weggespeeld te worden. Het ging de zaken dan ook wat energieker en vooral I feller aanpakken. Het zou dan ook nog 3—1 worden. Schiever lie was in het beruchte 16-me- tergebied te fel aangevallen en dat was goed voor en penalty, j Ten Hoppe belastte zich met het j karwei en dat niet zonder suc ces: 3—1. Na 18 minuten zou Piet Hoogervorst de wedstrijd beslissen. Wederom omspeelde hij op een handige manier drie man en kon gemakkelijk voor de vierde treffer zorgen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 8