Nog drie bedrijven in de Grote Polder Bejaarden trekken er weer op uit KRV groot viert feest KC Leiden dichter bij verwezenlijking stad en sport Aanspreekbare uitdrukkings middelen bij La Candelaria Akties Randstad Sport succesvol kapsters- examens 3 Verrassende zege van DOSR bij afscheid Boersma MARKTEN: "•Hy PAGINA 4 DONDERDAG 24 MEI 1973 LEIDSE COURANT 55' LEIDEN Gisteravond trad in het LAK-'heater de Colom biaanse toneelgroep „La Candelaria" op met het politiek geëngageerde stuk „La Ciudad Dorada" (De Gouden Stad). Ondanks alle scherpe aanvallen op de politieke en sociale misstanden in Colombia (en die logen er niet om, noch de misstanden, noch de aanvallen), lag de voornaamste indruk die uw recensent is bijgebleven echter meer op het dramatur gische vlak: na alle Nederlandse pogingen in die richting is het iedere keer opnieuw weer een geweldig genoegen om écht geëngageerd toneel te zien. Dit was tenminste toneel waarmee je de fabrieken in of liever: de boer op kunt gaan. Geen intellectueel geëxperimenteer, geen woud-be symboliek en verregaande stilering, maar zuiver primitieve situatieschil dering, recht op de man af met de meest primitieve en daar door de meest direct aansprekende expressiemiddelen. Ongeveer een jaar geleden trad in hetzelfde LAK-theater een Duitse groep op met een programma over de uitbuiting van de gastarbeiders. Om de zaken zo scherp mogelijk te stellen hadden onze oosterburen hierbij hun toevlucht geno men tot een geweldige serie diaprojectoren, kranteberichten en wetenschappelijke rapporten, die als een verstikkende la vastroom over het volledig verblufte publiek werd uitgestort. Alles bij elkaar een geweldige uitdaging voor de „happy few", die hiermee hun intelligentiequotiënt weer eens konden testen, maar volstrekt ongeschikt om er de grote massa mee te bereiken. De Colombianen verkeren echter in een geheel andere situatie. Hun geëngageerdheid is geen snobistische modegril, maar in ieder opzicht bittere noodzaak, en wat doe je dan als je het grote publiek een kapitalistische uitbuiter moet laten zien? Neem een van de acteurs, laat hem onguur kijken en stop hem een kussen onder zijn buik, de truc is zo oud als het to neel zelf, maar de resultaten zijn nog steeds optimaal. Deze duidelijkheid was wel het belangrijkste kenmerk van de hele opstelling. Men behoefde werkelijk geen woord Spaans te kun nen verstaan om de strekking van het stuk te begrijpen. Zelfs de humor, die in deze voorstelling ruimschoots aanwezig was. was door deze recht-toe-recht-aan presentatie grotendeels voor iedereen begrijpelijk. Dat de voorstelling van „La Ciudad Dorada" ondanks de primi tieve middelen het niveau bereikte van menig Westeuropees beroepsgezelschap zult u inmiddels wel begrepen hebben. Na tuurlijk is het betreurenswaardig dat dit soort toneel nog steeds noodzakelijk is, maar de theatercultuur vaart er wel bij. PAUL KORENHOF ZOETERWOUDE Opnieuw hebben zich eèn drietal gegadig den gemeld voor een vestiging in het Industriegebied „De Gro te Polder".. De gemeenteraad zaJ vanavond hierover een be slissing nemen., Het gaat om een vestiging van de Handels mij. Vos en Co B.V. te 's-Gra- venhage op het terrein van het Industrieschap en van „De Kas- tenspecialist" te Oegstgeest en „Regma Buhrs B.V. te Zaan dam op het terrein van „De Vij ver".. I Vos en Co heeft 4000 m2 nodig ten behoeve van een kantoor in j twee bouwlagen bij een begane grondoppervlakte van 500 m2 J een loods van 750 m2 (voor op slag), 500 m2 - met wellicht een overkapping - voor opslag van vaten terwijl voor geheel of ge- deeltelijk in te graven tanks 200 m2 nodig zal zijn. Het resterende gedeelte van 200 m2 zal worden gebruikt voor parkeerterrein en reserve. Dit bedrijf importeert, distribueert en exporteert chemische pro ducten. t.w. oplosmiddelen voor diverse zaken, grondstoffen voor o.m. cosmetica, kunstharsen enz. Geïmporteerd wordt uit di verse EEG-landen, de distribu tie is voornamelijk gericht op de Leidse regio terwijl een ge ringe export naar de EEG-lan den gaat. Het aantal werknemers zal 23 be dragen. Gezien de oppervlakte geen intensieve bezetting maar de hoge graad van scholing en de mogelijkheid van leerlingen van LEAO-scholen om stage te lopen worden gunstige facetten genoemd. De totale opslag van de tanks zal 300.000 liter bedra gen waarbij van een gemiddel de dagvoorraad van de helft sprake zal zijn. De dagaanvoer in bulk zal maximaal 25 ton zijn, in droge vorm zal de aan- - 10 t zijn. Regma Buhrs handelt in licht drukmachines en -materialen en electrostatische apparaten en materialen en wil vestigen in één van de door de N.V. „De i Vijver" te bouwen hallen. „De j Kastenspecialist" heeft 500 m2 van dezelfde handelsonderne ming gekocht voor de bouw van I een showroom, centraal maga- zijn en kantoor. Het bedrijf han- j delt in keukens, kasten, slaap- I kamers, bouwpakketten en im porteert en exporteert in machi nes. Nu de tijd van de zomerjurken en zonnebrillen is aangebroken, komen ook de bejaardenbonden los. Beperken de activiteiten zich in de winter meestal tot het organiseren van kaart- en bingoavonden en bezoekjes aan musea. In de lente ziet men de bejaarden er werkelijk op uit trekken. Het worden dolle ritten op de Kaag of bezoekjes aan het dierenpark. De 65-plussers die hier op de foto's te zien zijn verenigden het één met het ander. Zij zijn uit Katwijk (boven) en Noordwij- kerhout (onder) afkomstig. Na een vaart over de Zuidhollandse plbssen kwamen beide groepen naar het vogelpark Avifauna waar van een uitgebreid diner genoten werd. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense sportvereniging Randstad Sport heeft een bouwstenenaktie opgezet voor de bouw van de accommodatie op het nieuwe sportveldencomplex In Ade- geest. De aktie loopt goed, er zijn thans ongeveer 500 stenen ad J 25 verkocht en dat betekent een extra steun voor de bouw commissie. Naast deze bouwste nenaktie is er een loterij ge weest. Deze aktiviteiten zorgen er voor dat nog dit jaar met de bouw in Adegeest begonnen kan worden. Nieuw bestuur „Interkruis" Oegstgeest OEGSTGEEST Enige maanden geleden is in Oegstgeest de Ver eniging „Interkruis" van start gegaan welke ontstaan is uit een fusie tussen „Groene Kruis" en „Wit-Gele Kruis". Tijdens een buitengewone algeme ne ledenvergadering presenteer de het nieuwe bestuur zich gis teravond aan de leden. De bij eenkomst vond plaats in het Kruisgebouw aan de Lijtweg. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Mr. J. F. X. Walter, voorzitter; mevr. J. M. van der Minne-Scheffer, vice voorzitster; F. Slijper, secreta ris; J. P. Tuinhof-de Moed, pen ningmeester; A. G. N. van Werkhoven, ledenadministratie en financiën; J. H. Kooloos, toe zicht gebouw en opslagruimten; mevr. B. de Boer en mej. F. Jongepier, contactpersonen wijkverpleegsters. Mevr. J. M. van der Minne Schef- fer zal tevens het magazijn be heren. Men sprak de wens uit dat de leden welke van „Inter kruis" goederen in bruikleen ontvangen deze ook tijdig zullen terugbezorgen. In de toekomst zal hier scherper op worden toe gezien. De bijeenkomst werd mede door de wijkverpleegsters bijge woond. Een nieuw gezicht onder hen was dat van mejuffrouw Hofland, die kortgeleden het Oegstgeester zusterteam is ko men versterken. De vereniging telt thans 3410 leden. Als vereni- 'gingsarts zal optreden dr. E. W. F. van Walcheren. Inmiddels is het hoofdveld inge zaaid. ook zullen parkeervoor zieningen gemaakt worden. De huidige toegangsweg naar o.a, „Forescate" wordt verbreed en krijgt parkeerhavens aan beide zijden, terwijl de hockeyvereni- ging „Forescate" ook nog een klein eigen parkeerterrein be. houdt vlak bij het clubgebouw. Voor de grasmat op het hoofdvelt is het uitermate belangrijk dat er de eerste weken flink w gen op valt, voorlopig klopt dil wel en wordt de sghade, ont staan door de slagregens snel t( niet gedaan. Wie Randstadspon wil steunen met bouwstenen a( 25 per stuk, die kan dat doen via giro 238929 t.n.v. Raiffeisen- bank Voorschoten t.g.v. rek. 116.010. ■«dienden Aalst liplor N. C. H. Aequoy. Wai Waddlnxveen J. T. Balver Besselink. Boskoop. J M. Binner- Leiden. B. Busser. Boskoop, dijk. Valkenburg. H. M. Bosr van Bljsterveld, Wassenaar. J. M. van Dlest, Lelden, H. van E Hazerswoude, H. C. van Duyve de. Katwijk. M van Dijk. Lel; den, C G. A. Egberts. Ter Aar van Egmond. Lelden. F J. van Eiii Alphen aan den Rijn. H. Eijk< ,T. M. Hat Grim ?rkamp. Alphen 'rgen. Llss J. H den Rin Leiden. I M. Aorlanderveen. G Noordwljk. K. H.niwaa Activiteiten voor trimdag WASSENAAR In verband met de nationale trimdag zullen alle Wassenaardrse in staat worden gesteld tegen het tarief van 1,— aan allerlei activiteiten mee te doen. Zo kan er op spe ciale tijden, worden gezwom men, gefietst en hard gelopen. Het sportfondsenbad is van 10 tot 12.15 uur voor de trimmers ge opend. De 30 km. zal worden gefietst tussen 9.00 en 12.00 uur. Startplaats: het paviljoen Duin- rell. Hardlopers kunnen zich melden bij de brandweer-kazer ne. Zij kunnen kiezen uit de 2V4 en 15 km., die tussen 2 en 4 moet worden afgelegd. Inlichtin gen zijn te krijgen op tel. 4631 (zwemmen), tel. 1438 (hardlo pen) en tel. 1370 (fietsen). Jeugdsociëteit organiseert voetbaltoernooi HAZERSWOUDE Op de terrei nen van St. Bernardus wordt a.s. zaterdag een voetbaltoer nooi gehouden. Organisator is jeugdsociëteit Plein 68. De elftallen zijn samengesteld uit medewerkers van dancing „Centraal" uit Leiden. „De Hoek" uit Koudekerk, „The Ba ker Street Jazz Band", de Goudse Jeugdsociëteit, ..het Festerje" uit Boskoop. Pand '81 UIT Haastrecht, „De Crael" uit Hazerswoude. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9.00 Hollandt Noordwljk. C. Zoeterwoude, G. M. Hummer. I degraven. M. Jansen. Leiden. J de Jeu. Bodegraven. E. J P Kee weer. Leiden. C M van Kempi Leidschendtim. T. C. H. van Kolnl RoelofarendsveenA. C. H. Knljnor L3ngeveld. Ka Parlevlfl wijk. C. Peeht. Oude Weteri» ran der Plas, Katwijk, J. A. der Poll, Voorhout. G. J de Lelden. P C. F. Rombouts. I n aan den Rijn. C E. Schol koop. Y. Sierat. Jolden. A J. T. Uithol, Alpl J. C. van der H. M. Ver! dinxveen, C. M. J. Visseren. 1 kerk an den Rijn, C. A. Von degraven, C. J. de Vos. Leidi C. C. Wolswijk. G. i Uk. Boden schoten. M. J. M. Sasscnheim. M M Weekeinde in KATWIJK De v.v. KRV uit Katwijk a/d Rijn .bestaat de- Oud Poel geest; zer dagen veertig jaar. Ter gelegenheid daarvan is een fraai geïllustreerd blad uitgegeven en een speciaal jubi- Q\70J* tOCkolHSl leumprogramma opgesteld. Hoogtepunt zal ongetwijfeld de opening van het klubhuis zijn op 26 mei. Aan de Kool tuin is een modern geoutilleerd clubgebouw met kleedka mers verschenen, hetgeen voornamelijk door zelfwerk zaamheid is bewerkstelligd. Grote man hierachter is de heer Oudshoorn die in het verleden alle onderkomens van KRV grotendeels met zijn eigen handen in elkaar gezet heeft. KATWIJK Vijftien inwoners van de gemeente hebben gister middag in de Goen v. Prinste- rerschol vliegbiljetten in ont vangst mogen nemen voor een 14-daags verblijf op Mallorca. Een actie, in het leven geroepen door Max Tailleur, heeft in heel I de gemeente gebruikt textiel op- gehaaldl in totaliteit een ge wicht van 35.000 kg. Dit was voldoende om iver echtparen en zeven alleenstaanden een pretti ge vakantie te bezorgen. Bij de uitreiking was behalve Max Tailleur ook een deel van het gemeentebestuur aanwezig, de schoolhoofden en een deputatie van kinderen. De medewerking Op de foto: De vijft; was in Katwijk geweldig vol gens Max Tailleur. Door middel van dee actie zijn in andere plaatsen al eerder 282 mensr»n op vakantie geweest. Mevr. V. Duivenbude zal de vakantiegan gers, die op 30 mei van Schiphol vertrekken, op op hun reis be geleiden. gelukkigen die een vakantie kregen aange boden. In het midden op de foto Max Tailleur, links achter hem burgemeester A. G. Vermuelen, rechts is mevrouw C. H. van Duyvenbode-van Rheenen, die op eigen kosten met de groep meereist om hand en spandien sten te verrichten. Behalve de opening van het nieu we klubgebouw staan er feesta vonden voor de jeugd, seniorle den en oud-leden op het pro gramma. De avond voor leden en oud-leden wordt gehouden op 1 juni en begint om 20.06 uur (Dit, omdat de vooroorlogse le denlijsten verloren gegaan zijn en niet alle ex-Rijnvogels aan geschreven konden worden.) Op 31 mei is er op de Kooltuin een groot toernooi voor alle jeugd- elftallen. Tijdens de openingsmiddag van het nieuwe klubhuis zal er te vens gelegenheid zijn tot het fe liciteren van de twee kampioens teams van KRV, te weten het damesteam en het zaterdagelf tal. Laatstgenoemde slaagde erin om zonder puntenverlies kampioen te worden van de tweede klasse en komt volgend jaar uit in de eerste klas afde ling. Er valt bij KRV dus, be halve het veertig-jarig bestaan, veel te vieren dit jaar. Een gun stige ontwikkeling voor de Rijn vogels uit Katwijk. OEGSTGEEST Het vormin{ centrum Oud Poelgeest orgai seert op 2 en 3 juni ee weekeinde over „Ik zit op ie te broeden, ik zie dat het ml toekomst is". De aanvang is zaterdagmiddag uur en men gaat door tot zc dagavond na de maaltijd dagen worden gehouden ir koetshuis van het vormingsci trum. De maaltijden zijn bio gisch dynamisch. De deelnan prijs voor het weekeinde k men zelf kiezen er de 43 en 24 gulden. Verdere formatie en opgave is mogelij bij: Vormingscentrum Poelgeest, postbus 4, tel. 0171 —52445. LEIDEN De geruchten, die al ruim een half jaar de ronde de den, omtrenl de fusie van de Leidse korfbalclubs Fluks en VI- cus Orientis kunnen op 29 mei a.a. ontzenuwd worden. Dan na melijk zullen de leden van de beide verenigingen op de Bui tengewone Algemene Ledenver gaderingen afzonderlijk moeten beslissen of de „huwelijksvol trekking" zal plaatsvinden. De besturen van de beide clubs zijn na diverse onderhandelingen, die in goede sfeer verliepen, steeds dichter tot elkaar geko men en achten nu het klimaat gunstig om de beslissing te „forceren". Voorzitter van Fluks, Jan de Haas: „Langer wachten kan onze vereniging in een minder aantrekkelijke positie brengen voor een fusie, tenminste als we mogen afgaan op de hoedanig heid van onze vereniging op dit moment: Ik geloof. dat het uit stellen van een beslissing in deze even erg is als het nemen van een verkeerde beslissing." Deze wijze van denken houdt ook het Vicus-bestuur er op na. Voor de nieuw te vormen club, die tenzij er betere suggesties komen K. C. Leiden zal gaan heten, liggen er zeker voorde len. Bij Vicus ontbrak de afge lopen Jaren het kader, waarmee Fluks altijd begenadigd is ge- wpest. Niet alleen op het be stuurlijke vlak. ook op het spor tieve vlak kan de mogelijke fu sie als een verbetering worden gezien. De nieuwe club zal )iij'na in elke afdeling vertegenwoor digd zijn, wat een goede uit gangspositie voor de opbouw is. Het grote nadeel kan zijn, dat van beide oude clubs leden zul len bedanken, waardoor mis schien een even grote vereni-1 ging als voorheen overblijft. In ieder geval zal KC Leiden als j eerstejaars met aanpassings moeilijkheden te maken krijgen. Het mogclük grootste probleem is op welk veld de nieuwe korfbal club zal gaan spelen. Vicus speelt op de Leidse Hout en Fluks deelt het veld aan de Zoe- terwoudse Singel, waar het een kantine bezit, met De Algeme ne. Laatstgenoemde vereniging is In Verband met de mogelijke fusie door de Sportstichting voor de keus gesteld of te gaan spelen op de Leidse Hout, of te blijven „zitten" op het huidige Algemene veld. Alles zal op korte termijn beslist moeten worden, want gaan de leden van Fluks en Vicus ak koord met deze ciubconcentra- tic, dan zal K.C. Leiden op 15 juni reeds het levenslicht aan schouwen. En dan zal een stuk clubhistorie verdwijnen. Vicus bestond op 21 maart j.l. 40 jaar en Fluks is op 5 april 1911 opge richt. Maar, om met de woor den van de nieuwe voorzitter ven Leiden De F "as te beslui ten, „de te „schrijven" historie van de nieuwe vereniging zal toch bjj velen de voorkeur heb ben". Telefonische Hulpdienst zoekt vrijwilligers LEIDEN De Telefonische Hulpdienst Lelden (SOS) zoekt wegens uitbreiding vrijwilligers. De SOS-dienst zet zich in om mensen, die in nood zitten en problemen hebben te woord te staan en te helpen door een gesprek of doorverwijzing naar een hulpverlenende instantie. Het werk wordt gedaan door vrijwilligers, die daaraan een groot deel van hun vrije tijd besteden. Odat de SOS- dienst steeds meer bekend heid krijgt in en buiten de stad, is de hoeveelheid werk niet meer in verhouding met het aantal vrijwilligers. Isdereen die nadere inlichtin gen wenst of zich wil aan melden. kan een brief sturen aan de Telefonische Hulp dienst. postbus 495, Leiden. Oegst In d i afloo OEGSTGEEST vereniging „De Grünerie 1 Oegstgeest brengt zaterdaf avond een klucht in drie bedrij ven, getiteld „Strikt zakelijk I het Willibrordgebouw, Rhijt geesterstraatweg 43a, geest, aanvang 20 uur j pauze grote verloting, r op gezellig samenzijn. LEIDEN De Leidse Volkst niversiteit K 0 organiseert o( i 5 juni een excursie hoorn en omstreden. Vertrd I vanaf de Garenmarkt 8.30 uu: Er zal een bezoek worden gf bracht aan het edelstenen- e j sieradenmuseum herberg. Ook wordt er een boot tocht over de meren gemaakt Opgave vooraf bij bureau K O. Oude Vest 31. tel. 31841 ROELOFARENDSVEEN Op de afscheidsavond van trainer Boersma speelde DOSR 1 een vriendschappelijke wedstrijd le- gen het Amsterdamse OVVO, dat met de selektieploeg voor het komende seizoen naar Roe- lofarendsveen was gekomen. OVVO dat in de le klas KNVB- amateurs uitkomt dacht een ge makkelijke walk-over te hebben maar dit kwam geheel anders uit. Nadat DOSR na 5 min. spelen door midvoor John van Velzen op 1—0 was gekomen hadden de Veenders voor rust nog di verse goede kansen, maar de Amsterdamse goalie v.d. Kram toonde zijn vakmanschap. Na rust was het wederom de betere inzet en enthousiasme van DOSR die voor het verrassende element zorgden. Linksbuiten Jan Broesterhuizen bracht in de 5e min. van de 2e helft de stand op 2—0. In de 14e min. was het de naar LDWS vertrekkende i Pim v. d. Meer, die voor 30 zorgde. Linksbinnen Ton San ders rondde een goede combina tie in de 30ste min. feilloos af met een onhoudbaar schot. 40.1 Tenslotte was het John van Vel- I zen die 9 min. voor het einde de eindstand op 50 in het voor deel van DOSR bracht. Na afloop van de wedstrijd kwa men bestuur, DOSR spelers en trainer Boersma en echtgenote in de DOSR kantine bijeen. DOSR-voorzitter van Duijkeren voerde als eerste het woord om de heer Boersma dank te zeg gen voor alles wat hij voor DOSR heeft gedaan. Niet alleen de training het meer betaal de werk maar vooral ook het kweken van teamgeest, de zorg voor de jeugd, alsmede het kwe ken van relaties die voor DOSR van veel nut zijn geweest. ROELOFARENDSVEEN Bloem; 23 mei: anjers IS—33. rozen^ garnjj "—14, hellndn. estN ofurlm. evergold. niu 3133. Ilona 4649. prominent pioenrozen 28—35.gerbera's 21-Jj violieren 6—19 p st trosanjers V 200. chrysanten.laarmnd 135— Groente. mei: Wnspeen p. kist: AI 630 A II 260—S40. B I 1410-201 1270. C I 4S0—1030. C II radijs 15—22. prlncesseboni 380. spinazie I 16—26. 5€ 1-143, tskool 94, bloemkolen 8 I 116.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4