Meerburg vierde 4 voor derde maal mei-wij kf eest Hoorzitting over plan Voordorp Tien jaria bestaan BSJ groots feest EYZV wil ruimer mogelijkheden met e bouwen zwembad Voortzetting pastoraal plan stad en streeknieuws Knappe prestatie solist J. Terwen Bekkering zwaait af bij SJZ Hulde voor concierge PAGINA 3 MAANDAG 21 MEI 1973 LEIDSE COURANT .LEIDEN „We 'hadden het ons bijna niet beter kunnen voorstellen", zegt de heer J. C. Veeren, secretaris van de stichting Wijkcentrum Meerburg over de derde viering van het mei-wijkfeest, dat telken male de leefbaarheid van de Leidse Meer- burgwijk een hart onder de riem wil ste ken. „In onze acties draait alles om het zo fel begeerde wijkgebouw- Zonder dat kunnen we weinig doen. Ons ideaal is in elk geval weer een stukje dichterbij ge komen". Het feest is zaterdag geweldig ingeslagen; voor alle rangen en standen in de wijk was het een plezierige ontmoe ting. Iedereen deed er aan mee. Zo Werd de fancy-fair naar schatting door zeker 2500 man bezocht. „We hebben 50 pet. meer omgezet dan vorig jaar, tegen wei nig méér onkosten. Daar zijn we erg con tent mee", aldus de heer Veeren, die za terdagmiddag nog volop in touw was met spannen van plastic zeilen boven de kra men om de malse regen buiten de feeste lijke bedoening te houden. De gemeente Leiden vierde een en ander vurig mee: op enkele honderden meters afstand brandde de verfoeilijke vuilnisberg. Een kijkje op de feestelijke standjes, die voor het wijkfeest waren ingericht prijs meer over, 's avonds tegen half 11. De oliebollen deden het trouwens ook prima: 3000 exem plaren ging goudbru'n vele hon gerige magen binnen. [en van de grootste trekpleisters was het „Waterlooplein", een en welkome artikelen, die de de „beroemde fancy-fair" curieuze tent boordevjl spullen ovond tevoien door vr jwillige k-aJiten bij de bewo.jc in ae omtrek waren opgehaald, tot een salamonder-kachel en een scooter toe. Er werden leuke prijzen voor bedongen tijdens de fair. Ook het rad van avontuur zorgde voor een zeer groot deel 's Morgens trok de op»ccht door van de inkomsten: er werden 92 de buurt grote belangstelling, rna. rondes gedraaid. Er was geen met de muziek van Concordia Dc kinderspelen mondde voorop. Hetzelfde korps was baanbrekers bij de muzikale ïondgang des avonds. En zo trok een hele horde weer naar de Meerburgse „jaarmarkt". Enorme opleving van de fam.y- fair" heette dat in het program- uit de huldiging van een aantal ge lukkige winnaartjes. Zo werden eerrten: Emiel Zeilstta (blok jes rapen), Marion Kruisinga (was ophangen), Gerric van Haarlem( verkleedpartij), Pie- ter Kroon (bal- en lepV.spel), Wouter-Jan Benning (kruip door sluip door), Maud van Betten (skippybal), Ria Betoke (water- dragen) en Winfried Verstegen (langzaam aan fietsen). Bil het touwtrekken voor volwassenen kwam de Maasstraat erg sterk uil de bus; de Hemerik-v isse!- hekcr werd gewonnea door de dames en de Demmcn e-bef.er «lc or de hezen van deze straat. Verlies Ajax "lEGSTGEEST In de door de A.B.N. gesponsorde K.O. com petitie speelde Ajax tegen eer ste klasser Hermes D.V.S. op het terrein van Groen-Geel. Hfer- mes verkoos als eerste te gaan batten, hetgeen uiteindelijk re sulteerde in een totaal van 152 r 7. ijdens het Ajax fielden voorkwam de gestadig neervallende regen beter bowlen, maar desondanks tmen J. A. de Jongh 2 voor 13 :u»A. Eldering 2 voor 30, R. Veld- huizen 1 voor 29 en J. Langer- w» horst 1 voor 6 de wickets. angen werden gemaakt door W. 0 Molenaar 2, A. Kantebeen 2 x en J. A. de Jongh. Ajax batting-side heeft geen enkel moment het totaal van Hermes kunnen benaderen. eerte competitiewedstrijd trof Ajax 1 op de Voscuyl A.C.C. als tegenatander. Via 24 voor 3 osjen 75 voor 9 werd het eindtotaal van de gasten 147 voor 9. Slecht fielden van Ajax liet toe dat het latste paar nog 72 runs op de jat legden. 5r Ajax bowlden A. Wilson 4 voor 33, F. A. de Jongh 2 voor 22, J. A. de Jongh 2 voor 25 en V. Februari 1 voor 41. de door de warmte steeds slechter wordende pitch had issi Ajax het erg moeilijk om tegen de A.C.C.-aanval enige wear s' stand te bieden. Dit lukte wel ibaV. February 23, D. Eldering 14 en J. A. de Jongh met 19 runs. LEIDERDORP —Zoals bekend is heeft de gemeenteraad in het op 10 augustus 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Zijlaan en Meyepolder 1969" aan het zoge naamde Voordorpterrein, de be stemming „Horecabedrijf met kantoren" gegeven. Tegen deze bestemming hebben vrijwel alle bewoners van de aangrenzende woonwijk bezwaren ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zuid Holland. Bij beschikking van 25 augustus 1971 heeft dit college bepaald dat de door de raad vastgestel- Kleine flats de bestemming en de hoogte van de op te richten bebouwing aanvaardbaar zijn, doch dat met het oog op de bezonning van de woningen aan de Brede- rode en de Tollenaersingel uit sluitend het zuidwestelijk ge deelte van het Voordorp ter rein in aanmerking behoort te ko men voor het hoogste gedeelte van de bebouwing. Tegen dit LEIDEN Tot en met 2 juni wordt in de zaal Pieterskerkgracht 9 te Leiden een tentoonstelling gehouden van werk van leden van Leidse schilder- en tekenacademie „Ars Aemula Naturae". We mogen constateren dat het werk op een vrij goed homogeen peil staat, zonder veel forse uitschieters. Een negentien tal leden hebben aan deze tentoonstelling meegewerkt, niet minder dan 52 werken zijn aanwezig, waaronder schilderijen, tekeningen en aquarellen, grafiek en wandkleden. Enkele namen: Joop Gans, Ben Haver, Lucia Steinbach, Henriette van Traa (schilderkunst), Udo Bredow, Leny Noyen, Bettien Scherft (tekeningen en aquarellen), J. Bakkers, Lucresa Korn, Annelies Meel (grafiek), wandkleden van M. Pilly- De Boer, reliëfs van Gerrit van der Post en constructies van Frans Bekooy. Belangstellenden kunnen gaan kijken dagelijks van 19.30 tot 21.30 uur, donderdags, zaterdags en zondags van 15.00 tot 17.01 uur bORSCHOTEN De Eerste Voorschotense Zwemvereniging E.V.Z.V. heeft de raadsleden brief geschreven, waarin zij ^verklaren het huidige zwembad- ,!o plan van de Stichting Recreatie- bad Voorschoten onaanvaard baar te vinden. Zij adviseren de r raadsleden vrijdagavond tegen het plan te stemmen omdat het LEIDEN De Baker Street Jazz Band heeft zijn tienjarig jubi leum bepaald niet in stilte ge vierd. De band-leden hadden een vlet gehuurd en voeren al spelend door de Leidse wateren. Aan boord hadden zij een groot aantal schoolkinderen genodigd die in vier groepen een tochtje mee mochten maken. Voor deze gratis rondvaart en voorstelling bestond van de zij de van de kinderen en hun ou ders grote belangstelling en ook vanaf de kade trok de schuit veel aandacht. De bedoeling van dit „spelevaren" was ener zijds om ruchtbaarheid te geven aan het twe-ede lustrum en an derzijds om de Leidse binnen stad wat op te vrolijken. Op bei de punten werd het een groot volgens do zwemvereniging te veel geld is voor een zuiver re creatief bad, dat niet te gebrui ken is voor de wedstrijdsport. Secretaris W. van der Geest van de E.V.Z.V. meent dat voor het geld, bijna 5 miljoen, een bad te maken moet zijn waarin o.a. de vereiste zwemdiploma's in afge zwommen en waterpolowedstrij- «fceterwoude —Tijdens de valua- ivond met de deelnemers aan de het pastorale plan „Toerusting" •cte^bwam men eensgezind tot de on# ""spraak om de cyclus in het volgende seizoen weer te vervoi- Pr> gen. Over de vorm waarin dit Mu moeten geschieden beston- t alt den verschillende meningen. Er diverse suggesties naar voren. ■én daarvan wa® om één grote lingsavond te houden waar op de besturen van alle vereni gingen uitgenodigd moesten worden. Men *oi> de gelovigen tijdens de kerkdiensten kunnen Aljtyoorbereiden od d" Toerustings- |ll bijeenkomsten. Sommigen i, i meenden dat voor het a.s- sei- nc] 'toen 3 onderwerpen zouden moe- ten worden gezocht. Anderen Sin "wilden dit tot één beperkt zien welke dan heel goed uitgediept m Zou kunnen worden. Zelfs zou 'n 3405 'Harenplan aemaak* moeten worden. Een suggestie was ook om met buurtgenoten groepen te vormen om zo de Toerus tingsgedachte levendig tc hou den onder elkaar D« begelei dingscommissie zal, rekening houdend met de gedane sugges ties, een voorstel gaan uitwer ken. Zij zal daarhij ook de op merkingen t.a.v. de bijeenkom sten in het afge'open seizoen in acht nemen. Over de oorzaken van het verloop van de deelnemers liepen de meningen uiteen. Genoemd werd o.a.; de onderwerpen grepen: de inleidingen v mensen blijven weg omdat zij bang zijn de zelfstand'gheid van hun eigen kerk in gevaar te brengen. Voorzitter A. Paarde- kooper toonde zich niet ont"vre- den over deze evaluatie tijdens welke de lijnen naar het ver volg zichtbaar werden. den gehouden kunnen worden. Indien Voorschoten een zwem bad gaat bouwen, dat niet vol doet. aan de eisen volgens de Nederlandse Zwembond, dan haakt de zwemvereniging af. In de begroting van de Stichting Recreatiebad Voorschoten zijn 1000 zwemuren opgenomen van de E.V.Z.V., dat betekent een bedrag van bijna 100.000,- per jaar. Ook de zwemvereniging ,,De Watervrienden", die voor 50.000,- zwemuren toegezegd hebben wensen dit plan van de Stichting niet. Een lid van de Stichting Recrea tiebad Voorschoten, Ir. N. Ploeg heeft reeds kontakt opgenomen met de zwemverenigingen en zal trachten alsnog een plan ter tafel te brengen, waar het zwembad wel voldoet aan alle eisen. In het huidige plan sterk vereenvoudigd op aandrang van de gemeenteraad, is slechts een buitenbad begroot met een maximale diepte van 180 cm. te hoog ge- lang; LEIDERDORP Vanavond vergadert D'66 bij de familie Pol aan het Sessenpark. De onderwerpen zijn: samenstel ling programma voor de ko mende periode en discussie over de samenwerking met andere progressieve partijen in Leiderdorp. Aanvang 20.00 uur. LEIDERDORP - LIETHORP heeft afscheid genomen van haar secretaresse, mevrouw Wolf. De opvo'gster van re- vrouw Wolf is mevrouw Be- zemer. De scheidende secre taresse kreeg van de vereni ging gouden sporen, in bro che-vorm. succes, 's Avonds gaf de BSJ band voor vrienden en genodig den een groot feest in het roei- centrum van ASOPOS/De Vliet. De band speelde uiteraard zelf, maar de feestvierenden konden zich ook nog vermaken met „ballen gooien", pannekoeken eten of gewoon een pilsje drin ken aan één van de vijf taps. In de pauzes wisselden de Disco Turners de band af. Speciale at tractie was die avond het optre den van Gruniger Dick, die op zijn eigen onnavolgbare wijze bijzonder veel succes had. besluit is door twee wijkbewo ners namens een groot deel van de wijk een beroepschrift inge diend bij de Kroon. Op dit be roep is tot dusver nog geen be slissing genomen. De minder gunstige konjunkturele ontwikkeling van de laatste ja ren heeft onder meer tot gevolg gehad dat de bouw van een ho recabedrijf met kantoren op het Voordorpterrein in financieel opzicht niet meer haalbaar dsi In verband hiermede heeft de koopster van de grond, te weten de N.V. Immoprojekt te Breda, met instemming van het ge meentebestuur een gewijzigd plan ontworpen dat voorziet in de bouw van flatwoningen voor voornamelijk alleenstaanden en kleine gezinnen. Omdat aan dit type woningen in de gemeen te Leiderdorp een grote behoef te bestaat, juicht het bestuur de tot stand koming van dit bouw plan van harte toe. Het op basis van dit bouwplan te ontwerpen bestemmingsplan zal worden aangeduid als het be stemmingsplan „Voordorp". Al vorens het plan gedurende 1 maand ter inzage te leggen zal op dinsdag 29 mei a.s. om 20.00 uur in de grote zaal van het Dorpshuis een hoorzitting wor den gehouden voor de bewoners van de aan het Voordorpterrein grenzende woonwijk. De verga dering zal worden voorgezeten door wethouder C. Meerburg en verder zal aanwezig zijn de ste- debouwkundige van de gemeen te Leiderdorp en een vertegen woordiger van N. V. Immopro jektVanaf a.s. maandag kan men al inzage van de stukken krijgen op het gemeentehuis. WASSENAAR De vorige week maandag door loco-burgemeester mr. N. W. A. Brink officieel geopende nieuwe tunnel onder de Rijksstraatweg bij Kerkehout is zaterdag door de buurtvereniging j ..Kerkehout" op feestelijke wijze in gebruik genomen. Om 11 uur hield de prins Carnaval van de Kerkehoutse carnavalsvereniging j ,,De Tunnelklossers" een korte toespraak, waarin tot uitdrukking kwam hoezeer de bewoners van Kerkehout ingenomen zijn met de verbouwing van de voetgangerst nnel. Dankzij glooiende hellingba- nen kunnen ook kinderwagens en bromfietsen van de tunnel gebruik maken en veilig de Rijksstraatweg oversteken. Deze feestelijke plechtigheid betekende het einde van de actie „Schippers laat ons overvaren", die in november 1968 door de buurtvereniging werd ge start. Op de foto: Prins Carnaval spreekt een woordje voordat hij met wethouder Brink en de raad van elf de tunnel doorwandelt. J eugdkamerorkest geïnspireerd Het Jeugdkamerorkest In een nieuwe, verjongde samenstelling, startte in de Zulderkerk met een voor de meesten van hen, eerste concert. Het is opvallend, dat dirigent Henk Briër er steeds weer in slaagt, deze jonge mensen enthousiast te ma ken en hen tot meer dan alleen redelijke prestaties te Inspire ren. Wij hebben zo vaak voor dit jeugdensemble het woord hartverwarmend gebruikt, omdat zij zich niet presenteren als een groep notenkrakers, maar als jongelui technisch wel iswaar niet allen van eenzelfde niveau die met een grote inzet, maar vooral door muzikale intelligentie naar een homo gene groep zijn gegroeid. Voor ons is het niet belangrijk ol er hier of daar wel een een steekje valt, maar het spreekt ons aan wanneer de vonk van inspiratie overspringt, waarvoor eer aan dan ok nu weer het woord hartverwarmend gebruiken. Als altijd op deze jeugdconcerten was er de verrassing en dit was nu Jan Willem Terwen, die zich als solist liet horen in het Concert nr. 3 in D gr.t. voor luit en strijkorkest van A. Vivaldi. Technisch is hij reeds uitgegroeid tot hoog niveau. Muzikaal kan hij zich al meten met de vakmusicus. Zijn grote begaafdheid sprak ok uit „Piése pour flOte seule" van Ibert, dat hij zeer knap heeft vertolkt. Om dan nog even bij Jan Willem Terwen te blijven: ook zijn eerste sompositie, een Scherzo voor kamerorkest, werd met enthousiasme ont vangen en moest gebisseerd worden. Hij heeft niet de preten tie gehad een groot werk te schrijven, zo is het ook niet ont staan. Maar wat h ijheeft neergeschreven is een in ritmisch opzicht al opmerkelijk werk, met veel aandacht voor coloriet. De uitvoerenden beleefden er kennelijk veel plezier aan. Thijss de Graaff, als solist optredend in het Concert voor cel lo en orkest van N. G. Bonn, interpreteerde dit muzikaal, en ook voor hem geldt dat hij technisch wel wat in zijn mars heeft. Vuor het jeugdorkest hulde voor nauwgezet begeleiden, en voor al In Purcell en Haydn voor de grote aandacht vor dynami sche contrasten. Ook in de 3 Stukken voor jeugdensemble van Loeven die lieten zij zich verrassend horen. Ada van der Bent verdient hier een open doekje voor haar knap werk aan de piano. Lof voor dit ensemble en voor Henk Briër is dan ook volkomen op zijn plaats. De Zuiderkerk was praktisch uitver kocht. B. Rijnders. binnenhof ZOETERWOUDE In het club huis heeft SJZ afscheid geno men van trainer J. Bekkering, die na drie Jaar de Zoetcrwoud- se vierdeklasser te hebben ge traind met Alphense ARC onder zijn hoede gaat nemen. Voorzit ter A. v. d. Hoeven overhandig de de heer Bekkering na een dankwoord een postzegelalbum, waarin als "zegels" een aantal foto's van het bestuur zaten. Namens het eerste elftnl schonk aanvoerder Olsthoorn een pla quette en Tom v. d. Meer, die jeugdvoorzltter Jan de Heiden secondeerde, bood namen de A 1 een enveloppe met inhoud aan. Het tweede elftal had vla Leonard Vogelaar voor een fles drank gezorgd. Dc opvolger van dc heer Bekkering, de heer De Visser was ook nanwczlR om kennis te maken met dc vereni ging. Voorschoten De heer Ph. Bak ker werd gistermiddag in het Cultureel Centrum gehuldigd in verband met zijn zilveren ambtsjubileum. Van die vijf en twintig Jaar ambtenaar zijn is een belangrijk deel tc vinden In zijn concicrgcschap van het Dr. Van der Stoel gezondheidscen trum. Begonnen als opperman-veger, dauma sleutelbewaarder volgde binnen enige jaren zijn promo tie tot conciërge. Zowel mr. S. Kloosterman, voorzitter van dc Stichting Gezondheidszorg als Dr. P, S. Pols, wethouder van Maatschappelijk Werk prezen de heer Bakker om zijn steeds maar klaar staan voor iedereen. No mens de wijkverpleegsters en collega's werd gesproken door zuster Wiegerink en de heer Van Beest. De geschenken vormden bij elkaar een tulna- meublement, terwijl wethouder Pols de gebruikelijke envelop met inhoud overhandigde. De heer Bakker is een veelzijdig mens. Naast een bekend voet baller, erkende officiële Zwarte Piet op de lagere scholen vult hij thans gedeelten vnn het ge meentelijke personeelsblad met gedichten. Tot verrassing van alle aanwezigen wist de heer Bakker zijn dankwoord geheel in rijm uit te spreken. Na het officiële gedeelte volgde een zeer drukke receptie. Vijfde elftal kampioen SJZ ZOKTERWOUDF. - Op overtul- gende wijze heeft het vijfde elf tal gistermiddag het clubkam pioenschap gegrepen van S.J.Z. Na eerder o.a. het eerste elftal tc hebben uitgeschakeld klopten v.d. Hoeven c.s. in de finale het zevende elftal. De 0—2 achterstand wuarmee zij aftrapten werd al snel via een benutte strafschop tot één doel punt verschil teruggebracht. Nog voor de rust was reeds een voorsprong verkregen van 4—2 waarin Wim v.d. Wiel met 2 treffers een groot aandeel hnd. Kort voor het einde van dc wed strijd keerde de spanning nog even terug toen Kner-t de nch- icrstand tot 4—3 verkleinde. Uiteindelijk zegevierd'- het bete re spel van het vijfde elftal te recht en kon voorzitter A. v.d. Hoeven de „cup" 'uitreiken aan de aanvoerder waarbij er voor elke speler nog een medaille was terwijl ook de bloemen niet ontbraken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3