Kop Hoofdstraat 's morgens geopend Alternatieven chauffeurs bij verordening Muziek tussen 1901 en 1970 r Overkoepelende stuurgroep in Lisse benoemd MR. J. BONNIKE: Noordwijk moet niet toestanden als Scheveningen laten ontstaan Leidse Bioscopen Veilingen PAGINA 5 WOENSDAG 16 MEI 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK In een ruim vijf uur durende vergadering zwoeg de de gemeenteraad zich gister avond door een agenda, welke uitmunte in somds typische bad plaats-problematiek. Daarvan noemen wij de appartementen- aota. (voor kenniseeving aange nomen), de afsluiting van de kop van de Hoofdstraat gedu rende het seizoen in twede in stantie (besloten tot ee compro mis), het treffen van een voor- bereidingsbeslult om de vesti ging van bar-danclngs tegen te gaan (voortel aangenomen), de vastesteling van een exploitatie verordening (voor nadere bestu dering een maand uitgesteld) en de behandeling van een be roepsschrift van de heer A. P. oemans tegen de weigering van een vrijstelling Ingevolge bouw- verordelnlng (beroep onder con- dites ongegrond verklaard). Hoofdstraat (tussen het Palace- plein en de Bomstraat Maarten Kruytstraat) van 15 juni tot 15 augustus geheel vor het ver keer te sluiten, kozen de zaken lieden eieren voor hun geld en kwamen zij alsnog met een sug gestie om slechts een gedeelte van de dg tot sluitng over te gaan, en wel van 12 uur voorm. tot 8 uur nam. kreeg geen schin van kans. Problematiek badplaats centraal in lan«ï debat Over deze zaken werd schier ein deloos gedebatteerd en daarbij kwam ht slechts éénmaal tot stemming. Bij dit vorstel was het wegdek en de breede van de toekomstige parallel-boulevard ln het geding. Evenals in de commissie voor openbar werken bleken de meningen verdeeld over de vraag of de nieuwe bou levard acht dan wel negen me ter breed moest worden. Voge laar, De Geus en Faase leitten voor een brede boulevard om wat meer parkeermogelijkheid te creëren en het verkeer een vlotte voortgang te verzekeren. De meerderheid van de raad 13( van de 17 aanwezige leden) waren met het college van me ning, dat de boulevard, ook in de wintermaanden, een vriende lijker aanzien kreeg als zij slechts acht meter breed zou worden. De winkeliers in de kop van de Hoofdstraat hebben met hun ac tie tegen de afsluiting van dit gedeelte van de winkelstraat tch een redelijk succes geboekt, al ging hun wens In een compro misvoorstel niet geheel ln ver vulling. Na het besluit van de raad. in de vorige vergadering met 9—8 stemmen genomen om de Galerienieuws ZEEPOST KATWIJK Met een drietal grote vrachtwagencombinaties is gistermorgen het resultaat opgehaald van de aktie Geef Max de Zah. De aktie had tot doel die Katwijkers een vakantie te bezorgen, die zelf niet in staat zijn om uit te gaan. Zoals bekend houdt Max in iedere Nederlandse gemeente zijn aktie, steeds ten behoeve van inwoners van de plaats van aktie. In Katwijk bracht de aktie gisteren 28 ton aan oude kleding bijeen. Dat is goed voor een elftal patiënten, die daarvoor een veertiendaagse reis kunnen maken naar Majorca. Op de foto het inladen van de zakken bij de St. Jozefschool. NOORDWIJK De aan de ge- zitten en met de kinderen een meenteraad voorgelegde nota spel spelen. Voor deze markt over de appartementenbouw gaf zullen wij in Noordwijk moeten stof tot een langdurige discussie bouwen, anders bouwen wij he- waaraan vrijwel alle raadsleden lemaal niet. deelnamen. Burgemeester mr. De nota zag de burgemeester in J. M. Bonnike en wethouder C. de eerste plaats als discussie van Duijn gingen uitvoerig op stuk en aanlooppunt. Wethouder de betogen van de raadsleden Van Duijn legde uit. dat het col- in. lege wil komen tot concrete In Ihet Langeveld ligt de situatie spelregels. Met de appartomen- anders en daarom is de bouw tenbouw zitten wij in het grens- van appartementen in dat ge- gebied van de tweede wo- toied buiten de nota gehouden. ning, erkende de wethouder. Het ergste wat ons kan overko- Waar de mogelijkheden zijn men, is de toestand in Scheve- komt in het bestemmingsplan ningen, meende mr. Bonnike. naar voren. Van geval tot geval Hier zijn ondernemers, die in zal de raad over de bouw van Noordwijk in ieder geval Iets appartementen moeten oorde zien. In de nota valt het streven len. te onderkennen naar gewenste Nadat de heer Vogelaar het colle- toeristische accommodatie. De ge een „apparlementcn-com- hotels aan de boulevard doen plex" had verweten en wut het gewoonweg niet meer. om- emotioneel betoogde in Zuid zo dat de toerist niet meer in een min mogelijk appartementen te hotel wil logeren. Men wil met willen hebben, werd de nota het gïzin als thuis In een kamer voor kennisgeving aangenomen. Sassenheim ,,Juf" Berry (Oudshoorn) trouwde gisteren met „o ters van de Sassenheimse kleuterschool Hummelhof" om vooi Hoofdstraat een fraaie ere-boog te maken. KATWIJK In een gisteravond gehouden commissievergadering is opnieuw gesproken over de veel omstreden parkeerverorde- ning. Op voorstel van mr. J. v. d. Plas waren enkele chauffeurs aanwezig om hun groep te ver tegenwoordigen. De standpunten zijn dicht bij elkaar gekomen in deze bijeenkomst en het ziet er naar uit dat het voor belde par tijen tot een gewenste oplossing zal komen. De chauffeurs kwamen met alter natieve voorstellen, waarbij men er van uitging de verorde ning als zodanig te handhaven, doch aan goedwillenden onthef fing te verlenen voor parkeren op plaatsen, waar het uitzicht noch het verkeer belemmerd worden, en wel van maandag 18 tot zaterdag 7 uur. Gedurende de weekeinds zouden veel auto's een plaats kunnen vinden op de Haringkade. Bij de uit te geven ontheffing zouden dan zeer dui delijke bepalingen moeten gel den omtrent het verbod op het warm draaien van de motor hetgeen onnodige stank en la waai veroorzaakt. Hierdoor ont staan de meeste klachten. De aangevraagde ontheffingen zul len elk nogmaals worden beke ken, met inachtneming van het nieuwe standpunt van beide partijen, waarna eventueel nog maals overleg zal worden ge pleegd. SASSENHEIM De ouden van dagen van Sassenheim hielden dinsdag hun jaarlijkse dagtocht. Met tussenpozen vertrokken vanaf 8 uur 520 deelnemers in 104 personenauto's en 3 bussen. De rit ging noordwaarts langs de kust om via Alkmaar circa twaalf uur in lieer Ilugowaard te arriveren. In „De Heer van Jericho", waar de koffietafel gebruikt werd, dankte de voorzitter van het comité auto tocht bejaarden", de heer V. Vliet, heel Sassenheim voor de f 11.500.—, die opgehaald werd. Daarna ging men weer zuidwaarts, via Schermer en Beemster en Amsterdam, naar Alphen a/d Rijn. waar in Avifauna genoten werd van de vogelcollectie. Dat het diner daar voortreffelijk was toont de foto overduidelijk. Als de dag van gisteren herinne ren we ons de première van de Eerste Symfonie van Anthon van der Horst, de verwonde ring, die deze bij ons wekte, omdat we in hem tot dan toe, dat was vóór 1940, de „oude meester" hadden gezien, de man die zijn leven in dienst had ge- oteld van de wereld der barokke muziek. Wat hij ons in deze symfonie presenteerde, lag ge heel in zijn eigen tijd, die voor hem, en niet ten onrechte, een. anocalvntlsch karakter had. Was het wonder, dat we. toen wij het eerste deel Vehemen- te hoorden, dachten met een totaa' ander mens geconfron teerd te worden, die in de rust van het daarop volgende Molto Adagio geen rust vond, doch hoogstens soelaas? Tijdelijke troost, verdrongen door een Presto tumultuoso ma rubato, dat ,.een ondergang van het avondland" suggereerde? ,'uziek vol obsessie, zeker be- oaald door hei Abessijr. Ita liaans conflict, de Spaanse Bur geroorlog, de „Anschlusz". de overweldiging van Tsjecho-Slo- wakije, de onafwendbare ramp ken? de leiding van Het Residentie orkest. oogedrongen, waarom ze dit werk op het don derdag 17 mei in het Kurhaus te geven concert plaatste. Niet in zijn geheel, doch slechts gedeel telijk, wat haar, wel enigszins begrijpelijk, een protest van de naaste familieleden bezorgde. Doch wellicht aanvaarden deze bij nadere beschouwing, dat be handeling als deze beïnvloed kan zijn door eerbied voor de partituur: beter enige delen goed voorbereid, dan het geheel slordig. Bovendien laat men na afloop in de Kurzaal een band opname horen aan allen, die daarin belangstellen. Het concert, geleid door Paul Hupperts, bevat voorts Refrains (19G7/68) for orchestra and two piano's, onder directie van de com pon ij. i Klaar de Vr.es 3ao" '1970) voor klein orUst. eveneens door de mak^r Jan Vriend gepresenteerd, de Piei- Heinrapsodie (1901) van Peter van Anrooy en „Thema" (1970) van Peter Schat. Lokalen over in Stompwijk STOMPW1JK Hoewel de prog nose van het gemeentebestuur voor heel Leidschendam is op gesteld heeft de Stichting RK Onderwijs in Stompwijk in een eiger prognose meegedeeld dat ook daar de bezetting van de basisschool (thans 9 leerkrach- ter) tegen 1980 za' gaan teruglo- p n waardoor lokalen ziil'er Het schoolbestuur denkt dan een kleuterklas in de bas sschool aan i 90 tc in i u de spee.-leerr.iasseri zijn I gevestigd. Hierbij wordt alvast icker.ing gehouden met een nau wer samengaan van kleuter en has'sonderwijs. maak meer gebruik van onze uitgebreide service LISSE Disndagavond heeft in het Poelhuys in de Lisser Poel polder een bijeenkomst plaats gehafd van leden van tie ver schillende politieke partij te Lis- se om met elkander te bespre ken over de vorming van een studie- of Discussiegroep betref fende belangrijke onderwerpen welke het algemeen belarig van de ingezeten vaïi Lisse betref fen. Om een indruk te geven wat men onder tieze algemene belangen verstaat, kan vanuit deze vergadering worden mede gedeeld, dat zaken als openbaar vervoer, sportaangelegenheden, milieubeheer en dergelijke aan de orde kunnen worden gesteld, Onndanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie. blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer dan 35 jaar het betrouwbare juweliers adres met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 doch niet direct in de politieke sfeer zullen worden getrokken. Voorts is het vanzelfsprekend ook mogelijk om belangrijke zaken welke ter behandeling in de ge meenteraad aan de orde zullen komen, of mogelijk behandeld zijn, doch waarover men gaarne wil na-discussiëren, een punt van bespreking kunnen vormen. Een vast omlijnd schema kon nog niet worden vastgesteld, om welke reden besloten werd een stuurgroep" te benoemen wel ke de verdere gang van zaken zal voorbereiden, om t.z.t. bur gers van Lisse uit alle lagen en standen der bevolking voor be langrijke zaken van algemeen belang meer te gaan interesse- rëh. Voor vorming van deze stuurgroep stelden zich beschik baar de heren J. F. Snik, Harry Mens, Mevr. M. van Ruiten-van der Zalm, P. J. C. Alkemade en J. C. Dumoulm. Voor een vol gende bijeenkomst zullen convo- caten uitgaan tot bredere lagen van de Lisser bevolking. Lisse Op het hoofdterrein van het sportpark in Lisse hield de chr. MAVO gisteren de jaarlijkse sportdag. Gestreden werd op de onder delen balgooien, sofbal gooien, hink-stap-sprong, hoog- en verspringen, 80 meter hardlopen. De door de zon overgoten sportdag werd 's-mid- dags afgesloten met handbalwedstrijden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5