„Fedor Den Hertog zal niet in oranje trui blijven rijden" jf ILIE NASTASE: „TRUCS HOREN BIJ MIJN SPEL" TOM KETTING VERBOLGEN OVER COMBINES FRISOI Jaap Hogendoorn volgt Henk Blok bij Haag '68 op WOENSDAG 16 MEI 1973 LEIDSE COURANT m m NIJVERDAL Fedor den Hertog heeft in de zesde etappe zijn kostbare oranjetrui zonder veel moeite naar Nijver- dal gebracht. Na de aankomst, de etappezege was voor de 21-jarige Italiaan Franco Pala, bleek oonieuw met welke macht Fedor den Hertog in de rennerskaravaan regeert. Met ijzeren hand hield de 27-jarige coureur uit Ermelo de greep op de concurrentei, die in de etappe van Didam naan Nijverdal enkele malen heeft geprobeerd om onder het juk van de talentvolle oranjetruidrager uit te komen. Elke aanval op de leiderspositie van Den Hertog werd door de lange en grillige coureur afgeslagen. In de slotfa se van de wedstrijd liet de oranjetruidrager er zelfs geen twijfel over bestaan wie de sterkste renner in de kara vaan is. ontsnapping. De concurrentie heeft elke dag wat over ons te zeggen, de andere renners en ploegleiders zijn jaloers op onze prestaties. Het zijn net kinde ren. Ik rijd liever met twintig ploegleiders van de profs dan met dit stelletje amateurs". .Altijd hebben ze klachten over onze ploeg, de gele kaart zegt mij niets. Fedor laat vanaf nu elke dag een oranje kaart zien", aldus Piet Liebregts, die zich de wrevel van de andere ploegleiders op zijn hals heeft gehaald door voortdurend in de slag te zitten. De kopgroep in actie op de Holterberg. Vlnr. Fedor den Hertog, Frits Schiir en Ab Dousing. Een wonder zou de concuurentie moeten helpen om Fedor den Hertog uit de oranjetrui te rij den. Het is vrijwel zeker dat de coureur uit de ploeg van Piet Liebregts, de playboy onder de ploegleiders, het oranjetricot naar de finish in de Eerste van den Swindenstraat ia Amster dam zal brengen. In de komen de ritten zal Fedor den Hertog attent blijven. Elke aanval zal met een tegenaanval worden beantwoord. De coureur van Frisol voelt zich sterk genoeg om het karwei alleen op te knappen. Den Hertog; ..De sfeer in de ploeg is voortreffe lijk. We rijden allemaal voor el kaar, ook in de rit naar Nijver dal ging alles naar wens. Ik ben geen moment in gevaar ge weest". Bewondering Ploegleider Piet Liebregts, die vlak voor de start in Didam een gele kaart kreeg van de jury omdat hij zich in de rit naar Bladel niet aan de regels had gehouden, keek vol bewondering naar zijn beschermeling. ,.Wat Fedor in deze ronde laat zien is van grote klasse. Hij regeert in de amateurtop, zoals Eddy Merckx bij de profs. Hij rijdt erg attent en controleert elke Eerzuchtig Fedor den Hertog, die de verzuch ting van zijn ploegleider had ge hoord, zei: „de ploegleiders zijn te eerzuchtig. Het zijn net kin deren die steeds ruzie willen maken. Ze vergeten dat de ren ners van een Frisolplocg elke dag geprikkeld worden door hun houing en dat wij steeds weer in de slag gaan om Piet Lie bregts te beschermen". De ruzie in de karavaan nam in Nijverdal ernstige vormen aan. Kettingploegleider Tom Ketting was des duivels over de volgens hem oneerlijke concurrentie. Ne de aankomst schreeuwde hij naar iedereen die het maar ho ren wilde: „Den Hertog zal niet in de oranje trui blijven rijden. Morgen gaan we weer aanval len. Iedere keer als een van mijn renners weg is dan wordt hij teruggehaald door een Del- banarenner of door een cou reur van de Hebro Flandria ploeg. Zij rijden combine en daar kunnen wij niet tegenop". Tom Ketting begreep kennelijk niet dat de fout in zijn eigen ploeg zat. Frits Schur, twee maal winnaar van de Olympia's ronde door Nederland, liet dat duidelijk blijken. Na de aan komst in Nijverdal, waar tradi tiegetrouw weer enkele duizen den toeschouwers voor een fees telijke aankomst zorgden, zei hij „Op het moment dat de slag viel heb ik veel kopwerk ge daan, maar toen ik merkte dat Fedor den Hertog aan mijn wiel zat heb ik het tempo stilgelegd om Aad van de Hoek te hel pen". De Zeeuwse renner, die tweede stond in het algemeen klassement, was het daar niet mee eens. Ook de Ovisrijders Dohmen en Maessen hadden een tweespalt in de Kettingploeg gesignaleerd. „Niemand rijdt voor de tweede plaats van Aad van de Hoek. de hele Ketting- ploeg rijdt voor zichzelf. Er is geen eenheid en daarom kon Fedor den Hertog zijn gang gaan". WIL VAN DER PLAS (Tsjech) 3.26.12; (Mil): 7 vd Splege lis r>el)9 Deuslni (Mil): 10 Kroep (TRN)11 Zarzo 1 Den Hertog 18.37.41; 3 Van den Hoek (Ket) 18.45.19; 3 De Wanl (TRN) 18 46.29; 4 Schür (Ket) 18.48.22 5 Van Dongen (Cab) 18.49 27 6 vd Spiegel (Del) 18.49.42; Stand na zes etappes 1 vd Hoek 32 punten. 2 Allng 22, 3. Hallam 12. 4. Den Hertog 12. 5. Schür 12. 6. Priem 9. Comblnatleklassement 1 vd Hoek 4 punten. 2 Den Hertog 10. 3 Schür 11. 4 Allng 15. 5. Hallam 17. 6 L>e Wnul 19. Het puntenklassement: 1 Van den Hoek 62 punten: 2 Schür 57: 3 Hallam (GB) 56; 4 Allng 50; 6 Den Hertog 47; 6 Priem 46. Rondedokter Ab Rozijn begeleidt een bebloede Cees Priem, die het slachtoffer werd van een van de vele valpartijen. Doelman hoofdschuldige aan nederlaag van Zwaluwen flORKUM Een teleurstellend Iw aluwen-team heeft gister avond op het Unitas-terrein in Gorkum voor ruim 1000 toe schouwers de jaarlijkse wed strijd om de Lo Brunt Memorial Trophy tegen Middlesex Wande rers met 3—0 verloren. Bij de rust leidden de Britten, die in alle opzichten superieur waren, al met 20 door doelpunten van Deer in de 30e en 34e minuut. Kort voor tijd bepaalde Brooks de eindstand op 30. De Nederlandse verdediging had weinig verweer tegen de snel van positie wisselende Engelse aanvallers. Daarbij kwam nog dat doelman Bezem van Gouda allerminst een betrouwbare in druk maakte en bij geen van de treffers vrijuit ging. De Engel sen speelden directer, doelmati ger voetbal. Deer de gevaarlijk ste engelse voorhoedespeler, die in de tweede helft ook nog het hout trof, kon zijn eerste doel punt scoren nadat Bezem de bal had losgelaten. De tweede treffer was het gevolg van een dekkingsfout waarbij de Goudse doelman te laat naar voren kwam. Slechts twee werkelijk® kansen heeft Nederland gehad. Voor rust schoot de vrijstaande Kar stens tegen de Engelse doelver- dediger op, die voorts na de hervatting een inzet van Poot in de linkerhoek nog juist tot hoek schop kon verwerken. AC Milaan tijdens de training in het Kaftangioglionstadion. V.l.n.r. Sabadino, Belli, Benetti, Zignoli, Rosato, Sogliano en Gianni Rivera. SALONIKI Stervoetballer Gianni Rivera zal van avond zijn rentrée maken in het Europacupvoetbal. De Italiaan, die door de UEFA geruime tijd ge schorst is geweest, treedt met AC Milan in Saloniki aan tegen Leeds United in de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Drie spelers RVC nemen afscheid (Van onze sportredactie) DEN HAAG Donderdag is het zover dat RVC afscheid gaat nemen van drie spelers. Carol Schuurman stopte als actief speler en Jan van den Oever gaat voortaan als trainer verder bij SJC. Cees Honselaar werd helaas overgeplaatst naar Eind hoven en zal daar de jeugd on derwijs geven. De afscheidswed- strijd tussen RVC en het Haag se KNVB amateurelftal begint Om 18.45 uur. LONDEN - Engeland heeft gister- i kvond Wales met 3—0 (2—0) j Verslagen in het jaarlijkse I '..home international" toernooi. De doelpunten werden gemaakt door Martin Chivers, Mike Channon en Martin Peters. UITSLAGEN HILVERSUM SCHEVENINGEN Ilie Nastase heeft een dóódsimpele verklaring voor de capriolen die hij pleegt te maken op de tennisbaan. „Dat zijn mijn trucs", verklaart hij een voudig. „Ik vind helemaal niet dat dit soort geintjes mijn ritme verstoren. Ze zijn een vast onderdeel van mijn spel. En hebben meestal het gewenste effect". tegenstander, die door de Roe meen uit zijn spel wordt ge haald. naam Sinds hij in 1966 de internationale piste betrad heeft Ilie Nastase (26) gegolden als een lastige jonger.. Vooral bij degenen die waren belast met het leiden van zijn partijen. Hij verdiende daarmee de bijnaam Nasty (lastige) Nastase. Zijn „trucs" hebben echter op het publiek een geheel andere uitwerking. De Roemeen staat er borg voor altijd wel iets gebeurt. Tirades tegen de scheidsrechter zijn geen uitzon deringen. Evenmin als uitvallen tegen een toeschouwer die niets vermoedend zijn neus snuit en woedende gebarerf tegen lijn rechters die in zijn ogen niet at tent genoeg zijn. Het hoort alle maal bij de show van Ilie Nas tase. Hoofddoel van zijn overi gens soms weieens irritante op treden is het intimideren var. de Biji Nastase grijnst breed als hem op zijn bijnaam wordt gewezen. „Dat hoort er allemaal bij", herhaalt hij nogmaals. Feit blijft dat Nastase, als enige Oosteuropeaan behorend tot de wereldtop, zijn intimidatietak- tiek op een plezieriger manier uitvoerde dan zijn bijna even befaamde, maar in Schevenin- gen ontbrekende landgenoot Ion Tiriac. Deze met een vervaarlijke snor Nastase staat bekend om zijn grillen. Soms stormt hij plotseling het publiek in om zijn gram kenbaar te maken. „Het hoort bij mijn spel" zegt hij. uitgeruste Roemeen deinsde niet terug voor grover methoden. Zo sloeg hij eens de bal bij zijn eerste service recht op een lijn rechter af, die hem naar zijn mening even tevoren een punt door de neus had geboord. Tot vorig jaar vormden Ilie Nastase en Ion Tiriac een gevreesd kop pel, dat er tweemaal In slaagde door te dringen tot de finale van het toernooi om de Davis- cup. Tijdens het toernooi van Parijs kregen beide licht ont vlambare Roemenen slaande ru zie met elkaar. Daarna hebben ze met uitzondering van Davis- cupduels niet meer mat elkaar gespeeld. Ook Ilie Nastase vraagt zich af waarom de Roemeense tennis- bond Tiriac heeft thuisgelaten. Hoewel Tiriac de dertig ruim is gepasseerd, vormt hij een aan zienlijk sterkere partner dan de nu uitverkoren' Marcu en Hara- dau. „Ik heb er geen flauw idee van waarom Tiriac niet is gese lecteerd". zegt Nastase op een manier die elke discussie uit sluit. Het is duidelijk dat het hoofdstuk Tiriac voor Nastase is afgesloten. Nu gelden voor hem alleen nog de eigen successen, al zullen die sportief gezien nau welijks beter kunnen zijn dan vorig jaar. Toen bereikte hij immers de final® van Wimble don en de titel op Forest Hills. „Ik had graag begin dit jaar in één van de profgroepen van La- mar Hunt willen spelen", zegt Nastase. „Maar ik ben eind vo rig jaar getrouwd en daarna heb ik twee maanden niet ge tennist. Daardoor was het te laat om nog aan de profserie mee te doen. Maar het is nog helemaal niet onmogelijk dat ik volgend jaar wel bij Hunt speel. De bedoeling is dat er dan' maar zes toernooien worden gepland voor de eindronde plaats vindt. Dat lijkt plezieri ger dan. zoals nu, elf evene menten te mnetep afwerken". De met een Belgische gehuwde en in Brussel wonende Nastase komt vrijwel niet tneer in zijn DEN HAAG. Volleybalvereniging Haag'68 (sponsor Detry heeft de verbintenis beëindigd) zal het komende seizoen door een ande re oefenmeester getraind wor den. Jaap Hogendoorn, de echt genoot van eersteteam speelster Ditty Hogendoorn, wordt de opvolger van de al enkele jaren bij de Haagse dub verblijvende Henk Blok. Jaap Hogendoorn zal dit seizoen nog geen coach zijn, daar hij voor deze functie nog contrac tueel gebonden is aan de Woer- dense vereniging Hercules. Van Henk Blok, die wegens tijdge brek met de training moet stop pen zal op gepaste wijze af scheid worden genomen. Haag'68 verliest ook een speel ster, Paula van de Voet ver trekt naar het Dordse Bouw- 'lust/Orawi. Jaap Hogendoorn. die ook de training van het he renteam op zich zal nemen, bouwt dan ook waarschijnlijk een team op rondom Annemiek Visser. Ditty Hoogendoorn, An van der Horst, en Coolen. Haag'68 heeft eveneens besloten in principe in te schrijven voor deelname aan het europacup toernooi voor bekerwinnaars. In principe, want het kan zijn dat de financiële lasten een te grote hindernis Vijf Eibers in korfbalteam DEN HAAG Het Nederlandse korfbaltwaalftal, dat zondag zal uitkomen in het internationale drlehoekstoernooi met België en Engeland In het sportpark „De Riet" te Almelo, is als volgt sa mengesteld: Aanval: Joke Klumper. Els Frens en Drikus Klouwen (allen Archi pel) en Cort van Dijk (Blauw Wit). Midden: Andrea van Dordt (Luto), Hennie Bakker en Janne Engelberts (beiden Archipel) en Ron Regeer (Ons Eibernest). Verdediging: Jirska Duivenvoor den, Majka Duivenvoorden. Hans Pouw en Ruud Emmerik (allen Ons Eibernest). Reserves: Rina v.d. Bent (blauw Wit), Toos Koper (Rhoda), John Boogers (Deetos) en Herman Hulsman (Die Haghe). Het programma is als volgt: 11 uur Engeland—België, 13.05 Nederland—Engeland en 15.10 uur Nederland—België. geboorteland. „Ik weet op dit moment ook nog niet", vertelt hij, „of ik na mijn tenniscarriè re terug ga. Ik heb weliswaar al een huis in Roemenië gekocht, maar dat verplicht me tot niets. Voorlopig wordt mijn leven be paald door tennissen". In dat patroon kon het Daviscup- gebeuren tegen Nederland maar moeilijk worden ingepast. In te genstelling tot de Nederlandse ploeg die al sinds begin vorige week met Tom Okker traint, hebben de Roemenen vrijwel niets aan de voorbereiding ge daan. Maandag kwamen ze op Schiphol aan en sindsdien heb ben ze pas een paar uur op de baan gestaan. Nastase maakt de indruk Nederland—Roemenië als een onnodige onderbreking van zijn toernooien te zien. Al zegt hij het niet met zoveel woorden. „Ik heb mijn mede spelers bij mijn aankomst hier ontmoet. Ik ken ze nauwelijks. Met Marcu heb ik ooit eens een toernooi in Barcelona gespeeld, maar dat was geen graadmeter. Van Haradau weet ik dat hij het toernooi in Monte Carlo heeft gewonnen. Ik weet nog niet wie het tweede enkelspel en het dubbel speelt. Dat laat ik maar over aan de captain. Als ik me ermee bemoei krijg ik al leen maar kwade gezichten". Ilie Nastase stapt zorgeloos door het leven. Zijn ster is nog steeds stijgende. En dat die zal schitteren is iets wat hem het meest interesseert. FRANK WERKMAN Ton Sijbrands. de wereldkampioen dammen, bereidt zich momenteel serieus voor op de tweekamp met de Rus Andris Andreiko met als inzet de wereldtitel. Om zi/n conditie op peil te houden voetbalde hij gisteren mee met een elftal van landskampioen RDG tegen h, t achtste team van Die Haghe. dat zich zelf de Wieters noemt. De prestaties van de dammers bleker. het voetbalveld niet voldoende voor een zege, want zij verloren met 5—3. Ton Sijbrands, een van uitblinkers, scoorde voor RDG het eerste doelpunt dat op dat moment ook de gelijkmaker betekende. RDG krijgt een kans op een revanche als zij op 25 mei een damwedstrijd spelen tegen de spelers van Die Haghe. Iran verloor van Syrië TEHERAN - Het Iranese voetbal elftal heeft gisteren in Teheran met 10 verloren van Syrle. Het was een wedstrijd In groep 2b van de Aziatische zone in het voorrondetoernooi voor het we reldkampioen 1974, waarvan de eindstrijd in Westduitsland wordt gehouden. Iran was al winnaar van deze groep cn had voor de wedstrijd van gister zes reserves, onder wie vier debutanten, opgesteld. Iran komt nu uit tegen Australië, de winnaar van groep 1b. Koe weit won gister met 2—0 vaif Nocrd Korea. De wedstrijd wal niet meer van belang.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15