'Gedupeerde jeugd' demonstreer t voor dansgelegenheid Veel belangstelling voor appartementen in Noordwijk Zee Hoofdstraat tussen 12 en 21 uur afsluiten streeknieuws Compromis Noordwijkse winkeliers: Plaquette zorgt voor consternatie Alkemade gastheer voor brandweer MAANDAG 14 MEI 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK Ongeveer vijfenzeventig man hadden zich tegen achten zaterdagavond verzameld onder de grote uitbouw van ho tel restaurant Noordzee voor een demon stratieve optocht naar bar-discotheek Ma- ribel aan de Boulevard, het vroegere Stel la Maris. „Hornkamp wees een vent, en doe open deze tent", trok men naar Mari- bel. Een aantal jongelui ging daarop naar de ingang. Daar, ontspon zich, met een groepje net buiten de deur, een discussie met eigenaar O. Hornkamp maar deze hield voet bij stuk. Kleurlingen, mits goed gekleed en gekapt mogen naar bin nen. Dat geldt trouwens voor iedere Mari- belbezoeker. Hij zag geen redenen om zijn toelatingsbeleid te veranderen. Ziekenfonds huldigt twee jubilarissen Alphen - Het algemeen Ziekenfonds Alphen en Omstreken" huldig de vrijdagmiddag in hotel „Toor" twee zilveren jubilari sen. Dat waren de heren N. 't Wout, chef van de meldings- post in de regio, en de heer A. v. Donk, chef va nde verzeke ringsadministratie. ROELOFSARENDSVEEN Honderden kinderen togen er zaterdag op uit met harken, schoppen en wat dies meer zij, om de Kagerplassen en de Braassemermeer te reinigen van huistuin en keukenvuil. Dit in het kader van de actie 12 mei Plassen schoon", georganiseerd onder leiding van Louis van der Meer. e jubilerende afdelingschefs werden toegesproken door de voorzitter van het ziekenfonds, dr. K. Gill, die beiden een ge schenk onder couvert aanbood De heer Mooy prees de heer Donk namens het personeel, welke taak t.o.v. de andere jubi laris door de heer De Jong werd waargenomen. De heer Koen sprak namens de geza menlijke meldingsposten Haar lemmermeer en Noordwijk, wel ke rayons in belangrijke mate samenwerkten met de heer a Wout. „Ze moeten zich maar aanpassen aan de zaak", zegt de heer Hornkamp, „als ze naar een bruiloft gaan, doen ze toch ook geen spijkerpak aan? Als ze zich niet willen aanpassen dan kunnen ze naar Casa Cara gaan". (CasaiCara is een ande re bar-discotheek in Katwijk die door de heer Hornkamp wordt geëxploiteerd). Ik heb veel ervaringen in Leiden en in Noordwijk. Daarom heb ben we in het begin gezegd: geen kleurlingn. Dat was de eerste paar dagen. Toen hebben we de zaak nog eens doorge praat en de taktiek veranderd. Ze mogen er nu wel in, als ze maar netjes gekleed zijn. En ja, lang haar is natuurlijk ook een rekbaar begrip. Als ze een nette broek aan hebben en een nette trui of een overhemd zal ik de laatste zijn die ze weigert. Ik zit nu twee en een half jaar in Katwijk, dn Casa Cara. De eer ste dagen was het er vechten, maar dat heeft zich toen vanzelf opgelost. Hier zitten we op de Boulevard, met een dominee als buurman. Dus je houdt het een beetje netjes. Uiteindelijk is er nog een andere zaak waar op de muziek van een discotheek continu wordt gedanst". De eerste dagen mochten een aantal mensen „Maribel" bin nen die later geweigerd zijn. Daarmee is in feite het pro bleem de wereld in geholpen. „Bij z'n vorige baas moest onze portier alleen de deur openen en sluiten. Hier moet hij ook een kaart en een garderobebon af geven. Daardoor zijn in het be gin mensen naar binnen geko men die we niet wilden hebben. Hij heeft toen op z'n donder ge had omdat hij niet goed selec teerde". Het was zaterdag in Maribel opvallend minder druk dan anders. Toch zegt de heer Hornkamp dat er een aantal mensen juist zijn gekomen om hun solidariteit met Maribel te betuigen. Over de klappen die vorige week zijn gevallen: „Toen die jon gens die handtekeningen verza melden binnen de muurtjes kwamen heeft de portier ze d'ruit gezet. ..Kom maar eens naai buiten", riepen ze en „durf maar eens tr slaan". Kijk het is natuurlijk niet goed en het was niet onze opdracht, maar ik kan die opwelling wel begrijpen'. De petitie, een getikt velletje wrarop iedere naam ontbreekt laat de heer Hornkamp ons le zen: „Meneer Hornkamp, wij vinden het noodzakelijk u op de tegenwoordige gang van zaken te wijzen. Wij vinder het een kwalijke zaak dat er in Maribel mensen geweigerd worden op grond van hun huidskleur, lang haar, vrije tijdskleding enz. Vindt u dat niet in strijd met De rechten van de mens??? Ve len voelen zich gedupeerd om dat er verder in Katwijk geen gelegenheid !s waar men elkaar kan ontmoeten. eHt blijkt dat redelijk overleg niet mogelijk schijnt te zijn. en wat nog erger is. oat enkele mensen van ons zonder enige motieven gemoles teerd zijn. Wij moesten daarom wel besluiten alle gedupeerden op te roepen tot een protest te gen uw beleid. Wij hopen dat u door dit schrijven uw toegangs beleid zult ombuigen tot gezon dere normen. Aktiecomitee Ge dupeerde Jeugd Katwijk". De handtekeningen die de Gedu peerde Jeugd heeft verzameld blijken te worden aangewend voor een verzoek aan de ge meente een jeugdcentrum te stichten. Burgemeester Vermeu len zal ze in ontvangst gaan ne men, hoopt de gedupeerde jeugd. Het verband tussen Mari bel en het jeugdcentrum is niet duidelijk voor de meesten. „Ze gebruiken mij om een jeugdcen trum nodig", legt Wim van de* krijgen", zegt de heer Horn kamp er van. „Als hij ons toegelaten zou heb ben hadden we geen jeugdcen trum nodig", legt Wi mvan der Bent uit. Hij is ook „Gedupeer de Jeugd-lid". „We hebben in Maribel onze vrienden zitten. Die hebben allemaal een andere broek aangetrokken voor die vent. De normen van Hornkamp zijn belachelijk. Die stammen nog uit de tijd dat langharigen alleen drugs hadden en geen geld. Maar de werkende jonge ren kunnen best wel wat verte ren. Hij ziet niet in dat de tij l den gaan veranderen. Wij zijn geen jeugd die rotzooi trapt en niets verteert. Ze zijn bang dat we alles Kapot maken, maar dat wilier we niet, maar dan moet de gemeente wel meewerken." Over veertien dagen willen de Ge dupeerden weer gaan demon streren. „Hardere akties" wordt er al door sommige aktievoer- ders geroepen. „Maar wel ge- weidloos". Noordwijk De Hoofdstraat-win keliers hebben opnieuw de af sluiting van het gedeelte van de Hoofdstraat tussen het Palace- plein en de Bomstraat aan de orde gesteld. In een uitvoerig schrijven, stellen zij de gemeen te voor de afsluiting alleen te doen gelden tussen 12.00 en 21.00 uur. Onlangs heeft de gemeenteraad met 9 tegen 8 stemmen besloten de kop van de Hoofdstraat in het zomerseizoen te sluiten. De winkeliers ontkennen dat het leefklimaat in d'e Hoofdstraat wordt bedorven door verkeers drukte. Ernstig© ongelukken zijn nog nooit voorgekomen. Naar de mening van de onder tekenaars lijdt het winkelgebied alleen maar schade door afslui ting omdat men het vanwege de slechte bereikbaarheid zal gaan mijden. Voorts wijzen zij erop dat er voor de raadsvergade ring nog overleg was toegezegd. Door een te late informatie had het winkelierscomité voordat deze vergadering werd gehou den geen initiatieven meer kun nen ontplooien. Vandaar dat men thans nog met een compro mis-voorstel meent te moeten komen. LEIDEN In de maand mei zullen aan de Leidse univer siteit 23 promoties plaats vinden, t.w. zeven in de fa culteit der geneeskunde, twaalf in de faculteit der wis- en natuurkunde, twee i de faculteit der letteren e twee in de faculteit der so ciale wetenschappen. Kloosterfeest zr. Josepha werd complete familiereünie Hazerswoude De in Alphen ge boren en in Hazerswoude geto gen zuster Josepha Bo ere van de ongeschoeide Karmelietessen vierde gisteren haar 50-jarig kloosterfeest. Ter ere van haar werd 's morgens een H. Mis opgedragen, waaraan het ge mengd koor op uitstekende wijze vocale medewerking verleende. In het Grfoenendijkse parocie- huis recepieerde de zuster. Het werd een complete familiereünie. Dit hield in dat ruim 200 familie leden aanwezig waren. Daar naast gaven vele Rijndijkers blijk van hun belangstelling. Hoera voor 50-jarig Theodulfus :i\ ROELOFARENDSVEEN - jubilerende toneelvereniging Theodulfus" gaf vrijdag terdag een jubileumuitvoering Opgevoerd werd het toneelspe in drie bedrijven: ,,Je kunt he toch niet meenemen". Een still met een grote rolbezetting waarbij de tonelisten zich kon den uitleven als leden van eei excentrieke familie. De avont werd ingeleid door voorzitter regisseur P. H. van der Bosch die al 50 jaar lid is van de eniging. Vervolgens kwam heer Kortekaas aan het woord die zich allereerst richtte tot di heer Van der Bosch. Namens di vereniging bood hij deze brandschilderde glazen plaquett aan. Een dergelijk cadeau wen tevens uitgereikt aan de here/ Boers, de Jeu, Van Benten Zoet. HAZERSWOUDE. De plaquette, die door de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, werd onthuld bij de officiële opening van het nieuwe pand van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening „Midden-Rijnland" te Hazers woude, zorgde voor enige con sternatie. Immers dit werkstuk, dat werd vervaardigd door de Koudekerker Piet Francken en de symboliek is van de taak van de stichting (gestalte geven aan de zorg voor de mensen), viel vóör de onthulling van de muur, zodat de sluier der ge heimzinnigheid eerder was weg gehaald dan de bedoeling was... Desondanks onthulde de commis saris van de koningin de pla quette, die na het incident weer keurig op haar plaats was ge hangen, later uiteraard toch wel. Voorzitter H. Wishaput stelde nog eens duidelijk, dat het gebouw aan Rijndijk 53,, een ontmoetings centrum is LEIDEN Dr. D. T. Popescu heeft vrijdagmiddag het ambt van lector in dc anes thesiologie aan de Leidse universiteit aanvaard met het uitspreken van een rede, waarin hij signaleerde dat het specialisme anesthesie tot dusver „Dubbel Onbe kend" was: zowel in medi sche als in niet-medische kring. In de laatste tien tot vijftien jaar heeft het echter een bijzondere vooruitgang doorgemaakt. De toepassing van nieuwe technieken en nieuwe farmaca vergrootte de veiligheid van de patiënt en bewerkstelligde een pro gressie in vele chrirurgische vakken. Om de situatie van het vak van narcotiseur te verbeteren, moet de anesthe sist zich Dubbel Bekend ma ken. voor degenen, die zorg dragen voor het maatschappelijk wel zijn in deze omgeving. (Hazers woude, Koudekerk a.d. Rijn, Leiderdorp Zoeterwoude en Al phen a.d.e Rijn). De burge meesters van Hazerswoude. Al phen Koudekerk en Zoeterwoude waren present bij deze opening van dit gebouw, waar adminis- tatie, directie, maatschappelijk werk en bejaarden- en gezins zorg zijn ondergebracht. De stichting heeft de bedrijven om geldelijke steun gevraagd opdat het werk kan worden verbeterd. Schooljeugd Bodegraven verzorgde succesvolle honte avond Bodegraven De schooljeugd van Bodegraven heeft zaterdag een uitvoering gegeven van dan sen, liedjes en toneelstukjes. Onder leiding van leerkrachten hebben de kinderen maanden lang geoefend op de nummers, waarvan er enkele zelf door hen gemaakt waren. Het programma toonde vele va riaties. Onderwijzers en ouders zongen in boerenkiel een gekke serenade, waaraan voor de kin deren een prijsvraag verbonden was. Een van de leerlingen han teerde met groot succes zelf de dirigeerstok. De aanwezigen wer den enkele malen bij de opvoe ring betrokken. Spontaan sprak een van de ouders, de heer Pa ter een woord van waardering als afsluiting van een geslaagde avond. NOORDWIJKERHOUT Dertien brandweerkorpsen waren zaterdag in Noordwijkerhout voor de se lectiewedstrijden, die op 23 juni in Capelle aan den lJscl een voleinding vinden. De deskundige jury gaf de ploeg uit Voorschoten de eerste prijs met 591 punten. De brandweer van Rijnsbrug, die met 557 punten op de tweede plaats eindigde, gaat met Voorschoten naar de slotwedstrijden in Capelle. Oegstgeest eindigde op de derde plaats en Voorhout op de vierde. Valkenburg werd vijfde en Lisse zesde. Daarachter kwamen respectievelijk ploegen uit Warmond, Sassenheim, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk II, Noordwijk 1 en Hillegom. NOORDWIJK In een zeer uitvoerige nota aan de gemeenteraad geven B. en W. hun visie op de appartementenbouw. Daarbij gaat men in op het begrip „apparte ment". gezien als toeristische c.q. recrea tieve voorziening en de betekenis daarvan in de Noordwijkse situatie. Men gaat daarbij uit van de doelstelling dat de ver- blijfsaccomodatie in de badplaats zodanig dient te zijn, dat de bewoning zich over een zo lang mogelijke periode van het jaar uitstrekt, doch dat de bewoners el kaar zoveel mogelijk afwisselen. Een dei gelijke doelstelling is echter uitsluiten! geformuleerd voor de dorpskommen. Zi geldt niet voor het Langeveld. Er worde in de nota drie gebruiksmogelijkhede van een appartement naast elkaar ge steld, namelijk een gebruik als eerste w» ning, als tweede woning en als onderko men voor verhuur gedurende korte perio den, te vergelijken met de verhuur vai een hotelkamer. O Zaterdag waren 22 brandweer corpsen te gast bij de brand weercorpsen van Roclofarends- veen, Rijpwelering en Kaag, welke o.l.v. hoofdcommandant P. L. Siere gezorgd hebben voor een sublieme organisatie van de provinciale brandweerwedstrij den, welke voor de eerste maal in Alkemade werden gehouden. De wedstrijden werden gehouden v.p een door hekken afgezet ter rein aan de Korte Goog te Roe- lofarendsveen. De uitslag van deze wedstrijden Prov.-klasse II waren als volgt: le groep voor middag met 11 corpsen: 1. Zwijndrecht 333 p., 2. Nieuwer- kerk a/d IJssel 531 p., 3. Gouda 530 p.. 4. Hekelingen 528 p.. 5 Uni Mills b.v. Zwijndrecht 524 p., 6. Capelle a/d IJssel 509 p., 7 Benthuizen 505 p., S. Woerden 502 p., 9. Zevenhuizen 495 p., 10. De uitslag van de 2e groep na middag eveneens met 11 corp sen: 1. St. Bavo Noordwijker hout 585 p., 2. Brielle I 544 p.. 3. Zuidland 536 p., 4. Ridderkerk 535 p.. 5. N.K.F Staal Alblas- serciam 527 p., 6. Numansdorp 522 p., 7. Krimpen a/d IJssel 521 p.. 8. Bruikers Zoetermeer 501 p., 9. Nieuwvcen 4G9 p., 10. 'Leimuiden 464 p., 11. Hunter Douglas Nw. Beijerland 454 p. Loco-burgemeester J. S. Wuge- naar reikte de prijzen uit en richtte woorden van waardering tot commandant Siero en zijn mannen voor de perfecte orga nisatie. In de nota wordt geconstateerd, dat de belangstelling van het publiek de laatste jaren sterk op het gebruik van appartemen ten is gericht. Zo wordt aan de Belgische kust reeds meer dan 45% van de logiescapaciteit in genomen door appartementen flats. De belangrijkste oorzaak van deze ontwikkeling is de bij het publiek levende wens om in de vakantie op dezelfde onge dwongen wijze te kunnen leven als thuis. Ook in Noordwijk on dervindt men de terugslag van deze ontwikkeling en als gevolg daarvan valt ook hier een dui delijke drang in de richting van appartementen te constateren. Recent is dit tot uitdrukking ge komen in enkele omvangrijke nieuwbouwplannen, merendeels tei vervanging van bestaande hotels langs de beide Noord wijkse boulevards. In dit ver band kan gewezen worden op Seehorst en Résidence Astrid aan de Koningin Astrid Boule vard. De voorkeur van het gemeentebe stuur gaat uit naar appartemen ten, die voor korte perioden worden verhuurd en in ieder ge val gedurende het gehele seizoen deel uitmaken van de totale verblijfsaccommodatie in de bad plaats. Een gebruik als eerste woning v/ordt zonder meer afge wezen en het gebruik van ap partementen als tweede woning kan alleen op speciaal daartoe aangewezen plaatsen in beperk te mate worden toegelaten. Moeilijk is de vraag hoe het ge wenste gebruik kan worden af gedwongen en gehandhaafd. Men zoekt de oplossing in de samenstelling en inrichting van het appartement. Op verschillende punten gaat J> college breedvoerig i completering van he wordt een overzicht gegev van de thans in Noordwijk a» wezige appartementen: De Raad aan de De Ruytc straat (15). motel Meeuwenooi aan diezelfde straat (23). motel in het Langeveld (2' Résidence Astrid aan de K. Boulevard (35), Seehorst dezelfde boulevard (24), Mats« flat aan het Vuurtorenpk (47). Jan van Kan aan het P 1 aceplein (6). Zeezicht aan Erasmusweg (6) en de 7.1 leeuw aan de Oranjeweg (- Voorts is bouwvergunning leend voor een appartement! bouw op dc hoek Karei DC manstraat—Jan van Henaf venweg met in totaal 65 app tementen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4