Spaanse titel bleef voor Barcelona onbereikbaar mm Volendam behield kans op promotie Sensationele laatste competitiedag Italië kracht Juventus titel Noordwijk op de valreep kampioen zaterdagamateurs Doelpuntloos Op de laatste speeldag van de Spaanse competitie is het FC Bar celona niet gelukt de titel alsnog in de wacht te slepen. Michels' pu pillen konden zelfs niet tot winst komen in de thuiswedstrijd tegen Zaragoza (11). Atletico Madrid mag zich de nieuwe Spaanse kam pioen noemen: de thuiswedstrijd tegen Coruna werd met overtui gende cijfers (31) in winst omgezet. Atletico behaalde het kam pioenschap met 48 punten uit 34 wedstrijden tegen Barcelona 46 punten. Espanol, de club dit dit seizoen uitgroeide tot een topclub in de Spaanse competitie maar reeds was uitgeschakeld voor de natio nale itel, eindigde als derde met 45 punten. Real Madrid moet ge noegen nemen met een vierde plaats in de eindrangschikking. De Madrilenen toonden in hun laatste wedstrijd overigens dat zij niet over voldoende capaciteiten beschikken om Spanje het volgend sei zoen in een Europees bekertoernooi te kunnen vertegenwoordigen: de wedstrijd tegen het laaggeplaatste Celta werd met een nederlaag van 3—0 afgesloten! treffer werd in do 54e minuut door Martin Peters gescoord. Engeland, dat favoriet was voor de titel, behield het kampioen schap luide toegejuicht door 100.000 fans die Wembley be volkten. Sinds 1967 is Engeland Engeland Engeland is zaterdag kampioen van Groot Brittahnië geworden door Schotland in Londen met n 1—0 te verslaan. Bij rust was de stand nog 00. De winnende In dit toernooi is Engeland onge slagen gebleven, want ook Wa les en Noondi-Ierland werden verslagen. De zege op Schotland is echter te danken aan een schitterende save van doelman Peter Shiltonto die vijf minuten voor het einde de Schotse spits Kenny Dalglish in traoen deed uitbarsten door diens.volley met een tijgersprong tot hoekschop te verwerken. Het was de 92e ontmoeting tussen beide landen Schotland zegevierde 35 maal, Engeland 34. De laatste zes jaar hebben de Schotten echter geen overwinning op de Engel sen meer kunnen behalen. Noord-Ierland heeft in de laat ste wedstrijd om het kampioen schap van Groot-Brittannië Wa les met 1—0 verslagen. Deze stand was reeds bij rust be reikt. In de 14e minuut scoorde Bryan Hamilton de winnende treffer. Duitsland Met nog drie wedstrijden te spe len in de Bundesliga bevinden zich nog 4 van de 18 ploegen in degradatiegevaar De meeste zorgen heeft Rotweiss Oberhau- sen na de 6—2 debacle in Kai- serslautern. Naar de voorlaatste plaats is teruggevallen Schalke 04, dat een 41-nederlaag leed in Mönchengladbach tegen de Borussen. Terwijl Hannover '96 voor eigen publiek tenminste nog tot een aanvaardbaar gelijk spel kwam tegen Werder Bremen (2—2), verloor Eintracht Braun- sweigh de Noord-Duitse derby tegen de Hamburger SV met 0—1 en staat nu op de vierde plaats van onderen. In het Rheinstadion te Düsseldorf beleefden 55.000 toeschouwers ey doelpuntloos gelijk spel tus sen Fortuna Düsseldorf en de oude en nieuwe kampioen Bayern München. Naar de tweede plaats rukte Borussia Mönchengladbach op, terwijl de FC Köln in Frankfort een 50 nederlaag leed en de Wupper- thaler SV in Stuttgart mhet 42 verloor. VFL Bochum verloor de thuiswedstrijd tegen Kickers Offenbach met 23, maar MSV Duisburg greep tegen Hertha BSC met 2—1 de bei de punten. De negen wedstrij den in de Bundesliga trokken rond de 16.000 bezoekers. Portugal Rechtshalf Adelardo van Atletico Madrid rechtsscoort hier de tweede goal voor zijn club in de wed- De uitslagen van de 28e speeldag strijd tegen Coruna. Atletico Madrid won met 31 en behaalde daardoor het Spaanse kampioenschap. in de Portugese competitie geven de overwinning van Benfica op CUF (2—0) als een vertrouwe lijk beeld te zien. De Benfica- nen, die het volgend seizoen voor de zoveelste maal achter een hun klasse in het toernooi om de Europa Cud 1 mogen gaan demonstreren, leiden nu met 55 punten uit 28 wedstrijden (èén verliespunt), terwijl de voorsprong op Belenenses (3—1 tegen Colmbra) 17 punten be draagt. Sporting Lissabon kan ondanks de overwinning van 4 —1 op Barreirense gaan na weeën over een verloren sei zoen. SPAKENBURG In de allerlaatste minuut van het tweede treffen tussen IJsselmeervogels en Noordwijk viel zaterdagavond te Spa kenburg de beslissing om het landskampioenschap zaterdagvoetbal. Gerard Duyndam strafte voor de tweede maal een enorme verdedi- gingsfout van IJsselmeervogelsverdediger Gerard de Graaf af en passeerde doelman Jos de Feyter kansloos: 1—2. Direct werd afge floten en was Noordwijk zaterdagkampioen van Nederland tot grote teleurstelling van de 5000 aanhangers van IJsselmeervogels. Dl Noordwijk verdiende de titel. Het Nadat de thuisclub al enkele i MAANDAG 21 MEI 1973 A3 2. Enschede FC Twente heeft de laatste thuiswedstrijd (0—0) niet met een overwinning kunnen af sluiten. De kansen daarop wa ren wel in ruime mate aanwe zig. Met uitzondering van het laatste kwartier had de Enschedese club bijna voortdurend een overwicht, maar de inspiratie ontbrak om koelbloedig toe te slaan. Bovendien demonstreer de Körver op kritieke momen ten nog altijd een doe'Jman van klasse te zijn. Ook hij was ech ter kansloos bij een ziedend 6chot van Drost, maar de paal kwam hem te hulp. In de slotfa se geloofde FC Twente het wel en kreeg MW door Brokamp en Kerstges nog uitzicht op de winnende treffer. Schrijvers redde beide keren fraai. José Altafini, de ster van Juventus, staat op het punt de tweehonderdste treffer in zijn Italiaanse voetbal carrière te maken. Een hoogtepunt dat met een kampioenschap werd bekroond. Van onze correspondent ROME Juventus is kam pioen van Italië, "en tegen dit Juventus geef ik Ajax, - laten we zeggen zestig pro cent kans om te winnen", aldus coach Kovacs, die gisteren in Rome het (be scheiden) kampioensfeest van Juventus meemaakte. Hij zag Juventus zeven mi nuten voor tijd op 21 was de betere ploeg en dat kwaim vooral tot uiting in de eerste helft. In de 15e minuut werd het overwicht in een doel punt omgezet, hoewel er een fout de eerste van De Graaf a^n te pas moest komen. Duyndam schoot hard raak: 0 1. IJsselmeervogels compen seerde het gebrek aan techniek door een grote dosis enthousias me, hetgeen in de 4e minuut werd gehonoreerd met de gelijk maker, die van de voet van Jan Fedder kwam: 11. De tweede helft bleef spannend, hoewel het peil zakte. De ontknoping kwam in de allerlaatste fase van de strijd. 1). 23. v. d. Ham 1—0, 28. Den 1). >/2/. v.d. Ham 1—0, 28. Den Bosch 1—1, 35. v.d. Bosch 2—1 len dichtbij een treffer was ge weest scoorde v.d. Ham de ope ningstreffer. Vijf minuten later was het weer gelijk door Den Os: 11. Elinkwijk bleef ster ker en nam door een schitte rend doelpunt van V.d. Bosch opniieuw de leiding en tien se conden voor rust scoorde V.d. Bosch weer: 31. In de tweede helft startte Elink wijk erg enthousiast, maar Roodenburg kreeg meer vat op de snelle aanvallen van de thuisclub. Van den Bosch werd vervangen door Blok en toen vlak daarop Rijnsoever met een kaakblessure moest uitvallen, trok Roodenburg daar goed pro fijt van. Binnen drie minuten schoten de Leidenaren twee maal raak: 32. Spannend tafereel bij Noordwijk—IJsselmeervogels. Spelers lopen kwaad op elkaar scheidsrechter 't Hart tracht de gemoederen te komen tegen AS Roma, een gouden treffer want el ders in Italië gingen de medekoplopers Lazio en AC Milan roemloos ten on der. Vooral voor Milan was het giste ren een zwarte dag. De toch al doffe Europa Cup die tegen Leeds veroverd werd, stelt nu nauwelijks nog iets voor.Milan miste op de allerlaatste compe titiezondag, in een gewonnen po sitie het kampioenscnap. De sensatie was niet van de lucht op de Italiaanse velden. De drie koplopers hadden alle drie een dikke theoretische kans om kampioen te worden. Maar dot hing dan grotendeels af van de resultaten van de naaste con sumenten. Er zaten bovendien nog volop mogelijkheden voor na- competitie en beslissingswed strijden in, maar dat hoeft alle maal niet meer. Gisteren is al les meteen beslist. De grootste verrassing - mis schien wel van dit hele seizoen - was de onverwacht grote neder laag van AC Milan, dat uit speelde tegen Verona, een club die blij mag zijn niet gedegra deerd te zijn. Met de rust keek een ontredderd Milan tegen een achterstand van 3—1 aan. Het werd in de tweede helft zelfs 51. Een ongekende sensatie en een ongehoorde blamage voor de sterren-elf uit Milaan. Het werd weliswaar nog 53 maar de nederlaag was compleet. Steentje Lazio speelde uit tegen Napoli en had alle kansen in eigen hand. Niet alleen Verona speelde La zio aanvankelijk in de kaart, ook stadgenoot Roma leek Lazio een handje te helpen, want Roma ging met een voorsprong van 1—0 tegen Juventus de rust in. Halverwege de tweede helft kwam Juventus gelijk, door Altafini die na de rust de Duitser Halier verving. Het was Altafini's 200ste doelpunt sinds hij - vanaf 1958 in Italië voet balt. Overigens droeg ook scheidsrech ter Lo Bello een steentje bij In de reeks sensaties, want de Sicl- liaan keurde na dc rust twee eerdere doelpunten van Alfini zeer beslist af. Zelfs bij die stand 1—1 was nog alles mogelijk. Tot Cuccureddu zeven minuten voor tijd uit een vrije trap het dapper vechtende Roma op de knieën bracht. De eindstand: 1. Juventus 45 pun ten, 2. AC Milan 44 punten, 3. Lazio 43 punten. Tegen Cruyff? Kovacs was in Rome om Juven tus te bekijken. "Ik ken diverse spelers uit het Italiaanse eftal, en ik heb van anderen, o.a. van Henk Groot, zeer goede Informa ties gekregen". Maar Kovacs wilde Juventus zelf ook wel eens zien. Weinig schrijvend, veel rokend, zat hij op de tribu ne. Pas in de tweede helft zette hij wat namen en spelsituaties op papier. "Een slechte eerste helft, de tweede was beter om dat Juventus moest aanvallen". Juventus word ongetwijfeld be ter door het meespelen van Al tafini. Haller speelde alleen de eerste helft. "Een goede voet baller", zei Kovacs, ,,maar hij past niet in dit elftal van Ju ventus". Kovacs gelooft niet dat hij Haller op 30 mei in het veld zal zien, tenzij coach Vycpalek de Duitser toch verkiest vanwe ge zijn internationale crvurlng, of moét kiezen omdat hij niet anders kan. "Libero Salvndorc schijnt zo goed als zeker niet te kunnen spelen, ook verdediger Spinosi blijkt ernstig geblesseerd. Uitblinkers vandaag?Furino en Longobuc- co", zei Kovacs. HIJ noemde daarmee twee verdedigers en dat is kenmerkend voor het Ju ventus van dit moment. Kovacs verwacht dat Longobucco als di recte bewaker van Cruyff zal worden Ingezet. 44. V.d. Bosch 3—1, 70. de Klerk Veritas—Eilermark 1—1 (0—0). 3—2, 73. Hetinaard 3—3. 75. Schaeffer 0—1, 90. Peter Munnekom 11. Toeschouwers: 3500, Scheidsrechter: Appel doorn. Scheidsrechter: Augustin. Toe schouwers: 2500. Elinkwijk leek met een 3—1 voor sprong bij de rust op zitten. Ook in het begin var tweede helft domineerde de thuisclub, maar toen Henk van Rijssel na een harde charge van Klinkhamer per brancard van het veld moest worden af gevoerd en daarvoor Wessel Van den Bosch een officiële waarschuwing had opgelopen, was het verband uit de Utrecht se ploeg. [Veritas trad van tijd tot tijd vrij te Een sterker Veritas heeft pas In de laatste seconden trekkelijke wedstrijd tegen Ei lermark het doelpunt kunnen maken waar anderhalf uur voor was gewerkt. De Limburgers bepaalden wel het spelbeeld, maar hun tijdrovende breedte- spel, bovendien nog uitgevoerd in een laag tempo, maakte het de verdediging van Eilermark niet moeilijk. hard op bij de snelle uitvallen van Eilermark en dat kostte de Limburgers vlak voor rust een strafschop. Schaeffer schoot echter tegen de paal. Een kwar tier voor tijd slaagde de En schedese ploeg er in te scoren. Aanvoerder Schaeffer brak al- leen uit, passeerde een paar spelers van Veritas en scoorde feilloos. Veritas nam de draad van het of fensief opnieuw op, maar bleef doorgaan op de oude voet. De acties ontbeerden ieder element van verrassing. De constante druk leverde echter toch resul taat op. Bij een enorme doel- worsteling duwde Peter Munne- kom de bal tegen het net. Enke le seconden later floot de goede scheidsrechter Appeldoorn voor het laatst ffrankrijk en Ierland speelden in het Pare des Princes in Parijs met 1—1 gelijk in een wedstrijd voor groep 9 van de voorronden van het wereldkampioenschap. De Fransen (in het wit) namen in de 78e minuut een voorsprong door Chiesa. Zeven minuten voor tijd maakte Martin voor Ierland gelijk. DEN HAAG Volendam heeft de kans op promotie naar de Ere divisie in eigen hand gehouden. Door een klinkende 6—0 zdge op Willem II en mede door een onverwacht grdte nederlaag van kampioen Roda JC tegen een produktief PEC/Zwolle (7- 2) plaatsten de Volendummers zich op de laatste dag aan de kop van de ranglijst van de vierde periode. Met Wagenin- gen, de Graafschap en PEC/Zwolle gaat Volendam nu spelen voor een plaats in de Eredivisie. De grote verliezer op deze aller laagste competitiedag was Vites se dat zijn inzinking van de laatste weken ln de uitwedstrijd tegen SVV niet te boven kon ko men (1—1). Vitesse eindigde weliswaar op een gedeelde tweede plaats met PEC/Zwolle, maar het betere doclgemiddelde van de Zwollenaren gaf de door slag. SVV—Vitesse 1—1 (1—0). 17. Steenbergen 10, 84. Hofs 1i. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 2.000. PEC/Zwolle— Roda JC 7—2 (2—1). 1. v. d. Bosch 1—0, 3). Heskamp 2—0, 37. Van Leeuwen 2—1, 56. Hendricks 3—1. 58. Hoogcndoo n 4—'. 61. 1? i 51. 65. Hoogendoorn 6—1. 70. Coolen 62, 89. Kragt 72. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toeschouwers: 6.000. FC VVV—Veendam 2—2 (1—2). 11. Jager 0—1. 16. Verbong 1—1. 22. Oldenburger 12. 81. Heij- nen 2—2. Scheidsrechter: Beuk- Uithlinker Heskamp plaatst zijn hoofd in volle vaart tegen de bal. Zijn actie liep ditmaal op niets uit. Maar doelman Van der Mierde had in dit duel veel werk aan de winkel. Hij werd liefst zevenmaal ge passeerd. man. Toeschouwers: 1500. Fortuna SCHeerenveen 31 (2 —0). 15. Driessen 1—0, 30. Boh- r.en 2—0, 60. P.rasse 3—0. 75. Kist 31. Scheidsrechter: Jon ker. Toeschouwers: 1500. Volendam—Wllem II 6—0 (4—0). 5. Bond 10, 30. Ferre.ra 20. 34. Ferreira 3—0, 42. Ferreira 4—0. 75. Kras 5—0, 78. Kok 6— 0. Eindhoven—HVC 2—2 (1—1). 20. Van Ranzow 1—0. 28. Theunis- sen 1—1, 67. Guns 2—1, 80. De Neeling 2—2. Scheidsrechter: De Graafschap—Heracles 30 De Bruin. Toeschouwers: 1.000. (1—0). 38. en 46. De Vries 1—0 Van der Hoek (HVC) werd uit en 20, 66. Veen 30. Scheids- het ve d gestuurd. rechter: Wellinga. Toeschou- Hclmoud Sport—FC Dordrecht wers: 3.500. (51 (20). 1. Van de Kerkhof WageringenFortuna (VI.) 21 1-0. 44. Van der Putten 2—0. (1—1). 12. Hazelhckke 1—0. 25. 50. Van de Kerkhof 3—0. 77. Rijgersbcrg 1—1, 79 Van Ossen- 82 Van de Kerkhof 5—1. Vermcy, Toeschouwers: 1.000. Scheidsrechter: Van Eyck, Toe- Cambuur—Voiewijckers 1—1 (0— schouwers 5.000. Vardic (Hel- 0). 47. Ooft 1—0, 51. Van Haa- mond Sport) kreeg een officiële ren 1—1 Scheidsrechter: Van waarschuwing). Dijken. Toeschouwers: 1.000.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15