DE OPVOLGERS VAN DE VEDETTEN VAN AJAX Trainer Teunissen gezicht van FC Den Karavaan Tulpenrally sterk gedund naar finish Johan Cruyff één duel en f. 300,- boete Rumoerig slot achtste rit van Vuelta Kwestieis nog niet Dielis op weg naar biljarttitel Contact met coach voor NHV Charlton trainer Mark Spits trouwt morgen PAGINA 9 voetbalfamilie die nog drie profjes-in VOLENDAM Palirtg, pofbroeken en botters, dat zijn de pijlers waar op de wereldroem van Volendam rust. Die drieeenheid lokte al jaren lang bussen vol toeristen naar de smalle IJsselmeerdijk, waarlangs bijna alle pittoreske vissershuisjes zijn omgebouwd tot souvenirwin kels. De laatste jaren hebben de gidsen echter een nieuw hoofdstuk in hun al bijna versleten lezingen over Volendam moeten inlassen. In het dorp woont immers de internatio nale topper Gerrie Mtlhren. „From Ajax... you know". „Der Spielmacher". „Le joueur avec la technique la plus grande du monde". In alle talen storten zij hun superlatieven uit over hun „Ger- rit", die de laatste jaren in Ajax veelal wordt gesecondeerd door zijn jongere broer Arnold. „De beste wisselspeler van Nederland" noemen de gidsen hem. En dan knikken de Volendammer jochies, die altijd wel ergens een balletje trappen. Zij kennen de gebroeders Mllhren. Om te be reiken wat Gerrie bereikte, trainen zij immers alsof hun leven ervan afhangt; in één van de ruim vijftig jeugdelftallen van Volendam. In dat reservoir van Volen- damse talenten spelen ook de jongste drie broertjes Mlihren. Techniek bezitten ook de drie jongste Mührens, de 17-jarige Jan. de 15-jarige Peter en de 12-jarige Jack in meer dan voldoende mate. De wil om profvoetballer te worden is ook bij het jeugdtrio aanwe- rig- „Nou, of ze willen", bevestigt moeder MUhren, die nog steeds in de traditionele Volendamse dracht pronkt. „Ze zijn er druk mee. Maar of het wat wordt moeten we natuurlijk afwachten". Ze rept zich- naar buiten om weer voetbalbroekjes, shirts en trainingspakken aan de lijn te hangen. Als ze het shirt van Jan (17) op hangt. schudt ze het hoofd. „Ik ben bang dat het met zijn voetbal wat minder gaat worden. Hij speelt nu in zo'n bandje. Ik denk dat het niet helemaal samengaat". Gerrie Mllhren bevestigt de twijfel van zijn moeder: „Jan houdt, als het erop aankomt, meer van zijn gitaar dan van een voetbal. Techniek zit er wel bij hem in, maar de instelling, hè. Hij speelt ge woon zijn eigen partijtje, het liefst als Ausputzer. Want dan kan hij tenminste eens rustig een praatje maken met de doelman. Hij bekijkt het wel in de junio ren 3 waar hij speelt". Goedhartige Gerrie voegt er snel aan toe: „Met dat bandje, warin hij speelt, „The next one", gaat het uitstekend. Daarin speelt hij solo-gitaar en aingt hij. Boven dien maakt hij de meeste nummers voor de groep. Ik heb wat bandjes van die jon gens gehoord en ik vind het wel goed. Al leen dat zaterdagsavonds spelen in een De Weeroverzicht Ut West-Europa bevindt zich nog steeds in een overwe gend zuidelijke stroming van ■enigszins vochtige en matig warme lucht. Deze circulatie wordt in stand gehouden door dat boven de Britse eilanden, de Golf van Biskaje en in het zeege bied ten westen van Portugal gebieden van lage druk voorko men, iterwijl de luchtdruk boven I Cent raal-Europa relatief hoog I is. Een front, dat de scheiding vormt van zeer warme lucht die boven Midden Europa aanwezig is, bevindt zich juist ten oosten van ons land. Storingen die tel kens aan dit front boven Spanje en Frankrijk ontstaan, vooral als gevolg van de sterke ver warming die gedurende de dag in die gebieden plaats vindt, worden met de zuidelijke boven winden naar ons land getrans porteerd. Het zijn deze storin gen die van tijd tot tijd de be volking doen toenemen en de onweersaotiviteit laat opleven. WEERRAPPORTEN van hedenmorgen mTn temp. emp. lag A'dam onbewolkt 3 16 0 De Bilt onbewolkt 1 18 0 Deelen onbewolkt 3 19 0.1 Eelde onbewolkt 3 18 4 Eindhoven onbew. 4 20 0 den Helder onbew. 5 14 0.2 Lth- Rtd. onbew. 1 16 0 Twente 1. bewolkt 2 19 2 Vlissingen onbew. 1 15 1 Zd. Limb, onbew. 2 20 1 Aberdeen regen 4 7 8 Athene half bew 25 0 Barcelon. zw. bew. 9 19 0 Berlijn onweer 3 20 6 Bordeaux onbew. 5 22 0 Brussel onbew. 5 20 0 Frankfurt 1. bew. 2 23 0 Innsbr. 1. bew. 8 26 0 Kopenhagen regen 5 13 0.1 Lissabon half bew- 7 17 8 Londen onbew. 7 17 0 Luxemb. onbew. 1 19 2 Madrid regenbui 8 20 Malaga zw. bew. 7 26 0 Mallorca geh.bew. 3 26 0 Muenchen onbew. 2 26 0 Nice geh. bew- 6 21 0 Oslo geh. bew. 4 16 0 Parijs half bew. 2 20 0 Stockh. half bew. 6 13 0 Wenen obew. 4 26 0 Programma ziekenomroep Maandag 7 mei. OOGZIEKENHUIS (4e lijn): 19.15 Mu ziek vooraf. 19.45 Tune. 19.47 Goe denavond met Hollandse muziek. 20.00 A.B.C. Ons muzlka met om 20.15 het Haag! i Symphonica Klassiek NEOERL. ZEEHOSPITIUM ■en): 19.30 Muziek vooraf. 19.45 ne. 19 47 Kombinne... 20.00 Op -zoek. populair verzoek. 20.2C XEDERL.YXDSCII ZEEHOSPITIUM (alle lijnen)19.30 Muziek vooraf. 19.45 Tune. 19.47 Kombinne... 20.00 A.B.C. Ons muzikaal alfabet. Symphonica. klassiek verzoek. 21.30 PK KV A-STICHTING (4e lijn): 20.00 ie. 20.02 Goedenavond met H> dse klanken. 20.15 Op verzoe Vrijdag 11 mei. OOGZIEKENHUIS: 19.15 Muziek voor af 19.45 Tune. 19-47 Dit is de gein- lijn \an de RANO met verzoekpla ten. cabaret en om 20.15 het Haagse nieuws. 22.00 Truste! WESTEINDE ZIEKENHUIS: 10.00 Tune. 10.02 Dag van de verplegini prijsvraag, gelardeerd met gezelllf >ag. 15 05 lek. 15.15 T alle InlichtingenPost Werk graficus RIJSWIJK De Rijswijkse grafi cus Jan van Beusekom expo seert thans in de lunchroom Heijko aan het Rijswijkse Hen drik Ravesteynplein. Jan van Beusekom is lid van de Rijs wijkse Kunstenaars Vereniging Arti/Shock en heeft onder meer met zijn werk deelgenomen aan de overzichtstentoonstelling die vorig jaar gehouden werd in het Tollenshuis. tarenstraat In de Torenstraat in Den Haag werd een 35-jarige mwoner van Leiderdorp gister middag bij het oversteken van de rijba&n aangereden door een personenauto, die werd bestuurd door een 20-jarige inwoner van Voorschoten. De voetganger moest met een heupfractuur worden opgenomen in het West einde ziekenhuis. ZEIST Johan Cruyff zal morgen niet spelen in de wedstrijd Ajax-Sparta. Hij is gisteren door de tucht- commissie van de K.N.V.B. in een (op zijn verzoek besloten) zitting te Zeist met een bindende wedstrijd onvoorwaardelijk, een boete van 300 gulden en de kos ten van het proces. De gele kaart, die scheidsrechter Corver hem afgelopen zondag gaf in de wedstrijd Excelsior-Ajax gaf de doorslag. Het was Cruyffs derde gele kaart van dit seizoen. Eerder kreeg hij deze bij Sparta-Ajax (eveneens scheidsrechter Corver) én PSV-Ajax (scheidsrechter Vervoort). Cruyff had zijn directe tegenspeler Bassant en Excelsiors trainer Castenmiller opge roepen om in zijn voordeel te getuigen. Voorts trad Ajax- voorzitter Jaap van Praag als zijn raadsman op. De argu menten, de te berde werden gebracht, overtuigde de tucht- commissie, die was samengesteld uit mr. C. Winters, dr. J. A. Brons, J. G. Wille en A. van Zon niet, waarna besloten werd Cruijff voor één wedstrijd uit te sluiten.' De tuchtcommissie schorste Jaap Zwaan van Telstar voor twee wedstrijden. Hij kreeg tevens een boete van 150 gulden. Eindhoven-speler Schalks kreeg een schorsing voor een wed strijd plus een voorwaardelijk, en een geldboete van 125 gul den. DEN HAAG Een dag na de „rel-Mansveld" traint de aanvoerder ivan FC 5>en Haag rweer gewoon mee met de selectiegroep van Teunissen. Het lijkt alsof er van moei lijkheden nooit sprake is geweest. Maar de kwestie is zeker niet op gelost. Er zijn (nog) geen initia tieven genomen om tot een op lossing te komen die de partijen dichter bij elkaar zal brengen. Manager Eddie Hartman: verwacht dat Aad zelf er w over zal beginnen. Bovendien het beter dat de gemoederen De voorgeschied-eni: wedstrijd na twee Jaar die Aad Mansveld moet missen. „Ik hou me wel groot, maar het zit me niet lekker, al blijf ik er vrij rustig onder". Gezicht eerst wat tot bedaren komen". Aad Mansveld: „Erover begin nen is een zaak van een mana ger, niet in de eerste plaats mij" Camping Er zit dus nog hartzeer, heel veel zelfs. Maar het komt na de emotionele donderdag niet meer aan de oppervlakte omdat Aad Mansveld zelf beseft dat hij de vuile was niet buiten moet han gen. Diep in zijn hart voelt hij bovendien dat de rel een gedeel telijk gevolg Is van zijn moeilij ke houding. De laatste weken heeft hij zo veel te verwerken gekregen, dat het zijn voetbal- Trainer Evert Taunlsaen liep het bij FC Den Haag de laatste da gen is gebeurd, is omvangrijk. Aad Mansveld is door de twijfel over een keuze voor het Neder lands elftal uit zijn evenwicht gebracht, en maakte onder an dere tegen Ajax en FC Twente beslissende fouten die FC Den Haag een nederlaag bezorgden. Door dit alles kwam er een „ex plosie", donderdag op de trai ning. Een onschuldig lijkend in cident groeide uit tot een hefti ge woordenwisseling met als on- bevredfgend slot: het wegsturen van de training, het opleggen van een boete en een wedstrijd niet meespelen. gebaar alsof hij wil zeggen: „Rustig het komt allemaal wel weer plezier heeft bedorven. „Ik ga vandaag naar de camping en ik blijf er tot maandag. Morgen ga ik op eigen gelegenheid de wed strijd in Den Bosch bijwonen". Een verzetje, dat Aad Mansveld moet opluchten, dat hem moet bevrijden van de mentale kop zorg. „Dinsdag ben ik weer op de training, want ik wil geen nieuwe boetes krijgen. Daar pas ik voor". Het zal het eerste weekeinde zijn in de achtjarige carrière van Aad Mansveld, dat hem om dis ciplinaire redenen een plaats in het eerste elftal wordt ontno men. Het is bovendien de eerste grootste deel van het seizoen weg met zijn aanvoerder. Hij stelde hem ten overstaan van de spelers steeds als voorbeeld en noemde hem „het gezicht van FC Den Haag". Dat gezicht ontbreekt nu. HANS DE BRUIJN Amateurs in titelstrijd DEN HAAG - Op 12 mei en 13 mei gaan resp. de zater dag - en zondagamateurs van start om het kam pioenschap van Nederland. De zaterdagamateurs, die slechts twee wedstrijden spelen, eindi gen op 19 mei, de zondagama teurs die een halve competitie spelen, eindigen op maandag 11 juni (tweede Pinksterdag). Noordwijk en IJsselmeervogels strijden om de zaterdagtitei; Elinkwijk (la). Roodenburg (lb). CEC (lc). Eilermark (ld), vermoedelijk RBC (le) en Veri tas (If) spelen om de zondag- titel. zaterdag: 12 mei: Noordwijk— IJsselmeervogels; 19 mei: IJssel meervogels—Noordwijk. zondag: 13 mei: Eilermark—E- linkwijk, RBC—Veritas. Rooden burg—CEC; 20 mei: Veritas— Eilermark, CECRBC, Elink wijk—Roodenburg; 27 mei: Ve ritasElinkwijk, Eilermark CEC, RBC—Roodenburg: juni: CEC—Veritas. Roodenburg —Eilermark, Elinkwijk—RBC; 11 juni: Elinkwijk—CEC, Roo denburg—Veritas, Eilermark— BEURS VAN NEW YORK Atch. Top. 26 Mi 26'. 181-, IQ South. Pac. 34 te 34te Allied Chem 33te 33te Am. Can. 32te 32 te A.C.F. Ind. 44te 45te Am. Smeld. 19te 19 te Am. T. and 53 te 53 te Am. Tobac. 40 te 40te Anaconda 19'i 20te Beth. Steel 30 te 30 te Boeine 19"» 18e Chrysler 33 te 33e Citv Bank 37 te 38 te Cons. Edis. 24'» 24 Dougl. Corp. 3484 D. DeNem. 177 te EastmK138s 1391 Ford 64 64 te 62 73 te 73te 26', 267h ■.Mot. 8 te 8 te —.421N Int. Harv. 29 29te Int. Nickel 30'i 30te ITT 36 te 37 Kennecott. 27te 27te Radio Corp. 28te 29'. Rot., Steel 29te 29' Roval Dutch 43 te 44 te teears Roeb. 99tel00te _holl Oil 50te 51 te Mobil 011 69 70te Stand Br. 51te 52', Stand OU. N 98te 99 te OMHOOG St. Worth.In. 45te 46'! Texaco 39 te 39 te LTn. Aircraft 37te 38'! Un. Corn. 8te 8te Un, Brands 9 8T. Uniroval 13te 13'. U.S. Steel .33te 34'i Westineh. 33te 3411 Woolworth 21 20te Unilever 48 54 te 5414 D. Jonas-index Sp'-T"n K'utsbed omzet: 953.87 8.20 Wenen - Christ van der Smis sen moet in zijn resterende partijen veel geluk hebben, wil hij in het Europees kampioenschap bandstoten zijn ideaal - tenminste de vierde plaats - nog kunnen verwezenlijken. Nadat hij gisteren in een mara thonpartij van drie uur in 47 beurten tegen Siebert overeind was gebleven moest hij in de vierde ronde zijn meerdere er kennen in Connesson. Het toernooi kwam op de tweede dag al een eind in de richting van een beslissing ten gunste van Ludo Dielis, want terwijl deze bleef winnen - Galvez en Weingartner waren tijdens zijn' optreden slechts figuranten - le den Boulanger en Scherz een nederlaag, zodat Dielis als eni ge ongeslagen bleef. De uitslagen van de derde en vierde ronde waren: V.d. Smis sen (Ned) 200 Siebert (Did) 193 (47 brt); Boulanger (Belg) 200Connesson (Fr) 153 (36): Dielis (Belg) 200—Galvez (Sp) 83(13); Scherz (Oost) 200—Wein gartner (Oost) 138(25); Siebert 200—Boulanger 198(27); Connes son 200—v.d.Smissen 119(21); Dielis 200Weingartner 56(19); Galvez 200—Scherz 154(30). Dielis leidt met 8 punten voor Boulanger met 6. Connesson, Scherz, Galvez en v.d.Smissen met 4. Siebert met 2 en Wein gartner met 0. ARNHEM In Arnhem heeft gis teren een informatief gesprek plaats gehad tussen Heinz Hen- neberg uit Langen (bij Frank fort), leden van het bondsbe- stuur, diverse bondscommissies en enkele toptralners van het Nederlands Handbal Verbond. Heinz Henneberg, sinds 1969 trai ner bij de Hessische Handbal- bond, heeft belangstelling voor de functie van bondstrainer van het NHV. Op korte termijn, vermoedelijk eind volgende week is er een tweede gesprek tussen Henne berg en het bondsbestuur, waar na een beslissing is te verwach- ZTOTY STOK Bij het passeren te Ztoty Stok waren van de 61 woensdagavond gestarte deelnemers in de 23e Tul penrally er nog 41 in de strijd. De rijders hadden, toen zij daar donderdagnacht doorkwamen, 1256 kilometer af gelegd van de ruim 3000 kilometer lange route, die op Schiphol eindigt. Op de derde dag vielen er nog eens 13 uit. Van de 41 Nederlandse equipes, hebben er 23 inmid dels de strijd gestaakt. LONDEN Bobby Charlton, de sterspeler van Manches ter United, die onlangs af scheid nam als actief voet baller, heeft een baan aan vaard als trainer van de tweede divisieclub Preston North End. let zijiri: Lufkemeijer Ba tem art, Suykerbuyk/Frank, Eine/Van Valen, de heer en mevrouw Van Beusekom, Lenderink/Scbultz, Martens-Edixhoven, Vossen/En gelss, Tjan/Buwalda, Van den Bosch/Van der Horst, Wim en Kees Luybregts, Bessem/Dick- hout, Konst Pieterse, Si- mons/Van Hulst, Mouwes/Bier- iman. De uitgevallen buitenlanders zijn: Komonnicki/Kruta (Pol), Bach- tin/Cieeierzynsky (Pol), Zrru- da/Wyka (Pol), Lan^beng/Wan- grat (Pol), Wackiwski/Olszwes- ki (Pol). De treindeefotemers hebben giste- Zalafell - Hoe lang en slape rig de achtste etappe van de Ronde van Spanje ook mocht zijn, aan de meet van de 245 km lange rit, raakten de gemoederen ernstig verhit. Eddy Peelman ging als eerste door de finish vóór Eddy n« Merckx. Maar de ploegleider van de vijfvoudige Tour de Francewinnaar protesteerde, omdat Peelman bij het aanzet ten van de sprint een duwtje in de rug zou hebben gehad van ploeggenoot Nassen. De jury van aankomst gaf hem gelijk en zette Merckx op de eerste en Peelman op de 33ste plaats. Die gang van zaken was voor Peel- mans ploegleider aanleiding op zijn beurt een protest in te die nen. Dit geharrewar bij de fi nish was het enige opwindende aan de lange, saaie etappe van Castellon naar Calafell. In de zeven uur, die de renners nodig hadden voor de 245 km werd niet één serieuze uitlooppoging ondernomen. 15 44 (met bun. 7.05.34); is (B) 7.05.44 (met ben Gomez Lopez (Sp) z t. (B) I Pesarrodonn Eddy Merckx 37.3: 37 31 47: 4 Pc lx- Schoenmaecki Swcrts 37 32.19 7. (Sp» 37.32.22 8 Gonzales 32 31: 9. Thevenet (Fr) i Torres (Sp) 37.32.37. 37.30.41 37.82.00 37.32.15; ren in Pol'en en Oost-Duiteland de strijd moeten staken. Slechts 28 van de 61 gestarte equipes meldden zioh aan da tijdcontro- le in Helmstedt, de Oostduitse grensplaats. Daar wachtte de vermoeide karavaan zes uur rust, voordat via WesUDuitsland koers ge»zet werd naar Neder land. Negen Nederlandse combi naties raakten op deze derde dag uit de rally, te weten Dek kers/De Boer, Nuyen/Mijmans, Van Veen/Van Veen, J, en T. Smeeta, Van Rijn/Van de Veek, Steenwinkel/Aay, Van Hu!st/An- tihony, BoekerikampBBroekSians, Wijnbelt/Bax en de buitenlan ders: Clarke/Gray (Eng), Mc Dowel/Tucker (Eng), Jarosze- wicz-Dragewski (Polen), Wess- proem/Soederlund (Zweden). Volgens een mededHing van ral ly-officials in Schiphol is de Poolse equipe Stawowiak/Czy- zyk in de loop van vrijdag een ernstig ongeluk overkomen. Sta- wowiak zou ernstig zijn gewond. z»>n bijrijder licht Ronde verder voor Davis cup TEL AVIV Nederland heeft zich gisteren in Tel Avlv gekwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de Davis Cup Europese zone. Nadat Hordijk en Fleury door winst in de enkelspelen op de eerste dag tegen Israël een voorsprong hadden genomen van 2-0, zegevierden' zij in het dubbelspel met 10-8, 6-4, 6-2 over Josef Stabholz en Wertheimer. De resterende enkelspelen zijn daardoor een formaliteit gewor den. Op 18. 19 en 20 mei wordt op de METSbanen in Scheveningen (met Tom Okker) tegen de win naar van de Europese zone; Roemenië, gespeeld. BEVERLY HILLS (UPR) De 32-jarige Amerikaanse olympi sche zwemkampioen Mark Spitz trouwt morgen in het Beverly Hills hotel in de gelijknamige plaats in Californie, met de 21- iarige voormalige mannequin Susan Weiner. Het huwelijk zal om negen uur 's avonds door rabbijn Isaiah Zel- din ten overataan van 350 geno digden worden gesloten. De oruid is de dochter van een in- lustriecl uit Loc Angeles. band en zondagsmorgens voetballen, dat gaat niet erg samen". Gerne ziet meer in Peter, die in de aspi- ranten-b speelt „Ik denk dat-ie wel heel dicht bij een profcontract komt", peinst Gerrie. Vijf jaar geleden wees hij dit broertje overigens al aan als de meest talentvolle van de jongste drie. Jackie, die in de pupillen 2 uitkomt, schat hij iets minder hoog. „Volgens zeggen moet hij er aardig wat van kunnen, maar ik vindt dat hij een beetje dikkig wordt. Ik heb dan ook laatst tegen hem gezegd dat hij minder moest snoepen en harder moest trainen". Het voetbalgeslacht MUhren is nog lang niet uitgestorven. De nieuwe voetballoten bereiden zich, door scouts van Ajax gade geslagen, voor op een bestaan in het prof voetbal. BERT VOSKUIL

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9