SLOTOFFENSIEF ROODENBURG IS ELINKWIJK BIJNA FATAAL Roodenburg toont inzet en karakter LDWS en Woubrugge tweede in kampioenstoernooien backs zorgen voor gelijkspel MAANDAG 21 MEI 1973 L2 UTRECHT Het veeltallige publiek op de mum van tijd 3 goals, waarvan er twee Het vakkundig opgebouwde karwei zou door Elinkwijk in de tweede helft wel even bekwaam worden afgemaakt, was de stellige overtuiging. Inderdaad, de voor de rust verkregen 3—1 comfortabele voorsprong, leek onmiddellijk na de her vatting ruimschoots uitgebreid te gaan worden. Toen ongeveer twintig minu ten waren er nog te gaan stokte het soepele ritme van de Ütrechters en sloeg Roodenburg genadeloos terug. Met enkele Deze bijzonder spannende en voor 1 Elinkwijk bijna noodlottige eind fase was vooraf gegaan door een uitermate boeiende wed strijd. Voor beide ploegen was het een sleutelwedstrijd, dat bij verlies praktisch uitschakeling voor het kampioenschap had be tekend. Het gelijke spel heeft tot gevolg dat voor zowel Roo denburg als Elinkwijk de deur geopend blijft, al is het dan op een kier. Voor dat deze punten- deling echter een feit was, had zich heel was afgespeeld op de in perfecte staat verkerende grasmat. razendsnelle acties, voornamelijk ingezet door de beide vleugelverdedigers, produ ceerden de Blauw Zwarten binnen een mum vantijd drie goals, waarvan er twee genade vonden in de ogen van scheids rechter Augustinus. Elinkwijk en de bij na 6.000 toeschouwers bleven verbluft staan kijken en vroegen zich af hoe dat in godsnaam kon. De spelers stonden zo aan de grond genageld dat Isaac Klinkhamer nog eens inzette, maar rakelings voor langs schoot. De stunt werd net niet afge maakt. Van der Ham heeft uitgehaald en zelfs het been van Maarten van Kooperen kan er niet bij. Ook Cor Perinenburg en Cees de Roode komen te laat. Het schot zou overigens naast gaan. Half zichtbaar zijn nog Sam den Os (midden) en Aad de Groot (rechts). Twee geïnspireerde ploegen wa ren het veld ingekomen met de vaste wil om te winnen. Gunsti ge voortekens dus, die meteen vanaf het eerste fluitsignaal vol ledig waar werden gemaakt. Elinkwijk heeft, net als Rooden burg, een jonge ploeg, opge bouwd rond enkele routiniers als Spaarendam en Van Tame- len (ex-profs). Het teeam speelde een frisse aanvallende partij voetbal en zette dikwijls bijzon der goede combinaties op. Vooral de voorhoede beschikte over behoorlijk wat improvisa tie-talent en de toch als hecht bekend staande Roodenburg-de- fensie had zijn handen vol. De Utrechters vonden elkaar dan ook blindelings, tikten de bal vlekkeloos over en weer en wa ren voortdurend gevaarlijk. Dit alles gold echter alleen de voor hoede. Het middenveld van Elinkwijk ging nogal eens te ver mee en de achterhoede sloot niet al te best aan. Er vielen dan ook steeds weer gaten op dat middenveld en daarvan pro fiteerden de Leidenaars gretig. Lange tijd hielden de ploegen elkaar in evenwicht en hoewel Elinkwijk voortdurend aanviel en veel kansen kreeg, warer. de Roodenburg-uitvallen beslist niet ongevaarlijk. Dat merkte bijvoorbeeld Spaarendam, die als een haas achter de alleen doorgebroken Sam den Os aan moest en nog maar net kon red den. Vooralsnog was het initia tief aan de Utrechters, die toch nog wel wat onverwacht een voorsprong namen. In de vijfen twintigste minuut brak Kool plots snel door over links en zette hard en laag voor. Precies op de schoen van de beweeglij ke Van de Ham. Met een droge knal in de rechter benedenhoek liet hij Peter Boom kansloos. Vijf minuten duurde de vreugde van de Utrechters om die voor sprong, toen was het alweer ge lijk. Verkuylen kreeg de bal lis tig aangespeeld, draaide om een tegenstander en rukte op naar de lijn bij de paal. Vandaar tik te hij beheerst terug, waar Sam den Os bedacht op juist dit soort pasjes simpel inschoot, 1—1. Door deze onverwachte goal niet gedesillusioneerd, trok Elinkwijk weer ten aanval. Spaa rendam ging, onder groot ge juich, naar voren, uitblinker Rijnsoever draaide handig om Roodenburgers heen en doelman Boom kreeg handen vol werk. Dikwijls stompend kon hij red ding brengen. In de dertigste minuut voltrok zich iets merk waardigs: Geheel vrijstaand in het strafschopgebied ontving Van de Bosch de bal; maakte hands en schoot vervolgens prachtig in de bovenhoek. Iedereen had die handsbal gezien, de scheidsrechter niet en die be sliste „doelpunt". Vertwijfeld rende Boom zijn doel nog uit, maar protesten mochtes niet ba ten, het was en bleef 2—1. Tot aan dat moment was het even wicht tussen de twee ploegen volkomen geweest (Sam den Os had vlak voor deze aanvechtba re goal een prachtkans gehad, maar hoog over geschoten) maar nu ging Elinkwijk nadruk kelijk overheersen. Gemakkelijk schuivend rukten de Roodhem- den de Roodenburg-defensie uit zijn verband en zelfs Van Koo peren werd enigszins nerveus. De derde treffer liet dan ook niet lang op zich wachten. Weer stond Van de Bosch vrij, kreeg de bal keurig aangespeeld en verraste Pennenburg op snel heid. Laatste obstakel Boom moest ook capituleren, hoewel hij het schot in eerste instantie stopte.De tweede dreun ver dween hoog in het net. Meteen na de aftrap floot Augustinus voor rust en dat mocht ook wel, want hij had vijf minuten lan ger laten spelen. Na rust moest het dan gaan ge beuren: Roodenburg zou door Elinkwijk „ingepakt" worden en met een kansloze vijf, zes goals achterstand terug naar Leiden worden gestuurd. Het leek er in derdaad wel naar. Even mooi en vlekkeloos als in de eerste helft ging Elinkwijk door en kreeg al in die eerste minuten verscheidene fraaie mogelijkhe den. Roodenburg leek te gaan wegzinken. Geen pass lukte meer en het verband dat er in de eerste helft wel was, was er nu uit. Den Os liep doelloos bij de middenlijn, terwijl Hannaart en De Klerk ver terug moesten om hun defensie te assisteren. Elinkwijk overschatte toen zich- Elinkwijk overschatte toen zich zelf. De mooiste kansen liet men onge bruikt, gevaarlijke spits Van de Bosch mocht gaan rosten en het middenveld werd, ondanks de zeer comfortabele voorsprong niet versterkt. Consolideren was er niet bij. Elinkwijk wen ste superieur ver afstand te ne men. Tegen een ploeg als Roo denburg een bijzonder gevaarlijk spelletje en Elinkwijk had het kunnen weten, want in het voor seizoen was het tegen hetzelfde Roodenburg ook de boot in ge gaan. De Utrechtenaren gaven na afloop de schuld aan het ge beuren in de 25e minuut. Rijns oever wipte de bal op zijn hoofd en kreeg een schop in het gezicht van Hennie de Klerk. Geblesseerd moest de blonde aanvalsleider het veld verlaten. Vanaf dat moment (of was het al eerder) lukte er niets meer bij Elinkwijk. Roodenburg sloeg ra zendsnel toe. Eerst scoorde De Roode, maar de scheidsrechter gaf buitenspel wat enig tu mult opleverde (Na afloop zei hij dat hier sprake was van een schoolvoorbeeld, maar dat viel zeker te betwijfelen) Nog geen minuut later was het alweer raak, toen Aad de Groot ver meekwam, Kool een fout maak te en Hennie de Klerk de uitste kende pass gemakkelijk kon af ronden, 3—2. Roodenburg voet balde op dat moment grandioos en toonde inderdaad karakter. Verbeter trok nu ook Isaac Klinkhamer ten aanval, Aad de Groot kwam voortdurend mee en Hannaart draaide opeens vol uit. Samen met Niertje Verkuylen zet te hij enkele vloeiende aanval len op en de supporters hielden hun hart vast. Een vrije trap le verde de inleiding voor de van Roodenburg-zijde grandioze ontknoping. Hennie de Klerk, tot dan toe onopvallend, knalde de vrije trap steenhard op doel man Heil in. Deze kreeg de „loeier" niet onder controle en Klinkhamer was ter plaatse. I Behendig scoorde hij. In een kwartier tijd was Elink wijk ontluisterd. Zelfs hing het zwaard van Damocles aan een nog dunner draadje dan anders, toen weer Klinkramer ver mee kwam. Die catastrofe bleef de Utrechters bespaard. Zij moes ten desalniettemin diep buigen. Hun fraaie uitgangspositie werd het slachtoffer van Roodenburgs specifieke systeem. Toen de zwakke plekken eenmaal aan het licht kwamen, was er geen houden meer aan en Elinkwijk had geluk dat de wedstrijd niet tien minuten lan ger duurde. AD VAN KAAM i Roodenburg lijkt hier last van hoogtevrees te hebben. Hij heeft de bal wel „klemvast" e Isaac Klinkhamer speelt mee (links). Maarten van Kooperen nr. RBC favoriet na zegeopCEC LEIDEN RBC heeft zijn twee de overwinning in de kam pioenscompetitie behaald en zich daardoor nadrukkelijk fa voriet gesteld voor de titel. CEC, verleden week tegenstander van Roodenburg, verloor op ei gen terrein met 0—1 van de Roosendalers en de rol van de mannen uit Emmercompascum zal verder een onbetekenende zijn. Veritas herstelde zich van zijn slechte start en deelde de punten met Eilermark, dat zo goed begon. Als Roodenburg volgende week van RBC wint ziet het er goed uit voor de ploeg van Leiden Noord. Stand na twee wedstrijden: RBC 2—4 (4—0), Eilermark 2—3 (3— 1), Roodenburg (2—2 (44), Elinkwijk (2—1 (3—5), CEC 2— 1 (1—2), Veritas 2—1 (1—4). UTRECHT In de kleedka mer van Roodenburg heerste na afloop van het zenuwslo pende duel tegen Elinkwijk een uitstekende stemming. Temidden van zijn spelers zat trainer Rinus Smits te glunderen en breedvoerig commentaar te geven over het verloop van die tweede helft. „Voor rust waren die lui erg sterk, maar de zwakke plek ken waren mij wel opgeval len. Tijdens de pauze hebben we dat doorgesproken en de gevolgde taktiek heeft wel zeer duidelijk zijn vruchten afgeworpen. Er viel namelijk continu een groot gat tussen de linker-vleugelverdediger en stopper Spaarendam. Ook de rechtsback van Elinkwijk stak in een niet zo beste vorm. Ik heb toen Isaac Klinkhamer en Aad de Groot opdracht gegeven om naar voren te gaan en je kan wel stellen dat zij de matchwin naars geworden zijn. Die scheidsrechter was trouwens slecht, zeg. De man had geen cent conditie en dat heeft ons toen bij die tweede goal van hen bijna de das omgedaan. Zelfs van af de zijlijn kon je zien dat die speler hands maakte". Trainer Smits vond dat dit goede resultaat voornamelijk te danken was aan de inzet en agressiviteit die zijn ploeg getoond had. Keeper Boom liet toen het juiste Reinier Verkuylen was tegen Elinkwijk één van de besten van het veld. woord vallen: „Karakter, dat was het. Terugkomen van uit een praktisch hopeloze situatie zou vroeger nooit ge kund hebben, maar nu, juist wanneer het moeilijk wordt, komen we er toch even mooi uit". Reinier Verkuylen, één der bes sten van hst veld, jegde no- geens uit hoe dat eerste Roodenburg-goal tot stand kwam. „We oefenen deze spelsituatie geregeld op de training. Ik ontvang de bal op rechts, ga daarmee in de richting van de paal en tik dan snel terug naar Sam den Os. Die zorgt dan wel voor de rest". Cees de Roode zat nog wat na te foeteren over zijn afge keurde doelpunt. „Het was helemaal geen buitenspel, ik kwam notabene achter Aad de Groot vandaan. Die lag trouwens op de grond, zodat hij ook niet hinderlijk buiten spel kon staan". Zo blij als men bij Roodenburg was over dit gelijke spel, zo teleurgesteld was trainer De Bouter van Elinkwijk. „31 voóór bij de rust en dan nog bijna de boot in gaan heb ik nog nooit meegemaakt". Roodenburg vond hij een „pittig" ploegje, met enkele zeer sterke spelers. Zijn ei gen team had het na het in cident met Rijnsoever go.«rf laten afweten, terwijl het daarvoor juist zo sterk speel de. „Het moet daaraan gele gen hebben", zei hij. Maar het klonk nu bepaald niet zo overtuigend. Over zijn kansen in de kampioens competitie liet De Bouter we ten, dat er nog niets verlo ren was. „Verleden jaar be gonnen we ook met twee ne derlagen en toen werden we nog tweede. De manier waarop Elinkwijk van Eiler mark verloor en nu tegen Roodenburg simpel de winst uit handen gaf, doet echter het ergste vrezen voor de Utrechters. En ze voelden zich nog wel zo dé favo riet. WOUBRUGGE/BOVENKERK In het toernooi voor afdelings kampioenen van het Distrikt West van zaterdagclubs, gehou den op het terrein van RODA '23 te Bovenkerk, eindigde Wou brugge op de tweede plaats. Na vier wedstrijden stond men in puntenaantal gelijk met de Edamse club EVC, doch had een beter doelgemiddelde. Een gelijkspel was dan ook voldoen de om uitgezonden te worden naar Zeist naar het tournooi om het landskampioenschap. Helaas eindigde deze belangrijke wed strijd in een 2—1 nederlaag en daardoor eindigden de groen- witten op de tweede plaats. De resultaten van Woubrugge wa ren als volgt: Bloemendaal— Woubrugge 1—1 (Doelpunt van C. Brunt); Woubrugge—CSW 40 (doelpunten van F. Treuren, C. de Boer, G. Wit en J. Wol vers); DJ K—Woubrugge 0—0, EVC—Woubrugge 2—1 (doelpunt van F. Treuren). AMSTELVEEN/LEIDEN In Amstelveen heeft LDWS even eens gespeeld om het afdelings kampioenschap van het district West. Evenals Woubrugge be haalden de Leidenaren een tweede plaats, maar dat was ei genlijk wel een beetje een te genvaller. Schotvaardigheid was hét probleem waar de ploeg van scheidende trainer Sira mee worstelde, want in vier wedstrij den maakte LDWS maar twee goals. Na eerst tegen De Rijp niet verder te zijn gekomen dan 0—0, zag LDWS geen kans om zowel tegen Argon als Eland het net te vinden. Doelpuntloze gelijke spelen waren daarvan het gevolg. Pas in de laatste 2 hier gestrekt ligt heeft ook deze aanval van Hazerswoudse Boys wee' wedstrijd tegen Spaarnwoude lukte het weer een beetje en via Ger de Roode en Jaap Prins nam LDWS een voorsprong. In de tweede helft ging die echter weer geheel verloren en eindig de LDWS op vier punten. Eer ste werd De Rijp met vijf pun- HAZF.RSWOUDE Hazerswoud se Boys is uitgebekerd. Het re serveteam van Foreholte dwong Hazerswoudse Boys tot een ver lenging en besliste toen de wed strijd in hun voordeel. Terwijl de Boys weinig inspiratie toon den, bleek Foreholte over een echte „cup-mentaliteit" te be schikken. Foreholte was in de eerste helft dan ook agressiever én gevaar lijker en bracht doelman Cees van Tol en de zijnen nogal eens tot verontrusting. Na rust scheen Hazerswoudse Boys t< begrijpen dat er iets gedaan moest worden. Cees Tor trof d< lat en Sjaak Kouwenhoven en Jan Rietveld kregen opgelegdf kansen. De achterhoede van Fo reholte bleef echter goed stand houden. In de verlenging. di< toen nodig was, was het Pie1 van de Hulst die met een schit terend schot, Foreholte naar dt halve finales schoot.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10