OQ Mr. Vrolijk opent gebouw stichting Midden Rijnland Alphense Boys bood moedig verzet fianen "L Jeugdploeg van Avanti naar Ned. titelstrijd Kledingaktie Mensen in Nood Diamanten feest echtpaar Zaal in De Mendelhof Reclame is op eerste plaats voor producent n.tinlc noteert u ever ij/ai'tote' t>AGINA 5 VRIJDAG 4 MEI 1973 LEIDSE COURANT ERSWOUDE De commis- in de koningin in Zuid rand, mr. M. Vrolijk, zal op ijdag 11 mei het nieuwe pand de Stichting Maatschappe- ike Dienstverlening „Midden- lijnland" te Hazerswoude-Rijn- officieel openen. In dit id Rijndijk 53, waar tot voor irt de zusters Ursulinen van «rgen waren gehuisvest, wor- directie, administratie, een van het maatschappelijk ierk, de gezins- en bejaarden- irislverzorging ondergebracht. Stichting Maatschappelijke )ienstverlening Midden-Rijn- n ^and on stond op 1 januari 1972 8' ia een fusie van de vier stich- ul' ingen in Hazerswoude. Koude- kerk aan den Rijn, Zoeterwoude en Leiderdorp, die zich met maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging bezig hielden. Een volgende fusie bleek toen overigens weer nood zakelijk, ten einde te voldoen aan het subsidiebeleid van het CRM-ministerie én aan het stre ven naar een optimaal functio nerende dienstverlening. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Rijn land én het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening, die destijds was ontstaan na een samengaan van vier stichtingen uit Alphen aan den Rijn, beslo ten tot déze fusie, die op 1 ja nuari 1973 van kracht werd. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Rijn land werd de naam. Participanten in de stichting, die thans ongeveer 325 medewer kers telt, zijn alle kerkgenoot schappen uit de gemeenten Al phen aan den Rijn, Hazerswou de, Koudekerk aan den Rijn, Zoeterwoude en Leiderdorp. Zoals in de aanhef gemeld is de stichting gevestigd aan de Ha- zerswoudse Rijndijk 53, maar wat het werkgebied Alphen aan den Rijn aangaat blijven de panden Borneostraat 12 (maat schappelijk werk) en Marnix- straat 87 (gezins- en bejaarden verzorging) in de Oude Rijnstad gehandhaafd. Daarnaast wordt getracht op zoveel mogelijk plaatsen in de regio spreekuur ruimten te creëren. HAZERSWOUDE/ZOETERWOUDE De afgelopen nacht zijn de eerste van tien enorme vaten voor de Zoeterwoudse bierbrouwerij in aanbouw gelost. Dat gebeurde in HazerswoudeRijndijk waar de vaten overgehesen werden van transportschepen op wagens. Elk ge vaarte weegt 35.000 kilo en heeft een inhoud voor 480.000 liter bier. het transport moet 's nachts gebeuren omdat het de gehele breedte van de Rijndijk nodig heeft. De vaten zijn in Soest gemaakt en per schip pandaaruit via Amsterdam naar Hazerswoude o ver gebracht. Op de foto: het lossen van de enorme vaten op de diepladers die afgelopen nacht de tanks naar de plaats van bestemming hebben gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Nie mand van degenen, die gister avond getuige waren van de in- tenessante wedstrijd tussen Al phense Boys en het volledige team van de Wageningse eerste divisieclub Wageningen zal kun nen beweren, dat de Alphense Boys niet hun uiterste best heb ben gedaan. Allen niet één uitgezonderd hebben zij zich tot het laatste fluitsig naal van arbiter De Gans uit Voorburg gegeven teneinde de toch wel doorlopend dreigende den. In de eerste helft bleef de schade rog beperkt tot eer treffer van Vijfeicken. die doelman Fred var der Werf geen kans gaf. Na de hervatting voerden de gasten de voorsprong op tot 0-3 door treffers van Schreuder en Osen- brugge. Bij een glad lopende te genaanval wist Nico Verwoerd de eer te redden, maar daarna werd het Boys doel order enor me druk gezet. Dit resulteerde in treffers van Wellerdick. Ha- zelhekke en Meurs. waardoor het slot met een tooh nog stevi ge nederlaag voor de Boys kwam. Toch wel een wedstrijd waarvan het niet al te talrijke publiek duidelijk had genoten. Jammer was ook. dat het weer niet zo goed meewerkte. Na de thee re gende het narr#lijk bijzonder flink, waardoor het veld nogal glad werd en het verblijf langs de lijn verre van aantrekkelijk werd. Vakantie- :rd. spelen in -AH Hoogmade os'krijgen een iredere opzet tOGMADE Het comité va- antiebezigheden van Hoogmade |aat bij de gemeente Woubrug- |e een subsidieverzoek indienen. )e financiën zijn nodig om de ilannen te kunnen uitvoeren ygiaarover men het gisteravond 12jjdens een bijeenkomst fn Hui- 0 f v. d. Ploeg eens kon worden. -7, 1was veel belangstelling ook rd len delegatie van het Oranjeco- hité was aanwezig voor het 20, jiitiatief van de vakantiebezig- ll-teden. Vorig jaar werden op be oals de heer P. Bank zei, er 2, koet nu een bredere basis aan 11-jegeven worden en de hele Fliugd moet er bij betrokken lte unnen worden. EHjanisatorlsch is de zaak vrij (oed rond te krijgen, want niet hinder dan 20 mensen gaven 18, ich al als vrijwilliger op om •6, erschillende activiteiten te be- eleiden. Waar het op hangt Ve(jn eigenlijk allex nog de fi- l—lfcnciën. I—lfcnciën. Rui uimtcnoocl kleuterschool ïazerswoude opgelost ie HAZERSWOUDE - De Hazers- woudse tafeltennisvereniging Avanti zal met liefst vijftien jeugdleden vertegenwoordigd zijn op de nationale kampioen schappen, die zondag in Culem- borg worden gehouden. Op grond van hun prestaties in competitie en diverse toernooien zijn zij geselecteerd voor deel name aan de titelwedstrijden, waaraan in de diverse leeftijds groepen telkens 24 jongelui meedoen. Els Vreeburg en Liesbet'n Smits zijn bij de junioren van de par tij en Annelies Timmermans. Annemieke Smits, Mariette Pannebakker en Wilma Kooter bij de aspiranten. Brigitte Koot- er houdt Avanti's eer hoog bij de pupillen en Bettine Vriese- koop en de zusjes Marion en Annemieke Streng bij de wel pen. Theo Louwers hoopt een goed tafeltennisfiguur te slaan bij de junioren en Peter Streng, broer van zojuist genoemde Ma rion en Annemieke. en Leon van de Werf gaan bij de aspi ranten achter de groene tafel. Peter de Groot doet mee bij de pupillen. Fred Timmermans completeert de Avanti-ploeg bij de welpen. Anneke de Ruiter is reserve bij de aspiranten-cate gorie in dit toernooi, waar Avanti zo'n acht procent van het deelnemersaantal uitmaakt. Het echtpaar Zaal-Ouwendijk ersuoude De vlag hing gis- rmiddag uit bij de protestants iristelijke kleuterschool 't Ha- bos in Hazerswoude-dorp. Het as een teken van vreugde én ankbaarheid, nu het derde lo- 1, dat plaats biedt aan zeven dertig kleuters, in gebruik worden genomen- Baar was men vooral, dat derde lokaal zo snel kon orden gerealiseerd, als men in 'lenschouw neemt, dat de nood- iak tot de verwezenlijking ervan zich in september van t vorig jaar manifesteerde. A. Kamphuis, de voorzitter de vereniging voor protes- ints-christelijk schoolonderwijs, ak zijn vreugde al evenmin on- r stoelen of banken, de hoofdleidster van de R.K.- a euterschool Het Kleuterdal ^esenteerde de school waarmee protestants-christelijke kleu- rschool zo nauw samenwerkt, ■ofdaannemer F. de Gelder, enals de andere uitvoeders, •rden geroemd om de snelle ijze van werken voor de tot- andkoming van het derde lo- het Hazebos. BOSKOOP „Wat moeten wij meer verlangen, wij hebben hier in onze gezellige kamer in het bejaardencentrum „De Men delhof" de hemel op aarde", aldus de 85-jarige bru'd mevr. Adr. Corn. ZaalOuwendijk die met haar man de heer R. Zaal (86) op 15 mei de dag hoopt te herdenken, dat zij zestig jaar geleden in Boskoop in het huwe lijk traden. BAR BISTRO BODEGA „HIMPE" Kloksteeg 3 - Leiden Telefoon 23053 Unieke gelegenheid voor uw borrel, receptie, koud buffet en fondue De bruidegom, die men zijn 86 jaar beslist nog niet „geeft" heeft zijn hele leven in de tuin derij gewerkt en nog wel bij een baas namelijk J. Bulk en Co in het Reijerskoop. Ruim 53 jaar heeft hij daar gewerkt en bij zijn gouden arbeidsjubileum ontving hij een koninklijke on derscheiding waarop hij maar wat trots is. Vanaf vorig jaar woont het echt paar in De Mendelhof als zoda- nig waren zij ook de eerste be woners van dit riante huis. Voordien woonden zij meer dan 50 jaar aan de Middelkoopseweg op de grens met Reeuwijk. Het echtpaar heeft geen kinderen. Met de nog in leven zijnde fa milieleden en de overige bewo ners van het huis hopen zij op 15 mei in de recreatiezaal aan dacht te besteden aan dit zeld zame festijn. Die dag de 15e mei zal er van 3.30 uur tot 5 I uur tevens gelegenheid zijn het I echtpaar geluk te wensen. Alphen aan den Rijn De plaat selijke afdelingen van de Pad vinderij en de Verkennerij hou den gezamenlijk zaterdag inza meling van bruikbare, afge dankte kleding, t.b.v. mensen in nood. De kledingactie staat on der supervisie van de Neder landse te 's-Hertogenbosch ge vestigde Stichting „Mensen in Nood", „Caritas Neerlandica". Deze stichting publiceert haar we tenswaardigheden over noodge- bieden, onder de titel „Glama- via" en is als zodanig in elk ge zin bekend. Men kent dus de grote noden onder mensen over de wijde wereld. Het is de bedoeling dat de afge dankte, bruikbare kleding door de gevers zaterdag 5 mei a.s. tussen 10 en 14 uur naar een van de volgende wachtposten van de organisatoren in Alphen a/d Rijn wordt gebracht. Verza melpunten zijn: Pius X-kerk, Van Nesstraat; Opstandings- kerk. Prinses Marijkestraat; „Nabij", Van Lennepstraat; Goede Herderkerk, Ten Harm- senstraat; Josefzaal, Paradijs laan; Peuterspeelzaal, Nieuwe- sloot; „Het Kacteel", Ridder kerk. Zaterdag 5 mei zal theatergroep Mandarijnin de zaal ..Nabij". Alphen a. d. Rijn. twee voorstellingen geven van het sprookje ..Domme Hans", aanvang 13.30 u. en 15.30 u. Theater ..Mandarijn" is een jonge toneelgroep, ontstaan uit een cursus bewegingsekspressie van een kreatief sentrum. Bodegraven Gisteren nam de directeur van het Gem. Slacht huis in Bodegraven, de heer W. Westerhof, afscheid van zijn werkkring, wegens het bereiken ran de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Westerhof was 25 jaar in dienst bij het slacht huis. Voor zijn ijver en verdiensten kreeg de scheidende directeur uit handen van burgemeester Croles de Gem. ere penning De receptie werd druk bezocht. Alkemade Zoals gebruikelijk werd de maandelijkse bijeen komst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gehouden in restaurant „De Woelige Baren". Dit keer werd de avond ingeleid door de heer Bijl&ma die 2% jaar werkzaam is geweest als rcklametekenaar. Zoals hij zelf zegt: 2/j jaar doelbewust men sen ontevreden maken. Bij de reklame, aldus de heer Bijlsma, gaat het niet om het produkt zelf, maar wat betekent het artikel voor de mensen. De reclame is er voor de producent er niet ten voordele van de con sument De produkten moeten meer bekendheid krijgen, opdat ze beter verkocht worden. Als de fabrikant meer omzet heeft, kan hij goedkoper produceren. Een van de middelen hiervoor is re klame". Vaak is er weinig er- schil in de diverse merken. Een andere wikkel erom heen kan de prijs sterk dqen dalen. De mensen willen een groot assorti ment en een mooie verpakking, waar ze dan ook meer voor willen betalen. Dit is o.a. komen vast te staan uit marktonderzoe- kingen welke regelmatig worden gehouden. Het funeste van re klame sohuilt hierin, dat zij zich richt op de emotionele kant van de mens, en op zijn onderbe wustzijn, aldus inleider de heer Bijlsma. Er werd hiema levendig in groep jes gediscussieerd en men was eensluidend van oordeel, dat men zich zeer kritisch moet opstellen ten aanzien van de reklame. Men moet goed de verpakking lezen. Er zijn twee organisaties o.a. de consumentenbond die op de bres staan voor de koper. Ze vergelijken de diverse merken en geven neutrale voorlichting aan de verbruiker". HI-FI platenspeler Thorens-T.D. 150 compleet met voet, kap en ORTOFONE-element van ƒ599.- oor 477.-. 6 jaar garantie. FÖTO/FILM/FONO DORPSSTRAAT SS HAZERSWOUDE TEL. 01728 -9701 □ATSUN AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-1292' JUWEUERSBEDRIJF HOOIGRACHT 45-LEIDEN m Ruime parkeergelegenheid. „MOFA" Voor eerste klae gebruikte automobielen met 8 mnd. volledige garantie op on derdelen en arbeidsloon. Ruime keus in iedere prijsklasse Financiering verzorgen wij voor ledereen. Inruil mogelijk. AUTOMOBIELBEDRIJF „MOFA" Wossenaerlaan 2, Rljnsaterwoude Tel. 01721 -8599 - 01713-2215 LEIDSE BANDEN SERVICE DE BANDENSPECIALIST - All. merken uit voorraad leverbaar. monteren balanceren - uitlijnen Doeslaan 40, Leiderdorp, Telefoon 01710 - 32400 Geopend dagelijks 8-18 uur, vrijdagavond tot 10 uur. zaterdags van 8-13 uur. ROOSEN OPTIEK Kort galgewater 1 Lelden ALLE BRILLEN 2 JAAR GRATIS VERZEKERD CARAVANS Meer dan 60 Toer- en Sta caravans van Topmerken, vindt u bij ons O a Kip, Cevolier. Gold siream, Rlnel, Delmont, Parkland, accesolres. reparaties en verhuur. CHRISPIJN Caravan Bedrijven b.v. Rijndijk 12] Persoonlijke leningen .iflm I I 2de hypotheken tol i 'II mui, All .«Ui- tot .10 jaar Int. I I.I I I IaANO heil.imv.tr i; - Onutl i TVIrfnoii 01HÏH—15911. waar u gezellig eet. lar, met specialiteiten restaurant ,De Herbergh" Hoofdstraat 129, Noordwljk Tel. 3900 (01710). Zee, HAARPROBLEMEN voor de nieuwste ontwikkelingen op De speciaalzaak voor dames heren haarwerk (aparte salons). Bresstraat 32, tel. 01710 -25212 die leuke FAUTEUIL bij Sir de 1890 waar u ook dot bankje, kastje en d8t andere beitje kocht. Lagr Rijndijk - Lelden - Tel. 43189 Donderdag ook 's avonds 7.00 - 9 00 uur geopend'

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5