Roodenburg pakt ook landstitel Vloedgolf bezwaren tegen ontwerpplan Plassengebied Corsokolossen van start Mr. De Jongh voorspelt: Orgels in De Bron In Leiden weer collectieve „regen" OOK Wat u moet weten V inkenstraatbrug op zelfde plaats Roodenlmr» tegen SJZ PAGINA 3 ZATERDAG 28 APRIL 1973 LEIDSE COURANT St0Cl 611 StfeekllieUWS LEIDEN „Ik heb weer die bal bij me", klonk het bijna wanho pig uit de mond van mr. dr. J. J. de Jongh, voorzitter van de afdeling Leiden vam de KNVB en op de receptie van kampioen Roodenburg oök sprekend na mens die grote KNVB zelf. Een van de vele ballen die voorzitter Uiterdijk van de Leidse eerste klasser mocht ontvangen. En dat allemaal, omdat Rooden burg er in is geslaagd om na zeven jaar de titel te behalen. Een heuglijk feit. Roodenburg wordt straks ook landskampioen bij de zondag amateurs, zoals Noordwijk dat ook bij de zaterdagamateurs wordt. Aldus stelde mr. dr. De Jongh optimistisch vast: „Een stukje geschiedenis van de afde ling Leiden, dat zijn weerga niet kent". Nadat ceremonie meester Werter had bekend ge maakt, dat ex-trainer Pim van der Meent, LFC en Neptunus gelukstelegrammen hadden ge stuurd, mocht namens de Sport stichting de heer Prevo (voor zitter Biegstraaten was zowaar od vakantie) het woord voeren. Hij zei „ontzettend verrukt" te zijn over de prestaties van Roodenburg, maar dat mocht niet verhinderen dat Uiterdijk >o zijn antwoord inging op de abominabele omstandigheden, waaronder Roodenburg moet trainen. Niet alleen Roodenburg heeft te kampen met een ge brekkig accommodatie, zoals De Zijl/LGB-voorzitter Den Hartog later vaststelde. Waarop Uiter dijk constateerde, dat er om te beginnen door de sportvereni gingen in Leiden nog meer sa mengewerkt zal moeten worden. Op deze receptie werd verder het woord gevoerd door de he ren van Lambalgen (Adler), Van Waveren (KNVB,district West II), Van der Geer (COVS) en Ereedeveld (belangenvereni ging Leidse voetbalverenigin gen). Daarna was het erg gezel lig- bijval. LJSSE De corsokolossen zijn weer gereed voor hun gang door de hollenstreek. Driehon- der politiemensen zullen het lange lint in goede banen trach ten te leiden met behulp van een vliegtuig. De jury heeft reeds het oordeel over de wagen uitgesproken. "Keukenhof" had de mooiste wagen van het hele corso 1973. De ere-prijs was voor de wagen „Zeebanket" uit De Zilk. Verder kwamen voor een eerste prijs in aanmerking: "Uw gids door Holland" (14), Noord-Holland (17), Tulpentooi (19) Delfts Blauw (24), Colven- spel (30) en Utrecht (35). Reeds nu zijn de organisatoren van het corso met hun gedachten bij het festijn voor het volgende jaar. De direoties van de grote veilinghallen in Lisse hebben la ten weten, dat men in 1974 niet meer hoeft te rekenen op de veilinggebouwen voor de op bouw van de wagens. Het wordt dus een kritiek jaartje voor het corso, dat alleen "groots" opge zet voor de sbreek van belang Roodenburgs voorzitter H. J. Uiterdijk test de hometrainer, die de heer Van Lambalgen namens Adler, sponsor van Roodenburg, o Activiteiten Koninginnedag O c? Zoeterwoude Activiteiten rond Koninginnedag: Van daag, volleybaltoernooi. Om 19 uur voetballen tussen Oranjevereniging en drum band op Haasbroek. Maan dag, vanaf 8.30 uur muzikale rondgang. Aubade Jan van Banningstraat. 10.30 uur be- handigheidswedstrijd voor jongens en meisjes va 12 fot 16 jaar. Haasbroek. 11.30 uur dezelfde plaats tobbetje ste ken. 13 uur muzikale rond gang. 13.15 uur wielerwed strijd in Westeinde. Hier ook Klaverloop. 14.30 uur wieler wedstrijd (60 km.). In de middag discobal in Don Bos- co en kindervoorstellingen in Centrum. 16.30 demonstratie herdershonden, Haasbroek. 18.45 show VIOS in Jan van Banningstraat. ,'s Avonds bal's in Don Bosco. Voorhout 8.45 uur voor kin deren in parochiehuis „Oom Henk Andruso Kindershow". 9.45 uur dezelfde show voor kleuters. Om 9.15 schoolvoet- bal op gemeentelijk sport park. Zelfde tijd start hand bal toernooi. 2.30 uur voetbal tussen bestuur Foreholte en jeugdcommissie. 11.30 uur prestatieloop Roreholte, club gebouw start. Stompwijk In de morgen rondgang met muziek. Sport complex diverse spelen, 12 uur klaar, 14 uur damesvoet bal. 16 uur prestatieloop over 5 km. Bij slecht weer activi teiten in Dorpshuis en gym zaal. Katwijk: vanavond taptoe in tuin raadhuis, 20 uur. Maan dag: 8 tot 12 uur schoolvoet- en handbal op sportterrein, 9 uur zangaubade, 9.15 uur sporthal voorstelling voor kleuters en 1ste klassers, 10.30 uur voorstelling leerlin gen 2e, 3e en 4e klasse, 9.15 uur Open Hof voorst, voor kleuters, 10.30 uur Open Hof voorst. 2e, 3e en 4 klassen. Ter Aar van 9.30 tot 11.30 uur zwemwedstrijd scholie ren in zwembad „Aarweide" voor Nieuwveners. 20 uur pa rochiehuis Langeraar dansa vond gehuwde paren. Nieuwveen 9.30 uur, 48 jaar vanaf Kwiek optocht versierde fietsen, 810 jaar straattekeningen Conrad- park, 1012 jaar zwemmen (zie Ter Aar). 14 uur, 48 jaar Kwiek film, 8—10 jaar puzzelwandeltocht r.k.-school, 10—12 jaar puzzeltocht. Noordwijk 8 uur koraalmu- ziek kerkplein aansl. optocht door dorp, aubade. 9.15 kleu teroptocht vanaf Lido en hier om 10.15 kleuterfeest. In ochtend en middag spelen in Hoofdstraat. 16 uur touwtrek ken Karei Doormanstraat. 20 uur concert kerkplein aansl. lampionoptocht. Woubrugge 10 uur school- voetbal, 11 uur handbal meisjes, 14 uur puzzeltocht openbare school, 19.30 uur lampioenoptocht. Leimuiden Voetbal Alphen-, Rijn- en Veenelftal, 14.30 Alphen: Het uitgebreide feest programma in Alphen is door de plaatselijke Oranje vereniging huis-aan-huis be- Koudekerk aan den rijn Op Koninginnedag treedt in ge bouw 't Voorhof in Koude kerk de rock and roll-groep Argus op. Er wordt tevens een miss-verkiezing gehou den. Aanvang 20 uur. Bovenhuis in Leiden geheel uitgebrand LEIDEN Een korte maar hevi ge uitslaande brand heeft in een pand aan de Pieterskerchoor- steeg voor ongeveer 30.000,— schade aangericht. Db brandweer, die zonder snel ter plaatse was kon tijdig verhin deren, dat de vlammen over sloegen naar andere percelen, maar kon toch niet meer voor komen dat de bovenverdieping volledig uitbrandde. De inboedel werd, evenals het dak totaal vernietigd. Op het mordent dat de brand uitbrak was er nie mand aanwezig in het pand, zo dat zich geen persoonlijke onge lukken voordeden. Politie en brandweer waren er nog niet achter hoe de brand ontstaan is. ALPHEN AAN DEN RIJN De beide, door de orgel- en clave- cybelbouwers Fama en Raadge ver te Utrecht gebouwde orgels voor De Bron zijn gisteravond in gebruik genomen. In een kor te gebedsd'mt hield ds. N. J. M. Hoogendijk, tevens vorzitter van de orgelkommissie, een korte meditatie waarin hij verband legde tussen Ps. 150 en de nieu we orgels. De groep Leidse onderscheidenen Ordening in bouwchaos te Noordwijker- hout NOORDWIJKERHOUT De ge meenteraad heeft gisteravond B. en W. een duidelijke beleids lijn aangegeven. In agrarisch gebied mogen alleen woningen gebouwd worden, die binnen een afstand van 100 meter van een openbare weg komen te liggen. Daarenboven moet een ontslul- tingsweg van 3 meter met be hoorlijke bermen aanwezig zijn. De ruimtelijke ordening dient hierbij de prevaleren boven eco nomische motieven, waarvoor mevr. Desain wat meer aan dacht vroeg. De zeer uitvoerige argumentatie van het college van B. en W., waarin de toe komstige resultaten van de ruil verkavelingsprocedure zwaar telden, gaven in de door de he ren C. J. van den Burg (WD) en Mr. J. P. van den Bosch (D'66) als opponenten van B. en W. gevoerde discussie de door slag. Zoals de heer G. J. Maar- seveen zei: „Wij moeten uit twee kwade kiezen. De ruimte lijke ordening won het van de O NOORDWIJK De recherche te Noordwijk speurt naar een jon ge...man, die eergisteren in de Staatsbossen aohter de bos wachterswoning een 19-jarig ambtenaresje heeft aangerand. Het meisje zat te zonnen en werd toen plotseling door de man aangevallen. Er ontstond een worsteling, waarbij het zich hevig verzettende slachtoffer haar beager met een stok op het hoofd sloeg en hem in het gelaat 'krabde. Toen er publiek naderde, nam de jongeman de vlucht. De andere gedecoreerden waren mej. P. M. Spuijman (zilver) bibliothecaresse van de afde- ming. Zuster M. A. de Wilde mej. W. Th. A. Laken (goud), die 45 jaar in dienst heeft ge staan van de kinderbescher ming. Zuster M. A. de ilde (goud), hoofdverpleegster die 35 jaar in dienst is van het AZL en de heer H. Mieremet (goud), loonadministrateur bij de Wol- lenstoffenfabriek J. J. Krantz en Zn. Dr. J. W. Blom, sinds brandt Scholengemeenschap, die ook buiten zijn vakgebied in vele opzichten verdiensten heeft verworven, ontving de versier selen van Officier in de Orde van Oranje Nassau en prof. dr. G. W. Locher, werd ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. ALKEMADE In alle gemeenteraden in het Plassengebied is het bezwaar van de collectieve B. en W.'s tegen het streekplan volledig gesteund. Zo ook gisteravond in Alkc- made, waar de leden nog een aantal „particuliere een- mans"-bezwaren hadden en in Ter Aar en Nieuwkoop. De meeste streekraadsleden lieten in de beraadslagingen dui delijk naar voren komen, dat zij zich genomen voelen door de „zogenaamde" inspraak in het plan. In Alkemade besloot men de provincie net zoveel kilo's papier terug te zenden over het plan, als zij de gemeente heeft doen toe komen- KOUDEKERK De populaire Slem van Klaveren is al bijna zolang de voetbalvereniging Kou dekerk bestaat controleur en manus van alles". Hij kreeg koninklijk brons. Het Raadslid Den Hollander uit Ter Aar was van mening en velen met hem dat de raad over de bestemming van de streek niets te zeggen heeft. Hij vond het een kwalijke zaak, dat men de problemen wat betreft recreatie tracht op te lossen ten koste van de streekbewoners. ALKEMADE In de raad van Alkemade werd gisteravond het oud-raadslid, de heer M. R. v.d. Veld herdacht. Gewezen werd nog eens op de grote verdienste van de overle dene op het gebied van de re creatie. Burgemeester Smolders werd gelukgewenst door de raad met de aan hem verleende onderscheiding tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. TER AAR Wethouder Uyttewaal van Ter Aar zei nog over het piassen- plan, dat de provincie had nage laten een weg aan te leggen in de kuststrook. Zodoende had de recreatiestroom naar het Plas sengebied kunnen worden voor komen. De grondverkoop aan de fa. Haring werd aangehou den. Twee raadsleden achtten de prijs van een ton te laag. In plan Aardam west krijgen de straten o.a. de volgende namen: Hoogerheijdeweg, Van Schagen- hof, Albrechtshof. NIEUWKOOP Acht tegen vijf stemmen was vol doende in de raad van Nieuw koop om het lapje grond aan de Berohardlaan te bestemmen voor de bouw van 3 huizen voor gemeenteambtenaren. Dit on danks een bezwaarschrift van 150 bewoners uit de Oranje- buurt, die het laatste stukje groen uit hun wijk zagen ver dwijnen. Men heeft aanvanke lijk getracht op de grond een supermarkt te krijgen maar hiervoor was geen belangstel ling van bedrijven. Het buurt- actiecomité heeft besloten ver dere stappen te ondernemen, Afscheid werd genomen van de heer V.d. Hoogenband; hij wordt opgevolgd door mevrouw Van der Morst. r ZOETERWOUDE - De op- gave van kleuters voor ret schooljaar 1973'74 aan bei de r.k. kleuterscholen Zonnegaarde en Hummelhof kan geschieden op dins dag 1 en donderdag 3 mei telkens van half vier tot half vijf. Om fouten te voorko men wordt verzocht het trouwboekje mee te brengen. HOOGMADE —Door moei lijkheden bij de afvoer zal het grofvuil dinsdag 1 mei worden opgehaald in plaats van woensdag 2 mei. NOORDWIJKERHOUT De Elimgroep verleent van avond ir.6Jcwerking aan de dienst in de St. Victorkerk. De viering begint om 7 uur, maar het inzingen begint een kwartier eerder. SASSENHEIM De drum band DOS presenteert zich maandag in de nieuwe uni formen. Die konden worden aangeschaft na de succesvol le acties onder de bevolking. LISSc De verkoopdug van de dameskrans Phebe (geref. gemeente) heeft weer een recordbedrag opgele verd: 4900,-. Het geld gaat naar de zending. LEIDEN Een 7-jarige jongen sloeg gistermiddag met zijn rubberboot om in de Nieuwe Rijn. Hij kwam daarbij zelf in moeilijkheden, omdat hij onder de boot te recht kwam. De 16-jarige Koos Slingerland stak de reddende hand toe. LEIDEN Voor het elftal van district West II, dat maandug tegen het Leids Elftal uitkomt, zijn de vol gende spelers geselecteerd: Pieterse (Blauw Zwart), To- lido (Blauw Zwart), Verhoe ven (CVV). De Waard (CVV), Groenewoud (Gou da), Pols (Gouda), Meyer (Gouda), Kaptijn (Heerjans- dam). Van Zijderveld (Heer- jansdam). Van Buuren (Her- mes DVS). Muylaert (Her mes DVS), Van Linden (Neptunus). Bolman (RVC), Reedijk (SHO). Poot (Uni. tas) en De Valk (Unitas). LEIMUIDEN Het Rijn en Veenstreekelftal, dat Ko ninginnedag op het veld van Kickers '69 tegen het Al phens Elftal speelt, is als volgt samengesteld: Van der Lek (Altior); Tor (Hazers- woudse Boys), Wilteman (Rijpwetering). Schuur (SJZ), Van der Meer (Wete- ringse Boys); Broesterhuizen (DOSR), Wolles (Kickers '69), Sweris (Koudekerk); Jos Coziijn (Weteringse Boys), Kruan (MMO). Wit (Woubrugge). Reserves: Van Leeuwen (MMO). Guarkeu- ken (Hazerswoudse Boys), Olijerhoek (DOSR). Snoter- sen (Koudekerk) en Rossen berg (Altior). Koopman gewond bij botsing in R'aveen ROELOFARENDSVEEN Een Amsterdamse bloemenkoopman is gistermorgen gewond geraakt bij een autobotsing op de Hoek Sotaweg, Alkemsdeluun. Hij gaf met zijn busje geen voor rang aan een personenauto, be stuurd door een 22-jarige inwo ner uit Zevenhoven. Met letsel aan de arm is de Amsterdammer naar een Leids ziekenhuis over gebracht. ALPHEN/ZOETERWOUDE 40 jaar is de Alphenaar E. van Eg- mond bij Oosthoek en Zn in Zoe terwoude. Burgemeester Det- mers kwam hem in de kantine van het bedrijf de bronzen on derscheiding opspelden. LEIDEN Tijdens een bijeen komst in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis heeft burge meester Vis gistermorgen col lectief onderscheidingen uitge reikt, die de koningin heeft toe gekend aan acht verdienstelijke Leidenaren. Onder hen was mevrouw R. Eerd- mans Clignet, die de eremedail le in goud kreeg. Sinds 1946, als weduwe teruggekeerd uit Japan se gevangenschap, heeft zij zich totaal ingezet voor het maat schappelijk werk voor de re- repatrieerden in net district Leiden. Mevrouw Eerdmans, die op 6 juni a.s. 75 jaar wordt, heeft ook al die jaren met VOORHOUT Twee onderscheidingen vielen gisteren in de BNS te voorbeeldige ijver gewerkt in Voorhout bij broeders van de congregatie van O.L. Vrouw van Ze- een groot aantal katholieke ver- ven Smarten. Bij broeder Ladislaus die vanaf 1909 in de jeugdzorg enigingen (vrouwen en bejaar- heeft gewerkt in Nederland, China en Irian Barat en bij broeder den) en instellingen. Alexander (r.), die vanaf 1913 in het jeugdwerk zit. Wassenaarders in beroep bij de Kroon tegen besluit b. en w. Een groot aantal bewoner® van de Schouwweg, de Stoeplaan, de Groot Haesebrockseweg, de Backershngcnlaan, de Araweg en de Prlnsenweg zijn bij de Kroon in boroop gegaan tegen de verkeersmaatregelen, die burgemeester en wethouders van Wassemaar enkele weken geleden vonr een aantal van deze wegen hebben afgekondigd. In hun bezwaarschriften schrijven de bewoners o.m.. dat het in stellen van een inhaalverbod op een gedeelte van de suhouwweg ongetwijfeld tot gevolg zal heb ben dat veel weggebruikers een andere route zullen kiezen, met name via dc Groot Haesobroek- seweg en de Stoeplaan v.v., wel ke route toch al steeds intensie ver misbruikt wordt als sluip- te voor het doorgaande verkeer. Het instellen van éénrichtingsver keer op een deel van de Schouwweg zal voorts een inten sivering van het verkeer op het tracé Backerhagenlaan-Prinscn- weg tot gevolg hebben en maakt voor bewoners van het zuidelijk deel van de gemeente een uan- tal aan dc Schouwweg en de Kerkstraat gelegen winkels en bedrijven moeilijker bereikbaar. NOORDWIJKERHOUT Daar over waren de partijen het wel eens: het was beter geweest als de belanghebbenden in Victor III en Victor IV tijdig over de bouw van de voetgangersbrug over do Guldemondsloot ter hoogte van het perceel Vlnken- straat 49 waren gehoord. B. en W. waren er vrijdagavond van overtuigd, dat het overgrote merendeel van de wijk Victor IV een veilige verbinding naar school- en winkelcentrum in III zouden preferen, maar Mr. J. P. van den Bosch, de pleitbezor ger van de Vinkenstraat-bewo- ners achtte die stelling lang niet bewezen. Hij sprak van ,,be- stursonzorgvuldigheid" en ge brek aan afstemming op elkaar van de plannen Victor III en IV. Burgemeester Bosma pro testeerde tegen het woord „on zorgvuldigheid" maar gaf toe, dat het wellicht beter was ge weest, als er een hearing was gehouden. Op het moment dat wethouder P. C. Heemskerk, ■ietwat bagatelliserend over „bruggetjes" sprak, verhieven zich protesterende stemmen op de publieke tribune. Burgemees ter Bosma moest, vrij zelfzaam in de Noordwijkerhoutse raad zaal, tot rust manen. Mevr. Van der Geest drong de toezegging af, dat bij de bouw van de bruggen, die overigens - volgens wethouder Heemskerk - een leuk, rustiek aanzien krij gen. rekening wordt gehouden met moeders met kinderwagens die via die bruggen, het schooi en winkelcentrum in Victor III willen bezoeken. binnenhof ZOETERWOUDE Nu het vast' staat dat Roodenburg pas over veertien dagen voor het eerst In de slag moet voor de strijd om de nationale amateurtitel, spe len de Leidse kampioenen zon dag op Haasbroek een oefen wedstrijd tegen S.J.Z. De groen-witten spelc-n daarbij in de opstelling van de laatste competiticwedstrjidcn incluis ds herstelde Lock Helder. Ook ii» augustus vorig jaar kwamef beide teams tegen elkaar uit Sam de Os c.s. grepen toen di winst met 9—1. S.J.Z.'s traine Bekkering (binnenkort naai A.R C.): „Ik ben er van over tuigd dat het nu niet zovel komt". Aanvang 14.30 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3