Goede Herderkerk Wassenaar 50 jaar oud t Alkemade beker naar Rijpwetering Eerste kerk in verbouwde hoeve Yerzorgingsflat ook opengestel voor 60-jarigen Wat u Mentaliteit van Sportclub Lisse- spelers dalende St. Cecilia 65 jaar OOK moet weten A 3 PAGINA 4 WOENSDAG 16 MEI 1973 LEIDSE COURANT WASSENAAR In het komende week-end zal de parochie van De Goede Herder in het zuidelijk deel van Wassenaar het vijftigjarig bestaan herdenken. Dank zij de zorgvul dige voorbereiding van een comité, waarin de parochie raad en vele actieve parochianen vertegenwoordigd zijn, zal dit gouden feest een stijlvolle herdenking worden met als hoogtepunt op zondag 20 mei om half elf een plechtige hoogmis, die zal worden opgedragen door Mgr. A. Simo- nis, bisschop van Rotterdam. Op vrijdag 18 mei om kwart over 11 is er een eucharistie viering speciaal voor de jeugd van de parochiële Pius X- school. Zaterdagavond half 8 is er in de parochiekerk een jongerendienst, waarin de muzikale omlijsting zal wor den verzorgd door de combogroep „Acces Only", die al eerder in de kerk optrad. Het stijlvolle kerkgebouw van de jubilerende parochie, dat in 1932 werd voltooid. Zondagmorgen na de hoogmis is er een receptie van het kerkbe stuur in de zaal van de Pius X- school, terwijl in de andere lo kalen van <Js school een ten toonstelling zal zijn ingericht van foto's uit de parochiehisto rie en van werkstukken, die de leerlingen van de Pius X-school ter gelegenheid van het jubi leum van de parochie hebben gemaakt. de meente. Een officiëler begin van de gouden parochiehistorie is het besluit van de Bisschop van Haarlem van 5 januari 1923, waarbij kapelaan Ch. N. J. Meysing van de Sint Barba- ra-parochie in Rotterdam be noemd werd. Op 12 februari werd besloten de boerderij „De Driesprong" te verbouwen tot noodkerk volgens plannen van de Wassenaarse ar chitect P. N. de Bruyn. Op 21 mei volgde de plechtige inwij ding van de kerk door Mgr. Aengenent. Enkele dagen tevo ren was kapelaan Meysing tot pastoor van de nieuwe parochie benoemd. In 1932 kreeg de nieuwe parochie een nieuwe kerk, ontworpen door de architecten L van der Laan en Ir. Jan A. van der Laan, die 10 april, het feest van De Goede Herder werd de kerk gesonsa-creerd door Mgr. Aen- Een jeugdige foto parochie, pastor Ch. Meysing 30 april 1921 leidt de geschiedenis van de parochie in ..Naar ver luidt zouden er plannen bestaan tot het bouwen van een nieuwe R.K. kerk alhier „aan den Haagkant". „Haagkant" was in die dagen de gebruikelijke aanduiding van het zuidelijk deel van de ge- genent. Pastoor Meijsing zou met gro e wijsheid de parochie blijven be sturen totdat hij op 1 december 1950 ging rusten. Enkele jaren tevoren, in 1948, toen het zilve ren jubileum van de parochie werd gevierd, moch de pastoor een officieel bewijs van erken ning van zijn grote verdiensten in ontvangst nemen. H. M. de Koningin benoemde hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pastoor Meijsing, die intussen is overleden, werd opgevolgd door pastoor H. M. van Spanje, die to 1968 herder van de parochie was. In dat jaar werd hij opge volgd door de huidige pastoor J. F. Steenman. In januari 1923 werden in het ge bied, dat tot de nieuwe parochie Feest wordt met bisschop gevierd zou gaan behoren 127 gezinnen geteld. In mei 1973 tel de paro chie 732 gezinnen en alleenwo- nenden, met in totaal 1921 paro chianen. Sinds de oprichting van de parochie zijn er 496 pa rochianen overleden, 850 huwe lijken ingezegend, 1758 doopsels toegediend, 2301 parochianen ge vormd. „Kontakte-dames voetballen tegen „Hygia"' VOORHOUT De dames van so ciëteit „Kontakt" gaan voethal- lern tegen de Hygia-dames. op zondag 20 mei. Plaats en tijd zullen nog bekend gemaakt wor den. 's Avonds is er de moge lijkheid om met de elftallen te relaxen in het gebouw van „Kontakt". De heren zetten woensdag 23 mei hun beste (voetbal)beentje voor tegen drukkerij Bax. Aanvang 18.30 uur. Niet-voetballers kun nen discussiëren met de AVG vanaf 20.00 uur. Vrijdag en dinsdag is het de beurt aan de creatievelingen. Vrijdag kan er geschilderd, geknutseld en geëtst worden. Dinsdag wordt er onder leiding van Trudy van Eerden weer toneelgespeeld. Aanvang 20.30 uur. Gekaart wordt er op maandag vanaf 20.00 uur. Zaterdag is er weer een disco-avond voor jongeren vanaf 16 jaar. Schoonmaakdag wordt gehouden op donderdag 17 mei. TV-Maigret Richard ontwaakt uit coma PARIJS De Franse acteur Jean Richard, in Nederland be kend als tv-commissaris Maigret is gisteren ontwaakt uit een co ma waarin hij donderdag j.l. was geraakt na zijn auto-ongeluk. Richard sprak enkele woorden. Maandag onderging hij een ljchtpijpoperatie. NIEUWKOOP De bouw van de nieuwe overdekte kleedkabines bij het Nieuwkoopse zwembad vordert nu snel. Verwacht wordt, dat ze be gin volgende maand al in gebruik kunnen worden genomen. Als het complex eenmaal voltooid is, wordt de ingang van het bad naar de Julianalaan verlegd. Ondanks de nog niet al te hoge buitentemperatuur wordt er al volop gebruik gemaakt van het zwembad, dat dit jaar twee weken eerder geopend is dan voorgaande jaren. Zoals bekend wordt het water van het bad kunstmatig verwarmd. WASSENAAR In een onlangs gehouden openbare vergadering van de raadscommissie voor Maatschappelijke Voorzieningen heeft de voorzitter, wethouder mr. G. C. van Dijk medege deeld, welke afspraken er zijn gemaakt met het bestuur van de stichting „Zomerland", die op het terrein van „Dorestad" aan de Rijksestraatweg, naast het Dierenpark Wassenaar een verzorgingsflat voor bejaarden bouwt. I' De gemeenteraad heeft voor de bouw van deze flat een gemeen telijke garantie verleend. In het verzorgingstehuis zullen, aldus een van de bepalingen alleen worden opgenomen bejaarden in de leeftijd van 65 jaren en ou der. In bijzondere gevallen kan daarvan, onder goedkeuring van burgemeester en wethouders worden afgeweken. Tevoren al had het bestuur van de stichting schriftelijk aan bur gemeester en wethouders ver klaard, dat medewerking zou worden gegeven aan het verle nen van voorrang aan Wasse naarse ingezetenen. He bestuur van „Zomerland" heeft het gemeentebestuur een doorlopende dispensatie ge vraagd voor personen tussen 60 en 65 jaar. Burgemeester en wethouders hebben zich bereid verklaard aan dat verzoek te voldoen, omdat, verlaging van de leeftijdsgrens de belangstel ling van Wassenaarse ingezete nen zal verhogen en daardoor wellicht meer bruikbare woon- gelegenheden in de gemeente zullen vrijkomen. Bovendien •vangt de pensioengerechtige leeftijd in diverse functies reeds aan op 60-jarige leeftijd, terwijl voorts de opname van alleen staanden, die meestal sneller aan het wonen in een service flat toe zijn daardoor eenvoudi ger wordt. De raadscommissie heeft zich gaarne akkoord verklaard met het standpunt van burgemeester en wethouders. Scheidende voetballer Faas* Lisse A. s. zaterdag zet Jan Faas definitief een punt achter zijn voetbaljaren bij Sportclub Lisse. In een vriendschappelijke ontmoeting tegen Lisser Boys zal zwart gekuifde Jan nog een maal de scepter zwaaien in de achterhoede. Wie Sportclub Lisse kent, kent ui teraard Jan Faas. Bij zijn te genstanders geducht op zijn be heerste kopwerk in het doelge bied en het „opvangen" van een tegenstander en bij het publiek bekend als een faire en rustige speler. Jan Faas gaat bij Sportclub Lisse ook de geschiedenis in als de Wilhelmus G. L. in N F. C M Vesseur M. Ent hovenDanlÖle it M. J. H. Huoijcnboom F-, J M. Kiel M. M. Warmerdam, eihlgenc man van de come-back. Want wie verwachtte Jan nog in het eerste toen hij een paar jaar geleden in een bekerontmoeting tegen Alphen zijn been brak?. Toen naderhand bleek dat boven dien het been nog verkeerd was gezet, geloofde niemand er nog in. Jan kwam terug. Iets min der snel maar met een inzet die er nog steeds niet om loog. Nu, na meer dan 250 wedstrijden voor het eerste heeft Jan dan toch maar de knoop doorgehakt. Afgelopen seizoen haalde hij zijn D-trainers licentie en daar mee gaat hij de volgende com petitie sleutelen aan het Hille- gomse Concordia. Jan Faas neemt niet zonder kri tiek afscheid van „zijn" Sport club Lisse. Volgens Faas is de mentaliteit van de spelers da lende. „De sfeer is weg" zegt hij. „Neem alleen maar de derby LisseTeylingen. Vroeger kwa men we geladen in het veld. Op de trainingsavonden gingen we er extra hard tegenaan. Dit jaar is er echter geen woord over die wedstrijd gerept. Het lijkt wel of de fut weg is". En dan natuurlijk de bestuurlijke ontwikkelingen binnen de ver eniging. Ook die zijn volgens de 29-jarige Noordwijkerhouter niet LEIDEN Rijpwetering Is er via een 5-3 overwinning op Kagia in geslaagd om de Alkemade be ker voor zich op te eisen. De enige concurrent, Weteringse Boys, speelde met 1-1 gelijk te gen SVOW en kwa mmet één puntje te kort voor een beslis singswedstrijd. Rijpwetering—Kagla 5-3. Hoewel Kagia in de eerste helft goed tegenspel bood en lange tijd op gelijkee hoogte bleef, Jan Faas wat ze wezen moeten, speciaal doelt hij dan op het dreigende vertrek van voorzitter De Vries en penningmeester Schunkant en de ontwikkelingen m.b.t. de scheiding prestatie- en recrea tievoetbal. Niet om deze omstandigheden is Jan Faas vertrokken. Nee, hij heeft zijn zinnen gezet op het trainen, dat wil hij wel duidelijk gesteld zien. De wedstrijd van zaterdag begint om half zeven. Op opstelling bij Sportclub Lisse is: Doel Leo L.efeoer (nu SÏ7.0) Koos v.d. Zwet, Frans van Ger- wen, Jan Faas, Jan in 't Veld, Gerard van Beek, Frans v.d. Laan, Frans Oude Velthuis, Ge rard Oude Velthuis (UDO), Henk van Kesteren, Siem Ne- derpelt, Hans Hoogkamer en Piet Wassenaar. I Stompwljk —Ter gelegenheid van I het 65 Jarig bestaan van het Leldschendamse harmoniecorps St. Caecllia, gaat deze vereni ging samen met haar Stomp- wijkse compagnon Juliana een Drumband en showwedstrjd houden op het sportcomplex te Stompwljk. Praktisch alle be kende verenigingen uit de wijde omtrek doen hieraan mee. Op 1 zondag 17 juni gaat dit festijn van start, aanvang 12 uur, en tree n. 1,50. Het igende weekend, zaterdag 23 en zondag 24 Juni Is er In de sporthal van De Fluit te Leid- schendam een groot concours moest het toch in de tweede helft afhaken. Na ongeveer een half uur spelen, tikte Van der Star beheerst in, maar nog geen twee minuten later maakte Har- tevelt al weer 1-1. Toen Henk Zonderop de stand op 2-1 bracht wist Hartevelt wederom het juiste antwoord. In precies zo'n zelfde tijdsbestek zorgde hij voor 2-2. Na rust werd het al vlot duidelijk dat Rijpwetering korte metten wilde maken met de onver wacht sterke tegenstand. Al na drie minuten zorgde Bisschop met een kopbal voor 3-2, terwijl Wenink nauwelijks één minuut later de stand naar 4-2 tilde- Rijpwetering vond het toen wel best en ging meer letten op de technische aspecten. Vooral toen Bisschop voor 5-2 teken de was er geen vuiltje meer aan de lucht. Rustig zag Rijp wetering toe hoe Kattenberg de stand voor Kagia wat meer ca chet gaf. De bult was binnen. Zondag om 13.00 uur wordt de beker uitgereikt ln de Rijpwete- ring-kantine. SVOW—Weteringse Boys 1-1. Kwalitief niet hoogstaand, maar wel veel spanning, dat een aar dige wedsti ijd werd. De strijd ging over en weer en beide ploegen kregen een aantal fraaie kansen. Na twintigminu ten spelen, maakte een speler van Wet. Boys hands, hetgeen een penalty tot gevolg had. Met een 1-0 achterstand kon Wete ringse Boys gaan rusten. Vijf minuten na de thee was de stand alweer gelijk. Kooloos zorgde voor het tegen-goal. Zowel SVOW als de Boys kregen daarna nog een aantal mogelijk heden, maar beide keepers wis ten niet van wijken. Het gelijke spel was voor Weteringse Boys niet voldoende om 'n beslissings wedstrijd uit het vuur te slepen. STAND: Rijpwetering 5-9; Wete ringse Boys 5-8; SVOW 5-7 VVOA 4-2; Kagia 5-2, DOSR 4-0. Wedstrijd in Bollenstreek verschoven LISSE De voor vanavond ge plande voetbalwedstrijd tussen het elftal van de zaterdagvoet ballers en zondagvoetballers uit de Bollenstreek t.b.v. de „Stich ting Sport en Recreatie Gehan dicapten Bollenstreek" wordt verschoven naar morgen, 17 mei. Dit vanwege de wedstrijd vanavond op de televisie. De aanvangstijd blijft 18.30 uur op het Sportpark te Lisse. Tij dens de rust zal de atletiekver eniging De Spartaan een aanval doen op het Nederlands record op de 4 x 800 meter. Commissie ad hoe vergadert STOMPWIJK - In het dorpshuls houdt commissie ad hoe een openbare vergadering. Op de agenda staan punten als voorbe- j reiding bestemmingsplan, wat ter vergadering mondeling wordt toegelicht, mededelingen over i hef herbestratingsplan v. Sant- horst-V. Raephorststraat, aanleg trottoir langs de Dr. van Noort- straat en de problematiek rond de samenstelling-kandidaatstel- ling van de commlsse ad hoc, eventueel om te vormen tot wijk raad. Om redenen die niet geheel duide- lijk zijn, heeft deze commissie, j die toch een commissie van ad vies van de gemeente dient te I zijn, sinds 9 nov. 1972 niet meer j vergaderd. Daarom zal het laat ste agedapunt, de rondvraag ze ker een zeer belangrijk agenda- Hunt blijken te zijn, want sinds 9 november vorig Jaar is er te Stompwijk toch echt wel iets gebeurd. Avondvierdaagse VOORSCHOTEN De jaarlijkse avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 22 tot en met 25 mei. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn: 10, 15 en 5 km (voor kinderen). Het inschrijfgeld voor de 5 en 10 km bedraagt 2 en voor de 15 km 2.50. Iedere avond wordt er gestart om 18.30 uur V3naf het Cultureel Centr'm. De in schrijving sluit op vriidag 18 mei. Inschrijfadressen zijn: me vrouw Knijnenburg, Rembrandt- laan 93, mevr. Van der Burg Leidseweg 308, mej. Van der Burg, Pr. Marijkelaan 2. LEIDEN Henk Mast en Jan Barends zijn de respectieve lijke aspiranten- e kampioenen van de sport school De Vries geworden. Mast won in de finale van Stol door een houtgreep en Barends gooide Wielders met een daverende heupworp. Sportman van het jaar werd Henk Mast. TER AAR Een elftal profschaatsers, aangevuld met amateurs zal op dagmiddag 19 mei een wed strijd spelen tegen Altior. Alle cracks komen aan de „start" en 's avonds is er een dansavond in het paro chiehuis waar zij ook wezig zullen zijn. De baten zijn voor de jeugdafdeling van de v.v. Altior. LEIDEN/DELFT Jeugdroei- wedstrijden in Delft heeft de jeugdploeg van Die Leythe vier eerste prijzen in wacht gesleept. Allegon Wanrooy. Michel Bar, Frank van de Starre, Wouter Wul- lem en Xandra Annija: kenden voor deze fraaie prestatie. RIDDERKERK In Ridder kerk behaalde de Leidse kaatsclub een derde plaats in de klasse B. Het team be staande uit C. Duindam, v.d. Meulen en H. Veldstra moest twee combinaties voor laten gaan, waarvan bij de nummer twee ook nog een Noordwijker speelde, n.l. G. van de Meulen. HAZERSWOUDE Theo Lou- wers van de vereniging Avanti heeft het op de zes kampen van de NTTB tot een tweede plaats gebracht. De jeugdige tafeltennisser moest alleen Bert van de Ham van Iduna voor laten gaan. SASSENHEIM De juwe lierszaak Trossèl in de Hoofdstraat ondergaat een ingrijpende wijziging. De af delingen juwelen en horloge rie zijn overgenomen door een landelijke juweliers- groep, terwijl met de afde ling brillen wordt voortge gaan, waarmee het winkel complex wordt gesplitst in twee speciaalzaken. VOORHOUT Op de Paro chieveiling Voorhout wil men trachten op 18 mei om 20.00 uur in het parochiehuis haar grote slag te slaan restauratie van het kerkor- I gel. Daarnaast zal de kerke- veiling ook iets op moeten leveren voor het werk de vrije jeugdclubs. Onder meer is er een optreden van The Bentley Sisters TER AAR De postduiven vereniging de Luchtsport hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon. Afstand 314 km. De duiven werden gelost Aankomst van de eerste duif 10.53.58 uur. Uitslag: B Was- senburg 1 2 13 17, Ph Hoog- ervorst 3 9 18, J vd Meer 4, D Mank 5 8 12 19. J v Hame ren 6 10 14 15. B Kroon 7. LISSE De Oude Blau' band hield een wedvlucht vanuit Noyon (afstand 318). 200 duiven werden om 7.00 l-— uur gelost, waarvan de eer- ste duif om 10.46 aankwam. Uitslag; C N Zuidhoek 1 3 4 Ij 6 7 8, C A Oppelaar 2 9, Doeswijk 5, G de Vos 10. vd Laan 11. J H Langeveld I 12 13, A Walhout 14, A vd Klauw 15. VOORHOUT - Met mede werking van de muziekver eniging St. Cecilia opent de volksuniversiteit zaterdag 19 sitie, die daarna dagelijks van 2 tot 4 uur en zaterdags van 7 tot 9 geopend zal zijn (dit t/m 27 mei). LISSE Van de 160 in aan bouw zijnde bejaardenwonin» gen aan de Berkhoutlaan (voorheen Stationsweg) is' één woning als modelwoning compleet gemeubileerd. Tof a.s. zaterdag is de flat iede-, 9 re dag te bezichtigen eri r daarna op woensdag tot 5 uur en 's zaterdags van 10—12 i LISSE Ds. D. HakkeflP berg. afkomstig uit Dor drecht zal woensdag 16 mei om 15.00 uur in het kerkgè bouw aan de Tulpenstraaf bevestigd worden door dé1 I consulent ds. Boogerd uif Leiden; 's avonds houdt ds1 Hakkenberg om half achtjs zijn intrede. LISSE In wijk 3 en plus de flats in Meer Duin wordt woensdag 16 n.eij grof huisvuil opgehaald. Middags in wijk 4 (donder-j^g dagwijk). KOUDEKERK De bevol l king is in de maand april L^a toegenomen met 26 mensen Wl en bestaat nu uit 3998 perso nen, 2035 mannen, 1963 vrou- ALPHEN A/ DRIJN het gebouw „Nabij" aai Lauraplein is onlangs inge broken. Er waren 45 pakjes sigaretten en wat geld ont vreemd. LEIDERDORP Wetliou-|L0Xo der Drenth zal a.s. vrijdag de nieuwe bar-dancing Van den Wijngaard openen. Ter peiommheid daar vrmaf 17.00 uur een receptie gehouden worden. De zaak is vanaf 20.00 uur voor het p"" bliek geopend.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4