Kan provincie bebouwing groene hart tegen gaan Voorschoten neemt voor Schooladvieswerk eerste stap Concert van Chris Hinze in Kreatief Sentrum PIT '54 koos nieuwe naam en voorzitter stad en randgemeenten Beztvaarshrih Leidse milieubeheerders Brutale beroving van bejaarde dame OOK Wat u moet weten PAGINA 3D0NDERDAG 10 MEI 1973 LEIDSE COURANT ALKEMADE/NIEUWKOOP Het is de vraag of een ver dere bebouwing van het „groene" randstadhart kan wor den tegengegaan. In het ontwerp streekplan voor het plas- sengebied wordt de bedreiging van dit gebied mogelijk niet voldoende gerealiseerd. Dit staat onder andere te le zen in het bezwaarschrift (het zoveelste) van de werk groep milieubeheer van de rijksuniversiteit Leiden, tegen het streekplan. Recente ontwikkelingen, bijvoorbeeld de bouw van het complex tweede woningen bij het Venne- meer („Watertuin Warmend") en de aanleg van verschil lende wegen in het gebied zijn naar de mening van de werkgroep niet erg hoopgevend. Het streekplan blijft dus aan hevi ge kritiek onderhevig. De ver schillende gemeenten in het ge bied zijn unaniem van mening dat het plan op belangrijke pun ten niet deugt. Daarbij kwam een bezwaarschrift van de mo lenstichting Rijnland en nu dan nieuwe bezwaren afkomstig van milieudeskundigen uit Leiden. Het is wel zo, dat de werkgroep het eens is met de oorspronke lijke doelstellingen van het streekplan. Toch zou men bij de hoofddoelstellingen graag de toevoeging „waarbij een opti maal milieu voor plant en dier wordt gewaarborgd" zien. Wat betreft de tuinbouw in het ge bied, zou de werkgroep graag zien, dat iedere verdere uitbrei ding wordt tegengegaan. Vooral de eventuele uitbreiding bij Ter Aar zou kwalijk zijn en tot ge volg hebben, dat de verblijfsre- creatie langs het Aarkanaal minder aantrekkelijk wordt. In tegenstelling tot het bezwaar schrift van de Plassengemeen- ten is de werkgroep het wel eens met de in het ontwerp ge noemde beperkte bevolkings groei tot 1 procent. „De provin cie dient de bevolking echter wel te garanderen, dat zij zal ingrijpen wanneer het aantal in woners van een kern te klein wordt om de dagelijkse en es sentiële voorzieningen in stad te houden". De werkgroep pleit De werkgroep vervolgt: 19.3^VOORSCHOTEN De commissie voor onderwijs ging gisteravond akkoord mt het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stel len van een krediet van 10.000,ten behoeve van het instellen van een onderzoek naar aard en omvang van de behoeften aan schooladvieswerk. '•[li let uitzondering van de p.c.-afge- ilden alle leden Samenwerking gezocht met Leiderdorp schooladviesdienst, die niet al- Deze begeleiding houdt niet in dat lingh Onnes heeft alle records gebroken. Ruim 2000 bezoekers zijn er geweest. De noodschool voor het christelijk kleuteron derwijs „De Springplank" aan de Prof. Einsteinlaan krijgt een hek om de speelplaats waardoor voorkomen wordt, dat de kleu ters direkt op de thans drukke Einsteinlaan kunnen komen. grote steden. De Leidse milieu beheerders vragen zich af of de voorgestelde plannen in de re- cratie (tot een omvang van 1700 ha.) wel reëel en verantwoord zijn met het oog op de slechts globale en indicatieve cijfers. Zij zouden liever zien, dat min der aandacht aan intensieve landrecreatie en meer aan rusti ge polderrecreatie werd be steed. In plaats van het voorge stelde veenweidegebied vinden zij het beter om de droogmake rijen ten oosten van de Kaag, de Veender en Lijkerpolder, de Grote Heilige Geestpolder en de Vriesekoopse Polder ten noor den van de Braassem voor de wateruitbreiding te bestemmen. „De dag- recratie kan dichter tegen Leiderdorp en Leiden aange- pland worden. Om een niet te abrupte overgang van het pol dergebied naar de oprukkende bebouwing te krijgen, dient hoogbouw aan de oostrand van Leiden en Leiderdorp en aan de noordkant van Alphen geweerd te worden. Met inplanting van een groenzone kan nu reeds be gonnen worden. Merkwaardig vindt de groep het, dat in het ontwerp streekplan wordt ge zwegen over de vervuiling van het milieu door motorvaartui gen. „Door hun hoge snelheid en lawaaiigheid verminderen zij de aantrekkelijkheid van het watersportgebied én veroorza ken zij ernstige overlast aan de vissers. Beperking van de mo torvaart is zeer gewenst". Positieve waardering heeft de werkgroep voor het weglaten van de rijkswegen 3 en 16. Men hoopt, dat deze wegen niet er gens anders „verkapt" terugko men. De milieubeheerders vin den het tenslotte opmerkelijk, dat het hoofdstuk milieu als laatste genoemd wordt in het streekplan voor het Plassenge- bied. LEIDEN Aanstaande vrij dag organiseert Jazz-zolder Het House in samenwerking met het Kreatief Sentrum een concert met Neerlands meest bekende jazzfluitist Chris Hinze. In zijn negen man sterke „Combination" spelen Sigi Schwab, gitaar, Henny Vonk vocals en per cussie, Rob van der Broeck, piano, John Lee, Gerry Brown, drums, Cees See en Wim van der Beek, beiden percussie. Het concert, dat begint om 20 uur heeft plaats in de grote benedenzaal van het aan de Breestraat. Kaar ten zijn vooraf te bestellen bij Frank Eikhuizen, Vree- wijkstraat 18, Leiden, tel. 20339 en 's avonds aan de zaal. Chris Hinze. geboren en geto gen in Hilversum, begon zijn carrière als pianist. Hoewel hij niet onverdienstelijk pia no en orgel speelde, besloot hij toch fluit als hoofdinstru ment te kiezen. Op zijn 24ste begon hij deze studie aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, waar hij eervol zijn einddiploma haalde. In 1967 richtte hij een eigen kwartet op en hiermee was de eerste stap op de weg naar roem gezet. Met deze groep produceerde hij twee prachtige langspelers. Vivat Vivaldi en Telemann-My Way. In 1969 kreeg hij van het mi nisterie van CRM een beurs, die hem in staat stelde een stage te lopen aan het Ber- klee College of Music in Bos ton, waar hij met musici als Herb Pomerey, Phil Wilson, Tony Texeira en Charlie Ma in 1970 ontbond hij het kwartet en richtte de Chris Hinze Combination op. In datzelfde jaar vertegenwoordigde hij Nederland op het Jazzfesti val te Montreux, waar hij door de internationale pers onderscheiden werd met de prijs voor de beste solist. Toen volgden zijn successen zich snel op: Edison, optre dens met Marion Brown. Nina Simone en Cecil Tay lor, zijn internationale toer- nee's en een lange reeks el- pee's. De Combination die aansl: •- de vrijdag optreedt in het Kreatief is anders vun sa menstelling dan het publiek tot nu toe heeft gezien. S leen de kinderen oppoetst, ook de leerkrachten van stoom voorziet. Wethouder Esselaar (KVP) kon de leden voorreke dat een volledige schoolad viesdienst ongeveer 15.per jaar per inwoner gaat kosten. Mennema (PvdA) verzocht het onlangs door de gemeente Leiderdorp uitgebrachte rapport over de schooladviesdienst als handleiding te gebruiken. Me vrouw Bloemhart-Munters (VVD) was bezorgd dat de te vormen onderzoekcommissie een te log lichaam zal worden. In de onderzoekcommissie zal vertegenwoordigd zijn de dis- atrictssehoolartsendienst Kat wijk, besturen van bijzondere scholen, gemeenschappelijké schoolraad, oudercomité's, schoolleiders en gemeentebe stuur. De begeleidin van de commissie zal geschieden door de Schooladviesdienst Leiden. Voorschoten zich aansluit bij de Leidse dienst. Voorschoten zal eerder aansluiting zoeken bij Leiderdorp, maar wil liever een regionale dienst. Een bij de hoofden van kleuter- en basis scholen gehouden enquête heeft als resultaat opgeleverd dat 280 kinderen door de schoolleiders worden aangeduid als in aan merking te komen voor een of andere vorm van begeleiding. Drs. Mennema (PvdA) vond het te betreuren, -dat de scholenplan ning steeds op de lange baan geschoven wordt. Hij kreeg de steun van Ir. Franken (KVP). De commissieleden meenden dat geen enkel toekomstig uit- breidings- of bestemmingsplan juist kan beoordeeld worden in dien niet bekend is of en even tueel waar een schoolgebouw zou moeten komen. De tentoonstelling van Kamer- Zoeterwoude De heer W. J. G. v. Leeuwen is gisteravond tij dens de jaarvergadering van PIT'54 met algemene stemmen gekozen als voorzitter van de tafeltennisvereniging. Hij volgt daarmede Nout Leijnse op. |)e naamsverandering, nu Presta- tie Impliceert Training, welke was voorgesteld op de onlangs gehouden buitengewone leden vergadering werd nu door de 35 aanwezige leden officieel aange- nomen. De kascommissie be- staande uit Mr. J. Duinstee en 1 J. W. Vink bracht verslag uit. be bondscontributie zal met in gang van het nieuwe seizoen door de leden zelf betaald moe- 1 ten worden. Hiermede hoopt men het geraamde tekort weg te kunnen werken. Aan de aan- voerders van het le en 3e jon 1 gensteam werden bekers uitge 1 re;kt i.v.m. het behaalde kam pioenschap. Uit het competitie 1 overzicht bleek Jos v 1 Kolk bij de junioren met een 1 100% score de beste prestatie te 1 hebben geleverd. Bij de senio- 1 ren eindigde Nout Leijnse het hoogste met 79%. De prestatie- beker voor het meest verdien stelijke lid in het afgelopen ver enigingsjaar ging naar Wim v.d. Salm. LEIDEN Veel belangstellenden waren gisteren naar het Diensten centrum „Tuinstadwijk" gekomen om het centrum te bekijken. Enkele maanden geleden is het centrum in samenwerking met de pas opgerichte wijkvereniging tot stand gekomen. De bewoners van de wijk konden op deze open dag allerlei informatie krijgen over het functioneren van het Dienstencentrum in de wijk. 's Middags was er een demonstratie bloemschikken waarvan hier een foto te zien is. t LEIDEN Op 14 mei houdt de Nederlandse Kap perspatroonsbond een slot- avond van de Leidse techni sche club voor dames- en he renkappers. Aan deze avond is een miss tweelingverkie zing verbonden. De bijeen komst is in het .ntoniusclub- huis aan de Mare, èanvang 20 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het echtpaar Van der Zwaai uit Alphen aan den Rijn zijn spannende dagen aangebroken. Morgenavond in de Berend Boudewijn Kwis zuilen zij de eer van Alphen en om streken gaan verdedigen. Of ze winnen of niet, nu al staat vast dat de heer en mevrouw Van der Zwaai zeker niet met lege handen zullen terugkeren en dat is toch een prettig vooruitzicht. Op de Breestraat is het gister avond tot moeilijkheden geko men tussen een aantal agenten en verschillende groepjes jonge lui. De politie was ter assisten tie geroepen, omdat een groepje Natuurdag bij „Jac Thijsse" LEIDEN De afdeling Leiden van de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden, „Jac. P. Thijsse", organiseert op zater dag 12 mei een natuurda'g voor jong en oud. 's Middags om twee uur begint een wandeling - onder leiding van ervaren excursieleiders - door het Warmonderbos. (Huys te Warmönt. te bereiken met NZH-bus 50). 's Avonds wordt in de Vijf Hoven- huis. Hoflaan 16, (Le den-zuid west, te bereiken met de bussen 13 en 14) een informatieavond gegeven. Adjan de Jong uit Wa- geningen geeft daar een dia-le zing over vogels in en rond Lei den. Deze avond begint 19.30. Bij beide evenementen is zowel jong als oud van har te welkom. N'adere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secre tariaat, Vendelstraat 10, tele foon 41009, te Leiden. jongens ruiten aan het ingooien was bij de sociëteit Minerva. Enkele jongens werden opge pakt, waarna een aantal langs komende jeugdigen zich met de zaak gingen bemoeien. Eén van hen was gewapend met een dolkmes en na wal strubbelin gen werd ook hij voor verhoor meegenomen. Tegen allen werd proces verbaal opgemaakt, ter wijl het dolkmes in beslag geno men werd. Later op de avond werd de groep weer in vrijheid gesteld. Een dame van 87 werd gisteren geconfronteerd met twee „he ren" die haar overdonderden met allerlei mooipraat. Zij liet hen binnen en was blijkbaar zo van haar stuk gebracht, dat de onwelkome bezoekers volledige vrijheid genoten in het doorzoe ken van haar huis. Na haar geld geboden te hebben voor een muntstuk beweerden zij dat het „waardeloze" antiek van het damet'e gebruikt moest worden voor een tentoonstelling. Wat tinnen spulletjes en een zil veren schenkkan namen zij mee. alles met goedvinden van de verbouwereerde bejaarde. Dae-na verlieten de twee iilings de flat aan de Lammenschans- weg. Van de daders ontbreekt elk spoor, ook al omdat het vrouwtje niet in staat was om een duidelijke beschrijving van het tweetal te geven. Tien jaar Baker Street Jazz Band LEIDEN De Baker Street Jazz band gaat zijn tweede lustrum J vieren. De negen leden van de band stellen een feest in het j vooruitzicht, dat nog grootser is dan de viering van het zeven- half-jarig bestaan. De band is op 19 mei 1963 opgericht. Daar om wordt op 19 mei een muzi kaal omlijste boottocht voor kin deren georganiseerd vanaf het terrein van „Asopos" aan de Zijl te Leiderdorp. Voor volwus- sen bewonderaars van de BSJ is er een feest in de avonduren, over de inhoud waarvan de or ganisatoren niets anders willen loslaten dan dat er voor de nieuwsgierigen die eenmaal bin nen zijn. geen vraagtekens meer zullen bestaan. Wou teren brug 11 paar dagen afgesloten LEIDEN Het sluikverkeer dat dagelijks over de Jan van Goyenkade zijn weg naar de binnenstad zoekt, zul vanaf 14 mei enkele dagen zijn ziel in er gernis moeten bezitten. De Tweede Jaagbrug - Wouteren- brug - moet vanaf genoemde datum enige tijd gesloten wor den in verband met noodzakelij ke reparaties aan het wegdek. Automobilisten, die de Wouteren- brug van of naar de Jan van Goyenkade willen passeren, zul len voor de duur van de werk zaamheden hun weg moeten zoeken via Haagweg of Vijf Meilaan. D'66 legen naam fractie Kuyper LEIDEN Het bestuur van Leidse afdeling van D'66 heeft bij de gemeenteraad van Leidui bezwaar gemaakt, dat het voor malig D'66-raadslld Ir. W. Kuy per zijn eenmansfractie „Demo cratische Fractie" noemt. De naam lijkt le veel op de naam van D'66, aldus het bestuur en dat al de duidelijkheid niet be vorderen. Men wil ook. dat het politiek dui delijk is, dat D'66 (waarvan de heer Kuyper overigens nog wel lid is) een ander, persoon op de rnadsz"tel wenst, die wèl het vertrouwen van de afdeling heeft. LEIDEN - „De Timdeler- club" geeft morgen een uit voering in het Rijnlands Ly ceum. Opgevoerd zal worden de thriller „Fatale Melodie" Aanvang 20.15 uur. Zaal open vanaf 19.45 uur. LEIDEN - In het Koets huis van het kasteel Oud-Poel geest zal op zaterdag 19 en zondag 20 mei een bijeen komst plaatsvinden onder het motto „Gezondheid- Ziek te". Inlichtingen over het weekend zijn te verkrijgen bij Oud-Poelgeest, tel 01710—52445. VOORSCHOTEN ln het Cultureel Centrum zal op 18 mei een receptie worden ge geven ter gelegenheid van 25-jarige ambtsjubileum de heer Hakker. De jubilaris herdenkt op die dag dat het een kwart eeuw geleden is, dut hij bij de gemeente in dienst trad. Momenteel is de heer Hakker werkzaam nis concierge bij het Gezond- heldsrentrum aan de Wijn gaardelaan. Aanvang van de receptie is 16.00 uur. LISSE -De fusie-com sie van de beide Lissese kruisverenigingen heeft middels haar werkzaamhe den beëindigd en de bevin dingen vastgelegd in een eind rapport. Dinsdag 29 mei dit rapport zowel door het Groene al-. Wit G Ie Kruis i eigen kring worden bespro ken. HAZERSWOUDE - Zater dagmiddag speelt I lazers- woudse l'.oys om 15 uur in het kader van het toernooi om de l.VB-beker tegen VNA. Sint Bernurdus is dag legast bij MMO, aan vang 14.30 uur en zaterdag avond om 18.30 uur bij het Benthulzense BSC '68. LEIDSCHLNDAM fn verband met de jaarlijkse personeelsdag zal het bureau van gemeentewerken aan de Van Ruysdaellaan vrijdag de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. LEIDEN Zaterdag wordt er voor de drie blindenhonden een bijeenkomst gehouden in het lo kaal van de speeltuinvereniging „Zuid West", Anjelierstraat Tuinstadwijk, Leiden, aanvang 14 uur. Hoogtepunt is een causerie door do heer Maréchal over „Onze zintuigen". Verder gezellig bij praten. sjoelen en kaarten, liet loknal is bereikbaar met de buslijnen 13, 14. 40, 41. 42 en 46. Uitstappen Lammenschansweg, halte Petruskerk, eerste zij straat van Koninginnelaan. Bij vervoersmoeilijkheden tijdig bellen: 26017, 34019, 34266.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3