Schoolkinderen raakten aan drugs verslaafd Beernink: OHU mag daaraan niet meedoen HERMAN VAN VEEN Schandaal in Italië uit cabaret naar toneel Haagse politieagent dodelijk verongelukt Aftellen Skylab vlekkeloos Nieuw hart voor jonge Fransman Een christelijke partij Fans op bezoek bij piraten DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 64e JAARGANG No. 119504 MAANDAG 14 MEI 1973 ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden en op dc meeste plaatsen droog weer. Vannacht weing wind en min. temp. van 7 tot 3 graden, morgenoverdag zwakke tot matige wind uit wes telijke richtingen en max. temp. van 12 graden aan zee tot 16 graden in het zuidoosten van het land. Dinsdag zon: -1.47, 20.27. Maan 19,093.29. Schev. hoogw, 1.51 —14.15, laagw. 9.43—22.11. Ned 1: 19.30 uur Stripkwis, vra gen over Donald Duck; 21.10 uur Cannon, misdaadserie; 22 00 uur Televizier-magazine. Ned. II: 19.05 uur De familie Ash- ton, tv-serie; 20.21 uur Rustelo ze aarde, wetenschappelijk; 21.10 uur Morgen is te laat, film met Vittorio de Sica. Tientallen vissersschepen in de Scheveningse haven waren zaterdag kleurig opgetuigd, omdat het weer Vlaggetjesdag was. Ook het publiek, dat mede door het goede weer in groten gatale aanwezig was, sloot zich bij de kleurrfijke gebeurtenis aan. CAPE KENNEDY (Reuter-Upi) - Hel aftellen voor de lancering, vanavond halfzeven, van het wetenschappelijke ruimtestation Skylab verloopt vlekkeloos. Volgens woordvoerders op de lan ceerbasis is de weersverwach ting goed, hoewel zich onweers- bu;en kunnen ontwikkelen. De ruimtevaarders volgen de Sky lab, als deze in een juiste baan is gcmanoeu/reerd, dinsdag om zes uur nederlandse tijd. Ook de aftelling voor hun lancering ver loopt goed. Parkeren in Amsterdam aan banden islerdam (ANP) B. en W. 'an Amsterdam zullen de ge- ïeenteraad binnenkort een parkeerexcessenverorde- voorleggen, waardoor het lettr en gemakkelijker wordt in grijpen in die gevallen, waar- een onjuist gebruik wordt ge naakt van de weg. Als die ver- rdening door de raad wordt eaccepteerd, zal het in de toe- »mst onder meer verbodten zijn irgens wagens te plaatsen, al- een met de bedoeling om er nee commerciële reclame te laken, caravans, kampeerwa- ens, bagagewagens of boottrai- irs langer dan drie dagen ach- ereen op dezelfde plaats te la- en staan en wrakken langer dan ewn dagen achter te laten, lok zal het niet meer toege- l?an zijn handkarren, bakfiet- tr, kruiwagens of andere ob- takels neer te zetten om par- eerruimte te reserveren, FC Twente: «alternatief kamp ïoen N HAAG Zeven uur verga- eren hadden de afgevaardig- en van de betalende clubs en et sectiebestuur er zaterdag in eist tegenaan gegooid om tot e ontdekking te komen dat zeg- e en schrijve vier clubs het adden gepresteerd het belang- i|kste onderwerp dat momen- fcl in het betaalde voetbal Peelt, het gewijzigde transfer- fsteem, op te schorten tot I ovember 1973. was ook vreugde in de voet balwereld, in de Twentse voor want FC Twente speelde weer in het UEFA-Cuptoer- ®oi en riep juichend dat ,,het «ernatief kampioenschap van 'ederlar.d" was veroverd. C slaakte een zucht van ver ging want het redde zich, on- ®nks een nederlaag, ten koste 'an Excelsior en FC Den Bosch degradatie. en nog veel meer ook over ""dere sporten in de Sporttri- «JDe. DEN HAAG Her man van Veen, die momenteel nog op tournee is met zijn jongste show, stapt in september uit het ca baret. Hij heeft een toneelstuk geschre ven, dat handelt over een vrouwelijke spin en dat hij darom als titel heeft meegege ven De Spinse. Herman van Veen heeft intussen contact opgenomen met een aantal toneelspelers, waaronder acteurs van de Haagse Com- die met het verzoek een rol in De Spinse te willen spelen. In elk geval krijgt zijn vrouw, Marloes Fluitsma, er een rol in. Herman van Veen gaat zelf de regei voeren. In dit ver band worden verder de namen genoemd van Max Croiset en Pim Dikkers. PARIJS (AP) Franse artsen hebben zaterdag het hart van een 16 jaar oud slachtoffer van een verkeersongeluk overge plant in het lichaam van een 26-jarige man. Van deze harto peratie is het bijzondere dat de patiënt nog jong is. In de mees te andere gevallen waren de pa tiënten veel ouder. Bovendien moest het hart, in ondergekoel- de toestand, eerst over een af stand getransporteerd worden. ALPHEN De Alphense afdeling van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond heeft op haar jaarvergadering besloten een voorstel voor te bereiden, dat tot doel heeft een presentator van de KPJ op te nemen In het bestuur van de LTB. Dit met hel oog op een nauwe samen werking, die door beide organi saties gewenst wordt. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Volgens oud-CHU- fractieleider tevens oud-minister van Binnenlandse Zaken, mr. Beernink, kan van een christen democratische samenwerking in één partij voorlopig geen sprake zijn. „Het volk zou het niet meer begrijpen, indien de CHU zou gaan samenwerken met de KVP en de ARP, die Den Uyl in het Catshuis hebben gehol pen". De heer Beernink zei dit gisteren tegen een verslaggever van Avro's Radio Journaal. Mocht toch tot de stichting van één christendemocratische partij worden besloten, dan mag men aldus de heer Beernink bepaald niet op de medewerking van alle CHU-leden rekenen. „Voor velen zou het aanleiding zijn de CHU opnieuw op te rich ten". De heer Beernink dacht dat het kabinet-Den Uyl een langer le ven beschoren is, dan menigeen denkt, omdat er geen alternatief is. Hij verwacht van de CHU- fractie geen oppositie terwille van de oppositie, maar een af wijzing van allerlei socialisti sche wensen en verlangens. Het AR-jongerencontact Fries land, dat de koers van de AR- jongerenorganisatie (Arjos) te links vindt, heeft zich zaterdag fel gekant tegen het kabinet- Den Uyl. Het ARJC wil dat ex- premier Biesheuvel de leiding van de AR-fractie weer op zich neemt, omdat de meeste AR- kiezers dat zouden willen. Het kabinet-Den Uyl zal maandag 28 mei de regeringsverklaring afleggen in de Tweede Kamer. Verwacht wordt dat de debatten daarover nog dezelfde dag zul len aanvangen. De titel „excellentie" hoeft voor bewindslieden van het kabinet- Den Uyl niet meer gebruikt te worden. Het mag overigens wel. Dit is tijdens de kabinetsverga dering van afgelopen zaterdag besloten. Het kabinet-Biesheuvel heeft op de valreep nog een aantal be vorderingen bij de Luchtmacht doorgevoerd. Daar zijn in de eerste maanden van dit jaar 25 oversten tot kolonel benoemd. Vorig jaar waren dat er negen. Dit heeft lucht mach tmajoor F. Uyen (lid van de militaire com missie van de PvdA) zaterdag verklaard in het radioprogram ma „Dit is het begin", die er ook op wees, dat het aantal ge neraals, kolonels en oversten bij de Luchtmacht de laatste twaalf jaar ongeveer verdubbeld is, terwijl het aantal militairen bij de Luchtmacht juist is inge krompen. Twee dienstwagens op elkaar: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De 24-jarige H. Wildschut, agent bij de Haagse politie is dit weekeinde in het ziekenhuis Leyenburg overle den aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeluk, dat hem in de nacht van zaterdag op zondag tijdens een surveil- lancerlt door Den Haag was overkomen. Het ongeval ge beurde op de kruising van de Leyweg en de Escamplaan in Den Haag. Een vrouwelijk collega van het slachtoffer de 21-jarige agente H.A.W.B. uit de Azaleastraat, die eveneens in de wagen zat liep bij het ongeval lichte ver wondingen op aan het rechter been. Zij kon na behandeling in het ziekenhuis Leyenburg naar huis terugkeren. Het ongeval gebeurde zondag morgen omstreeks kwart voor drie toen de politiewagen op het kruispunt in de flank ge grepen werd door een dienst wagen van de Haagse politie, bestuurd door de 28-jarige Haagse rechercheur J. M. de G. uit de Coevordenstraat. Deze wagen kwam na de bot sing tegen een lichtmast tot stilstand, terwijl de wagen van de heer Wildschut frontaal te gen de gevel van een flatge bouw op de hoek van de Ley weg en de Escamplaan botste. De heer Wildschut die woont in de Oosterhesselenstraat werd daarbij door de voorruit van de wagen heen naar buiten ge slingerd. Enige uren later overleed hij aan diverse ernstige inwendige verwondingen. De echtgenote van de 28-jarige rechercheur die bij haar man in de wagen zat liep bij het ongeluk lichte verwondingen op. De recher cheur zelf bleef ongedeerd. Uit de enorme ravage die bij de aanrijding was ontstaan maakt de Haagse politie op dat de surveillancewagen van de heer Wildschut met te hoge snelheid zou hebben gereden. Ook getuigenverklaringen wij zen volgens een woordvoerder van de politie in die richting. ROME In de vijfde klas van een Romeinse lagere school zijn dertig kinderen van rond de tien jaar gebruikers van verdovende middelen. De zaak werd ontdekt door een on derwijzeres, die het erg vreemd vond dat zoveel van haar leerlingen doorlopend slaperig waren en zelfs met het hoofd op de bank lagen te slapen. Een onderzoek toonde aan dat de kinderen gerelgede gebruikers van stimulerende en verdovende middelen waren ie ze in de vorm van pillen kregen, uiter aard buiten chool. Het blijkt dat drughandelaren buiten de school de kinderen opwachtten, mei hen over sport en muziek praten, hen vrijkaartjes voor popconcerten gaven en hen bo vendien drugs verstrekten. „Om ze eraan te wennen, zodat er straks een meuw generatie ge bruikers en drugkopers zal zijr.", aldus de redenering van de handelaren. De kinderen werd verteld dat ze door het ge bruik van pep-middelen alles betei zouden kunnen onthoude- nen dus op school ook betere re sultaten konden halen. Kleuter in Aarlanderveen verdronken AARLANDERVEEN De drieja rige Peter Herrewijn is het af gelopen weekeind in een sloot terecht gekomen en verdronken. De peuter speelde langs de sloot aan de Middenweg in Aarlan derveen en moet zijn evenwicht hebben verloren. Na langdurig zoeken vond een buurman de jongen, die toen echter reeds verdronken was. Schout-bij nacht H. A. W. Goossens (64) overleden DEN HAAG (ANP) Schout-bij- nacht b.d. H. A. W. Goossens is zaterdagavond onverwachts op 64-jarige leeftijd overleden. Ge durende de tweede wereldoorlog behaalde hij als commandant van de onderzeeboot Tijgerhaai grote successen. Hij was ridder 4de klasse militaire Willemsor de. Dc heer Goossens werd na de oor log adjudant van koningin Wil- helmina en vervolgens inspec teur onderwijs zeemacht. Na zijn pensionering in 1963 was de heer Goossens secretaris van de Oorlogsgravenstichting en vervulde hij een administratieve functie bij de Technische Hoge school te Delft. DEN HAAG (ANP) Ruim hon derd enthousiaste fans van de radioschepen voor de kust heb ben zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan radio Noordzee, radio Caroline en radio Veroni ca. Zij boden bloemen aan do bemanningen van de popsche pen aan, waar zij met twee bo ten uit de Scheveningse haven naar toe waren gevaren. Deze groep fans, waarbij ook Bel gen en Duitsers aanwezig wa ren, legt zich vooral toe op het verzamelen van souveniers, fo to's en geluidsbanden van de popschepen. De trip was opge zet door „Pirate Radio News", een blad dat de popzenders als onderwerp heeft. Een van de Zwitserse edgenaars van Radio Noordzee kreeg in Scheveningen van „Pirate Radio News" het eerste exemplaar aangeboden van een langspeelplaat over de geschiedenis van deze zender. Bejaarde dame beruchte oplichtster ROTTERDAM (ANP) - Een Rot terdamso juwelier heeft zijn vertrouwen in de 70-jarlge vrouw C.A.S. duur moeten beko pen. Enige tijd geleden gaf hij do vrouw een aantal sieraden ter waarde van 55.000 De af spraak was, dat zij die zou ver kopen aan schepelingen, maar sindsdien heeft zij zich niet meer laten zien. De juwelier stapte zaterdag naar dt politie, die hem vertelde dat hij het slachtoffer was gewor den van een beruchte oplicht ster. De vrouw, door de politie een krasse oude dame genoemd, nam al eerdor dit jaar twee Ju weliers in Rotterdam en Den Haag te pakken. In de Maas stad maakte zij hierbij 15.000 buit. In Den Haag ging zij er met een onbekend bedrag aan sieraden vandoor. i

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1