Leden lopen weg bij Leidse DTS - Doorsteek in rotonde helpt Morssingel af van verkeer Oegstgeest wil nog niet aan regeling voor Gewest Leiden Feest voor een diamanten paar stad en randgemeenten Meer informatie over mogelijkheid tot aktie bij huurverhogingen Restauratie molen is mogelijk Oorzaak: slechte accommodatie Leidse agenda OOK Wat u moet weten PAGINA 3 WOENSDAG 16 MEI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De Morssingel zal binnenkort voor een aanzien lijk deel ontlast zijn- B. en w. van Leiden overwegen na melijk om via een doorsteek in de rotonde voor het Ples" manviadukt een gemakkelijker verbinding te krijgen naar het station, maar vooral naar de Vondellaan. „Dit was de enige beslissing die wij konden nemen zonder rug gespraak met de raad en de commissies", aldus wethouder Kret van stadsontwikkeling, gis teravond in de commissieverga dering. Dat het maar een nood oplossing is blijkt uit het feit, dat binnenkort een geheel nieuw ontwerpplan voor dit deel van het Leidse wegennet op de di verse commissietafels komt te liggen. Een langdurig punt van bespre king werd de overplaatsing van de parkeerautomaat op de Bees tenmarkt naar de Caeciliastraat en de plaatsing van een nieuwe 25-uurs automaat op de Beesten markt. Vooral mevrouw Ker- ling-Simons was scherp tegen het voorstel gekant. „We moe ten vooral in de gaten houden, wat de toekomstige bestemming van de Camp wordt. Wanneer Andriessen lijn van partijraad KVP volgen j LEIDEN/SASSENHEIM De uitspraken van de Partijraad j van de KVP, zowel voor als na de verkiezingen, dat op basis van de programmavergelijking een regering met de linkse drie de voorkeur verdiende, zijn be palend geweest voor het beleid van de KVP-fractie tijdens de kabinetsformatie. Dat betekende niet, dat de VVD bij voorbaat was uitgesloten - bet 'is wel degelijk door de heer Ruppert onderzocht - maar Wie gel heeft zijn partij zelf buiten spel gezet door een lijst „zeker heden" op tafel te gooien, waar geen kamermeerderheid voor te *1--vinden was. Mevr. M. Garde- niers-Berendsen KVP-kamerlid uit Lelden zei dit gisteravond voor de KVP-statenkring. Uitvoerig ging zij in op de konse- kwente houding, die fractievoor zitter F. Andriessen in al het la- wijt heeft getoond. Zijn streven naar een duidelijke inbreng van het KVP-program voor het rege ringsprogramma én opname van bekwame KVP-ers in de re geringsploeg is uiteindelijk vol ledig gelukt met het accepteren van Brouwer, Lubbers, Van Agt en Westerterp op „zware" de partementen. De uiteenzetting van mevr. Gardeniers overscha duwde vanwege de brandende actualiteit uiteraard het exposé, dat de statenleden v.d. Brink. Bakker en Menken gaven over hun beleid in het provinciale be stuur. we er nu een lang-parkeerter- rein van gaan maken, verwen nen wij de parkeerders veel te veel", aldus deze PvdA-afge- vaardigde. Zij voorzag de moeilijkheden, die zouden kunnen ontstaan, wan neer bij voorbeeld elke Haar lemmerstraat-winkelier van het parkeerterrein gebruik zou gaan maken en stelde voor de auto maat maar op te slaan in een of andere garage van gemeente werken. „Als tijdelijke bestem ming moet er maar een speel- gelegenheid van de Camp ge maakt worden". Wethouder Kret verklaarde daar op, dat hij niet wist hoe hij de geparkeerde auto's uit de Camp kan „vegen", maar „je kan al tijd nog '5et®r Leiden De molen in de Stevenshofjespolder, die met 10% subsidie van de gemeente gerestaureerd gaat worden. De commissie van stads- vrije parkeerders hebben Hel ontwikkeling zal hierover een gunstig advies aan b. en w. uitbrengen. Amptmeyer aan gemeentebestuur: LEIDEN Het raadslid Amptmeyer vindt dat de gemeente duidelijker wegen moet aanwijzen aan de woningbouw verenigingen om huurbevriezing en huurverlaging te be werkstelligen. Dit heeft het raadslid medegedeeld in een schrijven aan het college van B. en W. Aanleiding tot dit schrijven was het besluit van zowel woning bouwvereniging „De Een dracht" als „Ons Belang" de huurrijzen te verlagen nadat de zittende besturen werden afge zet. „De Eendracht" stuurde hierover zelfs een brief naar de splinternieuwe minister Gruy- ters om hun besluit nader toe te lichten. Zo zouden de vooroorlogse wonin gen schrikbarende gebreken vertonen, terwijl ook het onder houd van de na-oorlogse wonin gen onvoldoende is. Op grond hiervan hebben de nieuwe be stuursleden van de woningbouw vereniging de huren van de vooroorlogse woningen terugge bracht tot het niveau van maart 1973 en de na-oorlogse woningen tot het niveau van maart 1973. In zijn schrijven wijst de heer Amptmeyer er op dat de ge meente in principe geheel achter de bevolking moet staan. Dit zou kunnen blijken uit een volle dige steun aan acties zoals deze beide woningbouwverenigingen voeren en het stimuleren van meer van dergelijke acties. I OEGSTGEEST Hef college van Gewest. I B. en W. van Oegstgeest blijft Vorig jaar nam de rasd van j -van mening, dat de tijd nog niet Oegstgeest een motie aan. dat rijp is voor definitieve beslissin- na 1 augustus '73-dan loop* de gen over de instelling van een oude regeling van 5 Jaar af-de bestaande regeling nog een jaar wordt voorgezet. Dat Jaar. na de studieperiode van 5 Jaar. vindt Oegstgeest nodig om tot een meer gefundeerde oordeels vorming te komen over de ta ken en bevoegdheden van een Gewest Lelden. De commissie Intergemeentelijke zaken van Oegstgeest heeft zich onlangs wederom uitgesproken In de geest van de motie. B. en W. kunnen zich daarmee vereni gen en adviseren de raad op 17 mei zich achter de commissie intergemeentelijke zaken te stel len. De opstelling van Oegst geest trok al eerder de aandacht. Overhaasting wordt door het be stuur van deze gemeente erg geschuwd. Het Is wel voorgeko men. dat burgemeester Van Ey- singa zich demonstratief aan de beraadslagingen in de Gewest raad onttrok als hij vermoed de. dat de discussies gingen lel den tot iets waar Oegstgeest nog altijd niet achter kon staan. Leiden Op 28 mei is het groot feest in de Biüitonstraat 6. Dan viert het echtpaar Verstraten-Nachtegeller zijn diamanten huwelijksfeest. De bruid en bruidegom zijn beiden geboren en getogen in Leiden. De bruidegom is zijn gehele werkzaam leven bouwvakker in Leiden geweest. Het echtpaar kreeg 3 kinderen en heeft nu 5 kleinkinderen en 6 achterkleinkinderen. ZOETERWOUDE De EHBO. af deling Zoeterwoude/Leiderdorp heetf gisteravond in de „Drie Eendjes" afscheid genomen van haar voorzitster mevr. G. de Winter-Berk. Mevr. De Winter heeft achttien jaar in het be stuur gezeten, waarvan ze tien jaar voorzitster was. R. G. v. Dam rayonleider en voorzitter van de afdeling Lei den bood een maquete aan met inscriptie, voorstellend de „Barmhartige Samaritaan". Te vens werden door mevr. de Winter de diploma's uitgereikt aar de veertien kursisten. die cp 3 april succesvol het EHBO- EHBO neemt afscheid van voorzitter examen hadden afgelegd. Dit waren: mej. Y. van Andel, mevr. W. v. Duivenboden, mevr. M. Fretz, mej. P. Koek. mej. T. v. Rijn. Mej. J. Schild wacht. mevr. P. Sleebe, mej. J. Verhoeff en de heren J. Bey, C. Francken. L. Kruizinga. J. Stik- kelcrum. A. Witteman en C. Zwetsloot. ZOETERWOUDE Bij de vorig- jaar gehouden Tweede Kamer verkiezingen werden in Zoeter woude op DS'70 172 stemmen uit gebracht. Dat ls voor deze par tij aanleiding geweest om te tiachten een plaatselijke afde ling in het leven te roepen. Daartoe wordt a.s. maandag 21 mei een politieke bijeenkomst gehouden in Ons Huis welke om 8 uur begint. De initiatiefnemers verwachten op oe eerste plaats zij die hun stem aan de DS'70 hebben gege ven maar ook zij die menen dat de kiezer bij de volgende raads verkiezingen een alternatief DS 70 wil afdeling in Zoeterwoude moet worden geboden voor de confessionele partijen die op het ogenblik de dienst uitmaken, aldus DS'70. Zij raadt vooral ook akliegroepen aan deze bij eenkomst mee te maken. Nade re inlichtingen zijn te verkrijgen bij Paul Adank, Oranjelaan 17, Zoeterwoude Rijndijk, tel. 01710—43604. fwee jeugdige leden van DTS in de ring. Links Fred Meijers (14 jaar) en rechts Machie) v. d. Zwan (12 jaar). LEIDEN De geschiedenis dreigt zich te gaan herhalen voor de Leidse boksclub DTS. Werd de vereniging in 1951 al eens opgeheven wegens een le dentekort, ook nu in 1973, ruim zeven jaar na de heroprichting op 5 april 1966, is het letterlijk knokken gelazen voor deenige Leidse boksschool. Dat moet ge beuren tegen een cirkel van oorzaken, die de club bedreigt en die zo gesloten lijkt als een boksring. De man, die DTS niet alleen „Door Training Sterk" probeert te maken, Tjerk (Ome Dick) Snik (53), is blij zijn hart te kunnen luchten: „De eerste pe riode van twee jaar na de herop richting was goed. We hadden een behoorlijk aantal leden en boksten toen zo'n 42 wedstrij den, waarin we zo ongeveer 50% winst behaalden". Langzamerhand begon toen de slechte accommodatie, die DTS tot zijn beschikking heeft, zijn nadelige rol te spelen. De Leid se boksers trainden namelijk in het gymnastiekzaaltje van de Gemeenteschool in de Haver- straat en zij doen dat nog steeds. Dat betekent onder meer. dat men tijdens de va kanties van de school geen ge bruik kan maken van de ruim te. „Ome Dick" Snik wordt omgeven door een kring pupillen bij de rtaining in stootoefeningen. Pas sinds kort heeft men de be schikking over een boksring. maar het zaaltje is veel te klein om er demonstraties te kunnen geven, laat staan wedstrijden. Snik, die in 1950 het diploma van bondsleraar van de Nederlandse Boksbond behaalde, zegt hier over: „Elk jaar kweek je bok sers. In drie maanden leer ik jongens boksen. Vooral op de techniek leg ik grote nadruk. Maar ze moeten wel doorzet tingsvermogen hebben. Op deze mapier is het ondankbaar werk. Je bent intensief met de jongens bezig maar er moet ook van de jongens iets uitgaan. Worden ze groot, dan denken ze dat ze er al zijn. Vaak gaan ze dan over naar een andere vereniging in Den Haag of Rotterdam, omdat ze daar een betere accommoda tie hebben en meer wedstrijden kunnen boksen". Het gevolg van de minder goede behuizing was (is) dus een klei ner wordend aantal wedstrijden en een groot verloop van leden. Van de huidige dertig leden vormt een dertiental de vaste kern. Twintig boksertjes—in- spe behoren nog tot de jeugd, zodat er maar weinig kandida ten zijn voor serieuze wedstrijd sport: „als je maar tien wed strijdboksers hebt, dan kun je wedstrijden organiseren". Zo'n organisatie kost om en nabij de 1000.- 1500.-. DTS ont vangt echter geen enkele vorm van subsidie van gemeentewe ge. Pogingen tot het verkrijgen van steun werden steeds hoofd schuddend beantwoord. Ook de huur van het zaaltje, 500,- per jaar. moet uit eigen kas betaald vorden. Zou een sponsor iets zijn voor DTS? Snik: „We waren onlangs voor jeugdwedstrijden in Dor drecht bij de vereniging Bouw- lust. die gesponsord wordt door de firma van die naam. De bok sers dragen daar reclame op trainingspakken, boksjassen en shirtjes. De bond heeft het kort geleden vrij gegeven voor op drukken van ongeveer 10 bij 15 cm. Wij geven ook wel eens de monstraties en bokslessen. Op deze manier kun je dan reclame uitdragen". Zo organiseert de Haagse vereni ging Te Pas in de komende zo mermaanden boksdemonstraties op de Scheveningse Promenade, waaraan ook DTS zal deelne men. De Leidse afvaardiging zal bestaan uit Jaap v.d. Wiel, Piet v. Weeren, Peter Serdijn, Eric Schreurs en Rob v. Meeleren. Dat dit een van de weinige gele genheden is, waarop de Leidse boksers hun talent kunnen to nen, bewijst overduidelijk het „voorbeeld" Jaap v.d. Wiel (21): „Ik boks nu ongeveer 'n jaar, maar van de zomer wordt •het mijn eerste echte wedstrijd. Dat dit pas na één jaar het ge val is valt wel zwaar. Daarom geven vele jongens het ook op. Velen beginnen dol-enthousiast, maar na een paar maanden zie je ze niet meer". De ring blijft voor DTS het groot ste deel van het jaar gesloten, de vicieuze cirkel is nog dicht, maar dat het in principe een voudig is om hem open te bre- ken, brengt „Ome Dick" naar voren: „We hebben een ring; als er maar jongens zijn en een sponsor. ROEN VAN DER GEEST I Half jaar voor aansteken van reeks branden DEN HAAG - Een 30-jarige chuuf- feur uil Alphen aan de Rijn is dinsdag door de Haagse recht bank overeenkomstig de eis van de Officier veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaarde lijk, proeftijd 2 jaar en aftrek van het voorarrest, terzake op zettelijke bracdstlchtig. Verdachte zou in totuul 15 maal brach hebben gesticht, waarvan hij zich er negen kon herinne ren. De meeste branden konden spoedig worden geblust, doch de totale schade wordt op ruim 10,000,- geraamd. De rechtbank beval indien nodig, psychiu- trlsch toezicht. WOKNSOAQ lü MUI ZATKltl)AO W MKT LEIDEN Voor het exa men Intensive Car slaagden onlungs: de dames De lluas, Kriekhaus, Schrijver, Dam, Scheerder, Udema, Voshol, Wilberts. Odendaal, Stolk, Kort, Wassenaar, Versluys en Kalker en de heer Tp. Dc heer Herremans behaalde het certificaat operatie-ver pleegkundige. LISSE De speeltuin in de Poclpolder is vanaf heden ook 's zaterdags geopend van 9.30 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur. LEIDEN De commissie voor algemene bestuurlijke aangelegenheden vergadert dinsdag 5 juni vanaf 21.00 uur. Op de agenda staat o.u. de lijst van beleidsnota's en bespreking van het rapport van de directeur der ge meentewerken. LEIDEN De commissie onderwijs vergadert a.s. maandag vanaf 16.00 uur in kamer 263. Op dc agenda staat o.a.: begroting 1974 en bespreking van het rapport analytisch onderzoek. LEIDEN De commissie politionele aangelegenheden vergadert dinsdag 5 juni in de kamer van B .en W. Aan vang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a.: de motie van de heer Driessen over regiistra- tie van klachten bij de politie en organisatie van het politie apparaat. LEIDEN De commissie voor volkshuisvesting en openbare werken vergadert a.s. vrijdag in kamer 204. Aanvang 16.00 uur Op de agenda staat voorbereiding volkshuisplan en hureir voor oorlogse woningwetwoningen. LEIDEN - De heer Wedu- wer. president directeur van ..Felicitas" vieert a.s. vrij dag zijn zilveren jubileum in het reclamevak. Tevens viert de fclicitatiedienst haar 15- jarig bestaan. „Felicitas" en haar directeur zullen rcce- piëren in hotel „Hamdorff" in Laren op vrijdag vanaf 15.00 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3