Geen plaats meer voor agrarische bedrijven in Hazerswoude-Oost Sporthalplan komt 24 mei in gemeenteraad Haz. Boys laat leden zelf de boete betalen Tientallen bezwaren ingediend in Grootvaders Boskoop bundel oude gedichten Voetbalwereld wordt veroverd door bloemen rijn- en veenstreek Kunst en Kunstenaars. Leden van de Haagse Kunstkring exposeren van 19 mei t/m 17 juni in het cultureel centrum De Beyerd te Breda. Het ontmoetingskerkkoor geeft za terdag 26 mei een concert ter gelegenheid van het bezoek van het Kirchenchor der Evange- lisch-Reformierte Gemeinde uit Detmold-Hidesen. Het concert, dat een ruime plaats biedt aan de gasten uit Duitsland, wordt gegeven in de Ontmoetingskerk te Loosduinen en is gratis toe gankelijk De Nederlandse Kunstkring houdt van 19 mei t/m 3 juni een voor jaarstentoonstelling van werk van leden in de zalen van Pano rama Mesdag, Zeestraat 65b Den Haag. gracht 4 Den Haag, wordt van 30 mei t/m 7 juni het eindexa menwerk getoond van de afde ling grafische en typografische vormgeving. In het Museum voor Land en Vol kenkunde, Willemskade 25 Rot terdam, wordt op maandag 28 mei de tentoonstelling „Schoon heid van de Maghreb" geopend. Heel exposeert van 19 mei tot 10 juni schilderijen en gouaches in Galerie Het Kunst centrum, Molenstraat 16 Den Haag. De totstnadkoming van het ont- werp-bestemmingsplan heeft ge ruime tijd in beslag genomen. Da is, volgens het college, in niet onbclanrijke mate te wijten aan de aanwezigheid in het plangebied van het verkeers-on- vciiige kruispunt Dorpsstraat- Gemeneweg. Niet minder dan 42 bezwaar schriften zijn ingebracht tegen het plan. Hiervan wil het colle ge er 28 geheel ongegrnd vrklaard zien. Vijf bezwaren vindt het college ongegrond ver klaard zien. Vjf bezwaren vindt 'het ollege geheel gegrond. Acht zijn er door en B. n W. ge- deelteoij gegrond verklaard. In een aantal gevallen hebben de dorpsbestuurders van Hazers woude aanleiding gevonden een planwijzigng in overweging te nemen. Honorering van de an dere gevallen zou, volgens B. en W. hebben ingegaan tege de aa het ontwerp-plan ten grondslag liggende uitgangpunten dan wel stedebouwkundige overantwoor- de situatie hebben geleid. Na het opstellen van het ontwerp plan is in de commissie planolo gie de wens geopperd om in de planvoorschriften nader uit te Veel trimmers kwamen op Hou Vast af HAZERSWOUDE De eerste laars, voetbalvereniging Hazers- wedstrijden, die door de leden woudse Boys en de Hazerswoud- van de plaatselijke sportverenl- se Tennis Club (twee teams) gingen worden gehouden om uit streden om de-punten, te maken wie zich op zaterdag 2 Over belangstelling van het pu- juni „meest allround sportvcr- bliek hadden de deelnemers, eniging van Hazerswoude 1973" mag noemen, hebben gister avond plaatsgevonden in de gymzaal van de Johannes Post- school. Gymnastiekvereniging Hou Vast had daar een zeer zware trim baan uitgezet en teams van de tafeltennisvereniging Slagvaar dig, volleybalverening De Haze- van wie de meesten het toch wel heel „erg zwaar" vonden, niet te klagen. De door de di verse teams behaalde punten tellen mee voor het eindklasse ment van dit sporttoernooi, dat wordt gehouden op initiatief van de Sportraad Hazerswoude. Vanavond (16 mei), om 19.30 uur wordt in dezelfde gymnas- Een foto uit ,,Kent u ze nog de Boskopers". Bloemenkopers op de tribune van de Boskoopse veiling. De prent zal gemaakt zijn omstreeks 1935. O phet linker gedeelte onder anderen: Adam Uitenbroek, Bleagraaf, Arie van Oyen, Piet RavensbergArie Bulk, Adriaan van Leeuwen, H. van Gemeren, C. v. d. Willik. J. Kerkvliet, D. van Wijk Azn. en Jo van der Broek. Rechts onder anderenArie Spaargaren, Wout Paling, Klaas van Kleef, Arie van Gemeren jr., Anton Nederhof, Wim Bos, Kees Ravensberg, Heijmans, Gijs Kersbergen, Tinus v. d. Laan en A. van Gemeren sr. BOSKOOP „Kent u ze nog de Boskopers" heet een juist verschenen boekje met allerhande foto's uit grootvaders tijd. Het werk werd samengesteld door C. Bulk. In totaal zijn achtenzeventig foto's in het boekje opgenomen, allemaal van Boskopers of oud- Boskopers. Zoals mogelijk bekend is bij de Europese bibliotheek in Zaltbom- mel in 1969 al „Zo was Boskoop'' verschenen, waarin naast een historische beschrijving ongeveer tweehonderd foto's te zien zijn van oud-Boskoop. Het accent in dit werk ligt vooral op de belang rijkste gebouwen, woonhuizen en dorpsgezichten. Het nieuwe boek je is voornamelijk op personen gericht zoals schoolklassen, dans-, toneel-, voetbal-, korfbalclubs. De prijs is 21,90. Bliksemactie voor parochie Petrus Banden ROELOFARENDSVEEN Zon dag wordt in de parochie St. Petrus Banden weer 'n z.g. blik semactie georganiseerd. Dit houdt in dat 't grote groep vrij willigers een huis-aan-huis-col- lecte houden, waarvan de baten bestemd zijn voor de eigen paro chiekerk. Deze aktie start om 12 uur en om 1 uur n.m. hoopt men het resultaat bekend te kunnen maken. Ten overvloede zij nog vermeld, dat de H. Mis van 12.15 uur gewoon doorgang zal hebben. HAZERSWOUDE Twee „klap stukken" kent de agenda van de openbare vergadering van de gemeenteraad op donderdag 24 mei, aanvangend 20 uur, in het gemeentehuis van Hazerswoude. Allereerst is daar het ontwerp- bestcmmlngsplan „dorpskern oost", dat b. en w. ter vaststel ling voorleggen. Bovendien komt het voorstel ter tafel om ln het dorp, nabij het gemeente lijk sportpark een sporthal te bouwen. Wat dat laatste betreft zijn van gemeentewege nog geen reüle gegevens beschikbaar gesteld, maar de stukken worden, aldus staat te lezen op de agenda, ,,zo mogelijk nagezonden". Voorts staan op de agenda: aankoop van de woningen Bruggestraat 3 en 5; krediet uitbreiding school- meubelen openbare scholen: krediet uitbreiding leermiddelen openbare J. P. F. StSeyaert- school; Idem openbare De Springplankschool; krediet kast en boekenplank De Springplank- school; aanschaffen van een ladderwagen t.b.v. openbare verlichting; aanschaffen mate- rieelwagen voor vrijwillige brandweer; vernieuwing van gordijnen In gemeentehuis: wij ziging gemeenschappelijke rege ling Intergemeentelijk Overleg orgaan Noordoostelijk Zuid- Hollund; onbewoonbuarverkla- rlng Voorweg 19 en 21; wijzi ging vergoeding vleeskeurings dienst Leiden. HAZERSWOUDE Bij de voet balvereniging Hazerswoudse Boys moet elk lid van 16 jaar en ouder, die door zijn contact met de strafeommissie van KNVB en/of LVB zijn club een boete bezorgt voortaan zélf dok ken. Tijdens een algemene ledenverga dering, die werd geleid door voorzitter Jac. Vos. besloten de 67 aanwezige leden tot het opne men van een artikel, dat daar mee verband houdt, in het huis- het nieuwe voetbalseizoen wordt Leidenaar J. de Leeuw belast met de training van de senioren; naar een oefenmees- ter voor de jeugd wordt nog ge zocht. De beker voor het meest verdienstelijke lid van het afge lopen Jaar (deze trofee werd door de Verzekerings Maat schappij Schiedam van 1866 be schikbaar gesteld) ging naar Hans Plaizier, de hoofdredac teur van het clubblad „Onze sportvriend"en deel uitmakend van de kantinecommissie. houdelijk reglement. Penning- Bestuursleden M. Fase, J. Priem Dorpsstraat blauwe zone NIEUWKOOP Binnenkort zal een z.g. blauwe zone worden in gesteld voor de Dorpsstraat van Nieuwkoop en wel vanaf de Teuntjesbrug tot aan de Kenne- dylaan. De politie zal daardoor •strenger kunnen gaan optreden tegen het steeds toenemende aantal overtreders van het reeds geldende parkeerverbod. Het verkeer in de nauwe en druk ke Dorpsstraat ondervindt veel hinder van dit klandestien par keren. ALPHEN AAN DEN RIJN Dit is het gloednieuwe gebouw, dat als uitbreiding gaat dienen van de Koningin Juliana Huishoudschool in Alphen aan den Rijn. Aan het interieur wordt de laatste hand gelegd, van buiten staat het al te pronken. Vrijdag aanstaande wordt dit complex officieel geopend en in gebruik genomen. EHBO-ers van afdelingen oefenen in de Sweiland- polder RIJPWETERING In de Swel- landpolder 9 te Warmond organi seert de EHBO-afdeling Rijpwe- tering-Oud-Ade een grote rayon-buikoefeningen-avond. Dit vindt plaats a.s. vrijdag. 18 mei en geldt tevens als afslui ting van het seizoen. Aan deze neren-avond, die om 20 uur be gint. werken ook een aantal EHBO-afdelingen uit het gehele rayon mee. De prestaties en vorderingen van de EHBO-ers zijn leerzaam en daarom zeker de moeite waard om te gaan DEN HAAG De Haagse recht bank veroordeelde dinsdag een 45-jarlge fabrieksarbeider uit doen van een valse geboorte- 2'evaneems na aangifte en zedenmisdrijt over- eenkomotig de eis van de offi cier van justitie twee weken ge leden. toi zes maanden gevan genisstraf waarvan twee maan den voorwaardelijk en Indien nodig psychiatrisch toezicht en aftrek van het voorarrest. Verdachte had gedurende enkele Jaren een verhouding met zijn Zes maanden zedenmisdrijf nu 15-jarige dochter, waaruit vorig jaar een kind werd gebo ren. Hij had bij de aangifte ter gemeente-secretarie verklaard, dat zijn vrouw van het kind was bevallen. Stapelloop bij De Dageraad in Woubrugge WOUBRUGGE Vrijdag vindt op de scheepswerf De Dageraad j om half vier de tewaterlating plantas van de kotter Pleler Se nior (HD 38), gebouwd in op- j dracht van de reder P. Bais, Den Helder. Deze reder verricht j zelf de doopplechtigheid. Men hoopt dit vaartuig reeds half juni geheel afgebouwd te heb ben. De kotter meet resp. 34x8x4.07 me ter en zal worden voortgestuwd door een 1350 pk Stork-motor. Aan boord is accommodatie voor een 7-koppige bemanning. Overigens is de orderportefeuil le van De Dageraad momenteel goed gevuld. Nog dezelfde dag wordt al de kiel gelegd voor een zusterschip van dit type kotter en wel voor rekening van de Katwijkse rederij C. Varkevis- ser. Nog later wordt een derde vaartuig van dit type gebouwd voor de reders Barends en van Uik te Urk. meester J. Huisman kon de le den een sluitende begroting aan bieden, zonder dat contributie verhoging noodzakelijk bleek. De zelfwerkzaamheid van een aantal leden draagt er overi gens toe bij. dat Huisman dit goede bericht in de kantine kon lanceren. en W. Toor zagen zich fn hun functie herkozen; R. Gaarkeu ken en G. Havenaar werden ge kozen in het bestuur, dat nu op negen personeo werd gebracht. Gaarkeuken wordt belast met het wedstrijdsecretariaat. Have naar met jeugdaangelegenhe- den. WARMOND Ter afslui ting van het seizoen vandaag m de Burcht g slegenhcid om kaarsen i» maken. De heer Sikking zal vertellen hoe het kaarsenmaken in zijn werk gaat. De kosten bedragen 3,50. Roelofarendsveen - Zelfs in de voetbalwereld zijn de bloemen een onmisbaar element geworden. Bij het behalen van cen- kampioensscap, het spelen van een jubileumwedstrijd, bij het houden van een receptie etc. is men met het overhandigen van bloemen beslist niet karig. Bloemen zijn dan vaak de tolk van een welgemeende gelukwens. Anderzijds worden zij, die bij de produktie en afzet van bloemen zijn betrokken, blijkbaar gefascineerd door voetbal als wedstrijdelement. Zo wordt er vrijda 18 mei te 4.30 uur op het DOSR-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen peroneel en kopers van de bloemenveiling "L.M M.-Roelofarendsveen". Zaterdag 19 mei te 6 uur n.m. is er op het tc-rein van de landijsbaan een voetbalwedstrijd tusser de kwekers woonachtig aan de Baan endeSnir.e Om aan deze evenementen een meer blijvend karakter te geven is door de bloemenveiling "E.M.M.-Koelofarendsveer' voor beide wedstrijden een wisselbeker beschikbaar gesteld. Mis schien groeit dit ln de toekomst nog wel uit tot voetbal om de "E.m.M.-Cup". PAGINA 7 WOENSDAG 16 MEI 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE - Tijdens de op donderdag 24 mei, om 20.00 uur, te houden openbare vergadring van de raad der gemeente Ha zerswoude zullen B. en W. het bestemmingsplan „dorpskern oost" ter vaststelling voorleg gen. In het ontwerp is onder meer het streven tot uiting gebrcht, om agrarische bedrijen uit de dorpskern te weren („i verband met de omgunstige ef fecten daarvan op het leefmilieu in dc dorpskern", aldus het col lege). 'Andere ingrijpende veranderingen zijn: 1. Sanering van de bebou- wing in het gebied nabij de Poelzoom. 2. Verbreding (indien mogelijk) van de Dorpsstraat er. het veiliger maken van de aansluitingen op de zijwegen op die straat. 3. Het geven van een woonbestemming aan het gebied tussen de Dorpsstraat en de Burgemeester Warnaarkade en het maken van een stedebouw kundig afronding van de dorps kern op de gronden tussen de Oostvaar en de Gerelaan. De planologische herindeling van de dorpskern ten oosten van de Rembrandtlaan is al geruime tij onderwerp van studie en be sprekingen geweest. Ook de be volking heeft ijdens gehouden hoorzittingen over een (inmid dels achterhaald) ontwerpplan voor dit gebied en over alterna tiegen voor de reccnstructie van het kruispunt Dorpsstraat-Ge- meneweg een bruikbare en bij behorende inbreng geleverd, menen B. en W. werken welke bedrijven op de gronden met de bestemming „bdrijven" mogen worden opge richt. Het coolege wil dit te ho- Bij het opstellen van het plan én bij de beoordeling van de inge komen bezwaren is getracht zo veel mogelijk hel „dorpse" ka rakter van dit deel van Hazers woude te handhaven, aldus con cluderen B. en W. Tevens i s getracht om recht te doen aan de gewijzigde opvattingen over- leefmilieu, winkelvoorzieningen, stedebouwkundige opzet en der gelijke. In wel geval is en moest, aldus nog steeds het col lege, naar een compromi ge zocht. Wat het bestemmingsplan „dorps kern-oost" zoals in petto heeft behalve wat in dc aanhef is ge meld? Verwijdring van de huis woningen in de Hugostraat 2. Aansluiting van de Oude Geme- neweg gedeeltelijk) op de Bur gemeester Warnaarkade. 3. Ver wijdring van van diverse huizen en/of bedrijven. 4. Aanleg van parkeerterreinen. 5. Verande ring van uitoefening van bedrij ven. 6. Groenvoorzieningen. 7. Nieuwbouw kantoor Algemene Bank Nederland aan de Dorps straat, bij het „doktershuis". 8. Verawijnng van de bebouwing aan de Dorpsstraat, tussen Ge relaan en bejaardencentrum Driehof (zuidzijde) en tussen Rembrandtlaan en Procinciale Weg (noordzijde) 9. AVerwijde- ring van het houtzaaagmolentje Dekker. Ter Aar Ouders en leerkrachten van de R.K. Basisschool „De Vosseschans" in Aardam-West hebben in hun vrije tijd aan de hand van een ontwerp van de kunstenaar Stephan Buys uit Oegstgeest een speelplastiek van bielzen gebouwd. Dit plan is ontstaan door o.a. de acti viteiten van het oudercomité die hiermede een van haar doelstellingen, van de ouders in welke vorm dan ook bij het onderwijs, ziet ver- wzenlijkt. De speeltoren is bedoeld voor de oudere kinderen van de basisschool, terwijl een andere gelegenheid voor o.a. de kleuters even eens zal worden gerealiseerd. Daar deze zelfwerkzaamheid heeft het beschikbare budget, als onderdeel van de bouwsom, een optimaal rendement gekregen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7