Squadron 5 voor 't laatst gever van blindegeleidehond Publiek stellen na de vergadering mag aan vragen raad Sassenheims echtpaar maakt naam windhondensport bollen- duin- en vlietstreek T arief s'verhog i ngen voor sporthal en dienstverlening in commissie aanvaard MARKTEN 4 PAGINA 5 DONDERDAG 10 MEI 1973 LEIDSE COURANT 1 mm :n gpgyT VALKENBURG De Marineleiding heett deze week, als onderdeel van een forse reorganisatie binnen de Marine Lucht vaart Dienst, besloten het in Valkenburg gestationeerde squadron 5 van de Beech- crafts op te heffen. Als dat voornemen be gin volgend jaar ten uitvoer zal worden pfe, r y l gebracht, betekent dat ongetwijfeld het verlies van een stukje luchtvaartroman- tiek. Immers squadron 5 staat alom be kend als het knusse onderdeel, waar nog steeds wordt gevlogen met de Beechcralt 084, een van de oudste „Marinekisten", die zelfs nog een linnen bespanning heeft. Commandant Van Strien en zijn 70 man sterke squadron hebben bepaald niet staan juichen, toen zij het nieuws van de Marinelei ding te horen kregen. Kleine on derdelen' als deze zijn meestal overgoten met een redelijke portie sentiment. In squadron 5 wil men daar voor uitkomen. Commandant Van Strien: „We zijn hier bijna jongens onder el kaar. Ik ken iedereen bij naam en toenaam. We hebben ons Dier kreeg naam van de Beeclicraft hart verpand aan dit onderdeel. Het is jammer, dat het einde in zicht is. Het zal wel nodig zijn." Squadron 5 heeft gisteren ondanks alles toch nog een beetje feest gevierd. Deze week namelijk bestaat dit Marine-onderdeel precies 22 jaar. Bijzondere ge beurtenis gisteren was uiteraard de overhandiging van een enve lop met inhoud aan mevr. Groen van de Kon. Ned. Ver. voor Blindegeleidehonden. Het squadron had de benodigde 500 gulden voor zo'n hond in de af gelopen maanden beetje bij e baas op de vliegbasis Diashow op Y D-gevel over noden van Afrika LEIDSCHENDAM In „Leid- senhage zal vanavond na de sluiting op de gevel van Vroom en Dreesmann een dia-show over Afrika worden gegeven. De dia's komen onder de titel „Met het oog op Afrika" via drie projectoren op de gevel- wand bij het stiltecentrum „De Schakel". Ze zijn in op dracht van het Nederlands Bijbelgenootschap en de Ne derlandse Zendingsraad ge maakt vanwege het Afrika- jaar. Via de dia's wordt een beeld gegeven van het huidige Afrika met zijn problemen en noden. De serie dia's zou een discussie kunnen losma- en. Daarom is er na de ver toning van de serie gelegen heid tot een gesprek in het stiltecentrum „De Schakel" voor iedereen die daaraan wil deelnemen. Bij ongunstig weer zullen de dia's beneden in „De Schakel" worden ver toond. beetje bijeen gebracht. De over handiging ervan geschiedde gis teren door commandant Van Strien, terwijl zijn manschappen voor de opgepoetste 084 Beech- mandant trots, craft glunderend toekeken. „Beech", zoals de door het squa- Beschouw deze gift maar als een dron 5 geschonken geleidehond verjaarscadeau", zei de com- zal gaan heten, is het 51e exem plaar, dat de Marine in' de afge lopen jaren dankzij spontane in zamelingen t.b.v. de blindenge- leiding heeft geschonken. o c5 WASSENAAR De commissie Financiën uit de Wassenaarse gemeenteraad heeft zich ak koord verklaard met voorstellen van burgemeester en wethou ders tot verhoging van de tarie ven voor de huur van de sport hal en van de tarieven in de zgn. dienstverleningsverorde ning. Wat de tarieven voor de sporthal betreft, deze werden vastgesteld in juni 1972 en kregen een gel digheidsduur tot 1 augustus j 1973. Omdat de variabele lasten, I en met name de personeelskos- i ten, sterk zijn gestegen, stelden I burgemeester en wethouders i voor, de tarieven met ingang j van 1 augustus te verhogen met j 15%. Deze hogere tarieven zul- len gelden voor een periode van j 2 jaar. Ook is de commissie Financiën akkoord gegaan met een' voor stel betreffende voorzieningen ten behoeve van de Schout bij Nacht Doormanschool. Eerder dit jaar werd door de raad een krediet gevoteerd van 241.200, voor het uitbreiden van de school met 2 lokalen, voorzie ningen aan toiletgroepen en nog enkele andere posten. Afgespro ken werd, dat niet met de uit voering van dit plan begonnen zou worden, alvorens de drie noodlokalen, die op het terrein van net Rijnlands Lyceum staan, aan het Rijk zouden zijn verkocht voor 90 000. Gebleken is intussen, dat het Rijk niet meer wil betalen dan 75.000, en ^at het Rijnlands Lyceum de drie lokalen die indertijd ten behoeve van de Doormanschool werden neergezet voor deze prijs wil overnemen. TER AAR Dit is het nieuwe terrein voor voetbalvereni ging TAVV aan de Westka- naalweg. Al enige tijd gele den had de Heidemaatschap pij een puntgaaf grasmatje gelegd op de geëgaliseerde grondVan dat tapijt is nu niet veel meer over. Toen 't gras namelijk lag, bemerkte men, dat de afvoer van het regenwater niet goed gere geld was. De grond moest weer open, en door dezelfde Heidemaatschappij wordt nu de drainage aangebracht. Dat houdt voor de TAVV'ers in, dat ze voorlopig nog niet op 'hun veld kunnen spelen. LISSE Het publiek zal na de raadsvergaderingen vragen kun nen stellen aan de gemeente raad. De raad besloot gister avond deze mogelijkheid voor een proefperiode van 3 maan- der» open te stellen. Het voorstel daartoe werd gedaan door het scheidende raadslid van D'6S W. F. Zeeberg, die meerdere ke ren een grotere openheid heeft bepleit. Hij vroeg ook om een gelegenheid tot vragen stellen vóór de ver gadering, maar de voorzitter meende dit te moeten ontraden. Het zou aan een goede behande ling afbreuk kunnen doen en het zou weieens te veel tijd kunnen vergen, meende <de heer Be- Bij het punt „ingekomen stukken" was een mededeling, dat Ged. Staten de beslissing verdaagd hebben inzake de goedkeuring Goedkeuring op Blokhuis wordt in mei nog verwacht Daarvan Is nu spoedig een rap port te verwachten en de voor zitter had goede hoop. dat nog in de maand mei de beslissing van G.S. bekend zal zijn. Voor de afhandeling der agenda punten sprak de heer G. C. van der Berg (KVP) woorden van dank en waardering tot weth. P. I van Leeuwen met zijn benoe ming tot ridder in de ord-; van Oranje Nassau. „U hebt in deze 25 jaar van raadslidmaatschap op verdienstelijke wijze de ge meenschap van Lisse gediend." De her Van Leeuwen zeide dit te hebben kunnen doen door medewerking van velen. Hij dankte voor de waarderende woorden. van het plan-Blokhuis. Verschil lende raadsleden brachten naar voren, dat men nu toch wel graag eens een eindbeslissing wilde hebben. De voorzitter zei, Tot k'den van het algemeen be- dat op 12 april de Jaatste be- stuur gemeenschappelijke rege ling Samenwerking orgaan Bol lenstreek (S.O.B.) werden bij schriftelijke stemming benoemd de heren weth. A. J. Mesman, H. A. Smith en A. Kalis. Tot lid en plaatsvervangend lid van de Commissie Logopedische Dienst werden resp. benoemd burge meester drs. Berends en P. van Leeuwen. SASSENHEIM Het echtpaar Hoogervorst aan de Lindelaan is het enige in Sassenheim, dat actief de windhondenrenspor't bedrijft. Ze zijn er dan ook te recht trots op, dat ze met hun twee Whippets, Marco en Bian- ca een eerste en een tweede prijs behaalden in hun klasse hij eindigde in de halve finale als vijfde. Geleidelijk ging het crescendo, en in '71 en daarna kwam hij geregeld in de finale, wat op zichzelf al een prestatie was gezien het groot aantal me dedingers (25 tot 30). Meerma len werden tweede en derde prijzen behaald. bij de eerste windhonden-rennen Als Marco er goed i i had !e- die te Sassenheim werden ge houden op Koninginnedag. Vier jaar geleden begonnen zij met deze hobby door de aan koop van Marco in Noordwijker- hout, die aanvankelijk gewoon als huisdier werd aangeschaft. Door het bijwonen van windhon den-rennen en de bijzonder goe de bouw van Marco volgens deskundigen, besloten zij ook mee te gaan doen. Eerste stap hiervoor was het aanmelden als verde hij topprestaties. Zo b.' verleden jaar te Noordwijker- hout op Koninginnedag met een eerste prijs; bij de clubkam pioenschappen in Den Haag werd hij kampioen, en te Sas senheim met een eerste prijs. Hij te Utrecht met beide dieren noodzakelijk bleek, waar met behulp van een dierenarts Mar co z'n vaderschap waar moest maken. Ondanks deze passieve medewerking van Marco had al les daarna een vlot verloop en volgens deskundigen was er sprake van een nest pracht pubs. Vader Marco's eigenzin nigheid kwam ook hier weer om de hoek kijken, want hij moest i.v.m. zijn jalouzie het huis uit. en ging in pension bij de familie F. C. v.d. Berg in Noordwijker- hout, de ouders van mevr. Hoogervorst. i 4'/2 jaar en op Het mooie resultaat het toppunt van z'n kunnen. Ge leidelijk zal het nu minder wor den. Maar het komend seizoen worden nog successen van hem verwacht. lid de Zuid-Hollandse Wind- De aankoop i Fleur, honden Renvereniging in Den Haag. Daarna was het trainen w.o. het baanvastmaken, de vol gende stap, dat heel wat proble men met zich meebracht. Zo was Marco meer aan z'n baas gehecht, dan dat z'n jachtinstinct hem achter de kunsthaas deed rennen. Niettemin is het toch gelukt hem baanvast te krijgen, zodat hij met rennen kon mee doen. Mevrouw Hoogervorst merkte hierbij op dat Marco over ka rakter beschikt, wat ook i Grey- delen heeft. Zo is hij tamelijk Nadat hound die van zeer goede ders afstamt (Ierse en Europe se kampioenen), bleek geen sue- De aankoop ces te zijn. Zij is niet geschikt windhond voor de rensport daar ze i.v.m. haar agressiviteit storend werkt. Daarom werd voor twee en een half jaar met Bianca een twee Whippet gekocht. Zij heeft meer het echte jachtinstinct en doorzettingsvermogen dan haar huisgenoot Marco, met als ge volg. dat ze sneller in de hoog ste klasse kwam, ondanks dat kleiner eigenzinnig d.w.z. als hij niet wil zijn z'n prestaties onvol doende. Niettemin drong hij toch door tot de A-klasse, de hoogste van de drie t.w.. A, B en C. al duurde het wat langer dan werd verwacht. De eerste wedstrijd, die hij meeliep, was op 30 april '70 te Breda waar de hoogste klasse kwam. werd al gauw een nestje' gefokt. Niet minder dan 7 pubs weiden door haar groot ge bracht. Maar eer ze er waren moesten de nodige problemen worden opgelost. Ook op dit ter rein was Marco eigenzinnig en verzaakte z'n plicht zodat een reis naar de Vee-artsenijschool op Koninginnedag (2e prijs) wekt de verwachting dat ze het in het komend seizoen goed zal doen bij de rennen. Eén van haar jongen, die naar Frankrijk werd verkocht, komt terug naar Sassenheim daar deze wordt ge ruild met Fleur. een goede haze- liet zo kostbaar als wel eens wordt gedacht zegt de heer Hoogervorst. De Afgha- nen vormen hierop wel een uit zondering, die komen op f 800.- tot f 1000,-. De Greyhounds op f 300,- tot f 400,- en de Whippets gemiddeld op f 200.-. De laatste staan bekend om hun lief ka rakter. Door dagelijkse training, veel wandelen en los laten lopen en een goed voedingsprogram ma w.o. veel pens. blijven de d eren in goede conditie. In het komende seizoen lopen beide honden mee met wedstrijden in Amsterdam, Rotterdam. Den Haag en Breda. Het echtjaar Hoogervorst leeft in spanning hoe de resultaten zullen zijn van het jong, dat binnenkort zal Sassenheim. Marco en Bianca, de twee snelste Sassenheimse honden Naar aanleiding van een voorstel tot verkoop van bouwgronden langs de Mntenesselaan (naast de 1ste Poellaan) aan de firma Castien, werd gevraagd wan neer de daar nu nog aanwezige noodschool voor d-e Chr. Mavo kan gaan vrdwijnen. De voor zitter kon mededelen, dut te verwachten is, dat eind 1973 de bouw van de school op de lijst geplaatst zal worden in Den Hpag, in 1974 de bouw kan aan vangen en in 1974 de school in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Van deze nog recente mededeling is kennis gtgeven aan het Stichtingsbestuur. De houw van een Sportschool- Aarts op een binnenterrein ont moette enige bezwaren wegens mogelijke overlast voor de om wonenden, De heer Aarts krijgt echter voorlopig toestem ming onder bepaalde i den, waarbij ook de rust i merking is genomen. Sassen he i me rs ondernamen strooptocht SASSENHEIM Twee jongens vtin respectievelijk 17 en IK jaar ondernamen dezer dagen een strooptocht met een gestolen auto. Eerst ging de tocht naar Leiderdorp, waar zij inbraken in een garage om benzine te Hierna reden ze naar Zetten, waar uit een bouwkeet snoep goed. frisd/nken en ee-» t.\nsis- tor-radio werden gestolen. Ver volgens haalden zij uit de kan tine van een sportveld in Am sterdam enkele flessen sterke drank weg. Werken van De Kruijff in „Schakel' LEIDSCHENDAM In het Stilte centrum „De Schakel" in Leid- senhage zal van 12 mei tot 9 juni een tentoonstelling worden gehouden van tekeningen en col lages van Vincent de Kruijff. Het openingswoord op de exposi tie, die georganiseerd is door de Kunstenaarsvereniging K'70 te Leidschendam. zal worden ge sproken door de heer .1 ohanr.es Lukkien, zaterdag om 15 uur. „De Schakel'' is op werkdagen geopend van 13,30 tot 16.30 uur, bovendien dinsdag woensdag en vrijdag van 10.30 tot 12.30 uur, donderdagsavonds van 19 tot 21 uur en zaterdags van 10.30 lot 16.30 uur. Herstel van vernield hek Backershagen kost 5 mille WASSENAAR Tijdens een iw.w storm in november 1971 is op het landgoed Backershagen een grote linde omgewaaid en op het toegangshek aan de Rljks- struaatweg gevallen, waurdoor dit voor de helft werd vernield. Backershagen is eigendom van de Mij voor Stadsontwikkeling (dochter van de EMS), maar het voorterrein is voor onbe paalde tijd, doch tenminste voor 99 jaar, opengesteld voor bet publiek, waarbij de gemeente de zorg op zich heeft genomen voor het onderhoud. Op verzoek van het gemeentebe stuur heeft de Mij voor Stads ontwikkeling contact opgenomen met Monumentenzorg, omdat het landhuis,.Backershagen" op de monumentenlijst voorkomt en in de omschrijving het hek apart wordt genoemd: smeed ijzeren ingangshek, 18e eeuw. Monumentenzorg bleek van me ning, dat herstel van het hek nodig is, maar kan door het ont breken van geldmiddelen geen subsidie verlenen.-De eigenuars van het terrein bleken niet be reid de kosten van herstel voor hun rekening te nemen. Burge meester en wethouders achten het in deze omstandigheden re delijk. dat de gemeente de kos ten betaalt. Deze worden ge raamd op 5000,— h 6.000. Alvorens deze kwestie aan de raad zal worden voorgelegd, zal de commissie Openbare Werken donderdagavond haar oordeel geven. U 49. Le- 4" P*l in„ 1.00-1.12. Kiidtte I" 23, iii- r> »ia i«.-j7, M'iiok.M.i i-lii- 1 fti. 11. I-1 siill- 42. »p|- kk LISSE Selectieteams uit de hele bollenstreek zullen op woensdag 16 mei voetbaltoernooi houden v de gehandicapten. Ajacied Gcrrie Mühren verricht de aftrap van de wedstrijd die om 18.30 uur begint. Atleten van de Spartaan houden i 3000 m loop in de rust. afloop wordt er een loterij gehouden terwijl „Trou moet blycken" voor de muzikale omlijsting zorgt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5