Expressie vol le uitvoering door Leids Kamerkoor TIG had gunstige wind in de zeilen Zomerfeest voor de deur in Kerkehout r\ Portie gezondheid zwemmen stad en streeknieuws IP'Sfittf - I Afscheid trainer van Stompw. Boys KOM KIJK KREËER Stadhuisplannen afbraakplannen Uw mening PAGINA 3 MAANDAG 28 MEI 1973 LEIDSE COURANT Het Leids Kamerkoor maakte vrijdagavond in de Krurzaal in Scheveningen deel uit van het concert, gegeven door het Resi dentie-orkest in het kader van vijfhonderd jaar Nederlandse muziek. Onder leiding van Huub Kerstens voerde het de Missa „Hercules dux Ferrariae" uit van Josa.uin des Préz. Deze nog jonge, begaafde dirigent heeft een persooblijke s tempel op dit werk gezet, resulterend in een transparente, expressieve uitvoering met in de verschil lende delen verantwoorde vrije tempi. Dat het laatste bij som migen in liturgisch opzich mo gelijk bedenkingen zou kunnen oproepen, lijkt ons onjuist. Wan neer inhoud en tekst daartoe aanleiding geven, is deze bewo genheid in visie veel meer in overeenstemming met de geest van de tijd, waarin het werk is geschreven. Dit kleine, selecte koor met opvallend veel mooi materiaal vond een besliste diri gent tegenover rich, die alle aandacht had geschonken aan het contrapunt isch weefsel om de goed tot zijn recht komende cantus firmus. De onderlinge stemmenverhouding in dit koor is uitstekend. Voor velen, ook voor ons was dit een eerste kennismaking met dit zelden uitgevoerde werk. Nadrukkelijk velen, want de Kurzaal was behoorlik gevuld. Helaas, de zaal heeft de oude luister verloren en is van een ontstellende kilte. Dat men dit laatste kon vergeten, is een compliment aan de executanten. Door omstandigheden konden wij slechts het programmadeel van het Leids Kamerkoor bijwo- I nen. Het concert zal op 7 juni door de AVRO om 20.10 op Hil- versum II FM worden uitgezon- den. B. Rijnders TT**»?* 1 Piet Maas wint prijs jj in A'werpen ftv In de !2e internationale zangwed- j' strijd in Antwerpen „Wie wordt U opera-ster 1973", onder auspi- jj ciën van het Ministerie van Ne- i derlandse cultuur en van de j provincie Antwerpen, heeft onze stadgenoot Piet Maas de derde j prijs gewonnen. De eerste en de tweede prijs gingen naar twee I Nederlandse sopranen, Marian- ne Blok en Berna Kousemaker. m m Zaterdag stond in het luiheid in de ligstoelen ving zag veel gezond- het bad. Op de foto Vliet, 's Middags teken van nationale en trimmen ons zonder heids-opdoeners langs ziet men een aantal het strijdperk in gezondheid. Een keer die last fit: op de Na- de dreven rennen, de Leidse trimmers daar- Leidse Hout (voor i in het hele jaar leggen tionale Trimdag. trimbanen bestormen mee bezig in het open- de trimweelde i we al onze wclvaarts- Ook Leiden en de omge- en baantjes trekken in lucht zwembad De konden dragen). .'an de 34 inschrijvers waren 20 deelnemers overgebleven, waar uit na drie ronden de winnaars werden geselecteerd. Piet Mans liet vier tenoren achter zich, een niet gering succes voor deze tenor, die ook in ons land door zijn grote veelzijdigheid naam begint te maken. In een radio-uitzending op vrijdag 1 juni, 's morgens tussen 10 en 11 uur kan men via de Vlaamse Gewestelijke omroep (199 M) de prestaties van de laureaten be luisteren. B. Rijnders. De toneelvereniging „Tot Ieders Gienoegen" had afgelopen zater dag bij haar voorstelling in het Antonius-clubhuis duidelijk een gunstige wind in de zeilen. Vooreerst had men met het blij spel „Jij weet jij weet wat ik niet weet" een bijzonder gelukkige greep gedaan. De af loop was natuurlijk te voorspel len, maar de elkaar snel opvol gende verwikkelingen getuigden van een gevoel voor logica, dat bij een auteur van blijspelen zeldzaam ls. Een tweede gelukkige omstandig heid was het speltempo, dat bij de vorige uitvoering van „T.I.G." in de loop van de avond tot het nulpunt zakte, maar dat dit keer juist langza merhand werd opgevoerd. Jam mer dat de Inzet van het eerste bedrijf zo aarzelend was. De in druk ontstond echter dat dit minder aan de spelers lag dan aan de regisseur, die duidelijk niet goed raad wist met de ne- scenering van de dialogen Michel Charles. Grootste pluspunt bl] deze uitvoe ring was echter het spelers-ma teriaal dat verschillende nieuwe gezichten vertoonde. De hoofd rol was bij Wim Beekman in oude vertrouwde handen. Zijn spel was ontegenzeggelijk iets vlotter geworden, maar hij mist nog de nonchalance en vanzelf sprekendheid, die nodig zijn om de plot te kunnen „dragen". Dit werd nu op waarlijk grandioze wijze gedaan door Alie Lam an, een van de grootste blijspel ta lenten die Ik ooit op het ama teurtoneel heb zien rondlopen. Na haar moeten ook nog ge noemd worden Frans Kamhuis, die na een aarzelend begin prachtig op dreef kwam, en Lex Kerkvliet „T.I.G." kan terug zien op een bijzonder geslaagde uitvoering. Paul Korenhof ZOETERWOUDE De afvoer van hel rioolwater uit Zoeter- woude naar de zuiveringsinstal latie in Leiden Z-W. wacht nog steeds op- de aanleg van de persleiding. Vrije Lijstvertegen- woordiger J. v. Dienen vroeg het college de bevolking daar over voor te lichten. Met de zo mer op til wacht in het bijzon der de omgeving van Huize Emmaus weer veel overlast van Nog geen leiding naar Leiden Z.-W. voor Zoetemoude stank en een vuilconcentratie door lozing op het polderwater. In een uitvoering zette wethouder nog eens uiteen dat de gemeen te destijds vergevorderde plan nen had voor de bouw van een eigen zuiveringsinstallatie. Dat raakte van de baan toen Rijn land de opdracht kreeg hierin te voorzien. Dat gaf vertraging maar alles is nu klaar en nog voor de» bouwvakvakantie zal het persgemaal worden aanbe steed: het tracé is bekend en de Hinderwet-procedure ingezet. Er wordt ook gewerkt aan de plan nen tot het maken van enkele uitwijkplaatsen in de Weipoort. LEIDEN Vrijdag en zaterdag hield KI1', de krentieve work shop van - Leidse Volksuniver. siteit K c Open H»:s. Een groot aantal bezoekr - (jong en oud, dames en he en) kwam een kijkje nemen en zo kennis maken met het werk van KKIK. Een tentoonstelling van produk- ten van het afgelopen KlK-sei- zoen was ingericht. Bovendien kon men onder deskun- WASSENAAR Gistermorgen was het een drukte van belang bt] de Schaapskooi in Duinrell. Om half twaalf startte van daaraf de hon denrally door het Wassenaarse duingebied. De tocht was georgani seerd door de Kynologenvereniging Rijnland. Op de foto: een deel nemer met twee prachtige honden, wacht op het officiële startsein. STOMPWIJK Na afloop van de finalewedstrijd om de kantine cup van Stompwijkse Boys is in diezelfde kantine afscheid geno men van trainer de Visser. De aanvoerder van het eerste elftal A, Waayer, vertolkte ieders ge voel van spijt bij dit afscheid. Tijdens het trainerschap Van de Visser hebben de Boys 2 maal de tweede plaats bereikt, met andere woorden, 2 maai is de hoop dat het nu eindelijk zou lukken om door te breken de bodem ingeslagen. Als teken van dank en vriend schap kreeg de heer De Visser van spelers en bestuur een spel kaarten (om het boonaken niet af te leren) een dansteker, een boekenbon en nog een tafelaan steker. Voor mevrouw De Vis ser was er een mooie plant. Daarna werd de kantinecup uitge reikt, die zeer verrassend door zaterdag 1 werd gewonnen van het eerste zondagteam. Hun re glementaire voorsprong van 2— 0 wisten ze zelfs uit te bouwen tot 40 alvorens in het laatste half uur de vermoeidheid bij deze veelal veteraan-spelers mee ging spreken. De einduit slag werd tenslotte 4—3. dige begeleiding zelf ru k probe ren creatief te zijn, (zie foto). Vrijdagavond werd er een open les gehouden „Zelf Je eigen kle ding knippen er. naaicfl". De filmploeg van KIK vertoonde een cineac van beelden van de tuurlijk kon men bij de aanwe zige begeleiders, docenten en stajmensen van K en O allo mogelijke informatie krijgen. de ALPHEN 180 van de 250 leden van de Vereniging „Gouden Kruisdragers Vierdaagse" hebben zaterdag in Alphen aan den Rijn een welgeslaagde ontspanningsdag beleefd. Zij kwamen ieder op eigen gelegenheid uit alle delen van het land in hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn bijeen. Om lid te worden van deze gezelligheidsvereniging moet men de Nijmeegse Vierdaagse tenminste tien maal met succes hebben uitgelopen. De feestelijke en officiële ontvangst van dit grote gezelschap in de marmeren hal van het Alphense raadhuis door burgemeester mr. R. M. Gallas en zijn wethouders, werd bijzonder op prijs gesteld. De dag is georganiseerd door de heer J. P. Woordes, die zelf gouden kruisdrager is. De belangstelling voor een rondvaart bleek zo groot, dat men nu al dhr. Woordes heeft verzocht in september a.s. nogmaals een dergelijke ontmoetingsdag voor de reünisten te organiseren. Tijdens de vergadering commissie Stadsontwikkeling van afgelopen dinsdag bleek dat er grote onduidelijkheid bestaat over de vraag hoe het wegen- I plan moet worden herzien en bijgestuurd. Dc moeilijkheden j kunnen niet worden opgelost I door de verkeersoverlast tc ver plaatsen. Enkc nieuwe doorbraak brug of weg In dc stad veroor zaakt extra verkeer en overlast waar dit ongewenst is. Altijd zijn bepaalde woonbuurten het slachtoffer cn wordt lopen of fietsen in Leiden moeilijker en gevaarlijker. Dit zal weer worden bestreden met een duur programma van urgente voet- I gangerstunnels. Dc conclusie moet zijn, dat bijstu- ren alleen zin heeft, wanneer het beleid op dc korrel wordt genomen. Nodig is een beleids- herziening die niet langer voor rang geeft aan de uuto, maar waardoor lopen en fietsen veilig en aantrekkelijk wordt. De stadshuisplannen zijn nog steeds op de toer van afbraak doorbraak, betonbouw cn ver* keersgenot ten koste van het woongenot. De angst voor be leidsverandering is blijkbaar groter dan de angst voor de ge volgen van de stadhuisplannen. W. M.- van Rooljen, Marislaanll, Lelden, (ingekort door red.) Weer meer krediet zwembad Z'woude ZOET2RWOUDE De gemeente raad die destijds volgaarne ja had gezegd tegen het zwembad plan en daarvoor een krediet van, aanvankelijk 8 ton later aangevuld met 125.000,-, be schikbaar had gesteld, heeft weer 70 duizend moeten vote- Dat betrof voor een gedeelte wer ken die destijds door de archi tect te voorzien zijn geweest zei K.V.P.-er P. v. Rijn. Hij had dan ook een aantal vragen over het architectenhonorarium, de directievoering en het toezicht. Het antwoord werd hem door de j voorzitter toegezegd in een vol- gende vergadering waarbij evt. I ook inzicht zal worden gegeven in de verslagen van de bouwbe- sprekingen. Het wat wazige verweer van wethouder De Jong die kennelijk niet met alle fei ten in de openbaarheid kon tre- j den kwam hierop neer dat er tegenvallers zijn die niet ver- 1 doezeid kunnen worden. ROELOF ARENDSVEEN Sociëteit Our House heeft zaterdag een rommelmarkt gehouden op het plein voor de sociëteit. De opbrengst is voor het opknappen en inrichten van een nieuwebehuizing die Our House binnenkort zal betrekken. De opkomst van bezoekers viel nogal tegen, waarschijnlijk waren heel wat Roelofarendsveenders naar buiten getrokken, genietend van het mooie weer. De spullen op de markt waren weken van tevoren opgehaald bij de bevol king. die enthousiast medewerking heeft verleend aan dit initiatief van de jongeren. WASSENAAR De buurtschap Kerkehout maakt zich op voor het jaarlijkse zomerfeest, dat georganiseerd wordt door de ac tieve Buurtvereniging. Op dinsdagavond 29 mei is er ter inleiding van het feest een toer- r::. Vanaf half 7 vertrekken de deelnemers aan deze rit vanaf het ManaDlem. De finisn is in het clubgebouw van de S V Wassenaar v/aar ook de prijzen zullen worden uitgereikt. Vrijdagavond' 1 juni om half 8 is er voor de kinderen 'n lampion- o-.lc-ht dio eveneens op het Mariaplein begint. In een grote tent op het Wasse naar-terrein is er avonds een fancy fair. Zaterdagmorgen 2 Juni begint om 9 uur een viswedstrijd. De hen gelaars verzamelen zich dan bij de ingang van het voetbalveld en worden van daar naar de visplaats gebracht. iaterdagmorgen half 10 beginnen de kinderspelen van 4 tot en met 11 jaar, terwijl jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar kunnen deelnemen aan de viswedstrijd. 2 uur 's middags is er voor de jongere jeugd een ballonwedstrijd en daarna kinder fancy-fair in de feesttent. Bij gunstig weer zai in de Da niel Ruysstraat een tekenwed- sir'jd worden gehouden. s Avonds kwart over 7 treedt de drumband „Hercules" uit Sche- BODEGRAVEN Met stralend weer startten zaterdag 600 deelnemers aan de veningen op. En verder is er tot door sportvereniging De Meye georganiseerd word,, van alle kanten in bu ss laat in de avond feest in de kwam men naar de startplaats Er werd gewandeld in vier afstanden. Prijsv tent. burg. 2. DES Gouda10 km. Giessenburg zie foto). 2. WSV Molcnbrug 3. DES Gouda 5 km

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3