Andere instelling nodig tegenover burgerij wensen van Structuurplan onderwerp van tentoonstelling V racht wagenchauffeurs Katwijk blijven kwaad oonen- en duinstreek en vlietstreek Vrienden van Wassenaar: OOK Wat u moet weten EHBO Sassenheim versterkt met gediplomeerden Voor Audi naar Karahd Deze week in de Leidse bioscopen Porgy and Bess De vier liefdes van Greta Blow up PAGINA 7 VRIJDAG 4 MEI 1973 LEIDSE COURANT Op een bijzonder drukbezochte al gemene ledenvergadering van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar, gisteravond In de kantine van het politiebureau, is uitvoerig gediscussieerd over de verkeersproblemen in en rond de gemeente. Uitgangspunt bij deze discussie was een inleiding van voorzitter mr. Tj. Halberts- ma, waarin kritiek te beluiste ren was op de communicatie tussen het college van burge meester en wethouders en de burgerij. Het waren in de eerste plaats wegen- en verkeerskwes- Een amjer terrein, waarop wezen- men. om zich te geen bezinnen burgers kreeg algemene instem- op een andere instelling tegen- ming vanuit de vergadering, over de wensen van de burgerij. Ook burgemeester Staab, die her- Nodig is, dat er een verkeers- commissie In het leven wordt geroepen, waarin ook niet- raadsleden worden opgenomen. Wat dat betreft, steunt het be stuur de vragen, die het lid van de raad. ir. K. W. Nieuwzwaag, daarover aan burgemeester en wethouders heeft gesteld en die in de raadsvergadering van 21 mei a.s. beantwoord zullen wor- ties, die bij de burgerij onge noegen en verontrusting hebben gewekt. Spreker herinnerde aan de ver schillende plannen voor zgn. wegverbeteringen, die door het college aan de raad of aan een raadscommissie werden voorge legd. Over slechts enkele van die plannen werd het advies ge vraagd van de door de vereni ging ingestelde Commissie Ver- keerscontact. Die adviezen zijn niet door het college gevolgd. Maar in de raadscommissies en in de raad zelf bleken de- leden het wel met het standpunt van Verkeerscontact eens te zijn- De Vrienden van Wassenaar gelo- lijke inbreng van de burgerij mogelijk zou zijn is: hel tot stand brengen van een struc tuurplan. Het verleden jaar ver schenen ontwerp-structuurplan biedt, aldus mr. Halbertsma. te weinig aanknopingspunten voor een discussie over de toekomsti ge ontwikkeling van Wassenaar. Wat dat betreft is de dezer da gen verschenen folder over het plan veel beter geslaagd. Er zou. zoals dat ook elders ge beurt. een multidisciplinaire werkgroep samengesteld moeten worden, waarin naast de des kundigen van de gemeente ook vertegenwoordigers van de bur gerij zitting hebben. haaldelljk zeer slagvaardig en op vaak geestige wijze aan het debat deelnam, toonde zich een warm voorstander van vergro ting van de openheid en van de inspraak door de burgerij. On der de zeer vele belangstellen den op de vergadering, bevond zich oud-burgemeester mr. W. J. Geertsema, terwijl het ge meentebestuur, behalve door de burgemeester, ook vertegen woordigd werd door wethouder mr. dr. W. F. van Gunsteren. NOORDWIJK De kinderen uit de wijk Boerenburg in Noordwijk zullen binnenkort hun ..eigen" school hebben. De school aan de v. Mor j tolstraat is nagenoeg gereel en ook de scholengemeenschap aan de Stakman Bossestraat krijgt vorm. In dit laatste complex (zie foto) komt een 3-klassige kleuterschool en een basisschool voor zowel het r.k. als prot. christelijk onderwijs. LISSE - Muziekvereniging ..Kunst en Volharding" houdt vanavond de jaarvergadering in gebouw Rehoboth. waarna een gezellig samenzijn wordt gehouden. NIEUWKOOP Uitslagen van de wedvlucht van ,.De Vooruitgang": A. v. Leeu wen 1.4,5.20: J. Woerde 2.3.12.15; P. Groenveld 6; J. Tijsterman 7. 11; A. Groe nendijk 8 J. Wahle 9; F. v. d. Zal 10 gebr. Bos 13; J. v. Donk 14; M. Kuyf 16; C. Verduyn 7; S. Pietersen 18; gebr. Vork 19. t LEIDEN Bij kabinet Ga per wordt morgen een ten toonstelling geopend van ..Steengoed". Exposanten zijn Mieke Blitz. Hanneke Verhey, Els van Westerloo. Gerarda van Westerloo en Ans Hey. De tentoonstelling is geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 14.00-17.30 uur en donderdag ook 19.00-21.00 uur. ven. dat voor het Wassenaarse De gedachte aan het vormen van gemeentebestuur de tijd is geko- een verkeerscommissie met SASSENHEIM De 39ste jaarver gadering van de plaatselijke EHBO vond gisteravond in het Bruine Paard plaats. Over 't 40-' jarig jubileum, dat volgend jaar plaats v.ndt, zei de voorzitter Lambooy dat dit niet zonder meer mag voorbij gaan. Per soonlijk dacht hij aan een de monstratie of gemeenschappe lijke oefening. Vanuit de vergadering werden suggesties gedaan om voorlich ting op scholen en bedrijven en een voorlichtingsboekje huis- aan-huis te verspreiden, met nuttige wenken. De voorzitter zei met ingang van het nieuwe seizoen een comité hiervoor in te willen stellen. Na afloop van de huishoudelijke vergadering werden door burge meester van Knobelsdorff de di ploma's uitgereikt aan de ge slaagde cursisten. Maar vooral zei hij weer blij te zijn de di ploma's te kunnen uitreiken. Als burgemeester deed hij dit na mens de gemeenschap, waar voor hij docenten, cursisten en bestuur dankbaar was. Geslaagde cursisten zijn: de da mes K. Bergman; M Bergman; A. J. C. ten Bosch; H. J. Brou wer- ter Laak: E. Z. Compie-de Vries; J. J. Korevaar-van Fruchten; J. H. v.d. Lans; A. M. P. v. Ruiten-Bruine; M. A. Smit- de Vogel; E. Stolker; M. H. Th. v. Velzen-v. Ruiten; A. Ver schoor; A. T. W. Verschoor-Ave; C. H. v.d. Voorn;v. Schie; C. A. M. Wdering-Vroonhof. De heren: J. A. C. de Bruin; A. Q. J.de Goey; B. v.d. Plas; W. Stut; Th. P. C. Vermey; Th. Vroon hof; L. Verschoor. Ponyclub in oprichting STOMPWIJK— Een aantal Stomp- wijkers stelt sinds enige tijd po gingen in het werk om.te komen tot de oprichting van een pony club. Men gelooft zeker te kun nen slagen, omdat de belang stelling de laatste jaren bijzon der groot is bij de ponyraces. Men kan zich als lid laten inschrij ven van deze nog naamloze ver eniging in oprichting bij: M. de Haan, Stompwijkseweg 22, A. Koeleman, Dr. v. Noortstr. 10a, J. Vurens. Dr. v. Noortstr. 13a en P. Roeling, Oosteinde le. Aanmeldingen gaarne vóór 14 mei. In de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan is gistermiddag door burgemeester Mr. K. Staab de tentoonstelling over het ontwerp-structuurplan ge opend, die daar tot en met 25 mei a.s. zal duren. Aan de hand van kaarten en enkele foto's is een aantal hoofdzaken uit het structuurplan geïllustreerd. LEIDEN - De verkeerscom missie uit de Leidse raad komt maandagmiddag om vier uur bijeen. Het leggen van een drempel om het doorgaand verkeer uit de Pieterskerkwijk te weren, is een van de agendapunten die behandeld worden. NOORDWIJK De trimbaan, die in de Noordwijkse Noordduinen enige tijd geleden als een soort conditie-experiment werd aange legd. blijkt nu toch wel een schot in de roos geweest te zijn. Voor al in de weekeinds trekken heel wat uitgebluste thuiszitters naar deze unieke baan om de spieren los te gooien en het uithoudings vermogen wat bij te schaven. Op het 1500 meter lange parcours ge ven borden aan hoe de diverse hindernissen genomen dienen te worden zodat elke trimmer in spé op elk moment van de dag de uitdaging aan kan nemen. en inspraak, die aan de uitein delijke vaststelling van hel structuurplan voorafgaat, met een estafette met talrijke deel nemers. Het plan, dat enige tijd geleden in druk verschenen en waarover dezer dgen e voortreffelijke brochure huis aan huis is verspeid is steeds een ontwerp. Met het verspreiden van de brochure en het inrichten van de tentoonstel ling begint de Inspraak-periode, bij deze gelegenheid toesprkaen Overigens hebben op verzoek var hielden, legden er allebei de na- het gemeentebestuur een aantal druk op. dat de discussie over Wassenaarse verenigingen en het structuurplan nog lang niet instellingen hun schriftelijke afgesloten is. Met name de commentaar al ter kennis van kwesties van het verkeer en het gemeentebestuur gebracht, van de woningbouw zullen nog Het gemeentebestuur hoopt dat verder moeten worden uitge- vele burgers van de gelegenheid diept, aldus de burgemeester. gebruik zullen maken hun visie Wethouder Brink vergeleek de uit- te geven over het plan of over voerige procedure van overleg onderdelen daarvan. VOORHOUT Het bestemmings plan landelijk gebied, waarvan het ontwerp sinds kort aan de Voorhoutse raad is aangeboden, voorziet in een toekomstige agrarische bestemming van het gebied dat wordt omsloten door de Boekenburglaan, de spoor lijn Leiden Haarlem en de Haar lemmertrekvaart. Sikkens, het bedrijf dat in dit gebied min of meer uit de toon valt. wil er iets aan doen om op verantwoorde wijze in het landschap te pas sen. Men wil rond het fabrieks complex een houtsingel aanleg gen. een voorstel dat door b. en w. van Voorhout wordt toege juicht al zal een volledige ca mouflage van het bedrijf geen haalbare kaart blijken te zijn. KATWIJK - De verkeerscommis sie van Katwijk gaat maandag een beslissing nemen over de 30 aanvragen tot parkeeronthef- fing, welke door vrachtwagen chauffeurs zijn ingediend. Eer der werden 59 aanvragen Inge diend, waarop in 25 gevallen gunstig werd beschikt. Na het opnamen van de parkeer- verordening in Satwljk - na veelvuldig aandringen vanuit de burgerij, die last had vsn ge parkeerde vrachtwagens - is het in Katwijk nauwelijks meer rus tig geweest. De chauffeurs hiel den verschillende malen luid claxonerend een protestrit door Audi llNfi sii-rdcalcr voof jichwl U-Iden en Vvljdc dl i cn wrrkpUjis zi|n grvtyijjd in Vout«chotcn .ian dc rau Win «pdwi-sf ^ridcH rr» V'ootwholcn Ia h*c pac kjrmurg VVatcfiporL i. 01710-69307(om te onthouden) Korortó Nieuwe bron van onrust Is, dat aan toeristenbussen wel onthef fing van de parkeerverordening werd verleend, terwijl bewoners van de Nachtegaallaan bij de gemeente een klacht indienden over vrachtwagens, die in hun woonomgeving - met vergunning - moge weorden geparkeerd. Het gemeentebestuur heeft inmid- j dels al laten weten, dat het ont- heffingsbeleid niet te ruim kan j zijn. Als men op grote schaal ontheffingen gaat geven wordt j de verordening ontkracht en zit men uiteindelijk toch weer met klachten van de bewoners. De belofte, dat de poiitie de nodige soepelheid zou betrachten, is volgens de chauffeurs ook niet I waargemaakt. LEIDEN Deze week draaien er in Leiden bijna uitsluitend prolongaties en reprises. De enige film die nog niet in Leiden vertoond werd is „De vier liefdes van Greta" in REX. De film beschrijft de avonturen van Duitse Greta In Engeland, waar ze als au pair werkzaam is. TRIANON komt deze week met de negeropera „Porgy and Bess". In deze film, waarvoor Gerschwln de muziek schreef, ziet de toeschouwer het ener zijds vrolijke, anderzijds trieste leven in een negerdorpje. „Blow up" draait deze week weer in CAMERA. Het is het verhaal over een fotograaf, die bij toevul (door het vergroten van een van zijn foto's) een moord ontdekt. Voor de elfde week heeft LIDO „Turks Fruit" op zijn witte doek. Deze film. de nieuwste Nederlandse produktie, werd gemaakt naar het gelijknamige boek van Jan Wolkers. „Roma" vun Fellini gaat zijn derde week in in STUDIO. Op nog al chaotische wij ze beschrijft de Italiaanse meester het leven in de hoofdstad. LUXOR tenslotte vertoont voor de vierde week „De vier vuis ten de lucht in". Het komische duo Bud Spencer en Terence Hill staan hun mannetje weer in de meest zotte situaties. Aangrijpend TRIANON De verfilming van de Amerikaanse negero pera „Porgy and Bes" ver enigt veel In zich: mooie op namen en fijne muziek. Voor de muziek is de Amerikaan se componist Gerschwln ver antwoordelijk. verhaal en mooie muziek Het verhaal is zo ongeveer bekend. De kreupele Porgy neemt de knappe Bes onder ijn hoede wanneer haar minnaar het dorpje moet verlaten, omdat hij een moord heeft gepleegd. Er bloeit een liefde tussen hen op, die telkens verstoord wordt door Crow, de minaar. Dit laait zo hoog op dat Porgy hem vermoord. Porgy wordt daarom voor verhoor naar het polltie-bureau meegenomen. Wanneer hij terug komt. met ca deaus voor Bes. staat hem een verrassing te wachten. Zoals gezegd. Een fijn verhaal met mooie muziek, waarbij af en toe wel een traantje bij weg te pinken is. Jammer dat de film af en toe trilde en halverwege op het scherm terecht kwam. Russische tekenfilm- kunst vooraf REX Je kunt maar niet ge noeg gewaarschuwd zijn. Dat Is de boodschap, die Rex deze week zijn trouwe bezoe kers (in duplo) meegeeft. De weinig boeiende liefdesavon turen, die Duitse Greta als „au pair" in Londen beleeft, krijgen een extra-dimensie door een kwartiertje Russi sche tekenfilm-kunst vooruf. Een alleraardigste muizen-minderheid maakt zich vrolijk met de kat. die de vijand van het muizen-volk is. Ze negéren de waarschuwing van degenen, die de angst tot een cultus heb ben verheven. Zover drijven ze hun vermaak, dot de kat zich verhangt. En ols de hele muizengemeenschap zich dan feeste lijk van het kreng wil ontdoen, door het op culturele wijze te verbranden, ontwaakt de kat met oen akelige schreeuw en slaat het hele muizenvolk in een klap neer. En dat slaat dan ook op het verheffendo werk van de bioscoop, die clke-week-weer een portie bloot presenteert en sex tot ge meengoed maakt, waar ledereen de spot mee drijft. De nor men verschuiven, welja. Maar daarmee is de kat nog niet dood. Simpel verhaal met begin noch eind Camera - In Camera draalt deze week de vroeger zo suc cesvolle film van de regis seur Antonlonl, „Blow Up". De hernieuwde kennismaking met deze baanbrekende film (zeker acht Jaar oud) Is be slist de moeite waard. Blow Up mag zeker genoemd wor den als een der voorlopers van onze hedendaagse ci neastische producten. Op de keeper beschouwd, waren de makers van Blow Up, Carlo Pontl en Antonlonl, hun tijd ver vooruit. Het verhaal, waar de toeschouwer zo middenin wordt gezet, boeit van het begin tot het eind, terwijl je na afloop moet stellen dat hot eigenlijk maar een simpel verhaal Is, zonder begin of eind. We worden geconfronteerd met een Jonge fotograaf, die het al een heel eind geschopt heeft (hij rijdt in een Rolls en heeft een kast van een huls). Wandelend in het park maakt hij op names van een verliefd paar en pas bij nadere beschouwing blijkt er meer achter te zitten. Hij is met zijn fototoestel zon der dat hij het weet, getuige geweest van een moord. Komt hij terug op de plaats des onheils dan Is er niets meer te vinden. Ook van de betrokken vrouw (Vanessa Redgrave) is geen spoor meer te ontdekken. Het feit dat hij zich ulles ver beeld zou hebben wordt versterkt als hij. teruglopend door het park, een tenniswedstrijd gadeslaat van twee mlmespelers en toeschouwers. Hij doet zelf mee door de fictieve bal op te rapen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7