w Hazerswoude heeft mogelijk al eind 1974 een sporthal Wandeltocht in bos en polder sport en vlietstreek De Troef soos gaat vrijdag weer open Hazerswoude wil huizen overnemen van Koudekerk Drie jonge ooievaars Avifauna OOK Wat u moet weten PAGINA 4 DONDERDAG 17 MEI 1973 LEIDSE COURANT -HAZERSWOUDE Als alles zo vlot ver loopt als velen in Hazerswoude wensen en hopen zal na de zomer van het volgende jaar een splinternieuwe sporthal kunnen worden geopend. Of de plannen inderdaad dan reeds gerealiseerd zullen zijn, moet vooralsnog worden afgewacht. Vooral de eventuele rijkssubsidie voor de bouw van de hal kan mogelijk nog een flinke tijd- rekker betekenen. Met het verschijnen van de sporthal Hazerswoude-dorp en de bouw van een grote gymnastiekzaal in Hazerswoude-Rijndijk zal eindelijk een einde komen aan het nijpende tekort aan sportaccommodatie in de gemeente. 'In de raadsvergadering van vol gende week donderdag komt de sporthal waarschijnlijk ter dis cussie. Er moeten door het ge- rneentebestuur nog enkele zaken worden doorgesproken maar ver wacht wordt, dat de voorberei- ding van b. en ww. vóór de ver gadering van de Hazerswoudse raad wordt afgerond. Het pro- ject, zoals het b en w nu voor ogen staat, gaat in totaal maxi maal 1.4 miljoen gulden kosten. Daar is de inrichting van de sporthal bijgerekend. De grote zaal krijgt een lengte van 42 meter, een breedte van 22 me ter en een hoogte van 7 meter Lr komt een aantal kleedka- merr, douches, toiletten en voorts een grote kantine of foyer kantine of foyer en een verga- der- of instructielokaal. De gro- - te zaal kan in tweeën worden gedeeld door middel van een mechanisch op en neer te halen wand. Wat precies als vloerbedekking zal worden gebruikt is nog niet helemaal duidelijk. Men zoekt. naar het meest geschikte voor allerlei sporten, dat tevens praktisch en gemakkelijk te on derhouden moet zijn. Er kan onder andere worden gekozen uit een kurk-linoleum vloer, een houten bruynzeel-vloer of een rubberen grondbedekking. De grootte van de zaal is goed voor het spelen van een zaalvoetbal-, handbal- of korfbalwedstrijd. Wat tennis en basketball betreft kan op twee velden tegelijk ge speeld worden en volleybal op drie elden. Aan de zijkanten Nu kan komt een tribune voor 200 a 300 personen. Het is ongeveer drie kwart jaar geleden, dat de plaatselijke sportstichting aan de plannen voor een sporthal aan de Gemeneweg daadwerke lijk is begonnen. Naast de sportverenigingen zullen vooral de scholen uit Hazers- duren of op dit plekje staat de Hazerswoudse sporthal woude-dorp de hal voor gym nastiekonderwijs gaan gebrui ken. De scholen aan de Rijndijk gaan in de toekomst gymnastie- ken in de reeds bestaande ac commodatie en in de eveneens nieuw te bouwen grote gymnas tiekzaal. Het feit. dat de scholen gebruik gaan maken van de hal is belangrijk voor de verkrij ging van de rijkssbusidie. Het is vrijwel zeker, dat het rijk een subsidie van twee ton beschik baar zal stellen. De start van de l-buw van dc sporthal hangt voornamelijk af van de subsi dieaanvraagprocedure. Het is mogelijk alvast met de hal te beginnen zonder dat de subsi dietoezegging van het rijk bin nen is. Een tweede mogelijk heid, s, dat wordt afgewacht totaat het rijk „ja" zegt. Aange zien dit laatste een langdurige zaak kan worden is het aanne melijk, dat voor de eerste mo gelijkheid wordt gekozen. ALPHEN A/D RIJN - De Alphense Jeugdnatuurwacht en de speel- tuivereniging Vreugdeoord bie den zaterdag 20 mei gelegenheid tot een wandeling in de polders. Een wandelmars van 5 km zal achter het station om en door het bospark gaan; de 10 km voert de deelnemers door en langs het Bedelaarsbos, Spijker- bos en langs de Gouwe. Deze route is alleen open voor leden van de Jeugdnatuurwacht op vertoon van de lidmaatschaps kaart. Ook moeten er vragen beantwoord worden tijdens de mars. Voorts zijn er afstanden van 15, 25, en 40 km, waarvan de laatste twee tochten lange speeltuin Mens in Hazerswoude zullen gaan. Inschrijvingen: A. Klerk, Lekstraat 22, of aan de start in het verenigingsgebouw aan de Vorselenburgstraat; eventueel telefonisch via nr. 01720-74823. De starttijden zijn van 10.00 tot 15.00 uur. LEIDEN ïVorminscentrum Troef, Hogewoerd 57 zet vrijdagavond haar soosdeuren weer wijd open voor iedereen tussen 17 en 23 jaar. Drie maanden geleden ging de vrijdagavondsoos dicht In verband met een Interne reorganisatie. ,wHet team dat vrijdags zorgt dat f~' alles reilt en zeilt is uitgebreid, naast de bekende gezillige kon- taktsfeer in de soosruimte zelf, zullen in nevenruimten informa tieve en ontwpannende activitei ten gaan draaien, het hapjesas sortiment wordt uitgebreid en de leestafel heeft verse aanvul> ling. De soos is - als van ouds - open van 8 tot 12 uur. Troef hoopt niet alleen de oude, trouwe be zoekers te kunnenontvangen vrijdag, maar ook nieuwelingen die dan gelijk eens kennis kun nen nemen van wat er in Troef allemaal te doen is. Koudekerk aan de Rijn-Hazers- woude Rijndijk Onder leiding van de leden van de Nederland se Bond van Plattelandsvrou- vrouwen afdeling Koudekerk-Ha- zerswoude hebben de bejaarden van beide gemeenten gisteren een uitstekend geslaagd uitstap je gemaakt naar Flevohof. Bejaarden dag naar Flevohof van het gezelschap 's morgens met afgevaardigden van beide gemeentebesturen, waarbij bur gemeester Ton Heuvelhof van Hazerswoude en wethouder Van Vegten van Koudekerk. Via wegen dwars door de Veluwe werd Avifauna bereikt, waar een uitstekend verzorgd diner alle eer werd aangedaan. De Koudekerkse fanfare „Kunst na Arbeid" bracht de bejaarden tijdens het diner in het Parkres taurant een serenade ter op!uis: tering. HAZERSWOUDE Het col lege van B. en W. zullen de raad voorstellen, om de wo ningen Voorweg 19 en 21 onbewoonbaar te verklaren. Getracht zal worden om deze huizen, die thans nog worden bewoond, op korte termijn te ontruimen. Tevens kijgen de raadsleden het voorstel, om de wonin gen Bruggestraat 3 en 5 tee- gen een prijs van 45.000,- te kopen. De woningen zijn eigendom van de Koude kerk aan den Rijn, de ge meente die samen met Ha zerswoude niet alleen de Koudekerkse Brug, maar ook beide woningen (als behorende bij de brug) geëxploiteerd heeft. Koudekerk wilde de woningen verkopen, maar het Hazers woudse college is er niet voor dat de woningen in particuliere handen overgaan. Zij noemen met name de onzekerheid met betrekking tot de toekomst van de Koudekerkse Brug en een wellicht in die toekomst noodza kelijke reconstructie van de Bruggestraat. „Wanneer de eigendommen weer moeten worden teruggekocht, zullen de kosten zeker een veel voud van 't thans te ontvangen bedrag bedragen", aldus het Hazerswoudse college. Overleg heeft ertoe geleid dat Koude kerk de woningen aan Hazers woude wil verkopen. Dat ge schiedt onder de bepaling dat de opbrengst ter beschikking van beide gemeenten komt. Dat houdt dus in dat door Hazers woude 22.500,- behoeft te wor den betaald. Deelnemers kunnen mening geven over JiAZERSWOUDE Een grote groep kinderen is gisteren door Hazerswoude getrokken om de bevol king aan te sporen het kindercircus Capriole financieel te steunen. Dat dit noodzakelijk is voor het voortbestaan van het circus, is iets dat helaas vast staat. Op de foto is de groep bezig aan een taptoe". „Toerusting" Zoeterwoude Aan het einde van het tweede sieozen waarin een serie bijeenkomsten is gehouden in het kader van het Pastorale plan Toerusting wordt morgen, vrijdag een evaluatieavond ge houden in Ons Huis. De begeleidingscommissie nodigt hiervoor op de eerste plaats de deelnemers uit van de afgelopen periode en daarnaast allen die zich bewust van hün verant woordelijkheid voor de gang van zaken in parochie en ge meente met hen willen bezin nen op de toekomst. Aan de aanwezigen zal een twee tal vragen worden voorgelgd. Wat denkt U van de afgelopen „toerustingsavnden? w.b. a. de opzet (één informtieavond en één gespreksavond over een on derwerp); b. het gehalte van de onderwerpen en de inleider; c. het kleiner wordende aantal deelnemers? Ew:. Wat denkt U van het a.s. winterseizeon?; a. Moet de Teorusting worden i voortgezet?; b. Zo ja, in welke j vorm (en) en welke onderwerpen !W ALPHEN A/D Rijn In Avifau na is dierenverzorger Rien Ver kade er in geslaagd om een ooievaarsechtpaar een aantal eieren te laten uitbroeden. Evenals vorig jaar zijn er drie jonge volgesl geboren. De jon gen van vorig jaar konden dankzij grote zorg en vakman schap in leven blijven. Om ook dit jaar dat succes te behalen krijgen de ooievaars stukjes jongesspiering te eten. Orgelconcert in Ter Aar Tei Aar Aan het slot van seizoenprogramma wil de Kultu- rele Vereniging van Ter Aar haar leden en toekomstige leden een klassiek orgelconcert aan bieden, waarvoor de heer Dirk Jansz Zwart op vrijdag 25 mei a.s. in de R.K. Kerk te Lange- raar het orgel zal bespelen. Geboren in 1917 te Zaandam, als zoon van de bekende organist Jan Zwart, voelde de heer Zwart zich eveneens aangetrok ken tot deze kunstbeleving. Be halve als organist van de Si- monstraatkerk te Rotterdam ge niet hij ook bekendheid als diri gent van koren met een vaste jaarlijkse uitvoering in de Rot terdamse Doelen. Hef programma voor deze avond zal bestaan uit werken van J. S. Bach, G. M. Pescetti, Ch. W. Widor en F. Mendelssohn, en begint om 20.30 uur. Kaarten zijn reeds vanaf 20.00 uur aan de kerk verkrijgbaar. Voorts vooi verkoop op woensdag 23 mei a.s. (van 20.0021.00 uur) bij de volgende adressen: Langeraar: mevr. de Korte, Do- siusslraat 8; Zevenhoven: mevr. v.d. Ven, P. M. Baudstraat 11; Ter Aar: mevr. Hugenholtz, Dr. S. Schweitzerstraat 31; Nieuw- veen: mevr. v.d. Horn, Oude Nieuwveenseweg 84. Koemans moet stoppen met vis hakken NOORDWIJK In de gemeente raad is heel wat te doen ge weest over een beroepsschrift van de heer A. P. Koemans te gen de weigering van B. en W. om hem vrijstelling te verlenen van het bepaalde in de bouwver ordening waarbij het hem ver boden werd om in een bij zijn woning behorende garage een vlsbakkerij te vestigen. £en juridisch debat ontstond over de vraag of in dit geval de Hin derwet of planologische voor- schriften dienden te worden ge hanteerd. „Als de man in zijn keuken gaat bakken, doet men er niets tegen", meende Voge laar (Prot. Chr.) en Bedijn (PvdA) vond het voor de Noord- wijkers toch wel aantrekkelijk als zij dichtbij een visje konden kopen. Men moet de woonwij ken niet te steriel maken, voer de Alkemade (KVP) aan. Zijn hele fractie zou toch wel graag zien, dat de man znn bedrijfje zou mogen voortzetten. Het col lege hield bij monde van wet houder Van Duijn voet bij stuk. De raad ging tenslotte akkoord met ongegrondverklaring van i het beroepsschrift, met dien verstande echter, dat de heer J Koemans opnieuw vrijstelling j zal kunnen aanvragen als zijn j visbakkerij van een zodanige in- 1 stallatie is voorzien, dat geen overlast meer wordt ondervon-Alphen Aan de Bruinsslotsingel westelijk van de Herenweg is een flatgebouw verrezen, dat vanwege de halfronde v den. i weken zullen de eerste bewoners aankomen. aTOMË - BÊ&M'jM t wel een beetje op een fort of vesting lijkt. Over enkele ZOETERWOUDE Aan de Hoge Rijndijk heeft men dinsdagavond gecollecteerd voor de herbouw van de mo len aan de Ommeschedijk. De opbrengst bedroeg 673,77. De drumband „De Rijntamboers" verleende daarbij haar muzikale mede werking. LEIDSCHENDAM -f comm. voor openb. werken en ruimtelijke ordening komt maandag 21 mei om 19.30 uur bijeen voor beschikbaar stelling van kredieten in ver band met het bouw- en woonrijp maken van Leid- schendam-Noord en de ver koop van grond aan de Huyssitterweg. LEIDSCHENDAM Burge meester E. J. M. Kolfscho ten beeft gistermiddag de eerste officiële paal geslagen voor een vierde kantoorge bouw in de Klein Plaspoel- polder. Hij werd hierbij ver gezeld door Frans Andries- sen, fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer. OEGSTGEEST - Op de sportvelden van de Voscuyl wordt morgen een school sportdag gehouden. Er wordt gevoetbald tussen de Leidse Houtschool en de Kamperfoe- lieschool en tussen de Willi- brordschool en de Oudenhof- school. Het korfbalprogram ma vermeldt: Hofdijck-Flora en Oudenhof-Hofdijck. LEIDEN Burgers van Leiderdorp ontdektengister- nacht een man, die bezig was met het slopen van on derdelen uit een geparkeerde auto. Toen hij zich ontdekt zag, vluchtte de man met achterlating van een „elelij- ke eend". De Rijkspolitie van Leiderdorp informeerde bij de politie van Leiden, of het eendje wellicht in Leiden vermist werd. Het onderzoek wees uit, dat het wagentje maandag in Wassenaar was gestolen. LEIDEN Ter hoogte van de Groenoordbal reden dins dagmorgen twee bromfiet sers op elkaar. De eerste moest plotseling remmen. Hij werd achteropgereden door een 17-jarige leidse jon gen. Deze viel en werd met snij- en schaafwonden aan het gezicht in het ziekenhuis opgenomen. LEIDEN Een 66-jarige bromfietser uit Leiden, dinsdagavond omstreeks uur op de Vlietweg plotseling naar links afsloeg, werd aan gereden door een 22-jarige motorrijder uit Leidschen- dam. Beiden kwamen tegen de afrastering langs de weg terecht. De bromfietser kneusde linker enkel en elle boog de motorrijder kneusde de rechtervoet. LEIDEN Het Leids Stu denten Koor en Orkest „Col legium Musicum" geeft op dinsdag, 29 mei a.s. een con cert in de Zuiderkerk aan de Lammens/hansweg. De uit voering staat onder leiding van And ré Kaart, die dan 10 jaar als dirigent aan het „Collegium" verbonden zal zijn. Het concert begint om kwart over acht. LEIDEN - De afdeling Lei den van de PPR houdt op vrijdag 18 mei, 's avonds om acht uur, een ledenvergade ring ten huize van de voor zitter. Colenbranderstraat 1 te Leiden. Onder meer komt ter sprake de progressieve politiek en de samenwerking in het kader van de komende gemeenteraadsverkiezin gen. NIEUWVEEN De negen tig leden tellende Jostiband, bet buisorkest van de Johan- nes-stiebting en huize Ursu la, zal vrijdag 18 mei een muziekmiddag verzorgen voor alle leerlingen van de plaatselijke basisscholen. Aanvang: 14.00 uur in de tent op het terrein van de stichting. STOMPWIJK— In het Wit Gele Kruisgebouw vindt op 18 mei het periodieke röntge- nologische borstonderzoek plaats. Personen vanaf 20 jaar behoren een oproep kaart ontvangen te hebben. Personen beneden die leef tijd kunnen zich ook melden in genoemd gebouw. ALPHEN A/D RIJN Drie jongens van 15 tot 17 jaar en afkomstig uit Leiden, Ha zerswoude en Voorschoten hebben diefstallen bekend in zes winkels, waarbij ze o.a. een transistorradio, elek trisch scheerapparaat, foto toestel en een camping gas stel buit maakten. ALPHEN A/D RIJN Bij een verkeersopstopping in de Pr. Bemardlaan is de be stuurster van een personen auto licht gewond geraakt, toen een andere auto achter op haar voertuig botste. Ook een derde wagen was hierbij betrokken. De auto's werden flink beschadigd. ALPHEN A/D RIJN Bij een bedrijfsongeval op de timmermansplaats van de firma V. Wieringen aan de Foreestlaan raakte de heer V. Wieringen gewond aan en kele vingers, toen hij hout krullen uit de draaiende schuurmachine wilde halen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4