Eibers niet door trucs Archipel geïmponeerd Autopech inspireerde Maria van der Holst Record van Lida Kuys hoogtepunt In gedevalueerde dlstrictenstrijd De bal is rond zegt Barry Hidshoff Thee in de rust r ms Veldkorfbaltitel geprolongeerd Kathy Schmidt 63.36 meter met de speer Ron Regeer: andeel in deklassering Archipel. Theo van Zee speelde een grote rol in de kampioensstrijd. (Van onze korfbalmedewerker) UTRECHT Ons Eibernest is er zaterdag in Utrecht in geslaagd voor de vierde maal de nationa le titel veldkorfbal te grijpen. In een enerverende wedstrijd legde de Haagse ploeg het Amster damse Archipel met 11—8 zijn wil op. Ondanks het feit dat de Eibers zich wat minder profes sioneel hadden voorbereid, bleek duidelijk dat zij op het veld de sterkste ploeg van Ne derland zijn gebleven. Met een stralend gezicht liep in ternational Ron Regeer het om geploegde veld af. „Dit is de wedstrijd van mijn leven ge weest en we hebben verdiend gewonnen omdat wij juist door dat wij als underdog gestart zijn een constanter speelwijze hebben gedemonstreerd. Archi pel probeerde van het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Hopster al met allerlei trucs de wedstrijd te gaan beslissen maar wij hebben ons liet laten intimideren en ons eigen spel kunnen spelen." Het drieduizend koppige publiek zag dan ook een zeer sterk Ons Eibernest en het was weldra duidelijk dat er een ploeg aan de gang was die zich niet door allerlei professionele acties van de wijs liet brengen. Ondanks het eerste doelpunt van Drikus Klouwen kwamen de Eibers door de uitstekend spelende Ste ven Tims op 11, wat een vlammend offensief van de Ei bers teweeg bracht. Ron Regeer zette van afstand de Eibers op de eerste voorsprong maar in ternationaal Janne Engelbert rondde een fraaie doorloopbal af tot 2—2. De Amsterdammers hadden de pech dat Henne En gelbert zich op nogal hobbelig veld verstapte en vervangen moest worden door Joop Hae- Beginneling „Good old" Theo van Zee liet te gen de Archipels sterspeler Dri kus Klouwen zien dat hij nog bij de grote mannen behoort en maakte van deze international een beginneling door hem van alle kanten te passeren en de Eibers op 3—2 te brengen. De coach van Archipel zag hierin aanleiding om Van Zee een an dere bewaker toe te kennen, MODESTO De Amerikaanse speerwerpster Kathy Schmidt heeft dit weekeinde tijdens wed strijden in Modesto voor de tweede wereldprestatie aller tij den gezorgd met een worp van 63.36 meter. Het wereldrecord is in handen van de Oostduitse Ruth Fuchs met 65.06 meter. In Modesto werden nog enkele beste jaarprestaties geleverd: Herb Washington sprintte de 100 meter in 10.1, John Powell wierp de discus 66.66 meter ver en Dwight Stones sprong 2.23 meter hoog. De Oostduitse atlete Rita Kirst- Schmidt heeft tijdens wedstrij den in Sofia (Buig.) met 1.90 meter voor de beste wereldjaar- prestatie hoogspringen gezorgd. Zij versloeg de wereidrecord- houdster Jordanka Blagojeva (Buig. 1.94) die tot 1.88 meter kwam. wat ook al geen verbetering was. Van Zee was ontstuitbaar. John Tims kreeg van de uitste kend leidende scheidsrechter Hopster in de 25ste minuut een strafworp toegekend maar on danks zijn lange mikken kreeg hij de bal niet op de juiste plaats en moest hij wachten op vakgenoot Theo van Zee die, ook al uit een strafworp, de Ha genaars op 4—2 bracht. Na de vakwisseling kwam het duo Rudy Emmerik en Steven Tins wederom voor de korf en ge steund door hun dames Wodi van Tienhove-Raap en Mayka Duivenvoorden zorgden zij voor vuurwerk. Rudy Emmerik mis te eerst een viermeterworp maar bracht met een afstand schot de Eibers toch op 52. De Amsterdammers konden zich tegen dit offensief niet ver zetten en Rudy Emmerik zorg de uit een strafworp voor 6—2. Onstuitbaar Vijf minuten voor het rustsignaal werd Woudi van Tienhoven- Raap door haar opponente Hen- ny Bakker in de luren gelegd (63). Na de harvatting zag het er aanvankelijk naar uit dat Ar chipel een kleine opleving kreeg doordat Janne Engelberte en Tom van Rhee de achterstand konden verkleinen tot 7—5 maar weer zorgden de onstuitbare Theo van Zee en Rudy Emme rik voor een ruimere marge. De beste schutter van de Amster dammers werd verdedigd door de van lange armen voorziene John Tims, die het uitstekend deed, hoewel hij moest toestaan dat deze topspeler een tegen- punt scoorde. Archipel werd nog even gevaar lijk doordat Jacques Schipper van afstand de stand op 8—7 bracht maar Ron Regeer had vrijwel onmiddellijk zijn ant woord klaar door van achter de paal, een minimum aan ruimte, MAANDAG 28 MEI 1973 A5 een schot in de juiste richting te geven. De Eibers voelden dat alles weer mogelijk was en Theo van Zee ging onder de paal staan, wat betekende dat iedere afgescho ten bal door hem kon worden opgevangen, wat hij bewonde renswaardig deed. John Tims kon met deze wetenschap rustig gaan schieten en in de 36e i nuut trof hij van grote afstand doel. Van Zee vond het toen welletjes en deed zijn taak over aan Annie Raap die het vak van aangevende dame ook wel verstaat, zodat de Eibers sluitend balbezit hadden de de Amsterdammers volledig gede- klasseerd werden. John Tims had er nu goed het oog in en hij kon van afstand voor 117 zor- gen. Drikus Klouwen kreeg nog maal een vrije kans, wat ook een doelpunt betekende waar door met vijf minuten te spelen de Eibers overgingen op balbe zit. Na het laatste fluitsignaal werden de Eibers door hun supporters gehuldigd, konden zij uit handen van KNKB-voorzitter ir. Duns de kampioensbeker ir vangst nemen en kregen zij van Eiber-voorzitter Theo van Tien- hoven een bloemenhulde. Vrijdag 1 juni zal het bestuur een officiële ontvangst in het club huis <van de Eibers geven, om 20.20 uur. Maria van der Holst-Blijlevens (voorgrond) bezig rivale en „Olympische vriendin" Miefee Visser.Jaapies de nationale titel te ontfutsel! LEEUWARDEN In een magistrale race heeft Maria van der Holst-Blijlevens gisteren op het Van Harinxmakanaal bij Leeuwarden de nationale titel kanovaren k-1 dames senioren over 3000 meter ont futseld aan Mieke Visser-Jaapies. Marian van der Holst kwam gela den aan de start, omdat zij zaterdagmiddag door autopech niet had kunnen deelnemen aan de k-2 race. waarin het koppel Mieke Vis- ser-Jaapies/Thea Bergers-Duif een walk-over had en nationaal kam pioen werd zonder strijd. Aanvankelijk gaven Maria van der Holst en Mieke Jaapies el kaar weinig toe, maar na 1500 meter maakte Maria zich met een tussensprint los van haar tegenstandster, die niet de kracht kon opbrengen haar in de slotfae nog te bedreigen. Mieke Jaapies moest er zelfs nog hard aan trekken om Thea Bergers-Duif van zich af te hou den. Bij de heren ging het kampioen schap in de k-2 klasse seniores over 10.000 meter naar de Zwet- plassers-combinatie Arend Bloem/Lo Jacobs. Ook het vorig jaar werd Arend Bloem in Leeuwarden kampioen, maar toen had hij Jan Veraart bij zich in de boot. De strijd bij de heren verliep op de eerste vier kilometer bijzonder spannend. Van de vier koppels kon alleen de combinatie Bram Muus- se/Paul Bunschoten het tempo niet volgen. Halverwege de race spurtten Bloem en Jacobs van hun tegenstanders weg en be perkte de strijd zich alleen nog maar tot de bezetting van de tweede plaats, die tenslotte met gering verschil door de Bea- trix-formatie Hans Tigche- laar/Jan van der Holst werd ge wonnen. Het betekende voor Arend Bloem de tweede titel op deze nu eens onder ideale weersomstandighe den gehouden kampionswed- strijden. Zaterdagmiddag had Arend Bloem zich ook al de sterkste getoond in de k-1 klas se over 10.000 meter. Hans Tig- chelaar finishte weliswaar twee seconden later, maar hij werd terecht gediskwalificeerd omdat De uitslagen waren: Dames: k-1 niores 3000 meter: 1. Maria van Holst-Blijlevens (Helmond Vaard 15.48.2: 2. Mieke Visser-Jaapies (D Geuzen. Zaandam) 16.29.' Bergers-Dull, De Geuzen. Zaandarc 16.59.0 Stormink-Vrieai Heren: k-1 s Arend Blot mer) 47.53.8 2. L» Jacobs (Zwetpla - sers) 48.01.2 3. Rob v. d. Doe (Tri vogels. Haarlem) 48.32.1 4. Ji Keetman (Zwetplassers) 49.10.8 Maurice Heykoop (Breda) 49.30.1 k-2 seniores 10.000 meter: 1. Ari Bloem/Lo Jacobs (Zwctplasse 44.43.4 2. Hans Tlgchelaar/Jan M der Holst (Beatrix. Elndh< 45.16.0 3. Joop Keetman/Bas va: Ster (Zwetplassers) 45.17.6 4. Bral (Quo Vadl Koe e Zaan) 47.12.1. AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie moet zich maar eens afvragen of het nog zin heeft om de vijf distric ten «edstrijd te houden. Op de manier, waarop het gisteren op de vernieuwde accommodatie aan het Olympiaplein in Am sterdam ging, heeft de jaarlijk se wapenschouw aan het begin van het seizoen vrijwel geen zin. Het merendeel van de di stricten kwam niet in zijn sterk ste opstelling uit en op sommige nummers gingen zelfs Ploegen met één in plaats van de voorge schreven twee deelnemers over de baan. De ontmoeting werd nog enigszins gered door een Nederlands re cord speerwerpen van Lida Kuys (52,98 meter) en een even aring van het nationale record hoogspringen (1.82 meter) door Mieke van Doorn. De twintigjarige Lida Kuys die half april als eerste Nederland se dame de vijftig meter grens bij het speerwerpen passeerde, maar haar nationale record een week later weer kwijtraakte aan streekgenote Elly van Beu- sekom, kwam in haar vierde po ging tot 52,98 meter. De Bever- wijkse benaderde daarmee de grens van 53,00 meter, die haar trainer Ton Pallesen voor dit seizoen als uiterste zag, tot op twee centimeter. Het duel tus sen Lida Kuys en Elly van Beu- sekom, die met 49,50 meter tweede werd, krijgt dit seizoen ongetwijfeld nog wel een ver volg. Mieke van Doorn, die aan het eind van het vorige seizoen overschakelde op de floptech niek bij het hoogspringen, moest ditmaal de concurrentie van Ria Ahlers ontberen. De Lisser atlete was na 1,70 meter alleen overgebleven en ging toen zeer gemakkelijk springend in haar eerste poging over de 1,79 enl,82 meter. Met die laat ste hoogte kwam zij naast Ria Ahlers De 400 meter werd gewonnen door Tilly v. d. Made, die haar beste Nederlandse seizoen prestatie terugbracht tot 56.0 se conden. De Leimuiderse v e--* aanvankelijk gediskwalificeerd omdat zij niet in het tenue van haar district West-II was ge start maar de wedstrijdleiding kwam daar later op terug toen bleek dat een zeer groot gedeel te van de deelnemers niet in de voorgeschreven wedstrijdkleding liep. Bij de heren imponeerde vooral Ad de Jong. De Brabander, die in de winter zeer intensief aan gewichttraining heeft gedaan onder leiding van bondscoach Sjef Swinkels, heeft niet alleen zijn snelheid behouden maar ook zijn kracht aanmerkelijk vergroot. De Jong won drie nummers. Op de 100 meter liep hij overigens buiten mededin ging 10.5 seconden, hij sprong 7.52 meter ver en hinkte, stapte en sprong 14,85 meter. Het verspringen was zeker voor Nederlandse begrippen van zeer goed niveau. Want niet alleen De Jong deed het voortreffelijk met 7,52 me ter, maar ook de jeugdige Eltjo Schutter (7,48 meter) en Ron van Wilgen (7,26 meter) kwa men ver. De Jong en Schutter schoven op naar de derde en vierde plaats op de Nederlandse ranglijst aller tijden achter oud-Europees recordhouder Henk Visser (7,98 meter) en Leo de Winter (7,56 meter). Ik heb niet zoveel vertrouwen als voor de uitwedstrijd tegen Real. Iedereen denkt maar dat het zo makkelijk is, de kranten schrijven dat Juventus te oud is, en te statisch voetbalt. Je zou bijna denken, dat Juventus er niets van kan. Ik denk, dat ik zélf op Altafini speel. Die Anastasi ken ik alleen van FC Twente, toen hij ineens twee goals maakte, vreselijk snel en slagvaardig. Voetballers zitten vol bijgeloof en vaste gewoontes, thee in de rust is ook zoiets, dat is niet meer weg te denken, 't moet er gewoon zijn.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 18