Openbare school wordt van hout OO m Meer armslag voor afdelingen in de r. k. bejaardenbond Bollenstreek-j eugd klimt in de mik op Hemelvaartsdag lianen i Volgende week ziekentriduum in Zoeterwoude n. bink bollen- duin- en vlietstreek Leidse drieling 12 jaar Barbouw in Noords ijk aan banden noteert u even^Si \Jla}wld> PAGINA 4 VRIJDAG 18 MEI 1973 LEIDSE COURANT VOORHOUT Er is op de gehouden raads vergadering van gisterenavond wéér eens een discussie geweest over de te stichten school voor openbaar lager onderwijs. De raadsleden waren er niet tegen, maar ie dereen wilde het nog beter doen d.m-v. een eigen plan. Er was een ontwerp en een begroting klaar voor een zogenaamd houten gebouw. De Inspectie van het On derwijs stemde hiermee in en ook waren de financiën geregeld (kosten 500.000), echter waren er meningen in de raad, welke het beter vonden een meer perma^ nent gebouw te stichten. Dat was al enkele raadsvergade ringen terug aan de orde geko men. Na onderzoek door het ge meentebestuur, bleek dat de kosten ongeveer 25% hoger zou den zijn, onder andere door bij komende architectenhonoraria (15%). Burgemeester G. A. Stol wijk deelde nu mede dat het college het eerste plan wenste te realiseren. Dit stelde de heer J. Warmenho- ven (Gem. Bel.) wel teleur. Een stenen gebouw zou volgens hem in het nieuwe plan Spoorlaan veel beter passen en. ook die i hogere kosten betwijfelde hij zter. Deze opmerking veroor zaakte, dat ook andere raadsle den hun eigen visie weer ter ta fel brachten (er kwamen zelfs voorbeelden en prijzen van schoolgebouwen aan de orde), hetgeen de heer Kelder (CCP) de uitlating ontlokte, dat deze discussie een duidelijk verschil in filosofie bij raad en college te zien gaf. Ook wethouder J. Huigsloot (CCP) merkte onder andere op „Wat zijn wij eigen lijk aan het doen, mijne heren', waarop de heer IJdo (CCP) weer opmerkte, dat de raad niet tegen het voorstel was, maar wél haar verantwoordelijkheid veelde. Bij een uiteindelijk niet r.odig zijnde hoofdelijke stem ming, merkten de heren Moot (CCP) en Warmenhoven (Gem. Bel.) op, als geacht te hebben gestemd. Esn voorstel van burgemeester en wethouders om afwijzend te be slissen op een verzoek om sub sidie van 500, aangevraagd door de „VVV Voorhout" én de plaatselijke muziekvereniging St. Cecilia om een muziekge- scnelschap uit Wehr (Duitsland) te laten overkomen, voor het houden van een Tiroleravond in Voorhout, werd enigszins door kruist, want een schrijven was binnen gekomen van St. Cecilia, waarin zij te kennen gaven, zich thans te distanciëren van deze aanvraag. Vanzelfsprekend bleef het verzoek door de VVV Voorhout van kracht. En er ren wel enkele raadsleden zoals Warmenhoeven en IJdo, die toch wel „iets" voelden voor stemmen; echter behoefde niet te worden gestemd, dus geen Tiroleravona in Voorhout. De jarige drieling (vooraan), erachter mevrouw De Goede en haar oudste dochter Karin Ds. Hakkenberg bevestigd LISSE In een overvolle kerk heeft ds. Hakkenberg uit Dor drecht zijn intrededienst gehou den. 's Middags was hij al door de Consulent, ds. Boogaart be vestigd voor zijn arbeid in Lis- se. Na de preek, die de nieuwe I isse- dominee basserde op 1 Corinthe 3, werd hem een welkom toegeroepen door o.a. burge meester Berends, ds. Van Gel der en de heer Nieuwenhuis. Hierin werd ook de echtgenote van ds. Hakkenberg betrokken. LEIDEN De Leidse drieling De Goede uit de Amaliastraat is van daag jarig. Jan, Loes en Jos (van links naar rechts) zorgden 12 jaar geleden voor een drastische uitbreiding van het gezin De Goe de, waarin tot dan Karin rechts boven) de enige was. De drieling heeft zich heel voorspoedig ontwikkeld. In de buurt is het een ge tapt stel" en ook thuis, want hun moeder, links boven, bleef er jong bij, zoals wel uit de foto bliikt. De jarigen komen dit jaar van de H.HartschooI van de Os en Paardenlaan af, maar zij blijven voorlo pig bij elkaar. Zij gaan samen naar de Mavo. (ADVERTENTIE) BAR BISTRO BODEGA „HIMPE" Kloksteeg 3 - Leiden Telefoon 23053 Unieke gelegenheid voor uw borrel, receptie, koud buffet en fondue NOORDWIJK De raad van Noordwijk heeft onlangs een nieuw voorbereidlngsbesluit aangenomen om de bars uit Noordwijk te kunnen weren. Dit deed men naar aanleiding van enkele acties van verontruste buurtbewoners. Door het voorstel wordt het moge lijk de bouw van elke nieuwe bar van geval tot geval te bekij ken en na te gaan of deze past in het bestemmingsplan. Tevens werd er een aanlegvergunning in het voorstel opgenomen, die dient als veiligheidsklep om ont duiking te voorkomen. NOORDWIJK Het vorig jaar aangekochte pand Gooweg 7, zal worden ingericht als kantoor voor de boekhouding van de dienst gemeentewerken. In de toekomst zal de woning moeten verdwijnen om de De la Bassecour Caanstraat te kunnen doortrekken naar de Gooweg. Het ligt dan ook in de bedoeling het pand eenvoudig in te richten. ALPHEN A. D. RIJN De 106 af delingen met 34015 leden van de Kath. Bond van Bejaarden en gepensioneerden in de Bisdom men Haarlem en Rotterdam hebben donderdag zjjn 21e jaar vergadering In hotel „Centraal" Noordwijkerhout De Bollenstreek heeft er een nieuwe attractie op sportief gebied bij. Nadat al een aantal jaren lang het polstok-verspringen een vast leut-onder- deel was op Kermisfestijnen heeft nu een groep springgrage streekjongeren beslo ten het zwieren en zwaaien over de 11 meter brede en twee meter diepe sloot tot een heuse sport te verheffen. 31 mei. Hemelvaartsdag, zullen voor het eerst in officieel wed strijdverband karig geklede jon geren op volle snelheid een lan- ceerplatform afstormen om met een gereedstaande polstok (offi cieel de mik) de tocht naar het beloofde land te beginnen. En noem dit vermaak maar nooit „slootje springen" want gega randeerd krijg je het aan de (pol) stok met deze stoere laag- watervliegers. Een gesprek met een van hen doet ons beseffen dat het hier gaat om een spor tieve aangelegenheid waar het wel degelijk aankomt op con centratie, atletisch vermogen en uiteraard dat kleine beetje ge luk. Van kant naar wal verricht de polstokverspringer de volgende handelingen: een zo snel moge lijke sprint over de 1,75 hoge en 22 meter lange houten aanloop- baan, een sprong naar de ge reedstaande stok, een ijzeren wurppgreep om de houten hals, een haasje-rep-je omhoog naar de polstoktop, een uitgebalan ceerde wateroversteek en ten slotte het absolute hoogtepunt een landing kopje onder of hak je over de sloot. We hebben ons laten vertellen dat sommige Friese waterspringers crp hun sloffen de 15 meter halen. Het Nederlandse record staat mo menteel op 15.78 meter. Polstok-verspringen is beslist niet alleen een sport om te doen maar wellicht nog meer een ge beurtenis om naar te kijken. Vooral waar het gaat om het betere stuntelwerk komt een niet al te kritische toeschouwer volledig aan zijn trekken. Het publiek blijkt vooral dol te zijn op het zgn. „mistasten" waarbij de in de bagger gesto ken polstok door onverklaarbare invloeden een zijwaartse slag maakt op het moment dat de atleet zijn sprong maakt. Leuk is eveneens het spiraaleffect. De stok waaraan de atleet zich vastkleeft komt dan in verticale stand tot stilstand. „Waar moet dat heen, hoe zzl dat gaan" wordt hoog boven de waterspie gel gedacht. De uitkomst is steeds weer dezelfde. Nog even wordt geprobeerd de mast in de houtgreep te houden maar dan is het einde snel nabij. De van de inspanning vochtig geworden handpalmen verliezen de vat op het hout en tergend langzaam begint de draaitocht naar bene den totdat het vermoeide li chaam voor een opfrisserje on der water verdwijnt. Het beste vermaakt het publiek zich met de atleten die met hun sprong kant nog wal raken. Al- een grote belevenis in de bollen- les verloopt prima tot het mo ment van de landing. De spring is een paar centimeter te kort geweest waardoor de atleet sop pend neerstrijkt in de waterige kraskan. Terwijl zijn gym schoenen vollopen met grondwa ter maaien zijn armen ongecon troleerd in het rond totdat het moment aanbreekt waarop hij onder applaus alsnog „de ma- jem ingaat". Wie op Hemel vaartsdag de lucht in wil kan voor die tijd nog even wat trai nen op het springterrein aan de Leeweg in Noordwijkhout. De polstok vereniging Noordwijker hout heeft twee trainingsweek enden gepland en wel op de za terdagmiddagen 19 en 26 mei en de zondagen 20 en 27 mei. Pol stokken zijn aanwezig, droge kleren moet je zelf meenemen. Herman van Amsterdam te Alphen aan den Rijn gehou den. Circa 80 afgevaardigden uit de provincies Noord- en Zuid-Hol land woonden deze vergadering bij, waaraan voorafgaande de geestelijk adviseur Pater A. van Di,eren O. P. een H. Mis cele breerde. Belangstelling werd odk getoond door afgevaardig den van de Diocesane Bonden Breda, Roermond en Den Bosch. De afdelingen van de Hollandse Diocesen namen het vorig jaar, het vierde lustrumiaar. met 2.900 betalende leden toe. De uiterst gezellige jaarvergade ring, waarop spijkers met kop pen zijn geslagen stond onder leiding van de heer J. H. Mans veld uit Den Haag. Bondspenningmeester Joh. de Lange kwam aan de beurt met een opmerkelijk gunstig finan cieel overzicht over het afgelo pen jaar en navenant met een begroting voor 1973. De bond heeft een vermogen van ƒ75.716.12 per einde 1972. Sa men met de afdeling zullen daarvan meer activiteiten ont wikkeld worden. De afdelingen kunnen plannen ontwerpen, te lichten en verklaren en kunnen daarvoor van de Bond kosten vergoeding krijgen. De heer Joh. de Lange, penning meester, periodiek aftredend, maar herkiesbaar, werd bij ac clamatie herkozen. Bezien zal worden of de mogelijk heid bestaat een paritaire com missie uit de besturen te vor men, die contact kan verkrijgen met een internationaal reisbu reau, in opzet overeenstemmend met de bisdommen Den Bosch en Breda, teneinde meerdaagse reizen in bondsverband te orga niseren. Hierom had de afdeling Leiden, t.w. dhr. G. Montanus, gevraagd. De informatie van de afdeling Leiden naar belastingen op uit keringen heeft uitvoerige discus sie ontketend. De rapporten van de heer Van Kesteren zijn in onderzoek. De sociale commis sie van de Unie (overkoepelen de instantie van de Bonden van de vijf bisdommen) betreft deze informatie en vooral de zwarte zijden van uitkeringen. Voorzitter Mansveld constateerde dat er een redelijke groei zit in de Bond. Als enkele voorbeelden daarvan wees hij op de groei van het ledental van het district Hoorn als nummer een in he af gelopen jaar met 432 leden; on middellijk gevolgd door district Leiden, w.o. ook de Rijn-, Gou we- en Aarstreek resserteert met een ledenvooruitgang van 427 leden en als derde het di strict Alkmaar met 367 leden. In totaal werden het vorig jaar in de jubileumpropagandaperiode 2745 nieuwe leden ingeschdVeven in de afdelingen in de diocessen Haarlem en Rotterdam. Voor deze activiteite stelde de Bond een premie beschikbaar: de eerste ging naar de afdeling Zoeterwoude, die 39 procent winst boekte, de tweede naar Heemskerk met 35,2 procent winst. De derde prijs werd be haald door Grootebroek met 34,9 procent leden. Er staat nog veel te activeren in de komende tijden, merkte spre ker op en noemde onder meer de A.O.W.-optrekking; in dit op zicht b.v. staan de bejaarden nog plm. 21 achter bij het so ciaal minimumloon, de Bejaar denoorden, de verhoging van de pensionprijzen, het opnamebe- leid e.d. Historische verzameling naar gemeente Wassenaar WASSENAAR De historische stukken van de heer Oosterling worden binnenkort aan de ge meente geschonken. Hiermee geven de echtgenote en de kin deren van de overleden Wasse naarder uitvoering aan zijn laatste wens. De stukken omvatten, foto's, prenten, briefkaarten dia's boekwerken, geschriften, acten en een gevelsteen. B. en W. stellen de raad voor deze schen king met bijzondere dank aan de erven van L. G. Oosterling te aanvaarden. WASSENAAR De heer E. H. Schuyer (Open Appel) vraagt aan B. en W. waarom er nog steeds geen beslissing is geno men in zake de kwestie van de ligplaats van woonschepen. Enkele maanden geleden al ont stond er verschil van mening tussen B. en W. en de woonbo ten-bewoners over wie de haven zou gaan exploiteren. Ten slotte vraagt de heer Schuyer op wel ke termijn beslissingen over de toekomstige ligplaats van de schepen te verwachten zijn. OEGSTGEEST Het pro gramma van de cricketver eniging Ajax ziet er als volgt uit: zaterdag 19 mei Ajax— Hermes DVS (le ronde knock out competitie) op het veld van Groen Geel te Was senaar. Aanvang 13.00 uur. Zondag 20 mei: AjaxACC 2. Sportpark de Voscuyl. Aanvang 11.00 uur. ZOETERWOUDE Volgende week, op 22, 23 en 24 mei zal het jaarlijks Eucharistisch zie kentriduum weer In de Christus De leiding is dit jaar in handen VOORHOUT Dit j van de koningin is het nieuwe gezondheidscentrum dat volgende week maandag door de commissaris in Zuid-Holland zal worden geopend. De officiële opening zal beginnen om 14.45 uur Dienaarkerk worden gehouden. Jarenlang vond dit plaats in de Josefkerk aan de Leidse Heren singel maar sinds drie jaar wordt de Zoeterwoudse schep ping van architect Pieter Sips hiervoor gebruikt en blijkt zich God'-;ed Oaassen, Karmeliet van het Diepgang centrum te Hazerswoude Groe nendijk. Deze heeft in de laatste jaren vooral bekendheid gekre gen door de organisatie van de volwassenenkatechese in het bis dom Rotterdam. Overigens is ook het leiden van een zieken triduum hem niet vreemd. Pater Claassen heeft als thema ge kozen: Jesus tussen de mensen - mensen rondom Jezus". Dit the ma zal door hem nader worden uitgewerkt in zijn toespraken tijdens de dagelijkse Eucharis tievieringen (half 10) en de mid dagdiensten (di. en wo. half 3 do. 2 uur). Op de laatste dag van het triduum zal de gezon gen H.MIs worden opgedragen door Mgr. Dr. A. Slmonis, Bis schop van Rotterdam. Verschillende koren hebben hun medewerking toegezegd. Tussen tie plechtigheden in zal aan de deeinc-.iencci m ontspanningsprogramma worden aar. c'.-odc.i, brulke ijke handoplegg'n„ een bijzondere vorm zal krijgen. Autobezitters kunnen zich opgeven voor het halen en brengen van de zieken bij de heer Rancunet. Hi-Fi platenspeler Thorens-T.D 150 compleet met voet, kap e ORTOFONE-element van f 599,- voor f 477, 6 jaar garand FÖTO/FILM/FONO L** iir) HI A !»MJ| AlfTOBEDRUF BROERTJE SASSENHEIM 02522-129: JUWELIERSBEDRIJF HOOIGRACHT 45 - LEIDEN Ruime parkeergelegenheid. „MOFA" Voor eerste klas gebruikl automobielen met 6 i volledige garantie op derdelen en arbeidslooi Ruime keus in iedere prijsklasse Financiering verzorgen wij voo iedereen. Inruil mogelijk AUTOMOBIELBEDRIJF „MOFA Wassenaerlaan 2, Rijnsaterwoude Tel. 01721 -8599 - 01713-2215 LEIDSE BANDEN SERVICE DE BANDENSPECIALIST - Alli' merken uit voorraad leverbaar! monteren - balanceren - uitlijnen} Doeslaan 40, Leiderdorp, Telefoo: 01710 - 32400 - Geopend dagelijkj- 8-18 uur; vrijdagavond tot 10 uur! zaterdags van 8-13 uur. ROOSEN OPTIEK Kort galgewater 1 Leiden ALLE BRILLEN 2 JAAR GRATIS VERZEKERD CARAVANS Meer dan 60 Toer- en I caravans van Topmerken, vindt i bij ons. O.a. Kip, Cavalier, Goli m, Rinel, Delmont, Parkland accesoires, reparaties en verhuur CHRISPIJN Caravan Bedrijven b.v Rijndijk 123 Leidei Telefoon 01710-64256 Persoonlijke leningen v.mf HIOII.- tul f JO.00I) itflossini; I tul :*i jaar. 2de hypotheken tot f■.'{0.01)0,-- A fft vu'? i<r'J ti tli 0* Jaar ini. j. i.kj:fi.ang Bcllamy.str. li -"(tuurt.i iv'lrfuon 01820—15917. 't Is maar een weet, waar u gezellig eet. ir, met specialiteiten restai „De Herbergh" Hoofdstraat 129, Noordwijk aan Zee, Tel. 3900 (01710). HAARPROBLEMEN voor de nieuwste ontwikkelingen op HAARWERKGEBIED na PELATTI - LEIDEN De speciaalzaak voor dames en heren haarwerk (aparte salons) Breestraat 32, tel. 01710 - 25212 Ga gerust overal kijken want tenslotte koopt u toch die leuke FAUTEUIL bij: Sirds 1890 waar u ook dat bankje Kastje en dat andere oeltje kocht. Lage Rijndijk - Leiden - Tel. 4310» Donderdag ook 's avonds 7.00 - 9.00 uur geopend

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4