VOLENDAM ALS ENIGE VERLIES Elinkwijk km mime voorsprong tegen ïeritas niet vestlioucien Ladinsky bezorgde Anderlecht toch Europees bekervoetbal Don Revie iift toch bij Leeds PUNTENDELING VAN ENGELSEN EN TSJECHEN Krampachtig PEC toch gelijk TOTO Promotiestand Marijke de Kat telt mee na koerstriomf Sportwereld MAANDAG 28 MEI 1973 A2 PRAAG De voetbalploegen van Tsjechoslowakije en Engeland hebben gisteren in een vriend schappelijke wedstrijd te Praag voor 20.000 toeschouwers tegen elkaar gelijk gespeeld: 1—1. Beide doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Het eer ste in de 56e minuut door Ifgor Nova!k voor de Tsjechen. Vier minuten voor het einde zorgde Allan Clarke voor de gelijkma ker. De Tsjechen hebben lang goede uitzichten gehad op de overwin ning, maar toen zij in de eindfa se het spel „bevroren" sloeg Engeland toe. Uit een pass van rechtsachter Paul Madeley trof Clarke doel. Het was overigens een weinig opwindende wed strijd. Veritas—Elinkwijk X EilermarkCEC X RBC—Roodenburg X Bayern München—Bochum X Schalke '04—Stuttgart X Kickers Offenbach—FC Köln X Borussia MönchengladbachEintracht Fr. X Rot Weiss OberhausenFortuna Düsseldorf X Werder Bremen—Kaiserslautern X Hertha BSCHamburger SV X Wuppertal—Duisburg X Lausanne—Basel X WinterthurLugano X DEN HAAG De cijfers van sporttoto no. 47 dd. 26/27 mei 1973 zijn: Aantal deelnemers 384.335. Inleg 832.978,-. Prijzenbedrag 352.349,-. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk 88.087,-. Er heeft zich zondagavond niemand voor de le prijs gemeld. HAMBURG De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 8 22 25 33 43 48; Reserve getal: 15; Olympianummer: 5659. DEN HAAG De eerste klap is gevallen in de promotic- competitie voor de eredivisie. Volendam, dat tot de favo rieten mocht worden gerekend, verloor bij Wageningen met 2—0. De schade bleef nog beperkt omdat De Graaf schap en PEC/Zwolle gelijkspeelden (11). De krachten zullen elkaar weinig ontlopen, gezien de eerste resultaten. Wageningen ging met offensieve bedoeling van start tegen het als promotie-favoriet gedood verfde Volendam. De Noordhol landers grepen herhaaldelijk aan de noodrem en toen de ge broeders Jan en Jac Jonk geza menlijk Van Osenbruggen op onreglementaire wijze de door tocht beletten, deponeerde scheidsrechter Berrevoets de bal resoluut op de witte stip. Wellerdieck voltrok het vonnis. Het initiatief we*-d daarna geleide lijk overgeni en door Volen dam, dat tens.otte een fel beleg sloeg voor de Wageningse veste. De aanvalsspitsen stelden het schieten echter te vaak uit en wanneer tenslotte het vuur werd geopend, bleek doelman Drost niet gemakkelijk te passeren. Ferreira, die door Wellerdieck be kwaam aan banden werd ge legd. kreeg in dit vrij harde duel weinig reële scoringskan sen. De na de rust voor Meurs ingevallen Mensink legde vlak voor het einde de basis voor de tweede Wageningse treffer. Hij passeerde een aantal Volendam- se verdedigers met opvallend gemak en bracht op het juiste moment Hazelhekke in stelling, die doelman Visser geen schijn van kans gaf. Er werd na dit doelpunt niet meer afgetrapt. De heer Berrevoets gaf Volen- dams aanvoerder Kras wegens spelbederf en de Wageninger Van Osenbruggen wegens na trappen de gele kaart. Scoreverloop: 30. Wellerdieck 1—0 (strafschop), 90 Hazelhekke 2— 0. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 9000. Wageningen: G. Drost; Van Eyck (J. Drost), Wellerdieck, Blok, Tollenaar; Van Osenbruggen, Van Ginkelen, Ooms; Hazelhek ke, Meurs (Mensink), Van Vijf eiken. Volendam: Visser; De Boer, Jan Jonk, Jac Jonk, Veerman; Kras, Zwarthoed, Hoogland; Kwakman; Feireira, Bond. Overwicht De Graafschap, dat driekwart van het spannende en sfeerrijke pro motieduel op de Zwolse helft opereerde, was niet bij machte het grote overwicht in beslissen de treffers uit te drukken. De vijftien hoekschoppen, die de Achterhoekers op het door Post bekwaam verdedigde Zwolse doel mochten nemen tegen het krampachtig spelende PEC slechts een geven de krachts verhouding beter weer dan het gelijke spel waarmee De Graaf schap te weinig kreeg. Vooral met de ongrijpbare De Blaauw, na de rust ingevallen voor Veen, in de gelederen zette de thuisclub het Zwolse doel vrijwel onafgebroken onder herhaaldelijk wankelde, capitu leerde pas na 68 minuten. Toen misleidde Deykers zijn belagers na een vrije trap van Hiddink, waardoor Van der Ley eindelijk een opening kon vinden. PEC was daarmee zijn voorsprong die het in de 21e minuut bij een van de sporadische counters via Hoogendoorn had veroverd, druk. De defensie van PEC, die De halve buit hielden de Zwolle naars, zij het met kunst- en rechter: Keizer. Toeschouwers: vliegwerk, echter vast. Bij PEC 12.000. ontbrak goalgetter Heskamp De Graafschap: Van Oosterhout; wegens een blessure en dat Mintjes, Zaayer, Van Londen, bleek een danige verzwakking. De Vries; Paulus, Van der Ley, De ploeg van Georg Kessler Hiddink; Veen (De Blaauw), bleek erg kwetsbaar, ook al gaf Deykers, Meyers, de uitslag dit niet weer. Niete- PEC/Zwolle: Post; Drost, Schir min was Kessler tevreden met bert (Bosman), Schutten, Hen- het ene punt. driks; Rorije, Kregt, Van de Scoreverloop: 21 Hoogendoorn 0Bosch; Stoffels (IJzerman), 1, 68 Van der Ley 1—1. Scheids- Hoogendoorn, De Horst. LEEDS Manager Don Revie blijft bij Leeds Uni ted. Revie heeft besloten het fabuleuze aanbod van Everton om trainer te worden bij deze Liver- poolse club af te slaan. Hij zou 200.000 gulden per jaar kunnen verdienen, het dubbele van wat hij bij Leeds krijgt. Het besluit van Revie komt als een verrassing, aange zien hij met Leeds United een weinig gelukkig sei zoen heeft doorgemaakt. Niet alleen bleef de club verstoken van de zozeer begeerde League-titel, bo vendien gingen twee be langrijke bekerfinales verloren: die om de FA- cup tegen tweede divisio nist Sunderland (01) en die om de Europacup II in Athene tegen AC Milan (0-1). DEN HAAG Voor de promotie competitie, die recht geeft op een plaats in de eredivisie, zijn zondag de eerste twee wedstrij den gespeeld. De uitslagen zijn: Wageningen—Volendam 2—0. Wageningen 1 1 0 0 2 2—0 De Graafschap 10 10 1 1—1 PEC Zwolle 10 10 11—1 Volendam 1 0 0 1 0 0-2 NEERIGTER De 2500 toe schouwers hebben een spannend duel gezien tussen Veritas en Elinkwijk, waarin de Elinkwij- kers de sterkere waren. Veritas had een uitstekende start, maar kon de verdediging van de Zui lenaren niet tot capitulatie dwin gen, waaruit de ploeg zoveel in spiratie putte, dat de aanval kon worden overgenomen en in de 15e minuut zelfs de leiding nam. Een fout van de Veritas- defensie werd door v. d. Bos uitgebuit: 0—1. De Limburgse ploeg was wel voortdurend in de aanval, maar door een bete re spelopvatting en een goede opbouw, kon Elinkwijk zich vrij gemakkelijk handhaven. In het laatste kwartier van de eerste helft werd Elinkwijk weer ster ker en uit dit offensief scoorde Vogelzang na 35 minuten: 02. In de tweede helft handhaafde zich het spelbeeld: een tech nisch bekwamer Elinkwijk dat zich moest te weer stellen tegen een opportunistisch opererend Veritas. Elinkwijk verzuimde echter de zege veilig te stellen v.d. Bos miste eenmaal voor open doel waarvan Veritas in de slotfase toch profiteerde. Eerst was het Theo Hanssen die na 75 minuten er 1—2 van maakte, en vlak daarop werd een uitval van Veritas Elink- j?en beeld uit de wedstrijd Veritas—Elinkwijk: Van der Ham midden wijk weer noodlottig. Jacques Hansen van Veritas (rechts) probert de bal nog tegen te houden. Hansen schoot de gelijkmaker in: 2—2. In deze stand kwam, ondanks enkele mooie kansen bbem—f —&?rr Elinkwijk is op weg naar het eerste doelpunt i voor een ontgoocheld Elinkwijk, geen wijziging meer. RBC—ROODENBURG 2-0 (1—0) 38. Verstraten, 82. Nouwens. Scheidsrechter: Oetelmans, Toe schouwers: 5000. Een niet al te beste wedstrijd: Roodenburg stuurde het duide lijk aan op een ge'ijkspel. Ver straten gaf RBC de leiding in de 38ste minuut toen hij, alleen voor de doelman, de bal zuiver in de hoek plaatste. Na rust het zelfde spelbeeld. Nouwens kopte acht minuten voor het einde het tweede doelpunt achter de doel man van Roodenburg. Rooden burg kreeg wel enkele kan sen, maar deze werden niet be nut. Eilerarmk—CEC 0—0. Scheids rechter Van Veen. Toeschou wers 2500. In een weinig boeiende wedstrijd mochten beide ploegen tevreden zijn met de uitslag. Behoudens het eerste kwartier van de tweede helft heeft CEC voortdu rend het initiatief gehad, maar de aanva ten waren te simpel van opzet om de defensie van de Glanerbruggers te verontrus ten. Eilermark kreeg zowaar nog de beste kansen maar knappe inzetten vari Dijksta en Alberts werden door de CEC- doelman Boxem bekwaam ge stopt. Bij CEC groeide Sen Mid- deljans uit tot de onbetwiste uit blinker maar zijn opbouwende werk werd door zijn medespe lers slecht of in het geheel niet afgerond. DEN HAAG De 1-lederlandstl amatrice mevrouw Marijke dt Kat-Englebert heeft zondag it Boedapest een koers voor amaj trices op haar naam gebracht Deze koers telt mee voor he Europees kampioenschap, in de Nederlandse nu hoog noteerd staat. Er moeten n zes races worden gereje-. laatste ontmoeting heeft in sepl tember op Duindigt plaats. ZUTPHEN - Een zaterdag en zon dag gehouden internationaal korfbaltoernooi is gewonnen door Nederland na in de finale België te hebben verslagen mei 95. De Oost-Nederlandse ploeg werd derde na Engeland te verslaan met 9—1 en West-DuitslaniJ bracht het tot de vijfde plaats na een overwinning op Spanje met 9—3. De uitslagen zijn: Finale: Neder landBelgië 95, om de derde plaats: Engeland—Oost-Neder land 19, SpanjeWest-Duits land 39. LISSABON De finale om de Portugese voetbalbeker gaan tussen Sporting en Setu- bal. In de zondag gespeelde hal ve eindstrijden versloeg Spor ting met 1—0 CUF en met de zelfde score won Setubal van Farense. De finale wordt op 11 juni gespeeld in het national stadion in Lissabon. PITESTI Het Oost-Duitse voet balelftal van spelers onder 21 jaar heeft zaterdag in Pitesti in een wedstrijd voor het Europees kampioenschap met 21 gewon nen van Roemenië. Bij de rus! was de stand nog gelijk (1—1). teYÜ&d BRUSSEL Dank zij Attila Ladinskv, de vorige maand van Feyenoord overgenomen spits- speler, zal Anderlecht in het nieuwe voetbaljaar weer Euro pacupwedstrijden kunnen spelen. Ladinsky scoorde zondagmiddag twee keer voor de Brusselse ploeg in de bekerfinale tegen Standard Luik, die met 21 werd gewonnen. Met Dockx in de hoofdrol op het middenveld bepaalde Anderlecht het spelbeeld. Het uitvallen van Heylens, die door Van der Eist werd vervangen, verstoorde het overwicht van de paars-witten niet. In de achtste mir.uut scoor de Ladinsky voor het eerst, uit een pass van Rensenbrink kopte hij langs Piot. Rensenbrink liet een ideale kans om het verschil te verdubbelen ongebruikt door in de negentiende minuut een strafschop te missen. Piot tikte de bal via de lat weer het veld in. Pas tegen het slot van de eerste helft brak Standard los uit de knellende greep van An derlecht. Met reddingen op scho ten van John en Musovic hield Jan Ruiter de voorsprong vast. Kort na rust scoorde Ladinsky opnieuw. Na een pass van Dockx kwam hij vrij voor Piot en met een beheerst boogschot tilde hij de bal over de nationale doelman heen.. De verdediging van Anderlecht weerstond de stormlopen van Standard, maar achttien minuten voor tijd zag scheidsrechter Loraux een straf schop in een handsbal van Ver- heyen. John schoot raak. Verder kwam Standard niet, integen deel, Anderlecht kreeg de beste kans, maar Rensenbrink liet hem ongebruikt. Door de nederlaag van 30 die Rot Weiss Oberhausen zaterdag op eigen terrein tegen Fortuna Düsseldorf leed, Is het lot van de club bezegeld. Hannover '96, dat in een uitwedstrijd tegen Eintracht Braunschweig met 3 —2 moest buigen zal Rot Weiss waarschijnlijk gaan vergezellen naar de Regional-Liga. Bayern München, dat al enkele weken zeker is van prolongatie van het kampioenschap haalde in München uit tegen VFL Bo- chem: 51. De Duitse kampioen haaide zich overigens het mis noegen van de 17.000 toeschou wers op de hals door een plicht matige opvoering. Gerd Müller (2), Dlirnberger, Breitner en Hoffmann namen de vijf doel punten van de Beieren voor hun rekening. Borrusia Mön- chen-Gladbach, dat in de finale van het toernooi om de UEFA- cup van Liverpool verloor, raak te in de thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt, voorstoper Surau kwijt, die een ernstige achillespees-blessure opliep. „Het verlies van Surau is voor ons erger dan de nederlaag (2— 0) die wij hebben geleden", ver klaarde trainer Hennes Weiswei- Ier na afloop. Door de neder laag zakte het duidelijk uitge bluste Borrussia van de tweede naar de derde plaats. FC Köln dat in Offenbach met 3—2 van Kickers won, klom naar de tweede plaats achter Bayern München. Schalke '04 verlichtte zijn degra- datiezorgen door de thuiswed strijd tegen VFB Stuttgart met 2—0 te winnen. In de promotiecompetitie voor de Westduitse Bundesllga gooit de Fortuna Köln hoge ogen. De wedstrijd tegen Blauweiss Berlin werd met een overwinning van 7—0 afgesloten, waardoor de ploeg uit Keulen lijstaanvoerder van groep 1 is geworden met 4 punten en een aanzienlijk beter doelgemiddelde dan de overige kandidaten. In groep 2 speelde Rot Weiss Essen na de overtuigende over winning van de vorige week ge lijk tegen Wakker '04 (2—2). De club uit Essen blijft evenwel de ranglijst aanvoeren met 3 pun ten uit twee wedstrijden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14