Mgr. Simonis bij feest Goede Herder in Wassenaar IfüiT KMI H. Hartschool wint zilveren beker bij sportdag Nieuwkoop Felle brand bij exportbedrijf in Hillegom „Rijpwetering sterkste van de kerkdorpen streeknieuws Eerste evenementen in het Spant Brandje in koeienloods Geslaagde boottocht bejaarden Ter Aar Spannend toernooi Warmunda' MAANDAG 21 MEI 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR Hoogtepunt van de viering van het vijftigjarig bestaan van de paro chie van De Hoede Herder in Wassenaar was de stijlvolle hoogmis, die zondagmor gen werd gecelebreerd door de bisschop van Rotterdam, Mgr Dr A. J. Simonis. De bisschop werd geassisteerd door pastor J. Steenman en pater W. Bogaartz, ass- in dc parochie, terwijl oud-pastoor H. M. van Spanje op het priesterkoor had plaats ge nomen. Het gemeentebestuur van Wasse naar was vertegenwoordigd door burge meester Mr. K. Staab en de wethouders Mr. N. W. A. Brink en Mr. Dr. W. F- van Gunsteren. Het parochieel gemengd zangkoor, begeleid met trompet ten en trombones, zong de vaste gezangen van de driestemmige mis ,,ad modum tubae" van Al- bert de Klerk. Bij het begin en aan het eind van de dienst wer den liederen gezongen, die spe ciaal voor deze gelegenheid ge componeerd werden door Jan Faas, een leerling van de eerste trompettist van het Residen tieorkest Theo Laanen. Mgr. Simonis hield een toespraak, waarin hij wijlen pastoor Meij- sing herdacht, stichter van de parochie en gedurende 27 jaren pastoor. Aan zijn kennis van li turgie en zijn inzicht in de func tie van een kerk heeft de paro chie een juweel van een kerk te danken, aldus Mgr. Simonis, die vervolgens inging op de beteke nis van een parochie als ge loofsgemeenschap. De bisschop noemde nog even de grote zorg in de Nederlandse kerkprovin cie: het tekort aan priesters. Het zijn de leken in de parochie die op dat gebied ook een taak hebben want uit de leken komen de priesters voort. De collecte tijdens de plechtige Hoogmis was bestemd voor CA- ROSI een instituut, dat streeft naar een menswaardig bestaan voor de evenmens in de ontwik kelingslanden. Mgr. Simonis drukte op de recep tie de handen van vele paro chianen. De receptiebezoekers konden in de gangen van de school een tentoonstelling bezichtigen met foto's en andere herinneringen aan de historie van de parochie en van werkstukken, die de leerlingen van de school voor deze gelegenheid hadden ge maakt. Voor deze leerlingen was er vrij dag een speciale eucharistievie ring. Voor de jongelui was er zaterdagavond een samenkomst in de kerk, waar de combo- groep „Access Only" optrad. Deze jongerenviering had als thema „Breken en delen." LEIMUIDEN Zaterdag heeft de bevolking van Leimuiden bezit genomen van het pas geopende „Spant". De harmonie van de KLM zorg de voor tweeënhalf uur muziek. Onder leiding van de heer J. Geysel bracht de St. Jansschool enkele liederen ten gehore. Ook volleybal vereniging „De Kickers" was van de partij en speelde een wedstrijd tegen Nieuwkoop. Volksdansen werden uitgevoerd door leerlingen van de School met de Bijbel. Verder waren er nog badminton- en turndemonstraties te zien voor de vele belangstellenden, die het nieuwe gebouw kwamen bekijken. Speciaal voor de jeugd tussen 3 en 15 jaar werd een doorlopende filmvoorstelling gehouden, die door ruim 800 kinderen werd bezocht. „Door gunst verkregen trok veel belangstelling NIEUWE WETERING Onder enorme belangstelling heeft de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" te Nieuwe Wetering tijdens het weekeinde haar 60- jarig jubileum gevierd. Met hóór jubileerde tevens het oud ste lid de heer Huib Bouwmees ter, die ook 60 jaar lang deze vereniging als muzikant en ook als bestuurslid gediend had, waarvan 50 jaar als secretaris. Vrijdagavond vulde een groot gezelschap de grote zaal van het Cultureel Centrum te Nieuwe We tering. Mevrouw Smolders-Nieu- werkerk kwam namens haar echtgenoot burgemeester Smol ders de heer Bouwmeester een rookstandaard namens de gemeente aanbieden. Een lec- tuurmand kreeg deze ook van de vereniging zelf, alsmede een tuin stoel. Van zijn dochter uit Nieuw Zeeland arriveerde een groot bloemstuk, waarvan hij zicht baar onder diepe indruk was. Namens de gemeente sprak lo co-burgemeester J. S. Wageaar de vereniging toe en presenteer de een enveloppe met inhoud. Tijdens de zaterdagmiddag ge houden receptie kwamen velen de vereniging feliciteren. Zuster vereniging „Liefde voor Harmo nie" uit Roelofarendsveen kwam daaronder een serenade bren gen onder anbieding van de bes te wensen door haar voorzitter, de heer P. Th. Brama. Vele an dere voorzitters van diverse ver enigingen voerden daarna ook nog het woord. üi WT' up rn^'u WKZ... z y P*-' Onderscheidingen jubilerend DGV NIEUWE WETERING De voor zitter van de muziekunie. de heer De Jong reikte vrijdagavond vele onderscheidingen uit aan leden van de 60 jaar bestaande muziekvereniging „Door gunst verkregenEen gouden speld ging naar Huib Bouwmeester (60 jaar lid) en Dirk Weenink (45 jaar lid). Zilveren spelden waren voor: Arie van Tol (37 jaar lid): Antoon Bouwmeester (37 jaar lid). Geert Bouwmeester (36 jaar lid): Jan Bouwmeester (30 jaar lid), J. Bouwmeester (28 jaar lid): A. en Th. Zoetendaal (30 jaar lid); K. en S. Schoo (25 jaar liden de dames E. v. d. Zwet, N. Zoetendaal en A. Schoo (15 jaar lid). Wandelmars van Jeugdnatuurwacht en Vreugdeoord geen succes ALPHEN AAN DEN RIJN - Dc door de Alphense Jeugdnatuur- wacht en speeltuinvereniging „Vreugdeoord" georganiseerde wandelmars is geen succes ge worden. Amper 350 deelnemers toonden belangstelling, bijna de helft minder dan vorige jaar. Voor de Jeugdnatuurwachters is het de eerste keer geweest dat ze een mars organiseerden, de „Vreugdeoorders" hebben hun sporen op dit gebied wel ver diend. Als mogelijke reden voor het tegenvallen van het aantal deel nemers. ziet men vooral de om standigheid dat tegelijkertijd veel andere tochten werden ge houden in het gebied rond Al phen. De samenwerking tussen beide or ganisatoren is bijzonder goed verlopen. Ondanks de tegenval ler is voorgesteld de samenwer king bij het opzetten van wan delmarsen voort te zetten. NIEUWKOOP Tweehonderd en vijftig kinderen namen zaterdag deel aan de sportdag, die door speeltuinvereniging De Zudde en Ie sportclub Nieuwkoop op het voetbalterrein aan de Ach terweg werd georganiseerd. De weersomstandigheden en de lei ding speelden goed samen om er een voortreffelijke dag van te maken. De zilveren wisselbe ker ging naar de Heilig Hart school. Onder luide aanmoedigngen van oude en jonge supporters werd er hoogp en' vergesprongen, hard-, stelt- en zakgelopen en werden nog veel meer sporten beoefend. De organisatie van de dag liep zeer soepsl. Veel deelnemende en kijkende jongeren meldden zich aan om te helpen bij aller lei zaken. De deelname kon over het alge meen beter. De organisatoren noemde met name het aantal deelnemertjes uit Noorden „te leurstellend". De hoop werd uit gesproken dat er volgenl jaar meer aandacht besteed zou wor den aan deze sportdag, door het onderwijzend personeel. Met spanning wacht men nog op het resultaat van de bellonnen-. wedstrijd. 230 balonnen gingen le lucht in. Uiy alle windstre ken van het land kunnen deel name-kaartjes komen, mis schien ook van buiten de gren zen. De prijsuitreiking daarvan zal ongetwijfeld we«r een hoog tepunt worden. Meisjes 6/7: Hardlopen: Monique vab Donk, Klmopschool. Zaklopen: Do- rlen Ruhe. Paddenstoel. Hindernis- loop: Geraldlne Walraven, H.H. Le- pol-el: Mary van der Weljden, H.H. p: P«' Bobbi Maranatha. Vlaggetje loop: John Voorend. H.H. Hindernis, verkleden René van Nlekerke. P de G. Zakl< lnolj, P. de G. Steltlopen: Loek van der Laan, H.H. Zakslaan: Joop Ver- loolj, P. de G. Meisjes 10/11: HoogspringenPetra de Bruvn. H.H. Verspringen: Karin KooiJ, Maranatha. Hardlopen: Karin Kooij. Maranatha, Bingsteken: Hil da Maters. P de G. Jongens 10/11: Hoogspringen: Adrl de Jong. Anthonlus. Ringsteken: Bob Nleuwenhuizen, H.H. Verspringen: Jan de Vries. Maranatha. Hardlo pen: Jan de Vries, Maranatha Meisjes 12/13: Zakslaan: Gerda Ver laan. Hulsh. Mnrijtje Tensen, Hulsh. Jongens 12/13: Zakslnan: Charles var Leeuwen. King, Reigh. Hoogsprln. gen: Ad Bloen. Snellus (Amstel veen). Verspringen: Leendert Vei duyn, Hardloi Markman, LTS. Wlm HILLEGOM Het Bloembollen exportbedrijf Stassen aan de Leidsestraat werd zaterdag ge troffen door een brand, die 's morgens rond 9.00 uur ontstond, doordat kinderen aan de achter zijde van het bedrijf met vuur speelden. De hevig uitslaande brand deed enkele houten pakloodseh in vlammen opgaan. Ook een ge deelte van de kantoorruimtes is uitgebrand. Kostbare schade He pen enkele koelcellen op. De brandweercorpsen van Hillegom en Lisse waren om 10.15 de brand meester. Nadat bij een voorlopige schatting de schade op ruim twee ton was geraamd, bleek deze later groter te zijn en wel rond de 1 miljoen. De verzekering dekt waarschijnlijk de schade. binnenhof ROELOFARENDSVEEN —Zater dagmiddag omstreeks kwart voor zes raakte een koeienloods aan de Aderweg in brand door een storing in een lasapparaat. Opgeslagen materiaal onder een werkbank vatte het eerst vlam en het vuur breidde zich snel uit. Door snel ingrijpen van de vrijwilige brandweer kon de schade beperkt blijven. Schaatsprofs verliezen met 6-3 van Altior Ter Aar De jeugdcommissie van Altior zag de benefiet wed strijd tussen bekende schaats profs en Altior I die afgelopen zaterdagavond in Langeraar werd gespeeld door ruim 1500 bezoekers meebeleefd. Dat voet ballen toch iets anders is dan schaatsen was voor Altior aan leiding om in deze wedstrijd zich superieur te tonen door met 6—3 de zege binnen te ha len. In de pauze bracht Arti en de ma jorettes een luchtige lenteavond show die het feestelijk geheel completeerde. Na afloop van de wedstrijd vonden velen elkaar weer terug in het parochiehuis, waar een dansavond met mede werking van het „Welson Trio" tot slot het kassucces compleet maakte. Tijdens de verloting werd o.a. de wedstrijdbal van die avond verloot, die Jan Versluis in de wacht wist te slepen. De^schaats- prominenten schaarden zich onder de 200 danslustigen, die na deze geslaagde avond vol daan huiswaarts keerden. AARLANDERVEEN De rom melmarkt die door het comité „Doe eens wat" voor de Utrecht se straatjeugd was georganiseerd is een groot succes geworden. Halde men bij de levensmidde lenactie van vorig jaar 1000 op, de opbrengst van deze rom melmarkt was 2000. Het geld zal besteed worden om de Utrechtse jeugd een onvergete-1 lijke vakantie te bezorgen. Op de foto: een kijkje op de vrolijk versierde markt. LEIDERDORP - Wethouder Drenth tapte afgelopen vrij dag het eerste biertje in de nieuwe bardancing aan de Hoofdstraat. Het etablisse ment heeft 56 zitplaatsen en is de enige in zijn soort in Leiderdorp. Roei- renigh „HoMandia' negentig jaar ALPHEN AAN DEN RI.*(V Za terdag was het 90 jaar geleden dat Alphen zijn eerste sportver eniging kreeg. Het was de roei club „Hollandia". In klein gezel schap, bestaande uit bestuurde- ren van de vereniging en de ge meente is deze kroonverjaardag gevierd. Burgemeester Gallas schetste in korte trekken de historie van „Hollandia", die haar oor sprong vond in de Harddraverij en in Oudshoorn en later bijeen kwam in hotel "Sint Joris" in de Julianastraat. De start van de wedstrijden ging altoos stu dentikoos en dat is 90 jaar zo gebleven. De heer Gallas bood namens de gemeente een geschenk onder couvert aan. De president kreeg een beker, te bestemmen voor het roeinummer Elite S. sprint 500 meter. Dit als blijk van waardering voor het pioniers werk van "Hollandia" in Al phen. „Hollandia" telt dit jaar 178 inschrijvingen voor de roei- wedstrijden. Rijpwetering Voor de eerste keer hebben in de afgelopen we ken de voetbalklubs uit de ver schillende kerkdorpen van de gemente Alkemade, te weten: SVOW Wet. Boys, DOSR, Kagla, VVOA en Rijpwetering, in een onderlinge competitie strijd ge leverd om het kampioenschap van Alkemade. Het college van B. en W. had hiervoor een prachtige beker beschikbaar ge steld. Met 9 punten uit de vijf wedstrijden Is "Rijpwetering" hiervan winnaar geworden. De kolossale "Alkemade-Cup" werd gisteren om 13 uur op het Rijpse sportterrein uitgereikt door de wethouder van Sportzaken, de heer N. A. J. Rietbroek, die vergezeld was van de ambte naar van de sport, de heer Dre- cher. Voor hij de trophee aan Rijpwetc- ring-aanvoerder Cees v. d. Star overhandigde, wees de heer Rletbroek op het sportieve ele ment van deze gehouden wed strijden, die ook het voetbalmin- rend publiek extra uurtjes van kijkgenot en ontspanning heb ben bezorgd. De heer Rietbroek hoopte, dat hhir i ef-'onbare tiid een derde klas KNVB-er uit Alkemade zal- komen, wat volgens hem in een gemeente van 12.000 inwoners mogelijk moet zijn. Rijpwetering-voorzitter Ant. v. d. Geest bracht dank aan het colle ge van B. en W. voor het initia tief tot deze onderlinge competi tie en het uitloven van de ge weldige beker. Binnen afzienbare tijd verwacht de heer V. d. Geest belangrijke beslissingen inzake de sport accommodatie in Alkemade- West. Josti-band gaf fijne muziekmiddag Nieuwveen Leerlingen en leer krachten van d? Nieuwveense basisscholen hebben genoten van een muziekmiddag, die ver zorgd werd door leden van de Josti-band, onder leiding van de heer W. Brussen, een van de d-ie aan het orkest verbonden dirigenten. Het concert was in een grote, met slingers, bloemen en lampions versierd". tent op h"t terrein van de Johannesstichting. Het pi'b'ick 790 k'r.d-r n v.ms enthous'ast over de vrolijke, rit mische muziek die de band ten gehore gaf. Namens alle scholen sprak Tonny van Amerongen een dankwoord uit. Ter Aar Ongeveer 150 Iedé^ van de bejaardensociëteit he ben onlangs hun jaarlijkse boe tocht gemaakt. Met de luxe s lonboot „Avifauna" en in str lend lenteweer ging de toe over de Kager- en Westeinde plassen naar het Braasseme meer. Voor de inwendige mens werd a van ouds goed gezorgd door fam. Bader, hierdoor was i stemming van de passagiers spoedig opperbest. Door ziek^ kon de voorzitter van de bejaa densociëteit de heer Voortma deze tocht niet meemake Rond zes uur in de middag ari veerde de boot bij de aanie steiger te Papenveer en <*- heer Hoogervorst dankte een der, die aan het welslagen i deze reis had meegewerk Tevens werd dank gebracht a; alle automobilisten voor hun bi drage in het vervoer. NIO-junioren kampioen veldhandbal RIJPWETERING In de junio renklasse van de Ned. Handba bond hebben de N.I.O.-juniore gisteren het kampioenschap de veldhandbal-competitie hun afdeling behaald. De beslissende wedstrijd werd u gespeeld tegen Northa. Met d rust had NIO reeds een 2- voorsprong opgebouwd doo goed spel en doelpunten van J zien Ganzefles (2) en Ina v. Meer (2). Na rust waren het Ineke Cozij (1). Ellen Hillebrand (1) en we derom Ina v. d. Meer (3), di met gave doelpunten de eind stand op 5—9 brachten en daar mee het kampioenschap veili stelden. Bijna 9000, bij bliksem actie Petrus Banden- ROELOFARENDSVEEN Zot dag werd tussen 12 en 13.30 uu i in de parochie St. Petrus Bai den de Jaarlijkse bllksemactii gehouden door een huis-a an-huil collecte (sinds enkele Jaren ia plaats va»i de vroegere kerk veiling). Rond 13.30 uur k voorzitter van het comité heer A. L. Verdel meedelen dal het totaal bedrag van deze blik* semactie was gewordef j 8.879,31. De parochianen, die om welke w' denen dan ook, niet thuis ren, zullen ir de komende w nog door leden van het actieai mi té worden bezocht. Warmond Voetbalvereniginf Warmunda organiseerde dl weekend op het sportpark Over-1 bos twee toernooien voor junifj t ren. tl De uitslagen: Jun. B-l: 1 Rijnst burgse Boys, 2 Kouderkerk, e VVOA, 4 St. Bernardus, 5 War munda. Jun. B-2: 1 Rijnsburgs Boys, 2 Koudekerk, 3 VVOA, Warmunda, 5 St. Bernardus Zondag speelden de A-junioren Bij de A-l won Warmunda. Verburch, 3 SJZ, 4 DOSR, SVLV. Jun. A-2: 1 SVLV, 2 SJZ 3 Verburgh, 4 DOSR. 5 War munda. De sportiviteitsprijzei werden gewonnen door St. Ber^ 4 nardus en SJZ. Wassenaar nam afscheid van onderwijzer P. C. Drijver WASSENAAR De heer P. C Drijver, onderwijzer van d» openbare lagere Europaschool heeft afscheid genomen wegert het bereiken van de pensioeng* rechtigde leeftijd. Gedurende jaren is hij aan de school vet bonden geweest. De afscheidsbijeenkomst h» plaats in de nieuwe aula van school. Het gemeentebestui toonde zijn dankbaarheid va het werk van de heer Drijvei en bood hem daarbij een fotoca mera met toebehoren aan. De samenkomst werd muzikaa opgeluisterd door een koor val vijfde klassers, dat een aanti liederen zong, die tot de favoria ten van de scheidende „mee* ter" behoorden. Er werden ooi enkele stukjes voor blokfluit c piano ten gehore gebracht. Namens de ouders bood de heef Van der Marei een geschenk on der couvert aan. Eenzelfde ca deau ontving de heer Drijvf van zijn collega's.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4