Ereronde en applaus slechts schrale troost voor verliezer Leeds United MET KOMST BENEDYKT KRYSIK WERD WENS NEVOBO VERVULD Jewel verrast door Manolito AC Milan en Michas onthaald op fluitconcert Zege zou voor Jones erkenning betekenen Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION Afscheid van Happel DONDERDAG 17 MEI 1973 LEIDSE COURANT SALONIKI De finale van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars lijkt niet meer gespeeld te kunnen worden zonder verregaande wanordelijkheden. Dromden vorig jaar in Barcelona tijdens en na afloop van Glasgow Rangers—Dynamo Moskou talloze dronken vechtlustige Schotse supporters het (slag)veld op, ditmaal was het in Saloniki tijdens AC Milan-Leeds United al niet veel beter. De woelige slottonelen, lange tijd oogluikend toegestaan door de Griekse scheidsrechter Christos Michas, hadden totaal niets meer met voetbal te maken. Luciano Chiarugi scoort na drie minuten, naar later zou blijken het enige doelpunt in de wedstrijd. De bal scheert langs de handen van doelmann Harvey van Leeds. Tenslotte kon international Nor man Hunter zich niet meer be heersen. Hij was de treiterende acties van de Italianen, die een voorsprong van 1—0 met han den en voeten verdedigden, meer dan beu. Hunter rende woest op de eerste de beste Mi- lanspeler, die zich in zijn buurt bevond, in en beukte erop los. Sagliano riep om wraak en trap te Hunter meedogenloos in de liesstreek. Opnieuw leek een veldslag nabij. Michas stuurde beide spelers van het veld en had geluk dat de wedstrijd nog maar één minuut duurde. Het vervolg zou misschien anders nog hard handiger zijn geweest. Leeds United was er ondanks een bijna voortdurend overwicht niet in geslaagd de vroeg ont stane achterstand (Chiarugi scoorde reeds in de derde mi nuut) ongedaan te maken en AC Milan dat ook al in 1968 in Rotterdam won van de beker af te houden. Maar het applaus van de 45.000 toeschouwers was na afloop voor de Engelsen. AC Milan kreeg als koude douche een hels fluitconcert te verwer ken, dat nog werd versterkt toen scheidsrechter Michas zijn me daille in ontvangst kwam nemen. Verzwakt Beide teams traden danig ver zwakt aan. AC Milan most he zwakt aan. AC Milan moest het doen zonder Karl-Heinz Schnel- linger (spierblessure), Prati en Biasiolo. Leeds United speelde zonder Bremer, Clarke (beide door de UEFA geschorst) en Giles, die onlangs geblesseerd raakte tijdens de interlandwed strijd RuslandNoord Ierland, land. Al snel moest Leeds United dat welhaast per traditie titels en bekers op het Ipatste nippertje misloopt, een zware tegenslag verwerken. Madeley beging een overtreding tegen Bigon, waar op Michas AC Milan een vrije trap toekende. De wanhopig val lende Harvey was kansloos te gen het direct ingezonden schot van Chiarugi. Er was pas drie minuten gespeeld en AC Milan kon zich reeds gaan opmaken voer het geliefde verdedigings systeem. Na een fraaie kopbal van Sogliano, waaruit de bal net naast ging, had Leeds zich Verzuim De Italiaanse doelman Vecchl tiad niet altijd even vlekkeloos op, maar de Engelsen verzuim den van zijn fouten te profite ren. De druk van Leeds United was in de fase vlak voor de pauze zo sterk, dat de gelijkma ker nog slechts een kwestie van seconden leek. Tegen de compacte dekking van de Italianen speelde Leeds te schematisch met hoge ballen door het midden en passte de bal te vaak in de breedte. Direct na de rust leek AC Milan tot 2—0 uit te gaan lopen. Bigon passeerde Yorath op handige wijze en kreeg alleen nog doel- n.an Harvey tegenover zich. De Engelse doelman verwerkte de bal met een katachtige sprong echter nog juist tot hoekschop. Daarna stapelde Leeds weder om aanval op aanval en AC Mi lan kwam nog sporadisch over de middenlijn heen. De Italiaan se spelers grepen naar steeds ru were middelen om de sterk aan dringende Engelsen af te stop pen. Enkele keren leek een strafschop de enig juiste maatregel tegen de Milanese aanslagen. Maar Michas hield zich blind en wuif de alle bezwaren van de pupil len van de zich aan de kant verbijtende Don Revie weg. „We zullen ons best doen. Meer kunt u van ons niet verlangen", had Revie dinsdag nog gezegd. Leed: United deed zijn best, maar miste het geluk en het on partijdige arbitrale inzicht dat in zo'n wedstrijd nu eenmaal on ontbeerlijk is. De woedeuitbar sting van Norman Hunter was tekenend voor de onmacht van Leeds United, dat al weer in het zicht van do finish ten val kwam. Zoals reeds vaak is geble ken in het verleden moest een Britse club het afleggen tegen ten club uit Italië. Een schrale troost was de "ere"-ronde, die de Leedsspelers (ook Hunter) na afloop door het Kaftazoglionsta- dion maakten om de ovatie te incasseren, die dc bekerwinnaar eigenlijk verdiend had. AC Mi lan maalde er niet om. Het doel was bereikt: na de beker der landskampioenen (1963 en 1969) is nu de Europacup 11 voor de tweede maal binnengehaald. De opstellingen waren: AC Milan: Vecchi; Sabadini, Zignoli, Anquilletti, Turone, Rosato (Dolci), Sogliano, Benetti, Bigon, Rivera en Chiarugi. Leeds United: Harvey, Rea- neyl Cherry. Bates, Made ley, Hunter, Lorimcr, Jor dan, Jones Gray, McQueen en Yorath. UTRECHT De Nederlandse Volleybal Bond is met de 44-jarige Poolse trainer Benedykt Krysik een verbintenis aangegaan tot en met oktober 1974. Krysik is speciaal belast met de training en coa ching van het nationale herenteam, waarbij Jurrien Kooien ais assis tent zal optreden. De Pool, die afgelopen zaterdag In Nederland is gearriveerd en reeds een training van de selectie in Papendal mee maakte, zal de vertegenwoordigende equipe voorbereiden op het toernooi om de wereldkampioenschappen, dat volgend jaar in Mexi co wordt gehouden en waarvoor zich zowel de heren als de dames van Nederland hebben gekwalificeerd. WASSENAAR Allen Jones is een jockey in topvorm. Af gelopen zondag zegevierde hij door prachtig finish rijden met Master Tanner en gistermiddag verraste hij vriend en vijand met een fraaie overwinning van Manolito. Voor Allen Jones wordt het zondagmiddag een belangrijke dag. Een dag van algemene erkenning op de Wassenaarse de heer Pim Kohier: „Poly Trek heeft een goede kans op het eerste prijzengeld. Maar het zal geen gemakkelijke opgave worden voor een van onze beste renpaarden. Maar een jockey in topvorm is een hoop waard. baan Duindigt. De 27-jarige Brit heeft de eer om Poly In de Grote Prijs van Den 1 ,Trek te rijden in de Grote Prijs van Den Haag. Een ren met-een prijzengeld van bijna 31 duizend gulden met een eerste prijs van vijftienduizend gulden. )e eigenaar van Poly Trek, de "aagse Joop v. d. Touw, heeft ng met de gedachte rondgelo- voor zijn paard Poly jockey uit het buiten- d te laten overkomen, maar ïlctte gaf hij toch de voor- r aan Allen Jones. van der Touw:' „John Dodd bij mijn stal vertrokken, •eze jongen was niet goed voor lijn werk. Hij heeft bij mij kan- >eii genoeg gehad. Het is een kundige vent, da' zonder stal geweest. Niettemin boekte hij als tweede man bij trainer Cees van der Harst veel succes. Op het ogenblik heeft hij zeven overwinninget. op zijn naam staan. Als ik nu een buitenlan der had gehaald voor Poly Trek, dan had zoiets misschien in de ogen van de „winning- mar." Jones met goed geweest. Ik ben er vast van overtuigd, dat Jones er zondag alles aan zal doen, om met Poly Trek een zo goed mogelijke plaats te be halen." 'ASSENAAR Tot gisteren wa twee kandidaten voor de mederby. Dark Horse en Queen of Roses S. Maar na de Tribio- Prijs, een ren voor driejarige paarden is er weer een bij in Manolito. De hengst die nog zo groen als gras is en pas voor de tweede keer in de baan ver scheen, versloeg in de eindstrijd 4e creak Jewel met Henk van der Kraats. de tweede ren gistermiddag ze gevierde Afterthought S. Dit paard bracht maar liefst 34.30 winnend. Onbegrijpelijke presta al Jie, in handen van de leerling i F Jockey Peter Hallem. De tweede ij* Plaats was hier voor Consella, 81 •kns jockey Tony Treanor van het paard viel. toen de merrie ®1 door de finish heen was. Op de derde plaats kwam Gallan try. I g 'i de dravers viel het heroptre- M den van Flamingo Six tegen. kwam in de achterhoede ■■«•bien. Het is te hopen dat zijn "^7orm snel verbeterd, want de "rin staat opgesteld voor de ®*versinterland België—Neder- «fld op 27 mei in Oosteinde. De De uitslagen: Sieilieprijs 2040 m: L Knlght Pioneer J Hendrlkx) 2.54.1 1.25.3, 2. Jack 0. 3 Kamplko T 2.60 pl. 2.—2.10 2.— kop 1: 50 trio 136.70. Maltaprij» 2040 m: 1. Lex Areta iR v.d. Lubbe) 2.56.9 1.26.7, 2. Koneorde 3. Klaus Olivier. 4,20 pl 1,90 2,80, 1.90 kopp 12,90. Cyprusprijs 2100 m1. Khan du Coq Kyt» 2108.50. Blllmoprljs 20111 r o v.d. Len- (I'. Zandt) 2.49.7 1.23.2, 2. Jeannl- ne D, 3. Jupiter P. Win G.70 pl 2,50 2,50 1,50 kop 7.80 trio 209,10. [ierronaprij* 2120 m1. Ido Hnnover (M. van Leeuwen) 2.55.4 1.22.7. 2. Godetia. 3. Gratie Norton. W1 3,- pl 2.10 5,60 3.20 kop 40.S0. CalimeroprijM (Ken) ca 1800 m: 1. Af- terthought (P. Hallam) 1.58.6. 2. Consella, 3. Gallantry. Wlnn 34.30 pl 11.- 2.20 5,10 kop 6.- trio 1374.90 Andorraprijs 2040 in: 1 Karei Duke cl. IJ-ós. Iiletcr) 2.46.6 1.21.7. '2 Keen Speed. 3 Freeloader Wlnn. 3,30 pl 1.60 1.50 4,60 k( prijs 212« m: 1. Jaguar Gregor (J. Kroon) 3.02.3 1.26.0. 2. Iliona Marijke. 3 Inco van Bonni. 7.20 pl 1.40 1.90 2.10 Kopp 9.30 trio 153.10 Lissubonprijs 2040 m1 Jello (M. v.d. Togt) 2.48.4 1.22.5. Igor M. 3. Intrest Scott P. W 1.90 pl 1,50 1.70 1,50 Kopp 6.40. Toiallsatoromzet 306.515.-. komen dertien paarden aan de start. Twee geheel Duitse com binaties. Applaus startte in zijn iand dit jaar tweemaal en kwam tweemaal als tweede bin nen. Het paard is met 62 kilo in handen van jockey Ficht het zwaarst belast. Het andere Duit se paard Schwabe met Goldsz- tcijn, heeft in eigen land nog niets laten zi»n dit jaar. Voor de overige 11 paarden hebben de eigenaren nog vier jockeys uit hel buitenlana gehaald. Dat was nodig, omdat men in Ne derland niet over voldoende goede lichtgewicht jockeys be schikt. Voor Stormklee kwam uit België Sevranckx, voor Snowboy uit Engeland Reader, voor Golden Peter Leonard uit E ngeland en tenslotte voor Don na Maria Tony Carter uit Enge land. Ik wil wel zeggen dat Donna Maria, gezien zijn laat ste ren, er hier heel gunstig in slaaf. Maar voor de rest is alles mogelijk. Immers via de handi cap moesten alle paarden gelijke kansen hebben". Het is zeer moeilijk om de aan komst in de Grote Prijs van Den Haag ie voorspellen. Een tip: 1. Poly Trek, 2. White Clo ver, 3. Donna Maria en outsi ders Applaus en Stormklee. Allen Jones kan voor en na de Grote Prijs van Den Haag zijn vorm bewijzen. Ir. beide andere rennen heeft hij een goede kans. Eerst met Master Tanner en la ter op de middag met Flix. De eerste start is zondagmiddag om half twee. Het programma bestaat uit zeven draverijen en drie rennen. Klmberly Kid J en outsiders Kwant en Kora Marijke. Dansla Slx.PrlJs: Lonely Star. 2. Lltana. 3. Locn van Ymulden en outsider Lord Faune. Dora Brian-PrlJs1 Joke. 2 Guy Vo- Eland. 2. Hal outsiders Flamingo Six en Gunnar Dear Xlla Hanover-Prijs1 Isi's Ju weel. 2 Intrepid Girl. 3 Igor M en outsiders Ike Buitenzorg en Glttc Master Tanner. Wildebras cn Aldls. Tweede afdllng 1. 2. Ma tilde en 3. Royal Palace Draversploeg DEN HAAG De Nederlandse draversploeg voor de interland tegen België Is samengesteld. Bij de driejarifee komt Neder land met: Lady (Hendrlkx), Lantoni H (Zandt), Lento H (Veils) en Lion van der Lente (De Leeuw) sterk voor de dag. Ook bij het onderdeel van de vier jarigen heeft de Nederlandse ploeg voldoende mogelijkheden met: Kaper W (Van der Togt), Kapitein Scotch (Schoonhoven), Karei Duke (Heyman) en Karin (Hendrikx. Jojo Buitenzorg komt bij de vijfjarigen niet aan de start. Zijn eigenaar wilde hem niet afstaan voor de inter land. Jello (Van der Togt), Jas pis Du Bois (Van der Lubbe), Joke (Leeman) en Jonker Vo- lann (Smit) komen nu in het «rijdperk. Bij de oudere paar den heeft Nederland niets of weinig in te brengen met Fla mingo Six nog niet in vorm met Wagenaar, Florissant mei Leeuwenkamp, For Ever met Pools en Gudo van Bonni mei Leo Schoonhoven. Voor België treden aan: 3Jari gen: Icar Bill, Ingenue, Igor Hanover en Icamelie D. 4Jari gen: Herr Ravioli. Heat Way G, Huit de Trefle en Hapollo X. Vijfjarigen: Gagne qui perd, Gandoura, Gorki en Grands Pres. Bij de oudere paarden: Fideel, Elsie. Don Ravioli en Davioli. (ADVERTENTIE) Om een Ideo te geven: Hou trot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlljmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN. PLEIS TEREN. PLAMUREN EN HER STELLEN mot: PORION. de in Zwitserland ontwikkelde éón-com- ponentige, dus een kant-en-klaro, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit. scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenvcrlles. ,,Een grote wens van de Nevobo is in vervulling gegaan", con stateerde bondsvoorzitter De Bruin gisteren met voldoening. „Krysik heeft een enorme erva ring op volleybaigebied. Hij be zit de nodige kennis om het technische peil van onze natio nale ploeg omhoog te kunnen brengen". Krysik volgt alge meen directeur Johan van der Haar op, die dringend vrijge maakt moest worden voor ande re bondswerkzaamheden. De Pool krijgt vérgaande bevoegd heden en zal zich met de trai ningen van onderen af bezig gaan houden. Hij neemt de be geleiding van de andere natio nale coaches op zich om hen te adviseren en te helpen met de opbouw van hun ploeg. Voorts zal Krysik meewerken aan de gehele opbouw van de regionale trainingen en voorlichting geven aan de districtstrainers. Als do cent zal Krysik aan de opleiding voor kandidaat oefenmeester meewerken en in oktober van dit jaar een reeds geplande cur sus voor toptrainers program meren. De uit Warschau afkom stige Krysik, die mede aange trokken kon worden dankzij een subsidie van het NOC, heeft vol doende achtergrond om zich met deze taken te kunnen belas- De 44-jarige Pool Benidikt Krysik die door de NEVOBO als trainer ten. coach is aangetrokken. Van 1961 tot 1965 is Krysik assis- tent-coach geweest van de na tionale dames- en herenploogen van Polen. Daarna heeft hij als hoofdcoach de Poolse dames voorbereid op de Olympische Spelen van Mexico, waar men brons veroverde achter de Sov jet Unie en Japan. Deze fuctie bekleedde Krysik tot 1970, waar na hij de club Kolejarz uit Ka towice onder zijn hoede nam. Kort voor ijn komst naar Ne derland bracht hij deze club naar de hoogste klasse. Krysik is zich bewust van een omschakeling in beschibare trainingstijd. In Polen was ik gewend met mijn ploeg twee uur per dag te trainen. Ik weet dat dat hier niet te reali seren Is. Misschien it het moge lijk om de jongens op weekein den van vrijdag tot en mét zon dag bij elkaar te krijgen. En anders moet ik zien te werken met de tijd. die er is. De trai ningen zullen dan extra zwaar zijn". Krysik kon zich nog moeilijk een oordeel vormen van de kracht van het nationale team. hoewel hij drie jaar gele den in Dronten aanwezig was toen Nederland van Polen won. Nederland behoort tot de beste teams van West-Europa. Er is echter maar weinig tijd om de ploeg optimaal voor te bereiden op Mexico". De Nevobo heeft lang moeten soe batten voordat de komst van de zo begeerde buitenlandse trai ner een feit was. De Bruin: In januari 1972 zijn de eerste con tacten gelegd met Tsjechoslowa- kije, waar we in mei en Juni verder zijn gaan zoeken. We hadden het oog laten vallen op trainer Kynder. De onderhande lingen waren echter s epend en in december kregen we de defi nitieve afwijzing te horen. Toen probeerden we het in Polen en wendden ons rechtstreeks tot Krysik, die bij ons bekend was als een uitstekende trainer. We zijn blij dat deze gerichte keus uiteindelijk gesanctioneerd is". ROTTERDAM Het bestuur en enkele sta/functionarissen van de Rotterdamse eredivisieclub Fee noord hebben in een intieme bijeen komst afscheid genomen van Ernst llappel. de Oostenrijkse trainer, die vier jaar bij de Rotterdammers in dienst is gev eest. Van beide zijden bracht men tot uitdrukking dat de samenwerking in die vier jaar bijzonder prettig is geweest. Ernst Happel, onder wiens leiding Feyenoord in de /aren 1970—1971 beslag legde op de Europese beker voor landskampioenen en de wereldcup, kreeg en kele geschenken aangeboden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15