Verlies van Danaiden APOLLO-HEREN EN DAMES MSV VEROVEREN KAMPIOENSCHAP Problemen op receptie centraal Zijl/LGB LZ'86 verliest punt en Katwijk kan uitlopen SITUATIE PRECAIR VOOR NOORDWIJK IN DE OVERGANGSKLAS Tennis MAANDAG 14 MEI 1973 L3 LEIDEN In het afgelopen weekeinde zijn de meeste restantjes op geruimd. In de Hoofdklasse werd bekend, dat Westerkwartier na een onafgebroken verblijf van 49 jaar in de hoogste afdeling ver dwijnt naar de Overgangsklasse. De laatste wedstrijd van De Da naiden leverde tegen Archipel 7—9 op, wat inhoudt dat de Amster dammers met Ons Eibernest in een extra wedstrijd moeten gaan uitmaken wie zich landskampioen mag noemen. De kans is groot, dat dit duel in Leiden gespeeld wordt. Vicus Orien- tis moest in de Overgangsklasse Fortuna in de 2e helft laten gaan (48), waardoor ook in deze afdeling een beslissingswedstrijd nodig is tussen ZKV en Fortuna. Pernix bezegelde zaterdag het lot van Ready, dat na één jaar terugkeert naar de eerste klasse (6—5). DE DANAÏDEN—ARCHIPEL 7—9 Pas ver in de 2e helft werd het vuur aangewakkerd in de vrij saaie ontmoeting, die voor Archipel erg belangrijk was. De Leidenaren konden wel in de buurt van de Hoofdstedelijke formatie blijven, maar een dreiging ging er van het Leidse spel niet uit. VVoortdurend bezat Archipel een voorsprong van 2 of 3 punten en kon die gemak kelijk consolideren omdat het Leidse spel vooral in de le helft erg onsamenhangend was. Het middenvakspel was bij beide partijen uitstekend verzorgd, maar in de aanval miste de Leidse ploeg enig overleg om tot soepel spel te komen. Bovendien werd er in de Da naiden aanval slecht afgevangen, waardoor de bal steeds kort in het aanvalsvak vertoefde. De aanvang vlotte wel bij de Bos ploeg, want 2 Amsterdamse goals van Engelberts en Bakker werden beantwoord door afgeronde acties van Filemon (fraaie doorbraak) en Yvonne Devilee. Door het zwakke aanvalsspel van het duo Boot- Brugman werd de scholieren ploeg minder geïnspireerd, wat 2—5 tot gevolg had. Klouwen (2x), overigens goed bewaakt door Bos, en Jacques Schipper zorgden daarvoor. Toen Filemon zijn 2e treffer produceerde kwam de overtuiging bij de blauwhemden terug, wat resulteerde in de 2e goal van Yvonne Devilee. Dat van Rhee zijn streken nog niet heeft afgeleerd, moest Nap die op het verkeerde been werd gezet, 5 minuten voor rust ondervinden (4—6). Na het omkeren bleef Archipel over alle linies de iets betere ploeg, want het combineren verliep toch makkelijker dan bij de thuisclub. Vlak na de heropening vielen vlot drie goals. Klouwen (4—7), een direct na de uitworp vanuit het middenvak aangespeelde Simon Boot en een zich direct revancherende Schipper zorgden voor dit aantrekke lijke begin. De volgende periode van 24 minuten zakten beide teams weg. Toen Nap eindelijk scoorde, kwam de vlam enigszins in de pan. Een door Yvonne Devilee gemiste strafworp waarschuwde Ar chipel wel (Van Rhee 6—9), want nadat de baas zelf, Gerard Bos, van 4 meter had gefaald, was de tweede poging van Yvonne Devi lee wel succesvol. De laatste 4 minuten werd De Danaiden ineens gejaagder en het had kunnen gaan spannen als de van de Hoofd klasse afscheid nemende arbiter Joop Mulder Irma van Nierop geen strafworp had onthouden. Archipel kreeg echter terecht haar beslis singsmatch, tegen Ons Eibernest, dat met 11—1 (stadgenote) Die Haghe klopte. VICUS ORIENTIS—FORTUNA 4—8 Fortuna heeft Vicus in de directe confrontatie duidelijk gemaakt, waarom de Delftenaren en niet Vicus mogen gaan strijden tegen ZKV om de titel. In de eerste drie kwartier kon de Leidse ploeg, gesteund door rugwind, de koploper behoorlijk in het nauw brengen, want na een kwartier spel leidde Vicus met 4—2. Daarna was het eigenlijk afgelopen met de Leidse Hout bewoners, want Fortuna stond in het resterende gedeelte geen doelpunten meer toe. Lenie en Wim Niessing zorgden voor 2—0, wat Hans de Lijser kon halveren? Via 31 van derde Niessing (Ruud) kon Joke Lupker de achter stand tot de helft terugbrengen (3—2). Nog geen minuut later scoor de Daan Carree het laatste Vicus doelpunt en dat was in de 16e mi nuut van de eerste helft! Een uiterst gevaarlijke Thea Kruidink had haar ploeg halverwege al in gunstige stelling gemanoeuvreerd (44) en dat bewees Fortuna in de 2e helft. Hans de Lijser (2x), Bert Strooker en Rietje v.d. Stek becijferden" het overwicht, dat Fortu na na de hervatting opbouwde. De 84 zege op Vicus in Leiden be wijst dat Fortuna klaar is voor het Hoofdklasse avontuur. PERNIX—READY 6—5 In de eerste helft was Ready hard op weg de bijna onafwenbare de gradatie te ontlopen, toen Pernix op 0—3 werd getrakteerd. Met Pe ter van Duyn en Rob Karstens voor Fred Breedveld en de gebles seerde Jan van Seggelen startte Pernix namelijk niet erg overtui gend en daarvan profiteerde Ready. Tevens had de Leidse ploeg de wind in de eerste helft tegen, zodat het niet gek was dat Ready op 14 uitkwam. De Leidse goal kwam van Peter van Duyn. Na de wisseling had Pernix, toen de vermoeidheid om de hoek kwam kij ken, het voordeel de wind in de rug te hebben, waardoor de oranje kragen veel gemakkelijker dan de Hagenaars speelden. Pernix buit te het moeizame zwoegen van de bezoekers goed uit. Rob Karstens zorgde voor 24, waarna Flip v.d. Kooy zijn ploeg dicht bij bracht (34). Na een serie missers van o.a. v.d. Kooy en Agnes de Rooy schoot eerstgenoemd'e toch 44 in, maar opnieuw nam Ready de leiding (4—5). Nadat beide teams van vier meter hadden gefaald, bracht Kees van Rooy de partijen op gelijke hoogte (55). Vreemd genoeg ging Pernix, dat weinig meer te verliezen had, op balbezit spelen toen er nog 10 minuten te gaan waren. Rob Karstens vergat terecht even deze spelwijze en dat leverde Pernix 2 punten op (6— Een duel uit de enerverende wedstrijd tussen Vicus en Fortuna. Laatst- 5). De degradatie voor Ready was een feit. genoemde ploeg werkte een 4—2 achterstand weg en won met 84. I LEIDEN LZ'86 heeft in de uit wedstrijd tegen Swift met een gelijkspel genoegen moeten ne men. De Leidenaars kwamen in het Zuiderparkbad niet verder dan een 2—2 gelijkspel. Katwijk verstevigde zijn positie boven aan de ranglijst van de derde klasse B door een 85 nlng op SZC. J SWIFT—LZ'86: 2—2 Evenals in c gen Swift heeft LZ'86 het erg moeilijk gehad tegen de Hage n-aars. De Leidse ploeg, die het eerste duel in zwembad „De Does" met 3—2 verloor, slaagde r weer niet in om een overwin ning te behalen. Juist met het oog op het duel tegen koploper DAW, aanstaande vrijdag is dit resultaat erg ongunstig. Bij LZ'86 kon keeper Erik Vos vrijdagavond niet meespelen. Hij werd vervangen door Wimt van Rooyen, die een goede wed strijd speelde. Verdedigend ging het wel tegen het team van Swift. De defensie van LZ'86 wers slechts twee maal gepas seerd. Maar aanvallend draaide het niet goed bij de ploeg van coach Cock van de Wilk. Even- naars. Alleen Jan de Graaf bleek in staat om echt gevaar lijk te worden. Hij was het dan ook, die beide doelpunten van LZ'86 op zijn naam bracht. Scoreverloop: le periode: 01 Jan de Graaf, 1—1 Fred Kran- stauber. 2e periode: 1—2 Jan de Graaf. 3e periode: 22 Fred Kranstauber. 4e periode: bovenaan op de ranglijst derde klasse B. In zwembad „De Miereweide" werd met 5—2 van SZC uit Schiedam gewon nen. Omdat concurrent Posei don verloor is de afstand tot nummer twee nog maar liefst vijf puntert. Het ging tegen SZC vrij gemakkelijk. Ln het eerste duel tegen SZC werd een moei zame 32 overwinning behaald, maar in de tweede wedstrijd te gen de ploeg uit Schiedam was er een groter krachtsverschil. Al na 1 periode kon Katwijk een 60 maakte, kon den de spelers toen de ploeg van coach Ton Roman in het laatste speldeel 50 maakte konden de spelers van SZC tegenscoren. het vorige duel gelukte De Katwijkse doelpunten kwamen het de Leidenaars niet goed om Piet de Vries, Hugo Boomstop- zich te onttrekken aan de straf- op naam van Arris Parlevliet, fe mandekking van de Hage- pel 2x er\ Leen Parlevliet. Het kampioensteam van de handbalvereniging HVS. De laatste competitiezondag in het handbal heeft volop span ning en ook sensatie te zien ge geven. De heren van Apollo be haalden het kampioenschap in de eerste klas, na een zeer royale overwinning op het Haagse Flamingo's. De dames MSV konden eveneens de kampioensvlag hijsen na een JONG ADE—HVS nek-aan-nek race met het derde De Oud Adese dames bruik maken. Pas toen bij een rent AHC vorige week een steek break-out de Uit haar doel geko men Anuska Fontein tegen Ger- da Stadt opbotste, en de goed leidende mevrouw Koolmees een strafworp toekende, zag aanvoerster Wil Schulte kans de eer te redden. Na een 7—0 rust stand won Foreholte met 18—1. ',-3'i team van Verburch. De heren van Warmunda versloe gen koploper Northa 3 zeer, royaal en zijn daardoor aan kop gekomen. Zelf zijn ze uitge speeld maar de Noordwijker- houters hebben nog een wed strijd te spelen. Bij winst ko men ze weer naast de Warmon- ders aan de leiding. Foreholte verloor het protest over de wed strijd tegen Verburch waardoor Verburch zonder ervoor te spe len een 50 overwinning kreeg toegewezen. Hierdoor is Ver burch reglementair kampioen en eindigen de Voorhoutsen op de tweede plaats. Wel nam Fo reholte met een schuttersfeest afscheid van de veldkompetitie. SAN/H VL—FOR EHOLTE In Leiden werd een zeer eenzijdi ge strijd gestreden tussen San/HVL en Foreholte. De Voorhoutse dames beoefenden verschillende aanvals en verde digingspatronen en vooral met de man-to-man verdediging wis ten de Leidse dames geen raad. Aanvallend was het al niet an ders. De kanonnen Nora v. Nie- kerk en Hannie Boskamp maak ten maar zelden gebruik van bun afstandschot en steeds weer kwamen de Voorhoutse doelpun ten door combinaties tot stand. Vooral Ellie Hoek was daarbij de succesvolste afwerkster en scoorde 10 maal raak, Annemie- ke de Bruyn, Ellen Oostdam en Nora v. Niekerk voegden daar ieder 2 treffers aan toe, terwiil Mariëtte Langeveld en Hannie Boskamp ieder 1 maal het net .vonden. Nonchalance er op gebrand om kampioen HVS in hun laatste wedstrijd te ver slaan. Er werd dan ook in hoog tempo gestart en Truus Ols- thoorn werd al snel op de proef gesteld. Zij deed dit echter be kwaam en Ria v. d. Bosch hielp HVS aan de leiding. Coby v. d Geest knalde Jong Ade weer op gelijke hoogte maar dat was van zeer korte duur. Trees v. Santen kreeg zoveel vrijheid op de cirkel dat zij al in de eerste helft een hattrick kon scoren. Een afstandsschot van Connie Lelieveld en een strafworp van Helma v. d. Geest bepaalde de ruststand op 2—5. In de tweede helft verraste Jong Ade met een snelle start. Enkele break-outs van Plonie Olijerhoek, Helma v. d. Geest en José de Jong brach ten de stand weer volledig in evenwicht 5—5. Even leek er paniek bij HVS maar Connie Lelievld bracht met een fraaie treffer de rust in haar ploeg te rug. Trees van Santen zorgde met een goed genomen straf worp en een doelpunt vanaf de cirkel voor de 58 eindstand. De beste ploeg had gewonnen. HVS combineerde beter, vooral Sjanie v. d. Bosch wist steeds weer openingen te maken en Trees v. Santen aan te spelen. Bij Jong Ade was het spel Ie veel afgestemd op Helma's schutterskwaliteiten. Zij werd echter goed door Toke Waayer afgeschermd en de andere Oud Adese speelsters, met name Plonie Olijerhoek maakten on voldoende gebruik van hun ei- nogelijkheden. liet vallen, kon eigenlijk niets meer mis gaan bij de mannen van Zwarte Wolf. Het Haagse Flamingo's was niet meer dan een formaliteit. Reeds bij de rust leidde Apollo met 13—1 hetgeen na de rust bij tegen wind nog werd opgevoerd tot 7—26. Het was een sportief, maar een zeer eenzijdig duel. MSV waarin aanvoerder Fred Koets De dames van MSVH hebben in topscorer werd met 5 treffers, een spannende wedstrijd het Thijs de Haan, Gerard Soest, kampioenschap weggesleept uit Benno Nieuwenhuizen en Rob het hol van de leeuw. Bij Ver- Sloos deden ook, een flinke duit burch 3 kwamen zij al snel met in het zakje met ieder 4 goals. 2—0 achter. Na de gelijkmaker Het kampioensfeest is nog even uitgesteld. Volgende week neemt Apollo deel aan de Oegst- geestse vijfkamp met voetbal, korfbal, badminton en volleybal. De slotavond van dit sportfes tijn zal tevens worden aange grepen om het behaalde kam pioenschap te vieren. kwamen zij voor de rust op nieuw achter te staan (3—2) en ook na rust weer met 4—3. Toen bracht een Noordwijks offensief binnen vijf minuten de stand op 4—7 en dat leek beslissend. De Poeldijkse dames kwamen ech ter sterk terug en er kwam steeds meer paniek in de MSV- defensie. Gelukkig bleef de Noordwijkse doelvrouwe het hoofd koel houden en kwam het eindsignaal bij 67. Een be nauwde maar verdiende over winning, waarmee MSV kam pioen van de vierde klas is ge worden. Voorhoutse defensie zorgden APOLLO nog voor enkele kansen op een De heren van het Oegstgeestse tegentreffer maar de Leide da- Apollo zijn kampioen geworden Sjanie va de Bosch doet ®es konden hiervan geen ge- in de eerste klas, Nadat concur- af stopper poging tot scoren. Jannie van de Geest (Jong Ade) kan haar niet i LEIDEN In tie zijn de teams gisteren aan hun returns begonnen. Noord- wijk ontving het Amsterdamse Popey-Goldstar 2 en wist ook dit maal geen overwinning ln de wacht te slepen, zodat de positie van de Noordwijkse overgangs ki asser benard begint te wor den. Om de degradatie te ontlo pen zal de volgende keer ge wonnen moeten worden. Ook Roomburg, dat bij Racketeers op bezoek was, kwam niet tot winst. Als eerste verscheen voor Noord- wijk Rob Koggink op de baan. Doch na een 2—6 2—6 ne derlaag tegen Bing Sle was hij weer snel van het gravel ver dwenen. Pasma had niet veel in te brengen tegen de jeugdige Theo Gorter, die hem met 6—3 5—7 aan de kant zette. De ge routineerde Blommendaal bracht zijn team weer wat dich terbij door een 6—3 7—5 zege op G. Hoogland. De dames v.d. Koogh en Huurman kwamen te gen respectievelijk mevr. Hes- selt en Marjan Krediet al hele maal niet in het stuk voor. Ook in de uistekende herendubbel, waarin lekker aanvallend en agressief werd getennist, haal- tenniscompeti- in hun singles achtereenvolgens Bol en Lagendijk met ruime cij fers van de baan. Monod de Froideville maakte aan het Bij De Munnik groeiend optimisme een eind, daar hij in twee sets zijn meer dere in Bezemer moest erken nen. Milou Penseel had begrij pelijkerwijs geen schijn van kans tegen de welbekende Elly Krocke-Blomberg. Anja Monod moest weer eens ervaren wat van het kastje naar de muur lopen betekent. Met 6—0, 6—0, stuurde mevr. v. Oord haar van de baan. Het koppel Madera/ Bonman besliste de dubbel na zware strijd met 6—4 4—6 6—3 in eigen voordeel. De dames leverden 'n prima prestatie door de le set met 61 te winnen, waarna de partij uiteraard toch- nog verloren ging. In de ge mengd dubbels bevochten Pen- seel/Bouman een knappe 3-sets overwinning, maar het echtpaar Monod de Froideville lelfde in twee korte sets het onderspit. Uiteindelijk idus een 54 verlies voor de Roomburgspelers, den Koggink/Pasma de buit niet De overgangsklasse-B teams zijn binnen. De damesdubbel werd geen van drieën in staat ge- mede dóór sterk smashen mevr. Huurman gewonnen. De mixed-partijen werden niet benut om de achterstand te verkleinen en leverden twee maal vlot ver lies op, hetgeen Noordwijk in het totaal op een 72 nederlaag kwam te staan. Bij Roomburg was meer spanning te vinden. Madera en Bouman startten overtuigend en veegden weest de winstpunten binnen te halen. De Leidse Hout kreeg met 62 klop van het Amers- foortse Alta, dat daarmee het kampioenschap veroverde. Es ther Mulder zorgde moeizaam voor een puntje. Mirjam liet de bezoekende ploeg na eveneens een 3-setter echter weer op ge lijke voet komen. De herensing les gingen beiden verloren, waarbij aangetekend moet wor den dat Hoying kans zag een set te pakken. Forescate het gisteren van hetzelfde laken een pak. Beide teams stel den hevig teleur en verloren met 62 en 53 hoewel ze alle bei de eerste confrontatie had den weten te winnen. Het ge volg Is dot de kampioenskansen voor deze teams ollleen nog in theoretische zin aunwezig zijn. De Munnik kwam in het Frans Otten stadion uit tegen D.D.V. •I. In de singles bleek een ge brek aan doorzettingsvermogen, zodat drie van de vier partijen in drie sets werden verloren. De dit seizoen goed voor de dag ko mende Karen Braakman door brak dit patroon en zegevierde met 7—5; C4. Nndat ook in de eerste twee dubbels geen punten waren behaald, werd besloten de resterende dubbels te delen. Forescate had op eigen gravel Plaswijk als tegenstander. De winstpartijen staan op naam van B. Doornbos, A. Goemans en het koppel Goemans/Koe- rnans. Lisse speelde tegen Metselaars 4 en is na een 6—2 nederlaag zo goed als zeker uit de tweede klasse gedegradeerd. Annette v. d. Mey had zoals ewoonlijk, getuigde 61; c1 score weer geen enkole moeite met haar te genspeelster, Ook Bob BlJIeveld zorgde, zij hot met veel inspan ning, voor een zege, terwijl de dames daar in hun dubbel zeer dichtbij waren. F.lly Trompcrt en Annette v.d. Mey verloren voor de vierde keer in successie in 3 sets, deze maal met 13—11, 46, 46. LEIDEN Zaterdag, tijdens de receptie van de Zijl/LGB ter ge- tegenheid van de promotie van De heer Blegjtraten, de voorzitter de herenzwemploeg naar de A- klasse en het kampioenschap van de eerste klasse en de pro- motlenaar de hoofdklasse van de waterpoloploeg van de Zijl/LGB bleek weer eens over duidelijk hoe moeilijk de positie van de zwemvereniging in Lei den is. Nog steeds ontbreekt in Leiden een gemeentelijk overdekt bad de zwemclubs zijn hierdoor van de sportstichting had dan ook gelijk toen hij verklaarde, dal deze vrolijke receptie over schaduwd werd door de proble men van de zwemwereld. „Nu al, vlak nadat de Zijl/LGB de bod had gezien. Den Hartog stelde echter dat de Zijl/LGB zich beslist niet neerlegt bij de huidige toestand. „Desnoods bouwen we een eigen zwembad. Dut kan misschien wel 25 jaar duren, maar dan weten wc ten minste zeker dat er één komt", komt", titel „Leidse sportclub van het De voorzitter van do Leidse sport jaar" kreeg toegewezen zijn twte schitterende successen be- haaid, maar hoe zal dat over 2, 3 jaar zijn als deze toestand zo aanhoudt".- astig beknot in hun mogelijk- Over de oplossing van dit pro heden. Dit nadeel wordt nog vergroot omdat het huren van ten zwembad in vergelijking met het huren van andere sport accommodaties enorm veel geld kost, terwijl bij de subsidie die door de gemeente verstrekt wordt, geen onderscheid wordt gemaakt tussen de verschillende sporten. Hierdoor kan het voor komen dat de Zijl/LGB, die al leen al aan huur jaar.ijks 100.000 gulden kwijt is, even vee: subsidie ontvangt als een andere sportclub, met evenveel lener i .aar een veel kleinere bevnti-.g door de relatief iage huur. Len voorbeeld van dure zwsmaccommodatie is wel het feit. dat in zwembad ,,Oe Does" te Leiderdorp in nog geen jaar tijd de huur opgetrokken is van bleem was de heer Biegstraten club van het jaar gaf zelf "kort geleden In deze krant nog een mogelijkheid aan dat de zwem- club uit de stad Leiden zou kun nen gaan om zich ln een buurt- gemeente te vestigen, waar de situatie gunstiger erg duidelijk. Hij liet eerr schets De sfeer op de receptie in de kan van het plan van z.wembad dat do sportstischting een half jaar geleden heeft ge maakt. Dit betreft een overdekt en onoverdekt bad op de plaats van het oude zwembad De Zijl. De grond hiervoor is reeds in hander. van de gemeente Lei den. De gemeente heeft echter geen duidelijke reakte laten horen op dit plan, De voorzitter van de 2.!jl/LGB, de h er Den Har tog, gaf in zijn ai twoord op de rede van de heer ii.cgstraten de silvatie goed aan door te ver klaren, dat 25 jaar geleden de voorzitter van de toenmalige De Zijl hem vertelde, dat hij plan- tlne van de voetbalvereniging Rcodenburg leed echter niet on der deze sombere geluiden. De vele woordvoerders spraken vooral hun bewondering uit voor cl het werk dat de bestuursle den van de bijna 2000 leden tel lende vereniging verricht heb ben. Wethouder Lijten zelf een supporter van do Zijl/LGB d e het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, legde o.a. de nadruk op dit aspect van de vereniging. firma Ruygrok Industrie maakte het mogelijk dat door een gelde lijke steun de zwemploeg van ce Zijl/LGB dit jaar weer mee kan doen aan de Nederlandse overdekt kampioenschnppn in Meppel.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11